Alzheimer Haberleri

Fazla kilo hastalıkların habercisi ama bunu ilk kez açıkladılar! Göbek ve bel bölgesinde yağlanma varsa tehlikedesiniz...

Yalnızca yaşamı zorlaştırmakla kalmayıp içten içe birçok hastalığın da önünü açan yağlanma tehlikesiyle ilgili çok çarpıcı bulgular ortaya çıktı. Bel ve göbek bölgesindeki yağlanma yaşayanların dikkat etmesi gerekiyor. İç organlarda gizli yağ birikimi Alzheimer hastalığının habercisi olabilir. Uzmanlar dikkat edilmesi gereken belirtileri bir bir açıkladı.

Haber 20-11-23 16:07

Zararları saymakla bitmiyor! Dünyanın en zararlı yiyeceği, tüketmeden önce bir daha düşünün!

Türkiye'nin neredeyse her ili zengin yemek kültürüyle öne çıkıyor. Fakat yemekleri daha lezzetli yapmak için içerisine katılan malzemelere dikkat edilmesi gerekiyor. Uzmanlar sayısız hastalığa neden olabilecek bir besine dikkat çekti.

Haber 31-10-23 09:03

İkisini karıştırınca tam bir şifa kaynağı oluyor! Faydaları saymakla bitmiyor

Yoğurt ve kimyonun bir araya geldiğinde ortaya çıkan etkileyici faydaları, yüzyıllardır geleneksel tıp ve mutfakların vazgeçilmez bir parçası haline gelmiş durumda. Kimyon, lif bakımından zengindir ve sindirim sağlığına katkı sağlar. Yoğurt ile birleştirildiğinde, bu ikili, bağırsak hareketlerini düzenler ve kabızlığı önleyebilir. Bu muhteşem ikili, sağlık açısından pek çok yarar sunuyor. Yoğurt ve kimyon karışımının faydaları ve sağlığa etkileri haberimizde.

Haber 20-10-23 16:36

Alzheimer hastası adamı zorla bakımevine yatırıp arsasına el koydular! Duyduğu itirafa inanamadı: İnsan kardeşini mal için öldürür mü?

80 yaşında Alzheimer hastası adam, iddiaya göre kardeşi tarafından zorla bakımevine yatırıldı. Daha sonra arabasına haciz konan babasıyla yüz yüze görüşemeyen kızı Arzu Ünal, yeğeninden duyduğu itirafla hayatının şokunu yaşadı: Babasının milyonluk arsasına el konmuştu! Babası vefat etti, Arzu Ünal soluğu mahkemede aldı: "Tedavileri, bakımları, takipleri yapılmadığı için babam öldürüldü."

Haber 15-10-23 09:12

Diğer Haber Etiketleri

belirti beslenme koronavirüs (Covid-19) cinayet tiktok Bağışıklık Sistemi bunama demans depresyon diyabet enfeksiyon epilepsi felç hazımsızlık inme (beyin krizi) kabızlık kalp krizi kanser kansızlık nöroloji parkinson sara anne sütü b12 vitamini bal c vitamini e vitamini elma yumurta kimyon limon pancar peynir protein tozu spor zencefil turşu yoğurt zerdeçal zeytinyağı kan şekeri kolesterol cilt bakımı Aldatma kahve D vitamini diyet kahvaltı tedavi kalori Bakteri Antioksidan Beyin Kalp‎ Karaciğer‎ Mide‎ Göz Aşı tereyağ mantar sindirim sistemi Yüksekova Japonya Bursa Denizli İzmir Malatya Muğla Tokat Afyonkarahisar Emirdağ Karatay Kumluca Niksar Çorum tansiyon zehirlenme Haciz Doktor İletişim akçaağaç şurubu arsa tatlı şeker Canan Karatay ilaç hafıza kalp hastalıkları vitamin hastalık uyku unutkanlık Kas gelişimi fare kurt Komando asit tuvalet pizza bulyon dikkat dağınıklığı Sebze kayıp hastane arama araştırma yaşlı yaşlı kadın covid covid19 dehidrasyon düşme hamburger hardal ibni sina içecekler burun cilt sağlığı gazlı içecek gazlı içecekler gece bağışıklık alzaymır alzheimer belirtileri alzheimer belirtisi alzheimer evreleri alzheimer hastalığı alzheimer tedavisi fayda faydaları enerji kahvenin faydaları kalp damar hastalıkları mantar faydaları margarin kurabiye koku konuşmak mineraller msg protein patates kızartması retina risk saat sağlıklı şey şifa kemik gelişimi kilo verme kişilik bozukluğu korona koronavirüs jandarma ölüm teşhis test tuz ruhu uzman zarar zararlı alışkanlıklar yağlanma tip 2 diyabet üsküdar üniversitesi kahvenin zararları filtre kahve faydaları bulyon nedir msg nedir kas kasılması hardal bitkisi rüyada deniz kenarında oturmak

