Boya Haberleri

Mersin'de boya ve tiner deposunda çıkan yangın hasara neden oldu

Mersin'in merkez Akdeniz ilçesinde, boya ve tiner deposunda çıkan yangın hasara yol açtı.

Yurthaber 04-04-2024 11:07

Adıyaman'da meslek lisesi öğrencileri boya üretiyor

Adıyaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde öğrencilerin ürettiği duvar boyasından 2 yılda 1 milyon 109 bin lira gelir elde edildi.

Yurthaber 06-03-2024 10:20

Evinizin iç cephesi için en iyi boya markası önerileri

Evinizin duvarlarına renk katmak istiyorsanız doğru yerdesiniz! Filli Boya'dan Stella'ya, pek çok markanın birbirinden farklı renk tonlarındaki duvar boyalarını sizin için bir araya getirdik. Yaşam alanınızın atmosferini değiştirmek veya odalarınıza biraz canlılık katmak niyetindeyseniz bu içeriğimize göz atmanızı tavsiye ederiz.

Haber 26-02-2024 03:56

Denetimli serbestlik yükümlüleri Pendik'te okul boyadı

İstanbul Anadolu Denetimli Serbestlik Müdürlüğünün takibindeki yükümlüler, yarıyıl tatilinde Pendik'te okul boyadı.

Yurthaber 29-01-2024 10:51

Araç alırken kurtarıcınız olacak en güvenilir boya ölçüm cihazı tavsiyeleri

İkinci el araç almayı düşünenler, beğendikleri arabayı detaylı bir incelemeden geçirmeyi tercih ederler. Aracın motorunun, değişen parçalarının ve daha birçok bölümünün uzman kişilerce incelenmesini isteyen kişiler aynı zamanda arabanın üzerindeki boyanın durumunu da öğrenmek isteyebilir. Bu aşamada devreye boya ölçüm cihazları girer. Doğru araca ulaşabilmenize yardımcı olacak ve size doğruları söyleyecek en iyi boya ölçüm cihazını arıyorsanız doğru yerdesiniz!

Haber 21-09-2023 15:48

Bitlis'te mobil onarım ekibi köy okullarını yeni eğitim yılına hazırlıyor

Bitlis'in Hizan ilçesinde "mobil onarım ekibi", yaz tatilinde köy okullarının bakım ve onarımlarını yaparak eğitim öğretim yılına hazır hale getiriyor.

Yurthaber 23-08-2023 11:09

Bilim insanından şaşkına çeviren öneri! Dünyanın yüzde 2'sini beyaza boyarsak...

Kaliforniya Üniversitesi'nde elektrik ve bilgisayar mühendisliği profesörü olan Jeremy Munday, küresel ısınmayı durdurmak adına ilginç bir öneri sundu. Munday'a göre, dünyanın yüzde 2'sini beyaza boyamak küresel ısınmayı durdurabilir.

Haber 17-07-2023 09:54

Yaptığınız her işlemi daha da kolaylaştıracak en iyi sprey tabancaları

Sulama ve boyama gibi çeşitli işlerinizi daha rahat bir şekilde yapabilmek ve hızlıca tamamlayabilmek istediğinizde sprey tabanca kullanımının da önemi ortaya çıkar. Ergonomik tasarımları ve dayanıklı yapıları sayesinde işleri kolaylaştıran bu kahramanların çeşitli modelleri bulunur. Birbirinden farklı fonksiyonlara sahip, en iyi sprey tabancası çeşitlerini bir araya getirdik. Haydi gelin, o kaliteli ürünlere birlikte göz atalım!

Haber 30-05-2023 17:13

Her kadının yaşadığı can sıkıcı 15 durum! Erkeklerin anlayamayacağı dertler...

Kadınlara yüklenen sorumluluklar görülmese bile oldukça zorlayıcı olabiliyor. Bu sorumlulukların yanı sıra gündelik hayatta yaşanan ufak sıkıntılar büyük problemlere dönüşebiliyor. Günün yorgunluğu nedeniyle gözden kaçan ufak hatalar büyük problemlere dönüşebiliyor. İşte neredeyse her kadının başına gelen can sıkıcı 15 durum...

Kadin 14-03-2023 14:35

En genç gösteren saç rengi belirlendi! Anında dinamik bir görünüm sağlıyor

Yaşımız ilerledikçe klasik saçımızın modeli ve rengi daha yaşlı görünmemize neden olabiliyor. Uzmanların belirlediği saç kesimlerine ve saç renklerine öncelik vermek daha genç bir görünüm sağlayabiliyor. Bir uzman genç gözükmek isteyenlerin uygulaması gereken saç rengini açıkladı.

