Tarık Akan Haberleri Ve Son Dakika Tarık Akan Haberleri

Tarık Akan Haberleri Ve Son Dakika Tarık Akan Haberleri

Türk sinemasının unutulmaz isimlerinden biri olan Tarık Akan, yıllar boyunca gösterdiği oyunculuk performansıyla birçok izleyicinin beğenisini kazandı. 13 Aralık 1479 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Tarık Akan, üniversite eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi’nde tamamladı. Makine mühendisliğinin yanı sıra gazetecilik enstitüsünü de başarıyla tamamlayan Akan, yazarlıkla da ilgilense de asıl ününü sinema filmlerinde kazandı. “Hababam Sınıfı” yapımlarının önemli oyuncuları arasında yer aldı. Oyunculuk hayatına başladığı günden itibaren onlarca farklı yapımda başarılı bir şekilde rol alan Tarık Akan, oyunculuk kariyerini 1971 ve 2003 yılları arasında devam ettirdi. Farklı yıllarda düzenlenen Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında dağıtılan “En İyi Erkek Oyuncu” ödüllerinin sahibi oldu. Hayatının son döneminde yakalandığı akciğer kanseri sebebiyle 16 Eylül 2016 tarihinde yaşamını yitirdi.

Tarık Akan Haberleri

Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı konusu ne? Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı filminin oyuncuları kim? Kaç yılında çekildi?

Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı filminin konusu 12 Haziran 2022 Pazar günü televizyon yayın akışında yer alması sebebiyle televizyon izleyicileri tarafından merak konusu oldu. Rıfat Ilgaz'ın aynı adlı kitabından uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda Ertem Eğilmez oturuyor. Peki Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı konusu ne? Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı filminin oyuncuları ve yapım yılı ile ilgili ayrıntılar haberimizde...

Trend 12-06-22 18:48

Hababam Sınıfı konusu ne? Hababam Sınıfı filminin oyuncuları kim? Kaç yılında çekildi?

Hababam Sınıfı konusu filmin 5 Haziran 2022 Pazar günü televizyon yayın akışında yer alması sebebiyle televizyon izleyicileri tarafından merak konusu oldu. Rıfat Ilgaz'ın aynı adlı kitabından uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda Ertem Eğilmez oturuyor. Peki Hababam Sınıfı konusu ne? Hababam Sınıfı filminin oyuncuları ve yapım yılına ilişkin detaylar haberimizde...

Trend 05-06-22 19:34

Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı nerede ve ne zaman çekildi? Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı konusu nedir, oyuncuları kimler?

Türk sinemasının en değerli filmleri arasında gösterilen Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı, aradan yıllar geçmesine rağmen televizyon ekranlarında yayınlandığında halen ilgiyle takip ediliyor. Büyük küçük demeden birçok seyircinin merakla izlediği Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı filminde Hababam Sınıfı'nın haylazlıkları işleniyor. İşte Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı filminin çekim mekanları, konusu ve oyuncuları...

Trend 30-01-22 18:44

Emel Sayın’dan çarpıcı Tarık Akan itirafı!

Yeşilçam'ın efsane oyuncusu Emel Sayın, önceki gün Etiler'de bir alışveriş merkezi çıkışı görüntülendi. Emel Sayın, eski aşkı ve unutulmaz oyuncu Tarık Akan hakkında konuştu.

Magazin 23-09-21 08:45

Sevgili Dayım'ın mavi gözlü yakışıklısı son haliyle şoke etti! Boyu kadar oğlu var

'Türkiye'nin en güzel çocuğu' seçilen ve küçük yaşta usta isimlerle çalışan çocuk yıldız Murat Erton, son haliyle görenleri şaşkına çevirdi.

Magazin 21-09-21 10:53

Canım Kardeşim'in küçük Kahraman'ı son haliyle şoke etti! Gören tanıyamadı

1973 yapımı Canım Kardeşim filminde Tarık Akan ve Halit Akçatepe ile başrolleri paylaşan çocuk oyuncu Kahraman Kıral, son haliyle görenleri şaşkına çevirdi.

Magazin 20-09-21 16:49

Tarık Akan ölümünün 5'inci yılında mezarı başında anıldı

Sanatçı Tarık Akan ölümünün 5'inci yılında Bakırköy'deki kabri başında anıldı. Akan'ın mezarına karanfil bırakıldı, dua edildi.

