Tügva Haberleri

İstanbul'daki TÜGVA Temsilciliğine yönelik bombalı saldırıya ilişkin iddianame hazırlandı (2)

Sanığın, örgütsel talimatlara uyarak, eylemi koyu renkli çarşaflı elbiseyle gerçekleştirdikten sonra sırasıyla 3 kez kıyafet değiştirdiği belirtilen iddianamede, terör örgütlerinin kamplarında silah ve patlayıcı maddelerle ilgili eğitim almış olabileceği değerlendirildi - İddianamede, patlama sonucu TÜGVA binasında malzeme ve tamirat kaynaklı 45 bin liralık zarar tespit edildiği kaydedildi

Yurthaber 11-10-22 18:07

İstanbul'daki TÜGVA Temsilciliğine yönelik bombalı saldırıya ilişkin iddianame hazırlandı: (1)

İddianamede, binanın önüne patlayıcı bırakan şüphelinin "silahlı terör örgütüne üye olmak", "örgüt faaliyeti çerçevesinde tehlikeli madde bulundurmak", "kamu malına zarar vermek" ve "genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması" suçlarından 21 yıl 9 aydan 49 yıl 6 aya kadar hapisle cezalandırılması istendi

Yurthaber 11-10-22 15:42

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, TÜGVA Genel Kurulunda konuştu:

''Biz hiçbir zaman geçmişte yaşananları unutmadık ve unutmayacağız, unutturmayacağız''

Yurthaber 09-10-22 18:52

TÜGVA'nın Batman'da kurduğu icathane atölyesinin açılışı yapıldı

TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan: - "Gençlerimizin hayalleri var. Böyle yerler o hayallerin kuvveden fiile, hayalden gerçeğe dönüşmesi için çok güzel aracı noktalar. İnşallah bu icathane gençlerimizin ufkunu açacak, büyük işler yapmalarına destek olacak" - TÜGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu: - "Amacımız gençlerimizin hem fiziksel hem manevi gelişimleri ile eğitim süreçlerine katkı sağlamak"

Yurthaber 21-09-22 16:09

Yalova'da TÜGVA'nın yaz okulu icathane deneyimiyle sona erdi

Yalova'da TÜGVA'nın yaz okulu "icathane" deneyimiyle sona erdi

Yurthaber 27-08-22 14:49

Batman'da TÜGVA'nın Yaz Okulu Projesi'nin finali yapıldı

Batman'da TÜGVA'nın Yaz Okulu Projesi'nin finali yapıldı

Yurthaber 25-08-22 14:41

TÜGVA'nın İzmir'deki Yaz Okulu Projesinin finali yapıldı

TÜGVA'nın İzmir'deki "Yaz Okulu Projesi"nin finali yapıldı

Yurthaber 10-08-22 21:15

TÜGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu Çorum'da konuştu:

"İstanbul'dan Kars'a, Edirne'den Hakkari'ye 81 ilde 120 bin öğrenci ile rekor bir katılımla yaz okuluna imza atmış olduk"

Yurthaber 08-08-22 19:08

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı İleri, Bursa'da TÜGVA yaz okulu kapanış törenine katıldı:

"Türkiye'nin kalkınması noktasında çok ciddi gelişmeler oluyor. İnşallah sizler bizim yaşlarımıza geldiğinizde çok daha kuvvetli, lider bir Türkiye'de büyüyor olacaksınız, bu anlamda da ayrıcalıklısınız"

Yurthaber 05-08-22 21:13

TÜGVA'nın Bingöl'deki Yaz Okulu Projesinin finali yapıldı

TÜGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu: - "Kendi uçağını, tankını, uçak gemisini üreten bir Türkiye'den bahsediyoruz. Sizler yarın Türkiye'nin en önemli noktalarında okuyacaksınız, gelişeceksiniz ve Türkiye'ye hizmet edeceksiniz inşallah"

Yurthaber 02-08-22 17:11

Yaz okulları çocukların kendini geliştirmesine katkı sağlıyor

TÜGVA Ortaokul Koordinatörü Fatih Yüksel: - "Çocuklarımız Kur'an-ı Kerim, hadis, siyer derslerinin yanında yüzmeyi ve okçuluğu öğreniyor. Basketbol, voleybol, futbol ile alakalı kendilerini geliştiren binlerce öğrencimiz var. Bu şekilde yazı dolu dolu geçirmiş oluyoruz"

Yurthaber 29-07-22 10:49

TÜGVA Yaz Okulu Buluşması Ayasofya-i Kebir Camisi'nde yapıldı

TÜGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu: - "Bu sene de Türkiye'nin 81 ilinde, yaklaşık 120 bin öğrencimizle yaz okullarımız şu anda aktif olarak devam ediyor"

Yurthaber 21-07-22 15:40

TÜGVA verilerinin tahrif edilerek sızdırılmasına ilişkin dava

Mahkeme, dava dosyasının bilirkişiye gönderilmesine, sanıklardan ele geçen evrakların incelenip rapor aldırılmasına karar verdi

Yurthaber 24-06-22 15:16

Son dakika: TÜGVA temsilciliği önüne bomba bırakan terörist tutuklandı

Son dakika haberi... İstanbul'daki TÜGVA temsilciliği önüne el yapımı patlayıcı bırakan terörist tutuklandı. Patlayıcıyı bırakan terörist ile irtibatlı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan bir şüpheli ise savcılık tarafından serbest bırakıldı. İşte son dakika haberin detayları...

