Dolandırıcılık Haberleri Ve Son Dakika Dolandırıcılık Haberleri

Dolandırıcılık Haberleri Ve Son Dakika Dolandırıcılık Haberleri

Dolandırıcılık temek anlamda birilerini aldatma amacıyla yapılan eylemdir ancak çoğunlukla birini, birilerini, bir kurumu vb. bir şekilde aldatarak onlardan maddi bir kazanç elde etme, direkt olarak para almak anlamında kullanılmaktadır. Dolandırıcılık kanunlarımızda da cezai işlem uygulanan bir suçtur. Türk Ceza Kanunu'nun 157. maddesine göre, "hileli davranışlarla bir kimseyi aldatıp, onun veya başkasının zararına olarak, kendisine veya başkasına bir yarar sağlayan bir kişi" dolandırıcılık suçunu işlemiş olur ve kanunda ön görülen şekilde cezalandırılır. Kanunda, dini duyguların istimar edilmesi bir kişinin zor durumundan faydalanmak, kişinin anlama kabiliyetinin zayıflığında yararlanmak, kamu kuruluşlarındaki kişilerin konumlarını kişisel çıkarları için kullanmaları, meslek sahibi kişilerin meslekleriyle ilgili kendilerine duyulan güveni kötüye kullanmaları gibi farklı durumlar dolandırıcılık olarak tanımlanmıştır.

Dolandırıcılık Haberleri

Akılalmaz gazoz dolandırıcılığı! Değeri 1 milyon 100 bin lira, bir kısmını da satmışlar

Denizli'de bir fabrikadan teslim aldığı 1 milyon 100 bin lira değerindeki 27 bin şişe gazozu; kendisine verilen adres yerine başka bir depoya götürüp, bir bölümünü sattığı iddia edilen iki nakliyeci Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) tarafından düzenlenen operasyonla yakalandı.

Haber 30-09-23 21:01

Isparta'da dolandırıcılık yaptıkları öne sürülen 3 şüpheli tutuklandı

Isparta'da sahte ilanla dolandırıcılık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 3 şüpheli tutuklandı.

Yurthaber 29-09-23 07:37

Bankada 130 milyon liralık deprem vurgunu! 'Banka yıkıldı dendi ama...'

Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde Nejla Manavcı, devlet bankasına yatırdığı 130 milyon TL parasını hesabında göremeyince hayatının şokunu yaşadı. Parasının akıbetini öğrenmek için bankaya giden Manavcı, bankanın yıkıldığı, evrakların ise enkaz altında kaldığı yanıtını aldı. Bankanın sapasağlam ayakta olduğunu gören depremzede kadın, parasını hiçbir şekilde geri alamadı. Banka müdürü ve personeli tarafından dolandırıldığını iddia eden kadın, parasını geri alabilmek için mücadele veriyor. İşte detaylar!

Haber 28-09-23 10:10

Mersin'de dolandırıcılık operasyonunda 6 şüpheli yakalandı

Mersin'in Akdeniz ilçesinde, dolandırıcılık yaptıkları iddiasıyla 6 şüpheli gözaltına alındı.

Yurthaber 28-09-23 09:52

Denizli'deki dolandırıcılık operasyonunda 13 şüpheli tutuklandı

Denizli'de sahte kimlikle bankalardan kredi çekerek dolandırıcılık yaptığı öne sürülen 13 şüpheli tutuklandı.

Yurthaber 26-09-23 13:37

FETÖ soruşturması yürütülen kişileri dolandıran 3 şüpheli yakalandı

İstanbul merkezli düzenlenen operasyonda, haklarında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması yürütülen kişileri dolandırdığı belirlenen 4 şüpheliden 3'ü yakalandı.

Yurthaber 26-09-23 10:04

Bursa merkezli 4 ilde yağma ve tefecilik iddiasıyla 34 zanlı yakalandı

Bursa merkezli 4 ilde "tefecilik, yağma, nitelikli dolandırıcılık, insan ticareti" gibi örgütlü suçlar kapsamında düzenlenen operasyonda, 34 şüpheli gözaltına alındı.

Yurthaber 25-09-23 13:30

Çocuğu doğacağı için araba almak istedi, hayatının şokunu yaşadı! Tam 890 bin lira...

