Gübre Haberleri

Mazot ve gübre desteği ödemeleri yattı mı? Mazot ve gübre desteği ödemeleri ne zaman yatacak? Tarımsal destek ödemeleri bekleniyor...

Mazot ve gübre desteği ödemeleri bir süredir vatandaşların gündeminde yer alıyor. Bakanlık tarafından sağlanan mazot ve destek ödemelerinin erken tarihe çekildiği açıklanmıştı. Peki mazot ve gübre desteği ödemeleri yattı mı? Mazot ve gübre desteği ödemeleri ne zaman yatacak? İşte merak edilenler...

Finans 27-10-22 12:06

Hazineyi yıllarca çöpe atmışız! Yumurta kabuklarının faydalarını duyunca çöpe attığınıza pişman olacaksınız

Yumurta neredeyse her gün tüketilen faydalı besinler arasında bulunuyor. Yıllar boyunca yumurtanın içini kullandıktan sonra kabuğunu çöpe attık. Ancak yumurta kabuğunun faydaları resmen hazine gibi. Yumurta kabukları birçok alanda hayatımıza kolaylık sağlıyor. Yumurta kabuklarının kullanım alanları çok yararlı olsa da maalesef bilinmiyor. Bu faydaları öğrendikten sonra kimse bu kabukları çöpe atmıyor.

Kadin 26-10-22 09:00

Mazot ve gübre desteği ödemesi ne zaman? Mazot ve gübre desteği tarihi belli mi? Ödemeler öne alındı!

Çiftçilere ödenecek olan mazot ve gübre desteği ödemelerinin ne zaman gerçekleştirileceği araştırılmaya başlandı. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Resmi Gazete'de yayımlanan tarımsal desteklemelere yönelik yaptığı yazılı açıklamada, çiftçilere yapılan temel girdi destek ödemelerini öne çekerek sistem değişikliğine gittiklerini belirtti. Peki mazot ve gübre desteği ödemesi ne zaman? Mazot ve gübre desteği tarihi belli mi? İşte detaylar...

Finans 20-10-22 17:27

Gübre üreticileri ve sektör paydaşları Antalya'da buluştu

Gübre Üreticileri İthalatçıları ve İhracatçıları Derneği Başkanı Metin Güneş: - "Salgın dönemi, üretim ve sevkiyat ürünlerindeki yükseliş, doğal gaz krizi ve Rusya ile Ukrayna savaşı gübre fiyatlarını etkiledi"

Yurthaber 19-10-22 15:05

Mazot ve gübre desteği ödemeleri yattı mı? Mazot ve gübre desteği ödemeleri ne kadar? T.C kimlik numarasına göre ödeniyor!

Mazot ve gübre desteği ödemeleri çiftçilerin uzun süredir gündeminde yer alıyor. Ödemelere ilişkin geri sayım başladı. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, ödemelerin daha erken tarihe çekildiğini açıklamıştı. Peki Mazot ve gübre desteği ödemeleri yattı mı? Mazot ve gübre desteği ödemeleri ne kadar? İşte merak edilenler...

Finans 18-10-22 10:51

Organik atıkları elektrik enerjisine dönüştüren tesiste elde edilen gübre çiftçiye dağıtılıyor

Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesinde kurulan biyogaz tesisinde organik atıklardan 5 bin haneyi aydınlatacak elektrik üretiliyor - Tesis Müdürü Kardelen Şimşek: - "Bu tesiste var olan bir şeyi yok etmeden daha verimli hale getiriyoruz. Zaten çıktılarımızı büyük oranda tarım alanında kullanılsın diye Pınarbaşı Belediyesi ile birlikte çevredeki çiftçiye dağıttık"

Yurthaber 17-10-22 14:26

Mazot ve gübre desteği yattı mı? Çiftçilere mazot ve gübre desteği ne zaman yatacak?

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından verilen mazot gübre desteği ödemeleri bir süredir çiftçilerin gündeminde yer alıyor. Bakan Kirişçi, mazot ve gübre desteği hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Peki mazot ve gübre desteği yattı mı? Çiftçilere mazot ve gübre desteği ne zaman yatacak? İşte merak edilenler...

