Başbakanlık Haberleri

KKTC'de ilaç tartışması alevlendi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC), hükümet ile Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı arasında Kıbrıs Rum kesiminden KKTC'ye yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında ilaç getirilmesiyle ilgili polemik sürüyor.

Haber 17-04-20 17:25

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pakistan Başbakanı İmran Han tarafından, onuruna verilen yemeğe katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pakistan Başbakanı İmran Han tarafından, onuruna verilen yemeğe katıldı

Yurthaber 14-02-20 18:26

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pakistan Başbakanı Han ile ortak basın toplantısında konuştu:

"Türkiye, Keşmir sorununun diyalog yoluyla BM kararları temelinde, Keşmirli kardeşlerimizin beklentileri gözetilerek çözülmesinden yanadır" - "Her ikisi de kardeşimiz olan Pakistan ve Afganistan'ın ilişkilerinin geliştirilmesi için gerekeni yapmaya hazır olduğumuzun bilinmesini isterim"

Yurthaber 14-02-20 18:09

Eski Başbakanlık çalışanlarına FETÖ operasyonu

Eski Başbakanlık çalışanlarına FETÖ operasyonu

Haber 18-12-19 11:16

Başbakanlık

Başbakanlık Hakkındaki Haberler Mynet'te. Başbakanlık Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Lübnanlı iş adamı Hatib, başbakan adaylığını kabul etmediğini açıkladı

Lübnanlı iş adamı Hatib, başbakan adaylığını kabul etmediğini açıkladı

Haber 08-12-19 22:48

İngiltere başbakanı kadın gazeteciyi masanın altından sıkıştırdı mı?

İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın bundan 20 yıl önce editörken katıldığı bir yemekte bir kadın gazeteciyi masa altında sıkıştırdığına yönelik iddia, ofisi tarafından yalanlandı. Ancak iddianın sahibi Charlotte Edwardes, anlattıklarının arkasında durdu, siyasetçiler de kendisine destek verdi.

Trend 30-09-19 14:01

KKTC'ye 750 milyon liralık kaynak aktarılacak

KKTC Başbakanı Ersin Tatar: - "Cumartesi günü imzalanan anlaşmayla (İktisadi ve Mali İşbirliği Anlaşması) KKTC'ye bu aşamada 750 milyon liralık bir kaynak aktarılacaktır. Böylece Maliye Bakanlığımızın eli rahatlayacak, ekonomimizin ihtiyacı olan can suyu sağlanmış olacaktır" - "İktisadi ve Mali İşbirliği Anlaşması, bizi hedeflerimize götürecek ana planlama öncesinde bir geçiş dönemi anlaşmasıdır" - "Maalesef 2019 bizim için kaybedilmiş bir yıldır, esas ekonomik atılımların olacağı yıl 2020'dir"

Haber 23-07-19 13:16

Senegal'de başbakanlık kaldırıldı

Meclis, 8 saate yakın süren oturumun sonunda başbakanlığın kaldırılmasını öngören anayasa değişikliğini kabul etti

Haber 05-05-19 01:43

Senegal başbakanlığı kaldırmaya hazırlanıyor

Senegal başbakanlığı kaldırmaya hazırlanıyor

Haber 07-04-19 16:37

Fransa başbakanlık konutunda intihar

Başbakanlık konutu Matignon'da görevli bir cumhuriyet muhafızının silahıyla yaşamına son verdiği belirtildi

Haber 05-11-18 15:49

Fransa'da başbakanlığı kaldırma teklifi

Eski Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, başbakanlık makamının kaldırılması ve cumhurbaşkanının yürütmenin başındaki tek yetkili olması önerisinde bulundu

Haber 04-10-18 16:29

Sistani yeni hükümette eski isimleri istemiyor iddiaları

Sistani yeni hükümette "eski isimleri istemiyor" iddiaları

Haber 10-09-18 17:18

Eski başbakanlık binası, Adalet Bakanlığına tahsis edildi

Binanın bulunduğu bölgenin, "Adalet Kampüsü" olarak düzenlenmesi hedeflenirken, uzun yıllar çeşitli görüşmelere ve temaslara şahitlik eden başbakanlık makam katı da müzeye dönüştürülecek

