Istiridye Mantarı Haberleri

Tekirdağ'da eski cephanelikte üretilen istiridye mantarının hasadı yapıldı

Tekirdağ'da eski askeri cephanelik binasında, ayçiçeği kabuğu ve buğday samanı kompostu ile üretilen istiridye mantarının hasadı yapılıyor.

Yurthaber 18-07-23 10:03

'Bu işin geleceği olduğu için...' Çocukluk arkadaşı 3 mühendis bir araya geldi ve üretmeye başladı! Kilosu 70 TL, talep fazla, kazançları iyi

Kırıkkale’de çocukluk arkadaşı 3 mühendis, kendi imkanlarıyla kurdukları serada istiridye mantarı üreterek bütçelerine ek katkı sağlıyor. Kilosunu ise 70 liradan müşterilerine sunuyor. Özel bir şirkette maden mühendisi olarak çalıştığını anlatan maden mühendisi Sedat Ergün Kandemir "Bu işin geleceği olduğu için ilerlemeye karar verdik" derken makine mühendisi Osman Demir ise "Ekonomik yönden kazancımız şu anda iyi ilerliyor. Bahar ve kış aylarında mantara fazla talep oluyor" şeklinde konuştu.

Finans 05-06-23 09:45

İstiridye mantarı faydaları: İstiridye mantarı nasıl tüketilir, neye iyi gelir?

İstiridye mantarı farklı yemeklerde kullanılabilecek ve sağlık açısından faydalar sağlayabilecek bir mantar çeşididir. Çorbalarda, sote edilmiş yemeklerde, salatalarda veya risotto gibi pirinç tabanlı yemeklerde tercih edilebilir. Ancak mantarları tüketmeden önce dikkatli bir şekilde temizlemek ve pişirmek önemlidir. İstiridye mantarı lezzetli bir tat sunan ve sağlık açısından pek çok fayda sağlayan bir mantar türüdür.

Haber 28-05-23 19:48

Tadını bile bilmiyordu, kendi işinin patronu oldu! Yılda 600 bin lira kazandı

Burdur'da TIR şoförlüğünü bırakıp, kurduğu 3 üretim çadırında mantar üreticiliğine başlayan Mehmet Kelen (30), tadını bile bilmediği istiridye mantarından 1 yılda yaklaşık 600 bin lira kazandı. 3 ortaklı işletme kuran Kelen, "Hedefim, 45 günde 10 ton üretim yapacak tesis kurmak" dedi. Ürettikleri istiridye mantarının kilogramını 20-25 liradan sattıklarını söyledi.

Finans 14-01-22 16:17

Istiridye Mantarı

İstiridye Mantarı Hakkındaki Haberler Mynet'te. İstiridye Mantarı Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Tadını bile bilmiyor! İstiridye mantarından yılda 600 bin lira kazandı

Burdur'da TIR şoförlüğünü bırakıp, kurduğu 3 üretim çadırında mantar üreticiliğine başlayan Mehmet Kelen (30), istiridye mantarından 1 yılda yaklaşık 600 bin lira kazandı. 3 ortaklı işletme kuran Kelen, "İstiridye mantarını hiç bilmiyordum. Yemedim bile. “Hedefim, 45 günde 10 ton üretim yapacak tesis kurmak” dedi.

Haber 11-01-22 14:50

Sakarya'da belediye bünyesinde yılda 20 ton istiridye mantarı üretilecek

Sakarya'da belediye bünyesinde yılda 20 ton istiridye mantarı üretilecek

Yurthaber 03-11-21 16:31

10 metrekarede başladı! Siparişlere yetişemiyor

Edirne’de Hasan Çetin (38), 3 yıl önce iş ararken 10 metrekarelik alanda yetiştirmeye başladığı istiridye mantarında, bugün 250 metrekarelik iş yerinde yıllık 60 tona yakın üretim yapmaya başladı. Kent merkezindeki tek üretici olan Çetin, "Siparişlere yetişemiyoruz. Üretimimiz olduğu sürece müşterimiz her zaman oluyor. Ürün satışımız çok iyi. Edirne ve Edirne dışında da müşterimiz var. Tekirdağ, İstanbul, Lüleburgaz gibi yerlere de götürüyoruz" dedi.

