Zehirlenme Haberleri Ve Son Dakika Zehirlenme Haberleri

Zehirlenme Haberleri Ve Son Dakika Zehirlenme Haberleri

Kimyasal bir maddenin vücuttaki patolojik etkisine zehirlenme adını veriyoruz. Zehirlenme bir hastalık haline veya ölüme yol açar. Bu zehirlenmeye neden olan kaynağa, zehirlenen vücudun durumuna göre değişiklik gösterebilir. Adli tıp uzmanları zehirlenme kaynakları 3’e ayrılmaktadır: kaza, intihar, cihanet. Direkt zehirlenmeye yol açan başlıca şeylerse şu şekilde sıralanabilir: ilaçlar, keyif verici maddeler, ev kaynaklı, doğal kaynaklı, besin kaynaklı, endüstriyel ve işyeri kaynaklı, tarımsal kaynaklı toksik maddeler ve kimyasal savaş ajanları. Türkiye’de zehirlenmelerin çoğunluğunun kaza orijinli akut zehirlenme olduğu belirtilmektedir. Zehirlenme vakalarında önce hasta ardından zehir tedavi edilir. Tedavinin beirlenebilmesi için doktorun tıbbi öyküsü alması, hastanın zehirlenmeye neden olan maddeden ne kadar nasıl aldığı araştırılmalıdır. Zehirlenme tedavisi; semptomatik ve destekleyici tedavi, zehiri uzaklaştırma ve spesifik tedavi yöntemlerinden oluşur.

Zehirlenme Haberleri

Alanya'da acı olay! Açık unutulan ocaktan sızan gazdan zehirlenen yaşlı çift hayatını kaybetti

Alanya'da Ali Elitok (72) ve Akkız Elitok (73) çifti, evlerinde ölü bulundu. Elitok çiftinin mutfakta açık unutulan ocaktan sızan gazdan zehirlendiği belirlendi.

Haber

Yağışlar artınca üremesi de arttı: Mantar zehirlenmelerine dikkat! Tüketmeden önce bilmelisiniz

Düzce Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, mantar zehirlenmelerine karşı uyarıda bulunarak doğal alanlarda yetişen mantarlar yerine bandrollü kültür mantarlarının tercih edilmesi gerektiğini söyledi.

Haber

Havalar ısındı vakalar ciddi artış gösterdi! Uzman isim uyardı: Felçten ölüme kadar götürebiliyor!

Dünya Sağlık Örgütü’ne göre her yıl 600 milyon kişi besin zehirlenmelerinden etkileniyor. Diyetisyen Gültaç Dayı Çamır, yaz aylarında sıcaklığın artması ile birlikte besin zehirlenmesi vakalarının artığını söyledi.

Haber

Uşak'ta 19 işçi zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırıldı

Uşak Valisi Turan Ergün, işçilerin sağlık durumunun iyi olduğunu, tedbir amacıyla müşahede altında tutulduklarını belirtti.

Yurthaber

Zehirlenme

Zehirlenme Hakkındaki Haberler Mynet'te. Zehirlenme Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Adana'da apartmanda çıkan yangında 1 kişi dumandan etkilendi

Adana'nın merkez Sarıçam ilçesinde apartmanda çıkan yangında dumandan etkilenen kişi hastaneye kaldırıldı.

Yurthaber

Trabzon'da karbonmonoksit gazından zehirlenen 3 kişi hastaneye kaldırıldı

Trabzon'un Ortahisar ilçesinde sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen 3 kişi tedavi altına alındı.

Yurthaber

Bu acıya yürek dayanmaz! İşe gitmek için uyandı, annesi ve kardeşinin cesediyle karşılaştı

Denizli'de Rukiye Kasap (45) ile oğlu Şevket Yavuz Üstüner (16), kömür sobasından sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek hayatını kaybetti. Anne ve oğlunun cesetlerini, sabah işe gitmek için uyanan Hüseyin Hamza Üstüner (18) buldu. İşte detaylar...

