Abdulhamit Gül kimdir?

Abdulhamit Gül kimdir?

12 Mart 1977 doğumlu Abdulhamit Gül, siyasetçi ve hukuçudur. 19 Temmuz 2017 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanı olarak atanmıştır. Gaziantep’in Nizip ilçesinde doğan Gül ilk, prta ve lise eğitimini de burada yapmıştır. Ankara Hukuk Fakültesi’ni bitirdikten sonra Millî Gazete, Star Gazetesi, Gençlik Dergisi, Edebiyat Ortamı Dergilerinde yazıları yayımlandı. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında çalışan Gül, Millî Gençlik Vakfı Üniversitelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. Siyasi kariyerinde Refah ve Fazilet partilerinde Ankara İl Gençlik Kolları'nda Yönetim Kurulu üyesi olarak görev aldıktan sonra Saadet Partisi genel başkan yardımcılığı görevinde bulunmuştur. 2010 yılında Has Parti kurucu kurulunda yer almış, Has Parti ile AK Parti’nin birleşmesinden sonra AK Parti MKYK üyeliğine seçilmiştir. Haziran 2015 Türkiye genel seçimlerinde Gaziantep milletvekili olduktan sonra 2017 yılında Adalet Bakanı görevine getirilmiştir.

Abdulhamit Gül Haberleri

Adalet Bakanlığı görevini Bozdağ'a devreden Gül'den teşekkür mesajı

Adalet Bakanlığı görevini Bozdağ'a devreden Gül'den teşekkür mesajı

Yurthaber 29-01-2022 18:51

Son Dakika: Adalet Bakanlığında devir teslim! Abdulhamit Gül, görevi Bekir Bozdağ'a devretti

Son dakika haberine göre Adalet Bakanlığında devir teslim töreni gerçekleşti. Eski bakan Abdulhamit Gül, görevini yeni Bakan Bekir Bozdağ'a devretti. İki isim törende açıklamalarda bulundu.

Haber 29-01-2022 14:24

Adalet Bakanı Gül'den, kişisel verilerle ilgili "ifşa" uyarısı

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, teknolojiyle iç içe yaşadığımız şu günlerde, kişisel verilerin korunmasının önemine dikkat çekti. "Vatandaşın güvenerek verdiği bu bilgileri yarın başka yerlerde, medyada, sağda solda ifşa edilecek bir hale gelmediğinden emin olması lazım. Bu konuda güvenin boşuna çıkmaması konusunda bütün kurumların büyük bir hassasiyeti sürdürmesi gerekmektedir" dedi.

Haber 28-01-2022 13:02

Adalet Bakanı Gül, Gaziantep'te toplu açılış töreninde konuştu:

"Ülkemize çelme takmak isteyenler, birliğini bozmak isteyenler, Türkiye'ye diz çöktürmek isteyenler şunu bir kez daha bilsinler, siz rüyanızda görürsünüz. Tayyip Erdoğan'a, bu millete diz çöktüremeyeceksiniz. Sizin bir rüyanız var, Türkiye tökezlesin, Recep Tayyip Erdoğan tökezlesin. Siz rüyanızda görürsünüz. Büyük Türkiye için yolumuza devam edeceğiz"

Yurthaber 25-12-2021 17:04

Son Dakika: Pitbull saldırısına uğramıştı, ailesi yaşadıklarını anlattı! Asiye Ateş'in sağlık durumu: Kulağı bir daha duymayabilir

Son dakika haberine göre Gaziantep'te, pitbull cinsi 2 köpeğin saldırısına uğrayarak ağır yaralanan 4 yaşındaki Asiye Ateş'in babası Hüseyin Ateş, tek çocuklarının bu durumda olmasının acısını yaşadıklarını söyledi. Baba, "Bunu yapan patronlarımın köpeği" dedi. Antalya'ya sevk edilen minik Asiye'nin bir kulağının bir daha duymayabileceği belirtildi. Baba Ateş ayrıca, eşinin bundan sonra çocuk sahibi olma olasılığının çok düşük olduğunu da ifade etti.

