Piyano Haberleri Ve Son Dakika Piyano Haberleri

Piyano Haberleri Ve Son Dakika Piyano Haberleri

Piyano, 18. yüzyılın sonlarından beri klasik Batı müziğinde popüler bir enstrümandır. İtalyan besteci Bartolomeo Cristofori tarafından icat edilen ilk piyano 1709 yılında yapılmıştır. Piyano 18. yüzyılın başında icat edilmiş olmasına rağmen 50 yıl sonrasına kadar popüler olamamıştır. İlk kez 1768'de halka açık bir konserde Christian Bach tarafından çalındığında dikkat çeken enstrüman ilk başta "pianoforte" olarak anılmıştır. 1930'ların başında dijital üretimi yöntemlerine dayanan ve bir hoparlörden duyulan elektronik piyanolardan geliştirilmiştir. Standart modern piyano 88 tuş içerir ve yedi tam oktavlık bir aralığa sahiptir. Bir tuşa basıldığında, keçeyle kaplanan çekiç notaya bağlı tellere vurur ve tellerde bir titreşim yaratır. Çekiçe ne kadar sert vurulduğuna bağlı olarak farklı şiddetlerde ses alınabilir.

Piyano Haberleri

Piyano nasıl yazılır? Piyano mu piano mu, TDK’ye göre doğru yazılışı nedir?

İnsanların kendilerini gerek konuşarak gerekse yazarak doğru bir biçimde ifade etmesi son derece önemlidir. Özellikle yazılı iletişimlerde kullanılan sözcüklerin yazımında sıklıkla hata yapılmaktadır. Kendimizi yazarak ifade ederken yazım kurallarını göz önünde bulundurmalı ve ona göre yazmamız gerekmektedir. Dilimizde yaygın olarak yazım hatası yapılan kelimelerden biri piyano sözcüğüdür. Peki, piyano nasıl yazılır, TDK’ye göre doğru yazılışı nedir?

Egitim 28-07-23 19:15

İstediğiniz yere taşıyıp kolayca çalabileceğiniz en iyi portatif org modelleri

Org veya klavye çalmayı seviyor fakat genellikle çok büyük ve hantal oldukları için almak istemiyorsanız dikkatinizi buraya verin! Zira artık devasa büyüklükte klavyeler almaya gerek kalmadı. Klavyeyeler taşınabilir boyutlarda üretilebildiği gibi hafızasında bulunan hazır tonlar ve bilgisayar yazılımlarıyla da desteklenebiliyor. Yaratıcılığınızı artıracak ve yanınızda her yere götürebileceğiniz harika org modellerini sizin için bir araya getirdik.

Haber 23-05-23 16:36

Kurye Muharrem Can İncir'in sosyal medyadaki görüntüsü gündem oldu! Dünyaca ünlü piyanist konserine davet etti, sahnede piyano çaldı

Sosyal medyada bir kuryenin sipariş götürdüğü yerde piyano çaldığı anlara ait görüntüler gündem olmuştu. Motosikletli kurye Muharrem Can İncir, bu kez piyanoyu sahnede çaldı. Dünyaca ünlü piyanist Gülsin Onay'ın konserini izleyen İncir, davet üzerine piyanonun başına geçerek 'River Flows in You' parçasını çaldı. İzleyicilerden büyük alkış alan Muharrem Can İncir, gururlandığını belirterek "Gülsin hanım sağ olsun sahneye çıkardı, piyano çaldırdı" dedi.

Haber 13-01-23 09:15

Siparişi teslim ettikten sonra piyano performansıyla herkesi büyülemişti! Genç kurye konuştu: Kendi kendime öğrendim

Sosyal medyada yayılan görüntülerde, bir şirkette kuryelik yaptığı öğrenilen gencin, piyano performansı herkesi büyülemişti. Mozart'ın 'Türk Marşı' bestesini ustalıkla çalan genç kurye konuştu. Piyano çalmayı kendi başına öğrendiğini anlatan Muharrem Can İncir artık kuryelik yapmayacak. Öte yandan İncir'in çalıştığı firmanın CEO'su Batuhan Gültakan da açıklamalarda bulundu. İşte haberin detayları...

