Aloe Vera Haberleri

Eviniz için en faydalı bitki: Hava filtresi gibi çalışır, deliksiz bir uyku sağlar!

Eviniz için en faydalı bitkilerden biri olan aloe vera, doğal bir hava filtresi gibi işlev görür ve iç mekan havasını temizler. Yaprakları, zararlı kimyasalları emerek havayı arındırır ve daha sağlıklı bir yaşam ortamı sağlar. Ayrıca, uykuya dalmaya yardımcı olan özelliklere sahiptir. Yapılan araştırmalar, bu bitkinin odanın havasını temizleyerek daha rahat bir uyku ortamı oluşturduğunu gösteriyor.

Kadin

Kışın çatlayan dudakların çaresi evinizde! Dudakları neme doyuran doğal yöntem

Kışın soğuk ve kuru havası, dudaklarımızın çatlamasına ve kurumasına neden olabilir. Neyse ki, bu sorunu evinizde çözebileceğiniz doğal yöntemler mevcut. Bal, hindistancevizi yağı gibi evinizde bulunan malzemelerle dudaklarınıza ihtiyacı olan nemi kazandırabilirsiniz. Doğal yağlar dudakları nemlendirirken, su tüketimi de dudakların sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Bu basit adımlarla, kışın çatlayan dudaklarınızı rahatlatmak mümkün.

Kadin

Yağlı ciltlere aloe vera sürülür mü? Aloe vera jel yağlı ciltte nasıl kullanılır?

Yağlı ciltler genellikle parlama, sivilce oluşumu ve genel olarak fazla sebum üretimi gibi sorunlarla başa çıkmak zorunda kalan kişiler için bir endişe kaynağı olabilir. Bu tür ciltlerin bakımı doğru ürünlerin ve doğal içeriklerin kullanılmasıyla dengelenmelidir. Aloe vera jeli özellikle yağlı ciltler için mükemmel bir cilt bakım ürünü olarak kabul edilir. Peki, yağlı ciltler için aloe vera jeli kullanımı nasıl olmalıdır?

Kadin

Aloe vera cilt lekelerine iyi gelir mi? Aloe vera cilt lekeleri için nasıl kullanılır?

Aloe vera bitkisi binlerce yıldır insanlar için sağlık ve güzellik için kullanılan bir doğal mucize olarak kabul edilir. Bu tropikal bitki, içerdiği jelin yanı sıra antioksidanlar, vitaminler, mineraller ve amino asitler gibi birçok biyoaktif bileşen içerir. Bu özel kombinasyon cilt bakımında ve sağlıkta çeşitli faydalar sunar. Peki, aloe vera cilt için nasıl kullanılır?

Kadin

Aloe Vera

Aloe Vera Hakkındaki Haberler Mynet'te. Aloe Vera Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Evinizden eksik etmeyin: Cildi ve saçları ışıl ışıl parlatıyor! En az 10 yaş gençleştiriyor

Cilt ve saç bakımında doğal ürünlerin oldukça etkili faydaları bulunuyor. Pahalı ürünler almak yerine evde doğal ürünler ile bakım yapmak isteyenlerin evinde mutlaka aloe vera jeli bulunuyor. İşte duyunca şaşıracağınız aloe vera jelinin mucizevi faydaları...

Kadin

Diş tartarı ve taşlarına son! Dişlerinizi inci gibi parlatmanın en etkili yolu

Ağız ve diş sağlığı hem görsel açıdan hem de rahat iletişim kurabilmek açısından büyük önem taşıyor. Diş üzerinde zaman içerisinde oluşan sararmalar, diş tartarı ve taşları kötü görünümlere yol açarak rahatsız edici olabiliyor. İşte diş tartarı ve sararmalarından kolayca kurtulabileceğiniz en etkili yöntemler...

Haber

Güneş yanığını 30 dakikada iyileştiren yöntemini paylaştı! Yoğurt kullanmak yerine...