Haber 25-12-2021 08:51

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül Adana'da ziyaretlerde bulundu

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül Adana'da ziyaretlerde bulundu

Yurthaber 24-12-2021 14:56

İş arayanlara müjdeli haber! Bakanlık 12 bin personel alacak

TBMM Genel Kurulu'nda Adalet Bakanlığı'nın 2022 yılı bütçesinin sunumunu yapan Bakan Gül, "2022 yılında teşkilatımıza 12 bin yeni personel alacağız" müjdesini verdi.

Haber 11-12-2021 14:12

Bakan Gül duyurdu: Mahkemeye gitmeden tazminat hakkı geliyor

Adalet Bakanı Gül, uzun yargılamadan kaynaklı zararlar yönünden mahkemeye gitmeden tazminat hakkı getirileceğini bildirdi. Öte yandan Bakan Gül, "Boşanma davalarının uzun sürmesinden kaynaklı mağduriyetleri ortadan kaldıracak usuller üzerinde de duruyoruz. Ayrıca, e- Tebligat, e- Duruşma, arabuluculuk, seri muhakeme ve basit yargılama gibi yeni usullerin kapsamını genişleteceğiz. Yeni ihtisas mahkemeleri oluşturmaya devam edeceğiz." dedi.

Haber 10-12-2021 22:54

Adalet Bakanı Gül: Cumhurbaşkanımızın tekrar seçilmesiyle daha adil bir dünya kuracağız

3 Kasım 2002'den beri Türkiye'de insan hakları ve demokratikleşme anlamında çok önemli reformlar yapıldığını kaydeden Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, "Sadece Türkiye'deki 84 milyonun değil, bütün dünyadaki mazlumların yanında olmaya devam edeceğiz" dedi. 2023 seçimlerinin öneminin altını çizen Gül, "Sayın Cumhurbaşkanımızın tekrar Cumhurbaşkanı seçilmesiyle hep beraber kuracağız" ifadelerini kullandı.

Haber 10-12-2021 13:57

Boşanma davalarıyla ilgili önemli gelişme! Adalet Bakanı Gül duyurdu

Son dakika haberine göre Adalet Bakanı Abulhamit Gül, boşanma davalarıyla ilgili önemli bir çalışma yaptıklarını duyurdu. Adalet Bakanı Gül, yaptığı açıklamada "Adalet Bakanı Gül: "Boşanma davalarında süreci uzatan usul hükümlerini ana davadan ayıran, daha hızlı ve yeni bir usul getirmek üzere çalışmalarımızı yoğunlaştırdık." ifadelerini kullandı.

Haber 03-12-2021 10:50

Açık cezaevi izinleri uzatıldı mı? Açık cezaevi izinleri ne zaman bitecek?

Açık cezaevi izinlerinin ne zaman biteceği, uzatılıp uzatılmayacağı merak konusu oldu. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Gül, Bilim Kurulu kararları doğrultusunda ilerlediklerini belirtti. Peki Açık cezaevi izinleri uzatıldı mı? Açık cezaevi izinleri ne zaman bitecek? İşte merak edilenler...

Haber 25-11-2021 10:01

Bakan Gül tarih verdi: Açık görüşler uzun bir aranın ardından başlayacak

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, yaptığı açıklamada; "Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulunun tavsiye kararıyla açık görüşler uzun bir aranın ardından 1 Aralık Çarşamba günü başlayacak." dedi.

Haber 24-11-2021 23:06

Finans ve sendika ihtisas mahkemeleri ne zaman kurulacak? Bakanı Gül'den açıklama!

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda önemli açıklamalarda bulundu. 2022 yılı bütçesine de değindiği söz konusu açıklamalarında Bakan Gül, finans mahkemeleri ile sendika ihtisas mahkemelerinin kurulacağını ifade etti. İşte detaylar...