Haber 11-01-23 17:29

Siparişi teslim ettikten sonra öyle bir şey yaptı ki! Genç kuryenin piyano performansı sosyal medyada gündem oldu

Sosyal medyada yayılan görüntülerde, bir firmada kuryelik yaptığı öğrenilen gencin piyano performansı herkesi büyüledi. Mozart'ın 'Türk Marşı' bestesini ustalıkla çalan kurye, sosyal medyadaki kullanıcılar tarafından büyük beğeni topladı. Gencin videosu kısa sürede viral oldu. İşte gencin herkesi hayran bırakan piyano performansı...

Haber 10-01-23 18:46

Piyanoyla başlayan yolculukları uluslararası sahnelere açılıyor

Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Doktor Öğretim Üyesi Demet Eytemiz'in sınıfında eğitim verdiği 10 ila 20 yaş arasındaki 7 piyanist, elde ettikleri derecelerle Türk sanatçıların uluslararası sahnelerdeki başarısını sürdürüyor - Eytemiz'in öğrencilerinden 15 yaşındaki Papatya Biter son olarak Music Festival Rhapsody ve Alkanova Müzik yarışmalarında birincilik elde ederek uluslararası başarılara imza attı

Yurthaber 13-10-22 11:39

Macar sanatçı Havasi, 11 Ekim'de müzikseverlerle buluşacak

Macar sanatçı Havasi, 11 Ekim'de müzikseverlerle buluşacak

Yurthaber 07-10-22 09:23

Piyanist Lal Karaalioğlu yarın konser verecek

Piyanist Lal Karaalioğlu yarın konser verecek

Yurthaber 28-09-22 17:12

Geleceğin piyanistleri Sarıkamış'ta açılan kursta yetişiyor

Kursiyerlerden Rana Yolcu: - "İnşallah sadece Türkiye’nin değil dünyanın en iyi piyanistleri oluruz"

Yurthaber 28-09-22 10:44

Görme engelli Şevval, bestesiyle Türk milletinin zaferini dünyaya duyurmak istiyor

Zafer Bayramı için yazdığı "Zafer Yolu" isimli şarkıya klip çeken Şevval Koç: - "Milletimizin kazandığı en büyük ve en güzel zaferlerden birisi için şarkı yazmak ve bestelemek benim için çok onur verici"

Yurthaber 28-08-22 11:09

Eskişehir'de teknik üniversite öğrencileri enstrüman çalmayı da öğreniyor

Uluslararası Vladimir Spivakov Sanat Vakfı Türkiye Temsilcisi Amine Aygistova tarafından seçmeli ders olarak verilen eğitime katılan öğrenciler, teknik dersler sonrası çeşitli enstrümanlar çalıyor

Yurthaber 17-06-22 13:06

İzmir'de 7. Uluslararası Piyano Yarışması ve Festivali başladı

İzmir'de 7. Uluslararası Piyano Yarışması ve Festivali başladı

Yurthaber 14-06-22 12:50

Van'da sanat tutkunları doğayla iç içe piyano çaldı

Van'da sanat tutkunları doğayla iç içe piyano çaldı

Yurthaber 30-05-22 11:40

MDOB, 3 Tenor Piyanolu Şan Konseri verecek

MDOB, "3 Tenor Piyanolu Şan Konseri" verecek

Yurthaber 24-05-22 18:41

Azerbaycan devlet sanatçıları Bursa'da piyano resitali sundu

Azerbaycan devlet sanatçıları Bursa'da piyano resitali sundu

Yurthaber 21-03-22 22:40

Savaştan etkilenen Ukraynalılar için Ankara'da yardım konseri

Savaştan etkilenen Ukraynalılar için Ankara'da yardım konseri

Yurthaber 20-03-22 21:16

Tuluyhan Uğurlu ile sahne alan minik piyanist, ezgilerini dünyaya duyurmak istiyor

Yeteneği fark edilerek piyano eğitimi alan 8 yaşındaki Diyarbakırlı Melek Asya Arpa, müzikteki hedefine ulaşmak için yoğun çalışıyor - Arpa: - "Dünyanın birçok ülkesinde piyano çalmak istiyorum"

Yurthaber 11-02-22 11:15

Hem amatör hem profesyoneller için en iyi org markaları ve modelleri

Günlük hayatın yorgunluğundan müzik sesiyle uzaklaşanlardan mısınız? Müziğin iyileştirici etkisi yüzyıllardır bilinen bir gerçek. Dinlemek haricinde hobi olarak müzikle ilgilenmek, zihinsel ve psikolojik olarak pek çok artıya sahip. Evrensel müziğin vazgeçilmezleri arasında yer alan orgu çalmak ise hemen her müzik dalında yer alabildiği için size keyifli anlar yaşatabilir. En iyi org markalarını sıraladığımız bu yazı sayesinde ‘Hangi marka org almalıyım?’ sorusuna hızlıca yanıt bulacaksınız!

