Bill Gates Haberleri Ve Son Dakika Bill Gates Haberleri

Bill Gates Haberleri Ve Son Dakika Bill Gates Haberleri

Bill Gates; William Henry "Bill" Gates III ya da daha çok bilinen adıyla Bill Gates, 28 Ekim 1955 Seattle doğumlu ABD'li iş adamıdır. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Gates, Microsoft şirketinin kurucularındandır ve şirketin başkanlığını ve baş yazılım mimarlığını yapmaktadır. Forbes dergisine göre 2009'da Gates dünyanın en zengin (US$60.0 milyar) kişisiydi.

Bill Gates iki kişilik şirketini (Microsoft) başta gelen bir Bilgisayar Software (Yazılım) şirketine dönüştürdü. Bill Gates 20. yüzyılın son döneminde en başarılı şirket patronlarından biri oldu. Seattle/Washington'da avukat bir babayla öğretmen bir annenin oğlu olarak dünyaya gelen Gates, henüz oniki yaşındayken özel bir okulda ilk informatik (bilişim) kurslarına gitti.

Bill Gates Okul arkadaşı Paul Allen ile birlikte boş zamanlarını çoğunlukla bilgisayar programları üzerinde çalışarak geçiriyordu.

Bill Gates yakınlarındaki bir şirketin büyük bilgisayarını para ödemeden kullanabilmek için, iki arkadaş kullanıcılar için yazılım hatalarını arayıp buluyorlardı. Bu şekilde bilgisayar konusunda uzmanlaşan öğrenciler, 1972'de ilk şirketlerini (Traf-O-Data) kurdular.

Bu şirket bir trafik sayım ve kontrol sistemi için programlar üreterek hemen 20.000 dolarlık satış yaptı. Gates bundan bir yıl sonra TRW adlı silah işletmesinde staj gördü, ardından da babasının önerisi üzerine Harvard Üniversitesi'nde hukuk eğitimi almaya başladı.

Bilgisayarlar 70'li yılların ortasında henüz gelişimlerinin ilk aşamasında bulunuyorlardı. MITS şirketinin Altair adını verdikleri en önemli modeli henüz standart bir kullanma programına sahip olmayıp ancak tamamlanmamış bir işletme sistemine sahipti. Bill Gates ve Allen'ın, Altair için 1964'te geliştirdikleri program dili BASIC sayesinde bilgisayar kullanıcıları aletlerini kendileri programlayabiliyorlardı. MITS firması genç araştırmacılardan pazarlama lisansını satın alarak kendilerine sistemi daha da geliştirmeleri için sipariş verdi. Bill Gates bunun üzerine tahsilini bırakarak Allen ile birlikte Albuquerque/New Mexico'da Microsoft adlı şirketi kurdu.

Microsoft, kendini sebatla mikro bilgisayarlar için yazılımı geliştirmeye adayan ilk işletmelerden biridir. Aradan kısa bir süre geçtikten sonra General Electric gibi şirketler, devamlı müşterileri arasında bulunmaktaydı. Gates 1977'de, aletlerini BASIC ile donatabilmek amacıyla, Apple, Tandy ve Commodore gibi PC (Personal Computer - Kişisel Bilgisayar) üreticileriyle lisans sözleşmeleri imzaladı. Ayrıca FORTRAN, COBOL ve Pascal gibi program dillerini geliştirmekle, Microsoft'a bir üstünlük ve uluslararası pazar yolunun kendilerine açılmasını (1978'den sonra ilkin Japonya olmak üzere) sağladı. Gates 1979'da yalnızca 13 çalışanıyla yaklaşık 3 milyon dolarlık bir satış gerçekleştirebildi.

1980'den sonra PC pazarına girip Gates'i bir PC işletme sistemi geliştirmekle görevlendirince, hızlı yükselişleri sürüp gidegeldi. Microsoft'un kısa zamanda tasarladığı MS-DOS (Microsoft Disc Operating System - Diskli İşletme Sistemi) 80'li yıllarda dünya çapında satış rekorları kırdı (120 milyon nüsha). Gates akıllıca bir öngörüyle haklarını mahfuz tutarak diğer donanım üreticilerine de satış yapabildi. Bunu izleyen zamanda giderek daha çok firma IBM ile bağdaşan aygıtları piyasaya sürünce, geliştirdikleri işletme sistemi bütün bilgisayarlar için standart hale geldi. Bu arada 1.000 çalışanı olan şirket, 80'li yılların ortasından sonra Avrupa'da şubeler kurdu. Şirketin başkanlığını yürüten Bill Gates, tutarlı ekip çalışmasına ve katı bir performans ilkesine önem veriyordu. Bütün çalışanların performansları altı ayda bir değerlendirilmekteydi.