Bir yıl boyunca bronzlaşmanın hayalini kursak da yanlış bronzlaşma aşamaları güneş yanıklarına neden olabiliyor. Dayanılmaz acılar ve kızarıklar yaratan güneş yanıklarının etkisini azaltmak için uygun yöntemler aranıyor. TikTok'ta kendi güneş yanığı tedavisini paylaşan biri bu yöntemin mucizevi olduğunu belirtti.

Kadin

Faydalarını duyanlar evinden eksik etmiyor! En az 10 yaş gençleştiriyor

Cilt ve saç bakımında doğal ürünleri tercih eden kişilerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Doğal ürünler pahalı malzemelerden çok daha etkili sonuçlar sağlayabiliyor. Her evde bulunması gereken bir ürün birçok saç ve cilt problemine karşı mucizeler yaratıyor.

Kadin

NASA evin havasını temizleyen bitkileri açıkladı! Tüm ortamı değiştiriyor

Ev bitkilerinin sağlık ve temiz hava için özenle seçilmesi gerekiyor. Her bitki evde yetiştirilmeye uygun olmuyor. NASA yaptığı araştırmada evin havasını temizleyen bitkileri sıraladı. Evinize bitki almadan hangisini alsam diye düşünüyorsanız bu bitkilere öncelik verebilirsiniz.

Kadin

Aloe vera jeli faydaları nelerdir, saça ve yüze nasıl kullanılır? Aloe vera jeli ne işe yarar, nasıl kullanılır?

Sağlıklı ve nemli bir cilde sahip olmak artık mümkün! Aloe vera bitkisinden elde edilen doğal ve organik bir cilt bakım ürünü olan Aloe vera jeli cildinize ihtiyacı olan nem, vitamin ve mineralleri sağlar. Sadece cildinizi nemlendirmek ile kalmaz aynı zamanda cildinizdeki tahrişleri, kızarıklıkları ve hassasiyetleri azaltır. Aloe vera jeli,cildi nemlendirir, güneş yanığına iyi gelir, egzama ve dermatit gibi cilt problemlerini tedavi eder, cildin yaşlanmasını geciktirir, saçları nemlendirir.

Haber

Diş tartarlarını ve taşlarını anında yok ediyor! İnci gibi parlayan dişler için etkili çözümler

Dişlerin temizliği hem sağlığı hem de iletişimi etkiliyor. Herkes inci gibi beyaz parlayan dişlere sahip olmak istiyor. Ancak zaman içerisinde oluşan sararmalar, diş tartarı ve taşları kötü görünümlere sebep olabiliyor. Diş tartarından kurtulmak için etkili yöntemler bulunuyor. İşte diş tartarını yok eden o çözümler...

Kadin

Aloe vera kaç günde bir sulanır, nasıl bakılır? Aloe vera nasıl daha hızlı büyür, neden yumuşar?

Evlerde en çok yetiştirilen bitkilerden olan aloe vera, sarısabır adıyla da bilinir. Zarif görünümü, dayanıklılığı ve uzun ömürlülüğü ile öne çıkan aloe vera, şifalı oluşuyla tanınır. Pek çok kozmetik ürününün içinde kullanılan aloe veranın farklı çeşitleri de vardır. Evde yetiştirmesi kolay olan aloe vera bitkisi çeşitli amaçlarla kullanılabilir. Günümüzde daha çok cilt ve saç bakımı için kullanılan aloe vera bitkisinin bakımı nasıl olmalıdır, ne kadar sulanmalıdır?

Kadin

Sandığımız kadar faydalı olmayabilir! Karaciğeri bitiriyor

Tükettiğimiz içecekler ve yiyecekler sağlığımız için oldukça risk oluşturabiliyor. Sağlıksız gıdalardan mümkün olduğunca uzak durulması öneriliyor. Ancak sağlıklı olduğu düşünerek yediğimiz ve içtiklerimiz de riskli durumlara neden olabiliyor. Karaciğer hasarı yaşayan bir kadın bunun nedenini paylaştı.

Haber

Sadece iki malzeme ile vücut çatlaklarını siler süpürür! Çatlak görünümünü en aza indirmek için...