Haber 20-01-22 14:33

Sosyal medyanın gündeminde! Hortumda yıkılan evinde piyano çaldı

ABD’nin Kentucky eyaletindeki hortum felaketinin çok acı bir bilançoya yol açmıştı. Hortum felaketinin ardından yıkılan evine gelen bir kişi, evdeki enkazın arasında piyano çaldı. Piyano çalan kişinin kardeşi tarafından paylaşılan görüntü sosyal medyanın gündemine oturdu.

Haber 17-12-21 02:40

Mutlak kulak Deniz Örak, ünlü piyanistlerle sahne alma hedefinde

Hatay'da yaşayan görme engelli Deniz Örak, henüz 4 yaşındayken fark edilen "mutlak kulak" yetisi sayesinde uluslararası başarılara imza attı - 13 yaşındaki Deniz Örak: - "Piyano çalarken çok büyük keyif alıyorum, Türk Marşı'nı ve Chopin, Schubert, Mozart ve Fazıl Say'ın eserlerini çalmayı çok seviyorum. Sahnede olmak, dinleyenlerin alkış sesini duymak beni çok mutlu ediyor" - Anne Nursel Bayramoğlu Örak: - "Sanat camiası çok büyük, çok güçlü. Deniz'i duysunlar isterim, birlikte değerli isimlerle sahne almasını da isterim. Deniz'i büyük sahnelerde, çok büyük kitleler karşısında hayal ediyorum ve göreceğime inanıyorum"

Yurthaber 16-12-21 11:56

Böylesini daha önce görmediniz! Piyona çalarak sahibinden yemek isteyen köpek sosyal medyada viral oldu

Kedi ve köpeklerin en sevimli halleri sosyal medya kullanıcılarının ilgisini çeken konular arasında yer alıyor. Çoğu kullanıcı canı sıkkın ya da morali bozuk olduğunda genellikle sevimli dostlarımızın videolarıyla eğlenmeyi tercih ediyor.

Trend 15-10-21 14:11

Otizmli Azat piyanodaki yeteneğiyle şaşkına çeviriyor: Fazıl Say bir yerde Azat'la karşılaşsa, elinden tutsa diye hayal kuruyorum

Piyano ve klasik müziğe olan tutkusunun keşfedilmesinin ardından hayatını müzik ile şekillendirmeye karar veren 17 yaşındaki otizmli Azat Çalgın, yeteneği doğrultusunda üniversite okuyabilmek için müzisyenlerden destek istiyor. bir kere duyduğu bir parçayı nota bilmesine gerek kalmadan çalabilen Azat'ın annesi, ''Bir müzisyen bir gün bir yerde Azat'ı fark etse. Mesela Fazıl Say bir yerde Azat'la rastlaşsa, Azat'ın elinden tutsa'' diye hayal kuruyorum'' şeklinde konuşuyor.

Haber 12-10-21 11:37

34. Uluslararası İzmir Festivali kapsamında 4 el piyano konseri düzenlendi

34. Uluslararası İzmir Festivali kapsamında 4 el piyano konseri düzenlendi

Yurthaber 28-08-21 10:13

Konuşamayacağı sanılan otizmli çocuk şiir öğrendi, piyano yeteneğiyle de şaşırttı

"Mutlak perde yeteneği" olarak da bilinen "absolut" kulağa sahip otizmli Elif Ece Türkoğlu, müzik öğretmeninin yeteneğini fark etmesiyle aldığı eğitimin ardından çaldığı piyanoyla, dinleyenleri kendisine hayran bırakıyor - Anne Sibel Türkoğlu: - "Elif Ece çizgi film müziklerini yapmayı hedefliyor. Bu hayali var. Evimizde müzikten başka bir şey yapılmıyor" - Elif Ece Türkoğlu: - "Piyano çalarken mutlu oluyorum"