Haber

Adıyaman'da 8 öğrenci gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı

Adıyaman'da kek yedikten sonra rahatsızlanan 8 öğrenci hastaneye kaldırıldı.

Yurthaber

Burdur’da doğal gazdan zehirlendiği değerlendirilen yaşlı çift öldü

Burdur'da doğal gazdan zehirlendiği değerlendirilen yaşlı çift yaşamını yitirdi.

Yurthaber

Dolgularda cıva tehlikesi! Zehirleyerek yıllarca; kronik yorgunluk, depresyon, uykusuzluk ve sindirim sorunlarına yol açıyor

Avrupa Birliğinin, gümüş dolgu olarak da bilinen ve cıva içerdiği öne sürülen amalgam dolguların kullanımı yasaklandı. Vücutta biriken cıvanın insan sağlığına etkileri hakkında uyarılarda bulunan Dr. Kerem Korkut, “Bilimsel kanıtlar, kronik cıva zehirlenmesinin; beyin, sinirler ve böbrek hasarı gibi pek çok daha farklı dokuyu etkileyebileceğini gösteriyor. Cıva zehirlenmesi yıllarca; kronik yorgunluk, depresyon, anksiyete, uykusuzluk ve sindirim sorunları semptomlarını tetikleyebilir." dedi.

Kadin

Grip semptomlarıyla gösteriyor: Kapalı ortamlarda içilmemesi gerekiyor!

Atatürk Üniversitesi Acil Tıp Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Zeynep Gökcan, kapalı ortamlarda maruz kalınan nargile dumanının karbonmonoksit zehirlenmesine neden olduğunu ifade etti. Buna bağlı olarak havaların soğumasıyla birlikte karbonmonoksit zehirlenme vakalarının arttığını söyledi.

Haber

Konya'da böcek ilacından zehirlenen 7 yaşındaki çocuğun ölümüyle ilgili bir kişi tutuklandı

Konya'da böcek ilaçlaması yapılan evin üst katında yaşayan ve zehirlendikleri değerlendirilen 8 kişiden birinin hayatını kaybetmesiyle ilgili gözaltına alınan zanlı tutuklandı.

Yurthaber

AKOM'dan lodos uyarısı: Soba zehirlenmelerine dikkat!

İBB Afet İşleri Dairesi Başkanlığı (AKOM) İstanbul'da lodos nedeniyle soba zehirlenmelerine karşı uyardı.

Haber

Kayınbabanın tuttuğu balık tüm aileyi hastanelik etti! Damat: Dünyadaki en zehirli balıkmış, hayatımda böyle lezzetli balık yemedim

Hatay'ın İskenderun ilçesinde balık keyfi yapmak isteyen bir ailenin tamamı hastanelik oldu. Yarım saat içinde ağız ve dilde şişme, el ve ayaklarında uyuşma olan aile zehirlendiğini anlayınca hastaneye koştu. Kayınbabasının balığı tuttuğunu belirten damat, "Ben de yedim ama bana bir şey olmadı. Ben az bir miktar yemiştim. Bu arada balığın tadı aşırı derecede lezzetliydi. Hayatımda böyle lezzetli bir balık yememiştim ama zehirliymiş işte bilemedik." dedi.

Haber

Mardin'de sobadan sızan gazdan zehirlenerek hastaneye kaldırılan 6 kişi taburcu edildi

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde sobadan sızan gazdan zehirlenerek hastaneye kaldırılan 4'ü çocuk 6 kişi, tedavilerinin ardından taburcu edildi.

Yurthaber

'Hepimiz sarılaşmaya başladık' 6 lise öğrencisi, börek yedikten sonra hastanelik oldu

Edirne'de pastaneden börek alıp, yedikten sonra rahatsızlanan 6 lise öğrencisi, zehirlenme şüphesi ile hastaneye kaldırıldı.