Finans 14-10-22 08:15

Bursa'da pazar atıkları organik gübreye dönüştürülüyor

Bursa'da pazar atıkları organik gübreye dönüştürülüyor

Yurthaber 30-09-22 16:08

Bu meyve yarasa gübresi ile yetişiyor! Fiyatı ise dudak uçuklattı

Isparta’da organik solucan ve yarasa gübresiyle yetiştirilen aronya meyvesi fidanları ile yaklaşık 65 ilde bahçe kurulumu yapılıyor. 4-5 yaşlarında tam verimliliğine oturan aronya fidanlarından bir dönümde 1 buçuk ile 3 ton arasında meyve alınabiliyor. Toptan olarak kilosu 50 ile 75 TL arasında satılan aronyanın perakende fiyatları ise 100 ile 150 TL arasında değişiyor. Sağlık açısından çok değerli olan meyvenin gün geçtikçe üretiminin daha da artacağı düşünülüyor.

Finans 26-09-22 11:00

Mevlüt Çavuşoğlu açıkladı! Tahıldan sonra sıra gübre ihracatında

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye’nin Los Angeles Başkonsolosluğu’nda dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu, “Tahıl krizinde oynadığımız rol, dünyada bir rahatlamaya yol açtı. 2008’den bu yana ilk defa tahıl fiyatları ciddi bir düşüş yaşadı. Yüzde 9 civarında bir düşüş yaşadı. Şimdi gübre ihracatının önündeki engelleri kaldırmak için İstanbul’daki koordinasyon merkezimizde BM ile çalışıyoruz" dedi. İşte Çavuşoğlu'nun o açıklamaları...

Haber 25-09-22 14:58

SON DAKİKA | Putin'den dünyaya mesaj: Hazırız

Son dakika: Rusya-Ukrayna savaşı sonrasında Putin, AB’nin Rus gübresinin sevkiyatlarına yönelik kısıtlamalarını eleştirmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşme öncesi Putin yaptığı yeni açıklamada "300 bin ton Rus gübresini gelişmekte olan ülkelere ücretsiz bir şekilde temin etmeye hazırız” dedi. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 16-09-22 11:48

Türkiye’de bir ilk! Türk tarımını dışa bağımlılıktan kurtaracak çalışma: Atık hayvan kanından gübre üretiyorlar

Ankara'nın Haymana ilçesinde yer alan bir tarım fabrikasında hayvan kanları işleniyor, tahıl ve gübre olarak ihracata sunuluyor. Türkiye’de bir ilk olan bu proje, tarımda dışa bağımlılığın çözümü olarak nitelendiriliyor. Gerçekleştirilen işlem sayesinde 7-8 milyon ton gübreden tasarruf edilebildiği ifade edildi. Ayrıca dünyada bu teknolojinin değeri 125 milyar dolar büyüklüğünde olduğu ve gelecekte tarımda söz sahibi olmak isteyen ülkelerin buna yatırım yaptığı belirtildi.

Finans 12-09-22 09:53

Gıdada adım adım yeni krize! Artan fiyatlar bunu da yaptırdı: Gübrenin de sahtesini yaptılar

Tarım emtia fiyatları tüm dünyada artarken kuraklık ve gübre fiyatlarındaki artışın yeni bir krizin kapısını aralamak üzere olduğu ifade edildi. Türkiye’de ise bir yılda yüzde 342 artan gübre fiyatları, dolandırıcı ve sahtekarları da harekete geçirdi. Son dönemde sahte gübre olayları artış gösterirken CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, denetimlerin artmasını ve gübrenin yarısını devlet, yarısını da çiftçinin karşılayacağı bir uygulamanın hayata geçirilmesini istedi.

Finans 31-08-22 10:47

Bursa'da fabrikada kimyasal maddeden etkilenen 3 işçi tedavi altına alındı

Bursa'da fabrikada kimyasal maddeden etkilenen 3 işçi tedavi altına alındı

Yurthaber 11-08-22 16:09

Ordu'da meralarda yürütülen ıslah çalışmaları ot verim ve kalitesini artırdı

190 bin küçükbaş, 165 bin büyükbaş hayvan varlığının bulunduğu kentte meralara yönelik ıslah çalışmaları sektöre katkı sağlıyor - Tarım ve Orman Müdürü Kemal Yılmaz: - "Ot veriminin ve kalitesinin artması demek, hayvancılık işletmelerimizin kaba yem ihtiyacının büyük oranda karşılanması demektir. Ayrıca bu sayede besicilik yapanların maliyetleri de düşmüştür"