Vücut çatlakları hem kadınlar hem de erkekler görülse de kadınlar bu durumdan oldukça rahatsız olabiliyor. Birçok kadın vücut çatlakları nedeniyle öz güven problemleri çekiyor. Vücuttaki çatlakları geçirmek için çeşitli işlemler yaptırılıyor. Ancak cilt çatlaklarının görünümünü evdeki malzemeler ile de azaltmanız mümkün.

Kadin

Tüm stresi alıp götürecek bitkiler! Evin içerisinde bulunması yeterli

Günlük hayatta yaşadığımız stresler hem anın etkisini hem sağlığımızı yakından etkiliyor. Farkında olmasak bile birçok sağlık problemine yol açan stresten uzak durmak uzun ve sağlıklı bir yaşamın sırrı olarak görülüyor. Uzmanlar eve alacağınız bazı bitkilerin stresi azalttığını belirtiyor. İşte stresi azaltmak için eve alınabilecek bitkiler...

Kadin

Her evde bulunuyor! Diş tartarlarını ve taşlarını yok edecek çözümler

Ağız ve diş bakımı sadece hem görünüş hem de sağlık için büyük önem taşıyor. Diş bakımının aksatılması diş taşları olarak da bilinen diş tartarlarına sebep oluyor. Diş tartarından kurtulmak için çeşitli yöntemler aranıyor. Her evde bulunan temel malzemeler ile diş tartarlarını yok edebilirsiniz.

Haber

Göz altı morluklarına kesin çözüm! Göz altı morluklarına ne iyi gelir?

Göz altı morlukları çökük ve yorgun bir görünüme sebep olabiliyor. Göz altı morlukları genellikle genetik olsa da değiştirebileceğimiz birçok davranış göz altı morluklarının çok daha fazla artmasına sebep olabiliyor. Kadınlar göz altı morluklarına kesin çözüm arıyor. Evde göz altı morlukları nasıl geçer, göz altı morluklarına ne iyi gelir en sık aratılan konular arasında bulunuyor. İşte çözümü...

Kadin

Aloe vera çayı faydaları nelerdir, neye iyi gelir? Aloe vera çayı nasıl yapılır ve demlenir?

Günümüzde sağlıklı yaşam oldukça önemli bir hâle gelmiştir. Hızlı tüketim ile gelen hızlı üretimin yol açtığı bazı olumsuz durumların olduğunu düşünen kişiler doğal olanlara yönelmeye başladılar. Bitki çayları da yönelinen bu doğal ürünlerden bir tanesidir. Pek çok bitkiyi ve çiçeği bitki çayı şeklinde hazırlamak ve tüketmek mümkündür. Cilt bakımında da sıklıkla kullanılan aloe vera bitkisi, çay olarak da tüketilebilir. Aloe vera çayı nasıl yapılır?

Haber

Her evde bulunması şart! Sağlığa iyi gelen iç mekan bitkileri

Evin içerisinde bitki bakma fikri kişide kişiye göre değişiyor. Bazıları bundan zevk alırken bazıları ise bitki bakımının zor olduğunu düşünüyor. Ancak evde bulunan bazı bitkiler var ki sadece görsel olarak değil sağlık için de etkili sonuçlar sağlıyor. En iyi iç mekan bitkileri ve faydaları...

Kadin

Tarih kitaplarında adı geçiyor: İmparatorların ilacı! Doğal cinsel uyarıcı, libidoyu ateşler, doğurganlık sorunlarını tedavi eder...

Aloe Vera antik çağlardan beri önemli bir cinsel uyarıcı olarak kabul edilmiştir. Tarihi kayıtlara göre, Roma imparatoru Tiberius libidosunu artırmak için aloe suyu içti. Daha sonra Hint efsanelerine göre Kama Sutra'da özellikle Navajo Kızılderilileri tarafından bu bitkinin afrodizyak özelliklerinden bahsedilmiştir. Ve son olarak Ortadoğu'da doğurganlık sorunu olan kadınları tedavi etmek için bir Aloe Vera ilacı kullanılmıştır.