İstanbul’da eşi 7 buçuk aylık hamile olan ve çocuğu doğacağı için araba almak isteyen Haydar Doğan, hayatının şokunu yaşadı. İnternetten bulduğu aracı almak isteyen Doğan, 2 şahsın hesabına 890 bin TL gönderdi. Parayı gönderdiği halde noterde imza atılmadığını fark eden Haydar Doğan, soluğu emniyette aldı. İşte detaylar...

Haber 24-09-23 11:30

Dolandırıcılıkta yeni yöntem! Emekli emniyet müdürü tek tıkla yüz binlerce lira dolandırıldı... Bu tuzağa düşmeyin!

Bursa'da emekli emniyet müdürü C.D., dolandırıcıların hedefi oldu. Dolandırıcılar sosyal medyada "kart aidatı iadesi" reklamına bir anlık dalgınlıkla tıklayan emekli emniyet müdürünü hemen aradı...

Haber 24-09-23 09:43

İkinci baharı kara kışa döndü: Evlilik vaadiyle kandırılan adam 10 milyonluk evinden oldu! 'Ölümüne evlilik olsun diye razı geldim, meğerse dolandırılıyormuşum'

Sakarya'da yaşayan Hikmet Baylan (48) üçüncü kez dünyaevine girip ölene dek mutlu bir evlilik yaşamak istedi. Ancak mutluluk bir yana, Baylan bu sefer hayatının şokunu yaşadı. "Buradan cesedim çıkar, ben gitmem, ayrılmam" dediğini iddia ettiği kadına güvense de dolandırıldığını fark ettiğinde iş işten geçmişti. Bahtsız adam şimdi 10 milyon liralık evinin tapusunun çaresizce peşine düştü.

Haber 24-09-23 09:10

Olmayan kargoya icra takibiyle insanları kandırmışlar! İşte aşama aşama detaylar...

İstanbul merkezli 4 ilde dolandırıcılık operasyonu düzenlendi. Vatandaşların olmayan kargoya icra takibi yalanıyla kandırıldığı ortaya çıkarken, 38 adrese düzenlenen operasyonda 48 kişi gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma çok yönlü devam ederken, dolandırıcıların vatandaşı ağına düşürmek için kurduğu tezgâhın aşama aşama detaylar ortaya çıktı.

Haber 23-09-23 09:03

Şeytanın aklına bile gelmez! Bankayı kebap, suşi ve künefeyle dolandırdılar: 20 günde dudak uçuklatan vurgun

Dolandırıcıların bir bankada vurgun yapmak için kullandığı yöntem kelimenin tam anlamıyla 'pes' dedirtti. Çete kredi kartından harcama yapıp ardından o parayı karta iade edilmiş gibi gösterdi. Şişirilmiş kart limitiyle 20 gün boyunca milyonlarca liralık künefe, kebap ve suşi satın aldılar. Tam 102 milyon liralık dolandırıcılık bir ihbar sayesinde ortaya çıkarken 61 kişi gözaltına alındı.

Haber 23-09-23 07:48

210 milyon liralık vurgun yaptılar! Yöntemleri 'pes' dedirtti

İstanbul'da yabancı şirketlerin mail hesaplarını ele geçiren dolandırıcılar, kendi hesaplarına 210 milyon lira aktardı. Polis ekipleri, 9 şüpheliye yönelik yaptıkları operasyonda, 6 şüpheliyi yakaladı. İşte büyük vurgunun detayları...

Haber 22-09-23 09:59

İstanbul'daki dolandırıcılık soruşturmasında gözaltı kararı verilenlerin sayısı 46'ya yükseldi

Vatandaşların, teslim alınmayan siparişlerden kargo parası talep edilerek dolandırılmasına ilişkin İstanbul merkezli 4 ilde düzenlenen operasyonda, hakkında gözaltı kararı verilenlerin sayısı 4'ü avukat olmak üzere 46'ya yükseldi.