Alzheimer

Alzheimer Hakkındaki Haberler Mynet'Te. Alzheimer Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'Te Takip Edin.

Gün içinde bunu yapıyorsanız dikkat! O hastalığın riskini yüzde 63 yükseltiyor

Doğru beslenme, egzersiz ve hareketli bir yaşam sağlık açısından son derece önemlidir. İş yaşamı nedeniyle birçok kişi günün büyük bir bölümünü oturarak geçiriyor. Bu durumun sağlık açısından olumsuz bir etkisi olduğunu belirten uzmanlar çok sık görülen bir hastalığı işaret edip riskin yüzde 63 oranında yükselebileceğini söyledi.

Haber 01-10-23 14:07

Bunları yiyorsanız dikkat! Uzman isim uyardı, meğer severek tükettiğimiz o besinler bunamaya neden oluyormuş

Sağlıklı beslenmenin insan vücudu üzerindeki olumlu etkisi bilinen bir gerçek. Öte yandan, yapılan bir araştırma bazı besinlerin beyin sağlığını tehlikeye atarak bunama riskini artırabildiğini ortaya koydu. İşte, yemeden önce bir daha düşünmeniz gereken o yiyecekler...

Haber 05-09-23 14:31

30'lu yaşlarda bunu yaşadıysanız dikkat! Meğer Alzheimer'ın en büyük nedeni oymuş

Unutkanlık çağımızın en büyük sorunlarından biri. Yapılan bir araştırmaya göre 30'lu yaşlarda yaşanan bazı durumlar Alzheimer'ın habercisi. Hastalık yıllar önce sinyal veriyor. Alzheimer'ın en büyük nedeni ortaya çıktı. İşte ayrıntılar...

Haber 11-08-23 11:40

İbn-İ Sina'nın bin yıllık şifa kaynağı! Bir tutamında mucize barındırıyor

İnsanlık için inanılmaz öneriler veren İbn-i Sina'nın önerileri tam bir şifa kaynağı olarak kullanılıyor. İslam'ın Altın Çağı'nın en önemli doktorlarından olan İbn-i Sina'nın birçok hastalık için çözüm önerileri bulunuyor. İbn-i Sina'nın reçeteleri aradan geçen bine yakın yıla rağmen günümüze kadar ulaşmayı başardı. Öğrencilerin, çalışanların ve özellikle alzheimer hastalığı olanların muhakkak tüketmesi gereken besinleri İbn-i Sina asırlar öncesinden söylemiş.

Haber 22-07-23 09:03

Yer: İstanbul! Yanlış teşhis kabusu: Alzheimer dendi, gerçeği öğrenince şoke oldular: 1,5 ay boyunca yanlış ilaçları içmiş

İstanbul'da yaşayan Cevat Sarıoğlu, yürürken düşmek, dalgınlık ve unutkanlık gibi şikayetler üzerine bir hastaneye başvurdu. Hastanede Alzheimer teşhisi konan adama ilaç tedavisi başlatıldı. Kullanılan ilaçların ağır yan etkileri sonrasında durumdan şüphelenen Sarıoğlu'nun kardeşi, başka bir hastaneye gittiklerinde büyük bir şok yaşadı. Cevat Sarıoğlu'nun Alzheimer olmadığı, kas hastası olduğu ortaya çıktı.

Haber 14-07-23 06:47

Alzheimer’ın ilk belirtisi hastalıktan yıllar önce ortaya çıkıyor! Tuvalette görülen bu değişime dikkat

Birçok hastalığın belirtisi henüz hastalığın başında kendini göstermeye başlıyor. Tuvalet alışkanlıklarında da farklı nedenlerden dolayı değişiklikler yaşanabiliyor. Bu değişimler yanlış beslenme, hareketsiz yaşam ve stresten kaynaklanabildiği gibi önemli hastalıkların belirtileri de olabiliyor. Yapılan araştırmalara göre Alzheimer hastalığının ilk belirtisi tuvalet alışkanlıklarındaki değişimlerle başlıyor.

