Uğur İbrahim Altay Haberleri

Altay, ABD'li büyükelçinin sözlerine dayanamadı: Misafirimize bir şey söylemezsem insanlığımızı bulamayacağımızı düşünüyorum

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı (UCLG) Başkanı ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, UCLG Yıllık İstişare Toplantısı'na katıldı. Aynı toplantıda bulunan ABD Dışişleri Bakanlığı Şehir Diplomasisinden Sorumlu Büyükelçisi Nina Hachigian'a tepki gösteren Altay, "Bizler insanlık adına söz almalı ve dünyanın her yerinde acı çeken insanların sesi olmalıyız" dedi.

Haber 20-02-2024 16:16

UCLG Dünya Konseyi Konya'da toplanacak

Dünya Belediyeler Birliği olarak da bilinen Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı (UCLG) Dünya Konseyi, "Geleceği Tasavvur Etmek" temasıyla 26-28 Ekim'de Konya'da toplanacak.

Yurthaber 23-10-2023 11:51

Uğur İbrahim Altay kimdir, kaç yaşındadır? Uğur İbrahim Altay aslen nereli, evli mi, hangi görevlerde bulundu?

Uğur İbrahim Altay hakkında araştırmalar hız kazandı. Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından 03 Mayıs 2018’de Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine seçilen Uğur İbrahim Altay, 31 Mart 2019 seçimlerinde yeniden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi. Peki, Uğur İbrahim Altay kimdir, kaç yaşında? Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay aslen nereli, evli mi? İşte tüm detaylar...

Haber 03-06-2023 16:01

Konya Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay kimdir? Uğur İbrahim Altay kaç yaşında ve nereli? 18 Kasım MasterChef Konya'da

Jüri üyeliğinde Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu, Danilo Zanna gibi isimlerin yer aldığı MasterChef programı tüm hızıyla devam ediyor. MasterChef ekibi yeni bölümde Konya'da yer aldı. Bununla birlikte Konya Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay'ın hayatı da araştırılmaya başlandı. Peki Konya Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay kimdir? Uğur İbrahim Altay kaç yaşında ve nereli? İşte merak edilenler...

Magazin 18-11-2022 10:42

Uğur İbrahim Altay

Uğur Ibrahim Altay Hakkındaki Haberler Mynet'Te. Uğur Ibrahim Altay Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'Te Takip Edin.

Çatalhöyük Neolitik Kenti'nde Tanıtım ve Karşılama Merkezi inşaatı devam ediyor

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay: - "Temel amacımız Konya'nın turizmden aldığı payı artırmak"

Yurthaber 23-08-2022 13:52

Konya Büyükşehir Stadyumu'nda hibrit çim çalışması başladı

Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay: - "Yıpranan çimleri yine inisiyatif ve sorumluluk alarak Büyükşehir Belediyesi olarak değiştiriyoruz. Amacımız Konyaspor'un en güzel statta ve sahada maçlarını oynayabilmesi"

Yurthaber 19-08-2022 10:47

5. İslami Dayanışma Oyunları'na doğru

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay: "Sürpriz gösterilerin yapılacağı Konya Büyükşehir Stadyumu'nda hazırlıklarımız tüm hızıyla sürüyor. İslam dünyasının gözünün Konya'da olacağını biliyoruz"

Yurthaber 02-08-2022 13:51

Konya'dan Ankara'ya vakumlu araç desteği

Konya'dan Ankara'ya vakumlu araç desteği

Yurthaber 12-06-2022 23:29

Altın Dokunuşlar Sergisi ve Kültür Festivali başladı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Altay: - "Kursiyerler ve öğretmenlerin altın dokunuşlarıyla hayat bulan, her biri paha biçilemez değere sahip 2 bin 140 eser sanatseverlerle buluşuyor"

Yurthaber 27-05-2022 15:27

Konya Büyükşehir Belediyesinden suya yüzde 14 indirim

Konya Büyükşehir Belediyesinden suya yüzde 14 indirim

Yurthaber 17-02-2022 15:14

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Altay'ın oyu 'İlk kadın taarruz helikopter pilotu'na

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Altay'ın oyu 'İlk kadın taarruz helikopter pilotu'na

Yurthaber 27-12-2021 16:27

Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkanı Altay, yönetim kurulu toplantısında konuştu:

"Özellikle kardeş şehir ilişkilerinin artırılması, eğitim faaliyetlerinin geliştirilmesi, kültür miraslarımızın korunması konusunda Türk Dünyası Belediyeleri Birliği önemli çalışmalar yürütüyor"

Yurthaber 27-10-2021 14:22

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay: İçme suyu dahi bulamayacağız

Konya'da yer altı su seviyesi hızla azalırken, kuraklık boyutu da gün geçtikçe artıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay da halkı suyu tasarruflu kullanmaya davet ederek, ''Mevcut su varlığımızı iyi kullanmalıyız. Dünya böyle giderse işimiz çok zor gibi gözüküyor. Bu kuraklık sadece geçtiğimiz yıla ait değil, ilerleyen dönemlerde içme suyumuz dahi olmayacak'' dedi.

Haber 04-10-2021 17:33

Genç oyun geliştiricilerinin Konya kampı başladı

Bilişim Vadisi öncülüğünde 500'ü aşkın katılımcıyla gerçekleştirilen kamp ile dijital oyun sektörüne yeni girişimcilerin dahil edilmesi, beğeni kazanan oyunların ticarileşmesinin sağlanması hedefleniyor

Yurthaber 17-08-2021 15:23

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı'ndan meşaleli sema gösterisine tepki: Yasal işlem başlatacağız

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, bir düğünde semazenin eteklerine ve kollarına meşale ve ışıklandırılmalar takılarak yapılan sema gösterisine Twitter hesabından tepki gösterdi. Altay, "Sosyal mecralarda paylaşılan semazen kıyafeti ile yapılan gösteri hakkında yasal işlem başlatacağız. Bu edepsizliği kınıyorum, konunun takipçisi olacağız" dedi.

Haber 22-07-2021 14:27

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, bir düğünde çekildiği iddia edilen semazen gösterisine tepki gösterdi:

"Sosyal mecralarda paylaşılan semazen kıyafeti ile yapılan gösteri hakkında yasal işlem başlatacağız"

Yurthaber 21-07-2021 17:38

ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olaylarını soykırım olarak nitelemesine tepkiler

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay: - "Soykırım diyenler kendi geçmişlerine baksın. Millet olarak şanlı tarihimizle her zaman övündük, övünmeye devam edeceğiz. Tarihi yazmak tarihçilerin işi. Bu siyasete malzeme edilecek bir konu değildir"

Yurthaber 25-04-2021 14:24

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Altay, vatandaşlara Kovid-19 tedbirlerine uyma çağrısında bulundu:

"Bir an önce normal hayata dönmek için, iş yerlerimizi açabilmek için, çocuklarımızın okullarına kavuşabilmesi için vaka sayılarının düşmesi gerekiyor"

Yurthaber 24-02-2021 15:30

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Altay, vatandaşlara Kovid-19 tedbirlerine uyma çağrısında bulundu:

"Bir an önce normal hayata dönmek için, iş yerlerimizi açabilmek için, çocuklarımızın okullarına kavuşabilmesi için vaka sayılarının düşmesi gerekiyor"

Yurthaber 24-02-2021 15:30

Konya'da belediyeden su faturasında 65 milyon liralık indirim desteği

Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay: - "2020'de Konya genelinde 51 milyon lira tutarında sosyal destek verdik. Ayrıca su fiyatını 2019 rakamlarına çekerek vatandaşların bütçesine 65 milyon liranın üzerinde fatura indirimi sağladık"

Yurthaber 31-12-2020 16:12

Konya Büyükşehir Belediyesinden Kapalı Maraşa peyzaj desteği

Konya Büyükşehir Belediyesi, KKTC'de 46 yıldır kapalı tutulan, alınan kararla kademeli olarak açılmaya başlanan Kapalı Maraş bölgesinde çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmaları yaptı - Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay: - "Ziyaretçilerin kullanacağı güzergahtaki yolların asfaltlanması, korkuluklarla, binalarla arasındaki mesafenin, güvenliğin sağlanması, bitkisel peyzajların oluşturulması çalışmaları yaptık. Sahilde insanların rahatça denize girebileceği, ihtiyaçlarını giderebileceği alanlar ve bu alanda küçük alışverişlerin yapılabileceği büfeler oluşturduk"