Haber

2022'nin en çok satan ve cildinize iyi gelecek 200 TL altı cilt bakımı ürünleri

Cilt bakımı yaparken kullanacağınız ürünlerin hem kaliteli hem bütçe dostu olmasını istiyorsunuz, değil mi? Fakat ne yazık ki pek çok iyi içerikli ürün yüksek fiyatlı. Yine de merak etmeyin, etkili ve uygun fiyatlı bakım ürünleri de yok değil! Sizin için yılın en çok satan bakım ürünlerinden 200 TL altında olanları bir araya getirdik. Gelin, bu ürünleri beraber inceleyelim.

Kadin

Taylor Hill gibi kalın kaşlara sahip olmak için yapmanız gereken basit! Hayal ettiğiniz gür kaşlara doğal yollarla kavuşabilirsiniz

Güzelliği ve fiziği ile tanınan genç model Taylor Hill ünlü olduğu andan itibaren gür kaşları ile dikkat çekiyor. Birçok kadın kaşlarını kalınlaştırmanın yolunu arıyor. Aslında doğal şekilde daha gür kaşlara sahip olmak için uygulanması gereken adımlar oldukça basit! Siz de doğal yollarla kaş kalınlaştırma yöntemleri arıyorsanız bu bakımları uygulayabilirsiniz.

Kadin

Siğilleri kökten kurutacak! Düzenli kullanımda kurtulmanın yolu çok basit

Ciltte çıkan siğiller oldukça can sıkıcı olabiliyor. Toplumda sıklıkla görülen bu cilt rahatsızlığı için çözüm önerileri aranıyor. Siğilleri olan kişiler internet üzerinden 'Siğil nasıl geçer?' diye araştırmalar yapıyor. Bu sorunun cevabı doğal ürünlerden geçiyor. Siğillerden kurtulmak için evde yapılacak doğal tarifler bulunuyor.

Haber

İlaçlara para vermeyin! Ne kaşıntı kalır ne leke: Egzamaya kökten çözüm!

Egzama, milyonlarca kişiyi etkileyen cilt hastalıklarının başında geliyor. Egzama kaşıntılı, kuru ve cilt lekelerine neden oluyor. Egzamanın neden olduğu cilt sorunlarıyla mücadele ediyorsanız şimdiye kadar birçok ürün veya ilaç denediğinize eminiz. Egzamanın neden olduğu semptomları rahatlamak için deneyebileceğiniz bazı doğal yöntemler var.

Haber

Kaşıntılı egzamalarınız son bulacak! Sorunlarınızı bıçak gibi kesecek 5 öneri

Egzama ciltte oldukça rahatsız edici durumlara sebep oluyor. Kaşıntı ve kızarıklığa neden olan egzamadan kurtulmak için çeşitli çözümler aranıyor. İnternet üzerinden en çok aratılan cilt rahatsızlıkları arasında bulunan egzamanın evde nasıl geçeceği merak ediliyor. Egzama nasıl geçer? merak ediyorsanız 5 adet kolay çözüm yaşadığınız kaşıntı ve kızarıklıkları geçiriyor.

Haber

Bağışıklıklar düştü uçuklar artmaya başladı! Uçuğu en kısa sürede geçirmek için etkili yöntem

Uçuk toplumda sıklıkla görülen rahatsızlıklar arasında bulunuyor. Vücuda bir kez giren uçuk mikrobu kendi sürekli olarak tekrarlıyor. Genellikle ağız çevresinde görülen uçukların geçmesi için doğal yöntemlerden yardım alınıyor. Doğal çözümler ile uçuğu en kısa süre içerisinde geçirmek mümkün olabiliyor.

Haber

Cildinizin kendini bulmasına yardımcı olacak en kullanışlı Aloe vera cilt bakım ürünleri

Canlı ve ışıl ışıl parlayan bir cilde sahip olmanın yolu, cildin nem dengesini korumaktan geçiyor. Bu nedenle en temel kişisel bakım aşaması, temizliğin ardından cildi yeterli miktarda nemlendirmekle başlar. Sağlıklı bir cilt için gereken doğal ürünlerin başında ise şüphesiz Aloe vera gelir. Peki, kullanıcıların en çok tercih ettiği Aloe vera cilt bakım ürünlerini incelemeye ne dersiniz?

