Zeydan Karalar Haberleri

Belediye binasında katledilmişti, son yolculuğuna uğurlandı! Zeydan Karalar isyan etti: Bunun arkasında başka bir şey var

Dün Adana'da Büyükşehir Belediye Binası içinde silahlı saldırı gerçekleşmiş, Zeydan Karalar'ın özel kalem müdür vekili Samet Güdük vücuduna isabet eden 3 kurşunla hayatını kaybetmişti. Güdük için belediye binası önünde tören düzenlenirken aile üyeleri sinir krizi geçirdi. Zeydan Karalar törende yaptığı konuşmada, "Türkiye ne hale geldi. 'Çocuklarım aç' dediği için işe aldım. Sürekli Samet'i ziyaret eden, ona yumurta getiren bir personelimiz tarafından katledildi." dedi.

Haber 13-02-2024 13:05

Adana Büyükşehir Belediyesi’nde dehşet! Özel Kalem vekili kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın Özel Kalem Müdür vekili Samet Güdük, belediye binasında bir kişinin silahlı saldırısına uğradı. Vücuduna 3 kurşun isabet eden Güdük, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Belediye çalışanı olduğu belirlenen saldırgan ilk ifadesinde ”Beni dolandırdı, bundan dolayı vurdum” dedi. Öte yandan saldırgan tabancayla havaya ateş ederken görüntüleri de ortaya çıktı.

Haber 12-02-2024 13:11

Şafak operasyonunda estetik ameliyat skandalı! Adana Büyükşehir Belediyesi'nde 58 milyon TL'lik zarar: Ev kiralarını da telefon paralarını da ödetmişler

Adana Büyükşehir Belediyesi'ne şafak vakti düzenlenen operasyonun perde arkasından 'estetik ameliyat' skandalı çıktı! Ekipler dün şafak sökerken belediye binasına girip arama yapmış, aralarında Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın danışmanı M. S.'nin de olduğu şüpheliler gözaltına alınmıştı. Estetik ameliyatın yanı sıra, personelin ev kirasından cep telefonu parasına dek birçok tutarın kendi ceplerinden çıkmadığı belirlendi. Belediyenin uğradığı zararın tutarı dudak uçuklattı.

Haber 19-12-2023 11:03

Adana Büyükşehir Belediyesine şafak operasyonu: Zeydan Karalar'dan ilk açıklama geldi! Aralarında danışmanı da var

Adana Büyükşehir Belediyesi binasında şafak vakti hareketlilik yaşandı. 'İhaleye fesat karıştırma ve rüşvet' operasyonunda aralarında Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın danışmanının da olduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı. Zeydan Karalar operasyon sonrası canlı yayında konuştu.

Haber 18-12-2023 08:39

Zeydan Karalar

Zeydan Karalar Hakkındaki Haberler Mynet'te. Zeydan Karalar Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

'Otur oturduğun yerde' Zeydan Karalar'dan çok sert çıkış! Belediye meclis toplantısında gergin anlar 'İspat edin istifa edelim'

Adana'da Kasım ayı belediye meclis toplantısında gergin anlar yaşandı. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, AK Partili meclis üyesinin "CHP cami kapattı" demesi üzerine sinirlenerek sert çıkıştı. O anlarda Karalar, "Öyle bir şey yok. O tam bir yalan" dedikten sonra tartışma devam edince Karalar, "Burası Seyhan meclisi değil, otur oturduğun yerde" dedi. "Gel oturt haydi" şeklinde bir cevapla karşılaşan Karalar "Ben gelirdim ama belediye başkanı olduğum için gelemem" şeklinde konuştu.

Haber 09-11-2023 16:21

Zeydan Karalar'ın gündem olan görüntüsü! Kameralar açıkken herkesin içinde tokat attığı iddia edildi, açıklama geldi

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın görüntüsü sosyal medyada kısa sürede gündem oldu. Sandık görevlileriyle olduğu belirtilen bir toplantıda sinirli olduğu görülen Karalar'ın, bir kişiyi yanına çağırarak kürsüde tokat attığı iddia edildi. Görüntülerin yayılmasının ardından Karalar sosyal medya hesabından bu iddiaları yalanlayarak olay anına ait görüntüleri paylaştı.

