Boya Haberleri

Dünyanın en beyaz boyası 'yok artık' dedirtti! O kadar iyi ki klimayı açtırmayacak

Dünyanın en beyaz boyası her zamankinden daha ince bir hale getirildi. Boyanın artık ağırlık konusunda oldukça hassas olan uçakları kaplayacak kadar ince olduğu belirtildi. Şu anda, piyasadaki ısıyı geçirmemek üzere tasarlanmış boyalar, güneş ışığının yalnızca yüzde 80 ila 90'ını yansıtırken, bu boya güneş ışığının yüzde 97,9'unu yansıtabiliyor. Bilim insanları bu sayede dünyanın en beyaz boyasının klima ihtiyacını azaltacağı görüşünde.

Haber 05-10-22 15:21

Saçınızı açmadan önce bir kez daha düşünün! Talihsiz kadın saçını TikTok'ta paylaştı

İstenilen saç rengini elde etmek için saçın rengini açmak gerekebiliyor. Ancak bu açma işleminin oldukça dikkatli bir şekilde yapılması gerekiyor. TikTok'ta paylaşım yapan bir kadın saçını açtıktan sonra saçlarının aldığı hali paylaştı. Sosyal medya kullanıcıları gördükleri karşısında şaşırdı.

Kadin 07-09-22 15:49

Şanlıurfa'da son kullanma tarihi geçmiş kozmetik ürünler imha edildi

Şanlıurfa'da son kullanma tarihi geçmiş kozmetik ürünler imha edildi

Yurthaber 26-08-22 15:58

Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor! Kırtasiye ürünlerindeki fiyat artışı şoke etti...

Okulların açılmasına kısa bir süre kala velileri kırtasiye masrafının korkusu sardı. Kalem, silgi, boya gibi ürünlerde artış oranı yüzde 100'ü aşarken özellikle defter fiyatlarındaki artış dikkat çekti. Defter fiyatları 4 kat pahalanarak 4-5 TL seviyesindeki 80 sayfalık defterler 19.90 TL'ye satışa çıktı. Defterdeki fiyat artışı yüzde 300'ü buldu. İşte okullar açılmadan önce tüm velilerin merak ettiği o fiyatlar…

Finans 18-08-22 08:05

Boya

Boya Hakkındaki Haberler Mynet'te. Boya Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Boya eş anlamlısı nedir? Boyanın eş anlamlısı kelime ve cümle içinde örnek kullanım

Dilimizdeki birçok kelimenin birden fazla eş anlamı vardır. Eş anlamlı kelimelerin kullanımı, söz konusu kelimenin cümle içindeki kullanım amaçlarına göre değişkenlik gösterebilir. Boya da böyle bir sözcüktür. Asıl anlamları dışında yan ve mecaz anlamlar da içerir. Aldatıcı görünüş, resim yapmak ya da yazı yazmak için kullanılan renkli maddeler gibi anlamları bulunur. Boya kelimesinin eş anlamlısı nedir? Boya eş anlamlısı ve cümle içinde kullanım örnekleri...

Egitim 04-08-22 00:03

Dolaplarını yeni gibi yapmak isteyenler için uzun ömürlü en iyi dolap boyası çeşitleri

Dolaplarınızı hep aynı renk görmekten sıkıldınız mı? Eskiyen veya artık ilginizi çekmeyen tüm dolaplarınızı boyama işlemi ile âdeta yeni alınmış gibi gösterebilirsiniz. Siz de evinize yenilik katmak istiyor fakat işe nasıl başlayacağınıza bir türlü karar veremiyorsanız harika bir liste hazırladık. Birbirinden kaliteli ve uzun ömürlü en iyi dolap boyası çeşitlerine göz atmaya ne dersiniz? Öyleyse okumaya devam edin!

Haber 27-07-22 14:03