Haber 08-05-22 18:11

İstanbul'daki TÜGVA temsilciliği önüne el yapımı patlayıcı bırakan terörist tutuklandı

Patlayıcıyı bırakan terörist ile irtibatlı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan bir şüpheli ise savcılık tarafından serbest bırakıldı

Yurthaber 08-05-22 17:58

TÜGVA nedir? TÜGVA ne demek, açılımı nedir?

TÜGVA ne demek, açılımı nedir? TÜGVA nedir? Gaziosmanpaşa’da meydana gelen bombalı saldırının ardından TÜGVA hakkında arama motorlarında sorgulama yapılmaya başlandı. Türkiye’nin en büyük gençlik yapılanması olarak bilinen TÜGVA, İstanbul merkezli gençlik ve öğrenci vakfı olarak tanımlanıyor.

Haber 21-04-22 12:00

GÜNCELLEME - Gaziosmanpaşa'da bir binanın yanında patlama meydana geldi

Ölen ya da yaralananın olmadığı patlamada binanın camları kırıldı - Güvenlik kamerası tarafından kaydedilen patlamanın, ilk incelemelere göre basınç etkili ses bombasından kaynaklandığı öğrenildi PATLAMAYA İLİŞKİN BİLGİLER VE GÜVENLİK KAMERASI GÖRÜNTÜLERİNDEKİ DETAYLAR EKLENDİ

Yurthaber 21-04-22 10:09

Bosnalı gaziler, İstanbul'da Balkan ve Bosna Hersek Çalıştayına katıldı

Bosnalı gaziler, İstanbul'da "Balkan ve Bosna Hersek Çalıştayı"na katıldı

Yurthaber 25-03-22 21:59

Düzce'de, TÜGVA önderliğinde 3 ayların başlangıcı nedeniyle etkinlik düzenlendi

Düzce'de, TÜGVA önderliğinde 3 ayların başlangıcı nedeniyle etkinlik düzenlendi

Yurthaber 02-02-22 21:07

TÜGVA, İBB ile arasındaki Adalar davasını kaybettiğine yönelik haberleri yalanladı:

"Adalar Sulh Hukuk Mahkemesince davanın esası hakkında herhangi bir karar verilmemiş ve sadece yetkisizlik yönünde hüküm kurulmuştur. Yetkisizlik kararı, davanın esası ve tarafların iddiası olan uyuşmazlık konusu eylemler hakkında bir hüküm içermemektedir" - "İlgili haberlerde lanse edildiği şekilde 'davanın kaybedildiğine' ve 'karara karşı hukuki yollara başvurulmayacağına' ve 'TÜGVA'nın binayı boşaltacağına' ilişkin iddialar ise yine tamamen gerçek dışıdır"

Yurthaber 27-01-22 18:18

TÜGVA’dan belge sızdırılması soruşturmasında 1 tutuklama

Türkiye Gençlik Vakfı’ndan (TÜGVA) belge sızdırılmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan şüpheli, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

Haber 24-11-21 20:04

İddialar gündem olmuştu! TBMM Başkanlığından 'TÜGVA' açıklaması

Türkiye Büyük millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı, “Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA)” hakkında Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı’na sunulan soruların işleme alınmayıp iade edildiği yönündeki iddialarla ilgili açıklama yaptı.

Haber 26-10-21 15:14

TÜGVA yurdu önünde tekme tokat kavga

Kocaeli’nin İzmit ilçesindeki TÜGVA yurdunun önünde "Kamunun gücü ile bizden çaldığınız yurdu geri alacağız ve kamuya teslim edeceğiz" sloganı atan grup, yurt görevlilerine de sözlü ve fiziksel şiddet uyguladı. O anlar güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi.

