Hayat Haberleri

Komşusuna yardım etti, hayatı değişti! Her şey iyi niyetle başladı

Komşuluk ilişkilerinin her geçen gün yozlaştığı ülkemizde Aydın’da yaşayan 47 yaşındaki Nalan Özkan, ihtiyar ve yalnız yaşayan komşularına yardım etmek isterken bir anda kendisini iş hayatının içinde buldu. Şu anda Aydın’da önemli bir işletmenin sahibi olan Nalan Özkan, “Her şey iyi niyetle başladı. Yaşlı komşumuza yardım etmek için yaptığım yemekler çok beğenilince gelen talepler üzerine bu işe başladım. Şimdi Aydın’da yüzlerce kişinin sofralarını biz süslüyoruz” dedi.

Kadin

Çapkanlar suç örgütünün lüks yaşamı ortaya çıktı! Pazarcılıktan lüks hayata: Son model araçlar, tekneler...

İstanbul’da geçen gün düzenlenen operasyon ile yakalanan Çapkanlar Suç Örgütü’nün yöneticileri Ekrem Çapkan, Hakim Çapkan ve Sedat Çapkan’ın yaşadığı lüks hayat ortaya çıktı. Örgüt yöneticilerinden Sedat Çapkan’ın sosyal medya hesabından paylaşılan görüntülerde, lüks araçlar ve tekneler akıllara Polatgiller davasını getirdi.

Manşet

Hayatını iyileştirmeye nereden başlamalısın?

Hayatımızın her döneminde bazen biraz rehberliğe, bazen de kendi iç sesimizi dinlemeye ihtiyaç duyabiliriz. Peki, sen hayatını iyileştirmek için nereden başlamalısın?

Kadin

Çorum'da beyin ölümü gerçekleşen kişinin organları 5 hastaya nakledilecek

Çorum'da beyin ölümü gerçekleşen 33 yaşındaki kişiden alınan kalp, böbrek, karaciğer ve kornea, 5 hastaya nakledilecek.

Yurthaber

Hayat

Hayat Hakkındaki Haberler Mynet'te. Hayat Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

'Geçmişe dönme meditasyonu' yaptı! 'Bir önceki hayatımda sultan çıktım' dedi sosyal medyadan yorum yağdı

TikTok'ta son dönemde özellikle geçmişe dönme meditasyonu olarak bilinen bir akım gündeme geldi. Meditasyon sayesinde geçmiş hayatlarına gittiklerini iddia eden kullanıcılardan bir tanesi kendisinin Osmanlı padişahı III. Murad'ın eşi Safiye Sultan olduğunu iddia edince sosyal medyada gündem oldu.

Trend

Yoğun geçen bir günün ardından yorgunluğunu gidermeni sağlayacak 7 şey

Bazı günler hepimiz işten veya okuldan eve yorgun dönüyoruz. Herhangi bir şey yapacak gücü kendimizde bulamasak da bazı aktiviteler tüm yorgunluğu unutmamızı ve enerjimizi yeniden kazanmamızı sağlıyor.

Haber

Heimlich manevrası ile arkadaşını hayata döndürdü!

Düzce'de nefes borusuna yediği salata malzemeleri kaçan Selahattin İliksiz'i yanında bulunan arkadaşı Volkan Bıçakçı 'heimlich manevrası' yaparak kurtardı.

Haber

TÜİK açıkladı! Türkiye'de doğuşta beklenen yaşam süresi 77,5 yıl oldu... Bir önceki döneme göre düşüş

TÜİK tarafından paylaşılan verilere göre; yeni doğmuş bir bireyin mevcut ölümlülük risklerine maruz kalması durumunda yaşaması beklenen ortalama yıl sayısı olarak tanımlanan "doğuşta beklenen yaşam süresi" Türkiye'de 2019-2021 döneminde 77,7 yıl iken, 2020-2022 döneminde 77,5 oldu.

Haber

Hatay'da Aleks isimli köpek depremin 22. gününde enkazdan canlı kurtarıldı

Hatay'ın Antakya ilçesinde, 6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerde yıkılan binanın enkazından 22 gün sonra canlı kurtarılan "Aleks" isimli köpek, tedavi altına alındı.

Yurthaber

Buzdolabına konulan bozuk para hayat kurtarıyor! Bu yöntemi hemen uygulayın

Hiç farkında olmadığımız ufak olaylar sağlığımızı büyük ölçüde tehlikeye atabiliyor. Ancak bizim bilincimiz dışında gerçekleşen bu olayların bazılarına önceden müdahale edebiliriz. Buzluğa konulan madeni paranın hayatımızı kurtarabileceğini biliyor muydunuz? İşte buzluğa konulan madeni paranın faydası...

Kadin

Bundan sonra yerken bir daha düşünün! Bu yiyecekler ömrünüzden çalıyor

Sağlıklı birçok yiyecek bulunduğu gibi sağlıksız da birçok besin bulunuyor. Son zamanlarda tüketimin artması, pandemiyle eve yemek servislerinin çoğalmasıyla sağlıksız beslenme arttı. Ancak bunları yerken iki defa düşünmenizde fayda var. Çünkü bu besinler yaşam kalitenizi düşürdüğü gibi ömrünüzden de çalıyor!

Haber

Hayat eş anlamlısı nedir? Hayat kelimesinin eş anlamlıları ile örnek cümleler

Kelimelerin Türkçe olup olmadığını anlamanın bazı yolları vardır. Örneğin Türkçe kelimelerde, kelime başında /h/ sesi yoktur. Yansıma yoluyla oluşmuş kelimeler dışında Türkçe kelimelerde /h/ sesi bulunmaz. /h/ sesinin dilimize girmesi, başka dillerle etkileşimimiz yoluyla olmuştur. Hayat kelimesi de buna örnektir. Peki, hayat kelimesinin eş anlamı nedir?

Egitim