Eğirdir Gölü Haberleri

Gölde bomba alarmı! Ekipler harekete geçti...

Isparta Eğirdir Gölü'nde vatandaşlar tarafından 9 adet patlamamış el bombası tespit edildi. Bombalar, olay yerine sevk edilen İstanbul Deniz Kuvvetleri Komutanlığından gelen ekip tarafından gölden çıkarılarak imha edildi.

Haber 19-09-23 09:30

Eğirdir Gölü’nde kritik seviyeye 6 santimetre kaldı

Eğirdir Gölü’nde yaşanan su çekilmesinde kritik seviyeye 6 santimetre kalırken, gölün şu an ölçülen seviyesinden 6 santimetre daha düşmesi halinde gölden hiçbir şekilde su kullanımı yapılamayacağı bildirildi.

Yurthaber 30-11-22 12:14

Eğirdir Gölü'nde su seviyesi son 2 haftada 8 santimetre düştü

Eğirdir Gölü'nde su seviyesi son 2 haftada 8 santimetre düştü

Yurthaber 20-10-22 16:39

Eğirdir Gölü’nde kadın cesedi bulundu

Eğirdir Gölü’nde kadın cesedi bulundu

Yurthaber 13-10-22 17:36

Eğirdir Gölü

Eğirdir Gölü Hakkındaki Haberler Mynet'te. Eğirdir Gölü Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Eğirdir Gölü'ndeki adacıkta tarihi eser kalıntıları bulundu

İstanbul'dan Eğirdir'e tatile gelen ve adacıkta mezar taşını fark eden bir kişinin başvurusu üzerine yapılan incelemede, kalıntıların Roma dönemine ait olduğu değerlendirilen mezar taşı ve Geç Antik Çağ'dan kalma kiremit parçası olduğu belirlendi

Yurthaber 11-08-22 12:13

Eğirdir Gölü'ne devrilen otomobildeki 2 kişi yaralandı

Eğirdir Gölü'ne devrilen otomobildeki 2 kişi yaralandı

Yurthaber 09-05-22 22:20

Eğirdir Gölü'nün yüzde 90'ı erimeye başladı! Aldırış bile etmediler... Yasak geldi

Isparta genelinde etkili olan soğuk havanın etkisiyle Eğirdir Gölü buz tuttu. Buz tutan gölün üzerine ise adeta akın oldu. Göl yüzeyinin buz tutmasını fırsat bilenler, buz tabakası üzerinde yürüyüş yaptı, zaman zaman ise dans edenler ve buz üzerinde tavla oynayanlar oldu. Yüzde 90'ı erimeye başlayan göl üzerinde hala dolaşanların görülmesi üzerine ise kaymakamlık yürüme ve benzer faaliyetlerin yapılması yasakladı.

Haber 15-02-22 10:46

Uydu görüntülerinde ortaya çıktı! Eğirdir Gölü buz tutmaya başladı

İTÜ Meteoroloji Mühendisliği Bölümü'nden iklim bilimci Doç. Dr. Barış Önol, Avrupa Uzay Ajansı'nın sentiel-hub.com üzerinden sunduğu uydu görüntülerinden elde ettiği, Eğirdir Gölü'nün 24 Ocak Pazartesi gününe ait fotoğrafını paylaştı. Uydudan elde ettiği fotoğraf paylaşımında Doç. Dr. Önol, Eğirdir Gölü'nün etrafının tamamen karla kaplandığını ve donma olayının başladığını açıkladı.

Haber 25-01-22 17:39

Göllerde 'çürüme' felaketi! Üç göl için özel uyarı verdi

Türkiye Tabiatını Koruma Derneği bilim danışmanı ve emekli öğretim üyesi Dr. Erol Kesici, 2009 yılında Türkiye'nin en önemli 8 doğal tatlı su gölünde yaptıkları su analizlerinde tespit ettikleri zehir etkili siyonobakteri türlerin, bu yıl alınan numunelerde 3-4 kat artış gösterdiğine dikkat çekti.

