Reklam Haberleri

Yakında geliyor! İşte iddialara göre Netflix'in reklamlı abonelik fiyatı

Online içerik platformu Netflix'in reklamlı abonelik seçeneği için planladığı fiyat hakkında çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. İddiaların odağında yer alan reklamlı Netflix'in fiyatı birçok kişiyi şaşırtabilir. İşte ortaya atılan Netflix'in reklamlı abonelik fiyatı iddiası...

Haber 28-08-22 10:02

Apple'dan iPhone'da reklam hamlesi! Kullanıcıları kızdıracak

Apple, iPhone'lardaki daha fazla uygulamada reklam gösterebilir. Bomba etkisi yaratan bu iddia, Mark Gurman'a ait. Gurman'a göre, Apple zaman içinde kendi reklamcılık işini iPhone'larda önemli ölçüde genişletecek.

Haber 15-08-22 09:40

Netflix'ten şoke eden açıklama! Tüm içerikler olmayacak

Netflix, reklamlı abonelik seçeneği için çalışmalarını sürdürürken, platformun yöneticilerinden dikkat çeken bir açıklama geldi. Netflix yöneticilerinin sözlerine bakılırsa, reklamlı abonelik seçeneği şu anda platformda izleyebileceğiniz tüm içerikleri içermeyecek.

Haber 21-07-22 10:00

Rahibe, fotoğraf çekimi sırasında öpüşen kadınları görünce anında ayırmak için hamle yaptı! “Şeytanın işi”

İtalya’nın Napoli şehrine bağlı bir İspanyol mahallesinde reklam için iki mankenin öpüştüğü bir sahne çekiliyordu. Modelleri Serena De Ferrari ve Kyshan Wilson’un sokak ortasında öpüştüğünü gören bir rahibe yanlarına yaklaştı. “Şeytanın işi” diyerek kadınları birbirinden ayırdı.

Trend 19-07-22 13:15

TikTok’ta skandal reklamlar! Sanki pikniğe gidiyorlar…

Suriye’den kaçışta TikTok reklamları dönemi başladı. Önce Türkiye’ye, Türkiye’den de Avrupa’ya kaçmak isteyenleri TikTok üzerinden yayınladıkları reklamlarla kandıran insan kaçakçıları ölüm yolu gerçeğini müzik ve sloganlarla sanki pikniğe gider gibi gösterip kendilerine müşteri topluyor. İşte inanılmaz insan kaçakçılığı haberinin detayları…

Haber 14-04-22 07:47

Kimse evlenmek istemeyince şehrin her yerine ilanlarını astı! Yöntemi şaşırttı

İngiltere’de yaşayan Hintli bir adam aradığı aşkı bulamadığı için ilginç bir yönteme başvurdu. Şehrin ortasındaki reklam panolarına kendi ilanını vererek evlenmek istediğini belirten Jeevan Bhachu isimli adam herkesi şaşırttı.

Trend 08-03-22 11:39

Google'dan Rusya'ya yönelik bir karar daha: Durdurdu!

Google'dan Ukrayna'yı işgal girişiminde bulunan Rusya'ya karşı bir hamle daha yapıldı. Google yaptığı açıklamada, Rusya'da online reklam satışını durdurduğunu söyledi.

Haber 04-03-22 15:25

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan ve Prof. Dr. Mustafa Çetiner’i isyan ettiren olay!

Ünlü profesörlerin isimlerini kullanarak yapılan ilaç reklamları isyan ettirdi. Sosyal medyada kimi ünlü doktorun ismi 'ereksiyon ilacı' için kiminin de 'parazit ilacı' reklamlara malzeme edildi. Ne olduğu bilinmeyen bu ürünlerde isimleri kullanılan Prof. Mustafa Çetiner ve Prof. Mehmet Ceyhan, bu sahtekârlığa son verilmesini isteyerek çağrıda bulundu. İşte son dakika haberinin detayları…

