Batarya Haberleri

Milli savunma, ASPİLSAN Enerjinin ürettiği 21 milyon pil ve batarya ile güçleniyor

Türk savunma sanayisinin önemli aktörlerinden ASPİLSAN Enerji, yaklaşık 1,5 milyar lira yatırımla kurduğu lityum iyon pil tesisinde seri üretimle TSK'nın enerji ihtiyacını karşılıyor - ASPİLSAN Enerji Genel Müdürü Ferhat Özsoy: - "Fabrika yılda 21 milyon pil üretmek üzere kuruldu. Yakın zamanda yatırımlarımızla bu kapasitemizi artıracağız. Yine önümüzdeki dönemde değişik yapıda pilleri üretmek suretiyle ülkemizin savunmadaki ihtiyacını karşılıyor olacağız"

Yurthaber 07-10-22 11:14

iPhone 14'lerin batarya kapasiteleri ortaya çıktı! En büyüğü Pro Max'tedir diyenlere büyük sürpriz var

Yeni iPhone 14 serisinin batarya kapasitelerine dair önemli bir bilgi elde edildi. Apple, yeni iPhone 14 serisini tanıtırken bu bilgiyi açıklamadı ancak Çin'deki bir veri tabanından alınan bilgilerle yeni iPhone'ların batarya kapasiteleri belli oldu. Buna göre, en büyük batarya iPhone 14 Pro Max'te bulunmuyor. Böylece "En büyük batarya iPhone 14 Pro Max'tedir" diyenleri büyük bir sürpriz karşılıyor.

Haber 12-09-22 10:49

Elinde batarya patladı, büyük korku yaşadı: Dumanlar, kısa sürede dükkanı sardı

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde, teknik servise getirilen cep telefonunun bataryası, dükkan sahibinin elinde patladı. Bir anda korku dolu anlar yaşanırken, dükkan sahibi Hasip Başdemir bataryayı dışarı doğru fırlattı. Tezgahın önüne düşen bataryadan çıkan dumanlar, kısa sürede dükkanı sardı. Başdemir, eline aldığı kürekle bataryayı dışarı çıkardı. Yaşanan panik güvenlik kamerasına yansıdı.

Haber 18-08-22 16:13

Vücudunuzla telefon şarj etmenin yolu bulundu: Kabus gibi sorun sonunda bitecek mi?

Singapur'daki Nanyang Teknoloji Üniversitesi'nden bilim insanları, vücudunuzu giysiler yoluyla bir pile dönüştürmenin yolunu buldu. 3 santimetreye 4 santimetrelik bir kumaş parçası, 100 LED'e beş aya kadar güç sağlamak için yeterli enerji üretti. Bu, preslendiğinde, gerildiğinde veya sıkıştırıldığında mekanik stresi elektriğe dönüştüren bir polimer sayesinde gerçekleşti.

Haber 17-08-22 16:33

Batarya

Batarya Hakkındaki Haberler Mynet'te. Batarya Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Son model telefonların pil ömrü savaşı! Peki kim kazandı?

Akıllı telefonlarıyla ilgili en büyük şikayetlerden biri pil ömrü. Bir YouTube kanalı ise, 2022'nin en güçlü telefonlarını pil ömrü testinden geçirdi. Söz konusu pil ömrü testine iPhone 13 Pro Max, Samsung Galaxy Z Flip4, Galaxy Z Fold4, Galaxy S22 Ultra, Xiaomi 12S Ultra ve OnePlus 10 Pro sokuldu. Testin sonucu ise birçok kişiyi fazlasıyla şaşırttı.

Haber 15-08-22 15:57