Haber 24-11-2021 13:32

Adalet Bakanı Gül duyurdu! İki yeni mahkeme kurulacak

Son dakika haberine göre Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, 1 Ocak 2022'den itibaren tutuklamaya itiraza asliye ceza mahkemesi hakimlerinin bakacağını açıkladı. Öte yandan Bakan Gül, finans mahkemeleri ile sendika ihtisas mahkemelerinin kurulacağını, ayrıca 2022 yılında 12 bin 400 yeni personel alınacağını açıkladı.

Haber 24-11-2021 10:36

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül açıkladı! Diyarbakır Cezaevi kapatılıyor

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Diyarbakır Cezaevi'nde 12 Eylül'de insanlık dışı işkencelerin yaşandığını belirterek "Diyarbakır Cezaevi'ni kapatıyoruz ve Diyarbakır Cezaevi'ni tamamen yakın bir dönemde boşaltmış olacağız. Orayı da 12 Eylüller bir daha yaşanmasın, vesayet dönemleri bir daha gelmesin diye demokrasimizin kazanımına sunmuş olacağız. Sembolik olan bu yeri de müze ve kültür merkezi olarak inşa etmiş olacağız" dedi.

Haber 13-11-2021 09:55

Bakan Gül duyurdu: "e-Duruşma" uygulaması bugün itibarıyla 81 ilde başladı

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "e-Duruşma"nın bugün itibarıyla 81 ilde uygulanmaya başladığını bildirdi.

Haber 09-11-2021 10:34

Bakan Gül’den Bakan Soylu’ya 'hukuk devleti' yanıtı

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun birkaç gün önce "Mahkeme kararı bizim arkamızdan gelsin" sözlerine, isim vermeden tepki gösterdi. Bakan Gül, "Biz yapalım hukuk arkadan gelsin değil, hukuk önden yürüsün biz ona göre kendimizi ayarlayalım anlayışıdır hukuk devleti" dedi.

Haber 08-11-2021 17:21

Bakan Gül: Cumhurbaşkanımız çok önemli bir duruş sergilemiştir

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, tutuklu Osman Kavala'yla ilgili büyükelçiliklerin geri adım atmalarına ilişkin, "Bundan sonra Türkiye'nin egemenliğine yönelik saldırıda bulunulmayacağını da ben düşünüyorum ve inanıyorum. Bu konuda da Sayın Cumhurbaşkanımız gerçekten yerinde, Türkiye'nin hukukuna, Türk yargısına yönelik saldırıya karşı da çok önemli bir duruş sergilemiştir." dedi.

Haber 27-10-2021 01:38

Adalet Bakanı Gül, AK Parti Gaziantep Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı'nda konuştu:

"Bizi bölmek, huzurumuzu bozmak isteyenlere asla fırsat vermeyeceğiz. Türkiye üzerinde oyun oynanabilecek bir ülke değildir. Oyun kurucu, oyunları bozan ülkedir" - "Milletin adayı Recep Tayyip Erdoğan'dır. 2023 yılında da inşallah milletle yol yürümüş, yürümeye devam edecek Recep Tayyip Erdoğan'ı yeniden Cumhurbaşkanı yaparak 2053 vizyonumuza emin adımlarla ulaşacağız" - "Yeni anayasayla ülkemizin demokrasisini taçlandırmak hepimizin ve siyasetin boynunun borcudur. Bu konuda muhalefetin sorumluluktan kaçma lüksü yoktur."

Yurthaber 23-10-2021 17:45

Adalet Bakanı Gül'den, bazı büyükelçilere tepki:

"Anayasamıza göre mahkemelerimize tavsiye ve telkinde bulunmak hiçbir büyükelçinin haddi değildir"

Yurthaber 18-10-2021 23:42

Son günlerin en tartışmalı konusu: Sosyal medya düzenlemesi nasıl olacak?