Yurthaber 20-09-23 07:31

Adına ‘Eyşan’ ismini ekletti ama yine kurtulamadı! Peşini bırakmıyorlar... Böyle seslendi: Asla başaramayacaksınız

Erzurum’da dolandırıcılar, önce adını şimdi de fotoğrafını kullanarak insanlardan haksız kazanç elde etmeye çalıştıkları Avukat Eyşan Esra Yılmaz’ın peşini bırakmıyor. Adını kullanarak vatandaşların paralarını alan dolandırıcılardan bıkıp adına ‘Eyşan’ ismini ekleten Avukat Eyşan Esra Yılmaz, dolandırıcıların hedefi olmaktan yine kurtulamadı. İsmini ve fotoğrafını kullanarak insanları dolandıranlara seslenen Yılmaz, "Şer odaklarına sesleniyorum. Asla başaramayacaksınız.” şeklinde konuştu.

Haber 18-09-23 12:57

Telefonda duyduklarına kanıp arabasını bile sattı! 1 kilo altın, 70 bin Euro... Yabancı uyruklular, yaşlı adamı soyup soğana çevirdi

Yabancı uyruklu üç kişi 79 yaşındaki Abdullah Karaca'yı arayıp kendilerini savcı, polis olarak tanıttı, ardından "çok gizli bir FETÖ operasyonu" için paraya gerek duyulduğunu söylediler. "Devlete yardımınız lazım" deyip adamı sözde operasyondan kimseye söz etmemesi için uyaran yabancı uyruklu dolandırıcılar yaşlı adamı adeta soyup soğana çevirdi. Dolandırıcıların ağına düşen adam aracını bile satıp parasını verdi.

Haber 18-09-23 09:10

Mersin'de depremzedeleri kiralık ev vaadiyle dolandırdıkları öne sürülen 13 zanlıya operasyon

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerden etkilenen illerden Mersin'e gelen afetzedeleri, "kiralık ev" vaadiyle dolandırdıkları iddia edilen 13 şüphelinin yakalanması için operasyon düzenlendi.

Yurthaber 15-09-23 07:29

Cep telefonu sipariş etti, hayatının şokunu yaşadı! Duygularımla ve gururumla oynadı

Manisa'da kızına hediye etmek için internetten ikinci el cep telefonu sipariş eden Osman Özer (34), adeta hayatının şokunu yaşadı. Özer'e gönderilen kutudan 5 bin TL'ye aldığı telefon yerine kılıfı çıktı. Mağdur olduğunu ve çocuklarının rızkını aldıklarını söyleyen Özer, "Duygularımla ve gururumla oynadı. Bir an önce yakalanmasını istiyorum." diye konuştu.

Haber 14-09-23 10:43

İstanbul'da kendilerini polis veya savcı olarak tanıtan 6 dolandırıcılık zanlısı tutuklandı

İstanbul'da, kendilerini polis ya da savcı olarak tanıtarak dolandırıcılık yaptığı belirlenen 6 şüpheli tutuklandı.

Yurthaber 14-09-23 09:56

Milyonlarca liralık vurgun yaptı, kendini bakın nasıl savundu! 'Adımı çıkardılar...'

Marmaris’te turizm acentası çalışanı Zeynep A., lüks otel odalarını ucuz rezervasyonla satın alıp kar vaadiyle turist gruplarına satmak için anlaştığı yakın çevresini kar payı vermeyerek dolandırdı. 22 kişiyi toplam 8,5 milyon TL ve 90 bin dolar dolandırdığı ileri sürülen Zeynep A.'nın 17 yıl 6 aya kadar hapsi istendi. Zeynep A. "Adımı dolandırıcıya çıkardılar. Dolandırma kastım yoktur. Borçlarımı kabul ediyorum. suçlamaları kabul etmiyorum" dedi.

Haber 12-09-23 11:40

Müşterileri dolandıran sigortacı kendini bakın nasıl savundu! 'Para aldıkları dönemde...'

İzmit'te Murat İnce ile eski eşi Buse A., çalıştıkları sigorta firması bünyesinde yatırım yapılacağı yalanıyla müşterileri dolandırdı. Çiftin topladıkları paralarla tatiller yaptıkları ve sosyal medya hesaplarından lüks yaşamlarını paylaştıkları belirlendi. Paraları toplayıp sırra kadem basan çift, Bolu'da yakalandı. Tutuklanan Murat İnce, "Beni uzunca bir süre şikayet etmediler, zira o dönemde yatırımları karşılığında para alıyorlardı" diyerek mahkemede kendini savundu. İşte detaylar...