Magazin 16-09-21 14:53

Delisin filmi nerede çekildi? Delisin filmi ne zaman çekildi? İşte Delisin filminin oyuncu kadrosu

Yeşilçam’ın unutulmaz yapımları arasında yer alan Delisin filminin çekildiği yer izleyen herkesi hayran bırakıyor. Tarık Akan, Necla Nazır, Hulusi Kentmen, Adile Naşit gibi usta isimlerin oynadığı Delisin filminin konusu da bir hayli ilginç…

Trend 19-06-21 13:44

Bizim Aile filmi nerede ve ne zaman çekildi? Bizim Aile filmi oyuncuları kimdir?

Hafızalardan silinmeyen, Türk televizyonun efsane oyuncularının yer aldığı Bizim Aile filmi bu akşam ekranlarda olacak. Peki Bizim Aile filmi nerede ve ne zaman çekildi? Bizim Aile filmi oyuncuları kimdir? Detaylar haberimizde...

Trend 30-05-21 16:02

Mavi Boncuk filmi nerede ve ne zaman çekildi? İşte Mavi Boncuk filminin oyuncu kadrosu

Yeşilçam’ın unutulmaz filmleri arasında yer alan Mavi Boncuk’un oyuncu kadrosu, birçok önemli isimleri bir arada buluşturdu. Tarık Akan, Emel Sayın, Zeki Alasya, Metin Akpınar, Halit Akçatepe ve Münir Özkul gibi usta isimlerin bir arada oynadığı Mavi Boncuk filmi, her izlendiğinde hem güldürüyor, hem düşündürüyor hem de hüzünlendiriyor.

Trend 15-05-21 15:19

Oh Olsun filmi nerede ve ne zaman çekildi? İşte Oh Olsun filminin oyuncuları…

Türk sinemasının unutulmaz yapımları arasında yer alan ve yönetmen koltuğunda usta isim Ertem Eğilmez’in oturduğu Oh Olsun filminin oyuncu kadrosu arasında çok önemli isimler yer alır. Hale Soygazi ile Tarık Akan’ın başrolünde yer aldığı Oh Olsun filminin konusu da bir hayli ilginçtir…

Trend 08-05-21 13:17

Emine filmi ne zaman ve nerede çekildi? İşte Emine filminin oyuncuları

Orhan Aksoy'un 1971 senesinde yönetmenliğini üstlendiği Emine filmi, bugün tekrar ekranlara geliyor. Yeşilçam sinemasının değişmez isimlerinden olan Filiz Akın ile Tarık Akan'ın başrollerini paylaştığı filmin yapımcılığını ise Ertem Eğilmez üstlendi. Peki, Emine filmi ne zaman ve nerede çekildi? İşte Emine filminin oyuncuları!

Trend 01-05-21 16:29

Hababam Sınıfı Uyanıyor nerede ne zaman çekildi? İşte oyuncu kadrosu

Sınıfa yeni gelen Ahmet, ilk başta Hababam tarafından hor görünüyor. Daha sonra Ahmet’i kendisine benzetmeye kalkan Hababam Sınıfı, Ahmet’in kolay pes etmeyen, duygulu ve duyarlılığı karşısında adeta yola geliyor.

Trend 27-04-21 12:48

Canım Kardeşim filmi nerede ve ne zaman çekildi? Canım Kardeşim filmi oyuncuları kimler?

Tarık Akan ve Halit Akçatepe gibi pek çok ünlü oyuncunun rol aldığı Türk sinemasının en önemli filmlerinden biri Canım Kardeşim filmi, bugün televizyonda ekranlara gelecek. İzleyiciler Canım Kardeşim filmi nerede çekildi, Canım Kardeşim ne zaman çekildi gibi soruları araştırmaya koyuldu. Peki yönetmenliğini Ertem Eğilmez'in üstlendiği Canım Kardeşim filmi nerede ve ne zaman çekildi? Canım Kardeşim filmi oyuncuları kimler?

Magazin 25-04-21 14:24

Beyoğlu Güzeli filmi nerede ne zaman çekildi? Beyoğlu Güzeli filmi oyuncuları ve konusu nedir?

Yeşilçam sinemasının değişmezlerinden olan Beyoğlu Güzeli, bugün televizyon ekranlarında tekrar sevenleri ile buluşacak. Filmin yayınlanacağını öğrenen izleyiciler ise Beyoğlu Güzeli filminin konusunu ve oyuncularını arama motorlarında araştırmaya başladı. Peki, Beyoğlu Güzeli filmi nerede ne zaman çekildi? Beyoğlu Güzeli filmi oyuncuları ve konusu nedir?