Haber 26-06-23 12:19

Bir küpü bile zehir saçıyor! Dünyanın en zararlı yiyeceği

Yemeklerin tadını daha lezzetli yapmak adına içerisine katılan birçok malzeme bulunuyor. Bu malzemelerden bazılarını elde etmek zor olduğu için daha pratik çözümler kullanılıyor. Ancak yemeğin lezzetli ve pratik olması için kullanılan bu malzemeler sağlığı büyük oranda tehdit ediyor. Dünyanın en zararlı yiyeceği birçok evde bulunuyor. İşte sayısız hastalığa neden olabilen o yiyecek...

Haber 20-06-23 09:17

Yüksek antioksidan ve mineral içeriyor! Bir tek ölüme çaresi yok

Ülkemizde fazla tercih edilmeyen bir gıda üzerine yapılan araştırmalar bu gıdanın saymakla bitmeyen faydaları olduğunu tespit etti. Uzmanlar bala olan benzerliği ile bilinen yüksek antioksidan kaynağı olan bu gıdanın faydaları hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Haber 08-06-23 16:24

Uzman her sabah yemeniz gereken protein deposu gıdayı açıkladı! Demansa karşı yüksek koruma sağlıyor

Kahvaltı günün en önemli öğünü olarak görülüyor. Ancak birçok kişi işe, okula giderken kahvaltı yapmayı aksatıyor veya ayaküstü bir şeyler atıştırıyor. Yapılan araştırmalara göre kahvaltıda yenilen protein deposu bir gıdanın faydaları saymakla bitmiyor. Uzmanı demansa karşı koruma sağlayan gıdayı açıkladı.

Haber 24-05-23 09:00

Bu yiyecekler beyin sağlığını yerle bir ediyor! Bunama riskini artırıyor

Yediğimiz yiyecekler sağlığımızı doğrudan etkiliyor. Yapılan araştırmalar günlük hayatta sıklıkla tüketilen yiyeceklerin beyin sağlığını tehlikeye atarak bunama riskini artırabildiğini tespit etti. Uzmanlar beyin sağlığı için uzak durulması gereken yiyecekleri sıraladı.

Haber 15-05-23 15:06

Adeta protein bombası! Alzheimer ve kanser riski için büyük önem taşıyor

Yediğimiz yiyecekler çeşitli hastalıklara yakalanma riskini düşürebiliyor ve bazı hastalıklar için şifa kaynağı olabiliyor. Sağlıklı yüksek protein içeren bir gıdanın sağlık için oldukça etkili faydaları olduğu öğrenildi. Bu gıdanın faydaları saymakla bitmiyor. Ancak tüketiminde bazı noktalara dikkat etmek gerekiyor.

Haber 05-05-23 17:14

Her evde bulunuyor! Farkında değiliz ama vücudu çökertiyor

Sağlıksız gıdalar birçok hastalığın oluşmasına zemin oluşturabiliyor. Zararlı yiyeceklerin genellikle paketli gıdalar olduğu düşünülse de her evde bulunan bir gıdanın zararları da görmezden gelinemeyecek kadar fazla. Uzmanlar bu gıda hakkında uyarılarda bulunuyor.

Haber 28-04-23 09:01

Canan Karatay yine ezber bozdu! Kurtlu elma tüketin

Canan Karatay, sağlıklı yaşam ve çeşitli hastalıklar üzerine yaptığı açıklamalar ile sık sık gündeme geliyor. Prof. Dr. Canan Karatay, vücudumuz için zararlı olan gıdaları sıralayarak meyve tüketmek isteyenlere çarpıcı önerilerde bulundu ve Parkinson, Alzheimer gibi hastalıkları önleyen gıdayı açıkladı.

Haber 25-04-23 09:06

Ağzınıza bile sürmeyin! Beyin sağlığını bitiren yiyecekler

Günlük hayatta tükettiğimiz gıdalar sadece enerjimizi değil organlarımızı da etkiliyor. Beyin yenilen yiyeceklerden en çok etkilen organlar arasında yer alıyor. Sık sık tüketilen ve sağlıklı olduğu düşünülen bazı yiyecekler beyin sağlığı için büyük risk oluşturuyor. İşte beyin sağlığını korumak için uzak durmanız gereken gıdalar...