Haber 08-08-18 14:09

Gümüşhane'deki darbe girişimi davası

"Yurtta Sulh Konseyi" bildirisini WhatsApp uygulaması üzerinden emrindeki askerlere gönderdiği iddiasıyla tutuklanıp daha sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakılan eski Torul Jandarma Komutanı Talip Kahraman'ın yargılandığı davanın görülmesine devam edildi

Haber 19-07-18 15:30

Tekirdağ'daki tren kazası

Başbakanlık tarafından, Tekirdağ'da meydana gelen tren kazasıyla ilgili geçici yayın yasağı getirildi

Haber 08-07-18 22:14

Binali Yıldırım'dan Çankaya Köşkü'nde Başbakanlık personeline veda konuşması!

Türkiye Cumhuriyeti’nin son Başbakanı Binali Yıldırım Ankara’daki kurum ve kuruluşlara veda turlarını tamamladı. Başbakanlık personeliyle de helalleşen Başbakan Yıldırım, “Hiçbir mesai arkadaşımın, hatta hizmet aldığımız şirket arkadaşlarımızın hiçbir endişesi olmasın. Başbakanlığın hükmi şahsiyeti sona ererken hepiniz Başbakanlık bünyesinde değil ama ülkemizin değişik kurumlarında, değişik pozisyonlarda hizmetlerimiz sorumluluklarımız devam edecek” dedi.

Haber 03-07-18 20:18

Başbakan Yıldırım, Türk Kızılayının 150. kuruluş yıl dönümünü kutladı

Başbakan Binali Yıldırım: - "Türk Kızılayı, aziz milletimizin yardımseverliğinin, yüce gönüllülüğünün, merhametinin ve şefkat duygularının bir tezahürüdür" - "Türk Kızılayının 150. kuruluş yıl dönümü vesilesiyle bu güzide kurumumuzun bütün çalışanlarına sevgi ve selamlarımı iletiyorum"

Haber 10-06-18 17:56

Beştepe'de tarihi MGK

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşecek olan Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısına Başbakan Binali Yıldırım son kez katılacak. Toplantıda Başbakanlık makamı da son kez temsil edilecek.

Haber 30-05-18 14:24

24 Haziran'da son sözü millet söyleyecek

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın: - "24 Haziran'da son sözü birtakım medya kuruluşları ve çıkar grupları değil, Türk seçmeni özgür iradesi ve kararıyla söyleyecek" - "Türk ekonomisi hakkında kıyamet senaryoları yazarak, PKK'lı teröristleri överek, FETÖ reklamı yaparak ve Erdoğan'ın yeminli düşmanlarına asılsız iddiaları ortaya atabilecekleri platformlar sunarak seçmeni 24 Haziran'da Erdoğan'a oy vermekten vazgeçiremezler" - "(Millet Bahçesi Projesi) Muhtemelen Türkiye tarihinin en büyük ağaçlandırma projesine imza atılacak. Elbette Batı medyasının bu adımı yanlış yorumlamasını ve tamamen gözardı etmesini bekliyoruz"

Haber 26-05-18 13:30

Filistin için İnsani Yardım Kampanyası başlatıldı

Başbakanlık AFAD koordinasyonunda, Filistin halkının sıkıntılarının hafifletilmesi için gerekli her türlü yardım ve desteğin sağlanması amacıyla yardım kampanyası düzenlendi

Haber 18-05-18 09:57

15 Temmuz'da Çengelköy ve Kuleli Askeri Lisesi'ndeki olaylara ilişkin dava

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında, kapatılan Kuleli Askeri Lisesi, Vaniköy, Beykoz'da yaşananlar ve Çengelköy Polis Merkezi'nin işgali ile burada çıkan olaylarda 8 kişinin şehit edilmesine ilişkin haklarında dava açılan 117 sanığın yargılanmasına devam ediliyor