Yurthaber 16-07-22 12:51

Düzce'de gübre ve ısı enerjisinin kullanılacağı serada çilek yetiştirilecek

Düzce'de gübre ve ısı enerjisinin kullanılacağı serada çilek yetiştirilecek

Yurthaber 13-07-22 13:35

Bingöl'de toprağı besleyerek verimi artıracak organik gübre üretildi

Bingöl Üniversitesi ve özel sektör iş birliğiyle yürütülen çalışmayla elde edilen ve hayvanların beslenmesinde kullanılan silajlık mısır üretiminde denenen 3 çeşit organik gübreden toprak yapısına ve iklim değişikliğine en uygun olanı belirlenerek verimin artırılması sağlanacak - Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak: - "Küresel iklim bağlamında çok önemli bir proje. Bu projeyle iklime en uygun gübreyi seçmiş olacağız"

Yurthaber 05-07-22 12:05

Karacabey Longozu'ndaki doğa dostu gübre böcekleri için koruma önlemi

Bursa'nın Karacabey ilçesindeki longozda hayvan dışkılarından oluşturdukları topları yuvarlamalarıyla bilinen ve bu sayede toplardaki tohumun doğaya yayılmasını sağlayan gübre böceğinin korunması amacıyla çeşitli çalışmalar yürütülüyor - Karacabey Belediyesince longoz alanına konulan tabelalarda, gübre böceklerine zarar verilmemesi konusunda görsellerle uyarıda bulunuluyor, belediye görevlileri de zaman zaman ziyaretçilere uyarılar yapıyor

Yurthaber 10-06-22 12:33

Üniversite öğrencileri evsel atıkları gübreye dönüştürüyor

Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde uygulanan projede yer alan Mustafa Kemal Üniversitesi öğrencisi Hasret Yalçın: - "Yumurta, sebze ve meyve gibi atıkları topluyoruz. Evsel atıkları ve kurumuş ağaç yapraklarını özel yaptığımız atık toplama kutularımıza yerleştirerek yaklaşık 1,5 ay içerisinde gübreye dönüştürebiliyoruz"

Yurthaber 12-05-22 13:49

İçme suyu kirli akınca gerçek ortaya çıktı: Hayvan gübresi içirmişler!

Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesinde karı kocanın satmak için havuzlarda biriktirdiği hayvan gübresi iki mahallenin içme suyuna sızdı. Jandarma ekipleri, izinsiz ve ruhsatsız havuz açan şahıslara şahsa adli ve idari işlem başlattı.

Haber 09-05-22 17:22

Gübre fiyatları artınca ona yöneldiler! Yerin metrelerce altından çıkartılıyor

Girdi maliyetlerini azaltmak isteyen çiftçiler için kimyasal gübreye rakip olabilecek bir ürün geldi. Linyit sahasında yerin yüzlerce metre altından çıkarılan leonardit, çeşitli işlemlerden geçirildikten sonra organik gübre olarak kullanılıyor.

Finans 09-04-22 17:53

Mazot ve gübre desteği ne zaman yatacak? Bakan Kirişçi açıkladı! 2022 Mazot gübre desteği ödemeleri ne zaman, nasıl yapılacak?

Mazot ve gübre desteğinin ne zaman yatacağı merak ediliyor. Çiftçilerin gündeminde yer alan mazot ve gübre desteği için Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi'den önemli açıklamalar geldi. Bakan Kirişçi mazot ve gübre desteği ödemelerinin yapılacağı tarihi ve hakkındaki detayları paylaştı. Peki 2022 yılında çiftçilerin gündeminde olan mazot ve gübre desteği ne zaman yatacak?

Finans 16-03-22 11:21

Çankırı Valisi Ayaz çiftçilerden üretim beklediklerini söyledi

Çankırı Valisi Ayaz çiftçilerden üretim beklediklerini söyledi

Yurthaber 10-03-22 14:53

Hayvan gübresinden 12 bin 500 haneye elektrik üretiliyor

Yılda 30 bin ton hayvan gübresinin işlendiği Balıkesir'deki biyogaz enerji santralinin laboratuvarında toprak analizi de yapılıyor - Energrom Balıkesir Biyogaz Enerji Santrali Tesis Müdürü Onur Dalıcı: - "Bölgedeki 10 büyükbaş hayvandan 8'inin dışkısını burada bertaraf edip hem sektöre elektrik enerjisi olarak geri kazanımını hem de gübre olarak geri dönüşünü sağlıyoruz"

Yurthaber 10-03-22 12:44

Mazot gübre desteği ödemeleri yattı mı, ne zaman yatacak? Mazot gübre desteği ne kadar, kaç TL?

