Kasap Haberleri

Gündüz kasap akşam solist

Kilis'te çırak olarak başladığı kasaplığı 35 yıldır sürdüren Mustafa Dobuoğlu, akşamları da düğün salonlarında şarkı türkü söyleyerek vatandaşları eğlendiriyor.

Yurthaber 22-08-23 11:16

'Para dolu poşeti tezgahta unuttum' Aynı renk olunca... Her yerde onları arıyorlardı! Yeni gelişme

İstanbul Arnavutköy'de et almak için girdikleri kasapta, dükkanın 5 günlük hasılatı olan 90 bin liranın içinde olduğu poşeti alarak kayıplara karışan 3 kişi, hem dükkan sahibi hem de polisler tarafından her yerde aranıyordu. Son olarak 90 bin liranın içinde olduğu poşeti alarak kayıplara karışan 3 kişi, parayı bugün emniyete teslim etti.

Haber 03-07-23 11:34

Birçok ilden görüntüler geldi... Acemi kasaplar hastanelik oldu! Soluğu acilde aldılar

Her sene olduğu gibi bu Kurban Bayramı’nda da birçok acemi kasap kurbanlık hayvan keserken kendini yaraladı. Bayramın ilk gününde kurbanlıklarını kesmeye çalışırken acemilikleri nedeniyle kendilerini yaralayan vatandaşlar, hastanenin yolunu tuttu. Kayseri, Kırklareli ve Samsun'dan kesim sırasında yaralandığı için soluğu acilde alan vatandaşların görüntüleri geldi.

Haber 28-06-23 10:18

Samsun'da kasap dehşeti! Müşterisine satırla saldırdı

Samsun'un Atakum ilçesinde kasap C.Ö. (33), kavga ettiği müşterisi M.A.'yı (22) satırla yaraladı. Kavganın alacak verecek meselesinden çıktığı öğrenildi. Kaçan şüpheli gözaltına alınırken, hastaneye kaldırılan müşterinin sağlık durumu ciddiyetini koruyor. İşte detaylar...

Haber 22-05-23 12:28

Samsun'da bir kasap müşterisini satırla yaraladı

Samsun'un Atakum ilçesinde bir kasap, alacak verecek meselesinden çıkan kavgada müşterisini satırla yaraladı.

Yurthaber 22-05-23 11:49

Et ve Süt Kurumu’ndan yeni hamle! Kırmızı et fiyatları böyle ucuzlayacak! Kasaplarda kıymanın ve kuşbaşının kilosu ne kadar olacak?

Kırmızı etteki artışları önlemeyi planlayan Et ve Süt Kurumu, İstanbul ve Ankara'daki marketlerle yaptığı anlaşmanın ardından Kasaplar Federasyonuyla da imzayı attı. Kurum kasaplara da et tedarik edecek. ESK ve Türkiye Kasaplar Federasyonu arasında imzalanan protokolle, federasyon üyesi kasaplara uygun fiyattan kırmızı et sağlanacak. Peki kasaplarda Et ve Süt Kurumu’nun ucuz eti kaça satılacak? İşte detaylar…

Finans 03-05-23 07:46

Bayburt'ta bir ilk! Askıda ekmek, askıda yemekten sonra şimdi de... Evine götüremeyen vatandaşlarımız var... Bu şekilde destek oluyoruz

Askıda ekmek, askıda yemek... Hepsi sosyal paylaşma geleneğinin birer örneği. Şimdi ise hayırseverlerin destekleriyle Bayburt'ta bir ilk olarak 'Askıda et' uygulaması başlatıldı. Uygulamayı başlatan kasap, "Mübarek Ramazan ayındayız, evine et götüremeyen vatandaşlarımız var. Esnafımız olsun, hayırsever vatandaşlarımız olsun bize gelerek bizim öncülüğümüzde askıda et kampanyasını yapmamızı istediler. Biz de hiç sorun yapmadan destek verdik. Bu şekilde vatandaşlarımıza destek oluyoruz." dedi.