Trend 18-10-21 17:49

Eğirdir Gölü'nde kuruyan alanlarda yapılaşma skandalı: Villa yapılmaya başlandı

Türkiye Tabiatını Koruma Derneği (TTKD) bilim danışmanı Dr. Erol Kesici, Eğirdir Gölü'nün 150 kilometrelik kıyı kesiminde; kuruyan doğal su aynası içinde tarım alanı, yol, barınak, villa, spor sahaları ve park gibi yapılaşmalarla işgallerin arttığını söyledi. Kesici, ''sazlık alanlar da kesilmeye başlandı. Burası canlıların yaşam ortamıdır. Göl suyu için doğal filtredir'' diyerek kesilmesine karşı çıktığını ifade etti.

Haber 06-10-21 11:01

Eğirdir Gölü'nden alınan numune sonuçlarının temiz çıktığı bildirildi

Eğirdir Gölü'nden alınan numune sonuçlarının temiz çıktığı bildirildi

Yurthaber 16-09-21 19:04

Eğirdir Gölü'ne lağım suyu karıştığı iddiasına ilişkin gölden numune alındı

Eğirdir Gölü'ne lağım suyu karıştığı iddiasına ilişkin gölden numune alındı

Yurthaber 14-09-21 15:57

Eğirdir Gölü'ndeki 30 yıllık gizemin kaynağı tespit edildi

Eğirdir Gölü'nde su yüzeyinde lağım suyu atıklarını görüntüleyen göl uzmanı Dr. Erol Kesici, şimdi de göle derin deşarj yapılan boruyu tespit etti. Altınkum ve İstasyon mahallelerinde toplanan atıkların terfi istasyonunda deşarj edildiğini belirten Dr. Kesici "Bu sabah yaptığımız incelemede, terfi istasyonuna yaklaşık 70 metre olan kısımdan göle doğru, kum altına döşenen borunun ağız kısmını kazarak belirledik" dedi.

Haber 14-09-21 14:28

Eğirdir Gölü'ne lağım suyu karışmadığı bildirildi

Eğirdir Gölü'ne lağım suyu karışmadığı bildirildi

Yurthaber 13-09-21 19:25

Eğirdir Gölü'ne lağım suyu karıştığı iddialarına ilişkin inceleme başlatıldı

Eğirdir Gölü'ne lağım suyu karıştığı iddialarına ilişkin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünce inceleme başlatıldı.

Haber 12-09-21 22:10

Eğirdir Gölü'nde boğulma tehlikesi geçiren çocuk kaldırıldığı hastanede öldü

Eğirdir Gölü'nde boğulma tehlikesi geçiren çocuk kaldırıldığı hastanede öldü

Yurthaber 03-09-21 17:35

Eğirdir Gölü'nde alarm durumu: Çekilme 50 metreyi aştı! İşte nedeni

Isparta'da kuruma tehlikesiyle karşı karşıya kalan Eğirdir Gölü'nde 50 metreyi aşan çekilme yaşandı. İskelelerin havada kaldığı gölde yapılan araştırmalar sonucunda çok sayıda ev ve bahçeye yasalara aykırı olarak boru ve su motorlarıyla su çekildiği anlaşıldı.

Haber 22-08-21 11:13

Tatilciler akın etti! Eğirdir Gölü’nde bayram yoğunluğu

Isparta'da vatandaşlar, Kurban Bayramı tatilinde 'Yedi renkli göl' olarak bilinen Eğirdir Gölü’ne akın etti. Plajları dolduran vatandaşlar, sıcak havada gölün serin sularının tadını çıkardı.

Haber 23-07-21 09:59

Eğirdir Gölü’ndeki su kaybına dikkat çekmek için gökyüzünde klarnet çaldı

Isparta’da yaşayan Hulusi Ünseren (25) Eğirdir Gölü’nde yaşanan su kaybına dikkat çekmek amacıyla yamaç paraşütü yaptığı sırada gökyüzünde klarnet çaldı. Ünseren, “Gölde kuraklık ve bilinçsiz su tüketimi nedeniyle çekilme yaşanıyor, ben de buna ses olabilmek için göl üzerinde klarnet çaldım” dedi.