Trend 24-04-21 12:37

Tatlı Dillim filmi ne zaman ve nerede çekildi? İşte Tatlı Dillim filminin oyuncuları

Yeşilçam’ın unutulmaz yapımlarından olan Tatlı Dillim filmi, hâlâ aynı heyecan ve keyifle izleniyor. başrollerinde Filiz Akın ile Tarık Akan’ın oynadığı aşk, dram ve eğlenceli sahnelerin yer aldığı Tatlı Dillim filminin senaryosu Sadık Şendil tarafından kaleme alındı.

Haber 17-04-21 13:07

Mehmet Erdem kimdir? Mehmet Erdem kaç yaşında? Mehmet Erdem nereli? Mehmet Erdem hayat hikayesi…

Mehmet Erdem, geçtiğimiz senelerde ünlü sanatçı Zülfü Livaneli’nin seslendirdiği Hakim Bey şarkısına, kendine has bir yorum getirmiş ve bu yorumu ile oldukça beğenilmiştir. Mehmet Erdem, Hakim Bey şarkısını coverladıktan sonra ise oldukça popüler bir hale gelmiştir. Kendine has şarkı yorumları ile dikkatleri üzerine çeken Mehmet Erdem, birçok albüm çalışmasında da yer almıştır. Üniversite eğitimini Boğaziçi Üniversitesi’nde tamamlayan Erdem’in müzik tutkusu ailesinden gelmektedir.

Magazin 12-04-21 14:42

Sev Kardeşim filmi ne zaman çekildi? İşte Sev Kardeşim filmi oyuncuları...

Sev Kardeşim filminin yönetmen koltuğunda Ertem Eğilmez yer alıyor. Sev Kardeşim'in baş rollerinde ise Yeşilcam Sineması'nın vazgeçilmez oyuncuları Tarık Akan ve Hülya Koçyiğit bulunuyor. Dönemin usta oyuncularının bulunduğu filmin senaryosunu ise Sadık Şendil yazdı. Peki yıllardır şarkısı dillerden düşmeyen Sev Kardeşim filmi ne zaman çekildi.

Trend 20-03-21 11:47

Tarihin tozlu sayfalarına gömülen olayları gün yüzüne çıkartıyoruz! 26 Şubat tarihte bugün neler oldu?

Tarihin sır dolu perdesini sizler için bir kez daha aralıyoruz. Yeni yılın ilk haftasında tarihte gizemli bir yolculuğa çıkıyoruz. Geçtiğimiz 26 Şubat’ta tarihte neler yaşandı sizler için derledik. Dünya tarihine damga vuran 26 Şubat olayları...

Trend 26-02-21 11:18

Tarık Akan'ın torunu Gece büyüdü! Dedesinin kopyası

Türk sinemasının unutulmaz ismi Tarık Akan'ın oğlu Barış Zeki Üregül'ün 3 yaşındaki kızı Gece'nin duruşu ve bakışları, dedesine olan benzerliği ile dikkat çekiyor.

Magazin 08-02-21 13:51

Tarık Akan'ın torunu Gece dedesinin kopyası

Türk sinemasının usta isimlerinden biri olan Tarık Akan'ın torunu Gece annesiyle birlikte Bodrum'da görüntülendi. Gece'nin duruşu ve bakışları, dedesine olan benzerliği ile dikkat çekti.

Magazin 04-09-20 13:37

Türkan Şoray ve Tarık Akan'ın efsane filmi Baraj dizi oluyor! Baraj dizisi hagi kanalda yayınlanacak?

Türkan Şoray'ın ünlü filmi 'Baraj'ın dizi versiyonuyla ilgili flaş gelişme 1977 yapımı Baraj filminin dizi versiyonu için usta yapımcı Fatih Aksoy ile Yağmur Ünal ikinci kez kolları sıvadı. Baraj dizisinin ekrana geleceği kanal da belli oldu.

Magazin 20-12-19 00:05

Canım Kardeşim filminde rol almayan oyuncu kimdir?

Her Pazartesi ve Cumartesi ekranlarda olan Kim Milyoner Olmak İster programında bu sefer Yeşilçam’dan bir soru soruldu. Soru, izleyenleri gözyaşlarına boğan 1973 yapımı Canım Kardeşim filminden geldi.

Trend 12-11-19 10:38

Tarık Akan ölüm yıl dönümünde kabri başında anıldı

Türk sinemasının usta isimlerinden Tarık Akan, ölümünün 3. yılında mezarı başında anıldı. Bakırköy Zuhuratbaba Mezarlığı'ndaki anma törenine, Akan'ın ailesi, oyuncu arkadaşları, bazı siyasi parti ve STK'ların temsilcileriyle sevenleri katıldı.