Yurthaber 18-11-2020 11:15

Konya'da 8. ve 12. sınıf öğrencisi 10 bin kişiye tablet dağıtılacak

Büyükşehir Belediye Başkanı Altay: - "Şehrimizde 8 ve 12. sınıflarda okuyan, önümüzdeki yıl sınavlara girecek arkadaşlarımızdan uzaktan eğitimi takip edecek ekipmanı olmayanlara tablet desteği vermek için çalışma başlattık. On bin öğrencimize tabletlerini en kısa zamanda göndereceğiz"

Yurthaber 19-09-2020 12:34

Konya'da belediye ilk kez oruç tutan çocukları hediyelerle sevindirecek

Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay: - "Ramazan ayının ilk günü oruç tutan çocuklarımızı mutlu etmek istedik. İlk kez oruç tutan 11 bin 600 çocuğumuzun başvurusunu aldık. Hem çocuklarımıza hem de anne ve babalarına çok teşekkür ediyorum"

Yurthaber 26-04-2020 12:16

İtfaiye erlerince kurtarılan yaşlı kadın, Belediye Başkanını yemeğe davet etti

Konya'nın Beyşehir ilçesinde üç gün önce mahsur kaldığı evinin balkonunda kendisini kurtaran itfaiye ekiplerine para vermek isteyen yaşlı kadın, kendisini telefonla arayan Büyükşehir Belediye Başkanını yemeğe çağırdı

Yurthaber 09-04-2020 16:06

Konya, kendi ekosistemini şehir coin ile kuracak

Türkiye Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi'ndeki belediye başkanları oturumunda, altı büyükşehir belediye başkanı, çalışmalarını, projelerini ve hedeflerini anlattı - Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay: - "Kendi parasını basan ilk belediye olabilir miyiz bilmiyorum. Bu konuda iş birliğine hazırız. Özellikle sosyal yardımlarımızı acaba bununla vererek bir ekosistem oluşturabilir miyiz? Ya da belediye iştirakindeki şirketlerin alım satımlarını bununla yapabilir miyiz diye çalışıyoruz"

Haber 15-01-2020 21:55

Konya ileri teknolojili ve katma değerli ürün merkezi olacak

ASELSAN Konya Silah Sistemleri AŞ yatırımının da yer aldığı bölge, Cumhurbaşkanı kararıyla Konya Teknoloji Endüstri Bölgesi ilan edildi - Bölgede robot, nano teknoloji, yapay zeka, savunma, uzay ve havacılık projeleri başta olmak üzere ileri teknolojili çalışmalar yapılacak - Büyükşehir Belediye Başkanı Altay: - "Binlerce insanın çalışacağı Konya Teknoloji Endüstri Bölgesi, ekonomiye ciddi katkı sağlayacak ve kentimizi savunma sanayisinin merkezi yapacak. Şehrimiz için tarihi bir gündür, hayırlı olmasını temenni ediyorum"

Finans 09-01-2020 12:15

7. Konya Bilim Festivali

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal: - "İl bazında bakıldığında 150 bin katılımcı hedefi heyecan verici. Bugün cumartesi ve her yaş grubundan insan buraya gelmeyi tercih ediyorsa doğru iş yapıyoruz demektir"

Yurthaber 05-10-2019 17:06

7. Konya Bilim Festivali

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal: - "İl bazında bakıldığında 150 bin katılımcı hedefi heyecan verici. Bugün cumartesi ve her yaş grubundan insan buraya gelmeyi tercih ediyorsa doğru iş yapıyoruz demektir"

Haber 05-10-2019 17:03

Konya'ya 1 milyar avroluk metro yatırımı

Konya Büyükşehir Belediyesi Uğur İbrahim Altay: - "Konya Metrosu'nun tamamı yer altında inşa edilecek. Başlangıcından sonuna kadar 35 dakikalık seyahat süresi olacak. 1 milyar avronun üzerinde bir yatırım gerçekleştirilecek"

Yurthaber 04-09-2019 12:09

Konya'ya 1 milyar avroluk metro yatırımı

Konya Büyükşehir Belediyesi Uğur İbrahim Altay: - "Konya Metrosu'nun tamamı yer altında inşa edilecek. Başlangıcından sonuna kadar 35 dakikalık seyahat süresi olacak. 1 milyar avronun üzerinde bir yatırım gerçekleştirilecek"

