Zehirlenme Haberleri Ve Son Dakika Zehirlenme Haberleri

Zehirlenme Haberleri Ve Son Dakika Zehirlenme Haberleri

Kimyasal bir maddenin vücuttaki patolojik etkisine zehirlenme adını veriyoruz. Zehirlenme bir hastalık haline veya ölüme yol açar. Bu zehirlenmeye neden olan kaynağa, zehirlenen vücudun durumuna göre değişiklik gösterebilir. Adli tıp uzmanları zehirlenme kaynakları 3’e ayrılmaktadır: kaza, intihar, cihanet. Direkt zehirlenmeye yol açan başlıca şeylerse şu şekilde sıralanabilir: ilaçlar, keyif verici maddeler, ev kaynaklı, doğal kaynaklı, besin kaynaklı, endüstriyel ve işyeri kaynaklı, tarımsal kaynaklı toksik maddeler ve kimyasal savaş ajanları. Türkiye’de zehirlenmelerin çoğunluğunun kaza orijinli akut zehirlenme olduğu belirtilmektedir. Zehirlenme vakalarında önce hasta ardından zehir tedavi edilir. Tedavinin beirlenebilmesi için doktorun tıbbi öyküsü alması, hastanın zehirlenmeye neden olan maddeden ne kadar nasıl aldığı araştırılmalıdır. Zehirlenme tedavisi; semptomatik ve destekleyici tedavi, zehiri uzaklaştırma ve spesifik tedavi yöntemlerinden oluşur.

Zehirlenme Haberleri

Uraz bebeğin ardından gelen haber aileyi bir kez daha yıktı! Bir aileyi yıkan zehirlenme olayında 2 ihtimal üzerinde duruluyor

Muğla'nın Bodrum ilçesinde bir aileyi yıkan olayda acılar bir kez daha tazelendi. İnci Sandık, 3 çocuğuyla birlikte zehirlenme belirtisiyle hastaneye kaldırılmış, 6 aylık oğlu Uraz dün yaşamını yitirmişti. Olayda zehirlenmeye ilişkin iki olasılık üzerinde durulurken kahreden bir haber daha geldi.

Haber 21-05-23 13:16

Kahreden olay! 6 aylık bebek anne sütünden zehirlenerek hayatını kaybetti

Kahreden haber Muğla'dan geldi! Zehirlenme belirtisiyle hastaneye kaldırılan anne İnci Sandık ile 2 çocuğu tedaviye alındı, 6 aylık bebeği Uraz Sandık ise yaşamını yitirdi. Uraz bebeğin anne sütünden zehirlendiği tahmin edilirken, ailenin dün akşam tavuk yediği, geçen günlerde de evi ilaçladığı belirtildi.

Haber 20-05-23 17:43

Isparta’da sobadan zehirlenen 1 kişi hayatını kaybetti

Isparta’da evinde sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen 1 kişi hayatını kaybetti.

Haber 13-05-23 17:56

Çorum'da gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırılan 8 çocuk taburcu edildi

Çorum’da yaşları 4 ila 17 arasında değişen 8 çocuk gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.

Yurthaber 12-05-23 08:22

Adeta protein bombası! Alzheimer ve kanser riski için büyük önem taşıyor

Yediğimiz yiyecekler çeşitli hastalıklara yakalanma riskini düşürebiliyor ve bazı hastalıklar için şifa kaynağı olabiliyor. Sağlıklı yüksek protein içeren bir gıdanın sağlık için oldukça etkili faydaları olduğu öğrenildi. Bu gıdanın faydaları saymakla bitmiyor. Ancak tüketiminde bazı noktalara dikkat etmek gerekiyor.

Haber 05-05-23 17:14

Çorum'da gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırılan 22 öğrenci taburcu edildi

Çorum'da gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırılan 22 öğrencinin tedavileri tamamlandı.

Yurthaber 28-04-23 14:12

Zayıflama umuduyla gidip zehirlendiler! Dernekler alarma geçti... Biz en az 10 vaka duyduk ama çok daha fazla olduğu söyleniyor

Zayıflamak için gittiler, zehirlendiler... İstanbul'da özel bir hastanede obezite tedavisi için yapılan 'mide botoksu' işlemi sonrası fenalaşan onlarca hasta, işlemin yapıldığı merkez ile çeşitli hastanelerde tedavi altına alındı. Obezite ve enfeksiyon dernekleri alarma geçerken, Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz "Biz en az 10 vaka duyduk ama çok daha fazla olduğu söyleniyor. Bunun aslında bir salgın olarak değerlendirilmesi gerekiyor" dedi. Nihan Terzioğlu ve Suzan Akgül ise mağdurlardan ikisi.