Bill Gates işletme sistemine paralel olarak uygulama programları alanında da son derece başarılı çalışmalar ortaya koyuyordu. Multiplan Çizelge Hesap Programından (1982) sonra, 1983'te ilk kez fareyi (mouse) kullanan MS-WORD adlı metin işleme sistemini başlattı. Özellikle WORD Avrupa'da çok satılırken, ABD'de Lotus 1-2-3 ve Word Perfect adlı rakipleri karşısında, ancak yavaş yavaş başarıya ulaşabildi.

Microsoft'un yazılım alanındaki kesin başarısı, Apple şirketinin kendilerine verdikleri siparişle gerçekleşti. Macintosh adını verdikleri örnek oluşturacak nitelikteki bilgisayar için çeşitli uygulama sistemleri (örneğin WORD ve Excel) geliştirildi. Gates şirketini 1986'da anonim şirkete çevirdi. Aradan çok geçmeden yalnız kendi payının (% 45) borsa değeri 1 milyar doların üzerindeydi.

MS-DOS işletme sisteminin grafik bir iyileştirmesi olan WINDOWS'un geliştirilmesi çalışmalarına Gates 1985 yılında başlamıştı. WINDOWS'u piyasaya sürdükten (1987) üç yıl sonra bir pazarlama kampanyasıyla başarılı oldular. Microsoft bu sistemi sürekli olarak daha ileri program elemanlarıyla genişletiyordu. Gates özellikle WINDOWS u daha basit ve daha kullanışlı bir biçime sokmaya önem veriyordu.

Microsoft 1993'te tartışmasız piyasanın lideriydi (yıllık ciro: 3.75 milyar dolar; borsa değeri: 20 milyar doların üstünde). Gates'in kişisel serveti yaklaşık olarak 7 milyar dolar olarak tahmin edilmektedir.

Bill Gates Haberleri

Bill Gates'ten yapay zekayla ilgili çok konuşulacak açıklamalar: Sonlarını getirebilir

Microsoft'un kurucu ortağı Bill Gates, çarpıcı açıklamalarda bulundu. San Francisco'da düzenlenen bir etkinlikte konuşan Gates, yapay zekanın arama motorları gibi bazı platformları yok edebileceğini söyledi. Gates, "Bir daha asla bir arama motoruna gitmeyeceksiniz" dedi.

Haber 24-05-23 17:18

2022 onlara yaramadı! Teknoloji patronları, milyarlarca dolar kaybetti

Teknoloji denildiğinde akla gelen ilk isimler, genelde sahip oldukları servetler teknoloji devlerine bağlı olan "teknoloji milyarderleri" oluyor. Bu milyarderlerden belki de en ünlüleri bu yıl milyarlarca dolar kaybetti. Tesla ve Twitter'ın patronu Elon Musk, Musk'ın uzay konusundaki rakibi Jeff Bezos, metaverse hedefine ulaşmaya çalışan Meta CEO'su Mark Zuckerberg bu isimlerden sadece birkaçı.

Haber 28-12-22 18:15

Bill Gates'in kızı Jennifer Gates'ten hamilelik duyurusu

Bill Gates'in kızı Jennifer Gates eşi Nayel Nassar ile birlikte ilk kez bebek beklediklerini açıkladı.

Magazin 26-11-22 14:37

Bill Gates'ten Dışkı suyu içtim itirafı! Dünya Tuvalet Günü paylaşımı büyük yankı uyandırdı

19 Kasım Dünya Tuvalet Günü olarak kutlanırken, Microsoft'un kurucu ortağı Bill Gates de Dünya Tuvalet Günü'ne özel bir paylaşım yapmak istedi. Ancak Gates, paylaşımında şaşırtan bir itirafa yer vererek büyük yankı uyandırdı. Yaptığı paylaşımlarla zaman zaman gündeme gelen ünlü milyarder Bill Gates, dışkı suyu içtiğini söyledi. Jimmy Fallon ile dışkıdan elde edilen su içtiğini ifade eden Gates, "Ancak amacım her zaman 3,6 milyar insanı etkileyen bir soruna dikkat çekmekti" dedi.

Haber 21-11-22 12:03

Gates, Musk, Zuckerberg ve Bezos tek bir bedende! İşte yapay zeka yapımı Jeflon Zuckergates

Bill Gates, Elon Musk, Mark Zuckerberg ve Jeff Bezos... Adını saydığımız tüm milyarderlerin en büyük ortak noktası teknoloji. Teknolojiye yön veren araçlardan biri olan yapay zeka ise, Gates, Musk, Zuckerberg ve Bezos'u tek bir bedende birleştirdi. Karşınızda Jeflon Zuckergates!