Haber 12-04-23 17:13

Alzheimer hastalığının yıllar önce görülen ilk belirtisi! Gözlerdeki değişime dikkat

Alzheimer tüm yaşamı etkisi altına alarak temel ihtiyaçların giderilmesini bile zorlaştıran hastalıklardandır. Yaşlılık hastalığı olarak bilinen Alzheimer'ın görülme oranının daha erken yaşlara düştüğü bilinmektedir. Alzheimer hastalığını erken teşhis etmek bu hastalığın tedavisi için büyük önem taşır. Alzheimer, teşhis edilmeden yıllar önce gözlerde ortaya çıkan değişim bu hastalığın uyarı işareti olabilir.

Haber 05-04-23 09:11

Kayıp Alzheimer hastası yaşlı adamın cansız bedeni bulundu

Denizli’nin Çivril ilçesinde kayıp Alzheimer hastası yaşlı adamın cansız bedeni bulundu. Yaşlı adamın ilk belirlemelere göre yüksekten düşme sonucu hayatını kaybettiği belirtildi.

Haber 05-03-23 00:52

Alzheimer hastası yatalak ablasını tuz ruhu içirerek öldürdü! Cinayeti önce itiraf, sonra inkar etti: 'Olayın şokuyla söyledim'

Muğla'da Uğur Ö. (60), birlikte yaşadığı Alzheimer hastası ablası Canan Ö.'yü (63) tuz ruhu içirerek öldürüp aynı yolla intihara kalkıştı. Ablasını öldürdüğünü itiraf eden ve hastanedeki tedavisinin ardından tutuklanan Uğur Ö.'nün savcılık ifadesi ortaya çıktı. Bu kez cinayeti inkar eden Uğur Ö.'nün, "Eve gelen bekçilere ve polislere şaşkınlıkla ablama tuz ruhu içirdiğimi söyledim. Olayın şokuyla böyle söylemde bulundum. Kabul etmiyorum" dediği öğrenildi. İşte olayın detayları...

Haber 31-01-23 10:00

Kendisini aldattığını düşündüğü eşini katletmişti! Her şeyi itiraf etti: 'Böyle olmasaydı iyiydi ama...'

İzmir'de Alzheimer hastası Vedat Emekdar (60), eşi Vasfiye Emekdar'ı (59) kendisini aldattığı iddiasıyla defalarca bıçaklayarak öldürdü. Vedat Emekdar hakkında ağırlaştırılmış müebbet istendi. Cinayeti itiraf eden Emekdar, savcılıktaki ifadesinde, "Olay böyle olmasaydı iyiydi ama oldu" dedi. Akıl sağlığının yerinde olmadığı belirtilen Emekdar'ın işlediği fiilin hukuki anlam ve sonuçlarını tam olarak algılayamadığı kaydedilip, yargılamanın buna göre yapılması talep edildi. İşte olayın detayları!

Haber 30-01-23 09:45

Sakın önemsiz görmeyin! Tehlikeli hastalığın ilk belirtisi yıllar önce görülüyor

Tuvalette alışkanlıklarında yaşanan değişimler genellikle yanlış beslenme, hareketsiz yaşam ve stresten kaynaklanıyor. Ancak bazı durumlar ciddi hastalıkların belirtisi olabiliyor. Yapılan araştırmalara Alzheimer hastalığının ilk belirtisi yıllar önce tuvalet alışkanlıklarındaki değişimlerle başlıyor.

Haber 27-01-23 16:45

Sağlığınızı bilerek tehlikeye atmayın! Yumurtayı bu şekilde yemek kalp sağlığının en büyük düşmanı

Kahvaltıda yenilen yiyecekler tüm günümüzü etkilediği gibi vücudumuzda kalıcı etkilere de sebep olabiliyor. Uzmanlar kahvaltı öğününün atlanmamasını ve kahvaltıda sağlıklı beslenmeniz gerektiğini belirtiyor. Ancak oldukça faydalı olmasıyla bilinen yumurtayı yanlış şekilde tüketmek çok tehlikeli hastalıklara neden olabiliyor.