Haber 12-03-23 09:52

İzmir’de karbonmonoksit gazından zehirlenen kadın hayatını kaybetti

İzmir’in Konak ilçesinde sobadan sızan gazdan zehirlenen kadın yaşamını yitirdi.

Yurthaber 09-03-23 08:03

İran'ın 6 eyaletinde daha görüldü! Kız öğrenciler toplu olarak zehirleniyor…

İran’da kız öğrencilerin toplu olarak zehirlenmeleri ile ilgili haberler gelmeye devam ediyor. İran’ın Huzistan eyaletinde şimdiye kadar 700 öğrenci zehirlendi, söz konusu öğrencilerden 200'ü müşahede altına alındı. İran’ın çeşitli eyaletlerindeki okullarda yaklaşık 3 aydır görülen toplu zehirlenme vakalarıyla ilgili araştırmalar sürerken birçok şehirde onlarca kız öğrencinin daha zehirlendiği bildirildi.

Trend 06-03-23 08:00

Isınmak için tencerede kömür yaktılar! Aynı evde bulunan yabancı uyruklu 10 kişi zehirlendi

İzmir'in Konak ilçesinde, oturdukları evi ısıtmak için tencerede kömür yakan yabancı uyruklu 3'ü kadın 10 kişi, karbonmonoksit gazından zehirlendi. Zehirlenenlerden biri son anda kendisini dışarıya atarak yardım istedi. Eve gelen mahalle sakinleri 9 kişiyi yerde hareketsiz yatarken buldu. Zehirlenen 10 kişi, hastaneye kaldırıldı.

Haber 17-02-23 02:15

Çorum'da kolonya içtiği için rahatsızlandığı iddia edilen kişi hastanede öldü

Çorum'da kolonya içtiği için rahatsızlandığı iddia edilen 68 yaşındaki kişi, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Yurthaber 14-02-23 10:50

Kartal'da anne ile iki çocuğu evlerinde ölü bulundu

İkametgahın tesisatında yapılan kontrolde doğal gaz kaçağı bulunduğunun tespit edildiği öğrenildi. GAZ KAÇAĞI TESPİT EDİLDİĞİ BİLGİSİ EKLENDİ

Yurthaber 01-02-23 08:01

Isparta'da karbonmonoksitten zehirlenen anneanne ile torunu öldü

Isparta'da sobadan sızan karbonmonoksitten zehirlenen anneanne ile torunu hayatını kaybetti.

Yurthaber 01-02-23 07:45

Kocaeli'de fabrikada kimyasal maddeden zehirlenen 2 kişi öldü

Kocaeli'nin Dilovası ilçesindeki bir fabrikada kimyasal maddeden zehirlenen 2 kişi hayatını kaybetti.

Yurthaber 31-01-23 09:15

Sağlıklı diyerek yiyoruz ama yanlış tüketimi ölümcül olabiliyor! Resmen zehre dönüşüyor

Demir eksikliği halsizlik, dikkat dağınıklığı, geçmeyen yorgunluk ve baş ağrısı gibi sağlık problemlerine neden olabiliyor. Uzmanlar demir eksikliğini gidermek için tüketilen gıdalara dikkat edilmesi gerektiğini belirtiyor. Demir oranı yüksek gıdalar sağlığımız için fayda sağlasa da bu gıdaların yanlış tüketimi büyük riskler oluşturabiliyor.

Haber 27-01-23 14:07

Piknik keyfi kabusa döndü! Yediği tavuk yüzünden 8 ay boyunca yürüyemedi

Gıda zehirlenmeleri çok tehlikeli durumlara yol açabiliyor. Severek tükettiğimiz birçok yiyecek ölümcül sonuçlara neden olabiliyor. Malatya'da yaşayan Rümeysa Bingöl, arkadaşlarıyla yaptığı piknikte yediği tavuktan zehirlendi. Rümeysa , yediği tavuk nedeniyle tam 8 ay boyunca yürüyemedi.