Haber

Niğde'de 2 işçinin fabrikada kazanı temizlerken zehirlenerek ölümüne ilişkin 2 kişi tutuklandı

Niğde'de bir içecek fabrikasında temizlik yapmak için girdikleri su kazanında zehirlenen 5 işçiden 2'sinin hayatını kaybetmesine ilişkin gözaltına alınan 2 şüpheli tutuklandı.

Yurthaber

Kars'ta karbonmonoksit gazından etkilenen 5 kişi hastaneye kaldırıldı

Kars'ta sobadan sızan karbonmonoksit gazından etkilenen 5 kişi tedaviye alındı.

Yurthaber

Kışın aşırı terleme problemine dikkat! Uzman isimden kritik uyarı

Kış mevsimi, soğuk hava, kar ve buzla özdeşleşirken, aşırı terleme gibi bir durum akla gelmeyebilir. Ancak, bedenimizin bu mevsimde değişen koşullara adaptasyonu bazen beklenmedik sonuçlar doğurabilir. Aşırı terleme, sıcak havalara özgü bir sorun gibi görünse de kış aylarında da karşımıza çıkabilen bir durumdur. Uzman isim, kışın aşırı terleme sorununa dikkat çekerek, bu durumun altında yatan sebepleri ve ortaya çıkarabileceği hastalıkları anlattı.

Haber

Muğla'da soba gazından zehirlenen 4 kişilik aile hastaneye kaldırıldı

Muğla’nın Milas ilçesinde sobadan sızan gazdan zehirlenen aynı aileden 2'si çocuk 4 kişi tedavi altına alındı.

Yurthaber

Kendisini hamile bırakamadığı için kocasını zehirleyerek öldürdü! 4 yıl sonra cinayetle övününce yakayı fena ele verdi

2019 yılında Sebastiano Rosella Musico isimli bir adam hayatını kaybederken ölüm nedeni doğal nedenlere bağlanmıştı. Ancak 4 yıl sonra 37 yaşındaki eşi Loredana Graziano sevgilisine yıllarca önce işlediği cinayetle övününce yakalandı.

Trend

Zehirlenme belirtileri: Zehirlenme belirtileri ne kadar sürede ortaya çıkar?

Zehirlenme insan sağlığı üzerinde ciddi sonuçlara yol açabilen ve genellikle bilinçsizce tüketilen maddelerin vücutta oluşturduğu zararlı etkilerin bir sonucu olarak ortaya çıkar. Günlük hayatta karşılaşılan birçok tehlikeli durumun başında gelir ve doğru önlemler alınmadığında hayati tehlike arz edebilir. Zehirlenmeler evdeki kimyasal maddelerin yanlışlıkla tüketilmesinden gıda zehirlenmelerine kadar geniş bir yelpazede ortaya çıkabilir.

Haber

Önce kötü kokular duydular, sonra bir bir hastanelik oldular! İstanbul'da aynı binada 4 kişi zehirlendi

İstanbul'un Küçükçekmece ilçesinde bir binada 4 kişi birden zehirlendi. Kusma ve mide bulantısı şikayetleri olan 4 kişi hastaneye kaldırıldı. Olayın böcek ilaçlama nedeniyle kaynaklandığı değerlendiriliyor.

Haber

Kocaeli'de kimyasal maddeden zehirlendiği şüphesiyle 12 kişi tedavi altına alındı

Kocaeli'nin Darıca ilçesindeki bir kargo dağıtım merkezinde içinde kimyasal madde bulunan kolide yaşanan sızıntı sonrası zehirlenme şüphesiyle 12 kişi hastanelere kaldırıldı.

Yurthaber

Kastamonu'da 7 kişi gıda zehirlenmesi şüphesiyle tedavi altına alındı

Kastamonu'nun İnebolu ilçesinde, düğün evinde ikram edilen yemekten zehirlendiği değerlendirilen 7 kişi hastaneye başvurdu.