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, son günlerde yeniden tartışmaya açılan sosyal medya yasası ile ilgili "Sosyal medyada düşünce özgürlüğü ve bu platformların kısıtlanmasıyla ilgili bir çalışma söz konusu olamaz. Her alanda olduğu gibi bu alanda da yasakçı bir anlayış içinde olamayız" dedi.

Haber 12-09-2021 16:36

Son Dakika! Bakan Gül: Temelini yıl sonuna varmadan atmış olacağız

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Hukukçular Derneği tarafından düzenlenen Adli Yıl Açılış Programı'nda konuştu. Bakan Gül, yıl sonuna kadar Ankara'da yapılacak yeni adliyenin temelinin atılacağını aktardı ve "Mevcut Sıhhiye Adliyesi'nin sekiz katı büyüklüğünde, Ankara'daki tüm adliyelerin dört katı büyüklüğünde olacak şekilde Yenimahalle'de Ankara Adliyesi'nin inşallah temelini yıl sonuna varmadan atmış olacağız." dedi.

Haber 10-09-2021 21:47

Adalet Bakanı Gül, 18. İmam Hatipliler Kurultayı'nda konuştu:

"Bu ülkede hangi iktidar gelirse gelsin, mezhebinden, siyasi görüşünden, düşüncesinden, yaşayışından, kılık kıyafetinden dolayı ötekileştirilmesin diye bize düşen bir görev de yeni ve sivil anayasayla tüm bu hak ve özgürlükleri 84 milyon için güvence altına almaktır" - "Bugün Türkiye, her platformda, her zeminde adaleti, merhameti haykırmaktadır. Küresel adaletsizliğe karşı Sayın Cumhurbaşkanı'mızın liderliğinde Türkiye sesini, sözünü yükseltmektedir" - "Statükoyu, beyaz Torosları siyah Audilere, faili meçhulleri 2023'lere taşıyan, taşımak isteyen zihniyet ile de mücadele edeceğiz, reformları sürdüreceğiz. Yeni anayasayı milletimizle beraber yapacağız"

Yurthaber 04-09-2021 14:38

Adalet Bakanı Gül'den yeni adli yıla ilişkin mesaj

Bakanı Abdulhamit Gül, "Bu adli yıla da geçtiğimiz yıldan devraldığımız reform adımlarıyla başlıyoruz. Yeni dönemde de hukukun üstünlüğünü tahkim etmek, adalete erişimi güçlendirmek için reform stratejimizin izini sürmeye devam edeceğiz" dedi.

Haber 01-09-2021 09:53

Adalet Bakanı Gül, Milas'ta yanan alanlarda incelemelerde bulundu

Adalet Bakanı Gül, Milas'ta yanan alanlarda incelemelerde bulundu

Yurthaber 08-08-2021 20:54

Adalet Bakanı Gül, Muğla'da yanan alanlarda incelemelerde bulundu

Adalet Bakanı Gül, Muğla'da yanan alanlarda incelemelerde bulundu

Yurthaber 07-08-2021 19:18

Konya'daki katliamın son detaylarını paylaştı! Bakan Gül'den önemli açıklamalar

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül Konya'da 7 kişinin öldürüldüğü saldırının nedenine ilişkin değerlendirmeler bulundu. Bakan Gül, saldırının ilk bulgulara göre etnik temele dayanmadığını söyleyen Gül, tüm kurumların tespit çalışmalarını sürdürdüğünü ifade etti.

Haber 31-07-2021 20:00

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, İzmir'de silahla tehdit edilen avukatı ziyaret etti:

"Bu insanlık dışı uygulamalar, hukuk karşısında da her türlü müeyyideyle karşılaşacaktır. Takipçisi olacağız"

Yurthaber 12-07-2021 15:58

Bakanlar Gül ve Elvan, Gaziantep'te ziyaretlerde bulundu

Bakanlar Gül ve Elvan, Gaziantep'te ziyaretlerde bulundu

Yurthaber 25-06-2021 16:27

Hayvan hakları yasasında sona gelindi! Hangi suça kaç yıl hapis cezası?

