Yargıtay nedir?

Yargıtay nedir?

Türkiye Cumhuriyet Yargıtay Başkanlığı, Türkiye’nin yargı organıdır. Adli mahkemelerin görüldüğü ve adli yargı makamının karar ile hükümlerinin incelendiği kurumdur. Osmanlı döneminde II. Mahmut 1837 yılında günümüzdeki Danıştay ve Yargıtay mahkemelerinin kurulmasına destekçi olmuştur. Cumhuriyet döneminde Kurtuluş Savaşı’ndan sonra Meclisin kurulmasının ardından 1920 yılında oluşturulan Temyiz Heyeti Eskişehir’de görevine devam etmiştir. Temyiz mahkemeleri Cumhuriyet döneminde Yargıtay olarak adını değiştirmiş ve günümüzde halen bu isimle anılmaktadır. Yargıtay daireleri üyelerden oluşur. Üyeler mahkemelerde karar vericidir. Adli mahkemeler hukuk ve ceza mahkemeleri olarak ikiye ayrılarak idari, mali, istinaf ve yüksek mahkemeler olarak sınıflara ayrılır. Cumhuriyetin ilanından sonra Yargıtay 1868’de kurulan oluşumlar arasında yer almıştır.

Yargıtay Haberleri

Anlattıkları dehşete düşürmüştü! Cinsel istismar davasında flaş gelişme

Kayseri'de kızı D.A.'ya (29) cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla 30 yıl hapis cezası alıp, daha sonra Yargıtay'ın ses kaydının 'yasak delil' niteliği taşıdığına vurgu yaptığı kararın bozulması ardından sanık C.A.'nın yeniden yargılandığı davada, ilk mahkemenin hükmünde direnildi. Tutuksuz yargılanan sanık C.A.'ya bir kez daha 30 yıl hapis cezası verildi.

Haber 26-06-2022 15:31

Emsal karar! Tartışmalı konuda Yargıtay noktayı koydu

Yargıtay, emsal niteliğinde bir karara imza attı. Verilen kararda üst kattaki daireden sızan su sebebiyle alt dairede oluşan maddi zararın, arızanın olduğu ev sahibi tarafından ödenmesi gerektiğine hükmedildi.

Haber 26-06-2022 10:26

FETÖ'nün "para kasası" Naksan Holding şirketlerinin müsadere kararı onandı

Yargıtay 3. Ceza Dairesinin kararında, holdinge bağlı şirketlerin örgütün amaçlarına hizmet ettiği, müsaderenin yasal olarak mümkün ve gerekli olduğu kaydedildi

Yurthaber 24-06-2022 12:53

Van'da "İcra Hukukundan Kaynaklanan Davalar" konulu eğitim semineri başladı

Van'da "İcra Hukukundan Kaynaklanan Davalar" konulu eğitim semineri başladı

Yurthaber 24-06-2022 12:39

Milyonlarca işçiyi ilgilendiren 'tazminat' kararı!

Milyonlarca işçiyi yakından ilgilendiren emsal karar geldi. Çalıştığı iş yerinden, şirketi zarara uğrattığı gerekçesiyle işten atılan satış müdürü, tazminat talebinde bulundu. Yargıtay, bu gerekçeyle işten ayılan işçinin kıdem tazminatı alamayacağına hükmetti.

Finans 24-06-2022 11:48

Sakarya'da FETÖ'nün "şehir yapılanması" davasında karar açıklandı

Mahkeme heyeti, 9 sanığı 3 yıl 1 ay 15 gün ila 10 yıl 6 ay arasında değişen oranlarda hapis cezasına çarptırdı, 5 sanığın ise delil yetersizliğinden beraatine hükmetti

Yurthaber 23-06-2022 15:22

15 Temmuz Derneğinden Yargıtayın "askeri öğrencilere" ilişkin kararına tepki

15 Temmuz Derneğinden Yargıtayın "askeri öğrencilere" ilişkin kararına tepki

Yurthaber 23-06-2022 00:06

Son dakika: 16 sanıklı 28 Şubat davasında istenen cezalar belli oldu

Son dakika haberi: 28 Şubat davası sanıklarından emekli orgeneraller Orhan Yöney ve Şükrü Sarıışık ile dönemin YÖK Başkanı Prof. Dr. Halil Kemal Gürüz'ün de aralarında bulunduğu 16 sanığın yeniden yargılandığı davada yeni bir gelişme yaşandı. Yargıtay’ın bozma kararının ardından 28 Şubat davasında yeniden yargılanan 16 sanık hakkında 15 yıldan 20 yıla kadar hapis cezası istendi.

