Çaldıran Haberleri

Van'da ruhsatsız kazı yapan 3 kişi yakalandı

Van'da ruhsatsız kazı yapan 3 kişi yakalandı

Yurthaber 18-10-22 18:39

Van'da sıcak su kaynakları termal otel projesiyle ekonomiye kazandırılacak

Türkiye'nin en soğuk yerleşim yerlerinden Çaldıran'da, jeotermal kaynakların değerlendirilmesi amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında kaba inşaatı tamamlanan tesiste, kayak merkezi, kaplıca, sauna, apart villalar, havuzlar, aquapark ve spor salonları bulunuyor - Proje koordinatörü Yusuf Taşkın: - "50 milyon lira yatırım yapıldı ama bu devam ediyor. Yılın her döneminde, en soğuk günlerde bile girilebilecek havuzlar yapacağız. İzlanda'daki mavi lagünler gibi burada da kışın ortasında sıcak su keyfi yaşanacak"

Yurthaber 22-09-22 12:21

Van'da cinayet hükümlüsü, jandarma ekiplerince yakalandı

Van'da cinayet hükümlüsü, jandarma ekiplerince yakalandı

Yurthaber 20-09-22 16:44

Van Valisi Balcı terörden temizlenen Tendürek Dağı'nda askerleri ziyaret etti

Van Valisi Balcı terörden temizlenen Tendürek Dağı'nda askerleri ziyaret etti

Yurthaber 08-09-22 19:09

Çaldıran

Çaldıran Hakkındaki Haberler Mynet'te. Çaldıran Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Teröristlerden temizlenen Tendürek Dağı bölgesi artık turizme hizmet edecek

Güvenlik güçlerinin yürüttüğü çalışmalar kapsamında teröristlerden temizlenen Tendürek bölgesi, bundan sonra krater gölü, eşsiz manzarası ve saklı güzellikleriyle doğaseverleri ağırlayacak - Tendürek Dağı'nın zirvesine dikilen Türk bayrağı, İl Jandarma Komutanlığı ve Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle yapılan yol çalışması ile doğal güzellikler, operasyonların ardından ilk kez görüntülendi

Yurthaber 18-08-22 12:44

Van'daki gizemli keşif tüm dünyada ses getirdi! Herkes ‘S’ harfine benzeyen o sembolü konuşuyor…

Van’ın Çaldıran ilçesinde arkeologların keşfettiği İlhanlı mimarisi kalıntıları Cengiz Han'ın torunu Hülagü Han'ın sarayı olabilir mi? Tüm dünyada ses getiren keşif için bir çok varsayım olsa da içlerinden en çok dikkat çekeni bu sorunun cevabı oldu. İşte Van’daki keşifle ilgili her şeyi aydınlatacak ‘S’ harfine benzer o sembolün detayları…

Haber 25-07-22 08:07

Son dakika: Van'da korkutan deprem!

Son dakika haberi... Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından (AFAD) yapılan son dakika deprem açıklamasına göre, Van'ın Çaldıran ilçesinde 3.9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. İşte son dakika haberinin ayrıntıları...

Haber 20-05-22 23:56

Van'da 91 kilo 500 gram eroin ele geçirildi

Van'da 91 kilo 500 gram eroin ele geçirildi

Yurthaber 05-05-22 17:36

Hayırsever kadın İran sınırındaki okula bilgisayar laboratuvarı kurdu

Hayırsever kadın İran sınırındaki okula bilgisayar laboratuvarı kurdu

Yurthaber 22-04-22 21:01

Tekstil atölyesine dönüştürülen atıl bina 130 kişiye iş kapısı oldu

Van'ın Çaldıran ilçesinde belediye tarafından yenilenen binada bazı markalar için üretim yaparak Avrupa ülkelerine gönderen firma, istihdam sayısını 300'e çıkararak yıllık 10 milyon avro ihracat hedefliyor - İşletme sahibi Cihan Yazıcı: - "Kalitemiz gün geçtikçe artıyor. Büyük firmalarla çalışma şansımız çok yüksek çünkü burada fiyat rekabetimiz var. Devletin bize sunduğu olanakları en iyi şekilde değerlendireceğiz"

Yurthaber 13-04-22 12:32

Van'da AK Gençlik Kayak Festivali düzenlendi

Van'da "AK Gençlik Kayak Festivali" düzenlendi

Yurthaber 12-02-22 17:41

Van'da kar ve tipi nedeniyle yolda mahsur kalan tır sürücülerine sıcak yemek ikramı