Haber 29-01-22 08:42

Türkiye onu tek nefeste 81 ili sayarken tanıdı! Barış öğretmen sırrını açıkladı

Adını bir reklam filminde oynayarak duyuran matematik öğretmeni Barış Gökdemir, tek nefeste 81 ili saymasıyla tüm Türkiye'de tanınır hale geldi. Kısa sürede adından söz ettiren Gökdemir, yaklaşık 15 yıldır tek nefeste 81 ili saydığını, tüm illerin telefon kodlarını ezbere bildiğini söylüyor. Çok fazla olumlu tepki aldığını söyleyen Gökdemir, "Herkese teşekkür ediyorum. Duygulanmamak elde değil. Vatandaşları çok seviyorum'' dedi.

Haber 14-01-22 17:12

Büyük tepki çekmişti! Güney Koreli süt firması, kadınları inek olarak gösteren reklam için özür diledi

Güney Kore’nin en büyük süt ürünleri firması, kadınları inek olarak gösteren reklam filmi nedeniyle özür diledi. Kamuoyundan gelen yoğun tepkilerden sonra reklam filmi YouTube sayfasından kaldırıldı ancak internet kullanıcıları tarafından yeniden yüklenen video çok sayıda kişi tarafından izlendi.

Haber 15-12-21 14:48

Reklamdan ekonomiye 340 milyar liralık katkı

2020 yılında reklam ve medya yatırımlarının ekonomiye toplam katkısı yüzde 6,73 ile 340 milyar TL oldu.

Finans 30-11-21 14:32

Şaka değil: Reklamları yakında rüyanızda da görebilirsiniz!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) ile Harvard ve Montreal üniversitelerindeki araştırmacılara göre, firmalar insanların rüyalarına reklam yerleştirebilir.

Haber 25-11-21 11:58

Zoom'da reklam dönemi başlıyor

Video konferans uygulaması Zoom, reklam gösterimi için kapıyı resmen açtı. Pandemide çıkış yakalayan platform, ücretsiz olan "Basic" (Temel) paketindeki kullanıcılar için reklamları test etmeye başlıyor.

Haber 03-11-21 12:48

Google harekete geçti! Kaldırılıyor

Google, iklim değişikliği hakkındaki yanlış bilgileri destekleyen veya bu tür içerikleri para kazanmak için kullanan dijital reklamlara karşı önlem alıyor.

Haber 09-10-21 01:28

Samsung reklamları durdurmaya başladı

Şimdi, bu duyurudan sadece birkaç gün sonra Samsung bu vaadi gerçekleştirmek için adımlar atmaya başladı. Şirket ilk hamlesinde artık stok Hava Durumu uygulamasında reklam göstermeyi durdurdu.

Haber 25-08-21 11:03

Ireland Baldwin reklam için kıvrımlarını sergiledi

Bir zamanlar Hollywood'un ünlü çifti olan Alec Baldwin ile Kim Basinger'ın tek çocuğu model Ireland Baldwin son paylaşımıyla beğeni topladı.

Magazin 23-08-21 10:15

Samsung kullanıcılarına güzel haber: Reklamlar kaldırılıyor!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, bazı sistem uygulamalarında bulunan reklamları kaldırma kararını onayladı. Böylece dünyanın dört bir yanındaki kullanıcıların bir süredir şikayet ettiği reklamlar, artık karşınıza çıkmayacak.

Haber 19-08-21 12:32

Google'dan kripto para kararı!

Google, kripto paralar için getirdiği reklam yasağını kaldırdı. Böylece 3 yıldır kripto para reklamı almayan Google reklam almaya başlayacak.

Haber 04-08-21 11:44

Xiaomi Studios ortaya çıktı

Bu haftanın başlarında Xiaomi, yeni bir departman için Çinli bir mikroblog sitesi olan Weibo’da yeni bir hesap açtı. Söz konusu yeni birim, Xiaomi Studios olarak adlandırılıyor.

Haber 23-06-21 10:35

AB'den Google'a soruşturma! İşte nedeni

Avrupa Birliği (AB), teknoloji şirketi Google'ın dijital reklam faaliyetlerine yönelik rekabet soruşturması başlattı.