Haber 20-06-2022 14:17

Milyonlarca işçiyi ilgilendiriyor! Yargıtaydan dikkat çeken avans ve tazminat kararı

Milyonlarca işçiyi yakından ilgilendiren avans ve kıdem tazminatı konusunda emsal niteliğinde karar geldi. Yargıtay, avans alamadığı için istifa eden işçiye kıdem tazminatı ödenmeyeceğine hükmetti.

Finans 18-06-2022 10:52

Yargıtay'dan emsal karar: Cezaevine giren işçi kıdem tazminatı alabilir

Yargıtay 9. Hukuk Dairesi, işçinin karıştığı suçtan dolayı tutuklanması ya da hükmün infazı için cezaevine girmesi halinde kıdem tazminatı alabileceğine hükmetti.

Finans 16-06-2022 17:25

Kadir Şeker’in dava dosyası yerel mahkemeye ulaştı

Kadir Şeker’in dava dosyası yerel mahkemeye ulaştı

Yurthaber 15-06-2022 16:00

Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor! Yıllık izin ile ilgili Yargıtay'dan flaş karar

Milyonlarca çalışanı doğrudan ilgilendiren yıllık izin hakkı ile ilgili emsal nitelikte bir karar çıktı. Milyonlarca işçiyi ilgilendiren haftalık izin konusunda Yargıtay 9. Hukuk Dairesi’nden emsal nitelikte bir karar çıktı. Yüksek Mahkeme; haftalık iznin 24 saatten az olamayacağına, bölünemeyeceğine ve biriktirip izinle telafi edilemeyeceğine hükmetti. Kararda; haftalık tatilin bölünmesi halinde hiç kullandırılmamış sayılacağı belirtildi.

Finans 15-06-2022 11:22

Yargıtaydan Canan Kaftancıoğlu kararı! Uygulama başladı

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında verilen siyasi yasak kararı uygulanmaya başlandı. Yargıtay, Kaftancoğlu'nun siyasi parti üyeliğini düşürdü ve karar CHP'ye de bildirildi. Öte yandan Kaftancıoğlu da kararın ardından yaptığı ilk açıklamada "Cumhuriyet Halk Partisi üyeliği inanç işidir, yürek işidir, emek işidir. O inanç, o yürek, o emek bizde oldukça gerisi teferruattır" dedi.

Haber 14-06-2022 11:37

Milyonlarca kiracıyı ilgilendiren karar! O belgeyi imzalamadan önce bir kez daha düşünün

Yargıtay Hukuk Genel Kurulu, milyonlarca kiracıyı yakından ilgilendiren bir karara imza attı. Kira sözleşmesinin yapılması sırasında tarihleri boş olan ve kiracı tarafından imzalanan tahliye taahhüdünün tarihlerinin sonradan doldurulmasının önemsiz olduğuna dikkat çekti.

Finans 13-06-2022 14:28

Yargıtaydan "özel becerili" hırsızlara verilen cezaya onama

Yargıtay 6. Ceza Dairesi, takip ettikleri kişinin üzerine yapışkan madde sürerek dikkatini dağıtan ve yere bıraktığı içi para dolu çantasını çalanların eylemini "nitelikli" hırsızlık saydı - Daire, "mağdurun elindeki çantayı yere bıraktıktan sonra hırsızlık eyleminin gerçekleşmesi" nedeniyle sanıklara "hırsızlık" suçundan daha az ceza verilmesi yönündeki temyiz itirazlarını reddetti

Yurthaber 12-06-2022 11:07

Yargıtay'dan emsal karar! 'Çay ısmarlamıyorsun' deyip evi terk etmek boşanma sebebi

Yargıtay 2. Hukuk Dairesi, bir boşanma davasının temyiz müracaatını değerlendirdiği davada dikkat çeken bir karara imza attı. Yargıtay, ’Seni boşarım ulan, bana beş kuruşluk çay içirmiyorsun’ diyerek evi terk eden kadını kusurlu buldu. İşte Yargıtay'ın emsal nitelikte kararına konu olan boşanma davasının detayları!