Çiftçilerin cebini rahatlatacak mazot gübre desteği ödemelerinin gerçekleştirileceği açıklanmıştı. Bunun ardından çiftçiler, ödemelerin ne zaman gerçekleştirileceğini araştırmaya koyuldu. Mazot ve gübre desteği ödemelerinin ne zaman yapılacağı belli oldu. Ödemeler, vatandaşların T.C. Kimlik Numarasının son hanesi dikkate alınarak gerçekleştirilecek. İşte mazot gübre desteği ödemeleri tarihi...

Finans 08-03-22 14:37

Mazot gübre desteği ne zaman ödenecek? 2022 mazot gübre desteği yattı mı, ne zaman yatacak?

İhtiyaç sahibi vatandaşlara sağlanması planlanan mazot gübre desteği ödemeleri hakkında detaylar araştırılıyor. Bilindiği üzere mazot gübre desteği ödemeleri, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından çiftçilere sağlanıyor. Mazot gübre desteği ödemeleri hakkında ek bilgiler gelmeye başladı. İşte mazot gübre desteği ödemeleri hakkında detaylar...

Finans 08-03-22 11:59

Mazot gübre desteği ödemeleri yapıldı mı? 2022 çiftçilere mazot ve gübre desteği ödemeleri ne zaman ödenecek? Ne zaman yapılacak?

Çiftçilere nefes aldıracak haber Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından yapılan açıklama ile duyurulmuştu. Bakan Pakdemirli, yaptığı açıklamada tarımsal destekleme ödemelerini çiftçilerin hesaplarına yatıracaklarını ifade etmişti. Bilindiği üzere mazot ve gübre desteği Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından sağlanıyor. Peki mazot gübre desteği ödemeleri yapıldı mı? İşte mazot gübre desteği ödemeleri hakkında detaylar...

Finans 04-03-22 23:13

Mazot gübre desteği 2022 yattı mı? 2022 çiftçilere mazot ve gübre desteği ödemeleri ne zaman ödenecek?

Tarım ve Orman Bakanlığı çiftçilere nefes aldıracak haberi duyurmuştu. 177 milyon 266 bin 298 liralık tarımsal destekleme ödemelerinin çiftçilerin hesaplarına aktarılacağı belirtilmişti. Bu kapsamda Mazot gübre desteği 2022 yattı mı? 2022 çiftçilere mazot ve gübre desteği ödemeleri ne zaman ödenecek? sorularının yanıtı merak konusu oldu. İşte detaylar...

Haber 04-03-22 10:22

Kocaeli'de 2 bin çiftçiye tohum ve gübre desteği verilecek

Kocaeli'de 2 bin çiftçiye tohum ve gübre desteği verilecek

Yurthaber 03-03-22 11:50

Fındık üreticilerine bahçelerde gübrelemeyi ihmal etmeyin uyarısı

Fındık üreticilerine "bahçelerde gübrelemeyi ihmal etmeyin" uyarısı

Yurthaber 01-03-22 13:04

Öğrenciler Çöp Müzesi projesiyle atıklardan gübre ve sabun üretti

Öğrenciler "Çöp Müzesi" projesiyle atıklardan gübre ve sabun üretti

Yurthaber 24-02-22 10:26

Mazot gübre yardımı ödemesi ne zaman yapılacak? 2022 mazot gübre yardımı kimlere verilecek?

Çiftçilerin cebini rahatlatmak için sağlanan mazot gübre desteği ödemeleri hakkında araştırmalar hız kazandı. Konu, "2021 Yılında Yapılacak Tarımsal Desteklemeler ve 2022 yılında Uygulanacak Gübre ve Sertifikalı Tohum Kullanım Desteklerine İlişkin Cumhurbaşkanı Kararı" başlığıyla Resmi Gazete'de yayımlanmıştı. Mazot gübre desteği ödemelerinden binlerce birey yararlanacak. İşte mazot gübre desteğiyle ilgili detaylar...

Finans 21-02-22 08:51

Gübre fiyatlarındaki indirim fındık üreticilerini sevindirdi

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan: - "Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı yüzde 30'luk düşüşten, özellikle bölgemizde kullanılan 20'ye 20 ve 26 azot gübrelerin faydalanacak olmasından son derece memnunuz"

Yurthaber 18-02-22 11:05

Gübre fiyatları ne kadar düştü? Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! Gübre fiyatları ne kadar oldu?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kritik Kabine Toplantısı sonrasında yaptığı açıklamalarda çiftçilere yem ve gübre müjdesi verdi. Erdoğan'ın açıklaması sonrası gübre fiyatlarındaki son durum merak edildi. Peki gübre fiyatları ne kadar düştü? 2022'de gübre fiyatları ne kadar oldu? İşte son durum...