Van'da kar ve tipi nedeniyle yolda mahsur kalan tır sürücülerine sıcak yemek ikramı

Yurthaber 14-01-22 23:03

Boş tuvalle destek bulan İrem, büyük mutluluk yaşıyor

Van'ın Çaldıran ilçesinde 21 öğrencinin hayallerini resmettiği sergiye boş tuvalle katılarak ortaokuldan sonra eğitime devam etme isteğini dile getiren 8. sınıf öğrencisi İrem Dede, kendisine ve ailesine verilen desteklerle mutlu oldu - 13 yaşındaki Dede: - "Hem Milli Eğitim Bakanımızdan hem de birçok kişiden destek mesajları aldık. Bakanımızın yüzünü kara çıkarmayacağım. Başarılı olup herkese örnek olmak istiyorum" - Baba Bahyettin Dede: - "Milli Eğitim Bakanımızın bize sahip çıktığı iletildi. Allah onlardan razı olsun. Çocuğumun daha iyi okullarda okutulmasını isterim"

Yurthaber 18-11-21 11:07

Vanlı İrem okuma isteğini boş tuvalle anlattı

Çaldıran ilçesinde maddi durumu iyi olmayan 12 çocuklu ailenin kızı 13 yaşındaki İrem Dede, öğrencilerin gelecekle ilgili beklentilerini yansıttığı resim sergisine boş tuvalle katıldı - Öğretmen olmak isteyen İrem Dede: - "Aslında hayallerim bu boş tabloya sığmayacak kadar büyük. Sadece okumak istiyorum ve kız çocuklarına umut olmak istiyorum" - İnşaatlarda çalışarak ailesinin geçimini sağlayan baba Bahyettin Dede: - "Şimdi ortaokula gönderiyoruz ama lise için para lazım. Kaynak olmayınca ben de onları okutamıyorum ve üzülüyorum" - "İrem yaşadıklarını boş tabloyla anlatmış. Aslında yaşadıklarını hissederek anlatmaya çalışmış. Durum tam da onun anlattığı gibi. Çocuklarımın okumasını istiyorum ama imkanım yok"

Yurthaber 04-11-21 11:47

Van-İran sınırındaki güvenlik duvarının 20 kilometrelik kısmı tamamlandı

Vali Mehmet Emin Bilmez: - "Sınırda geçen yıldan bu yana 104 lego ve mono blok kule yapıldı. 2 karakol inşaatı devam ediyor. 175 kilometre hendek kazıldı. Üç etap olarak 64 kilometrelik duvar yapılıyor" - "Şu an 20 kilometrelik duvarın montajı tamamlandı. 34 kilometrelik duvarda kullanılan taş üretimi gerçekleştirildi. Bundan sonra daha hızlı bir şekilde montaj devam edecek"

Yurthaber 07-10-21 11:24

Van'da sınırı geçmeye çalışan 113 düzensiz göçmen yakalandı

Van'da sınırı geçmeye çalışan 113 düzensiz göçmen yakalandı

Yurthaber 02-09-21 20:18

Sınırdaki güvenlik önlemi ve duvar örme çalışmaları havadan görüntülendi

Göçmenlerin yasa dışı geçişlerinin engellenmesi için Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde başlatılarak, Van'ın Çaldıran ve Hakkari'nin Yüksekova ilçesine kadar olan İran hattındaki 560 kilometrelik sınıra modüler beton duvar örülüyor. Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, İller İdaresi Genel Müdürü H. Kürşat Kırbıyık, Terörle Mücadele Daire Başkanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan ve gazeteciler, duvarın örüldüğü sınır bölgesine gelirken, havadan da inceleme yapıldı.

Haber 21-08-21 20:36

Binlerce yıllık! Sınır duvarı çalışmalarında yer altı buzuluna rastlandı

Türkiye-İran sınır güvenliğinin sağlanması amacıyla örülen modüler duvar çalışmaları sırasında Van'da binlerce yıllık ‘permafrost’ denilen donmuş toprağa rastlandı.

