Tablo Haberleri

Depremzede kadının tutkusu geçim kaynağı oldu! Tanesi 3 ila 5 bin TL arasında değişiyor Evde oturan kadınlar yapabilir

Kahramanmaraş'ta depremzede bir kadının konteyner kentte yaptığı tablolar geçim kaynağı oldu. Konteyner kentte yaşayan kadın önceleri sıkıldığını şimdi ise tablolar yaparak hem keyifli vakit geçirdiğini hem de kazanç elde ettiğini belirtti. Tabloların tanesi 3 ila 5 bin lira arasında, ortalama yapım süresi ise 3-7 gün arasında değişiklik gösteriyor. Evde oturan kadınların kendilerine uğraş bulmalarını tavsiye eden depremzede kadın bu şekilde stres attığını belirtti.

Kadin

100 yıldır kayıptı! 'Bayan Lieser'in Portresi' 32 milyon dolara alıcı buldu

Yaklaşık 100 yıldır kayıp olduğu düşünülen Gustav Klimt’e ait “Bayan Lieser'in Portresi” adlı tablo 32 milyon dolara alıcı buldu.

Haber

1999-2008 arasındaki sigortalılar dikkat! Erdoğan'dan EYT açıklaması geldi, gözler kademeli emeklilikte! İşte yaşa göre tablo...

9 Eylül 1999 ile 2008 arasında ilk kez sigortalı olan çalışanlar kademeli emeklilik bekliyor. 2000 sonrası sigortalılar ‘Kademeli emeklilik ne zaman çıkacak?’ sorusunun yanıtını bekliyor. Kademeli emeklilik çıkacak mı, yaş ve prim tablosu ne?

Finans

2 yıl önce 14 bin dolardı: 20 aylık çalışmanın ardından gerçek ortaya çıktı! Değeri artık...

2021 yılında 14 bin dolar civarında bir fiyat biçilen yağlı boya tablo, ünlü ressam Rembrandt'ın olduğu ortaya çıkınca fiyatı adeta tavan yaptı. Gerçeğin ortaya çıkmasıyla tablonun değeri 14 milyon dolara kadar yükseldi.

Haber

Tablo

Tablo Hakkındaki Haberler Mynet'te. Tablo Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

SGK uzmanı Özgür Erdursun açıkladı: Emekli maaşına ek zamda ‘devamı gelecek’ mesajı! Emeklilere 2. ek zamda fark ne kadar oldu, hangi emekli ne kadar maaş alacak? İşte yeni tablo…

Son dakika: Emeklilere verilen ek zam Meclis'ten geçti. Bağ-Kur SGK emekli maaşı zammı Ocak 2024 için yüzde 49,25’e yükseltildi. En düşük emekli maaşı da 10 bin TL oldu. Yeni emekli kök aylığı tablosu da değişti. Emeklilere seçim öncesi yeni zam geleceği iddiaları yeniden gündemde. SGK Uzmanı Özgür Erdursun, mart ayında seyyanen bir zam daha gelebileceğini söyledi.

Finans

Sanatçı Tuncay Yurtsever 34 bin toplu iğneyle Aşık Veysel'in portresini yaptı

Muğla'nın Bodrum ilçesinde yaşayan sanatçı Tuncay Yurtsever, Cumhurbaşkanlığı Genelgesiyle 2023 yılının "Aşık Veysel" yılı ilan edilmesi nedeniyle, 34 bin toplu iğneyle ünlü halk ozanının tablosunu yaptı.

Yurthaber

Metrekaresinde 20 bin taş bulunuyor! 600 dolardan dünyanın dört bir yanına satılıyor

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde yaşayan mozaik ustası Suriyeli Mehmed Eldeni, savaştan sonra yerleştiği Türkiye’de işlerini geliştirdi. Eldeni, 30 çalışanıyla ürettiği eserleri metrekaresini 600 dolardan satıyor. Tablolar; Amerika, Fransa, Almanya, Kanada ve Avustralya başta olmak üzere dünyanın dört bir yanına satılıyor. İşte detaylar...

Haber

Pazardan aldığı tablonun değeri dudak uçuklattı! Meğerse ünlü bir ressama aitmiş

İngiltere’nin Manchester şehrindeki bir bit pazarından 4 dolar (yaklaşık 106 TL) değerinde bir tablo satın alan kadın tablonun aslında gerçek bir sanat eseri olduğunu öğrenince şaşkına döndü. Resmin 1939'da Helen Hunt Jackson'ın yazdığı "Ramona" romanı için oluşturulan dört eserden biri olduğu ve tahmini değerinin 150 bin ila 200 bin dolar arasında olduğu belirtildi.

Trend

İki kez satıldı ama korkuyla geri getirildi! Hepsinin iade nedeni aynı... “Bu tablo lanetli”

İngiltere’de bir mağazada satılan genç bir kızın resmedildiği portre sosyal medyada dikkatleri üzerine çekti. Mağaza sahibinin tablonun iki farklı kişiye satıldıktan sonra ikisinin de aynı nedenlerle iade ettiğini söylemesi üzerine resim “lanetli” olarak kabul edildi. Sosyal medya kullanıcılarının bazıları hikayenin doğru olabileceğini savunurken bazıları ise tablonun değerini arttırmak için uydurulan bir hikaye olduğunu söyledi.