Kadin 27-02-2023 10:25

'40 bin TL'den aşağıya yapılamıyor' Hobi olarak başladı mesleği oldu! 'İlk başta insanlar garipsiyor ama...'

Ordu'da evli ve bir çocuk annesi kadın 7 yıl evde canı sıkıldığı için eline fırça alıp ahşap boyama yapmaya başladı ve bu hobi bir anda kazançlı bir mesleğe dönüştü. Bir firmanın bünyesinde boya dönüşüm uzmanı olarak görev yapan kadın, fırça ve boyayla, hem evlerde hem de iş yerlerinde hemen hemen her türlü alanı boyayıp düşük maliyetle yenileme çalışmalarına imza atıyor. İşini keyifle yaptığı belirten kadın "Müşteriler yenisini yaptırmak istese 40 bin TL’den aşağı yapılamıyor" dedi.

Finans 23-01-2023 15:35

Dünyanın en beyaz boyası 'yok artık' dedirtti! O kadar iyi ki klimayı açtırmayacak

Dünyanın en beyaz boyası her zamankinden daha ince bir hale getirildi. Boyanın artık ağırlık konusunda oldukça hassas olan uçakları kaplayacak kadar ince olduğu belirtildi. Şu anda, piyasadaki ısıyı geçirmemek üzere tasarlanmış boyalar, güneş ışığının yalnızca yüzde 80 ila 90'ını yansıtırken, bu boya güneş ışığının yüzde 97,9'unu yansıtabiliyor. Bilim insanları bu sayede dünyanın en beyaz boyasının klima ihtiyacını azaltacağı görüşünde.

Haber 05-10-2022 15:21

Saçınızı açmadan önce bir kez daha düşünün! Talihsiz kadın saçını TikTok'ta paylaştı

İstenilen saç rengini elde etmek için saçın rengini açmak gerekebiliyor. Ancak bu açma işleminin oldukça dikkatli bir şekilde yapılması gerekiyor. TikTok'ta paylaşım yapan bir kadın saçını açtıktan sonra saçlarının aldığı hali paylaştı. Sosyal medya kullanıcıları gördükleri karşısında şaşırdı.

Kadin 07-09-2022 15:49

Şanlıurfa'da son kullanma tarihi geçmiş kozmetik ürünler imha edildi

Şanlıurfa'da son kullanma tarihi geçmiş kozmetik ürünler imha edildi

Yurthaber 26-08-2022 15:58

Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor! Kırtasiye ürünlerindeki fiyat artışı şoke etti...

Okulların açılmasına kısa bir süre kala velileri kırtasiye masrafının korkusu sardı. Kalem, silgi, boya gibi ürünlerde artış oranı yüzde 100'ü aşarken özellikle defter fiyatlarındaki artış dikkat çekti. Defter fiyatları 4 kat pahalanarak 4-5 TL seviyesindeki 80 sayfalık defterler 19.90 TL'ye satışa çıktı. Defterdeki fiyat artışı yüzde 300'ü buldu. İşte okullar açılmadan önce tüm velilerin merak ettiği o fiyatlar…

Finans 18-08-2022 08:05

Boya eş anlamlısı nedir? Boyanın eş anlamlısı kelime ve cümle içinde örnek kullanım

Dilimizdeki birçok kelimenin birden fazla eş anlamı vardır. Eş anlamlı kelimelerin kullanımı, söz konusu kelimenin cümle içindeki kullanım amaçlarına göre değişkenlik gösterebilir. Boya da böyle bir sözcüktür. Asıl anlamları dışında yan ve mecaz anlamlar da içerir. Aldatıcı görünüş, resim yapmak ya da yazı yazmak için kullanılan renkli maddeler gibi anlamları bulunur. Boya kelimesinin eş anlamlısı nedir? Boya eş anlamlısı ve cümle içinde kullanım örnekleri...

Egitim 04-08-2022 00:03

Dolaplarını yeni gibi yapmak isteyenler için uzun ömürlü en iyi dolap boyası çeşitleri

Dolaplarınızı hep aynı renk görmekten sıkıldınız mı? Eskiyen veya artık ilginizi çekmeyen tüm dolaplarınızı boyama işlemi ile âdeta yeni alınmış gibi gösterebilirsiniz. Siz de evinize yenilik katmak istiyor fakat işe nasıl başlayacağınıza bir türlü karar veremiyorsanız harika bir liste hazırladık. Birbirinden kaliteli ve uzun ömürlü en iyi dolap boyası çeşitlerine göz atmaya ne dersiniz? Öyleyse okumaya devam edin!

Haber 27-07-2022 14:03