Haber 05-06-2022 10:12

Kadir Şeker'e verilen ceza bozulmuştu! Şeker'in avukatından açıklama: Her ne kadar bunu istemesek de...

Konya'da, sevgilisi Ayşe Dırla'yı (35) dövdüğü öne sürülen Özgür Duran'ı (32), engel olmak isterken kalbinden bıçaklayarak, öldürdüğü gerekçesiyle tutuklu bulunan Kadir Şeker ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Yargıtayın hakkındaki cezayı bozduğu Kadir Şeker'in tahliye olabileceği ya da açıklanacak hükümle birlikte tutukluk halinin devam edebileceği belirtildi. İşte Kadir Şeker haberinin detayları...

Haber 03-06-2022 13:24

Yargıtay'dan Kenan Evren ve Tahsin Şahinkaya hakkında flaş karar

Yargıtay, 12 Eylül darbesine ilişkin davada, eski Genelkurmay Başkanı ve 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren ile eski Hava Kuvvetleri Komutanı Tahsin Şahinkaya hakkında önemli bir karara imza attı. Yargıtay, ölüm nedeniyle davanın düşmesi ile mal varlıklarına el konulması, Türk Silahlı Kuvvetlerinden (TSK) çıkarılarak rütbelerinin geri alınmasına yer olmadığına dair kararları onadı.

Haber 31-05-2022 16:20

Cezası onanan CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu infaz işlemleri için adliyeye geldi

Cezası onanan CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu infaz işlemleri için adliyeye geldi

Yurthaber 31-05-2022 12:01

Otomobilini tamirciye bırakmıştı, büyük şok yaşadı! Trafik kazalarında otomobil sahibini ilgilendiren emsal karar

Son dakika haberi: Trafik kazalarında araç sahiplerini ilgilendiren önemli bir karara imza atıldı. Bugüne kadar otomobille yapılan her trafik kazasında sürücüye bakılmaksızın araç sahibi sorumlu tutulurken, Yargıtayın son verdiği karar dikkat çekti. Emsal niteliğindeki kararda Yargıtay, otomobili verdiği tamirci tarafından kazaya karışan araç sahibini sorumlu tutmadı.

Finans 31-05-2022 08:25

Eski Bursa Valisi Harput ve 36 sanık, FETÖ davasında yeniden yargılanıyor

Eski Bursa Valisi Harput ve 36 sanık, FETÖ davasında yeniden yargılanıyor

Haber 26-05-2022 18:47

Eski Bursa Valisi Harput ve 36 sanık, FETÖ davasında yeniden yargılanıyor

Eski Bursa Valisi Harput ve 36 sanık, FETÖ davasında yeniden yargılanıyor

Yurthaber 25-05-2022 20:23

İzmir'de öğrencilerine istismar iddiasıyla okul müdürüne verilen ceza Yargıtayda yine bozuldu

İzmir'de öğrencilerine istismar iddiasıyla okul müdürüne verilen ceza Yargıtayda yine bozuldu

Yurthaber 23-05-2022 18:36

Eşyalı daire kiralayanlar dikkat! Yargıtay 'hapis cezası var' dedi: Sakın bunu yapmayın…

Yargıtay, eşyalı kiralık evden ayrılırken evden eşya alınmasına yönelik ses getirecek bir karara imza attı. Üç günlüğüne eşyalı daire kiralayan üç kadın kira bitimi sonunda evden ayrılırken kombiden nevresime kadar eşyaları yanında götürdüğü ortaya çıktı. Yargıtay bunun 'güveni kötüye kullanma' suçu oluşturduğuna hükmederken, suçun cezasının 6 aydan 2 yıla kadar hapis ve adli para cezası olduğuna dikkat çekti.