Haber 11-05-18 11:22

Başbakanlıktan yıllık izin genelgesi

Başbakan Binali Yıldırım imzasıyla yayımlanan genelge ile seçimin her aşamasında görev alması muhtemel kamu görevlilerinin yıllık izin planlanmasında seçim tarihi dikkate alınacak - Sandık kurullarında görevlendirilen kamu personelinin görevli oldukları sürelerde görev yaptıkları yerlerde bulunmaları sağlanacak

Haber 11-05-18 04:07

Yurt dışında görevli kamu personelinin izinleri durduruldu

Başbakan Yıldırım imzasıyla yayımlanan genelge ile 60 ülkedeki tüm kamu görevlilerinin izinlerinin, Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri'nde görev almaları nedeniyle durdurulması kararlaştırıldı

Haber 04-05-18 06:18

Başbakanlıktan seçim genelgesi

Başbakan Yıldırım imzasıyla yayımlanan genelgede, Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri'nde millet iradesinin sandığa sağlıklı olarak yansıması amacıyla, seçim kurullarının personel ve yer tahsisine ilişkin taleplerinin ivedilikle karşılanacağı, ihtiyaç duyulacak her türlü araç gereç ve bunları kullanabilecek nitelikli personel desteğinin sağlanacağı belirtildi

Haber 03-05-18 03:45

Çankaya Köşkü'nde 23 Nisan coşkusu

Başbakanlık personelinin çocukları, Başbakanlık Müsteşarı Fuat Oktay'ın katılımıyla düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı şöleninde bir araya geldi.

Haber 22-04-18 15:29

Çankaya Köşkü'nde 23 Nisan coşkusu

Başbakanlık personelinin çocukları, Başbakanlık Müsteşarı Oktay'ın katılımıyla düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı şöleninde bir araya geldi - Başbakan Yıldırım: - "Dünya çocuklarıyla birlikte kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, milletimizin sizlere verdiği değerin en güzel ifadesidir. Sizler ülkemizin bugünü, geleceği, biricik umudusunuz. Türkiye'yi aydınlık yarınlara sizler taşıyacaksınız"

Haber 22-04-18 15:27

Adaletten hiç kimsenin kaçmasına imkan yoktur

Başbakanlık avukatı Çokan: - "FETÖ duruşmalarında şunu gördük ki belki bazıları göz boyamaya çalışabilir ama kanun görür ve kanunun gözüne perde indirmek mümkün değildir. Adaletten hiç kimsenin kaçmasına imkan ve ihtimal yoktur"

Haber 13-04-18 19:31

Erdoğan'dan AK Parti'ye flaş talimat

Meclis’in tatile girmesinden önce ikinci uyum paketini çıkarmak isteyen AK Parti yönetimi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın teknik uyumla ilgili tasarıya öncelik verilmesi yönündeki talimatı üzerine planlamada değişikliğe gitti.

Haber 12-04-18 08:06

Şeker fabrikalarının özeleştirilmesi kararı

Erzincan ve Kastamonu Şeker fabrikalarının özelleştirme ihaleleri için son teklif verme tarihi uzatıldı

Haber 11-04-18 18:05

Başbakanlık Genelgesi

Hizmetli unvanlı şehit yakınları, gazi ve gazi yakınlarına yönelik Başbakanlık Genelgesi, Resmi Gazete'de yayımlandı - Başbakan Yıldırım imzasıyla yayımlanan genelgede, kamu idarelerince öğrenim durumları nedeniyle mevzuat gereği hizmetli kadrolarına atanmış şehit ve gazi yakınlarının büro hizmetlerinde görevlendirilmesine azami özen gösterileceği belirtildi - Başbakan Yıldırım: - "Bu haktan yararlanarak kamu kurumlarımızda istihdam edilmeye başlanan şehit yakını, gazi ve gazi yakınlarımıza bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da en uygun çalışma koşullarının sağlanması Hükümet olarak her zaman gözettiğimiz önceliğimiz ve vefa borcumuzdur"

Haber 20-03-18 02:31

Üst düzey atamalar Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bağlanıyor

Başbakanlık kaldırılacağı için bürokrasi yeni yapısına kavuşturulacak. RTÜK, TMSF, BDDK ve SPK gibi üst kurullara yapılacak atamalar da, Cumhurbaşkanının yetkisinde olacak.

