Israil Haberleri Ve Son Dakika Israil Haberleri

Israil Haberleri Ve Son Dakika Israil Haberleri

İsrail, Ortadoğu’da yer alan bir ülkedir. 14 Mayıs 1948 yılında kurulan ülkenin resmi dilleri Arapça ve İbranicedir. Para birimi ise Yeni İsrail Şekeli’dir.

Asya ve Afrika kıtalarının keşişim noktasında yer alan ülkenin batısında Akdeniz yer alır. Ülke, Lübnan, Suriye, Ürdün, Mısır, Gazze Şeridi ve Batı Şeria’ya komşudur. Birçok coğrafi çeşitliliğe sahip olan ülkede ekonominin ve teknolojinin başkenti olarak Tel Aviv şehri kabul edilir.

İsrail, nüfusun büyük bölümü Yahudi olan tek devlet unvanına sahiptir. Dünyada en büyük ekonomiler arasında 43. Sırada yer alır.

Ülkede bulunan arkeolojik yapılar her yıl birçok turisti ülkeye çekmektedir. Ilıman bir iklime sahip olan ülke, uzun plajlarıyla dikkat çekmektedir

İsrail Haberleri

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda İran'a büyük şok! Tüm dünyanın gözü önünde bir anda ayağa kalkarak fotoğrafı açtı... Herkes şaşkına döndü

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu'na "Mahsa Emini" eylemi damga vurdu. İsrail'in Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Gilad Erdan, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulundaki konuşması sırasında bir anda ayağa kalkarak Mahsa Emini'nin fotoğrafını çıkardı. Erdan, BM yetkilileri tarafından salondan çıkartıldı.

Haber 20-09-23 10:59

Crown Iris kruvaziyeri 1606 turistle Alanya'ya geldi

Panama bayraklı kruvaziyer "Crown Iris", Antalya'nın Alanya ilçesini ziyaret etti.

Yurthaber 19-09-23 13:18

İsrail askerlerinin elinden vurduğu foto muhabiri Amra'nın İstanbul'da tedavisine başlandı

İsrail askerlerinin Gazze Şeridi sınırında düzenlenen gösterilere müdahalesi sırasında yaralanan ve tedavisinin devamı için bu sabah İstanbul'a gelen Anadolu Ajansı (AA) için serbest çalışan Filistinli foto muhabiri Eşref Ebu Amra'nın tedavisine başlandı.

Yurthaber 18-09-23 15:32

Dünya Mossad Başkanı'nın bu açıklamasını konuşuyor! Bedel ödetmenin zamanı geldi

Dünya, İsrail Dış istihbarat Teşkilatı Mossad Başkanı David Barnea'nın açıklamasını konuşuyor... David Barnea, Rusya'nın İran'a gelişmiş silah sağlamasından ve "bunun varlıklarının sonunu getirmesinden endişe duyduklarını" söyledi. İran'a "bedel ödetmenin zamanının geldiğini" dile getiren Barnea, İran'a bu bedelin "sahadaki işbirlikçilerinden en üst rütbelere kadar, İran'ın derinliklerinde hatta Tahran'da ödetilebileceği" tehdidinde bulundu.

Haber 10-09-23 20:26

İsrail'den göç yolculuğuna başlayan gökdoğan kuşu, Van'da tedavi edildi

İsrail'de takılan vericiyle göç yolculuğu takip edilen gökdoğan kuşu, bitkin düştüğü Van'da Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 14. Bölge Müdürlüğü ekiplerince tedavi altına alındı.

Yurthaber 06-09-23 11:04

İsrail ve Libya arasında 'görüşme' krizi! İsrail basını böyle duyurdu: 'Savaş yaşanıyor'

Libya Dışişleri Bakanı Necla el-Menguş ile İsrail Dışişleri Bakanı Cohen'in görüşmesi krize yol açtı. Libya Başbakanı, el-Menguş'u görüşme nedeniyle görevden almıştı. Yaşananlar sonrasında İsrail basını, Cohen-Menguş görüşmesinin açığa çıkarılması sonrasında İsrail Dışişleri Bakanlığında bir savaş yaşandığını açıkladı.