Haber 25-06-21 10:45

Eğirdir Gölü’ne giren kadın boğularak hayatını kaybetti

Isparta’da Eğirdir Gölü’ne girdikten sonra dengesini kaybederek düşen kadın boğularak hayatını kaybetti.

Haber 09-06-21 17:40

Eğirdir Gölü'nde su samuru görüntülendi: Daha önce söylüyorlardı fakat görüntüleyen olmamış

Isparta'nın Eğirdir ilçesinde bulunan ve Türkiye'nin ikinci en büyük içme suyu rezervine sahip Eğirdir Gölü'nde su samuru görüntülendi. Eğirdir Su Ürünleri Enstitüsü Müdürü Su Ürünleri Yüksek Mühendisi Fuat Bilgin, 30 yılı aşkın süredir gölde limnolojik araştırmalar yaptıklarını ancak bugüne kadar su samurunun varlığına ilişkin emareye rastlamadıklarını söyledi.

Haber 30-05-21 12:24

Eğirdir Gölü'nde ortaya çıktı! 30 yıldır araştırılıyordu, ilk kez rastlandı

Isparta'nın Eğirdir ilçesindeki Eğirdir Gölü'nde su samuru görüldü. Türkiye'nin ikinci en büyük içme suyu rezervi olma özelliği ile tanınan gölde, su samurunun görüntülenmesi üzerine Eğirdir Su Ürünleri Enstitüsü bölgede inceleme yaptı. Konu ile ilgili açıklama yapan Yüksek Mühendisi Fuat Bilgin, 30 yılı aşkın süredir gölde limnolojik araştırmalar yaptıklarını ancak bugüne kadar su samurunun varlığına ilişkin emareye rastlamadıklarını söyledi.

Haber 30-05-21 12:01

Korkutan istatistik! 50 yılda, Marmara Denizi büyüklüğünde su kurudu

Türkiye Tabiatını Koruma Derneği (TTKD) bilim danışmanı Dr. Erol Kesici, Türkiye’de 50 yılda kuruyan sulak alanlardaki su kütlesi miktarının 1.3 milyar hektar; yani 24 Eğirdir Gölü veya 3 Van Gölü ya da Marmara Denizi kadar olduğunu söyledi.

Haber 01-02-21 12:48

Eğirdir Gölü'nde büyük tehlike: İkiye bölünüyor

Aşırı kirlilik ve su kaybının yaşandığı Eğirdir Gölü'nün en dar kısmı olan Kemer boğazının 1.8 kilometre olan genişliği, kuraklık nedeniyle 1.2 kilometreye düştü. Türkiye Tabiatını Koruma Derneği (TTKD) Bilim Danışmanı Dr. Erol Kesici, "Böyle giderse gölün bu kısmı tamamıyla kuruyacak ve Eğirdir iki göl haline dönüşecek" uyarısında bulundu.

Haber 05-12-20 09:12

Eğirdir Gölü kimyasal kirlilik nedeniyle köpürüyor

Türkiye'nin en büyük göllerinden Eğirdir Gölü'nde aşırı su kaybı ve kimyasal kirlilik nedeniyle verilen dip suyu alarmının ardından, bu kez de göl dibinde uzun yıllardır biriken kimyasal atıklardan kaynaklı, köpüklenme yaşanıyor.

Haber 29-11-20 17:37

Buraya randevusuz giriş yasak! Kasnak Meşesi Ormanı görenleri büyülüyor

Sonbaharın en güzel yaşandığı yerlerden biri de Eğirdir ilçesine bağlı Yukarı Gökdere köyü sınırlarındaki Kasnak Meşesi Ormanı Tabiat Koruma Alanı. Geçen yıllarda başta doğa yürüyüşü grupları olmak üzere birçok ülkeden doğaseverin misafir edildiği Kasnak Meşesi Ormanı, Türkiye'de kasnak meşesi ağaçlarının oluşturduğu tek ormanlık alan özelliğini taşıyor.