Haber 10-06-2023 16:51

Muharrem İnce'nin kendisinden destek isteyen CHP'lilere verdiği yanıta inanamadı! İsmail Küçükkaya 'Şu kulaklarım duydu' diyerek açıkladı

Türkiye, pazar günü Cumhurbaşkanlığı seçimleri için ikinci tura gidiyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yarışacağı ikinci turda Memleket Partisi Genel Başkanı İnce'nin nasıl bir davranış sergileyeceği merak ediliyordu. Yapılan açıklamada Memleket Partisi'nin tarafsız kalacağı açıklandı. İsmail Küçükkaya, İnce ile dün görüşen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'dan 'Kulaklarım şunu duydu' diyerek İnce'nin kullandığı ifadeyi aktardı.

Haber 26-05-2023 11:59

Aldıkları ücreti açıklayıp 'Asgari ücretliler sihirbaz galiba' dedi! Söylemeye utanıyorum ama... Zeydan Karalar'dan dikkat çeken HDP çıkışı

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, ekonomiye yönelik eleştirilerini dile getirirken kızıyla yaptığı telefon görüşmesini anlattı ve "İki doktor maaşıyla insanlar geçinemiyorsa asgari ücretli ne yapsın? Onlar sihirbaz herhalde!" dedi. "Söylemeye bile utanıyorum ama" diyerek ekonomik durumlarından söz eden Karalar, Kılıçdaroğlu'nun HDP'yi ziyaretine gelen tepkilere "Biz ziyaret edince yer yerinden oynuyor. Geçtiğimiz aylarda AK Parti de ziyaret etti. Fark ne?" diyerek yanıt verdi.

Haber 29-03-2023 10:20

Ekrem İmamoğlu'ndan Zeydan Karalar'a ziyaret

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ı ziyaret etti. İmamoğlu yaptığı açıklamada deprem gerçeği ile ilgili önemli hatırlatmalarda bulunarak ‘Ülkemizin birinci meselesinin deprem olduğunu halkımıza asla unutturmamalıyız’ dedi.

Haber 11-03-2023 11:34

2 ay süreyle yüzde 50 indirimli olacak! Belediye Başkanı duyurdu 'Böyle bir yetkimiz mevcut'

Deprem felaketinden etkilenen illerden olan Adana'yla ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar deprem nedeniyle su kullanım bedelinin 2 ay süreyle yüzde 50 indirimli olacağını bildirdi. Karalar açıklamasında su parasını almamak, borcu affetmek gibi bir yetkileri olmadığını, daha önce afet döneminde su ücretlerini aşağıya çektiklerini ve böyle bir yetkilerinin olduğunu söyledi.

Finans 10-03-2023 11:29

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar canlı yayında açıkladı! '7.7'lik deprem Adana'da olsaydı...'

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, katıldığı canlı yayın programında Kahramanmaraş'taki depremlere ilişkin açıklamalar yaptı. "8 ya da 9 yaşındaki evladımız boynuma sarıldı, 'Zeydan amca babamı kurtar' dedi. O anda bütün Adana'yı teyakkuza geçirdim" diyen Karalar, "7.7'lik deprem Adana'da olsaydı muhtemelen orta hasarlı tespit ettiğimiz binaların büyük bölümü yıkılırdı" diye konuştu.

Haber 28-02-2023 19:37

'Neyin talimatını bekleyeceğim?' Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'dan dikkat çeken çıkış 'Ne yapacağımızı biliyoruz kimseden talimat almadan...'

Türkiye'yi derinden sarsan Kahramanmaraş merkezli 10 ilde büyük yıkımlara yol açan depremin ardından Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'dan önemli açıklamalar geldi. Depremde en çok yıkımın olduğu bölgelerden olan Hatay'ın Antakya ilçesi ile ilgili konuşan Karalar "Antakya bitti, her yer yıkıldı" dedi. Üniversitelerde uzaktan eğitime geçilmesine dair "Bu karar bence doğru değil" diyen Karalar'ın "Neyin talimatını bekleyeceğim?" çıkışı dikkat çekti.