Haber 28-08-23 19:46

Libya'da İsrail krizi! Başbakan, Dışişleri Bakanı'nı açığa aldı

Libya Dışişleri Bakanı Necla el-Menguş'un İsrail Dışişleri Bakanı Eli Cohen ile görüşmesi ülkede krize yol açtı. Libya Ulusal Birlik Hükümeti Başbakanı Abdulhamid Dibeybe, el-Menguş'u açığa aldı. Kuzey Afrika ülkesi Libya, İsrail'i tanımıyor ve Tel Aviv ile diplomatik ilişkileri bulunmuyor.

Haber 28-08-23 01:37

İsrail'den Suriye'nin başkenti Şam'a yeni hava saldırısı!

İsrail, Suriye'ye karşı hava saldırılarına devam ediyor. Suriye basınında yer alan haberlerde, İsrail’in Şam çevresinde bazı noktaların füze ile vurduğu bildirildi.

Haber 22-08-23 00:48

Çok sayıda mutasyonu barındırıyor! Koronavirüsün yeni varyantı 'BA.2.86' giderek yayılıyor: Bir ülkede daha görüldü

Koronavirüs pandemisinin sona ermesinden sonra şimdi yeni bir varyant dünyaya yayılmaya başladı. 'BA.2.86' adı verilen varyant, ABD, İngiltere ve Danimarka'dan sonra İsrail'de de görüldü. DSÖ, 'BA.2.86'yı taşıdığı çok sayıda mutasyon nedeniyle 'gözlem altındaki varyant' olarak güncellemişti.

Haber 20-08-23 22:42

İsrail'de kriz büyüyor! Birçok İsrailli ülkeyi terk etmeyi düşünüyor

İsrail’de hükümetin, yüksek yargıdaki kontrolünü artırmaya yönelik adımına karşı yüzbinlerce kişi protestolara devam ederken, yapılan son araştırmalar birçoklarının ülkeyi terk etmeyi seçenek olarak düşündüğünü ortaya koyuyor.

Haber 14-08-23 16:07

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler'den terörle mücadelede kararlı mesaj! Teröristler için tek yol Türk adaletine teslim olmak

Milli Savunma Bakanı (MSB) Yaşar Güler, gündeme dair Sabah Gazetesi ve A Haber'in sorularını yanıtladı. Bakan Güler, terörle mücadelede gelinen nokta, Türkiye'nin Afrika açılımı, Yunanistan ile ilişkiler, Rusya ve Ukrayna'yla yürütülen tahıl koridoru müzakereleri ve ABD'den istenen F-16'lardaki son durum hakkında kritik açıklamalarda bulundu. Ayrıca Bakan Güler, Karadeniz'in bir 'huzur denizi' olduğunu ifade ederek, "Montrö'yü uyguladık, uygulamaya devam edeceğiz." dedi.

Haber 12-08-23 14:39

İsrail'deki protestolar devam ediyor! Yüz binlerce kişi sokaklara indi

İsrailliler, 30 haftadır Netanyahu hükümetinin tartışmalı yargı düzenlemesine karşı protestolarını sürdürüyor. Son olarak ülkede yüz binlerce kişi hükûmetin yargı düzenlemesine karşı yine sokaklara indi.

Haber 30-07-23 00:41

Eski İsrail Başbakanı Ehud Olmert: 'İç savaşa doğru gidiyoruz'

Eski İsrail Başbakanı Ehud Olmert, ülke çapında kitlesel protestolara neden olan yargı düzenlemesinin Meclis'te onaylanmasının ardından "İç savaşa doğru gidiyoruz." dedi.

Haber 25-07-23 06:51

Son dakika! İsrail'de protestolara neden olan yasa onaylandı

Son dakika haberi: İsrail Meclisi, Başbakan Binyamin Netanyahu hükümetinin Yüksek Mahkemenin yürütme üzerindeki denetimini kaldıracak tartışmalı yasa tasarısını 2. ve 3. oylamada onayladı. Söz konusu yasa nedeniyle İsrail'de 7 aydır protestolar düzenleniyordu.