Haber 09-11-20 09:59

Milyonlarca yıl önce meydana geldi! Sular çekilince ortaya çıktı

Eğirdir Gölü'nün su seviyesinin, aşırı su alımları nedeniyle son 3 yılda ortalama 4 metreye kadar düşmesi, kıyılarında 10-120 metreye ulaşan kuruyan alanlar oluşumu nedeniyle, bazı kesimlerde milyonlarca yıl önce meydana gelen ve gölün çanak yapısını oluşturan tektonik kayaçlar ve fosil yapılar ortaya çıktı.

Haber 01-11-20 11:05

Eğirdir Gölü'ne 562 bin sazan yavrusu bırakıldı

Eğirdir Gölü'ne 562 bin sazan yavrusu bırakıldı

Yurthaber 04-09-20 19:10

Eğirdir Gölü'ne 562 bin sazan balığı yavrusu bırakıldı

Sazan balığı popülasyonunu artırmak için Eğirdir Gölü'ne 562 bin sazan balığı yavrusu bırakıldı.

Haber 04-09-20 17:13

Dr. Erol Kesici: Eğirdir Gölü'nde su kaybı 100 kilometrekareye yaklaştı

Türkiye Tabiatını Koruma Derneği (TTKD) Bilim Danışmanı Dr. Erol Kesici, Eğirdir Gölü'nde su çekilme oranının, geçen yıla göre yüzde 10 artığını söyledi. Gölün kuruma periyoduna girdiğini aktaran Kesici, geçen yılki ölçümlerde son 10 yılda 84 kilometrekare hesaplanan su kaybı miktarının, bu sene kayıplarla 100 kilometrekareye yaklaştığını açıkladı.

Haber 04-08-20 09:36

Eğirdir Gölü'nde flamingo şaşkınlığı! İlk kez görüldü

Isparta'daki Eğirdir Gölü'nün Yalvaç ilçesi sınırların ilk kez 2 flamingo görüldü. Bölgede bulunan vatandaşlar telefonlarına sarılarak bu anı ölümsüzleştirdi.

Haber 24-03-20 16:43

Göl manzaralı kayak keyfi

Eğirdir Gölü'nün eşsiz manzarası karşısında kayak keyfi yapan turistler Devraz Kayak Merkezi'nin tadını çıkarmaya devam ediyor.

Haber 18-02-20 17:30

Eğirdir Gölü büyüledi!

Isparta'da, doğa tutkunları, 1740 metre yüksekliğindeki Sivri Dağ zirvesine tırmanış yaptı. Grup, zirvede üzeri sis ve bulutla kaplanmış Eğirdir Gölü'nü izledi.

Trend 10-12-19 10:19

Kritik eşik aşıldı! Eğirdir Gölü ile ilgili korkutan açıklama: Yüzeyi giderek küçülüyor

Isparta Eğirdir Gölü'ne ilişkin bilimsel araştırmalarda, 10 yıl önce 520 kilometrekare olan göl yüzeyinin, geçen yıl 448, bu yıl ise 436 kilometrekareye düştüğü, 84 kilometrekare göl yüzeyinin ise kuruduğu belirlendi. Türkiye Tabiatını Koruma Derneği (TTKD) Bilim Danışmanı Dr. Erol Kesici, gölden bir damla dahi su alınmaması gerektiğini söyledi.

Trend 05-11-19 10:38

Eğirdir Gölü için bilimsel rapor hazırlanacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: (2) - "Eğirdir Gölü'nde hem dip çamuru hem de su seviyesinde azalma gibi sorunlar var. Buna ilişkin bilimsel bir rapor hazırlayacağız" - "Çıkacak rapor doğrultusunda dip çamuru başta olmak üzere etrafındaki alanların temizliğine ilişkin çalışmalar yapacağız"

Yurthaber 07-08-19 17:46

Eğirdir Gölü için bilimsel rapor hazırlanacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: (2) - "Eğirdir Gölü'nde hem dip çamuru hem de su seviyesinde azalma gibi sorunlar var. Buna ilişkin bilimsel bir rapor hazırlayacağız" - "Çıkacak rapor doğrultusunda dip çamuru başta olmak üzere etrafındaki alanların temizliğine ilişkin çalışmalar yapacağız"