Haber 07-09-22 11:31

Tedavisi yok! Bu belirtiler varsa doktora başvurun

Özellikle yaz ve sonbahar aylarında sık görülen Batı Nil Virüsüne karşı Prof. Dr. Bahadır Ceylan'dan uyarı geldi. Bilinen bir tedavisi olmayan Batı Nil Virüsünde erkekler ve yaşlıların risk altında olduğu belirtildi. "Hastalık gelişenlerde en sık görülen şikayetler baş ağrısı, ateş, sırt ve kas ağrıları ve bulantıdır" diyen Prof. Dr. Ceylan, "Grip ve cilt döküntüsü varsa acil doktora görünün" diye konuştu.

Haber 05-09-22 10:58

En zenginler listesinde bir ilk! Hintli milyarder Gautam Adani'nin büyük yükselişi

En zenginler listesinin zirvesindeki isimlerin servetleri yılbaşından bu yana azalırken, bir ilk yaşandı. Hint milyarder Guatam Adani, yılbaşından bu yana servetini tam 60,9 milyar dolar artırarak dünyanın en zenginleri sıralamasında üçüncü sıraya kadar yükselip, Microsoft’un patronu Bill Gates ve borsa efsanesi Warren Buffet gibi ünlü ABD’li zenginleri geride bıraktı.

Finans 30-08-22 10:59

Elon Musk gibi milyarderleri yeme imkanı! İşte zenginleri yiyelim dondurmaları

“Eat The Rich” (Zenginleri yiyelim) adlı gezici bir sanat deneyi, müşterilerine en sevdikleri veya en çok yerdikleri milyarderleri dondurma formunda tüketme şansı veriyor. Bu sayede Jeff Bezos'u ısırabilir, Elon Musk'ı yiyebilir, Mark Zuckerberg'i çiğneyebilir, Jack'i yiyebilir ve Gates'i yutabilirsiniz. Birçok kişiyi şaşırtan Musk, Bezos, Zuckerberg ve Gates dondurmaları sosyal medyada ise büyük ilgi gördü.

Yemek 27-07-22 09:33

Dünya bu adamı konuşuyor! Servetiyle Bill Gates'i yerinden etti

Herkes Hintli milyarder Gautam Adani'yi konuşuyor. Gautam Adani, servetiyle Microsoft'un kurucu ortağı Bill Gates'i geride bırakarak dünyanın en zengin dördüncü insanı oldu. Gates’in yaptığı bağışlar Adani'nin yükselişinde etkili yarattı. Genellikle ABD'li teknoloji girişimcilerinin egemen olduğu servet sıralamasındaki bu yükseliş, tüm gözlerin Gautam Adani'ye yönelmesini sağladı.

Haber 22-07-22 14:25

Bill Gates: Dünyanın en zenginleri listesinden düşeceğim

Milyarder iş insanı Bill Gates servetini bağışlama vaadini tekrarladı ve sonunda dünyanın zenginler listesinden "düşeceğini" söyledi.

Haber 14-07-22 15:00

Bill Gates sosyal medya hesabından duyurdu! 20 milyar dolar bağışladı...

Teknoloji şirketi Microsoft'un kurucusu Bill Gates bu kez de yaptığı son bağışla gündem oldu. Bill Gates, sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı paylaşımda Bill & Melinda Gates Vakfı'na 20 milyar dolar bağışladığını açıkladı. Vakıf, bu bağışla dünyanın en büyük vakıflarından biri haline geldi.

Haber 14-07-22 01:06

Bodrum mega yatları ağırlıyor

Muğla'nın turistik ilçesi Bodrum, uzunluğuyla dünyanın sayılı motor yatları arasındaki mega yatlara ev sahipliği yapıyor - Teknoloji şirketi Microsoft'un kurucusu Bill Gates'in geçen sene gezdiği 107 metre uzunluğunda "Lana" isimli yat, Bodrum açıklarına demirledi

Yurthaber 30-06-22 23:46

Bill Gates'in NFT yorumu olay yarattı! Öğrenenler şaşkınlığını gizleyemedi

Microsoft'un kurucu ortağı Bill Gates, kripto paraların veya NFT'lerin (Değiştirilemez Token) hayranı değil. Eğer bir yatırımdan bahsedilecekse de hükümetleri başka bir pandemiye karşı hazırlanmak için yatırım yapmaya çağırıyor. Ancak Gates iklim değişikliği konulu bir etkinlikte çok konuşulacak bir NFT yorumuna imza attı. kripto para birimlerinin ve NFT’lerin ”%100 büyük aptal kuramına dayalı” olduğunu düşündüğünü söyledi. Bu sözler NFT hayranlarını tam anlamıyla şoke etti.