Haber 03-04-23 09:57

Yer: İstanbul! Tabela ve ismi görüp içeri giren şaşkına dönüyor: 'Anlamadım bu işi'

İstanbul'da 'Et ve Balık K.' isimli kasabın tabela ve dükkan tasarımı, vatandaşlar tarafından 'Et ve Süt Kurumu' mağazalarına benzetildi. Dükkana gelenler, yüksek fiyatla karşılaşınca tepki gösterdi. İşletmenin Müdürü Merve Bülbül, "Devletle herhangi bir ilgimiz alakamız yok. Bu konu çok gerginliğe neden oluyor" diye konuştu. Engin Ceylan isimli vatandaş ise "Millet buraya kuruma bağlı sanarak geliyor. Sonra da, içeride şaşkınlığa uğruyor" dedi.

Haber 25-03-23 13:43

Çubuklu kasap ve besicilerden deprem bölgesine yardım

Ankara'nın Çubuk ilçesindeki kasap ve besiciler, Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen bölgelere gönderilmek üzere 10 büyükbaş hayvanın kesimini yaparak bağışladı.

Yurthaber 08-02-23 15:33

Türkiye'de ve dünyada bugün neler yaşandı? Vergi borcu yapılandırması, trafik ceza puanları, Paludan'dan skandal açıklama, öğretmen atamaları için karar...

Türkiye'de ve dünyada birçok önemli gelişmenin yaşandığı günün en öne çıkan haberlerini sizler için derledik. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kabine toplantısı sonrası duyurduğu yeni müjdeler, İsveç'te Kur'an yakan Rasmus Paludan'dan skandal ifadeler, 'Annem karne hediyesi olarak et aldı' sözleriyle gündeme gelen çocuğun ailesinden açıklama, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den öğretmen atamaları kararı, Batuhan Karadeniz'den dikkat çeken 'Jorge Jesus' ve 'Arda Güler' yorumları...

Haber 23-01-23 16:37

Bedava kemik dönemi bitti, kasapta artık parayla satılıyor! Fiyatı 20 TL'den başlayıp 50 TL'ye kadar çıkıyor

Bedava kemik dönemi sona erdi. Yıllardır kasaplarda bedavaya verilen ya da sokakta yaşayan köpeklere verilen kemikler, artık kasaplarda parayla satılıyor. Etiket bile basılan kemik fiyatlarının 20 TL'den başlayarak 50 TL'ye kadar çıktığı öğrenildi.

Finans 12-01-23 08:34

Çuvallara doldurulmuş halde bulundular, büyük panik yarattı! Yılbaşı öncesinde 'eşek eti' skandalı: Vatandaşlarımız almasın

Yılbaşı öncesinde vatandaşları bir kez daha diken üstünde bıraktılar. Adana'nın Yüreğir ilçesinde çuvallara doldurulmuş şekilde çok sayıda eşek başı ve kemikleri bulundu. Bağırsakların da bulunduğu bölgeden gelen ağır koku nedeniyle vatandaş isyan etti. Skandalın ardından akıllara aynı soru gelirken Adana Kasaplar Odası Başkanı Saruhan Yağmur et alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Haber 23-12-22 16:03

Burada 90 TL dışarıda 170 TL! Her sabah kuyruk olup saatlerce bekliyorlar ‘Bedava mı dağıtıyorlar…’

Artan fiyatlar, kırmızı et tüketmek isteyen her vatandaşı alternatif seçeneklere yönlendirmeye başladı. Bir süredir vatandaşların büyük çoğunluğu ucuz kıyma ve et alabilmek için Et ve Süt Kurumu'nun önünde sabahın erken saatlerinden itibaren kuyruk olmaya başladı. Soğuğa aldırmadan kuyrukta bekleyenlerin yanı sıra o görüntüye 'Bedava mı dağıtıyorlar' tepkisini veren de var. Vatandaşlar, kıymanın burada 90 TL, kasaplarda 170 TL olduğunu söylerken bazen kıyma alamadan döndüklerini de anlattı.

Haber 23-12-22 10:15

Sucuk ve kıyma sahtekarlığı mide bulandırdı... İçinde yok yok! Kasap böyle uyardı: Hepsini karıştırırsan nükleer bomba olur

Dana kıymaya taşlık ve tavuk göğsü, sucuğa ise sakatat ve et artığı katıp piyasaya sunuyorlar. En sık tüketilen etlerde hilekarlık yaparak insan sağlığını hiçe sayıyorlar. Etlerde göz boyayarak istenen fiyata kıyma yapıyorlar. Et ürünlerinde para hırsıyla yapılan sahtekarlık akıllara durgunluk verdi. Kasap Zafer Kadife, Afyon sucuğu adı altında satılan ürüne karıştırılanlar için "Bunları karıştırırsan nükleer başlıklı bomba olur" derken zehirlenme uyarısı yaptı.