Haber 22-10-21 17:05

Mecliste TÜGVA tartışması! CHP, HDP ve İYİ Parti'nin grup önerilerine ret

TBMM Genel Kurulunda CHP, HDP ve İYİ Parti'nin gündeme ilişkin grup önerileri ayrı ayrı ele alındı. İYİ Parti Ankara Milletvekili İbrahim Halil Oral, "Dün, FETÖ dernek ve vakıflarıyla devletin güvenilirliğini nasıl istismar edilmişse bugün TÜGVA, TÜRGEV gibi vakıflarla aynısı yapılmaktadır" dedi. AK Parti İstanbul Milletvekili Hulusi Şentürk eleştirilere karşılık olarak, "Faşist Goebbels'in günümüzdeki gölgesi halen varlığını sürdürüyor." ifadelerini kullandı.

Haber 20-10-21 22:29

TÜGVA'dan yöneticilerinin mesleklerini vakıf aracılığıyla bulduğu iddialarına ilişkin açıklama

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA), mesleklerini yaparken vakıf çalışmalarında gönüllü çalışan yöneticilerinin, mesleklerine vakıf aracılığı ile kavuşmuş gibi gösterilmesinin kara propaganda olduğunu, bunun asla kabul edilmeyeceğini bildirdi. Yapılan açıklamada, "Eğer bir sorun olarak görüyorlarsa kendilerine hodri meydan diyoruz, bu iddialarını yargıya taşımalarını bekliyoruz." ifadelerine yer verildi.

Haber 19-10-21 22:24

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Bilal Erdoğan'a sert çıkış: Sen kimsin?

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bürokratlara yaptığı çağrı sonrası başlayan polemik hakkında, "Siz devlet memurlarını tehdit mi ediyorsunuz? diyorlar. Kim devletine, milletine hizmet ediyorsa başımın üstünde yeri vardır. Mafyatik ilişki içine girenleri evet, tehdit ediyorum" dedi. Büyükada'daki TÜGVA'nın tahliyesi tartışmasına da değinen CHP lideri, "Bir cumhurbaşkanın oğlu babasının makam ve mevkisini bilerek davranmak zorundadır. Kimsin sen? Bu yetkiyi kimden alıyorsun?" açıklamasında bulundu.

Haber 19-10-21 14:58

TÜGVA'dan haklarında çıkan olumsuz haber ve açıklamalara tepki

TÜGVA'dan haklarında çıkan olumsuz haber ve açıklamalara tepki

Yurthaber 17-10-21 08:12

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı İnan'dan, TÜGVA açıklaması:

"Ortada devam eden bir mahkeme süreci olduğu halde yangından mal kaçırırcasına Türkiye'nin gençleri için en aktif vakıflarından biri olan TÜGVA'ya saldıranlar, bu ülkenin her bir döneminde karanlık yüzü olmaya devam edenlerdir" - "İktidar olma hayali içerisindeyken bile işgale gidermiş gibi Merkez Bankasına gidiyorlar. Değerli Kılıçdaroğlu, orası İş Bankası değil, bu milletin ve gençlerin Merkez Bankası"

Yurthaber 16-10-21 00:03

İBB Meclisi'nde Adalar TÜGVA İlçe Temsilciliği tartışması

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB) AK Partili Meclis Üyesi Erdem Kertişçi, İBB'nin, Büyükada'da yer alan Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Adalar İlçe Temsilciliğini tahliye girişiminin hukuksuz olduğunu, İBB'nin tahliye için herhangi bir dava açmadığını söyledi. Kertişçi ayrıca tahliye girişiminin hukuksuz bir işgal olduğunu ifade etti.

Haber 13-10-21 19:52

CHP'li Özel, İçişleri Bakanı'na bu sözlerle yüklendi: Mızrak yine çuvala sığmıyor Süleyman Bey

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel "AK Parti yönetimi sırasında, İstanbul Büyükşehir Belediyesince, TÜGVA'ya usulsüz kiralama yapıldığını" iddia ederek, "Adalar Kaymakamı, Soylu'nun has adamı, AK Parti'nin gözdesi, Mardin Büyükşehir Belediyesinin Genel Sekreteri, adam dövdürüyor mahkeme kararına rağmen ve 'suç işleri bakanı' da ona polisleri veriyor. Mahkeme kararına rağmen hukuksuzluk yapanlara İçişleri Bakanlığı soruşturma açacak mı? Mızrak yine çuvala sığmıyor Süleyman Bey." dedi.

Haber 07-10-21 16:41

Türkiye'nin ikinci büyük yat limanı! 40 yıllığına özelleştiriliyor

Koç Holding bağlı ortaklığı Tek-Art Kalamış ve Fenerbahçe Marmara Turizm Tesisleri'nin Fenerbahçe-Kalamış Yat Limanı'nı özelleştirme ihalesinde 2.53 milyar lira ile en yüksek teklifi verdiğini duyurdu. Öte yandan 1291'i denizde ve 220'si karada olmak üzere toplamda 1511 yat bağlama kapasitesi ile Türkiye'nin ikinci, İstanbul'un en büyük yat limanı olarak biliniyor.

Finans 07-10-21 16:40