Haber 07-08-19 17:45

GÜNCELLEME - Eğirdir Gölü'nde kaybolan kişinin cesedi bulundu

Serinlemek için girdiği gölde kaybolan kişinin cansız bedenine ulaşıldı CESEDİN BULUNDUĞU BİLGİSİ EKLENDİ

Yurthaber 01-07-19 20:31

GÜNCELLEME - Eğirdir Gölü'nde kaybolan kişinin cesedi bulundu

Serinlemek için girdiği gölde kaybolan kişinin cansız bedenine ulaşıldı CESEDİN BULUNDUĞU BİLGİSİ EKLENDİ

Haber 01-07-19 20:27

Eğirdir Gölü'nde kaybolan kişi aranıyor

Eğirdir Gölü'nde kaybolan kişi aranıyor

Yurthaber 01-07-19 17:26

Eğirdir Gölü'nde kaybolan kişi aranıyor

Eğirdir Gölü'nde kaybolan kişi aranıyor

Haber 01-07-19 17:25

Eğirdir Gölü'nde çekilme iddiası

Eğirdir Kaymakamı Abdullah Akdaş: - "Bu tür çekilme iklim şartlarına göre normal bir çekilme. Şu an için herhangi bir tehlike yok. Halkımız duruma hassasiyet gösteriyor ve bu normal bir şey. Fakat tedirgin olunmasına gerek yok"

Haber 13-11-18 21:02

Başkan Şengöl: Eğirdir Gölü kurursa beni ayaklarımdan taş bağlayarak boğun

Isparta'daki Eğirdir Gölü'nün kuruma tehlikesiyle karşı karşıya olduğu açıklamalarına tepki gösteren Eğirdir Belediye Başkanı Demokrat Partili Ömer Şengöl, "Ben var olduğum sürece geçerlidir bu sözüm. Göl kurursa, derin bir çukur olur, beni ayaklarımdan taş bağlayarak boğun" dedi.

Haber 13-11-18 20:10

Eğirdir Gölü için korkutan uyarı! 'Kritik seviyenin altında...'

Türkiye'nin önemli su havzalarından Eğirdir Gölü için korkutan bir uyarı geldi. Türkiye Tabiatını Koruma Derneği Isparta Temsilcisi emekli akademisyen Erol Kesici, Eğirdir Gölü'nün son 10 yıl içerisinde aşırı kayıpla birlikte su seviyesinin 6-7 metreye kadar düştüğünü belirterek, "Göl kritik su seviyesinin altına inmektedir" dedi.

Haber 12-11-18 12:21

Eğirdir Gölü'nde tekneli sünnet konvoyu

Isparta'da bir çiftin çocukları için gölde 20 tekneyle düzenlediği sünnet konvoyu, görenlerin ilgisini çekti

Haber 10-08-18 17:22

Isparta'da göle giren İranlı turist boğuldu

Isparta'da göle giren İranlı turist boğuldu

Haber 16-06-18 17:23

Eğirdir Gölü'nde boğuldu

Isparta'da, Eğirdir Gölü'ne yüzmek için girdikten sonra kaybolan 22 yaşındaki Ekrem Şenkaya'nın dalgıçlar tarafından cesedi çıkarıldı.

Haber 20-07-15 15:04

Elleri, ayakları ve gözleri bağlı suya atıldılar

Türk ordusunun en seçkin askerlerinin yetiştirildiği Komando İhtisas Kursu'nun son aşaması olan Su Üstü Komando Harekatı Tatbikatı, Eğirdir Gölü'nde gerçekleştirildi.

Haber 15-07-15 15:32

Eğirdir gölü kıyısında ceset bulundu

Isparta’nın Eğirdir ilçesinde göl kıyısında ceset bulundu.

Haber 25-07-13 13:39

Eğirdir'in toksini kanseri patlattı

Isparta İl Genel Meclisi tarafından hazırlanan rapor Eğridir Gölü’ndeki kirliliği ortaya koydu. Raporda bölgedeki kanser vakalarının artışına göldeki kimyasal maddelerin yol açtığı ifade edildi.

Haber 06-11-12 10:32