Haber 12-01-23 14:31

Çorum'da yürürken düşüp başından yaralanan Alzheimer hastası hastanede öldü

Çorum'un İskilip ilçesindeki parkta yürürken düşerek ağır yaralanan 71 yaşındaki Alzheimer hastası, yaklaşık 6 aydır tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Yurthaber 11-01-23 07:18

Hep aynı saatte uyanıyorsanız dikkat! Ciddi hastalıkların önemli belirtisi

Uyku gün içerisinde yorulan vücudumuzun ve zihnimizin dinlenmesi için en önemli ihtiyacımız olarak görülüyor. Uykunun tam olarak alınmaması çeşitli problemlere yol açıyor. Uzmanlar geceleri sık sık uyanmanızın altında yatan nedenin ciddi hastalıklar olabileceğini belirtiyor. Gece uyanmanın tehlikeli bir hastalığın yıllar önce görülen erken belirtisi olduğu belirtiliyor.

Haber 06-01-23 09:11

Her şey önceden hissediliyormuş! Alzheimer'ın en erken belirtilerine dikkat

Hastalıkların erken teşhisi hastalığın tedavisinde büyük önem taşıyor. Erken teşhis ve doğru tedavi ile hastalığın ilerlemesi önemli ölçüde yavaşlatılabiliyor. Tüm yaşamı etkisi altına alan ve temel ihtiyaçların bile giderilmesinde zorluk yaşatan Alzheimer hastalığının önceden hissedildiği öğrenildi. Bunama hastalıklarının en erken belirtilerine dikkat etmek hastalığın tedavisinde büyük bir rol oynuyor.

Haber 29-12-22 15:12

İçenler kışın doktor yüzü görmüyor! En doğal probiyotik: Vücudu zırh gibi koruyor

Kışın artış gösteren hastalıklar yaşam kalitesinin düşmesine neden oluyor. Grip, soğuk algınlığı nedeniyle birçok kişi iş ve okula gitmekte zorluk çekiyor. Bu tarz hastalıklara yakalanmamak için bağışıklığı güçlü tutmak ve kalabalık ortamlarda korunmak oldukça önem taşıyor. Hemen hemen her evde bulunan bir içecek birçok hastalığın şifası oluyor.

Haber 15-12-22 09:22

Malatya'da 5. kattan düşen Alzheimer hastası hayatını kaybetti

Malatya'da yüksekten düşme sonucu yaralanan kişi yaşamını yitirdi.

Yurthaber 07-12-22 15:00

Yüzyıllardır kullanılıyor! Zeytinyağının içine katılan birkaç damla şifa dağıtıyor

Doğal kaynakların vücut için fayda sağladığını düşünenler çeşitli karışımlar yaparak birçok hastalığı önlediklerini ve iyileştirdiklerini belirtiyorlar. Yüzyıllardır kullanılan bazı mucizevi karışımlar faydaları sayesinde günümüzde de kullanılıyor. Bu karışımlar arasında bulunan zeytinyağı limon ikilisinin faydaları duyanları şaşırtıyor.

Haber 07-12-22 14:18

Bunları yiyorsanız geçmiş olsun! Tehlikeli hastalık riski ile karşı karşıyasınız

Sağlıksız yiyecekler tüm hayatımızı etkisi altına alarak çeşitli hastalıkların oluşmasına zemin oluşturuyor. Sağlıksız yiyecekler üzerine yapılan araştırmaların sonucu bu yiyeceklerin kanser, kalp hastalıkları, diyabet, karaciğer yağlanması gibi ciddi problemlere yol açtığını belirtiyor. Yapılan araştırmaya göre ultra işlenmiş gıdaların tehlikeli hastalıkla bağlantılı olduğu bulundu.

Haber 07-12-22 09:27

Hemen deneyin! Küçük parmağınızda bu hareketi yapamıyorsanız inme ve alzheimer riski ile karşı karşıyasınız

Alzheimer ve inme hayatımızın merkezine yerleşerek tüm yaşantının değişmesine neden olan ciddi hastalıklar arasında bulunuyor. Bazı kişilerin alzheimer ve inme riski geliştirme ihtimalleri çok daha yüksek. TikTok'ta paylaşım yapan bir doktor elinizle yapacağınız basit bir hareketin risk hakkında uyarıcı olabileceğini açıkladı.

Haber 02-12-22 14:44

Sakın denemeyin! Burun karıştırmak öyle bir hastalığa neden oluyor ki...

