Türkiye Bankalar Birliği Haberleri

Türkiye Bankalar Birliği'den sel felaketinden etkilenen vatandaşlara finansman kolaylığı

Türkiye Bankalar Birliği(TBB), sel felaketlerinin yaşandığı Bartın, Kastamonu ve Sinop illerinde müşterilere kolaylıklar sağlanması için tavsiye kararları aldı.

Finans 16-08-21 12:22

Yapılandırmada borç ölçekleri değişti! Küçük borç yapılandırma limitleri artırıldı

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) tarafından yapılan duyuruda, finans sektörüne yönelik küçük boyutlu borçlar için Finansal Yeniden Yapılandırma Çerçevesi kapsamında yeniden yapılandırma limitlerinin 25 milyon liradan 100 milyon liraya çıkarıldığı belirtildi. Cumhurbaşkanı kararıyla bankalara, mali kuruluşlara borcu olan şirketler için finansal yeniden yapılandırmanın süresi uzatıldı.

Finans 16-07-21 16:14

Kredi kartı borcu olanlar dikkat! Yapılandırmanın nasıl yapılacağı ortaya çıktı: İşte ayrıntılar...

Faizsiz bir şekilde 18 taksit imkânı getirilen borç ödeme ile ilgili kritik kararlar alındı. Milyonları ilgilendiren düzenlemeyle birlikte bireysel kredilerle kart borçlarının uygun vadelere bölünmesi gündemde. Borçların tek çatı altında toplanarak, 31 Aralık’a kadar borçlarını yapılandıran vatandaşların sicilleri tamamen temizlenmiş olacak.

Finans 11-06-21 10:32

KOBİ’lere kullandırılan nakdi krediler 879 milyar TL oldu

Türkiye Bankalar Birliği'nin araştırmasına göre KOBİ kredileri Mart 2021 itibarıyla, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 29 büyürken, KOBİ’lere kullandırılan nakdi krediler 879 milyar TL oldu.

Finans 12-05-21 16:56

Türkiye Bankalar Birliği

Türkiye Bankalar Birliği Hakkındaki Haberler Mynet'te. Türkiye Bankalar Birliği Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Thodex olayında bir ilk! Açılan belirsiz alacak davası kabul edildi

Kripto para borsası Thodex şirketinden kripto para satın alarak mağdur olduğunu belirten bir kişinin, zararının giderilmesi için açtığı alacak davası kabul edildi. Anadolu Asliye Hukuk Mahkemesi, bu yönde yapılan başvuruyu kabul eden ilk mahkeme oldu.

Haber 09-05-21 13:47

Bankaların çalışma saatleri değişti! İşte 6 Mayıs 2021'den sonra başlayan yeni banka şubeleri saatleri

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, bayram öncesi yapılacak emekli maaş ve ikramiyeleri ile diğer maaş/aylık/ücret ödemelerinin salgın kurallarına uyularak gerçekleştirilebilmesi için banka şubelerinin çalışma sürelerinin uzatılmasına ilişkin tavsiye kararı aldı. Bu karar 6 Mayıs 2021 Perşembe günü itibari ile uygulanacak.

Finans 05-05-21 09:12

TBB'den şube çalışma saatleriyle ilgili tavsiye kararı

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu, bayram öncesi yapılacak emekli maaş ve ikramiyeleri ile diğer maaş/aylık/ücret ödemelerinin salgın kurallarına uyularak gerçekleştirilebilmesi için banka şubelerinin çalışma sürelerinin uzatılmasına ilişkin tavsiye kararı aldı.

Finans 03-05-21 18:43

Bankalar, uzaktan kimlik tespiti yaparak müşteri kabul edebilecek

Bankacılıkta yeni dönem yarın itibari ile başlıyor. BDDK'nın hazırladığı 'Uzaktan Kimlik Tespiti Yöntemlerine ve Elektronik Ortamda Sözleşme İlişkisinin Kurulmasına İlişkin Yönetmelik' Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. 1 Mayıs'tan itibaren uzaktan kimlik doğrulaması ile ıslak imzaya gerek kalmadan hem müşteri olunabilecek hem de mevcut müşteriler bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Finans 30-04-21 15:52

TBB'den tam kapanmada, banka şubelerinin çalışma saatlerine ilişkin açıklama!

TBB'nin, tam kapanma tedbirlerine ilişkin duyurusunda, "Bankacılık hizmetlerini ve ödeme sistemleri kesintisiz olarak sürdürecek. Banka şubeleri 10.00-16.00 saatleri arasında, makul sayıda personel ile hizmet verecektir" ifadesi kullanıldı.

Finans 29-04-21 10:22

Türkiye Bankalar Birliği'nin yeni başkanı Alpaslan Çakar oldu

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Alpaslan Çakar seçildi.

Finans 21-04-21 18:02

Türkiye Bankalar Birliği: Hüseyin Aydın, yönetim kurulu başkanlığı görevini tamamlamıştır

Türkiye Bankalar Birliği'nden Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın'a ilişkin açıklama geldi. Açıklamada, Aydın'ın 26 Mart 2021 tarihinde Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü görevini devrettiği için, Türkiye Bankalar Birliği'ndeki görevinin de tamamlandığı belirtildi.

Finans 26-03-21 10:24

Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu banka müdürleriyle görüşecek!

Pazar günü Türkiye Bankalar Birliği yönetim kuruluyla bir araya gelen Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, bu toplantıda yer almayan banka genel müdürleri ile yarın bir görüşme gerçekleştirecek.

Finans 23-03-21 13:34

Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'ndan banka genel müdürlerine 'piyasa' mesajı

TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu'nun banka genel müdürleri ile görüşmesiyle ilgili bankacılık kaynakları, görüşmede piyasaya müdahale edilmeyeceği ve piyasanın kendi içinde hareket ederek dengeleneceği izleniminin edinildiğini bildirdi.

Finans 21-03-21 22:20

Fenerbahçe'den Finansal Yeniden Yapılandırma Sözleşmesi hakkında açıklama

Ziraat Bankası, Halkbank, DenizBank ve Yapı Kredi ile Türkiye'nin 4 büyük kulübü arasında 8,4 milyar liralık büyüklüğe sahip Finansal Yeniden Yapılandırma sözleşmesi imzalandı.

Spor 19-03-21 19:36

Ali Koç: Bu süreç, sandığımızdan daha uzun sürdü

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Bankalar Birliği anlaşması sonrasında konuştu.

Spor 19-03-21 18:41

Ersin Özince TBB'de ikinci defa başkan seçildi

Türkiye Bankalar Birliği'nin (TBB) 45. Seçimli Genel Kurulu toplantısı Yapı Kredi Plaza'da yapıldı. Genel kurulda 57 bankanın üst seviye yöneticileri oy kullanarak yeni yönetim kurulunu oluşturdu. Genel kurulda 41 oy alan Ersin Özince TBB'de ikinci defa başkan seçildi. Özince 1998 - 2000 yılları arasında da TBB'in yönetim kurulu başkanlığını yapmıştı.

Haber 31-05-02 13:43