Yurthaber

Öğrenciler bir anda fenalaşıp hastanelik oldu! İstanbul'da lisede zehirlenme vakası

İstanbul'un Gaziosmanpaşa ilçesindeki bir lisede çok sayıda öğrenci fenalaşarak hastanelik oldu. Yemekten zehirlendiği öğrenilen öğrencilerin sağlık durumlarıyla ilgili bilgi geldi.

Haber

Yer: İstanbul! Hepsinde aynı belirtiler görüldü, çok sayıda öğrenci hastaneye kaldırıldı

İstanbul Küçükçekmece'de bir yurtta kalan çok sayıda öğrenci, zehirlenme şüphesi ile hastaneye başvurdu. Kusma, baş dönmesi, boğazda yanma gibi şikayetler görülen öğrencilerin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Haber

Afyonkarahisar'da 5 lise öğrencisi gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı

Afyonkarahisar'da 5 lise öğrencisi gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı

Yurthaber

Düzce'de yedikleri mantardan zehirlenen 3'ü çocuk 8 kişi hastaneye kaldırıldı

2 kişinin sağlık durumunun ciddi olduğu belirtildi.

Yurthaber

Kimse ne olduğunu anlayamadı! Düzce’de 3’ü çocuk 8 kişi mantardan zehirlendi

Düzce’de yedikleri mantardan zehirlenen 8 kişi hastanelik oldu.

Haber

Manisa'da besin zehirlenmesi! 350 işçiyle ilgili yeni gelişme

Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren fabrika ve farklı işletmelerde çalışan 350 işçi, besin zehirlenmesi şüphesiyle başvurdukları hastanelerde ayakta tedavi edilerek taburcu edildi.

Haber

Manisa'da gıda zehirlenmesi! 350 kişi hastanelik oldu

Manisa'da 350 kişi, iş yerlerinde bir yemek dağıtım firmasından yedikleri yemekten zehirlendi. İl Sağlık Müdürlüğü de zehirlenme olayına ilişkin açıklamada bulundu.

Haber

Düzce'de karbonmonoksit gazından etkilenen çift hastaneye kaldırıldı

Düzce'de karbonmonoksit gazından etkilenen çift, tedaviye alındı.

Yurthaber

Okul kantinindeki tavuk dönerden yiyen 65 öğrenci hastanelik oldu! Vali Ergün'den açıklama

Uşak'ta okul kantinindeki tavuk dönerden yiyen 65 öğrenci gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı. Tedavileri tamamlanan 32 öğrenci taburcu edildi. Hastaneyi ziyaret eden Uşak Valisi Turan Ergün, "Şu ana kadarıyla Allah'a şükür hayati tehlikesi olan yok. Olayla ilgili adli soruşturmayı, biz de Valilik olarak idari soruşturmayı başlatıyoruz. Kamuoyuyla da sonuçları paylaşacağız" dedi.

Haber

Kocaeli'de 6 işçi gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı

Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde 6 işçi gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastanede tedavi altına alındı.

Yurthaber

Evde konserve yapıp tüketen çift kabusu yaşadı! 4 çocuk annesi hayatını kaybetti, eşi yoğun bakıma alındı

Iğdır'daki evlerinde yaptıkları ev tipi sebze konservesini tüketen 4 çocuk sahibi H.Y. (68) ve C.Y (67) çifti; çift görme, konuşma bozukluğu ve solunum sıkıntısı nedeniyle hastaneye başvurdu. Zehirlenen kadın hayatını kaybetti, eşi yoğun bakım tedavisiyle hayata tutundu.

Haber

Düğün yemeğinde tavuk pilavdan zehirlendiler, hastanelik oldular!

Aydın’ın Kuyucak ilçesinde, bir düğünde dağıtılan tavuk pilavdan yedikten sonra rahatsızlanan 25 kişi, hastaneye kaldırıldı. 25 kişinin yapılan muayenesinde yedikleri yemekten zehirlendikleri belirlendi. Jandarmanın olayla ilgili inceleme başlattığı öğrenildi.