Haber 13-02-2023 09:49

Zeydan Karalar kahvede vatandaşlarla batak oynadı: Başkanım bol şans

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, bir kıraathanede vatandaşlarla birlikte batak oynadı. Karalar'ın o anları sosyal medyada gündem oldu. Adanalılar videoya, "Başkanım bol şans?, "Yakışır Adanalı başkana?" gibi yorumlarda bulundu.

Haber 23-10-2022 12:12

Zeydan Karalar, 'Adana'yı ayağa kaldırırız, yer yerinden oynar' demişti! Gündem olan konuyla ilgili Adana Valiliğinden açıklama

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar Ceyhan ve Yumurtalık'ın Adana'dan alınıp Osmaniye'ye bağlanacağını iddialarını gündeme taşımıştı. Gündem olan konu sonrası Adana Valiliği, "Hizmet makamında olanların devlet adamlığı sorumluluğu içerisinde hareket etmeyip hayali gündemlerle kamuoyunu meşgul etmesi, bir de Valilik makamının adının kullanılarak bu asılsız konulara doğruluk kazandırılmaya çalışılması hem yanlış hem de kabulü mümkün değildir" açıklamasını yaptı.

Haber 19-10-2022 07:20

29. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali ödülleri sahiplerini buldu

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nda "En İyi Film" ödülü yönetmenliğini Ziya Demirel'in yaptığı "Ela ile Hilmi ve Ali" filmine verildi - Ziya Demirel aynı filmle "En İyi Yönetmen" ödülünü kazanıp Nazlı Elif Durlu ile "En İyi Senaryo" ödülünü paylaşırken film, "En İyi Kadın Oyuncu", "En İyi Sanat Yönetmeni", "En İyi Kurgu" ve "Umut Veren Genç Erkek Oyuncu" olmak üzere 7 dalda ödül aldı

Yurthaber 18-09-2022 00:47

Sosyal medya bu çifti konuşuyor: Geçmişten gelmişler! Zeydan Karalar da kayıtsız kalmadı

Adana'da bir çiftin kıyafetleri sosyal medyanın gündemine oturdu. Çifti görenler, "Geçmişten gelmişler" gibi yorumlarda bulunurken söz konusu fotoğrafa Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar da kayıtsız kalmadı.

Haber 21-07-2022 08:04

Akşener, Adana ve Mersin büyükşehir belediye başkanlarıyla görüştü

Akşener, Adana ve Mersin büyükşehir belediye başkanlarıyla görüştü

Yurthaber 22-06-2022 15:38

Adana Büyükşehir Belediyesi'nde 'hükümeti devirme' gerginliği! Zeydan Karalar'ın sözleri tartışma yarattı

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, dün yaptığı açıklamada "Tarih bana başka bir misyon yüklemiş. Ben partimin Millet İttifakı'nın az oy aldığı yerlerde çalışmak zorundayım, orada oylarımı artırmak ve bu hükümeti devirmekle ilgili görevi yapmak durumundayım" ifadelerini kullandı. Cumhur İttifakı üyeleri, belediyenin meclis toplantısında, Başkan Karalar'ın bu sözlerine tepki gösterdi. CHP'li üyeler ise Cumhur İttifakı üyelerini mağdur edebiyatı yapmakla suçladı. İşte detaylar!

Haber 09-06-2022 16:41

Zeydan Karalar'dan dikkat çeken 'sığınmacı' açıklaması: Olaylar çıkmasın diye kendi vatandaşlarımızı susturmaya çalışıyoruz

Sığınmacılar tartışması Türkiye'nin gündemini meşgul etmeye devam ederken Adana Belediye Başkanı Zeydan Karalar'dan dikkat çeken bir açıklama geldi. Suç örgütlerinin sığınmacı sorununu değerlendirebileceğini söyleyen Karalar "Bu Türkiye için büyük bir bela" dedi. Karalar, "Olaylar çıkmasın diye kendi vatandaşlarımızı susturmaya çalışıyoruz." diye konuştu.

