Cimer Haberleri Ve Son Dakika Cimer Haberleri

Cimer Haberleri Ve Son Dakika Cimer Haberleri

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi anlamına gelen CİMER, Türkiye vatandaşlarına hizmet vermek için kurulan bir servistir. Bu servise herkes internet üzerinden erişebilir. 2015 yılından itibaren hizmete açılan web servis CİMER, doğrudan Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı makamına bağlıdır. Bu servisi kullanan kişiler tüm talep, istek ve şikayetlerini Cumhurbaşkanlığı makamına iletebilir. Talep ve şikayetlerin hangi kuruma veya kuruluşa yapıldığı hiç fark etmez. Türkiye vatandaşı olan herkes CİMER’e başvurabilir. İnternet üzerindeki başvurular dışında telefon bağlantısı veya mektup yöntemiyle de CİMER servisine müracaat edilebilir. Tüm başvuruların değerlendirmeye alınabilmesi için cep telefonu, T.C. kimlik numarası ve ikametgah adresi gibi bilgilerin doldurulması gerekir. Başvurular belirli bir sıra dahilinde numaralandırılarak işleme alınır. Vatandaşlar bu numaralar sayesinde başvuru durumunu takip edebilmektedir.

Ci̇mer Haberleri

Duyanları şaşkına çeviriyor! 4 liralık leblebi aldı, sıcaklığını beğenmeyince bakın ne yaptı

Denizli’de duyanları şaşkına çeviren bir olay yaşandı. Bir kuruyemişçiden aldığı 4 liralık leblebinin sıcaklığını beğenmeyen vatandaş, esnafı CİMER’e şikayet etti. CİMER de Denizli Valiliği aracılığıyla Denizli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne (DESOB) durumun incelenmesini istedi. DESOB'un iş yerine yaptığı denetim sonucu kusurlu bulunan esnaf hakkında cezai işlem uygulandı. DESOB Genel Sekreteri Yunus Emre Gönç, kusurun küçük ya da büyük olmasının önemli olmadığını söyledi.

Haber 10-10-23 14:59

CİMER’e bildirdi, saldırıya uğradı! Müdürden personele tekme tokat dayak

Kartal Dr. Lütfü Kırdar Şehir Hastanesi’nde güvenlik müdürü A.O., kendisini CİMER’e şikayet eden güvenlik personeli C.Ç.’yi tekme tokat dövdü. Engelli bir vatandaşa da saldırdığı iddia edilen güvenlik müdürünün, güvenlik çalışanını tekme tokat darp ettiği anlar güvenlik kamerasına yansıdı. İşte detaylar...

Haber 05-10-23 15:59

Şikayet kampanyası başlatılmıştı! OnlyFans'a erişim engeli getirildi

Erotik içeriklerin yer aldığı OnlyFans için başlatılan CİMER şikayet kampanyası sonuçlandı. OnlyFans'ın Türkiye'ye erişimi kapatıldı. Öte yandan konuyla ilgili resmi kaynaklardan henüz bir açıklama gelmedi.

Haber 07-06-23 19:49

Her şey deneme sınavında ortaya çıktı! 'Ayrıcalıklı sınıf' iddiası sonrası veliler harekete geçti... Oğlunu, müdür yardımcısının çocuğunun gittiği sınıfa kaydettir

Afyonkarahisar'da bir okuldaki 'seviye sınıfı' iddiaları ortalığı karıştırdı. Bir velinin, oğlunu okula kaydettirdiği sırada, başka bir veli tarafından, "Çocuğunu müdür yardımcısı B.K'nin çocuğunun gittiği sınıfa kaydettir" telkiniyle karşılaşması ve okulda yapılan deneme sınavında söz konusu ayrıcalıklı olduğu iddia edilen 'seviye sınıfı'ndaki öğrencilerin yüzde 80'ninden fazlasının 390 puanın üstünde not alması sonrası veliler iddiaları CİMER'e taşıdı. Olayla ilgili soruşturma yapılacak.

Haber 19-10-22 23:42

Engelli gencin polislik hayali bir günlüğüne gerçek oldu

Mersin'de yaşayan 15 yaşındaki hidrosefali hastası Kerem Akdoğan, kendisi için özel hazırlanan polis üniformasıyla ekip aracına binerek çıktığı temsili görevinde, sürücülere ve yayalara uyarılarda bulundu

Yurthaber 15-06-22 12:21

Bilgi Edinme Değerlendirme Kurulu, e-Devlet'ten başvuru almaya başladı

Bilgi Edinme Değerlendirme Kurulu, e-Devlet'ten başvuru almaya başladı

Yurthaber 14-06-22 14:54

Eskişehir'de tartışma yaratan olay... Parkta yoga yapan kadınları CİMER'e şikayet ettiler! Siz şaka mısınız?

