Kafein Haberleri

Bakım hilesini TiKTok'ta paylaştı: Göz altı torbalarından kurtulmanın yolu mutfaktan geçiyor

Göz altı torbaları ve kırışıklıklar yaşımız ilerledikçe daha büyük problem haline geliyorlar. Giderek artan cilt sorunlarıyla mücadele etme yöntemlerini TikTok hesabı üzerinden paylaşan Vicky Derosa, sabahları uyandığında göz altı torbalarını gideren ve cildini sıkılaştıran basit cilt bakımı hilesini açıkladı.

Kadin 16-11-22 14:41

TikTok'ta paylaştı: Neden sabahları asla kahve içmemeniz gerekiyor?

Kahve en sevilen içecekler arasında bulunuyor. Birçok insan sabahları kahve içmeden ayılamadığını belirtiyor. Uzmanlar kahvenin oldukça fazla yararı olduğunu belirtse de sabahları içilen kahvenin zararı şaşırtıyor. Bir beslenme terapisti TikTok hesabında sabahları kahve içmenin zararını açıkladı.

Haber 06-11-22 10:38

Daha uzun yaşamanın sırrı buradan geçiyormuş! Her gün 2 fincan içmek yeterli

Kahve ve çay en sık tüketilen içecekler arasında bulunuyor. Bu sebeple bu konular üzerine oldukça fazla araştırmalar yapılıyor. Özellikle kahve üzerinde yapılan araştırmalar şaşırtıcı sonuçlara sebep oldu. Uzmanlar her gün bir fincan kahve içmenin daha uzun bir yaşam sağlayabileceğini tespit etti.

Haber 27-09-22 15:32

Kalp sorunlarına neden olan 7 tehlikeli alışkanlık: Bunları bilerek önleminizi alın

Kalp krizi ve kalp hastalıkları çok büyük sağlık sorunlarına yol açıyor. Kalp hastalıklarına neden olan etkenler bulunuyor. Bazen fark etmeden yaptıklarımız bazen de yaşam biçimimiz kalp hastalıklarına yol açabiliyor. Oldukça tehlikeli olan bu hastalıklardan korunmak için alışkanlıklarımızı değiştirmemiz gerekiyor.

Haber 19-09-22 09:42

Geçmeyen yorgunluklara dikkat! Yorgunluğunuz bu 6 nedenden kaynaklanıyor olabilir

Yorgunluk yaşam kalitesini oldukça düşürüyor. Yorgunluğun etkilerini azaltmak için çeşitli yöntemler deniyor olabilirsiniz. Ancak ilk olarak geçmeyen yorgunluğunuzun nedenini öğrenmeniz gerekiyor. Yorgunluğunuzun altında yatan neden oldukça tehlikeli olabilir.

Haber 13-09-22 16:51

Severek içtiğiniz çay sağlığınıza zarar verebilir! İçmeden önce...

Çay tüm dünyada sevilerek tüketiliyor. Ancak ülkemizde çay içme oranı birçok ülkeye göre çok daha yüksek. Oldukça fazla tüketilen çayın faydaları olsa da kahvaltılarda veya yemekte içilen çay sağlığınızı olumsuz etkileyebiliyor. Çay içmeden önce yemek saatinizi ayarlamanız gerekiyor.

Haber 11-08-22 10:01

Mutlaka uygulayın! Tamamen doğal yöntemlerle ter kokunuza son verebilirsiniz

Ter kokusu gün içerisinde oldukça rahatsız eden durumlar arasında yer alıyor. Ter kokusu hem kişiyi hem de çevresini olumsuz yönde etkiliyor. Sosyal ilişkilerde bozulmalara dahi yol açabilen ter kokusunu çözmenin zor olduğu düşünülse de oldukça basit! Evde uygulayacağınız doğal yöntemler ile ter kokusundan tamamen kurtulabilirsiniz.

Kadin 15-06-22 11:34

Yüksek tansiyonunuzu etkili şekilde düşürmek için

Yüksek tansiyon hastalığı toplumda en sık görülen rahatsızlıklar arasında yer alıyor. Birçok belirtiyle ortaya çıkabilen yüksek tansiyon bazen hiçbir belirti vermeden ilerliyor. Oldukça ciddi sağlık sorunlarına yol açabilen yüksek tansiyonu düşürmek adına alışkanlıklarınızı değiştirmeniz ve sağlıklı beslenmeniz gerekiyor.

