Kart Haberleri

Kart zıt anlamlısı nedir? Kart kelimesinin zıt anlamlıları ile örnek cümleler

Türkçeyi düzgün kullanmak, doğru kelimelerle doğru cümleleri kurmak anlamına gelir. Bir dili konuşurken kullanılan kelimelerin anlamlarını, çağrışımlarını ve zıt anlamlıları bilinmiyorsa bu durum yanlış anlaşılmalara yol açabilir. Türkçeyi doğru kullanmak, konuşma bozukluklarını önlemek, insanların kendilerini doğru ve anlaşılabilir ifade edebilmeleri için aynı zamanda zıt anlamlı kelimeleri de bilmek gerekiyor. Peki, sesteş olan kart kelimesinin zıt anlamlısı olan kelime nedir?

Egitim 27-01-23 16:28

Körpe zıt anlamlısı nedir? Körpenin zıt anlamlısı kelime ve cümle içinde örnek kullanım

Kendimizi anlaşılır bir şekilde ifade edebilmek için ana dilimizi doğru kullanmamız gerekiyor. Bu sebeple kelimelerin anlamlarını ve diğer kelime ilişkilerini bilmekte fayda var. Körpe kelimesi sıfat görevinde kullanılan ve mecaz anlama da sahip bir kelimedir. Pek çok farklı alanda ve anlamda kullanılan körpe kelimesi eş anlamlı ve zıt anlamlı kelimelere de sahiptir. Peki, körpe kelimesinin zıt anlamlısı olan sözcük nedir?

Egitim 23-01-23 15:26

Bebek bezi masrafına son: Tuvalet eğitimine 8 haftalıkken başladı! Bebekleri tuvalete alıştırmak için yapılacaklar

Bebek bezi fiyatları her geçen gün artıyor. Bu da ev ekonomisini oldukça zorluyor. Bebek bezi masrafından kurtulmak için bebekleri tuvalete alıştırmak gerekiyor. Bebeklerin tuvalete alışmasının zor olacağını düşünen ebeveynler bu konuda yanılıyor. Bebeğine 8 haftalıktan itibaren tuvalet eğitimi veren kadın bu konudaki deneyimlerini paylaştı.

Kadin 22-09-22 09:52

Hesap ve kartları kiralayıp kara para aklıyorlar! '4 bin TL' ödeyeceğiz diyerek tuzağa düşürüyorlar

Dolandırıcıların yeni hedefi sanal dünyada uzun süre zaman geçiren 13 yaş üstü gençler oldu. Online uygulamalarda hesabı olanların hesaplarını; kartı olanların kartlarını kiralamak için 4 bin lira gibi aylık ücretler öneren dolandırıcılar, daha sonra ortadan kayboluyor. Hesap ve kartlarından kara para transferi yapılan gençler ise bir anda söz konusu suçlarla baş başa kalıyor. Sosyal medya ‘kartınızı kiralayalım' ilanlarından geçilmezken, uzmanlar ise uyarıyor.

Haber 12-09-22 07:46

Kart

Kart Hakkındaki Haberler Mynet'te. Kart Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.