Haber 22-06-21 14:19

Reklam amaçlı toplu e-posta ya da mesaj göndermek suç mudur?

Son dönemde en çok kullanılan reklam araçlarından biri haline gelen toplu e-posta gönderimi, maliyet, televizyon ve gazete reklamlarına oranla daha düşük olmasıyla dikkat çekiyor. Peki toplu e-posta gönderimi suç sayılıyor mu? Avukat Tuğsan Yılmaz anlattı.

Haber 15-06-21 14:23

Youtube, ana sayfa başında siyasi içerikli reklam yayınını yasakladı

ABD merkezli video paylaşım platformu Youtube, başlık sayfasının üstünde siyasi içerikli reklam yayınlamama kararı aldığını duyurdu.

Haber 14-06-21 23:37

Türkiye, dijital reklam yatırımlarında Avrupa'da en fazla büyüme gösteren ülke oldu

AdEx Benchmark Raporu’na göre, Avrupa'da dijital reklam yatırımları geçen yıl yüzde 6,3 büyüyerek 70 milyar avroya yaklaşırken, Türkiye yüzde 34,8 ile dijital reklam yatırımlarında en fazla büyüme gösteren ülke oldu.

Finans 07-06-21 15:03

YouTube'dan yeni reklam kararı!

Birçok kişi tarafından kullanılan YouTube, reklam politikası ile çok fazla tepki görüyordu. Ancak YouTube yeni bir karar aldı. İşte YouTube'un yeni reklam politikası ile ilgili merak edilen detaylar.

Haber 24-05-21 10:07

Sosyal medyayı sallayan 20 Years Challange akımı hakkında uyarı

Sosyal medyada gündem olan 20'li yaşlara ait fotoğraf paylaşımı akımına 30 milyondan fazla insan katıldı. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi ve Dijital İletişim Araştırmacısı Doç. Dr. Ali Murat Kırık yeni akımla ilgili kullanıcılara uyarılarda bulundu.

Haber 05-05-21 16:39

Apple-Facebook anlaşmazlığı: Kişisel verilerin toplanması ve kullanımı, teknoloji devlerini nasıl karşı karşıya getirdi?

Gelirinin çok önemli bir kısmını kullanıcılarına ait verileri toplayıp satarak elde eden Facebook, Apple'ın iPhone ve iPad işletim sistemlerinde yaptığı son güncellemeden rahatsız.

Haber 26-04-21 16:46

Mustafa Mert Topal kimdir, kaç yaşında ve aslen nereli? Apple reklamında oynayacağı iddia edilmişti!

Trabzonspor altyapı oyuncusu Mustafa Mert Topal'ın Apple şirketinin reklamlarında oynayacağı iddialarının doğru olmadığı ortaya çıktı. Mustafa Mert Topal, Apple'a yaptığı başvuru sonucu kabul edildiğini iddia etmişti. Peki Mustafa Mert Topal kimdir, kaç yaşında ve aslen nereli? İşte Apple reklamında oynayacağı iddia edilen Mustafa Mert Topal biyografisi...

Haber 10-04-21 17:40

Intel tarafından yayınlanan bir reklam alay konusu oldu

Dünyanın en büyük teknoloji devleri içerisinde yer alan Intel ve Apple arasındaki tartışma giderek büyüyor. Ancak bunun eğlenceli bir şekilde devam ettiğini söylemek mümkün.

Haber 09-04-21 09:47

Medya yatırımları 2020'de 13 milyar 976 milyon liraya ulaştı

Türkiye’de Tahmini Medya ve Reklam Yatırımları 2020 Yılı Raporu yayımlandı. Rapora göre; Türkiye’de toplam medya yatırımları 13 milyar 976 milyon TL olarak gerçekleşti. Mecra dışı reklam yatırımları ile beraber, toplam medya ve reklam yatırımları ise bir önceki yıla göre yüzde 24 oranında büyüyerek, 17 milyar 469 milyon TL oldu.