Haber

Kahvenin tadından şüphelendi! Evin her yerine gizli kamera yerleştirdi... Karısının çamaşırı suyuyla zehirlemeye çalıştığını gördü

Amerika Birleşik Devletleri’nin Arizona eyaletinde yaşayan Melody Felicano Johnson isimli bir kadın kocasını çamaşır suyuyla zehirlemeye çalışmaktan suçlanarak tutuklandı. Kadının zehirleme teşebbüsü eşinin sabah kahvesinin tadından şüphelenmesi ve evin her yerine gizli kameralar yerleştirmesiyle ortaya çıktı.

Trend

Şanlıurfa'da zehirlenme vakası... 21 kişi hastanelik oldu!

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde bir kursta gıda zehirlenmesi şüphesiyle 21 kişi hastaneye kaldırıldı.

Haber

Bilecik'te zehirlenme şüphesi... 65 işçi hastanelik oldu!

Bilecik'te 65 işçi, zehirlenme şüphesiyle hastaneye başvurdu. İşçilerin, tedavilerinin ardından taburcu edildiği bildirildi.

Haber

İstanbul'da mevlit yemeğinden çok sayıda kişi zehirlendi!

İstanbul Sultangazi'de mevlitte dağıtılan yemekten dolayı aralarında çocuklarında bulunduğu çok sayıda kişi zehirlendi. Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi'nde zehirlenme vakalarından dolayı yoğunluk oluştu.

Haber

Çorum'da akrep sokan kadın hastaneye kaldırıldı

Çorum'da akrep sokması nedeniyle zehirlenen kadın, hastanede tedavi altına alındı.

Yurthaber

Ordu'da zehirlenme vakası: 19 kişi hastanelik oldu!

Ankara'dan Gürcistan'ın Batum şehrine giden 46 kişilik folklor ekibinden bazıları, geri dönerken yolda rahatsızlandı. Gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye başvuran 19 kişiden 12'si tedavisinin devam ettiği öğrenildi.

Haber

Şanlıurfa'da gıda zehirlenmesi şüphesi! 18 kişi hastanelik oldu

Şanlıurfa'da 18 kişi gıda zehirlenmesi şüphesiyle tedavi altına alındı. Jandarmanın olayla ilgili soruşturması sürüyor.

Haber

Sakarya'da mantardan zehirlenen 4 kişilik aile hastaneye kaldırıldı

Sakarya'nın Taraklı ilçesinde ormanlık alandan toplayıp yedikleri mantardan zehirlenen 4 kişilik aile hastanede tedavi altına alındı.

Yurthaber

Şebeke suyundan zehirlenme iddiasına Tokat Valiliğinden yalanlama

Tokat Valiliği, Niksar ilçesinde bazı vatandaşların sosyal medya hesaplarından '600 kişinin şebeke suyundan zehirlendiğine yönelik' yapılan paylaşım ve haberler üzerine yazılı açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada, Niksar Devlet Hastanesi'ne 538 hastanın başvurduğu belirtilirken "Şikayetlerde zehirlenme belirtisi olmadığı görülmektedir." ifadelerine yer verildi.

Haber

Çorum’da 19 kişi mantardan zehirlendi

Çorum’da 19 kişi yedikleri mantardan zehirlendi.

Yurthaber

Çorum'da mantardan zehirlenen 10 kişi tedavi altına alındı

Çorum'da, 10 kişi mantardan zehirlendi.

Yurthaber

Trabzon'da 188 kişi gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye başvurdu

Trabzon'un Arsin ilçesinde, mezuniyet töreninde yedikleri yemekten zehirlendikleri şüphesiyle hastaneye başvuran 188 kişiden 181'inin tedavisinin tamamlandığı bildirildi.

Yurthaber