Kamuoyunun uzun süredir beklediği hayvan hakları yasasında yeni gelişmeler yaşanıyor. Adalet Bakanı Gül'ün "Geri sayım başladı" paylaşımı heyecan yaratırken, söz konusu yasada hayvanlara karşı işlenmiş hangi suça kaç yıl hapis cezası verileceği de belli oldu. Söz konusu düzenleme Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayına sunulurken, Erdoğan'ın bir an önce yasanın çıkması için talimat verdiği öğrenildi. İşte hayvan hakları yasasıyla ilgili tüm detaylar...

Haber 09-06-2021 08:45

Hayvan hakları yasasında geri sayım başladı! Bakan Gül duyurdu

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, hayvan hakları yasasında sona gelindiğini duyurdu. Bakan Gül, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Can dostlarımızı daha etkin koruyacak yasal düzenlemeler kapıda. Geri sayım başladı" dedi.

Haber 08-06-2021 13:53

Son Dakika: HSK'da görev dağılımı belli oldu

Son dakika haberine göre Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Başkanvekilliği ve 2. Daire Başkanlığına Mehmet Akif Ekinci, 1. Daire Başkanlığına Halil Koç yeniden seçildi.

Haber 07-06-2021 13:24

Son Dakika: HSK seçiminde uzlaşı sağlandı! Üyeleri hem Cumhur hem Millet İttifakı belirleyecek

Son dakika haberine göre HSK seçiminde uzlaşı sağlandı. Üyelerden 4'ünü Cumhur İttifakı, 3'ünü Millet İttifakı belirleyecek.

Haber 20-05-2021 11:09

Adalet Bakanı Gül, Gaziantep'te cemevi inşaatında incelemede bulundu

Adalet Bakanı Gül, Gaziantep'te cemevi inşaatında incelemede bulundu

Yurthaber 15-05-2021 19:40

Son Dakika: Siyasilerden Mescid-i Aksa açıklaması: Bu zulme ortaklar

Son dakika haberine göre siyasiler, İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarına sert tepkiler gösterdi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Kudüs'ün zorla İsrail'in başkenti olduğunu kabul ettirmeye çalışan ülkeler bu zulme ortaktır." açıklamasını yaptı.

Haber 13-05-2021 07:26

Canan Kaftancıoğlu'nun paylaşımı olay oldu! Bakan Gül ve Selçuk tepki gösterdi

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun "128 milyar dolar nerede?" paylaşımında Bodrum'da sahile cansız bedeni vuran Aylan bebeğin fotoğrafını kullanması gündem yarattı.

Haber 20-04-2021 11:10

Son Dakika: Osmaniye'de doktoru gözaltına aldırdığı iddia edilen savcıya HSK incelemesi

Son dakika haberine göre Osmaniye'de kendisini muayene etmeyen doktoru gözaltına aldırdığı ileri sürülen savcı hakkında HSK'ya inceleme izni verildi.

Haber 13-04-2021 11:42

Adalet Bakanı Gül'ün annesi son yolculuğuna uğurlandı

Ankara'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün annesi Saliha Gül, memleketi Gaziantep’te toprağa verildi.

Haber 10-04-2021 18:24

Adalet Bakanı Gül’ün annesi vefat etti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün annesi Saliha Gül'ün vefat ettiğini bildirdi.

Haber 09-04-2021 21:19

Son Dakika! Bakan Gül'den 104 amiralin 'Montrö' bildirisine sert tepki: Başaramayacaklar

Son dakika haberine göre Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, 104 amiralin 'Montrö' bildirisine sert tepki göstererek "Başaramayacaklar, demokrasimizi ileriye götüreceğiz" diye konuştu.