Eskişehir'de iddialara göre Dede Korkut Parkı'nda yoga yapan kadınlar, henüz kimliği bilinmeyen kişiler tarafından CİMER'e şikayet edildi. Olayın ardından kadınların yoga yapmasının engellenirken, konuyla ilgili paylaşımda bulunan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, "Bu da mı yasak oldu? Gerekçeniz ne? Siz şaka mısınız?" sözleriyle olaya tepki gösterdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'den de konuya ilişkin bir paylaşım geldi. İşte tartışma yaratan olayın detayları!

Haber 29-05-22 15:55

CİMER'i de kandırdılar! Bursa'daki dere zehir saçmaya devam ediyor

Bursa'da Marmara Denizi'ne akan Samanlı Deresi zehir saçmaya devam ediyor. Bursa Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü'nün zehir saçan dere için verdiği 'temiz raporu' şaşkınlık yaratırken uzmanlar dereler böyle aktıkça Marmara'da müsilaj kabusunun süreceğine dikkat çekiyor.

Haber 10-04-22 09:59

Hataylı beşizlerin ikinci yaş günleri kutlandı

Hataylı beşizlerin ikinci yaş günleri kutlandı

Yurthaber 28-03-22 15:56

Kadınlar Günü'nde karısını darbetmekle suçlanan şüpheli tutuklandı

Kadınlar Günü'nde karısını darbetmekle suçlanan şüpheli tutuklandı

Yurthaber 09-03-22 17:42

Konya'da Sağlık-Sen Yönetim Akademisi Toplantısı düzenlendi

Kamu Başdenetçisi Malkoç: - "Cumhurbaşkanı'mızla vatandaşlar CİMER aracılığıyla irtibat kuruyor. CİMER'e 2021'de 6,5 milyon başvuru yapıldı. Muazzam bir şey" - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Usta: - "Bu salgın sürecinde gecesini gündüzüne katarak çalışan ve sağlık çalışanlarımıza, her kadrosundaki kardeşlerimize şükranlarımızı sunuyoruz"

Yurthaber 05-03-22 16:02

SGK'dan flaş karar! CİMER'E başvurdu, SGK 5 katı ceza verdi

SGK'dan milyonlarca kişiyi ilgilendiren karar geldi. Sosyal Güvenlik Kurumu para iadesi yapmayan hastane ile ilgili önemli bir karar imza attı. Antalya'da yaşayan E.B. (65) geçen yıl özel bir hastanede 250 lira karşılığı yaptırdığı PCR testinin pozitif çıkması sonrasında ücret iadesi istedi. Hastane ücret iadesi yapamayacağını söyleyince CİMER'e başvuran kadına, SGK'dan hastaneye alınan ücretin 5 katı ceza kesildiği bildirildi.

Finans 20-02-22 16:24

CİMER'e hastaneyi şikayet etti, 5 katı ceza kesildi! SGK'dan flaş ücret iadesi kararı

Özel bir hastaneye acilden giriş yapmasına rağmen 300 TL ücret alınan Zeliha Meticeler, CİMER'e başvurdu. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), hastadan alınan ücretin iadesine, hastaneye de bu ücretin 5 katı tutarında ceza kesilmesine karar verdi.

Finans 06-02-22 10:40

İşitme, konuşma ve görme engelliler için Engelsiz CİMER Projesi

Resmi Gazetede yayımlanan 2022 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı'na göre, işitme, konuşma ve görme engelli bireylerin şikayet, talep ve görüşlerini iletebilmeleri için Engelsiz CİMER Projesi uygulanacak

Yurthaber 26-10-21 10:08

'Fahiş fiyat' cezası! Firmalar radara alındı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürlüğü, fahiş fiyattan yolcu bileti satan işletmeleri mercek altına alırken sadece geçen ay 864 otobüs işletmesi ile 3 bin 612 otobüs denetlendi. Öte yandan bakanlık, CİMER'e gelen şikayetleri değerlendirerek seyahat eden yolcuların çağrılarını da inceliyor.