Kadin

Bir türlü kurtulamıyorum diyorsanız bu yöntemleri deneyin: Yağ bezelerini geçirmek için doğal çözüm

Yağ bezeleri istenmeyen görüntülere sebep olabiliyor. Genellikle yüzde çıkan yağ bezelerini geçirmek isteyenler internet üzerinden 'Yağ bezeleri nasıl geçer?' gibi araştırmalarda bulunuyor. Yağ bezelerini geçirmek için doğal çözüm önerileri bulunuyor.

Haber

Yazın en büyük derdi! Sivrisineklerin neden olduğu tüm kaşıntıyı alacak

Yaz aylarının en büyük sorunları arasında böcek ısırıkları bulunuyor. Özellikle sivrisinek ısırıkları çekilmez olabiliyor. Sivrisinek ısırıklarının kaşıntılarını çözmek için evde çözüm arıyorsanız doğal ürünler tüm kaşıntınızı almanıza yardımcı olabilir. Sivrisinek ısırıklarına ne iyi gelir? Diye düşünüyorsanız bu yöntemleri deneyebilirsiniz.

Haber

Kıvırcık saçlılar bu yönteme bayılacak! Tek malzeme ile daha parlak saçlar

Kıvırcık saç çok güzel görünse de bazen oldukça zorlayıcı olabiliyor. Çok kolay bir şekilde yıpranan kıvırcık saçın bakımının ihmal edilmesi kötü görüntülere sebep oluyor. TikTok’ta kıvırcık saçlarına yaptığı bakımlarla bilinen Jonathan Monroe saçlarına uyguladığı yöntemi paylaştı.

Kadin

Kurdeşen döküntülerine son! Bu bitkiler kaşıntınıza iyi gelecek

Kurdeşen sık sık karşılaşılan cilt sorunları arasında yer almaktadır. Özellikle sıcak ve soğuk hava değişimlerinde artan kurdeşen, hastayı oldukça rahatsız etmektedir. Kurdeşenin kaşıntısına ve kızarıklığına iyi gelen doğal ürünler vardır. Bu doğal kürler ile kurdeşen çok daha hızlı şekilde iyileşmektedir.

Haber

Kaşta da olur mu demeyin! Kaşlarınızın dökülmesine neden olabilir

Beyaz pul pul görüntüsü olan ve oldukça rahatsız eden kepeği çözmek için çeşitli yöntemler aranıyor. Kepek genellikle saçlarda görülmesi nedeniyle birçok insan kepeğin sadece saçta meydana geldiğini sanıyor ama kaşlarda da görülebiliyor. Kaş kepeğini çözmek için aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

Kadin

Cilde olan faydaları saymakla bitmiyor! Evde kolayca yapacağınız C vitamini maskeleri

Cilt bakımı daha sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için oldukça önem taşıyor. Cilt bakımında kullanılan serumlar ve vitaminler cildin çok daha sağlıklı olmasını sağlıyor. Özellikle son yıllarda C vitamininin cilde olan faydaları belirtiliyor. Evde kendi C vitamini maskenizi ve serumunuzu yapabilirsiniz.

Kadin

Mutlaka uygulayın! Tamamen doğal yöntemlerle ter kokunuza son verebilirsiniz

Ter kokusu gün içerisinde oldukça rahatsız eden durumlar arasında yer alıyor. Ter kokusu hem kişiyi hem de çevresini olumsuz yönde etkiliyor. Sosyal ilişkilerde bozulmalara dahi yol açabilen ter kokusunu çözmenin zor olduğu düşünülse de oldukça basit! Evde uygulayacağınız doğal yöntemler ile ter kokusundan tamamen kurtulabilirsiniz.

Kadin

Cilt lekelerini tamamen geçiriyor! Her evde bulunuyor

Herkes pürüzsüz ve sağlıklı bir cildin hayalini kuruyor. Ancak pürüzsüz bir cilde sahip olmak oldukça zorlu olabiliyor. Ciltte oluşan problemler istenmeyen görüntülere sebep oluyor. Doğru bakım yöntemleri ile cilt problemlerinizden kısa süre içerisinde kurtulabilirsiniz. İşte her evde bulunan ve cilt lekelerini gideren o doğal çözümler…

Kadin

Latin kadınlarının çok gizli güzellik sırları!