Finans 19-05-2022 13:36

"Yakalanan ilk darbeci" Yurdakul Akkuş, istinaf mahkemesinde yeniden yargılanıyor

Dönemin Garnizon Bölge Komutanlığı Erkan Başkanı Albay Kemal Şahintürk: - "Bu olay Türk siyasi tarihinin, Türk Silahlı Kuvvetlerinin en hain, en karanlık gecesidir. Bunu o gece Garnizon Bölge Komutanlığına gelen bazılarının bilmemesi, anlamaması durumunu ben pek mümkün görmüyorum"

Yurthaber 16-05-2022 19:03

Yargıtay'ın özel güvenlik kararı çok konuşulmuştu! EGM'den açıklama geldi

Yargıtay'ın özel güvenlik personeli ile ilgili kararına Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) açıklık getirdi. Emsal nitelikte alınan karar hakkında EGM'den yapılan açıklamada özel güvenlik görevlilerinin arama yapamayacağı şeklinde anlaşıldığı, ancak personelin önleyici arama yapabileceği belirtildi.

Haber 16-05-2022 16:25

Yargıtay'dan emsal karar! Sıfır otomobilde delik motor kararı

Yargıtay'dan milyonlarca otomobil sahibini ilgilendiren karar geldi. Yüksek Mahkeme; lüks marka otomobilin pistonlarının vurması sonucu motor bloğunun delinmesinin gizli ayıp niteliğinde olduğuna hükmetti.

Finans 16-05-2022 11:00

Yargıtay'dan emsal karar! Özel güvenlikçiler artık bunu yapamayacak

Yargıtay, özel güvenlik personelini yakından ilgilendiren bir karara imza attı. Emsal nitelikte kararda Yargıtay, özel güvenlik görevlisince yapılan aramanın hukuka aykırı olduğuna, bu arama işleminden elde edilen maddi delillerin hükme esas alınamayacağına hükmetti.

Haber 15-05-2022 10:32

Bakanlar Varank ve Dönmez, Bilecik'te AK Parti İlçe Başkanlığını ziyaret etti

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank: - "(Yargıtayın Canan Kaftancıoğlu hakkındaki kararı) CHP’nin Genel Başkanı ne ile övünüyordu? 'Recep Tayyip Erdoğan bu ülkenin Cumhurbaşkanı bana dava açtı ama bu dava Yargıtayda reddedildi'. Sizin lehinize karar çıkınca hukuka güveniyorsunuz, aleyhinize karar çıkınca hukuku eleştiriyorsunuz. Bu ikiyüzlülüktür" - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez: - "Başkalarının yaptığı gibi yalan, iftira, dedikodu üzerine siyaset yapmıyoruz. Türkiye'nin gerçekleri neyse onun üzerinden siyaset yapmaya devam ediyoruz"

Yurthaber 13-05-2022 14:14

AK Parti'li Dağ, Yargıtay'ın Kaftancıoğlu kararını değerlendirdi:

"Yargıtay, 5 suçtan 2 tanesinin düşmesine, 3 tane cezanın onanmasına karar verdi" - "CHP'nin ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun mantığında, mantalitesinde muhalefet anlayışında sadece kaos üretmek var, sadece yıkıcılık yapmak var"

Yurthaber 13-05-2022 14:02

Son Dakika: Yargıtay beraat kararını bozmuştu... Balyoz davasında savcıdan flaş karar! Çetin Doğan da aralarında

Son dakika haberi: Yargıtay'ın 'Balyoz' davasında 7 sanık için verilen beraat kararını bozmasının ardından yenilen yapılan yargılamada duruşma savcısı bozma kararına uyulmasını talep etti. Savcı aralarında Çetin Doğan'ın da bulunduğu 6 sanığın "Suç için anlaşma" suçundan 12 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmasını istedi.

Haber 13-05-2022 11:01

Ekrem İmamoğlu'ndan Canan Kaftancıoğlu açıklaması: İstanbul kaybedildiği için bunlar oldu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Yargıtay'ın CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na verilen 9 yıl 8 ay 20 günlük hapis cezasının 4 yıl 11 ay 20 gününü onaması ile ilgili olarak "İstanbul kaybedildiği için bunlar oldu" yorumunda bulundu.

Haber 13-05-2022 10:53

Yargıtay kararı sonrası Kaftancıoğlu'na destek! "Seninleyim Canan"

Yargıtay'ın, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun mahkumiyetini onama kararı sonrası eski HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş dikkat çeken bir paylaşımda bulundu. Başak Demirtaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Kaftancıoğlu'na destek verdi.