Haber 18-01-23 11:18

Gaziantep'te bir kadın evde ölü bulundu

Gaziantep'in Nizip ilçesinde bir kadın evinde ölü bulundu.

Yurthaber 13-01-23 07:39

Bir kişi ölmüş, 147 kişi zehirlenmişti! Nedeni ortaya çıktı... Kanında bulundu

Bolu'da, Yuva köyünde yaşayan 148 kişinin içme suyundan zehirlendiği olayda yaşamını yitiren Eyüp Ertem'in otopsi raporunda, ölüme "koli basili" enfeksiyonunun neden olduğu belirlendi. Öte yandan Ertem'in kanında sudaki kirlenmeden kaynaklı "arsenik" de görüldü.

Haber 10-01-23 20:46

Tunceli'de otobüsün içerisine sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen 9 polis hastaneye kaldırıldı

Polislerin tedavisinin devam ettiği ve hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenildi.

Yurthaber 09-01-23 15:47

Batman'da sobadan sızan gazdan zehirlenen 2 kişiden 1 kişi öldü

Batman'da sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen 1 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi hastaneye kaldırıldı.

Yurthaber 09-01-23 07:35

Yaşlı çiftin acı sonu! Yakınları cansız bedenini buldu

Karabük'ün Safranbolu ilçesinde yaşayan Yaşar-Zeynep Karayel çifti sobadan sızan gaz nedeniyle hayatlarını kaybetti. Acı olay yakınlarının çiftten haber alamamasıyla ortaya çıktı. Talihsiz çift, evlerinde cansız bedenlerinin bulunmasının ardından Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı.

Haber 08-01-23 19:06

Kafede karbonmonoksit zehirlenmesi! 10 kişi hastanelik oldu

Erzincan'da bir kafede akşam saatlerinde meydana gelen olayda sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen 10 kişi hastaneye kaldırıldı. Zehirlenen vatandaşların hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenildi.

Haber 07-01-23 20:31

KYK yurdunda öğrencilerden yemek eylemi! Bir haftadır zehirlenmeler oluyor

Samsun’da KYK Karadeniz Erkek Öğrenci Yurdu’nda kalan öğrenciler, yemeklerden zehirlendikleri gerekçesiyle yurdun bahçesinde eylem yaptı. Güzel bir ortamda yaşayıp, temiz yemek yemek istediklerini dile getiren öğrenciler, alkış ve ıslıklarla durumu protesto etti. Yemeklerden böcek ve yabancı cisim çıktığını söyleyen bir öğrenci, "Bir haftadır zehirlenmeler oluyor" dedi. Samsun Valiliği de konuyla ilgili açıklama yaptı.

Haber 03-01-23 01:55

Yedikleri mantar 15 kişiyi hastanelik etti! Ünlü oyuncu Burak Bozdağ da aralarında

Bursa’da 15 kişilik aile akşam yemeğinde yedikleri mantardan zehirlendi. Çevredeki hastanelere kaldırılan vatandaşlar tedavi altına alındı. Zehirlenenler arasında sosyal medya fenomeni ve ünlü oyuncu Burak Bozdağ'ın da bulunduğu öğrenildi.

Haber 02-01-23 10:00

Bursa'da 15 kişi zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırıldı

Bursa'nın Osmangazi ilçesinde yedikleri yemekten zehirlendikleri düşünülen 15 kişi tedavi altına alındı.

Yurthaber 02-01-23 07:18

Zonguldak'ta 24 öğrenci gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı

Zonguldak'ta 24 öğrenci gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastanede tedavi altına alındı.

Yurthaber 21-12-22 07:22

Tavuk, çorba ve pilav yemişlerdi! Zonguldak'ta çok sayıda öğrenci zehirlendi

Zonguldak'ta yatılı eğitim gören 24 öğrenci, akşam yemeğinin ardından aniden rahatsızlandı. Tavuk, ezogelin çorba, pirinç pilavı ve ayrandan oluşan menüyü yiyen öğrenciler, gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastanelerde tedavi altına alındı.

Haber 21-12-22 02:02

Kahramanmaraş'taki Yerli Malı Haftası etkinliğinde çok sayıda öğrenci zehirlendi!