Haber 07-09-23 17:59

Annemi arayacağım deyip banka uygulamasından hesabına 40 bin TL gönderip kaçtı!

Sakarya'da akıllara durgunluk veren bir dolandırıcılık olayı yaşandı. Bir genç gittiği kafede hesabı ödedikten sonra annesini arama bahanesi ile iş yeri sahibinin telefonunu aldı. Telefonun arka planında açık unutulan mobil bankacılık uygulamasından hesabına 40 bin TL gönderen genç kayıplara karıştı.

Haber 06-09-23 21:10

Mersin'de dolandırıcılık iddiasıyla yakalanan 5 zanlıdan 3'ü tutuklandı

Tokat'ta dolandırıcılık yaptıkları gerekçesiyle Mersin'de gözaltına alınan 5 şüpheliden 3'ü tutuklandı.

Yurthaber 05-09-23 11:23

Binlerce dolar harcadı 'Geçen hafta evlendirmek için uğraştığım oğlumu şimdi boşamaya çalışıyorum' Buldukları gelin adayı...

Denizli’nin Çivril ilçesinde evlendirmek istediği oğluna yurt dışından getirdiği yabancı uyruklu gelini tarafından çektiği krediler ile birlikte 7 bin dolar dolandırılan yaşlı adam, “Geçen hafta evlendirmek için uğraştığım oğlumu şimdi boşamak için çalışıyorum” dedi. Yaşlı adam, tüm bu yaşananların, evlendirmek istediği oğlu için evlenmek isteyenleri Özbekistan uyruklu kadınlarla tanıştıran aracılarla iletişime geçmesiyle başladığını anlattı.

Haber 04-09-23 10:52

Yüksek kar beklentisine kapılan vatandaşlar şok yaşadı! Siber dolandırıcılık çetesine 5 milyar liralık operasyon: Mağdurları böyle ağa düşürüyorlardı

Sosyal medya platformlarında reklamını görenlerin aklını çeliyorlar, başlangıçta düşük miktarda para gönderen vatandaşları adeta soyup soğana çeviriyorlardı! Sahte yatırım şirketinin siber dolandırıcılığı, İstanbul jandarmasınca çökertildi. Siber dolandırıcılık şebekesinin vatandaşları mağdur ettiği akılalmaz yöntem deşifre oldu. Daha yüksek kar beklentisine kapılan vatandaşların hayalleri yerle bir oluyordu. İşte 5 milyar liralık dolandırıcılıktan şoke eden detaylar!

Haber 04-09-23 09:39

Faizsiz kredi alacağını düşündü... 85 bin TL'sinden oldu! Gönderilen mesajlara onay verince neye uğradığını şaşırdı

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde kendini banka çalışanı olarak tanıtan şahıs, faizsiz kredi verme vaadiyle 59 yaşındaki Ahmet Uzun’u 85 bin TL dolandırdı. Faizsiz kredi almak isterken telefonuna gelen mesaja onay vermesiyle hesabından kredi çekilen Uzun mağdur olduğunu söyleyerek, “Banka dışında gelen telefon numaralarına hiçbir zaman karşılık vermemek gerekir. Ben verdim, yandım. İsterseniz siz de deneyin, aynı şekilde yanın” dedi.

Haber 31-08-23 13:15

İzmir'de ses taklidi programıyla dolandırıcılık yapan şüphelilere operasyon

Geçmiş yıllarda sanatçılar Doğukan Manço ile Erhan Güleryüz'ün seslerini kullanarak dolandırıcılık yaptıkları öne sürülen şüphelilerden 9'u tutuklandı.

Yurthaber 28-08-23 14:56

Dondurma kazandığını zannetti, hayatının şokunu yaşadı! Tam 22 bin doları buhar oldu

Bursa’da akıllara durgunluk veren bir dolandırıcılık olayı yaşandı. Meliha Doğan, telefonuna gelen “Dondurma kazandınız” mesajını görünce metnin altındaki linke tıkladı. Doğan’ın telefonundaki bilgileri ele geçiren dolandırıcılar, banka hesabından 4 seferde 22 bin dolar çekti. Hesabındaki paranın başka bir banka hesabına aktarıldığını gören Doğan, dolandırıldığını anlayınca soluğu savcılıkta aldı. İşte akılalmaz dolandırıcılığın detayları...