Trend 16-09-19 19:54

Kılıçdaroğlu'ndan Tarık Akan paylaşımı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu "Yeşilçam'ın unutulmaz ismi Tarık Akan'ı aramızdan ayrılışının üçüncü yıl dönümünde saygı ve özlemle anıyorum" dedi.

Haber 16-09-19 16:53

Tarık Akan vefatının 3. yılında anıldı

Oynadığı filmlerle bir döneme damgasını vuran sinema oyuncusu ve yazar Tarık Akan, vefatının üçüncü yılında mezarı başında anıldı. Tarık Akan'ın oğlu Yaşar Özgür Üregül, "Dün olmuş gibi özlüyoruz ama 20 yıldır da yokmuş gibi uzak geliyor şu an. Mükemmel bir babaya tekrar veda ettik bugün" dedi.

Haber 16-09-19 13:20

Yeşilçam'ın efsane oyuncusu Tarık Akan ölüm yıl dönümünde anılıyor

Oynadığı filmlerle bir döneme damgasını vuran sinema oyuncusu ve yazar Tarık Akan, aramızdan ayrılışının üçüncü yılında anılıyor. Sanat hayatı boyunca 120'den fazla filmde rol alan Tarık Akan, 16 Eylül 2016'da, akciğer kanseri tedavisi gördüğü hastanede yaşama veda etmişti.

Trend 16-09-19 03:04

GRAFİKLİ - Yeşilçam'ın Ferit'i: Tarık Akan

Kariyeri boyunca 120'den fazla yapımda rol alan Yeşilçam'ın unutulmaz ismi Tarık Akan, vefatının 3'üncü yılında anılıyor

Haber 15-09-19 13:22

Barış Üregül ve Deniz Asya Üregül'ün boşanma davası! 'Aylık 500 TL nafaka veriyor'

Tarık Akan’ın büyük oğlu Barış Üregül ile iki yıl önce evlendiği şarkıcı Asya Engin Üregül’ün karşılıklı boşanma davalarına devam edildi. Asya Engin Üregül, "Babası sadece çocuğu için aylık 500 TL nafaka veriyor" dedi.

Magazin 12-03-19 14:59

Rutkay Aziz'in Tarık Akan anısı: Bir takım sıkıntılar yaşadık

Esra Oflaz Güvenkaya’nın sunduğu 'Senin Mucizen' programına; tiyatro, televizyon ve sinema dünyasının başarılı ismi Rutkay Aziz'i konuk oldu. Usta sanatçı, çocukluk yıllarından tiyatroya başlama sürecine, evlilik hayatından sinema günlerine kadar birçok konuda samimi açıklamalar yaptı.

Magazin 18-01-19 09:20

Halil Ergün'den dikkat çeken itiraf! Meğer Tarık Akan'la...

Usta oyuncu Halil Ergün'den 'Yolcu', 'Maden' ve 'Yol' filmlerinde beraber rol aldığı meslektaşı Tarık Akan'la ilgili yıllar sonra dikkat çeken bir itiraf geldi.

Trend 05-01-19 12:15

Canım Kardeşim'in ağlatan finali böyle değişti

Bu yıl kuruluşunun 20. Yılını kutlayan LÖSEV, merhum Ertem Eğilmez’in 1973 yılında çektiği ve lösemili bir çocuğun hikayesini anlatan Canım Kardeşim’in hikayesini yeniden yazdı.

Magazin 08-11-18 14:04

Kılıçdaroğlu'ndan Tarık Akan paylaşımı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından Akan'ın vefatının ikinci yıla dolayısıyla paylaşımda bulundu.

Haber 16-09-18 17:34

Tarık Akan ölümünün 2. yılında anıldı

Bakırköy Zuhuratbaba Mezarlığı'ndaki anma törenine, Akan'ın hayat arkadaşı Acun Günay, çocukları, oyuncu arkadaşları, bazı siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile sevenleri katıldı

Haber 16-09-18 16:37

Yeşilçam'ın unutulmaz ismi: Tarık Akan

"Yeşilçam'ın unutulmaz ismi: Tarık Akan"

Haber 15-09-18 11:33

Tarık Akan, Bakırköy'de filmiyle anılıyor

Bakırköy Belediyesi, aramızdan ayrılışının ikinci yılında Bakırköylü unutulmaz sanatçı Tarık Akan’ı başrolünde oynadığı “Sev Kardeşim” filminin ücretsiz gösterimiyle anıyor.

Haber 13-09-18 11:20

43 yıl sonra bir araya geldiler! İşte Hababam Sınıfı öğrencilerinin son halleri

Antalya'da açılan 'Hababam Sınıfı Müzesi', sinemanın klasikleşen eserinde rol alanlardan hayatta kalan 10 oyuncusunu, 43 yıl aradan sonra yeniden bir araya getirdi.