Haber 09-12-22 09:49

Ucuz et akını! Fiyatlar yüzde 40 düştü, kuyruğun sonu görünmedi

Artan tavuk ve et fiyatları sonrasında İstanbul'da bir kasap fiyatları yüzde 40 düşürdü. Haberi alanlar ise sabahın erken saatlerinden itibaren kuyruk oluşturdu. Kilosu 148 TL olan kıyma 99 TL'den satılınca oluşan kuyruğun sonu görünmedi. Vatandaşlar ise kasabın fiyat indiriminden memnun olduklarını aktardı.

Haber 10-11-22 07:02

Eti o renkte görüyorsanız sakın almayın! Kilosu 160 TL'yi aştı, içine su katarak insanları böyle kandırıyorlar

Kırmızı et ile ilgili ortaya atılan bir iddia gündem yarattı. Etin gramajını arttırmak için tazyikli su sıkıldığı öne sürülürken bu şekilde satılan etlerin renginin de değiştiği belirtildi. Çelik "Ete su sıkıldığı zaman suyu içine çeker. Bu da gramajı artırmak için yapılıyor olabilir" diyerek bu durumda satılan etlerinde renk değiştirerek pembeleştiğini iddia etti. İşte kırmızı et hakkında çok konuşulacak o iddiaya ilişkin detaylar…

Finans 31-10-22 07:46

Ete su katılıyor iddiası olay yarattı! Plastik tabakların altındaki o detaya dikkat çekildi: Olmaması gerekiyor

Etin gramajını artırmak için içine su katıldığı iddiası gündem yarattı. Türkiye Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Nihat Çelik, bazı mezbahaların ete su sıktığını öne sürdü. Çelik "Ete su sıkıldığı zaman suyu içine çeker. Bu da gramajı artırmak için yapılıyor olabilir." diye konuştu. Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkanı ise böyle bir şeyin mümkün olmadığını belirtti.

Finans 30-10-22 12:22

Yeni Zelanda'da bir kasabın satmaya başladığı Kral Charles sosisleri sosyal medyanın gündemine oturdu! Kralın parmaklarına gönderme yaptı

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in ölümü sonrası 73 yaşındaki Charles tahta oturarak 'Kral 3. Charles' unvanının sahibi oldu. Sosyal medyanın gündemine ise Yeni Zelanda'daki bir kasabın satmaya başladığı 'Kral Charles sosisleri' oturdu. Kasap, Kral Charles sosisleriyle Kralın şişmiş sosis parmaklarına gönderme yaptı. Sınırlı sayıda üretildiği bildirilen sosislerin fotoğrafları ise sosyal medyada hızla paylaşıldı.

Haber 15-09-22 13:28

Güngören'de denetim yapan görevlilere bıçakla saldıran kasap tutuklandı

Güngören'de denetim yapan görevlilere bıçakla saldıran kasap tutuklandı

Yurthaber 17-08-22 12:33

Şanlıurfa'da son kullanma tarihi geçmiş ürünler imha edildi

Şanlıurfa'da son kullanma tarihi geçmiş ürünler imha edildi

Yurthaber 10-08-22 16:17

Kayınbirader kasapta dehşet saçtı! Pompalı tüfekle saldırıp rehin aldı, özel harekat polisleri devreye girdi

Adana'da bir kasapta meydana gelen olay nedeniyle ortalık karıştı. Kasabı işleten kayınbiraderleri Sercan ve Serkan T. ile tartışan Abdullah İ. (36), burada pompalı tüfekle ateş açarak kan döktü. Gözü dönen saldırgan, Sercan T.'nin eşi Özge T.'yi rehin alırken kasapta çalışan A. H. H. ise (15) korkusundan buzdolabına saklandı. Özel harekat polislerinin de dahil olduğu olay yerinde Abdullah İ. ikna edilerek gözaltına alındı.

Haber 07-08-22 14:57

Resmi açıklama geldi! Petshop'lar Kasaplar Odası'na bağlandı...

Türkiye Kasaplar, Besiciler, Et ve Et Ürünleri Esnaf ve Sanatkarları Federasyonu Başkanı Osman Yardımcı, ülke genelinde faaliyet gösteren petshop'ların Kasaplar Odası'na bağlandığını açıkladı.