Haber 08-04-21 18:46

Apple'ın yeni reklam yüzü Trabzon'dan

Trabzon'da 17 yaşındaki lise öğrencisi Mustafa Mert Topal, ABD merkezli teknoloji şirketi Apple’a yaptığı reklam yüzü başvurusuna olumlu geri dönüş aldı. Milyonlarca başvuru arasında seçilmenin heyecanını yaşayan Topal, 20 Nisan’da ilk kez gideceği ABD'nin Kaliforniya eyaletinde reklam çekimlerine katılacak.

Haber 05-04-21 13:24

Uğur Batı kimdir, nereli ve kaç yaşında? İşte Uğur Batı biyografisi...

Daha önce Harvard Business Review Türkiye, Bloomberg Businessweek Türkiye, BrandMap, Grafik Tasarım ve Milliyet.com.tr gibi pek çok yayında köşe yazarlığı yapmış olan ve yayınlanmış 19 kitabı bulunan Uğur Batı bugün Demet ve Alişan ile Sabah Sabah programının konuğu oluyor. Vatandaşlar Prof. Dr. Uğur Batı'nın hayatını araştırmaya koyuldu. Peki Prof. Dr. Uğur Batı kimdir, nereli ve kaç yaşında? İşte Prof. Dr. Uğur Batı biyografisi...

Haber 30-03-21 09:50

TSE, Enstitünün adını kullanarak yanıltıcı reklam yapan firmaya yaptırım istedi

TSE, Enstitünün adını kullanarak yanıltıcı reklam yapan firmaya yaptırım istedi

Yurthaber 19-03-21 16:35

TikTok, kullanıcıların kişiselleştirilmiş reklamlardan kaçınmasına izin vermeyecek

Uygulamada şu an için, yalnızca reklamverenlerden gelen genel mesajları görmenize izin veren bir seçenek var. Ancak bu durum önümüzdeki ay değişiyor.

Haber 19-03-21 09:26

Maria Gomez reklam çekimleri için Malibu sahillerine indi

Ünlü Fitness modeli Maria Gomez bir markanın reklam çekimleri için Malibu sahillerinde lila rengi bikinisiyle seksi pozlar verdi.

Magazin 17-03-21 10:07

Facebook ve Apple arasındaki savaş herkesin gündeminde

Küresel çapta ses getiren Facebook ve Apple arasındaki savaş her geçen gün daha fazla büyüyor ve Apple ile Facebook bir türlü anlaşamıyor. İşte merak edilen detaylar.

Haber 15-03-21 09:42

Facebook Sticker reklamlarının testine başladı

Facebook, içerik oluşturuculara izleyicilerinden para kazanmaları için daha fazla seçenek sunuyor. Test ettiği yöntemlerden biri, Stories’den para kazanmanıza yarayabilir.

Haber 13-03-21 09:25

Google veri gizliliği konusunda adım atmaya başladı

Çoğu insan, Facebook ve Google gibi teknoloji devlerinin, insanların çevrim içi ortamda tam olarak ne yaptığını bildiğinin artık farkında. Bu teknoloji devleri kişisel bilgileri reklam verenlere satarak bir ton para kazanıyor. Reklam verenler de, insanlara doğrudan kendilerini hedefleyen reklamlar sunma konusunda daha iyi hale geliyor.

Haber 08-03-21 09:17

RTÜK Başkanı: Reklam süresi 12 dakika olacak

RTÜK Başkanı Davut Dursun, yeni yasa ile reklam süresinin programın yüzde 20’sini geçemeyeceğini, bu sebeple bir saatlik programın reklam süresinin en fazla 12 dakika olacağını söyledi.

Haber 22-04-11 20:04

Sağlıkta reklam uyarısı

Adana Tabip Odası Başkanı Dr. Osman Küçükosmanoğlu, özellikle yerel basın organlarında sağlık hizmetlerinin reklamının sıklaştığını belirterek, hem sağlık kuruluşlarını hem de basın-yayın organlarını uyardı.

Haber 06-01-05 13:28