Finans 06-09-21 08:43

Kalbinde kitle olan 8 yaşındaki Ali'nin helikopterle uçma hayali gerçekleştirildi

Kalbinde kitle olan 8 yaşındaki Ali'nin helikopterle uçma hayali gerçekleştirildi

Yurthaber 17-07-21 15:27

Şehit ailesi evlatlarının şehadet belgesinden FETÖ hükümlüsü Akın Öztürk'ün imzasının kaldırılmasını istiyor

Malatya'da şehit olan Üsteğmen Osman Onur Özkaya'nın ailesi, çocuklarının şehitlik beratında bulunan FETÖ hükümlüsü eski orgeneral Akın Öztürk'ün imzasının kaldırılması için CİMER'e başvurdu - Özkaya'nın babası Cengiz Özkaya: - "Evimizin baş köşesinde taşıyoruz, anılarımız tazeleniyor. Altındaki o imzanın olması yaralarımızı depreştiriyor. Kabullenemiyoruz aile olarak" - Şehit Özkaya'nın kayınpederi emekli Pilot Kurmay Albay Tayyip Özsever: - "Gurur ve şeref kaynağımız şehitlik beratımızın altındaki bu kara lekenin temizlenmesini istiyorum"

Yurthaber 14-07-21 11:11

Duyarlı vatandaşın CİMER’e başvurusu sonrası Mardin’deki höyük koruma altına alındı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi'ne başvuran vatandaş, Mardin'in Derik ilçesi sınırlarındaki bakir alanda bulunan tepeliğin, eski yaşantıya dair izler barındırdığını belirterek kültür varlığı olarak tescilini talep etti - Konunun CİMER aracılığıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı'na iletilmesi üzerine Şanlıurfa Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu inceleme başlattı - Derik ilçesi Hayırlı Mahallesi sınırları içindeki höyüğün "2863 Sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu kapsamında korunması gerekli taşınmaz kültür varlığı" özelliği taşıdığı tespit edildi - "Hayırlı Höyüğü" adıyla tepelik alanın sınırlarını belirleyen Kurul, bölgeyi "1. Derece Arkeolojik SİT Alanı" ilan etti

Yurthaber 15-06-21 11:11

Elon Musk, CİMER’e şikayet edildi

Tesla CEO’su Elon Musk, sosyal medyada yaptığı paylaşımlarda kripto para piyasasını manipüle ettiği gerekçesiyle Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) şikayet edildiği iddia adildi.

Finans 17-05-21 14:04

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Şikayet edenleri dikkate almıyorum

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, "Beni şikayet edenler, sosyal medyada hakkımda yalan, iftira dolu haberler yazanlar, şunu bilsinler ki ben hiç dikkate almıyorum, yazdıklarını okumuyorum" dedi.

Haber 07-05-21 15:45

Belediye Başkanı'nı CİMER’e şikayet eden Başkan Yardımcısı görevden alındı

Menderes Belediyesi, Belediye Başkan Yardımcısı Gürsel Rüzgar’ın Belediye Başkanı Mustafa Kayalar’ı CİMER’e şikayet ettiği iddialarına ilişkin yeni bir açıklama yaparak, “Belediyemizi olumsuz şekilde etkileyen gelişmeler sonucunda Belediye Başkanımız Mustafa Kayalar’ın talimatıyla, 5393 sayılı belediye kanununun 49. maddesinin 7. fıkrası gereğince belediye başkan yardımcımız Gürsel Rüzgar’ın 3 Mayıs 2021 tarihi itibariyle görevi sona ermiştir” denildi.

Haber 04-05-21 13:56

Belediye Başkan Yardımcısı, Başkan'ı CİMER’e şikayet ettiği iddiasıyla ilgili konuştu

Menderes Belediye Başkan Yardımcısı Gürsel Rüzgar, Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar’ı CİMER’e şikayet ettiği iddialarıyla ilgili, “CİMER’e yapılan başvuru hazine arazilerine yapılan yağmaya, talana karşı önlem alınması gerektiğine dairdir” dedi.

Haber 28-04-21 17:19

Ankara'da yılan hikayesine dönen olay! Apartmana atanan kayyum da sorunları çözemedi

Ankara Çankaya'da aidat toplayamadığı için yöneticinin istifa ettiği 3 katlı apartmana şikayet üzerine dava açılarak kayyum atandı. Kayyumun da sorunları çözemediği binada doğal gaz kesildi. Bina sakinleri Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezine (CİMER) şikayette bulundu.

Haber 01-04-21 14:28

Polisleri tehdit eden kadına CİMER’den cevap: Boşuna zahmet edip yazmasın

Kahramanmaraş’ta maskesiz olduğu için işlem yapılmak istenen ve polisleri CİMER’E şikayet edeceğini söyleyen kadına CİMER’den yanıt geldi.