Dünyanın her yerinde kadınlar güzellikleri için çeşitli yöntemler deniyor. Bazı güzellik sırları oldukça şaşırtıcı olsa da etkileri inanılmaz olabiliyor. Güzellik sırları nesillerden nesillere aktarılabiliyor. Latin kadınları büyüklerinden öğrenip kendilerinde denedikleri güzellik sırlarını açıkladılar. Çok etkili olan güzellik sırlarını bu haberi okuyarak öğrenebilirsiniz. Birçok saç ve cilt sorununuza karşı etkili çözümler bulabilirsiniz.

Kadin

Gençleşmenin mükemmel iksiri... Hemen bir bardak için

Genç bir cilt için cilt bakımı kadar sağlıklı beslenmek de çok önemli. Sağlıklı beslenme ile birlikte bağışıklığınızı güçlendirebilir, hastalıklardan korunabilir ve harika bir cilde sahip olabilirsiniz. Özellikle doğada mucizelerle dolu bitki, meyve ve sebzelerden bazıları hatta çoğu ünlü kozmetik ürünlerinin hammaddesi olarak kullanılıyor. Siz direk kullanarak etkisini görebilirsiniz.

Haber

Yaza hazırsınız! En etkili göbek eritme tarifi

Yaz mevsimi yaklaşmışken alınan kiloları en hızlı şekilde verme yöntemleri alınıyor. Göbeğinizi eritmek için kullanacağınız tarif ile yaza girmeden istediğiniz görünümü kolayca elde edebilirsiniz. Göbeğinizden kolaylıkla kurtulmanızı sağlayacak bu tarifi uygulamak çok basit!

Kadin

Saçlarınız hiç olmadığı kadar gür olacak! Saçı kısa sürede gürleştiren tarif

Saçlar görünüşü oldukça etkiliyor. Kimse hacimsiz ve az saça sahip olmak istemiyor. Kadınlar saçlarının gür görünmesi için çeşitli yöntemler deniyor. Saçların gür görünmesi için denenen bu yöntemler her zaman istenilen sonucu sağlamıyor. Aşağıda sizin için oluşturduğumuz tarifler ile saçlarınız çok daha gör olacak.

Kadin

Antalya'daki tarlasında üretmeye başladı, 20 milyon kazanç bekliyor! ''Emek harcamadan sürekli kazanç''

Turizm sektöründe çalışırken yurt dışında tanıştı, şimdi taleplere yetişemiyor! Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde 1 dekar alana diktiği aloe vera bitkisini 125 dekara çıkaran üretici Cemal Erbay, Türkiye’de ki en büyük aloe vera kapasitesiyle üretim yapıyor. 20 milyon TL kazanç bekleyen Erbay, ''Emek harcamadan sürekli kazanç elde ediyorsunuz, burada ilaç kullanmıyoruz, gübre kullanmıyoruz. Bir defa ekiyorsunuz 12-15 yıl ömrü var'' şeklinde konuşuyor.

Haber

Sebzeden para kazanamadı, seranın tamamına onu dikti! ''Hiçbir masrafı yok, yıllık kazancı 90 bin TL''

Antalya’nın Kumluca ilçesinde, örtü altı sebze üretiminde maliyetlerin artması nedeniyle geliri düşen çiftçi, serasına aloe vera bitkisi dikti. 1 yılın sonunda hasat yapan çiftçinin 4 dönümden alacağı yıllık kazancın 90 bin TL’yi bulması hedefleniyor. Çiftçi Hasan Devecioğlu, Bu bitkiye ilaç yapılmıyor. Gübre verilmiyor. İşçiliği yok. Hiçbir şekilde bir masrafı yok, haftalık su veriyoruz. Sadece hayvan gübresinin suyunu veriyoruz'' dedi.