Haber 12-05-2022 22:55

Son dakika: Kılıçdaroğlu'ndan Canan Kaftancıoğlu'yla ilgili ilk açıklama! Miting kararı alındı: Yeri ve zamanı duyuruldu

Son dakika haberi: Yargıtay, İstanbul CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'yla ilgili hapis kararını onadı. Bu kararın ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin tüm vekillerini 'derhal' diyerek İstanbul İl binasına çağırmıştı. Akşam saatlerinde İstanbul'dan açıklama yapan Kılıçdaroğlu, 21 Mayıs'ta Bursa'da yapılması planlanan mitingi İstanbul'da yapma kararı aldıklarını açıkladı. İşte yaşanan gelişmeler ve Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları...

Haber 12-05-2022 19:24

Yargıtay, CHP'li eski vekil Eren Erdem'e FETÖ'den verilen hapis cezasını bozdu

Yargıtay 3. Ceza Dairesi, kapatılan Karşı gazetesine yönelik Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) davasında yargılanan eski CHP milletvekili Eren Erdem'e, "silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte bilerek ve isteyerek yardım etmek" suçundan verilen 4 yıl 2 ay hapis cezasını bozdu.

Haber 12-05-2022 19:21

Son dakika: Yargıtay, Beşiktaş'ın Abdullah Avcı'ya vereceği tazminatı onadı! 17 milyon TL...

Yargıtay 9. Hukuk Dairesi, Beşiktaş'tan ayrıldıktan sonra Trabzonspor'un başına geçen ve siyah beyazlı kulübün sözleşmesini haksız feshettiği Abdullah Avcı için 17 milyon 130 bin lira tazminat ödenmesi kararını onadı.

Spor 10-05-2022 12:03

Tüm bakımlarını yaptırdığı aracı yandı! Yargıtay'dan 'Adana sıcağında olağan' kararı

Adana'da seyir halindeyken aracı yanan Coşkun Boysan, mahkemeye başvurdu ancak Yargıtay'ın kararıyla ayrı bir şok yaşadı. Yargıtay 6.Hukuk Dairesi, Boysan'ın otomobilinin bütün bakımlarını yetkili serviste yaptırdığını kanıtlamasına rağmen, hava sıcaklıklarının fazla olması nedeniyle aracın elektrik kablolarının görevini yitirip kısa devre yapmasının normal ve aracın yanmasının olağan olduğuna karar verdi. Boysan "Mahkeme herkese haklısın diyerek karar verdi. Ancak araçsız kalan biz olduk" dedi.

Haber 09-05-2022 11:25

Yargıtay'dan çarpıcı karar! O mirasçılara kötü haber geldi: "Ölen kişinin ardından..."

Babalarının ölümünden önce yaşanan tehdidi mahkemeye taşıyan mirasçılara Yargıtay'dan kötü haber geldi. Yüksek Mahkeme, tehdit sebebi ile yansıma yoluyla manevi tazminat talep edilemeyeceğine hükmetti.

Haber 08-05-2022 13:24

Fevziye Cengiz davasında karar 7 yıl sonra açıklandı! Polislere, 'Siz kim oluyorsunuz köpek' dediği ortaya çıktı

İzmir'de gözaltına alınıp, götürüldüğü polis merkezinde darp edilen Fevziye Cengiz davasında 7 yıl sonra karar açıklandı. Üst mahkeme, polis memurlarına 'darp' suçundan verilen 1 yıl 3'er aylık hapis cezalarını 'haksız tahrik indirimi' uygulanmadığı gerekçesiyle bozdu. Cengiz'in karakola davet edildiği ancak alkollü olan kadının gitmek istemeyip polisleri ittiği, arbede sırasında Cengiz'in polislere, 'Siz kim oluyorsunuz da beni karakola götüreceksiniz köpek' diyerek hakaret ettiği kaydedildi.