Haber 24-07-23 16:06

İlkokulda katıldığı koşuda keşfedildi, şimdi Avrupa Şampiyonası'na hazırlanıyor

Erzurum'un Karayazı ilçesinde 5. sınıfta merak ederek gittiği atletizm antrenmanında yapılan yarışta 3. olarak dikkatleri çeken ve bu sayede atletizme başlayan 18 yaşındaki Ömer Faruk Bozdağ, ilk kez Avrupa Şampiyonası'nda mücadele edecek olmanın heyecanını yaşıyor.

Yurthaber 24-07-23 11:13

İsrail'den için tehlike çanları çalıyor! Toplumsal hareketler orduya sıçradı: Yedek askerler orduya çağırıldı...

İsrail'de hükümet karşıtı protestolar giderek yoğunlaşıyor. Toplumsal hareketlerin orduyu da etkilediği iddia ediliyor. Bu durumun tehlikeli çatlaklara yol açabileceği düşünülüyor. İsrail Genelkurmay Başkanı görevi bırakan yedek askerlerden orduya dönmelerini istedi.

Haber 23-07-23 13:36

İsrail'deki protestolar devam ediyor! Yüz binlerce kişi Tel Aviv'den Kudüs'e yürüdü

İsrail'de Başbakan Binyamin Netanhayu'nun uygulamayı planladığı yargı reformuna karşı çıkan yüz binlerce kişi başkent Tel Aviv'den Kudüs'e yürüdü. Öte yandan ülkedeki ordu, polis ve MOSSAD liderleri, Netanyahu'ya mektup gönderdi. İşte haberin detayları...

Haber 22-07-23 20:57

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İsrail açıklaması! 'İlk defa Netanyahu ile bir temas kuruyoruz'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail Başbakanı Netanyahu'nun Türkiye ziyareti ve İsrail gazının Türkiye'den Avrupa'ya taşınmasına ilişkin "Şimdi ise bu atacağımız adımla ilk defa Netanyahu ile bir temas kuruyoruz" dedi. Ayrıca, Erdoğan, "Türkiye'nin Mısır ile ilişkileri çok daha farklı bir şekilde gelişecektir" diye konuştu.

Haber 21-07-23 13:32

Aniden rahatsızlanan Netanyahu hastaneye kaldırıldı!

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu aniden rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. İlk açıklamada Netanyahu'nun durumunun iyi olduğu ve inceleme yapıldığı belirtildi.

Haber 15-07-23 18:17

İsrail'deki protestolar devam ediyor! Yüz binlerce insan meydanlara indi

İsrail Adalet Bakanı'nın 5 Ocak'ta duyurduğu yargının yetkilerini kısıtlamaya yönelik düzenlemeye tepkiler devam ediyor. İsrailliler her hafta cumartesi günü meydanlara inerek protesto düzenliyor. Netanyahu karşıtı protesto hareketi, Tel Aviv'deki protestoya yaklaşık 180 bin göstericinin katıldığını açıkladı.

Haber 08-07-23 23:05

Bileti olmadığı için uçağa alınmayan bebeklerini havalimanında terk ettiler! “Böyle bir şey daha önce görmedik”

İsrail’den Belçika’ya seyahat etmek isteyen bir aile yanlarındaki bebeklerine ait bir bilet almadıkları için uçağa binemedi. Aile bebeklerinin bileti olmadığı için uçağa binmeyince çareyi pasaport kontrolü sırasında bebeklerini havalimanında terk etmekte buldu. Bebeklerini araba koltuğunda bırakıp kaçan ebeveynler polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Trend 08-07-23 15:49

İsrail askerleri, işgal altındaki Cenin'deki hastaneye ateş açtı! Yaralılar var

Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail güçlerinin Cenin'de bulunan Halil Süleyman Devlet Hastanesi’ne açtığı ateş sonucu 3 kişinin yaralandığını açıkladı.

Haber 04-07-23 22:25

Türkiye'den İsrail güçlerinin Cenin şehrinde gerçekleştirdiği baskına kınama! Çağrımızı yineliyoruz

Dışişleri Bakanlığı, İsrail güçlerinin işgal altındaki Batı Şeria'nın kuzeyindeki Cenin şehrinde düzenlediği baskını şiddetle kınadı.