Yurthaber 06-08-21 11:14

Otizmli Merve, müzik tutkusuyla hayata sarıldı

Anne Fatma Aydoğdu: - "Kimse 'bir şey olmaz' demesin, çocuklarını yabana atmasın. Bu çocuklar için eğitim çok önemli. Ne kadar erken başlanırsa o kadar çok yol alınır" - Müzik öğretmeni Nilgün Koca: - "Benimle bir şeyler yapmayı seviyor. Merve'nin müzik kulağı çok güzel olduğu için duyduğunu çalabiliyor"

Yurthaber 19-05-21 11:11

Görme engelli Bager Çalışçı, lalelerin donattığı Muş Ovası’nda piyano resitali verdi

Muş'ta doğuştan görme engelli 9 yaşındaki Bager Çalışçı, lalelerin kırmızıya bürüdüğü Muş Ovası'nda piyanoyla konser verdi. Başta Beethoven olmak üzere birçok sanatçısının eserini çalan Bager, konserini koronavirüsle mücadele eden sağlık çalışanları ve güvenlik güçlerine armağan etti.

Trend 04-05-21 10:58

Türk piyanistler 11 yaşındaki Nisan ile 10 yaşındaki İrfan, Romanya merkezli yarışmada birincilik elde etti

Çevrim içi düzenlenen etkinlikte Türkiye, Romanya, Portekiz, İspanya, Fransa, Macaristan ve Moldova'dan 120 katılımcı yer aldı - Kendi yaş gurubunda birinci olan 11 yaşındaki Nisan Öksüz: - "3 gün sonra doğum günüm. Aldığım birincilik erken doğum günü hediyesi oldu"

Yurthaber 12-04-21 10:37

Okuma yazmayı 4 yaşında öğrendi, 8 yaşında piyanoda adını dünyaya duyurdu

Gaziantepli Hamit Erdem Özpolat, ailesi tarafından "canı sıkılmasın" diye yönlendirildiği piyanoda 2 yıl gibi kısa bir sürede 7 uluslararası ödül aldı - Özpolat: - "Kendime Martha Argerich ve Lang Lang'ı örnek alıyorum. Onlar gibi dünyaca ünlü bir piyanist olmak istiyorum. Bunun hayalini kurmak bile çok hoşuma gidiyor" - Piyano eğitmeni Renata Popovych Çavdar: - "Hamit, absolut kulağa sahip. Bu kulağa çok az sayıda, çok nadiren sahip insanlarla karşılaşabiliyoruz"

Yurthaber 05-04-21 11:22

Kahramanmaraş'ta otizmli genç piyanist yaya geçidinde piyano çaldı

Kahramanmaraş'ta otizmli genç piyanist yaya geçidinde piyano çaldı

Yurthaber 02-04-21 12:03

Fedakar anne birlikte müzik eğitim aldığı otizmli oğlunu güzel sanatlar lisesine hazırlıyor

Oğlu için kendi kendine nota ve org çalmayı öğrenen Türkan Esenoğlu, birlikte sahneye çıkmanın hayalini kuruyor - Anne Esenoğlu: - "Oğlumu güzel sanatlar lisesi sınavlarına hazırlıyorum. Son bir aydır çok sevdiği müzik eğitmeni Orçun Berrakçay'dan haftada iki gün eğitim almaya başladı. Derslere oğlumla birlikte ben de katılıyorum. Eve gelince öğrendiklerini beraber tekrarlıyoruz" - İzmir Demokrasi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Orçun Berrakçay: - "Türkan hanım profesyonel anlamda daha önce hiç müzik eğitimi almamasına rağmen oğlu için müzikle ilgilenmeye başlamış. Onun sayesinde Kerem'in başarısı arttı"

Yurthaber 01-04-21 11:03

Aydın'da yaşayan 7 yaşındaki Derin, çevrim içi düzenlenen uluslararası piyano yarışmasında 1. oldu

Aydın'da yaşayan 7 yaşındaki Derin, çevrim içi düzenlenen uluslararası piyano yarışmasında 1. oldu