Finans 18-02-22 00:44

Yurtlarda beslenme yardımı ne kadar oldu? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! KYK yurtlarında kalan öğrenciler için beslenme yardımı ne kadar?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik Kabine Toplantısı sonrası önemli açıklamalar geldi. Pek çok konu arasında çiftçi ve öğrencilere yönelik müjdeleri de duyuran Erdoğan, KYK yurtlarında kalan öğrencilere yönelik ise beslenme yardımı hakkında bilgi verdi. Peki KYK yurtlarında beslenme yardımı ne kadar oldu? İşte verilecek yardımın miktarı ve ayrıntılar...

Finans 16-02-22 21:39

Çiftçiye gübre desteği! Yüzde 30 indirim yapıldı

Son dakika haberine göre , Tarım Kredi Kooperatifleri, tarımın desteklenmesi için kimyevi gübrelerde e yüzde 30'a varan indirim yaptı.

Finans 11-02-22 10:21

Mazot gübre desteği ne zaman ödenecek? 2022 mazot gübre desteği ne kadar, kaç TL olacak?

Çiftçilerin rahat nefes almasını sağlayacak olan gübre desteği ödemeleri gündemde yer alıyor. Çifçiler, gübre desteğiyle alakalı açıklama yapması beklenen Tarım Bakanlığı'na gözlerini çevirdi. Geçtiğimiz yıl mazot gübre desteği ödemeleri ilk bahar döneminde başlamıştı. Bu yıl ise ödemelerin ne zaman başlayacağı merak konusu oldu. 2022 mazot gübre desteği ne kadar? İşte ayrıntılar...

Finans 09-02-22 16:24

2022 mazot gübre desteği ne kadar? Mazot gübre desteği ne zaman ödenecek?

Çiftçilerin gündeminde 2022 mazot gübre desteği ne zaman ödenecek yer alıyor. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından tarımsal hayatı desteklemek için çiftçilere verilen mazot gübre yardımı hakkında geniş çaplı araştırmalar başladı. 2022 mazot gübre desteğinin ne kadar olcağı ve ne zaman yatıracağı merakla bekleniyor. İşte 2022 mazot gübre desteği hakkında merak edilenler!

Haber 07-02-22 16:17

Rusya'dan gübre ihracatına kısıtlama

Rusya, amonyum nitrat gübresi ihracatını iki ay süreliğine durdurduğunu açıkladı. Kararın Rus çiftçileri korumaya yönelik geçici bir adım olduğu ifade edildi.

Finans 02-02-22 10:29

Hem hobiciler hem profesyoneller için en iyi gübre markası hangisidir?

Bitki yetiştiriciliği, ister hobi amaçlı ister profesyonel düzeyde olsun son zamanlarda oldukça popüler bir uğraş haline geldi. Bahçenizde, tarlanızda ya da balkonunuzda yetiştirdiğiniz bitkiler, daha sağlıklı büyümek için kaliteli bir toprağın yanı sıra kaliteli gübreye ihtiyaç duyarlar. Peki, bitki yetiştiriciliği için en iyi gübre hangisidir? İşte detaylar!

Haber 01-02-22 18:19

Gübrede talep zammı! İkiye katlandı...

Kimyasal gübre fiyatlarındaki artış, 'hayvan gübresi'ne olan ilgiyi artırdı. Geçen yıla göre fiyatı neredeyse 2 kat artan hayvan gübresinin 50 kilogramlık çuvalı 7 TL’den satılırken, uzmanlar ise bu gübrelerin tarım ürünleri için faydalı olduğunu ancak kimyasal gübrelerin farklı amaçla kullanıldığını söyledi.

Finans 29-01-22 15:39

Kocaeli'de tarıma verilen destek çiftçilere can suyu oldu

Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Numan Balaban: - "Son 2 yılda çiftçilerimize verdiğimiz desteğin toplam maliyeti 90 milyon lira. Pandemiden dolayı sadece gübre ve akaryakıtla alakalı yaklaşık 45-50 milyon liralık desteğimiz oldu. Bu çok önemli bir maliyet" - İzmit Ziraat Odası Başkanı Yusuf Karaaslan: - "Bu desteklerle nefes aldık. Şu anda ekim yapılan tarımsal arazilerimizin tamamını belediyemize borçluyuz. Bu destekler olmasaydı ekimde çok zorlanacaktık"

Yurthaber 21-01-22 11:15

Gübre fiyatlarında indirim! Çiftçiye güzel haber

Döviz kurlarında başlayan düşüşlerin gübre fiyatlarına da indirim olarak yansıması devam ediyor. Gemlik Gübre, yaptığı kampanya ile gübre fiyatlarında yeni bir indirim daha yaptığını duyurdu. Gemlik Gübre, bugüne özel bir fiyat çalışması ile CAN%26 gübresinde yüzde 35 indirim yaparak, ton başına yeni fiyatını 6.075 TL olarak belirledi. İşte gübre fiyatlarındaki indirimle ilgili son dakika gelişmeleri...