Magazin 09-08-18 15:25

Tarık Akan'ın bal mumu figürü müzede

Sanatçının bal mumu figürü, Grand Pera'nın ilk iki katında hizmet veren Madame Tussauds İstanbul'da Mustafa Kemal Atatürk, Mevlana, Fatih Sultan Mehmet, Hidayet Türkoğlu, Brad Bitt, Messi, Muhammed Ali, Arda Turan, Rihanna gibi birçok ünlü ismin yanındaki yerini aldı

Haber 25-05-18 14:18

Tarık Akan'ın bal mumu figürü tanıtılacak

Türk sinemasının ünlü oyuncusuna ait figürün tanıtımı, bal mumu heykel müzesi Madame Tussauds İstanbul'da 25 Mayıs'ta gerçekleştirilecek

Haber 22-05-18 14:31

İşte Tarık Akan’ın torunu Gece

Tarık Akan’ın büyük oğlu Barış Üregül ile şarkıcı Asya Engin’in bebekleri Gece ilk kez görüntülendi

Magazin 30-04-18 10:17

Tarık Akan’ın oğlu Barış Üregül boşanıyor

Tarık Akan’ın büyük oğlu Barış Üregül, bir yıl önce evlendiği şarkıcı Asya Engin Üregül’den boşanıyor.

Magazin 17-02-18 10:49

Tarık Akan’ın oğlu Barış Üregül eşinden boşanıyor

Tarık Akan’ın büyük oğlu Barış Üregül, bir yıl önce evlendiği şarkıcı Asya Engin Üregül’den boşanıyor

Magazin 16-02-18 13:18

‘Hababam Sınıfı’ hakkında hiç duymadığınız 11 çok ilginç bilgi!

“Hababam Sınıfı” macerası Rıfat Ilgaz’ın “Dolmuş” dergisinde yazdığı küçük hikayelerle başlar. Sonra kitaplar, tiyatro oyunları ve kült olan bir film serisiyle 1950’li yıllardan beri devam eder. Türk sinemasının tartışmasız en komik serisi olan Hababam Sınıfı'nın işte hiç bilinmeyen özellikleri...

Haber 08-01-18 03:41

Türk Sineması’nın kendine hayran bırakan 4 yakışıklı jönü

Sarışını, esmeri, kumralı, işte size Türk Sineması’nın 4 yakışıklı can yakanı!

Magazin 02-12-17 11:39

Emel Sayın, Tarık Akan’a Olan Aşkını İtiraf Etti!

Başrollerinde yer aldığı filmlerin müziklerinden oluşan bir konser verecek olan Emel Sayın, Ahmet Hakan ile Kanal D Haber’e konuştu.

Magazin 23-11-17 12:35

Tarık Akan'ın torunu 'Gece' dünyaya geldi

Yeşilçam'ın efsane oyuncusu Tarık Akan geçen yıl mücadele verdiği akciğer kanserine yenilmiş ve 16 Ekim'de aramızdan ayrılmıştı. Vefatından önce usta oyuncunun hasta yatağındayken oğlu Barış Üregül ve nişanlısı Asya Engin'e bir torun vasiyetinde bulunduğu ortaya çıkmıştı.

Magazin 23-10-17 12:05

Tarık Akan'ın manevi vasiyeti yerine geliyor!

Tarık Akan'ın vefatının ardından oğlu Barış Üregül, Canan Danyıldız'a verdiği bir röportajda babasının manevi vasiyetini açıklamıştı...

Magazin 04-05-17 09:37

Tarık Akan sergisi açıldı

Türk sinemasının 102'nci yılı etkinlikleri kapsamında Beyoğlu'ndaki TÜRVAK Sinema Tiyatro Müzesi'nde Tarık Akan sergisi açıldı.

Magazin 07-12-16 04:59

Tarık Akan'ın abisi Turgut Üregül canlı yayında isyan etti: 'Bana cenazeyi göstermediler'

Geçtiğimiz günlerde aramızdan ayrılan Türk sinemasının efsane oyuncusu Tarık Akan'ın vefatının ardından ağabeyi Turgut Üregül, cenazenin kendisine gösterilmediğini belirterek isyan etti. 'Söylemezsem Olmaz' canlı yayınına bağlanan Üregül, aileye de mesaj göndererek; 'İstemiyorlarsa, soyadlarını değiştirsinler' diyerek tepkisini dile getirdi.

Magazin 21-09-16 15:12