Haber 13-12-20 19:52

CİMER başvurusu nasıl yapılır? CİMER şikayet başvurusu nasıl olur?

Şikayetlerinizi ve tükettiğiniz ürün hakkında rahatsız olduğunuz noktaları dile getirmeniz CİMER başvurusu ile daha kolay. Siz de bu yazımızdan yararlanarak CİMER başvurusu yapın ve haklarınızdan yararlanın…

Haber 11-11-20 10:51

Uşaklı yetiştiricinin kangal köpeği isteğini CİMER geri çevirmedi

Koyunlarını kurtlardan korumak amacıyla CİMER'den "kangal" cinsi köpek talep eden kişinin isteği yerine getirildi - Kuntay Kemal Mercan: - "Açıkçası geri dönüş yapılacağını hiç düşünmemiştim. Doğum günümde gelmesi benim için sürpriz oldu. Çok mutlu oldum. Herkesten Allah razı olsun"

Yurthaber 19-09-20 11:30

Kuzeniyle iddiaya girdi, CİMER'e yazdı! Bisikleti görünce şaşkına döndü

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde kuzeniyle girdiği iddia sonrasında Cimer’e mesaj yazarak okula gitmek için ihtiyaç duyduğu bisiklet için talepte bulunan Cem Bartu Özbey, bir hafta sonra kapısına gelen bisikleti görünce önce şaşırdı sonra da sevindi.

Haber 26-08-20 10:01

İki kardeş, Cumhurbaşkanı'ndan istedikleri tavşana kavuştu

Aydın'ın Nazilli ilçesinde yaşayan Mehmet Arslan (13) kardeşiyle birlikte CİMER'e başvurarak, Cumhurbaşkanı'ndan tavşan istedi. Durumdan haberdar olan yetkililer bu talebi yerine getirirken, çocukların mutluluğu yüzlerine yansıdı.

Haber 10-06-20 12:57

CİMER'e talep etti, karantina bölgesindeki hayvanlarının yemlenmesini sağladı

CİMER'e talep etti, karantina bölgesindeki hayvanlarının yemlenmesini sağladı

Yurthaber 09-04-20 16:06

Elazığ'daki deprem nedeniyle CİMER'e binlerce destek ve dayanışma mesajı gönderildi

İletişim Başkanı Fahrettin Altun: - "Bu ülke için, bu millet için canımız feda. CiMER'e aşağıdaki gibi binlerce mesaj geldi"

Haber 26-01-20 01:20

CİMER'e gelen ilginç başvurular... Kimisi güldürdü, kimisi gururlandırdı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) yapılan başvurular arasındaki birbirinden ilginç talep ve sorular duyanları hem güldürdü hem gururlandırdı.

Trend 18-12-19 15:10

Altun, CİMER Devrimini yazdı

İletişim Başkanı Fahrettin Altun: - "Günümüz Türkiyesi'nde halkımızın yolladığı dilekçelerin okunmadan çöpe atıldığı kamu anlayışı tarih oldu" - "Vatandaşlarımızın da devlet yönetiminin paydaşı olduğu, derdini, şikayet ve taleplerini korkmadan, çekinmeden ilgili kurumlara iletebilecekleri bir Türkiye var artık" - "2019 yıl sonu itibarı ile CİMER'e 3 milyon 150 bin civarında başvuru gelmesi bekleniyor. Bu rakam 2018 yılına kıyasla başvurularda yaklaşık yüzde 10'luk bir artışa tekabül ediyor"

Haber 03-12-19 12:38

CİMER'den kamu spotu

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezince, "Millet ile devlet arasındaki iletişim köprüsü" sloganıyla 50 saniyelik kamu spotu hazırlandı

Yurthaber 05-08-19 21:26

CİMER'den kamu spotu

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezince, "Millet ile devlet arasındaki iletişim köprüsü" sloganıyla 50 saniyelik kamu spotu hazırlandı

Haber 05-08-19 21:24

Germencik'te eski başkan yeni başkanı CİMER'e şikayet etti

Aydın'ın Germencik Belediyesi’nin geçen dönem başkanlığını yapan Ümmet Akın, 31 Mart seçimlerinden sonra görevi devrettiği rakibi Fuat Öndeş’i kent meydanındaki yeni uygulamasından dolayı Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER)’e şikayet etti. Yeni uygulama ile SİT alanındaki meydan düzeninin bozulacağını ileri süren eski Başkan Ümmet Akın, yapılan işlemin kanuna aykırı olduğunu iddia etti.