Haber 12-03-18 10:21

Başbakanlıktan çocuk işçiliği ile mücadele genelgesi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı koordinasyonunda hazırlanan "Çocuk İşçiliği ile Mücadele Ulusal Programı", Başbakanlık genelgesi ile yürürlüğe girdi - Çocuk işçiliği ile mücadeleye ilişkin duyarlılığının artırılması, programın politika ve hedeflerine en üst düzeyde katkı sağlanması amacıyla 2018 yılı "Çocuk İşçiliği ile Mücadele Yılı" ilan edildi

Haber 20-02-18 04:29

Cumhurbaşkanlığı korumalarına dağıtılmıştı! Sıra onlara geldi

TSK'nın ardından Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık koruma ekibinin kullandığı yerli silah MPT-76, MİT personeline de verilecek.

Haber 04-01-18 14:51

Yıldırım'ın ABD Başkan Yardımcısı Pence ile görüşmesi bugüne çekildi

Başbakan Binali Yıldırım ile ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence'in yarın yapılması planlanan görüşmesi bugüne alındı. Başbakan Binali Yıldırım, ABD'ye yapacağı ziyaret kapsamında, ABD'de göreve gelen yeni yönetime Başbakanlık düzeyinde ilk ziyaret gerçekleştiriyor. Zaman değişikliğinin Pence'in kilise saldırısının yapıldığı Teksas'a gidecek olması nedeniyle yapıldığı belirtildi.

Haber 07-11-17 10:11

Başbakanlık’tan Kılıçdaroğlu maili

Başbakanlık, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Giresun'da halka hitap ettiği konuşmanın yazılı metnini basın mensuplarına mail olarak gönderdi. Daha sonra bir başka mail atılarak, "İlk mail bilgi işlemden kaynaklanan teknik bir aksaklık sonucu ‘Basın Bilgilendirme' grubuna gönderilmiştir." denildi.

Haber 21-09-17 08:13

MİT Müsteşarlığı'nın tabelası değişti! İşte yeni hali

Cumhurbaşkanlığı’na bağlanan Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Müsteşarlığı binasının tabelası değişti. Yeni tabelada 'Başbakanlık' ifadesinin yerine 'Cumhurbaşkanlığı' yazıldı.

Haber 29-08-17 21:15

Suriye’den sonra İran sınırına da 'güvenlik duvarı'

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Türkiye-Suriye sınırında inşa ettiği 'güvenlik duvarının' bir benzerini Türkiye- İran sınırında yapmaya başladı. Ağrı Valisi Süleyman Elban, Türkiye- İran sınırında yapımına başlanan güvenlik duvarı inşaatında incelemelerde bulundu. İran ve Türkiye arasındaki sınır hattı boyunca 2 metre genişliğinde, 3 metre yüksekliğinde ve 7 ton ağırlığındaki seyyar blokların yerleştirilme çalışmaları sürdürülüyor.

Haber 08-08-17 13:56

FETÖ'den aranan Başbakanlık raportörü yakalandı!

Adıyaman'da yol uygulaması yapan polisler, kimlik kontrolü yaptı. Kontrolde şüphe üzerine durdurulan bir otomobilde bulunan F.K.'nın, GBT sorgulamasında Fetullahçı Terör Örgütü'nden (FETÖ) arandığı ortaya çıktı. Başbakanlık bünyesinde raportör olarak çalışan ve Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi olma suçundan aranan F.K.'yi şüphe üzerine durdurulan otomobilde yakaladı. F.K. sorgulanmak üzere Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

Haber 30-07-17 17:09

Başbakanlık’ta FETÖ operasyonu: 43 gözaltı

Ankara ve İstanbul'da eş zamanlı FETÖ operasyonları başlatıldı. Başbakanlık ve bağlı kuruluşlarda çalışan 43 kişi hakkında ByLock kullandıkları gerekçesiyle gözaltı kararı verildi. Gözaltına alınan kişilerden 6'sının aktif olarak çalıştığı aktarıldı. İstanbul'da ise Boğaziçi Üniversitesi ile İstanbul Medeniyet Üniversitesi çalışanlarına yönelik düzenlenen FETÖ operasyonunda aralarında Koray Çalışkan'ın da bulunduğu 72 kişi gözaltına alındı.