Haber 05-05-2022 10:48

Yargıtay, çocuğun düşerek yaralandığı mağazanın müdür yardımcısını kusurlu buldu

Yargıtay 12. Ceza Dairesi kararında, mağazada açıkta bulunan alüminyum profil çıtaya takılarak düşen çocuğun yaralandığı olayda müdür yardımcısının iş sözleşmesine göre müşterilerin mağaza içerisinde rahat alışveriş yapabilmeleri adına tüm önlemleri almaktan sorumlu olduğu belirtildi - Sanığın, "taksirle yaralama" suçundan cezalandırılması gerektiği ifade edildi

Yurthaber 03-05-2022 11:06

Eski Moskova Askeri Ataşesi Güneş'e FETÖ üyeliğinden verilen hapis cezası onandı

Eski Moskova Askeri Ataşesi Güneş'e FETÖ üyeliğinden verilen hapis cezası onandı

Yurthaber 01-05-2022 12:37

Yargıtay'dan flaş karar! Müşterisinin numarasını dağıtan mağazaya kötü haber...

Milyonlarca kişinin şikayet ettiği bilgisi rızasında telefonun paylaşılmasıyla ilgili Yargıtay’dan flaş bir karar geldi. Alışveriş yaptığı mağazanın, telefon numarasını üçüncü kişiye verdiğini öne süren tüketici dava açmıştı. O dava ile ilgili son sözü Yargıtay söyledi ve cezayı kesti. İşte son dakika haberinin detayları…

Finans 30-04-2022 10:04

Yargıtay FETÖ sanığı eski Korgeneral Metin İyidil'e verilen cezayı ikinci kez bozdu

Yargıtay 3. Ceza Dairesi, eski Korgeneral Metin İyidil ile eski Tümgeneral Hamza Koçyiğit'e "anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüse yardım" suçundan verilen 12 yıl 6'şar ay hapis cezalarını, eksik ceza tayin edildiği gerekçesiyle bozdu - Dönemin EDOK Okullar Komutanı eski Korgeneral Abdullah Barutcu'ya verilen ceza onandı

Yurthaber 27-04-2022 16:26

Yargıtay'dan milyonlarca araç sahibini ilgilendiren 'trafik sigortası' kararı

Yargıtay'dan, milyonlarca araç sahibini ilgilendiren emsal trafik sigortası kararı geldi. Karara göre, trafik kazası sonucu sakat kalan sürücünün bakıcı giderlerinin sigorta şirketi tarafından ödenmesi gerektiğine hükmetti. Emsal kararda, 'Sigorta şirketi kazada sakat kalan kişinin bakıcı giderlerini de karşılamak zorundadır' denildi.

Finans 24-04-2022 11:48

Trafik cezalarıyla ilgili Yargıtay'dan emsal karar! Cezası iptal edildi, parası iade edildi

Yargıtay'dan trafik cezalarıyla ilgili emsal bir karar geldi. Yargıtay 7. Ceza Dairesi, fahri trafik müfettişlerinin başka ilde ceza kesemeyeceğine hükmetti. Söz konusu kararla birlikte sürücüler, başka şehirde yaşayan fahri trafik müfettişlerinin kestiği cezaları iptal ettirebilecek.

Haber 19-04-2022 10:26

Sevgilisinin fotoğrafını paylaşan şimdi yandı! Yargıtaydan dikkat çeken karar

Sosyal medyadan eski sevgilisinin yarı çıplak fotoğrafını paylaşan sanık hakkında verilen beraat kararını Yargıtay bozdu. Kararda sanığın 'kişisel veriyi hukuka aykırı yayma suçunu' oluşturduğuna hükmedildi.

Haber 17-04-2022 09:33

FETÖ'nün İzmir'deki darbe girişimi davasında temyiz incelemesi tamamlandı

Yargıtay 3. Ceza Dairesi, eski tuğgeneral Nihayet Ünlü'nün tahliyesine karar verdi

Yurthaber 13-04-2022 21:25

Ayhan Tuncal, Yargıtay 12. Hukuk Dairesi başkanlığına yeniden seçildi

Ayhan Tuncal, Yargıtay 12. Hukuk Dairesi başkanlığına yeniden seçildi

Yurthaber 13-04-2022 15:41

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatı Aydın'dan Kılıçdaroğlu'nun avukatı Çelik'in iddialarına ilişkin açıklama:

"(Man Adası'na ilişkin) Yargıtay kararlarına atfen, sosyal medya mecralarında yapılan bir kısım açıklamalar gerçeği yansıtmadığı gibi, bu nitelikteki açıklamalar ve haberler, mahkeme kararlarının sorumsuzca çarpıtılmasından başka bir anlam taşımamaktadır"

Yurthaber 13-04-2022 15:02