Burun karıştırmak toplum içerisinde yapılmaması gereken davranışlar arasında görülüyor. Ancak bilimsel araştırmalara göre bu hareketi sadece toplum içerisinde değil tek başınıza da yapmamanız gerekiyor. Burun karıştırmanın yol açabileceği hastalık göz korkutuyor. İşte neden burnunuzu asla karıştırmamanız gerektiğinin kanıtı...

Haber 28-11-22 09:05

Antalya'da 90 yaşındaki Alzheimer hastası kayboldu

Antalya'nın Kumluca ilçesinde kaybolduğu bildirilen 90 yaşındaki Alzheimer hastasının bulunması için arama çalışması başlatıldı.

Yurthaber 24-11-22 14:05

Tokat'ta kaybolan Alzheimer hastası gölet kenarında ölü bulundu

Tokat'ın Niksar ilçesinde haber alınamayan yaşlı adam ölü olarak bulundu.

Yurthaber 17-11-22 15:09

Daha önce 'Bağırsak gazı koklayın' demişti! Bu kez de burun karıştırmasından örnek verdi... 'Alzheimer olmamak için bunları yapın'

Corona virüs pandemi sürecinde yaptığı çıkışlarla tanınan Prof. Dr. Rasim Küçükusta, gündem olmaya devam ediyor. Daha önce bağırsak gazını koklamanın faydalı olacağını söyleyen ünlü profesör, şimdi de sosyal medya hesabından yeni bir video paylaştı. "Alzheimera yakalanmak istemiyorsanız bunları yapmayın..."

Haber 08-11-22 08:04

Yaşlı kadının yüzüne para attıkları görüntüler infial yaratmıştı! Hastanedeki skandal muamelede yeni gelişme: Reddedildi

Geçtiğimiz günlerde İstanbul'un Ataşehir ilçesindeki özel bir hastanede yaşlı bir kadına uygulanan akıllara durgunluk veren muamele görüntüleri ortaya çıkınca infial yaratmıştı. Hastanenin bir başka çalışanı tarafından çekildiği öğrenilen görüntülerde sağlık çalışanlarının yaşlı kadının yüzüne para fırlatıp ürküttüğü görülüyordu. Türkiye'yi ayağa kaldıran olayla ilgili yaşanan son gelişmede şüphelilerin mahkemeye başvurduğu ortaya çıkarken talepleri reddedildi.

Haber 27-10-22 16:00

Bir il yeniden seferber oldu! 5 ay sonra tekrar kayboldu

Bursa'da yaklaşık 5 ay önce evden kaybolan ve akıllı saati sayesinde bulunan 80 yaşındaki alzheimer hastası Mehmet Yılmaz, bir kez daha kayboldu. Bu kez saatinin şarjı bittiği için kendisinden haber alınamayan Yılmaz'ı arama çalışmaları 4 kilometre çapındaki bir alanda yapılırken 5'inci saatin sonunda ise ara verildi.

Haber 26-10-22 06:48

Güçlü bir hafıza ve sağlıklı bir beyin için olmazsa olmaz 4 vitamin

B12 vitamini hafıza için çok önemlidir, bu nedenle eksikliğiniz varsa unutkanlık yaşayabilirsiniz. D vitamini eksikliği sizi Alzheimer gibi hafızayı bozan durumlar için risk altına sokabilir. Yeterli omega-3 yağ asitleri ve E vitamini aldığınızdan emin olmanız da önemlidir.

Haber 04-10-22 17:05

Kahvenin faydaları saymakla bitmiyor! Düzenli tüketildiğinde alzheimer, parkinson ve kanser hastalığı için etkili sonuçlar sağlıyor

Kahve en sık içilen içecekler arasında yer alıyor. Birçok insan kahve içmeden güne başlayamıyor. İnsanlar yıllar boyunca kahve içmenin oldukça zararlı olduğunu düşünse de dozunda içilen kahvenin sağlık için birçok faydası bulunuyor. Dozunda içilen kahve kanser, alzheimer ve parkinson gibi birçok hastalığa etkili sonuçlar sağlayabiliyor. Ancak bazı kişilerin kahve içimine dikkat etmeleri gerekiyor.