Haber 10-07-17 11:35

Adil Öksüz'ün serbest bırakılması soruşturmasında şok gelişme

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, FETÖ'nün darbe girişiminin kilit isimlerinden firari Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasıyla ilgili 13'ü asker, 14'ü Emniyet Genel Müdürlüğü personeli ve biri Başbakanlık müşaviri 28 şüpheli hakkında hazırlanan iddianame tamamlanarak mahkemeye gönderildi. Şüphelilerin 13’ünün asker, 14’ünün emniyet görevlisi, 1’inin ise Başbakanlık Müşaviri olduğu anlaşıldı.

Haber 23-06-17 12:32

Adalet Bakanlığı'nın hazırladığı 'uyum paketi' Başbakanlık'ta

Uyum yasaları kapsamında, 16 kanundaki 132 maddede düzenlemeye gidilmesi öngörülüyor. Adalet Bakanlığı'nca, anayasa değişikliğine ilişkin uyum yasaları kapsamında 16 kanundaki 132 maddede düzenlemeye gidilmesini öngören kanun tasarısı taslağı Başbakanlı'ğa gönderildi. Adalet Bakanlığı tarafından hazırlanan ve Başbakanlığa gönderilen paket, daha sonra Meclis'te görüşülecek.

Haber 08-06-17 12:57

AK Parti Genel Merkezi'nin 8. katı Erdoğan için yeniden dizayn edilecek

Referandum sonuçlarının Resmi Gazete’de yayınlanmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın partiyle bağı kurulacak. Daha sonra yapılacak kongreyle genel başkan unvanını yeniden alacak olan Erdoğan salı günleri grup toplantılarına katılacak. Cumhurbaşkanı, haftanın bir gününü de AK Parti Genel Merkezi’nde geçirecek. Öte yandan başbakanlık makamının kaldırılmasıyla Çankaya Köşkü'nün ne olacağı da merak konusu oldu. Bilindiği üzere Çankaya başbakanlıkça kullanılıyordu.

Haber 18-04-17 10:08

Darbe girişimi iddiası Ankara'yı karıştırdı

Ankara'da gece ortaya atılan yeni bir darbe girişimi iddiası ortalığı karıştırdı.

Haber 22-03-17 02:33

'99 Çuval Altın' ile ilgili açıklama

Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı'ndan yapılan açıklamada, 99 çuval altının müsteşarlığa ait olmadığı belirtildi.

Haber 09-11-16 18:15

Başbakanlık'tan dünya basınına 'HDP' açıklaması

Başbakanlık, HDP eşbaşkanları ve milletvekillerine yönelik operasyonla ilgili uluslararası basına yönelik bir duyuru yaptı

Haber 04-11-16 09:27

Tezkere kabul edildi, OHAL 3 ay uzatıldı

Olağanüstü Hal'in (OHAL) 3 ay daha uzatılmasına ilişkin Başbakanlık tezkeresi kabul edildi.

Haber 11-10-16 19:39

Başbakanlık kaynakları Esad muhatap alınır diye bir ifade yok

Başbakan Binali Yıldırım'ın yabancı basınla yaptığı görüşmeye ilişkin Başbakanlık kaynaklarından açıklama yapıldı.

Haber 20-08-16 16:39

Başbakanlık'ta FETÖ operasyonu: 18 kişi gözaltına alındı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, Başbakanlık çalışanı 18 kişi gözaltına alındı.

Haber 19-08-16 17:27

Başbakanlık'ta FETÖ soruşturması

Darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve tutuklama talebiyle hakimliğe sevk edilen Başbakanlık Sektörel İzleme ve Değerlendirme Birimi çalışanı 16 şüpheli tutuklandı.

Haber 08-08-16 19:15