Haber 11-05-2022 08:19

Adana meclisinde sinirler gerildi! Taleplerimiz yerine getirilmezse 15 gün içinde meclisi işgal ederiz

Adana’da Büyükşehir Belediyesi’nden taleplerinin meclis gündemine alınmasını isteyen Çukurova Özürlüler Derneği (ÇÖZDER) üyeleri, meclis toplantısına girerek konuşma yapmak istedi. Başkan Zeydan Karalar’ın izin vermemesi üzerine kürsüde konuşamayan Dernek Başkanı Ahmet Ataş, taleplerinin 15 gün içinde yerine getirilmemesi halinde meclisi işgal edeceklerini söyledi. Elinde 'Çocuklarım ölmesin lütfen' yazılı kağıt bulunan kadına da güvenlik görevlileri müdahale etti.

Haber 08-03-2022 18:06

Son dakika haberi: CHP'li 11 büyükşehir belediye başkanından bütçe ve teftiş açıklaması! Hükümete seslendiler

Son dakika haberine göre Millet İttifakı'nın CHP'li 11 büyükşehir belediye başkanı, bütçe ve teftiş konularında ortak bir açıklama yaptı. Ortak bildiri ile hükümete seslenen başkanlar, bazı ekonomik adımlar ve vergi indirimi gibi konularda destek istedi. Bildiri metninde ayrıca, belediyelere yönelik teftişlerle ilgili de açıklama yapıldı. İşte 11 başkanın ortak açıklamasından detaylar...

Haber 27-01-2022 12:18

Adana Meclisi'nde hain, hırsız gerginliği

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, çıkardıkları işçiler için “hain ve hırsız” kelimelerini kullanması Cumhur İttifakı’nın tepkisine yol açtı. Karalar ise, tüm emekçileri kastetmediğini söyledi.

Haber 13-07-2021 09:38

Eski ve yeni başkan arasında 'hırsız-hain' polemiği

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Zeydan Karalar ile eski Büyükşehir Belediye Başkanı MHP'li Hüseyin Sözlü arasında, Karalar döneminde işten çıkartılan 3 bin işçi üzerinden 'hırsız', 'hain' tartışması çıktı. Karalar ile Sözlü, sosyal medya hesaplarından birbirlerine suçlamalarda bulundu.

Haber 28-06-2021 15:06

Muharrem İnce’den Zeydan Karalar’a tepki: Afişlerimi neden indirttin?

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, partisinin il binasının açılışı için geldiği Adana’da afişlerini indirttiğini iddia ettiği Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a "Zeydan Karalar, Muharrem İnce afişlerinden ne istiyorsun? Niye indirttin zabıtaya? Burası İnce Memed’in memleketidir. İnce Memed gibi davran, Abdi Ağa gibi davranma" diyerek tepki gösterdi.

Haber 16-06-2021 20:45

Meral Akşener ve Zeydan Karalar'ın olduğu odaya girmek için mücadele ettiler

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Adana’da Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ı ve esnafı ziyaret etti. Zeydan Karalar ziyareti sırasında ise ilçe belediye başkanı ve milletvekillerinin makama girmek için korumalarla verdiği uzun mücadele saniye saniye kameralara yansıdı.

Haber 14-06-2021 20:25

Seyhan Belediye Başkanı Akay'ın eşi koronavirüsten yaşamını yitirdi

Adana'da Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay'ın eşi Nesrin Akay, koronavirüs nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Haber 15-03-2021 23:23

Zeydan Karalar'dan dikkat çeken sözler: Bağlasanız durmam

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Ceyhan ilçesini ziyaretinde, “Kendime seçimden seçime halkı ziyaret eden başkan dedirtmem. Beni bağlasanız durmam, her zaman halkın yanındayım” dedi.

Haber 10-03-2021 13:50

Koronavirüs tedavisi gören Zeydan Karalar taburcu oldu

Koronavirüse yakalanan ve hastanede tedavi gören Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın taburcu olduğu, evde karantina sürecinin devam ettiği bildirildi.

Haber 16-11-2020 14:20

Kovid-19 tedavisi gören Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Karalar taburcu edildi

Kovid-19 tedavisi gören Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Karalar taburcu edildi

Yurthaber 16-11-2020 14:13

Zeydan Karalar koronavirüse yakalandı

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar koronavirüse yakalandı. Karaların koronavirüs testinin pozitif çıktığını CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut açıkladı.

Haber 06-11-2020 17:03

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ulaşım zammını açıkladı, özür diledi

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, otobüslerde öğrenciye yüzde 7,1, tam bilete yüzde 28,5, öğretmene yüzde 33,3 zam yapıldığını açıklayarak, özür diledi.