Trend 29-07-19 08:23

Belediye başkanı bir günde 44 kez CİMER'e şikayet edildi

Ayonkarahisar’ın Sandıklı ilçesi Akharım Belde Belediye Başkanı Eşraf Ünsal, Meclis tarafından alınan imar ve çeşitli hizmet kararları ile ilgili bir günde 44 defa Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi'ne (CİMER) şikayet edilmesinden dolayı çalışamamaktan dert yandı.

Trend 08-07-19 10:39

Kreşte şiddet iddiasına jet soruşturma

Mersin'de, 3 yaşındaki oğullarının özel kreşteki ilk gününde şiddet gördüğünü iddia eden ailenin, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezine başvurması üzerine aynı gün için ilgili bakanlıktan müfettiş görevlendirilerek soruşturma açıldı - Baba Hüseyin I: - "Kamera kayıtlarının incelenmesini istedik. Görüntüler açıldı. Kendisi de 8 aylık hamile olan öğretmen, ilk günden çocuğumuzu masanın köşesine sıkıştırıyor, şiddet uyguluyor. Bunlar kameralarca tespit edildi" - "CİMER'e başvurumuzu yaptığımızda aynı gün konuyla ilgili müfettiş atandığına dair tarafımıza bilgilendirme yapıldı. Sonraki süreç tamamen hızlandı"

Haber 31-05-19 11:31

Kreşte şiddet iddiasına jet soruşturma

Mersin'de, 3 yaşındaki oğullarının özel kreşteki ilk gününde şiddet gördüğünü iddia eden ailenin, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezine başvurması üzerine aynı gün için ilgili bakanlıktan müfettiş görevlendirilerek soruşturma açıldı - Baba Hüseyin I: - "Kamera kayıtlarının incelenmesini istedik. Görüntüler açıldı. Kendisi de 8 aylık hamile olan öğretmen, ilk günden çocuğumuzu masanın köşesine sıkıştırıyor, şiddet uyguluyor. Bunlar kameralarca tespit edildi" - "CİMER'e başvurumuzu yaptığımızda aynı gün konuyla ilgili müfettiş atandığına dair tarafımıza bilgilendirme yapıldı. Sonraki süreç tamamen hızlandı"

Yurthaber 31-05-19 11:30

GÜNCELLEME- CİMER'e bilgiye erişim alanında uluslararası ödül

Birleşmiş Milletler (BM) Uluslararası Telekomünikasyon Birliği tarafından Cenevre'de gerçekleştirilen Dünya Bilgi Toplumu Zirvesi'nde (WSIS), Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) "Bilgiye Erişim" kategorisinde 366 proje arasından "En İyi Proje" olarak seçilerek, "WSIS Prize 2019 Champion" ödülünün sahibi oldu - Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun: - "Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı olarak ilk uluslararası ödülümüzü aldık" - "BM Uluslararası Telekomünikasyon Birliğinin Cenevre'de düzenlediği Dünya Bilgi Toplumu Zirvesinde CİMER 'bilgiye erişim' alanında 366 proje arasından 'En İyi Proje' olarak seçildi" PROJEYE İLİŞKİN DETAYLAR EKLENDİ

Haber 10-04-19 17:35

CİMER'e bilgiye erişim alanında uluslararası ödül

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun: - "Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı olarak ilk uluslararası ödülümüzü aldık" - "BM Uluslararası Telekomünikasyon Birliğinin Cenevre'de düzenlediği Dünya Bilgi Toplumu Zirvesinde CİMER 'bilgiye erişim' alanında 366 proje arasından 'En İyi Proje' olarak seçildi"

Haber 10-04-19 17:02

CİMER'e 2018 yılında 2 milyon 870 bin 879 başvuru

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun: - "CİMER'e 2018 yılında 2 milyon 870 bin 879 adet başvuru yapılmıştır. 2018 yılında başvurular 2017 yılına kıyasla yaklaşık yüzde 7,5 artmıştır. Başvurulara verilen cevap sayısı 2 milyon 959 bin 895'tir" - "Hafta sonu ve resmi tatiller dahil senenin her günü başvurunun yapılabildiği CİMER, önümüzdeki süreçte bu dinamikliğini koruyarak başta cevap verme süresinin azaltılması ile nitelikli cevaplar verilmesi olmak üzere tüm işlem sürecinde denetimlerini artırmayı ve bu amaçla eğitim ve bilgilendirme faaliyetlerini yoğunlaştırmayı hedeflemektedir"