Haber 03-07-23 19:36

İsrail'den 'F-35' hamlesi! ABD'den 25 tane daha satın alacaklar

İsrail, ABD'den 25 adet F-35 savaş uçağı alacak. Uçakların, İsrail'in ABD'den aldığı savunma yardım paketiyle finanse edileceği bildirilirken, son alımla birlikte Tel Aviv yönetiminin F-35 savaş uçağı sayısı 75'e çıkacak. İşte haberin detayları...

Haber 02-07-23 18:13

İstanbul'da STK'lerden İsrail'i boykot çağrısı

İsrail ordusunun işgal altındaki Batı Şeria'nın kuzeyinde yer alan Cenin kentine yönelik düzenlediği saldırılarla ilgili İstanbul'daki sivil toplum kuruluşları (STK) boykot çağrısı yaptı.

Yurthaber 23-06-23 14:20

Dışişleri'nden, Yahudi yerleşimcilerin Kur'an-ı Kerim'e yönelik saldırısına sert tepki

Dışişleri Bakanlığı, Yahudi yerleşimcilerin İsrail işgali altındaki Filistin'in Urif şehrindeki bir camiye girerek Kuran-ı Kerim’e yönelik saldırı gerçekleştirmesini lanetledi.

Haber 23-06-23 00:38

İsrail hapishanesinde Filistinli mahkumun eşi “sperm kaçırma” yöntemiyle hamile kaldı... Dördüzlerini doğurdu

İsrail hapishanelerindeki Filistinlilerden biri daha sperm kaçırma yöntemiyle baba oldu. İsrail hapishanesinde tutuklu bulunan Filistinli Ahmed Şimali’nin eşi, "sperm kaçırma" yöntemiyle dördüz bebek dünyaya getirdi. Anne ve bebeklerinin durumunun iyi olduğu belirtildi.

Trend 13-06-23 13:25

İsrail basınından dikkat çeken Hakan Fidan yorumu! Kilit bir isim...

Cumhurbaşkanlığı Kabine listesinin belli olmasının ardından kabinedeki yeni isimler dünya basınının gündeminde. Son olarak İsrail basını yeni Dışişleri Bakanı Hakan Fidan hakkında bir analiz yayımladı.

Haber 13-06-23 09:23

İsrail tarafından öldürülen 2 yaşındaki Muhammed bebek için uluslararası soruşturma çağrısı

Bugün İsrail güçleri tarafından işgal altında tutulan Batı Şeria'da başından vurularak ağır yaralanan 2 yaşındaki Filistinli Muhammed et-Temimi hayatını kaybetti. Filistin Dışişleri Bakanlığı ve Filistin Kurtuluş Örgütü'nden kınama açıklamaları yapıldı. Yapılan yazılı açıklamada olay "insanlığa karşı suç" olarak nitelendirildi.

Haber 05-06-23 18:53

İsrail ordusu duyurdu: Lübnan'dan gelen bir İHA'yı düşürdük

İsrail ordusu, Lübnan'dan gelen bir insansız hava aracının (İHA) düşürüldüğünü duyurdu.

Haber 25-05-23 18:39

SON DAKİKA | Türkiye'den İsrail'e Mescid-i Aksa tepkisi! 'Kabul edilemez'

Son dakika haberi: Türkiye, İsrail'in aşırı sağcı Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben-Gvir'in işgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemesini kınadı.

Haber 21-05-23 13:50

Dünyanın gözü orada... Irkçılık sloganları attılar! Araplara ölüm, köyleri yakın

İsrail işgali altındaki Kudüs'te fanatik Yahudiler, Kudüs Günü münasebetiyle 'Bayrak Yürüyüşü' düzenledi. Ellerinde İsrail bayrakları ile Ağlama Duvarı'na yürüyen Yahudiler, "Araplara ölüm" ve "Köyleri yakın" gibi ırkçı sloganlar attı. İşte haberin detayları...