Haber 15-08-21 09:33

AK Parti'li Leyla Şahin Usta, Van'da selden etkilenen mahallelerde incelemelerini sürdürdü:

"Evet hasarlar, ziyanlar var, yıkılan ahırlar var. Bunların hepsinin telafisi için ekiplerimiz çalışmış, tespitler yapılmış durumda"

Yurthaber 08-08-21 21:38

Van'da 3 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

Van'da 3 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

Yurthaber 05-08-21 12:04

Van'da belediye ekiplerinin sel bölgesindeki çalışmaları sürüyor

Van'da belediye ekiplerinin sel bölgesindeki çalışmaları sürüyor

Yurthaber 01-08-21 20:23

Van'ın İran sınırındaki köyde öğrenciler, mezuniyet kutlamasını Survivor parkurunda yarışarak yaptı

Osmanlı Ortaokulu öğretmenleri ve velilerin çabasıyla oluşturulan parkurdaki yarışmalarda takımlar arasında kıyasıya mücadele yaşandı - Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni Emrullah Aktaş: - "Çocukların mutluluğu için mahalleliler ve öğretmen arkadaşlarımla tek yürek olduk. Kimi lastik, kimi tekerlek, kimi de slalom için çubuk getirdi" - Öğrencilerden Serap Hocaoğlu: - "Öğretmenimiz hayalimizi gerçekleştirdi. Çok eğlendik. Velilerimiz bizi alkışladı ve destek verdi" - Velilerden Nurgül Kıraner: - "Çocuklarımız ilk kez bu kadar eğlendi. Öğretmenlerimize çok teşekkür ederiz"

Yurthaber 18-06-21 11:14

Van'ın İran sınırında 51 kilogram eroin ele geçirildi

Van'ın İran sınırında 51 kilogram eroin ele geçirildi

Yurthaber 26-04-21 10:27

Van Çaldıran’da metruk binada çok sayıda köpek ölüsü bulundu

Van’ın Çaldıran ilçesinde boş bir evde işkence ile öldürüldüğü belirlenen çok sayıda köpek ölüsü bulundu. Polis olayla ilgili inceleme başlatırken, çok sayıda kişi bu olayı sosyal medya hesabından paylaşarak yaşanan bu vahşete tepki gösterdi.

Haber 06-04-21 21:33

Yoğun tipi nedeniyle yüzlerce araç mahsur kaldı

Ağrı’nın Doğubayazıt ile Van’ın Çaldıran ilçeleri arasında bulunan Tendürek Geçidi tipi nedeniyle ulaşıma kapanırken yüzlerce araç yolda mahsur kaldı.

Haber 12-03-21 16:12

Van'da kayak ve kaplıca keyfi bir arada yaşanacak

Çaldıran Belediye Başkanı Şefik Ensari: - "Dünyada hiçbir kayak merkezi ve termal otel iç içe değil, aralarında uzun mesafeler var. Burada sıfır noktada olacak"

Yurthaber 27-02-21 16:31

Van'da kayak ve kaplıca keyfi bir arada yaşanacak

Çaldıran Belediye Başkanı Şefik Ensari: - "Dünyada hiçbir kayak merkezi ve termal otel iç içe değil, aralarında uzun mesafeler var. Burada sıfır noktada olacak"

Yurthaber 27-02-21 16:31

İşe Türkiye'nin en soğuk yeri! Eksi 26,9 dereceyi gördü

Doğu Anadolu'da soğuk hava etkili olurken, bölgenin en soğuk ilçesi eksi 26,9 dereceyle Van Çaldıran oldu. Kar yağışının ardından dondurucu soğukların başladığı bölgede her yıl olduğu gibi ağaçlar kırağı, akarsu ve dereler buz tuttu.

Haber 23-02-21 11:17

Eksi 25 derecede yakıt depoları donan sürücüler yolda mahsur kaldı

Van’ın Çaldıran ilçesinde hava sıcaklığının gündüz saat 14.00’da eksi 25 derece düşmesiyle birçok aracın yakıt depoları dondu. Sürücüler yolda mahsur kaldı.

Haber 23-01-21 16:07

Türkiye'den en düşük sıcaklık burada ölçüldü: -39,2

Türkiye genelinde en düşük sıcaklık, sıfırın altında 39,2 dereceyle Van'ın Çaldıran ilçesinde ölçüldü. Kar yağışının durmasının ardından dondurucu soğukların etkili olduğu bölgede her yıl olduğu gibi ağaçlar kırağı, akarsu ve dereler ile yoldan geçen bazı araçların yakıt depoları buz tuttu. Evlerin çatılarında metrelerce uzunlukta buz sarkıtları oluştu.