Haber 07-09-2020 23:32

Panik anları! Zeydan Karalar iplere takılmaktan son anda kurtuldu

Adana'da 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarında otobüs üzerinde halkı selamlayan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve ilçe belediye başkanları, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin ve korumasının dikkatiyle bayrak iplerine takılmaktan son anda kurtuldu.

Haber 31-08-2020 15:34

Adana Büyükşehir Belediyesi'nde haciz şoku

Adana Büyükşehir Belediyesi'nin 2016 yılından kalan 2 milyon 750 bin liralık borcundan dolayı, Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın makam odası eşyaları haczedildi. Başkan Karalar, şirketin 3 yıl bekledikten sonra dördüncü yılda haciz göndermesini eleştirdi.

Haber 10-07-2020 13:58

AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Karalar'a ziyaret

Ömer Çelik: - "Milletimizin iradesinin, Adana'nın iradesinin tecellisiyle inşallah Adana'ya hep beraber güzel hizmetlerle imza atılmasını temenni ediyorum"

Yurthaber 16-11-2019 18:27

Adana Altın Koza Film Festivali'nin tarihi belli oldu

Adana'da 26'ıncısı düzenlenecek Altın Koza Film Festivali, 23-29 Eylül tarihleri arasında yapılacak.

Trend 12-07-2019 13:16

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı'ndan işten çıkarma haberleriyle ilgili açıklama

Adana Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zeydan Karalar’ın işten çıkarmalarla ilgili bazı yayın organlarında yer alan "Onlar bankamatik memuruydu" ifadelerinin kendisine ait olmadığını açıklandı.

Haber 02-07-2019 09:34

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Karalar'dan İmamoğlu'na ziyaret

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu ziyaret etti - İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu: - "Yerel yönetimlerde başarı, demokrasi ve huzur olursa, Türkiye'de aynı şeyler daha yüksek derecede hissedilir. Bu bilinçle çok büyük bir çalışma azmiyle sürece hazırlanacağız. İş birliği yapacağız. Senkronize bir çalışma yönetimi ortaya koyacağız"

Haber 20-04-2019 17:38

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Karalar mazbatasını aldı

Zeydan Karalar: - "Daha önce diğer siyasi partilere oy vermiş insanlar bizi destekledi ki CHP'nin 2014'te aldığı yüzde 25 oy neredeyse yüzde 55'e dayandı"

Haber 11-04-2019 18:06

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Karalar mazbatasını aldı

Zeydan Karalar: - "Daha önce diğer siyasi partilere oy vermiş insanlar bizi destekledi ki CHP'nin 2014'te aldığı yüzde 25 oy neredeyse yüzde 55'e dayandı"

Yurthaber 11-04-2019 18:06

CHP'li adayın şehit eşine tepki göstermesi

Şehit eşi Gülcan Demiryürek'in avukatı Erol Yasin Özkeçeci: - "Bu konunun hukuki süreci ile ilgili avukatları olarak gerekli girişimlerde bulunacağız. Müvekkilim Gülcan Demiryürek bu olaydan dolayı üzgün"

Yurthaber 28-03-2019 18:01

CHP'li adayın şehit eşine tepki göstermesi

Şehit eşi Gülcan Demiryürek'in avukatı Erol Yasin Özkeçeci: - "Bu konunun hukuki süreci ile ilgili avukatları olarak gerekli girişimlerde bulunacağız. Müvekkilim Gülcan Demiryürek bu olaydan dolayı üzgün"

Haber 28-03-2019 18:00

Seyhan Belediyesi'nden dikkat çeken reklam

Adana'nın Seyhan Belediyesi referandumdan bir gün önce çok konuşulacak bir reklam kampanyası yaptı. Liderlerin çocukluk fotoğraflarının kullanıldığı reklamda “Bu çocuklara seçme ve seçilme hakkı veren cumhuriyetimize sahip çıkacağız. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun” denildi. Seyhan Belediye Başkanı’nın imzasıyla yayınlanan reklamda sosyal medya için #KıymetiniBil başlığı yer aldı.

Haber 15-04-2017 11:00