Haber

10 yaş daha genç görünebilirsiniz! O bitkiyi kullanarak cilt bakımı yaptığınızda...

Halk arasında sarısabır olarak bilinen aloe vera, Afrika'da ölümsüzlük bitkisi olarak anılır. Ana vatanı Afrika'da insanlar bu bitkiyi sıcaktan korunmak için kullanır. Günümüzde pek çok kozmetik ürününün içinde ise nemlendirici olarak yer alır. Peki, aloe veranın içindeki jelimsi yapıyı cilt ve saç bakımında kullanabileceğinizi biliyor musunuz? İşte detaylar...

Kadin

Adeta gizli bir hazine! Aloe vera jeliyle neler yapabileceğinizi biliyor musunuz?

Aloe vera bitkisinin içinde gizlenen bir şifa kaynağı var, aloe vera jeli. Kozmetik, cilt bakımı ve hatta tıp alanında sıklıkla kullanılan aloe vera jelini birkaç basit adımı takip ederek evde kolaylıkla elde edebilirsiniz. Tamamen doğal bu jeli günlük bakım rutininize ekleyerek cildinizde harikalar yaratabileceğinizi biliyor musunuz? İşte detaylar...

Kadin

Güneşte yanıp hassaslaşan tenler için rahatlatıcı doğal maske önerileri

Güneşlenmeden önce mutlaka okuyun! Hassaslaşan teninizi rahatlatacak muhteşem etkili 6 maske...

Kadin

Bakımlı ve sağlıklı ellere sahip olmak için neler yapılmalı?

Yaşlanma karşıtı bakımlar genelde yüz bölgesi için yapılır. Peki tüm gün kolonya, dezenfektan, sabun ve deterjana maruz kalan eller için ne yapılmalı? Birkaç bakım sırrı ile ellerdeki yaşlanma belirtilerini engelleyebilirsiniz.

Kadin

Tesadüfen başladı, 14 çeşit sabun üretiyor

Samsun’un Alaçam ilçesinde yaşayan girişimci bir çift, tesadüfen sabun üretti. Taleplere yetişemediğini söyleyen Batı çifti zeytinyağlı, lavanta, aleo vera ve kestane ballı sabun başta olmak üzere 14 çeşit sabun üretiyor.

Finans

Evde dezenfektan yapımı sandığınızdan daha kolay! İşte ucuz, kolay ve doğal dezenfektan tarifleri

Koronavirüs salgınının başlamasıyla beraber günlük yaşamın vazgeçilmezlerinden bir tanesi de maskeyle beraber dezenfektan oldu. Başlarda insanlar marketlerdeki ya da eczanelerdeki ürünlere büyük ilgi gösterse de son dönemde evde dezenfektan yapımı araştırılmaya başlandı. İşte hem doğal, hem ucuz hem de kolay evde dezenfeksiyon yöntemleri...

Kadin

Yüzlerce yıldır kullanılmasının bir sebebi var! İşte aloe vera maskesinin mucizesi

İçindeki antibakteriyel etkileri sayesinde sivilceli ciltlere fayda sağlamasıyla bilinen aloe vera sık sık ev yapımı maskelerle cilt sorunları olan kişilere şifa veriyor. Yüzyıllardır yaralar ve yanıklar için kullanıldığı bilinen bu mucize bitkiyi siz de ev yapımı reçetelerle uygulayabilirsiniz. İşte aloe vera maskesi yapımı.

Kadin

Çoğu kişi yanlış yapıyor! Evde aloe vera yetiştirirken bunları asla gözden kaçırmayın...

Son birkaç yıldır evlerde yetiştirilmesiyle popülerlik kazanan bir bitki aloe vera. Cilt bakım ürünlerinin içerisinde özütü kullanılan bu bitkiyi evde yetiştirirken hazırlayacağınız cilt bakımı karışımlarında da kullanabilirsiniz. Peki, aloe vera bitkisi yetiştirirken dikkat edilmesi ve bilinmesi gerekenler nelerdir? Bitkinin sağlığı için neler yapılmalı? Yazımızda öğrenebilirsiniz.

Kadin