Haber 23-01-21 14:26

Van'da husumetli aileler barıştırıldı

Van'da husumetli aileler barıştırıldı

Yurthaber 18-12-20 14:29

Van'da 44 kilogram uyuşturucu ele geçirildi

Van'da 44 kilogram uyuşturucu ele geçirildi

Yurthaber 20-11-20 10:14

Van'da 9 yaşındaki çocuğun darbedildiği iddiası

Van'da 9 yaşındaki çocuğun darbedildiği iddiası

Yurthaber 09-11-20 16:48

Van'da belediyenin açtığı kursa katılan 30 öğrenci üniversite hayaline kavuştu

Van'da belediyenin açtığı kursa katılan 30 öğrenci üniversite hayaline kavuştu

Yurthaber 02-10-20 13:23

Van'da EBA'ya erişim sağlayamayan 1000 öğrenciye tablet desteği

Van'da EBA'ya erişim sağlayamayan 1000 öğrenciye tablet desteği

Yurthaber 28-09-20 16:03

Van'da hain saldırı! 1 güvenlik korucusu yaralı

Van'ın Çaldıran ilçesinde nöbet değişimine giden araca PKK'lı teröristlerce düzenlenen silahlı saldırıda bir güvenlik korucusu yaralandı.

Haber 29-06-20 23:21

Van'da 20 bin paket kaçak sigara ele geçirildi

Van'da 20 bin paket kaçak sigara ele geçirildi

Yurthaber 17-05-20 19:57

Van'da 38 kilo 670 gram eroin ele geçirildi

Van'da 38 kilo 670 gram eroin ele geçirildi

Yurthaber 13-05-20 11:59

Van'da 8 bin paket kaçak sigara ele geçirildi

Van'da 8 bin paket kaçak sigara ele geçirildi

Yurthaber 11-05-20 11:40

Çaldıran'da bir mahalle karantinaya alındı, muhtar görevden uzaklaştırıldı

Van'ın Çaldıran ilçesinin Salahane Mahallesi'nde, il dışından gelen bir kişinin koronavirüs (Kovid-19) testi pozitif çıktı. Mahalle karantinaya alınırken, muhtar ise görevlilere yardım etmemek ve görevi ihmalden açılan soruşturmayla Çaldıran Kaymakamlığı tarafından görevden uzaklaştırıldı.

Haber 28-04-20 17:03

Van'da 39 kilogram eroin ele geçirildi

Van'da 39 kilogram eroin ele geçirildi

Yurthaber 22-04-20 09:20

Van'da, atlarla İran sınırından yurda sokulan 161 kilogram uyuşturucu ele geçirildi

Van'da, atlarla İran sınırından yurda sokulan 161 kilogram uyuşturucu ele geçirildi

Yurthaber 06-04-20 22:51

Güvenlik korucuları Kovid 19 nedeniyle evden çıkamayan yaşlı vatandaşın tarlasını sürdü

Güvenlik korucuları Kovid 19 nedeniyle evden çıkamayan yaşlı vatandaşın tarlasını sürdü

Yurthaber 05-04-20 14:20

Van Valiliğinden çığ ve düzensiz göçmen açıklaması:

Van Valiliğinden "çığ" ve "düzensiz göçmen" açıklaması:

Yurthaber 12-02-20 10:38

Valilikten Çaldıran'daki donma ile Bahçesaray ve Çatak-Pervari kara yoluna düşen çığ ilgili açıklama

Valilikten Çaldıran'daki donma ile Bahçesaray ve Çatak-Pervari kara yoluna düşen çığ ilgili açıklama

Yurthaber 10-02-20 16:17

Van'da '13 göçmen donarak öldü' ihbarı

Van'ın Çaldıran ilçesinde, yurda yasa dışı yollarla girdiği belirtilen 13 kaçak göçmenin donarak öldüğü ihbarı yapıldı. Olumsuz hava şartları nedeniyle ekipler, henüz bölgeye ulaşamadı.

Haber 09-02-20 08:11

Tendürek Geçidi'nde kar yağışı ve tipi etkili oldu

Tendürek Geçidi'nde kar yağışı ve tipi etkili oldu

Haber 25-01-20 08:29

Soğuk hava mandaları da vurdu! Gölün dibindeki yosunlarla besleniyorlar

Van'ın Çaldıran ilçesinde soğuk hava yaşamı olumsuz etkiliyor. Hava sıcaklığının eksi 13 dereceyi bulduğu ilçede mandaların sıra dışı beslenmesi de dikkat çekiyor. İlçedeki Kaz Gölü'ne başlarında kimse olmadan gelen mandalar, gölün dibindeki yosunlardan beslenip, tekrar barınaklarına geri dönüyor.

Haber 08-01-20 08:16

Çaldıran'da mandalar dondurucu soğukta suda besleniyor

Çaldıran'da mandalar dondurucu soğukta suda besleniyor

Haber 06-01-20 12:44