Kahramanmaraş'ta iki ayrı okulda düzenlenen 'Yerli Malı Haftası' etkinliğindeki yiyeceklerden yiyen öğrenciler bir süre sonra fenalaştı. Okullara çok sayıda sağlık ekibi sevk edildi. Ambulanslarla hastaneye kaldırılan 30 öğrenci, gıda zehirlenmesi şüphesiyle tedavi altına alındı.

Haber 15-12-22 20:59

Bu şikayetle acile başvuruluyor, ne olduğu analiz edilince ortaya çıktı! Kramp tüm vücuda yayılıyor

Ülkemizde en sık yaşanan ölümcül zehirlenmeler, bölge bölge değişiklik gösterirken uzmanlar bu yıl karadul örümceğine bağlı zehirlenmelerdeki artışın kendilerini şaşırttığını kaydetti. Prof. Dr. Ayça Açıkalın Akpınar, "Bu sene beklemediğimiz bir şekilde karadul örümceği zehirlenmelerinde artış var. Bunu nasıl tespit ettik, hasta aslında kendisini ne tür bir örümceğin ısırdığını bilmiyor. Bize geliş klinik bulgularına baktığımızda, bunun karadul örümceği olduğunu düşündük'' ifadelerini kullandı.

Haber 06-12-22 10:30

Adıyaman'da karbonmonoksit gazından zehirlenen 2 arkadaştan biri öldü

Adıyaman'ın Besni ilçesinde karbonmonoksit gazından zehirlenen 2 arkadaştan biri öldü, diğeri tedavi altına alındı.

Yurthaber 28-11-22 07:39

Kastamonu'da düğünde ısıtıcıdan sızan gazdan zehirlenenlerin sayısı 85'e yükseldi

Zehirlenen iki bebek ile 75 yaşındaki bir kadın yoğun bakım ünitesinde tedavi ediliyor.

Yurthaber 18-11-22 07:35

Son dakika | Kâbus yeniden ortaya çıktı! Sahte alkol Bursa'da can aldı: Zehirlenen 4 kişinin durumu kritik

Son dakika haberi: Sahte alkol kâbusu bir kez daha can aldı. Bursa'da sahte alkol içen 5 kişi zehirlendi. Aralarından 1'i yaşamını yitirirken 4'ünün ise tedavi altında olduğu belirtildi.

Haber 14-11-22 09:29

Doğalgazdan zehirlenen şahıs hayatını kaybetti

Samsun’un Bafra ilçesinde epilepsi hastası şahıs, ocakta açık kalan doğalgazdan zehirlenerek hayatını kaybetti.

Yurthaber 14-11-22 08:26

Sivas'ta 3 Afgan çocuk mangaldan sızan karbonmonoksit gazından zehirlendi

Sivas'ta, mangaldan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen Afgan uyruklu 3 kardeş hastaneye kaldırıldı.

Yurthaber 14-11-22 07:16

Aydın'da 133 öğrenci ve sporcu zehirlendi

Aydın Valiliği, 1 Kasım'da gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye başvuran öğrenci ve sporcu toplam 133 kişinin yedikleri makarnadan etkilendiğini bildirdi.

Yurthaber 11-11-22 07:56

Aydın'da 133 öğrenci ve sporcu zehirlenmişti! Nedeni ortaya çıktı

Aydın'da 133 öğrenci ve sporcunun zehirlenmesine ilişkin yeni detaylar geldi. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, 133 öğrenci ve sporcunun, yedikleri makarnadan etkilendiği bildirildi.

Haber 10-11-22 19:39

Yenildiği an karaciğeri mahvediyor: Önemsiz görmeyin! Ölümcül sonuçları var

Yediğimiz yiyecekler sağlığımız için çok riskli durumlara neden olabiliyor. Yüksek D vitamini içerdiği ve oldukça faydalı olduğu bilinen mantarın karaciğerinizi mahvedebileceğini duymuş muydunuz? Uzmanlar bu yıl ağır ilerleyen mantar zehirlenmelerinin ölümcül etkileri olabileceğini belirtiyor.

Haber 09-11-22 11:13

Fare zehri içtikleri iddia edilen 3 kız öğrenci hastanelik oldu

Şanlıurfa’da kolaya kattıkları fare zehrini içtikleri iddia edilen 3 kız öğrenci hastaneye kaldırıldı.