Yurthaber 17-03-21 12:49

Gaziantepli 8 yaşındaki Meriç piyanoyla adını dünyaya duyurmaya başladı

Yaklaşık 1,5 yıl önce müzik öğretmeninin tavsiyesiyle piyano eğitimlerine başlayan 8 yaşındaki Meriç Dermircioğlu, kısa sürede Rusya, İspanya ve ABD'de katıldığı yarışmalardan 4 madalya kazandı - Dermircioğlu: "Müzik ve piyano benim hayatımda hep var olsun istiyorum. Yarışmalara katılırken çok yorulduk ama sonucunu elde ettik. Bundan sonraki süreçte de çalışmalarıma devam edeceğim"

Yurthaber 12-03-21 11:11

Gaziantepli 8 yaşındaki Meriç piyanoyla adını dünyaya duyurmaya başladı

Yaklaşık 1,5 yıl önce müzik öğretmeninin tavsiyesiyle piyano eğitimlerine başlayan 8 yaşındaki Meriç Dermircioğlu, kısa sürede Rusya, İspanya ve ABD'de katıldığı yarışmalardan 4 madalya kazandı - Dermircioğlu: "Müzik ve piyano benim hayatımda hep var olsun istiyorum. Yarışmalara katılırken çok yorulduk ama sonucunu elde ettik. Bundan sonraki süreçte de çalışmalarıma devam edeceğim"

Yurthaber 12-03-21 11:11

Karlsruhe Müzik Üniversitesini tam puanla kazanan 15 yaşındaki İzmirli piyanist Nehir başarısının sırrını anlattı:

"Tüm dünya pandemi nedeniyle birçok alanda durmuşken ben tam aksine bu hedefe ulaşmak için çalışmalarımı daha da artırdım, sıkı şekilde sınavlara hazırlandım" - "Heyecanla sınav sonuçlarını bekledim ve resmi sonuçlar açıklandığında üniversiteye kabul edildiğimi öğrendim. Gerçekten büyük sevinç yaşadım. Çünkü bu aslında 4 yaşımdan bu yana piyano ve müzik için verdiğim emeklerin bir ödülüydü"

Yurthaber 04-03-21 11:09

Barış Manço hayranı görme engelli Ümit'in hayali müzik öğretmeni olmak

Piyano tutkunu görme engelli Ümit Ekrem Mikyas, Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümünün yetenek sınavlarını başarıyla geçerek müzik öğretmenliği bölümüne kaydını yaptırdı - Barış Manço'nun tüm eserlerini piyanoyla icra edebilen Ümit, tecrübelerini öğretmen olduktan sonra öğrencileriyle paylaşmak istiyor

Yurthaber 16-09-20 11:15

Barış Manço hayranı görme engelli Ümit'in hayali müzik öğretmeni olmak

Piyano tutkunu görme engelli Ümit Ekrem Mikyas, Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümünün yetenek sınavlarını başarıyla geçerek müzik öğretmenliği bölümüne kaydını yaptırdı - Barış Manço'nun tüm eserlerini piyanoyla icra edebilen Ümit, tecrübelerini öğretmen olduktan sonra öğrencileriyle paylaşmak istiyor

Yurthaber 16-09-20 11:15

Barış Manço hayranı görme engelli Ümit'in hayali müzik öğretmeni olmak

Piyano tutkunu görme engelli Ümit Ekrem Mikyas, Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümünün yetenek sınavlarını başarıyla geçerek müzik öğretmenliği bölümüne kaydını yaptırdı - Barış Manço'nun tüm eserlerini piyanoyla icra edebilen Ümit, tecrübelerini öğretmen olduktan sonra öğrencileriyle paylaşmak istiyor

Yurthaber 16-09-20 11:15

Yok böyle kedi! Acıktığını piyano çalarak haber veriyor

ABD'de yaşayan bir ailenin sahiplendiği tekir kedi, acıktığını ya da kumunun temizlenmesi gerektiğini piyano çalarak haber veriyor. Kedinin sahibi Kate Nyx, 'Yavruyken kabına sığmazdı, sonradan kaotik bir beyefendiye dönüştü' dedi.