Haber 18-05-23 21:49

Gazze Şeridi'nden İsrail'e 469 roket saldırısı gerçekleştirildi!

İsrail Savunma Kuvvetlerinden (IDF) yapılan açıklamada, Gazze Şeridi'nden İsrail'e 469 roket saldırısı düzenlendiği belirtildi. Atılan 469 roketten 333'ünün İsrail'e ulaştığı, 107'sinin ise Gazze Şeridi sınırlarında düştüğü ifade edildi.

Haber 11-05-23 00:24

İsrail'den Gazze'ye hava saldırısı! Çok sayıda ölü ve yaralı var

İsrail yine Gazze'yi hedef aldı. İsrail ordusu ile İç İstihbarat Örgütü Şabak tarafından düzenlenen hava saldırılarında aralarında çocuk ve kadınların da bulunduğu toplam 12 kişi hayatını kaybetti, 20 kişi yaralandı. Dışişleri Bakanlığı yaptığı açıklamada saldırıları lanetleyerek "Bu tarz alçak eylemler hiçbir şekilde kabul edilemez" dedi.

Haber 09-05-23 09:25

İran'dan tehdit gibi açıklama: ABD'yi sorumlu tutarız

İran Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi Genel Sekreteri Ali Şemhani, İsrail'in ülkesine yönelik herhangi bir eyleminde "İran'a karşı İsrail'e hareket özgürlüğü tanıyacağını" duyuran ABD'nin sorumlu tutulacağını söyledi.

Haber 06-05-23 00:17

Avrupa Birliği'nden İsrail'e uyarı: Barış olasılığını tehlikeye atabilecek...

AB, İsrail'den gerilimi artıracak ve iki devletli çözüme dayalı barış ihtimalini tehlikeye atacak tek taraflı adımlardan kaçınmasını istedi. AB Yüksek Temsilcisi Borrell ve İsrail Dışişleri Bakanı Cohen'in görüşmesinin ardından yapılan açıklamada "İsrail'e halihazırda yüksek olan gerilimi artırabilecek, iki devletli çözüme dayalı adil ve sürdürülebilir bir barış olasılığını tehlikeye atabilecek tek taraflı önlemleri durdurma çağrısını ve statükoya saygı duymanın önemini yineledi" denildi.

Haber 02-05-23 22:07

Suriye haber ajansı duyurdu: İsrail'den Halep Havalimanı'na hava saldırısı

İsrail, Suriye'ye karşı hava saldırılarına devam ediyor. Suriye devlet haber ajansı SANA, ülkenin kuzeyindeki Halep Havalimanı'nın, İsrail tarafından hava saldırısıyla hedef alınarak hizmet dışı kaldığını duyurdu. İsrail'den ise söz konusu saldırıya ilişkin bir açıklama gelmedi.

Haber 02-05-23 01:26

ABD'den İsrail'e 'İran' sözü! Nükleer silah edinmesini engelleyeceğiz

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Kevin McCarthy İsrail'de temaslarda bulundu. McCarthy, temasları sırasında, ABD'nin "İran'ın nükleer silah edinmesini engelleme" sözünü İsrail yönetimine iletti. İşte haberin detayları...

Haber 01-05-23 19:37

SON DAKİKA | İsrail polisi tarafından gözaltına alınan Türk vatandaşı serbest bırakıldı

İsrail polisi Mescid-i Aksa’daki tepki çeken müdahalelerine devam ediyor. İsrail güvenlik güçleri Yahudi yerleşimcilerin baskını sırasında Türk vatandaşı Özgecan Mutlu'yu gözaltına aldı. Mutlu’nun gözaltına alındığı o anlar kameralara yansırken genç kızın ‘Ya bırak! Kolumu sıkıyor şerefsiz! Elimde Kur’an var, Kur’an’ı alın’ dediği görüldü. Gelen son bilgiye göre gözaltına alınan Türk vatandaşı serbest bırakıldı.

Haber 25-04-23 13:48

İsrail Başbakanı Netanyahu'dan tartışmalı yargı reformu konusunda açıklama! 'Mola verdim'

İsrail'de geniş çaplı protestolara neden olan tartışmalı yargı reformunu savunan Başbakan Binyamin Netanyahu, bir "mola vererek" karşıt görüşler arasında denge kurmaya çalıştığını belirtti.