Yurthaber 08-11-22 08:53

Düzce'de mantardan zehirlenen baba öldü, eşi ve gelininin tedavisi sürüyor

Düzce'nin Gümüşova ilçesinde yedikleri mantardan zehirlenerek hastaneye kaldırılan aynı aileden bir kişi öldü, durumları ağır olan 2 kişinin tedavileri devam ediyor.

Yurthaber 07-11-22 12:49

Mangal gazından zehirlendi! 17 yaşındaki gencin kahreden sonu...

Batman’ın Gercüş ilçesinde ısınmak için yakılan mangaldan sızan karbonmoksit gazından zehirlenen dede, nine ve torunu zehirlendi. Hastanede tedavi altına alınan dede ile nine kurtulurken 17 yaşındaki torunları Ahmet Işık 5 günlük yaşam mücadelesini kaybetti.

Haber 05-11-22 19:34

Hastaneye koştular! 118 öğrenci yemekten zehirlendi... 'Şükür, çok ciddi bir durum yok'

Olay Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde meydana geldi. Okullarında verilen yemekten yiyen 118 öğrenci, gıda zehirlenmesi nedeniyle tedaviye alındı. İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, yaptığı açıklamada 118 öğrencinin hastanede tedaviye alındığını, 16’sının yatarak tedavi gördüğünü ifade etti. Aldoğan, "Bir saat içinde sayı netleşir. Şükür, çok ciddi bir durum yok." diye konuştu.

Haber 03-11-22 23:13

Osmaniye'de aynı aileden 7 kişi zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırıldı

Osmaniye'de aynı aileden 7 kişi, besin zehirlenmesi şikayetiyle hastaneye kaldırıldı.

Haber 03-11-22 07:20

Aydın'da 106 öğrenci gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı

Aydın'ın Efeler, Çine ve Köşk ilçelerinde 106 öğrenci gıda zehirlenmesi şüphesiyle tedavi altına alındı.

Haber 02-11-22 07:20

Nazilli Belediyespor'un altyapısındaki 27 oyuncu hastanelik oldu! Belediye başkanı açıklama yaptı

Aydın'da Nazilli Belediyespor'un altyapısında futbol oynayan 27 sporcu, mide bulantısı şikayetiyle Nazilli Devlet Hastanesine kaldırıldı. Genç sporcular gıda zehirlenmesi şüphesiyle tedavi altına alındı.

Haber 02-11-22 02:06

Batman'da evde ısınmak için yakılan mangaldan dolayı 3 kişi zehirlendi

Batman'ın Gercüş ilçesinde ısınmak için evde mangal yakılması sonucu 3 kişi karbonmonoksit gazından zehirlendi.

Haber 31-10-22 11:34

Mantar zehirlenmelerine karşı uzmanlar yine uyardı

OMÜ Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü Başkanı Prof. Dr. Aysun Pekşen: - "Doğa mantarları sadece uzmanlar tarafından toplanmalı"

Yurthaber 19-10-22 11:42

Bir kısmı peş peşe öldü, birçoğu kayıplara karıştı! Toplu ölümlerden sonra mahalleli panik içinde: Katil aramızda dolaşıyor

Trabzon'da mahallelileri ayağa kaldıran toplu ölümler gerçekleşti. Tuğrul Şeref'in "evlatları" evinin etrafında üst üste ölürken birçoğu da kayıplara karıştı. Ağızlarından köpükler gelen ölü köpeklerini gömen Şeref'in harekete geçmesi sonucu kimyasal madde şüphesiyle soruşturma başlatıldı. TRAHAYKO Başkanı Lütfiye Tüzün Kurban ise "Katil aramızda dolaşıyor" diyerek tedirginliğin devam ettiğini ifade etti.

Haber 18-10-22 10:45

Fabrika işçileri yemekten zehirlendi! Ambulanslarla hastaneye sevk edildiler

Bursa'da bir tekstil fabrikasında çalışan işçiler, yedikleri akşam yemeği sonrası hastanelik oldu. Bulantı ve kusma şikayetleri bulunan, gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye sevk edilen 54 işçinin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Haber 18-10-22 00:28

Bursa'da fabrikada çalışan 54 işçi gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastanelere kaldırıldı

Bursa'da fabrikada çalışan 54 işçi gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastanelere kaldırıldı

Yurthaber 18-10-22 00:10