Haber 18-02-19 14:20

CİMER'e 2018'de yaklaşık 3,5 milyon başvuru yapıldı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: - "2018 yılı içerisinde CİMER, BİMER ve Cumhurbaşkanlığı Halkla İlişkiler Başkanlığına 3 milyon 429 bin 294 başvuru yapılmıştır. Başvurulara verilen cevap sayısı 4 milyon 189 bin 731'dir" - "CİMER başvurularının konulara göre dağılımı sırasıyla; kamu/özel sektör çalışanları, mahalli hizmetler, CİMER başvuru işlemleri, yükseköğretim ve sağlık şeklindedir"

Haber 15-02-19 11:13

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun'dan CİMER paylaşımı

Altun, 791 başvuru yapıp iletilmediğinden endişelenen vatandaşı bilgilendirdi: - "CİMER'e olan bu ilginizden dolayı teşekkür eder, başvurularınızı 7/24 bekleriz"

Haber 29-12-18 19:59

Milli Eğitim Bakanlığına 11 ayda 2 milyon 887 bin başvuru

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: - "Bakanlığımıza 1 Ocak-30 Kasım 2018'de CİMER üzerinden 178 bin 191, MEBİM'den 2 milyon 709 bin 251 bilgi edinme, istek, görüş, öneri, ihbar ve şikayet başvurusu yapıldı"

Haber 28-12-18 14:39

Devlete ait kreşte skandal uygulamalarıyla gündeme gelen müdüre istifa etti

Devlete ait bir kreşte çocuklara yönelik skandal uygulamalarıyla gündeme gelen esrarengiz müdüre istifa etti. TEDAŞ Kreşi'nde çocuklara skandal tavsiyelerde bulunan ve 23 Nisan'da gösteri yapan çocuklara 'sirk hayvanı' benzetmesinde bulunduğu ifade edilen Müdüre Hatice Özipek'in yaklaşık 10 gün önce istifasını verdiği öğrenildi.

Haber 25-11-18 14:35

Resmi verilerde korkunç rakamlar: 18 ayda 22 bin çocuk hamile kaldı!

CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, çocuk annelik hakkında Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi'ne (CİMER) yaptığı bilgi edinme başvurusuna gelen yanıtları kamuoyuyla paylaştı. Şeker, “Resmi verilere göre 18 ayda 21.957 çocuk gebe hastanelerde kayıt altına alınmış. Yani her gün 40’dan fazla çocuğumuz, daha kendileri çocukken anne olmaya zorlanmış” dedi.

Haber 19-11-18 11:57

2019 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: (1) - "1 Ocak-18 Ekim tarihleri arasında CİMER'e toplamda 2 milyon 784 bin 220 başvuru ulaştı" - "Başvurularla ilgili olarak toplam 2 milyon 433 bin 628 sevk ve cevaplama işlemi yapılmıştır. İnternet üzerinden alınan 547 bin 523 başvuru ise vatandaşların talebine binaen CİMER otomasyon sistemi üzerinden doğrudan ilgili kurumlara sevk edilmiştir" - "Cumhurbaşkanlığı Kütüphanesi'nin koleksiyonunda şu anda 1 milyon 392 bin 815 adet yayın bulunmaktadır. Yayınların büyük bir kısmı devir ve bağış yolu ile sağlanmaktadır"

Haber 31-10-18 20:20

Cumhurbaşkanı Erdoğan 'İstifa etsin' demişti! Nedeni ortaya çıktı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Yeni projeler üretmekte yetersiz kalan ve imza atmaktan çekinen hiçbir bürokrat koltuğu işgal etmesin" ifadesini kullanmasının nedeninin BİMER'e gelen şikayetler olduğu ortaya çıktı.

Haber 27-03-18 16:00

Erdoğan düğmeye bastı: Memnun etmeyen belediye yanacak

AK Parti, iktidar olmalarında büyük etkisi olan belediyeleri mercek altına alıyor. Bu kapsamda belediyelerin ‘memnuniyet karnesi’ çıkartılıyor. Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER), Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) ve AK Parti İletişim Merkezi (AKİM) gelen bütün talep ve şikayetler izlemeye alınacak. Vatandaşın en çok şikayette bulunduğu konular tespit edilerek rapor hâlinde periyodik olarak Cumhurbaşkanlığına sunulacak.

Haber 02-06-17 13:32