Trend

Temiz ve zahmetsiz! Duvarı delmeden tablo, ayna asmanın yolları

Duvara istediğiniz tabloları, panoları veya aynaları delik açmadan asmak ister misiniz? Muhtemelen bu soruya cevabınız “Evet.” olacak. Duvarların görünümünü bozan, hatta çatlaklar oluşturarak genel yapısını bile değiştirebilen çivi delikleri can sıkıcı olabiliyor. Neyse ki bunun da birkaç çözümü var. Gelin, duvara çivi bile çakmanıza gerek kalmayacak yöntemlere birlikte bakalım.

Haber

İnek dışkısından sanat eserleri yaratıyor! Bir gören bir daha bakıyor... Kullandığı malzemeye inanamayacaksınız

45 yaşındaki Alman sanatçı Werner Härtl, inek dışkısından yarattığı resimlerle viral olmayı başardı. Sanat eserlerinde inek gübresi kullanarak manzara resimleri yaratan Härtl, “Tablolara tamamen kuruduğunda kötü kokmuyor. Sanatımı yaratmak için sadece inek gübresi kullanıyorum” dedi.

Trend

Üç ayda 47 bin toplu iğneyle şahmeran tablosu yaptı

Sanatçı Tuncay Yurtsever: - "Efsane şahmeran tablomu doğaya yakın olsun diye tuval yerine çuval üzerine yaptım"

Yurthaber

Optik illüzyonda ilk gördüğünüz şey kişilik özelliklerinizi ortaya çıkartıyor

Optik illüzyonlar algımızı belirleyerek kişilik özelliklerimiz hakkında görülmeyenleri gösterebiliyor. Oldukça popüler olan optik illüzyonlar ile bizim bile fark etmediğimiz farklı yönlerimizi keşfedebiliyoruz. Aşağıda yer alan optik illüzyonda ilk gördüğünüz şeyde kişiliğiniz hakkında ipucu veriyor.

Kadin

Küçük bir odada başlamıştı! Gülşah Öğretmen, yaptığı tablolarla sınırları aştı

Elazığ’da Fen ve Teknoloji Öğretmeni olan Gülşah Bulut, 15 yıl önce hobi olarak başladığı resimlerini büyük bir mutlulukla yaparken, gelen siparişleri yetiştirmek için büyük çaba sarf ediyor.

Haber

Elektronik malzemeleri kullanarak yaptığı tabloları görenler hayran kalıyor

Ressam Sare Ertaş Kural, bilinçsizce doğaya bırakılan atık ve elektronik malzemelerin, çevreye ve hayvanlara verdiği zararı sanatını kullanarak anlatmaya çalışıyor. Kablo, ekran kartları ve pil gibi elektronik malzemeleri kullanarak tablolar yapan Kural, yeteneğiyle büyülüyor.

Haber

Van Gogh'tan sonra Claude Monet... 110 milyon dolarlık tabloya patates püreli saldırı

Almanya'da iki aktivist tarafından Claude Monet'in 2019’da 110 milyon dolara satılan Les Meules (Tahıl Yığını) adlı tablosu hedef alındı. Tabloya patates püresi fırlatan aktivistler ellerini tablonun asılı olduğu duvara yapıştırdı. Müze Sözcüsü koruyucu cam bulunan tablonun saldırıdan hasar almadığını aktardı. Dünyaca ünlü Vincent Van Gogh'un "Ayçiçekleri" tablosuna da domates çorbası fırlatılmıştı.

Haber

Evinizin kalitesini arşa çıkaracak ürün önerileri

Evinizde bulunan mevcut eşyaların yerine yenilerini eklemek veya dekorasyonunuzu tamamlamak istiyorsanız ama karar vermekte zorlanıyorsanız dert etmenize gerek yok. Sizin için duvar süslerinden aydınlatmalara çok güzel ürünleri araştırıp derledik. Evinizin havasını ve kalitesini değiştirebilecek bu özel ürünlere göz atmaya hazır mısınız?

Haber

Odanızın havasını değiştirecek, şıklığına şıklık katacak tablo modelleri

Evinizde bir değişim yaratmak ve ortamın havasını canlandırmak istiyorsanız benzersiz tasarımları ve uyumlu renkleriyle birbirinden havalı tablolar, aradığınız ürün olabilir. Dilerseniz tabloları kullanarak evinizi bir sanat galerisine dönüştürebilir ya da sevdiğiniz baskılarla yaşam alanınızda ufak ama büyülü dokunuşlar bırakabilirsiniz. Vakit kaybetmeden evinize çok yakışacak harika tabloları incelemeye ne dersiniz?

Haber

Erdoğan’ın cemevi ziyareti sonrasında çok tartışılmıştı! Hüseyin Gazi Vakfı Başkanı açıklama yaptı….

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın cemevi ziyareti sonrası yaşanan tartışmalar üzerine Hüseyin Gazi Kültür ve Sanat Vakfı Başkanı Mehmet Ali Ayyıldız’dan açıklama geldi. Tabloların yerinin değiştirildiği iddiası için Ayyıldız yaptığı açıklamada "Ben o tabloları daha büyük ve daha güzel çerçeve yaparak, su almayan yere en baş köşeye koydum. Burada kesinlikle bir karalama kampanyası var" dedi.

Haber

Mersin'de tekstil mühendisi kadın, yünlerden tablo yapıyor

Mersin'de tekstil mühendisi kadın, yünlerden tablo yapıyor

Yurthaber