Haber 23-05-22 10:01

Hiç geçmeyen yorgunluğunuzun nedeni bu gıdalar olabilir

Ne kadar uyursanız uyuyun hala yorgun mu hissediyorsunuz? Gün içerisinde çok kolay bir şekilde mi yoruluyorsunuz? Bu hiç geçmeyen yorgunluklar kronik hastalıklardan, uyku düzeninizin bozukluğundan, yaptığınız işlerinden olabildiği gibi yediğiniz yemeklerden de kaynaklanıyor olabilir. Yenilen yemeklerin yorgunluğa oldukça etkisi bulunuyor.

Haber 16-05-22 15:40

Kolesterolü ve tansiyonu olanların kahve tercihi özel olmalı

Kahvenin birçok farklı çeşidi bulunuyor. Kahvenin faydaları olduğu gibi fazlasıyla zararı da bulunuyor. Kolesterol ve tansiyon hastaları kahve tüketirken vücutlarının olumsuz etkilenmemesi adına farklı kahveleri tercih etmeliler. Sağlık için kahve içerken yanında kullanılanlar ve içilen miktar da oldukça önem taşıyor.

Haber 09-03-22 15:46

Yanlışlıkla içtiği kahve hayatından etti! Yaklaşık 200 bardak...

Antrenörlük görevi yapan Tom Mansfield, zehirlenerek hayatını kaybetti. İki çocuğu bulunan Mansfield, kullanılması gerekenden fazla doz kafein aldığı için hastaneye kaldırıldı. Yapılan hesaplama sonrası yaklaşık 200 bardak kahveye koyulacak miktarda kafeini içtiği öğrenilen Mansfield, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Spor 03-03-22 08:36

Kahvesiz yapamayanlara kötü haber! Uyanır uyanmaz kahve içerseniz vücudunuzda neler olur?

Kimileri çaya kimileri kahveye düşkündür. Sabah ilk iş olarak kahve içmeden güne başlayamayanların sayısı azımsanmayacak derecede çoktur. Dünya genelinde yaygın olan bu alışkanlık genellikle “Kahve içmeden ayılamıyorum” sözüyle ifade edilir. Peki sabah ilk iş olarak kahve içmenin vücuda etkileri nelerdir?

Trend 15-10-21 09:42

Baş ağrısına ne iyi gelir? Bu besinler baş ağrısını yok ediyor

Baş ağrısına ne iyi gelir denildiğinde ilk başvurulan besinlerdir. Baş ağrısı tedavisinde ilaç almadan bitki çayları, su tüketimi ve temiz havaya başvurmak yeterli olabilir. Peki bitki çaylarından hangilerini tüketmek gerekir? Magnezyum yetersizliği baş ağrısını tetikler mi? "İçeceğiniz suya ekleyeceğiniz zencefil baş ağrısına iyi gelir " diyen Uzman Diyetisyen Zülal Yalçın konu hakkında merak edilenleri anlattı.

Haber 29-09-21 08:11

Kafein göğüs kanseri riskini arttırıyor

İngiltere'de yapılan bir araştırmaya göre, günde 4 fincandan fazla kahve içen kadınların 3'te 2'sinin göğüs kanserine yakalandığı ortaya çıktı.

Haber 14-10-08 15:54

Gen yapısı kahve bağlantılı kalp krizini belirliyor

Kahve üzerine yeni yayımlanan araştırmaya göre, insan vücudunda genler, çok fazla ya da az kahve içmenin kalbe nasıl etki ettiğini belirliyor.

Haber 08-03-06 17:14

Enerji içeceklerine dikkat

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nın 4 Şubat 2005'te Resmi Gazete'de yayımladığı son tebliğle, enerji içeceklerinin kafein miktarına göre "Düşük kafeinli enerji içecekleri (en fazla 150 miligram/L)", ve "Yüksek kafeinli enerji içecekleri (150-320 miligram/L)" şeklinde iki grupta değerlendirilmesi, enerji içeceklerinin yeniden sorgulanmasına neden oldu.

Haber 13-08-05 13:34

Kafein yararlı mı zararlı mı? Sıra dışı araştırma

İtalya'da üniversite öğrencileri arasında yapılan yeni bir araştırma, kahvenin içerdiği kafeinin unutkanlığa sebep olduğunu ortaya çıkardı. Araştırmaya göre, denekler çok iyi bildikleri bazı kelimeleri hatırlamakta zorluk çekiyorlar. Yani kafein, "Dilimin ucunda ama..." durumunun daha sık yaşanmasına yol açıyor.

Haber 30-11-99 00:00