Haber 25-08-23 09:45

Sivas'ta terör bahanesiyle bir kadının 500 bin lirasını dolandıran 2 zanlı tutuklandı

Sivas'ta, telefonda kendilerini polis ve savcı olarak tanıttıkları kadını "adınız terör örgütüne karıştı" bahanesiyle kandırarak 500 bin lira dolandıran 2 şüpheli tutuklandı.

Yurthaber 21-08-23 15:54

Yüzlerce kişiden milyonlarca liralık vurgun! Yöntemleri 'pes' dedirtti: Cinsel içerikli fotoğraf paylaşıp...

Adana'da avukat Ahmet Erleblebici'nin (33) ofisine gelen dolandırıcılar, baro kimliğinin fotoğrafını çekip sosyal medyada adına sahte ara bulucu hesabı açtı. Kadın profiliyle erkeklerle cinsel içerikli fotoğraf paylaşıp, bu profilden kişilere ulaşan dolandırıcılar, "Konuştuğunuz kız 16 yaşında, bu eylem 'Çocuğun cinsel istismarı' suçuna giriyor. Bu suç uzlaştırmaya tabidir. Uzlaşmazsanız dava açılacak" diyerek para talep etti. Yüzlerce kişi aynı yöntemle milyonlarca lira dolandırıldı.

Haber 21-08-23 13:30

Kredi kartı çıkartmak istedi, hayatının şokunu yaşadı! Eline almadan 100 bin liralık oldu

Adana'da yaşayan ev hanımı Zeynep Yıldırım (47), eşinin uzaktan tanıdığı olan V.A.'nın (34) ‘Sana kredi kartı çıkarttıracağım’ sözüne inandı, başına gelmeyen kalmadı. 2 kredi kartının da eline geçmeden boşaltıldığını öne süren Yıldırım, faizleriyle birlikte yaklaşık 100 bin lira borçla karşı karşıya kaldı. V.A.'nın daha önce başkalarını da dolandırdığı, mağdurlar tarafından yakalanarak darp edilip kadın iç çamaşırı giydirilerek fotoğraflarının internete yüklendiği ortaya çıktı. İşte detaylar...

Haber 21-08-23 11:50

2,5 milyon liraya araç aldı, hayatının şokunu yaşadı! Lüks otomobil arıza yapınca gerçek ortaya çıktı

Bursa'da akıllara durgunluk veren bir dolandırıcılık olayı yaşandı. Bursa’dan aldığı lüks otomobili ile memleketi Erzurum’a gelen vatandaş, 2,5 milyon liraya aldığı otomobil ile ilgili gerçeği öğrenince hayatının şokunu yaşadı. Otomobilin yolda arıza yapmasının ardından yapılan incelemede, aracının şase numarasının başka bir araçtan alındığı ortaya çıktı. Aracın kaydının bulunmadığı ve yurt dışından getirildiği belirlendi. İşte şoke eden olayın detaylar...

Haber 18-08-23 17:59

İfadesinde suçlamaları kabul etti! Erdoğan'ın sesini yapay zekayla taklit edip... Dolandırıcılık yapmaya çalışan şüpheliyle ilgili yeni gelişme

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sesini yapay zekayla taklit ederek iş insanlarını ve üst düzey kamu yöneticilerini dolandırmaya çalışan şüpheli F.E.H. çıkarıldığı İstanbul Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklandı.

Haber 18-08-23 13:34

Tokatlı’dan tokatçıya tokat gibi cevap! Dolandırıcı şaşkına döndü

Tokat’ta yaşayan Kadir Yazar, arkadaşının telefonunu arayan dolandırıcılara verdiği cevapla dolandırıcıyı bile şaşkına çevirdi. Arkadaşını arayan kişilerle görüşen Kadir Yazar, dolandırıcı olarak düşündüğü kişilere "Bu ailenin dolandırıcısı benim" diyerek tepki gösterdi.

Haber 18-08-23 09:59

'Pes' dedirten dolandırıcılık: 5 kilogram altını alıp kaçtı! Kendini bakın kim olarak tanıttı...