Finans 07-01-22 15:11

SON DAKİKA | Gübre fiyatlarında indirim! Türkiye Tarım Kredi Kooperatiflerinden çiftçiye güzel haber

Son dakika: Gübre fiyatlarında indirim geldi. Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri kimyevi gübrede ton başına 1100 lira indirim yaptı. Tarım Kredi’den yapılan açıklamayla yavaş salınım ve damla sulama gübrelerde ise ortalama yüzde 20 indirim yapıldığını duyurdu. İşte gübre fiyatlarındaki indirimle ilgili son dakika gelişmeleri...

Finans 28-12-21 13:22

İhracatçılar rotayı gübrede Brezilya'ya, orman ürünlerinde İngiltere'ye çevirdi

Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği Başkanı Ümit Mirza Çavuşoğlu: - "İlk aşamada, bölgeden İngiltere'ye mobilya ve orman ürünleri ihracatı için minimum 100 milyon dolarlık bir hedef koyduk. Bunu gerçekleştirebilirsek, daha büyük hedeflere koşacağız" - "Brezilya'ya işlenmiş gübre olarak hemen hemen hiç ihracatımız yok. Dünyanın da en büyük ithalatçılarından biri, orayı hedefliyoruz"

Yurthaber 18-12-21 11:39

Hem peeling hem gübre işlevi görüyor! Kahve telvesinin kullanım alanları sizi çok şaşırtacak

Kahve, mis gibi kokusu ve enfes tadıyla birçok kişinin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Kahve telveleri ise yaydıkları hoş koku ve mineral dolu yapıları sayesinde birçok farklı alanda kullanılabiliyor. Gelin, kahve telvesinin birbirinden ilginç kullanım alanlarına beraber göz atalım.

Haber 10-12-21 08:33

Gübre, kotalı satılmaya başlanmıştı! 10 bin tonu depolarda bekletiliyor, stokçuluk yapılıyor

Karacabey Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı ve Balıkesir-Bursa Pancar Ekicileri Kooperatifi Denetim Kurulu Başkanı Nuri Karaca, gübre fiyatlarında son günlerde yaşanan artıştan dolayı 10 bin ton gübrenin stoklandığını belirtti. Karaca geçen yıl 2 bin TL olan bir ton gübrenin fiyatının 13 bin 200 TL'ye çıktığına da değindi. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün yaptığı açıklamada stokçuluk yapanlara ilişkin çalışmaların devam ettiğini belirterek, "Stokçuluk dinimizde de yasaktır." dedi.

Finans 29-11-21 14:41

Un, ayçiçek yağı, şeker ve kahveden sonra kotalı satış tarlaya indi! Gübre satışları durdu

Dolar/TL kurundaki sert dalgalanmaların ardından birçok ürüne zam geldi. Marketlerde bazı ürünler tüm vatandaşlara ulaştırmak için tek alımla sınırlandırılmaya başlandı. Böylece kotalı satış hayatımıza girdi. Öte yandan ZMO Başkanı İçmez'in yaptığı açıklamaya göre, son 15 günde gübre fiyatlarına en az 200 lira zam geldi ve satışlar durdu.

Finans 26-11-21 15:19

Bakan Pakdemirli duyurdu: 2022 çiftçiye gübre desteğinde yüzde 100 artış yapıyoruz

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli son dakika açıklamasında 2022 yılında çiftçiye verilecek desteklerin miktarlarını paylaştı. Pakdemirli, "Gübre desteğini bu yıl hasat edilen buğday, arpa, çavdar, yulaf, tritikale için yüzde 25, 2022 yılı için tüm ürünlerde yüzde 100 artırarak ödeyeceğiz. Buğday, arpa, çavdar, yulaf ve tritikale için 16 lira olan gübre desteğini 2021 yılı üretimi için dekara 20 lira, 2022 üretim yılı için de dekara 32 lira ödeyeceğiz" dedi.

Finans 01-11-21 12:12