Haber 05-04-2021 11:30

Son dakika: 81 ile yeni genelge! Şiddet mağdurlarının ifadeleri Adli Görüşme Odalarında alınabilecek

Son dakika haberine göre Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün imzasıyla, Adli Görüşme Odaları'nın (AGO) kullanımına ilişkin başsavcılıklara ve adalet komisyonlarına genelge gönderildi. Genelgeye göre, şüpheli veya sanıkla yüz yüze gelinmemesi için çocukların yanı sıra şiddet mağdurlarının ifadeleri AGO'larda alınabilecek.

Haber 01-04-2021 09:41

Bakan Gül: Kadına yönelik şiddete asla tolerans tanıyamayız

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, savcılara, kolluk kuvvetlerine tavsiyede bulunarak, "Bir kadın bir yakınma ile geldiğinde, bu olayı sıradan görmeyin. Öncesini, evveliyatını titizlikle araştırın. Bunun 'aması’ 'fakatı' yoktur. Kadına yönelik şiddete asla tolerans tanıyamayız" dedi.

Haber 23-03-2021 15:32

Son dakika! Adalet Bakanı Gül'den İstanbul Sözleşmesi açıklaması

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden ayrılmasına ilişkin açıklama yaptı. Gül, "Bizim için kadına yönelik şiddetle mücadele, bir insan hakları mücadelesidir. Bu anlayışla aileyi ve toplumsal dokumuzu koruyoruz" ifadelerini kullandı.

Haber 20-03-2021 17:20

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'den yeni anayasa mesajı

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Anadolu Ajansı Editör Masası'nda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Adalet Bakanı Gül, İnsan Hakları Eylem Planı hakkında, "AK Parti'nin kurulduğu günden beri sürekli ve kesintisiz sürdürdüğü reform yolculuğunun bir adımı." ifadelerini kullandı.

Haber 03-03-2021 10:36

Son Dakika: Bakan Gül'den İnsan Hakları Eylem Planı açıklaması

Son dakika haberine göre Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, bugün açıklanacak İnsan Hakları Eylem Planı ile ilgili "İnsan Hakları Eylem Planı, Cumhuriyetin 100. yılına girmeye hazırlanan ülkemizin bu süreçte temel politika belgesi olacak. Bugün aynı zamanda 'yeni ve sivil anayasa' çalışmaları için milat anlamına geliyor." açıklamasını yaptı.

Haber 02-03-2021 09:34

Bakan Gül'den sert tepki: Özlem Zengin'e saldırıyı kınıyorum

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, “Tokat Milletvekilimiz, Grup Başkan Vekilimiz Özlem Zengin Hanıma yönelik ahlaksız ve seviyesiz saldırıyı kınıyorum. Bu eylemlere karşı hukuk, gereği neyse yapacaktır” açıklamasını yaptı. Öte yandan AK Parti Tokat Milletvekili Özlem Zengin hakkında sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşım nedeniyle Mert Yaşar hakkında soruşturma başlatıldı.

Haber 22-02-2021 08:53

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Gaziantep Cumhuriyet Başsavcısı Önder Kemal Sekücü'yü ziyaret etti

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Gaziantep Cumhuriyet Başsavcısı Önder Kemal Sekücü'yü ziyaret etti

Yurthaber 03-02-2021 11:55

Adalet Bakanı Gül: Anayasa vurgusu heyecan verici

Adalet Bakanı Gül, "Sayın Cumhurbaşkanımızın yeni anayasa vurgusu hepimiz için heyecan verici bir müjdedir." dedi.

Haber 01-02-2021 22:11

Adalet Bakanı Gül'den, savcı için inceleme izni

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Ordu'nun Ünye ilçesinde bir savcının müşteki olarak yer aldığı soruşturmayla ilgili Hakimler ve Savcılar Kuruluna (HSK) inceleme izni verdi.

Haber 31-01-2021 18:34