Kendini polis olarak tanıttı, altınları alıp kaçtı... Esenyurt’ta A.A.N.’yi telefonla arayan şüpheliler 'adınız sahte altın soruşturmasına karıştı' diyerek 5 kilogram altınını aldıktan sonra kaçtı! Güvenlik kamerasını inceleyen polis ekipleri, şüphelilerden birini yakaladı. Şüphelinin daha önceden 7 suç kaydının olduğu belirlendi.

Haber 16-08-23 17:34

Farkında bile olmadan kendini oyunun içinde buldu: Bir 'tık' yarım saatte 42 bin lirasına mal oldu! Biriken para çok cazipti

Herkes gibi sosyal medyada geziniyordu, bir anda karşısına çıkan 'Ek gelir ister misiniz?' şeklindeki sayfayı da başta ciddiye almadı. Birkaç dakika sonra ise girdiği oyunun farkında bile değildi, yarım saatte 42 bin lirasında oldu! Dolandırıcıların ağına düşen kadın, psikolojik baskıyla girdiğini söylediği oyunu 112 bin lira biriktirdiğini düşünerek tamamlasa da hayatının şokuyla karşılaşması çok sürmedi. Ciddi mağduriyet yaşadığını söyleyen kadın tuzağa nasıl düştüğünü detaylarıyla anlattı.

Haber 16-08-23 14:28

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi'ye dolandırıcılık şoku! Aralarında şirketin genel müdürü de var

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi'nin de ortakları arasında bulunduğu demir çelik firması, çalışanları tarafından dolandırıldığı iddiasıyla Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Yapılan operasyonda şirketin genel müdürünün de aralarında olduğu 11 şüpheli gözaltına alındı.

Haber 14-08-23 14:11

Instagram'dan askeri fotoğraflar atıp Türkiye'ye 1 milyon dolar sokacağız diyerek kandırıyorlardı! Liderleri Afrika uyruklu... Safari Çetesi'ni bankadaki o anlar ele verdi

Afrika uyruklu 3 kişinin yönettiği Safari Çetesi, İstanbul ve Diyarbakır'da düzenlenen operasyonla çökertildi. Dolandırıcılar kendilerini Amerikan askeri olarak tanıtıyor, mağdurlara Instagram'dan askeri fotoğraflar ve para görüntüleri gönderip akıllarını çelmeye çalışıyordu. Bununla birlikte ellerinde 1 milyon dolar olduğunu söyleyip yardım edenlere 500 bin dolar vadediyordu. Dolandırıcıları hiç beklemedikleri şekilde ele veren görüntüler ise bankada çekildi...

Haber 13-08-23 08:52

Parasını dolandırıcıya kaptırmak üzere olan yaşlıyı banka görevlisinin çağırdığı polis ikna etti

Bursa'nın Orhangazi ilçesinde, telefonda kendisini avukat olarak tanıtan dolandırıcılık şüphelisine 50 bin lira havale etmek için banka şubesine gelen kişi, görevlilerin ihbarı üzerine polis tarafından ikna edildi.

Yurthaber 11-08-23 15:06

Dolandırıcısına trafikte seyir halindeyken rastladı! Yalova'da aksiyon filmlerini aratmayan görüntüler: Kaza yaptırarak kurtulmak istiyorlar

Yalova'da Osmangazi Köprüsü'ne metreler kala bir sürücü trafikte seyir halindeyken iddiaya göre kendisini dolandıran kişileri gördü ve trafikte aksiyon filmlerini aratmayan bir kovalamaca yaşandı. O anlar kameraya yansıdı. Tehlikeli manevralar yaparak takip edilen araç gişeleri geçtikten sonra yol kenarında dururken birden yeniden gaza bastı.

Haber 07-08-23 16:47

320 bin TL'si gitti: Fırsat vermeden peş peşe aradılar, IBAN'ların değişeceğini söylediler! Bankaya benzeyen numaralardan... 'Yiyecek ekmeğim kalmadı'

Mersin’de bir kadının telefonunu hackleyerek bilgilerine ulaşan dolandırıcılık çetesi, farklı bankaların isimlerini kullanarak aramalar gerçekleştirip önce 250 bin TL’sini dolandırdı, ardından da adına 70 bin TL kredi çekti. Zor duruma düşen ve toplamda 320 bin TL dolandırılan kadın, gözyaşlarını tutamadı.