Finans 21-06-21 15:34

Tavsiyeyle istiridye mantarına yöneldi, köyünde yıllık 16 ton kapasiteli tesis açtı

Şırnak'ın Uludere ilçesinde yaşayan ziraat mühendisi Mehdi İnan yakınlarının tavsiyesiyle istiridye mantarı üretmeye karar verdi. İlçe Kaymakamlığı ile Tarım ve Orman Müdürlüğünden aldığı destekle köyünde tesis kuran İnan, yıllık 16 ton mahsul elde etmeye amaçlıyor.

Finans 27-04-21 13:58

İstiridye mantarı üreticisine günlük 5 bin TL kazandırıyor

Türkiye'de günlük bir ton üretim ile kültür mantarı zirvede yerini alırken, istiridye mantarı ise üreticisine günde yaklaşık 5 bin TL kazandırıyor.

Finans 26-04-21 14:01

Emekli astsubay yeni iş kurdu, yılda 40 ton istiridye mantarı satıyor!

Türkiye'nin çeşitli illerinde 23 yıl görev yapan emekli astsubay evli ve 2 çocuk babası Tolga Kapar, son olarak çalıştığı Edirne'de hobi olarak istiridye mantarı işine başladı.

Finans 23-04-21 10:59

İstiridye mantarı yetiştirmeye başladı, siparişlere yetişemiyor

Sakarya’nın Karasu ilçesinde fındık üreticiliğinin yanı sıra askerlik yaparken gördüğü ve hobi olarak istiridye mantarı üretimine başlayan Mesut Kahraman, şuanda taleplere yetişemiyor.

Finans 16-04-21 11:39

Hibe desteğiyle midye üretim tesisi kurdu

İzmir'de, su ürünleri mühendisi Cihat Hamarat (38), Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan 'Kırsal Kalkınmada Uzman Eller' projesi kapsamında aldığı hibe desteğiyle Urla'da 29 ton kapasiteli Akdeniz midyesi yetiştirme tesisi kurup, kendi işinin patronu oldu. Yaklaşık 1 yıl içinde üretimde tam kapasiteye ulaşmayı hedeflediklerini belirten Hamarat, "Midye üretimi gözlem gerektiren bir iş olduğu için su altı dalışları yaparak ürünleri bire bir kontrol ediyorum" dedi.

Finans 06-04-21 14:51

İstiridye mantarı orman köylüsünün gelir kapısı oldu

Artvin'de orman köylüsünün yerinde kalkındırılması kapsamında başlatılan ekonomik nitelikli desteklerle, istiridye mantarı üretimleri devam ediyor.

Finans 26-03-21 11:58

Okulun bodrum katında mantar yetiştirip meslek sahibi oluyorlar

Şanlıurfa Siverek ilçesinde, Ahmet Koyuncu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, okulun laboratuvar bölümünü kullanarak, bodrum katta mantar üretmeye başladı.

Finans 11-03-21 11:32

Hobi olarak mantar üretimine başlayan kadın girişimci ayda 45 bin lira kazanıyor

Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesinde merak ederek evinin bir odasında istiridye mantarı yetiştirmeye başlayan Cennet Polat, ürünlerine olan ilgiyle üretim alanını büyüttü ve üretimi 4 tona çıkardı. Yılın sadece üç aylık kış döneminde üretim yaptığını anlatan Polat, bu süreçte elde ettiği yaklaşık 4 ton mantardan aylık 45 bin lira kazandığını belirtti.

Haber 20-02-21 18:20

Yozgat'ta devlet desteğiyle kurulan mantar çadırlarıyla göçün önlenmesi hedefleniyor

Çandır Belediyesinin KOP ve ORAN desteğiyle kurduğu mantar çadırlarında çok sayıda kişinin istihdam edilmesi amaçlanıyor - Belediye Başkanı Mustafa Ertan Örgün: - "Aldığımız desteklerle ilçemizi Orta Anadolu'da mantar yetiştirme merkezi yapma idealimiz var" - Kursiyer Hatice Selvi: - "Proje bizim için umut kapısı oldu. Bunun sayesinde iş sahibi olacağız"

Yurthaber 11-02-21 11:16