Haber 04-10-22 10:14

Afyonkarahisar'da kayıp başvurusunda bulunulan Alzheimer hastası kadın aranıyor

Afyonkarahisar'da kayıp başvurusunda bulunulan Alzheimer hastası kadın aranıyor

Yurthaber 03-10-22 21:06

Bağışıklık için olmazsa olmaz: Tansiyonu düzenliyor, kanseri önlüyor

Sonbahar aylarının gelmesiyle birlikte sağlıklı sebzelerde artış görülüyor. Sebze tüketiminin artırılması sağlık için büyük önem taşıyor. Çok fazla tüketilmeyen pancar sebzesi de çok faydalı olan sebzeler arasında bulunuyor. Pancarın faydalarını merak ediyorsanız bu habere göz atabilirsiniz.

Haber 30-09-22 08:22

Hemen yapmayı bırakın! Ölüm riskini zirveye çıkarıyor

Çok uzun süre oturmak ölüm riskini yüzde 19 artırıyor. Çok uzun süre hareketsiz oturmanın zararları son yıllarda bilinen bir gerçekti. Yeni yapılan çalışmalar, uzun süre oturmanın ölümcül bir hareket olduğunu ortaya çıkardı. Saatlerde oturmak başta kalp hastalıkları olmak üzere, Alzheimer hastalığı ve felç riskini artırıyor.

Haber 27-09-22 17:51

İçmeden önce bir daha düşünün! Sıklıkla içtiğimiz gazlı içecekler diyabet ve demans riskini artırıyor

Yemeklerin yanında sıklıkla içtiğimiz içecekler sağlığımızı tehlikeye atabiliyor. Özellikle gazlı ve diyet içecekler çok ciddi hastalıkların oluşmasına neden olabiliyor. Uzmanlar gazlı içecekleri içenleri ölümcül hastalıkların riski hakkında uyarıyor.

Haber 27-09-22 07:45

Üsküdar Üniversitesi'nden alzaymır, nedenleri ve tedavi yöntemlerine ilişkin değerlendirme

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü, Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan: - "Alzaymır hastalığı dünyanın gelecekteki en önemli halk sağlığı sorunu olmak üzere" - "Kişi yatkınlık genleri taşıyorsa, ailede de depresyon varsa ve aynı zamanda depresyon tedavisiz kalmışsa alzaymır için risk olabilir"

Yurthaber 25-09-22 12:31

Halk seferber oldu! Yüksekova'da kaybolan kadın 2 gündür her yerde aranıyor

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde 2 gün önce evinden çıkan alzheimer hastası Necibe Yücedağ'dan haber alınamadı. 67 yaşındaki kadını bulabilmek için güvenlik güçleri ve bölge halkı seferber oldu. Mahalleli yaşlı kadını gece gündüz her yerde arıyor.

Haber 22-09-22 23:54

Dünü unutuyor, yıllar öncesini hatırlıyorsanız! Sinsice ilerleyen Alzheimer’ın erken belirtilerine çok dikkat edin

Yaşlandım artık her şeyi çabuk unutuyorum… Günümüzde hemen hepimizin ortak sorunu olan ‘unutkanlık’ özellikle ileri yaşın doğal bir sonucu olarak düşünülse de, aslında ‘Alzheimer’ gibi son derece ciddi hastalığın ilk sinyallerinden biri olabiliyor! Alzheimer, 65 yaş üzerinde en sık görülen ve demansa neden olan ilerleyici nörodejeneratif bir hastalık.

Haber 21-09-22 22:27

Ultra işlenmiş gıdalar bellek sorunu riskini artırıyor uyarısı

Türkiye Alzheimer Derneği Başkanı Prof. Dr. Başar Bilgiç: - "Günlük olarak tüketilen gıdaların yüzde 20'sinden fazlasını salam, sosis, cips, hazır çorba, meşrubat, pakette satılan dondurma ve şekerlemeler gibi ultra işlenmiş fabrika üretimi gıdalar oluşturuyorsa bellek sorunları ve diğer zihinsel gerilemelerin ortaya çıkma riski artıyor"

Yurthaber 20-09-22 15:44

Sürekli olarak şey diyorsanız dikkat! Alzheimer riskiniz çok yüksek

Alzheimer yaşlılar arasında en yaygın görülen hastalıklar arasında bulunuyor. Bu hastalık yaşlılık hastalığı olarak görülse de değişen yaşam koşulları nedeniyle erken yaşlarda da görülebiliyor. Tüm hayatı etkisi altına alzheimerdan korunmak için erken belirtilerine dikkat etmek gerekiyor.

Haber 20-09-22 12:52