Haber 05-08-23 11:58

Bankada 100 bin Euro sayarken başlarına geleceklerden habersizlerdi! İstanbul'da uyanıklık eden alıcı dolandırıcıları böyle tuzağa düşürdü

İnternet sitesinde gördüğü taksi plakası ilanında satıcı numarasını arayan K. G. plaka için 200 bin Euro'ya anlaştı. 100 bin Euro'yu elden teslim eden K. G., taksi plaka işlemleri için İBB'ye gidince şok yaşadı: Elindeki noter satış evrakları sahteydi. K. G. bu noktada uyanıklık edip şüphelilerle iletişimi sürdürdü ve kalan 100 bin Euro'yu da vermek için bankada buluşma ayarladı. O 2 şüpheli bankada 100 bin Euro'yu saydı; o anlarda kamera kayıtta, kısa süre sonra ise polisler devredeydi...

Haber 04-08-23 13:17

Eskişehir'de sahte dekontla alışveriş sitelerinden dolandırıcılık yapan 5 kişi yakalandı

Eskişehir'de, internet sitelerine satış için konulan teknoloji ürünlerini alma vaadiyle sahte dekont göstererek dolandırıcılık yaptıkları iddia edilen 5 şüpheli gözaltına alındı.

Yurthaber 04-08-23 11:21

Dershane üzerinden büyük vurgun! Paraları toplayıp kayıplara karıştılar

Büyükçekmece'de iddiaya göre, 1 Ağustos'ta eğitime başlama duyurusu yapan ve kayıt paralarını toplayan dershane yetkilileri kayıplara karıştı. Dershaneyi eğitim günü geldiğinde kapısına kilit vurulmuş halde bulan veliler büyük şok yaşadı. Yetkili bir isme de ulaşamayan veliler, savcılığa giderek suç duyurusunda bulundu. İşte dershane vurgunun detayları...

Haber 03-08-23 10:10

Milyonluk vurgun! Devlete ait arazileri sattılar, tuzağa böyle çektiler: 'Her şeyimi kaybettim'

Devlete ait hazine arazilerini ucuza satmayı vaat ettiler, milyonluk vurgun yaptılar. Mağdurları sözde tapu memuru ve sözde bakanlık görevlisiyle de tuzağa çektiler. Üstelik bunu bir kez değil, tutuklanıp serbest kaldıktan sonra devam ettirdiler.

Haber 01-08-23 06:45

İnternetteki ek iş ilanına tıkladı, hayatının şokunu yaşadı! Tam 300 bin lira...

Tekirdağ’da akıllara durgunluk veren bir dolandırıcılık olayı yaşandı. İnternette ek iş arayan H.M., ek kazanç elde etmek isterken hayatının şokunu yaşadı. Kendisine gönderilen hesaba 300 bin lira yatıran H.M., dolandırıldığını anlayınca soluğu emniyette aldı. İşte akılalmaz dolandırıcılık olayının detayları...

Haber 31-07-23 16:05

Antalya'da dolandırıcılık iddiasıyla iki zanlı tutuklandı

Antalya'da kendilerini bankacı olarak tanıttıkları kişiyi dolandırdıkları iddiasıyla gözaltına alınan iki şüpheli tutuklandı.

Yurthaber 31-07-23 15:38

Önce kendine güvendirdi, sonra dolandırdı! İlmek ilmek işlediği planıyla vatandaşları 600 milyon lira dolandırıcı yakalandı... Tanınmamak için yaptığı şey şoke etti!

Adana'da vatandaşlara kar vaat ederek altınlarını alan kuyumcu İzmir'de yakalandı. Tutuklanan kuyumcunun tanınmamak için peruk taktığı öğrenilirken dolandırıcılık yöntemi akıllara durgunluk verdi. İşte bütün detaylar!

Haber 30-07-23 10:32

Bursa'da sahte engelli raporlarıyla dolandırıcılık operasyonunda 9 şüpheli yakalandı

Bursa'da, sahte engelli raporlarıyla dolandırıcılık yaptıkları ve devleti zarar uğrattıkları iddia edilen 9 zanlı gözaltına alındı.

Yurthaber 28-07-23 13:26