Haber 22-07-22 23:07

Kurban bayramının ilk gün bilançosu belli oldu! İşte Türkiye genelinde yaralananların sayısı

Kurban Bayramı yurdun dört bir yanında kutlanırken acemi kasaplar her bayram olduğu gibi bu sene de kendilerinden bahsettirdi. Günün ilk saatleriyle beraber, hastaneler yaralı kasaplarla doldu. Bu sene İstanbul haricinde hastaneye başvuran yaralı kasap sayısı 5 bin 102 olarak açıklandı. İstanbul'da da 1149 kişi yaralanma sebebiyle hastaneye başvurdu. İşte il il yaralı kasap bilançosu...

Haber 09-07-22 17:20

İzmir ve çevre illerde acemi kasaplar hastanelik oldu

İzmir ve çevre illerde "acemi kasap"lar hastanelik oldu

Yurthaber 09-07-22 15:05

Çeyrek asırlık Kasap Salihanın hayali kadın kasaplarla çalışmak

Saliha Arslan: - "Tek hayalim İstanbul'da sadece kadın kasapların çalıştığı bir mekanımın olması" - "Kadın kasaplar kadrosuyla kadınların gerçekten bir şeyler başarabildiğini insanlara göstermek istiyorum"

Yurthaber 08-07-22 11:07

Dudak uçuklatan büyükbaş vurgunu! Bir şehir bunu konuşuyor... Çalıp kasaplara sattı

Kırşehir'de mandıradan çaldığı 41 büyükbaşı kestiren çoban, 2 milyon TL'lik kazanç sağladı. Aradan geçen bir süre sonra kesimhane çalışanlarının bilgi vermesiyle durumu öğrenen mandıra sahibi jandarmaya ihbarda bulundu. Gözaltına alınan Afganistan uyruklu çoban adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. İşte haberin detayları...

Haber 16-06-22 00:55

Samsun'da dehşet! Mezbahada mesai arkadaşının bıçakladığı kasap öldü

Samsun'da bir mezbahada kan donduran bir olay yaşandı. Tartıştığı mesai arkadaşı tarafından bıçaklanan kasap Kubilay Özkök (25), yaşamını yitirdi. Zanlı Serkan A., polis tarafından gözaltına alındı. İşte olayın detayları!

Haber 29-03-22 17:13

Et fiyatları uçtu! Talep bir ayda yüzde 40 azaldı

Et ve Süt Kurumu karkas et fiyatını 10 lira artırdı. Kasaplar gelen zammı henüz fiyatlara yansıtmadıklarını söyledi. Esnaf et fiyatlarındaki yükseliş nedeniyle talebin bir ayda yüzde 40 azaldığı ifade ediliyor.

Finans 19-01-22 14:34

Mustafa Destici'nin 'tasarruf' önerisi gündem oldu: 100 liralık et almıyorum, kuzu kestirip yiyorum

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'nin katıldığı televizyon programda gelen zamlara karşı vermiş olduğu tasarruf önerisi gündem oldu. Kendisinin hayatın içinden geldiğini belirten BBP lideri Destici "Kasaba gidip 100 liraya et almıyorum. Köyüme gidip kuzu kestirip onu yiyorum" diye konuştu.

Haber 10-01-22 11:38

Türkiye Kasaplar Federasyonu'ndan açıklama geldi! Ete zam gelecek mi?

Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkan Vekili ve Antalya Kasaplar Odası Başkanı Osman Yardımcı, yakın bir zamanda kırmızı ete zam beklenmediğini belirterek, pandemide et satışının yüzde 30-40 oranında düştüğünü kaydetti.

Finans 03-11-21 11:58

İngiltere 800 yabancı kasap için çalışma vizesi vereceğini duyurdu

İngiltere tır şoförü elemanı eksikliğinin ardından şimdi de kasap ilanı verdi. Noel'in yaklaşmasıyla İngiltere Çevre, Gıda ve Tarım Bakanı George Eustice tarafından yapılan açıklamada 800 yabancı kasap için çalışma vizesi verileceği belirtildi.