Haber 16-04-23 22:33

İsrail BaşbakanI Netanyahu'dan Mescid-i Aksa kararı! Fanatik Yahudilerin baskınları bayrama kadar durduruldu

İsrail polisi korumasındaki onlarca fanatik Yahudi, işgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'ya baskın düzenledi. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ise fanatik Yahudilerin işgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'ya yönelik baskınlarını ramazan ayının sonuna kadar durdurma kararı aldı. Ulusal Güvelik Bakanı Itamar Ben-Gvir ise Başbakan Netanyahu'nun kararına tepki gösterdi.

Haber 11-04-23 22:14

Netanyahu geri adım attı! İsrail Savunma Bakanı Gallant görevine iade edildi

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İsrail'de süren protestoların ardından geri adım attı. Netanyahu, geçtiğimiz ay görevden aldığı Savunma Bakanı Yoav Gallant'ın görevine devam edeceğini duyurdu.

Haber 10-04-23 22:24

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İsrail Cumhurbaşkanı'yla kritik görüşme

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede son zamanlarda Mescid-i Aksa'ya yönelik yapılan saldırılar ele alındı.

Haber 08-04-23 22:17

İsrail'in başkenti Tel Aviv'de silahlı saldırı: Ölü ve yaralılar var!

İsrail'in başkenti Tel Aviv'de önce silahla ateş açan, hemen ardından da araç araçla ezme eylemi gerçekleştiren sürücünün etkisiz hale getirildiği duyuruldu. Düzenlenen çifte saldırıda 1 kişinin öldüğü, 7 kişinin de yaralandığı açıklandı.

Haber 07-04-23 23:04

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan 'Gazze' diplomasisi! Filistinli ve İsrailli mevkidaşlarıyla görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Filistin Dışişleri Bakanı Riad Malki ve İsrail Dışişleri Bakanı Eli Cohen ile ayrı ayrı bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede İsrail'in abluka altındaki Gazze'ye saldırısı ele alındı. Bakan Çavuşoğlu, İsrailli mevkidaşıyla telefon görüşmesinde Gazze'ye ve Lübnan'a hava saldırılarını kınadı.

Haber 07-04-23 19:34

Gazze ve Lübnan'a saldırmışlardı... İsrail ordusu alarma geçti! Yedek savaş pilotları göreve çağrıldı

Orta Doğu'da tansiyon yükselmeye devam ediyor. Son olarak gece saatlerinde abluka altındaki Gazze'ye ve Lübnan'a saldırı düzenleyen İsrail, bu kez de ordusunu teyakkuz durumuna geçirdi. İsrail ordusundan yapılan açıklamada, yedek savaş pilotları ve İHA operatörlerinin göreve çağrıldığı bildirildi.

Haber 07-04-23 17:14

Konya'da İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarına tepki

Konya'da cuma namazı sonrası bir araya gelen vatandaşlar, İsrail'in abluka altındaki Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarına tepki gösterdi.

Yurthaber 07-04-23 14:52

Erzurum ve Iğdır'da İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarına tepki

Erzurum ve Iğdır'da cuma namazı sonrası bir araya gelen vatandaşlar, İsrail'in abluka altındaki Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarına tepki gösterdi.

Yurthaber 07-04-23 14:40

İsrail'den Gazze ve Lübnan'a saldırı! Dehşete düşüren görüntüler: Sabah namazına gidenlere böyle saldırdılar

İsrail savaş uçakları, Gazze Şeridi'nin farklı bölgelerine yönelik yeni hava saldırıları düzenledi. Saldırıda ölen ya da yaralanan bilgisine yer verilmezken Filistinli direniş grupları da Gazze Şeridi üzerinde uçaklara karadan havaya füzeler atarak karşılık verdi. Öte yandan İsrail, Lübnan'a da saldırı başlattı. Öte yandan İsrail polisi, Mescid-i Aksa'ya sabah namazına gidenlere müdahale etti.

Haber 07-04-23 07:44