Finans 04-09-2019 12:07

Bosna Hersek, TDBB'nin en aktif olduğu ülkelerden biri

Bosna Hersek'te bulunan Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Başkanı ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay: - "TDBB, Bosna Hersek'te 40'ın üzerinde proje hayata geçirdi. Bosna Hersek, TDBB'nin en aktif olduğu ülkelerden biri"

Haber 29-07-2019 12:44

Saraybosna'da KOMEK sergisi açıldı

Saraybosna'da KOMEK sergisi açıldı

Haber 28-07-2019 22:40

TDBB'nin 5. Olağan Genel Kurulu

TDBB Başkanlığına Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay seçildi

Haber 02-05-2019 14:57

Leyla Şahin Usta'dan Altay'a hayırlı olsun ziyareti

Leyla Şahin Usta'dan Altay'a "hayırlı olsun" ziyareti

Haber 20-04-2019 18:17

Leyla Şahin Usta'dan Altay'a hayırlı olsun ziyareti

Leyla Şahin Usta'dan Altay'a "hayırlı olsun" ziyareti

Yurthaber 20-04-2019 18:17

AA'nın Yılın Fotoğrafları oylaması

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Anadolu Ajansının düzenlediği "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı

Haber 28-12-2018 10:58

Konya'da Millet Kıraathanesine yoğun ilgi

Konya'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı toplu açılış töreniyle hizmete giren Dede Bahçesi Millet Kıraathanesi, yoğun ilgi görüyor - Büyükşehir Belediye Başkan Uğur İbrahim Altay: "Gençlerle emeklilerimiz bir araya gelerek sohbet etme imkanı buluyor. Ayrıca burada kitap okuma ve ders çalışmanın yanı sıra çok güzel bir iletişim de oluşuyor. Ücretsiz çay ve kek ikramımız var"

Haber 21-12-2018 15:13

AK Parti'nin belediye başkan adayları

AK Parti, Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığına mevcut belediye başkanı Uğur İbrahim Altay'ı aday gösterdi - Uğur İbrahim Altay: - "Mevcut belediyecilikte edindiğimiz tecrübe ve gençliğin de verdiği enerjiyle, inşallah Konya'nın geleceğinin daha güzel olması için çaba sarf edeceğiz"

Haber 27-11-2018 14:13

AK Parti'nin belediye başkan adayları

AK Parti, Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığına mevcut belediye başkanı Uğur İbrahim Altay'ı aday gösterdi - Uğur İbrahim Altay: - "Mevcut belediyecilikte edindiğimiz tecrübe ve gençliğin de verdiği enerjiyle, inşallah Konya'nın geleceğinin daha güzel olması için çaba sarf edeceğiz"

Yurthaber 27-11-2018 14:11

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı bu kez iş değil, çay ve İŞ-KUR formu dağıttı!

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, sosyal medya hesabından, halkı belediye binası önünde çaya davet ederken, davete katılanların yoğun 'iş talebiyle' karşılaştı. Altay, 'İş başvurusu için gelenler, iş istemeyin. Eskisi gibi hareket edemiyoruz, bizde İŞKUR aracılığı ile alıyoruz' derken, verdiği talimatla çayın yanı sıra vatandaşlara İŞ-KUR formu da dağıtıldı.

Haber 04-10-2018 15:35

Başkan sosyal medyadan çaya davet ettiği vatandaşlarla buluştu

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla çay içmeye davet ettiği vatandaşlarla belediye bahçesinde bir araya geldi - Altay: "Sosyal medyada vatandaşlarımız, özellikle projelerini anlatmak istiyor ve randevu talep ediyordu. Böyle bir davetle hepsini ağırlamak istedik. Çok farklı konularda talepler geldi"

Yurthaber 03-10-2018 20:40

Başkan sosyal medyadan çaya davet ettiği vatandaşlarla buluştu

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla çay içmeye davet ettiği vatandaşlarla belediye bahçesinde bir araya geldi - Altay: "Sosyal medyada vatandaşlarımız, özellikle projelerini anlatmak istiyor ve randevu talep ediyordu. Böyle bir davetle hepsini ağırlamak istedik. Çok farklı konularda talepler geldi"

Haber 03-10-2018 20:03