Haber 14-08-20 12:10

Evden çıkamayınca salatalık ve havuçtan piyano düzeneği kurdu

Eskişehir'de koronavirüs nedneiyle evden çıkamayan 7 yaşındaki Ege Yılmaz, çeşitli teknolojik aletler ve bilgisayar programı yardımıyla havuç ve salatalıklardan tuş yaparak piyano düzeneği tasarladı.

Haber 11-05-20 13:53

Ödüllü küçük piyanist büyük hedeflere ulaşmak istiyor

Gaziantep'te, ailesinin yönlendirmesiyle iki yıl önce piyona dersleri almaya başlayan 9 yaşındaki Evrim Eren, katıldığı uluslararası yarışmalarda elde ettiği derecelerle kendisine güvenenleri yanıltmadı - Evrim Eren: - "Fazıl Say gibi olmak istiyorum. İleride de yurt dışında konserler vermek istiyorum"

Yurthaber 20-03-20 11:12

Üniversitenin koridorlarında İki devlet bir milletin ezgileri yankılanıyor

Sanatlarını sürdürmek için Erciyes Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesini tercih eden Azerbaycanlı öğretim üyeleri, ülkelerinde edindikleri müzik bilgisi ve sevgisini öğrencilerine aşılıyor - Prof. Dr. Nigar Askerova: - "Almanya'ya gitseydim, ABD'ye gitseydim, hem dil hem din farklılığı duyardım. Burada hem dinimiz hem dilimiz bir" - Doç. Dr. Ganire Hüseynova: - "Avrupa'nın başka ülkelerine de gidebilirdik ama Türk milletimize gidelim dedik, Atatürk'ün Türkiye'sine bu fikirle geldik" - Doç. Dr. Afak Caferova: - "Azerbaycan benim vatanım, toprağım. Burası da bize vatan gibi geliyor"

Yurthaber 09-03-20 11:12

Kusursuz kulak Bager, hayalini kurduğu müzik okuluna girmek için çalışıyor

Muş'ta duyduğu sesleri notaya dökebilme yeteneğine sahip 8 yaşındaki engelli görme Bager Çalışcı, kendi çabasıyla braille alfabesi ve nota sistemini öğrenen babası Mehmet Çalışcı ile haziranda yapılacak Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Hazırlık İlkokulu yetenek sınavına hazırlanıyor - Bager Çalışcı: - "Mozart, Beethoven, Sebastian Bach gibi ünlü piyanistlerin yolundan gitmek istiyorum"

Yurthaber 04-03-20 11:17

Müzik şehri Kırşehir'de piyano ve kemana ilgi artıyor

Müzik şehri Kırşehir'de piyano ve kemana ilgi artıyor

Yurthaber 26-02-20 12:34

Uluslararası Bursa Piyano Festivali başladı

Festival için 25 şehir ve 6 ülkeden 250 piyano sanatçısı kente geldi

Yurthaber 29-01-20 18:24

Çocukken tuşlarından etkilendiği piyanonun virtüözü oldu

Anaokulunda gördüğü piyanonun tuşlarından etkilenerek müzikle tanışan genç piyanist Berkay Özkan, piyano virtüözü olarak uluslararası alanda da adını duyurmaya başladı - Piyanist Özkan: - "Güzel ve önemli işler yapmak isteyen insanların ortak noktaları çok çalışmaları. Genç arkadaşlarımız başarı elde etmek istiyorsa çok çalışmaları gerekiyor"

Magazin 04-01-20 12:06

Tekirdağ'da Gülsin Onay Piyano Günleri başladı

Tekirdağ'da "Gülsin Onay Piyano Günleri" başladı

Yurthaber 22-12-19 21:35

Rhapsody Adana Piyano Festivali ve Yarışması 16-20 Mart'ta yapılacak

"Rhapsody Adana Piyano Festivali ve Yarışması" 16-20 Mart'ta yapılacak

Magazin 28-11-19 12:47

Piyanonun altın kızı Nil Göksel, Viyana'dan birincilikle döndü

Piyanonun "altın kızı" Nil Göksel, Viyana'dan birincilikle döndü

Magazin 27-11-19 15:26

20'nci Uluslararası Antalya Piyano Festivali

Ünlü piyanist İdil Biret festivalde sahne aldı

Yurthaber 23-11-19 17:27