Finans 15-10-21 14:43

Trakya'da kasaplarda et işleme mesaisi başladı

Trakya'da kasaplarda et işleme mesaisi başladı

Yurthaber 21-07-21 10:55

Kurban Bayramı'nın en talihsiz kasabı! Üzerine inek düştü

Burdur'da, kurbanlık ineğin üzerine düşmesi sonucu Şeref Deniz'in (63) sağ bacağı, diz kapağı üstünden kırıldı.

Haber 20-07-21 17:50

Bayramın ilk gününde 'Acemi kasap' bilançosu

Kurban Bayramı’nın ilk gününde, bu yıl da yine hastaneler acemi kasaplarla doldu. Türkiye genelinde kesim sırasında yaralanan 5 bin 825 kişi hastanelerin acil servislerine başvurdu.

Haber 20-07-21 17:07

Kaçak kesim gerginliği! Zabıta ve kasaplar karşı karşıya geldi

Avcılar'daki kurban kesim yerine bayram namazından sonra akın eden yüzlerce kişi kurbanlarını alıp boş arsada kesmeye çalışınca zabıta tarafından engellenmeye çalışıldı. Zaman zaman gerginlik yaşanırken ellerinde bıçak ve satır ile gelen kasaplar engellenmelerine tepki gösterdi.

Haber 20-07-21 11:16

Bir Kurban Bayramı klasiği! Acemi kasaplar yine kendilerini kesti

Her Kurban Bayramı'nda olduğu gibi bu bayramda da manzara değişmedi. Kurban keseceğim derken kendilerini kesen acemi kasaplar hastanelere akın etmeye başladı. İşte yurttan acemi kasap manzaraları...

Haber 20-07-21 09:55

Masaj yaparak büyüttüğü hayvanların kilosunu bin 200 dolardan satıyor

Bursa’da bir müteşebbis, Japonya’dan getirip masaj yaparak beslediği sığırların kilosunu 10 bin liradan satıyor.

Finans 08-07-21 10:22

Uzmandan ucuz köfte uyarısı!

Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkan Vekili Osman Yardımcı, markerlerde satılan ucuz köftelere karşı vatandaşları uyararak, “Şöyle bir köfte var; mekanlarda mix kıyma diyorlar. Bu köftelerin 20 tanesini 5-10-15 TL’ye satıyorlar. Bu da 700-800 grama geliyor. Bazıları 600 grama geliyor. Böyle bir köfte olmaz. Bunu satan bizim esnafımız değildir. AVM ve marketlerde bu şekilde satılan köfteleri vatandaşlarımız almasın” açıklamasında bulundu.

Finans 15-06-21 14:02

Market çalışanları aşı olacak mı? Bakkal, manav, kasap ve fırıncılara aşı sırası ne zaman gelecek?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşı tedariğinin hızlanması ile beraber aşılama çalışmalarının da büyük bir özveriyle devam ettiğini vurguladı. Bunun yanında birkaç gündür çeşitli yaş ve meslek gruplarının aşı randevularında da esnekliğe gidiliyor. Hızlı bir şekilde aşılama çalışmalarının tamamlanması planlanırken, market çalışanları ve diğer gıda sektörü çalışanları için de aşı açıklaması yapıldı. Peki bakkal, manav, kasap ve fırıncılara aşı sırası ne zaman gelecek?

Haber 11-06-21 19:57

RAHMET VE BEREKET AYI RAMAZAN - Osmanlı lezzeti Kilis tavası iftar sofralarını şenlendiriyor

Kilis mutfağının önemli lezzetlerinin başında gelen Kilis tavası, kendine has damak tadıyla ramazan ayında da iftar sofralarının vazgeçilmezleri arasındaki yerini alıyor - Kilis Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve Kasaplar, Kebapçılar ve Lokantacılar Odası Başkanı Şevket Memiler: - "Kilis tavası yaklaşık 1500 yılından beri yapılan 500- 600 yıllık bir geleneği olan yemektir. Atalarımız bunu son derece güzel lezzetiyle yaparlardı. Günümüzde güncelliği devam ediyor"

Yurthaber 01-05-21 11:03

Market, manav ve kasaplar kaçta açılıyor? İşte manav, kasap ve marketlerin çalışma saatleri...

Son günlerde koronavirüs vakalarının ani yükselişiyle beraber yeni kararlar da alınmaya devam ediliyor. Vatandaşlar yayınlanan genelge sonrası kamu marketler açık mı; market, manav ve kasaplar kaçta açılıyor, marketlerin çalışma saatleri kaç gibi sorularının yanıtını merak ediyor. Konuyla ilgili olarak İçişleri Bakanlığı 81 ilin valiliğine genelge gönderdi. Peki market, manav ve kasaplar kaçta açılıyor? İşte manav, kasap ve marketlerin çalışma saatleri...

Haber 27-04-21 13:40

Tavukta Ramazan fırsatçılığı: 5 TL zam geldi!

Samsun’da Ramazan ayının başlamasına kısa bir süre önce tavuk fiyatlarına üst üste zam yapıldı. 3 Şubat’ta 15 TL olan beyaz etin kilosu 14 Nisan’da 20 TL’nin üstüne çıktı.

Finans 14-04-21 10:11

Kadın kasap olur mu demeyin, 400 kadın kasap her gün tonlarca et işliyor!

Türkiye'nin en büyük köfte fabrikalarından birisinde çalışan 400 kadın kasap her gün 150 ton et işleyerek yılların kasaplarına taş çıkartıyor. Fabrika ve restoranlardaki 10 bin çalışandan 6 bin tanesini ise kadın çalışanlar oluşturuyor.

Finans 08-03-21 10:10

Kısıtlamaya uymadı, ceza yazılınca polisin üzerine yürüyerek bağırdı

Sakarya’nın Karasu ilçesinde aracıyla kasaba et almaya giden şahıs, denetim yapan polise takıldı. Sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ettiği için ceza yazılan vatandaş, polise bağırarak, “En güzel kasap bu, başka bir yerden almıyorum” diyerek kendini savundu.

Haber 28-02-21 14:21

Artışın nedeni belli oldu: Tavuk fiyatları aracılar yüzünden yükseliyor

Son günlerde tavuk firmalarının yaptığı zamlarla rekor fiyata ulaşan tavuk eti, hem vatandaşın, hem de esnafın canını sıktı. Kanat fiyatının 40 TL'ye çıkarak, rekora ulaştığını söyleyen kasaplar, aracılar ve üreticiler sebebiyle fiyatların sürekli değiştiğini söyledi.

Finans 12-02-21 14:57

Kasap Şevkinin hayatı tanıştığı yapımcıyla değişti

İstanbul'da kasaplık yaparken oto yıkamacıda tanıştığı yapımcının yönlendirmesiyle sinema sektörüne adım atan Şevki Özcan 18 yılda 400'e yakın sinema ve dizide rol aldı - Şevki Özcan: - "Tamamen tesadüf eseri sinemaya adım attım. Kendime göre şu an kariyerimin zirvesindeyim. Çok büyük iddialarım yok. Bana verilen rollerin hakkını vermeye çalışıyorum" - "Hep sert karakterleri oynadım. Aslında naif bir insanım. Komedi filmlerinde de oynayabilirim ancak sektör henüz o yönümü keşfetmedi"

Yurthaber 01-01-21 11:12

Dehşete düşüren olay! Dükkanının önünde silahlı saldırıya uğradı

Muğla’nın Bodrum ilçesinde kasap Osman Özkök (49), işyerinin önünde oturduğu sırada yanına yaklaşan bir kişi tarafından silahlı saldırıya uğradı. Özkök, bacağından ve bileğinden yaralanırken, saldırı anı ise iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

Haber 29-10-20 20:58

Alibeyköy'de kasaplar ve vatandaşlar arasında gerginlik

Alibeyköy'de İBB’ye ait Kurban Satış ve Kesim Merkezinde kurbanı kesilmeyen vatandaşlar ve kasaplar arasında tartışma çıktı. Tartışma sırasında bir kasap vatandaşın üzerine pet şişe fırlattı. Saldırıya uğradığını söyleyen Zümrüt Kılıçoğlu, "Kurban kesilmeyecek diyor. Kameraya çekince bana bıçaklarla, kemiklerle saldırıyorlar” dedi.

Haber 01-08-20 16:20

Başakşehir'de şoke eden olay! Kasaplar kaçtı, vatandaş kurbanını kendisi kesti

Başakşehir'de İBB'ye ait kurban kesim alanında, sabah saatlerinde randevu alan çok sayıda kişi gece saatlerine kadar kurbanları kesilmeyince tepki gösterdi. Yetkililerin kesim alanını terk ettiğini söyleyen vatandaşlar kendi kurbanlarını kesmeye başladı.

Haber 01-08-20 12:26