Haber 15-06-22 17:31

Dünyanın en zenginleri demir atmak için Göcek’i seçti: Milyonlarca dolar harcadılar…

Türkiye’nin önemli tatil bölgelerinden olan Göcek dünyanın en zenginlerini ağırlamaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda Rus oligartk Roman Abramoviç’i ağırlayan Göcek’in yeni misafirleri şaşırttı. Dünyanın en zenginleri Bill Gates, Jeff Bezos ve İngiliz milyarder Sugar ile mücevher tüccarı İsveçli Lundin'in milyon dolarlık yatlarının bölgede demirlediği ifade edildi. Toplam değerleri milyarlarca dolar olan yüzen saraylar Göcek'e ‘Dünyanın en zengin koyu’ unvanını getirdi.

Finans 01-06-22 07:47

Milyarderlerin savaşı! Olay yaratan iddia gündemi sarstı: Bill Gates, Elon Musk'ı batırmak istemiş!

Ünlü milyarderler Elon Musk ve Bill Gates arasında soğuk rüzgarlar esiyor. Ortaya çıkan bir iddia ise dehşete düşürdü. Çünkü iddialara göre, Gates'in vakfı Musk'ı boykot etmeleri için 11 farklı kuruma yüz milyonlarca dolar gönderdi.

Haber 25-05-22 16:08

Bill Gates'in kullandığı telefon merak konusu oldu! Öğrenenler şaşkınlığını gizleyemedi

Microsoft'un kurucu ortağı Bill Gates'in hangi telefonu kullandığı merak konusu oldu. Çoğu kişi Gates'in Microsoft üretimi Surface Duo akıllı telefon kullandığını tahmin etti. Ancak gerçek çok başka çıktı.

Haber 25-05-22 09:56

Aşıya çip koymakla suçlanan Bill Gates'ten açıklama geldi! Çok konuşulacak sözler

Salgının en tartışmalı ismi Bill Gates, Kovid-19 (koronavirüs) aşılarına çip koymakla ve insanlara bu şekilde çip yerleştirmekle suçlanıyor. Gates, son röportajında ise Kovid-19 aşılarına mikroçip koymasıyla ilgili komplo teorilerine ilişkin son derece çarpıcı ifadelerde bulundu.

Haber 15-05-22 14:44

Bill Gates koronavirüse mi yakalandı? Bill Gates'in sağlık durumu nasıl?

Bill Gates koronavirüs ile ilgili paylaşımda bulundu. Sosyal medya hesabında dikkat çeken bir açıklamada bulunan ABD'li yazılımcı, basında yer alan haberlerin ardından merak konusu oldu. Vatandaşlar internette Bill Gates koronavirüse mi yakalandı? Bill Gates'in sağlık durumu nasıl? soru ve konu başlıklarını araştırmaya başladı. Ünlü yazılımcı ve iş adamının koronavirüs test sonucu ile ilgili detaylar ve biyografisi haberimizde...

Haber 11-05-22 09:28

Bill Gates koronavirüse yakalandı

Microsoft'un kurucusu Bill Gates, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda koronavirüse yakalandığını açıkladı. Gates yaptığı açıklamada "Aşı olduğum, testlere ve mükemmel tıbbi tedaviye erişebildiğim için şanslıyım" dedi.

Haber 11-05-22 09:16

Bill Gates’ten çok konuşulacak açıklama: Daha en kötüsünü görmedik

Dünya çapında yaptığı yatırım ve işlerle gündemde olan Bill Gates, önceki yıllarda insanlığa zarar verebilecek pandemi, hastalık ve virüslerle ilgili yaptığı açıklamalarıyla gündeme geliyordu. İki yılı aşkın süredir hayatımızda olan Covid-19 pandemisine karşı birçok ülke kısıtlamaları kaldırırken Bill Gates’den dikkat çeken bir açıklama geldi. Bill Gates, en kötüsünü henüz görmediğimiz konusunda uyarıda bulundu.

Haber 06-05-22 08:05

Bill Gates: Epstein ile görüşmem bir hataydı

Microsoft'un kurucusu Bill Gates, boşanması, cinsel istismar suçu işlediği için hapse giren ve 20019'da hücresinde intihar ettiği açıklanan Jeffret Epstein ile görüşmeleri, 'insanları takip ettirdiğine' yönelik komplo teorileri ve Elon Musk'ın eleştirileriyle ilgili BBC'ye konuştu.

Haber 05-05-22 12:33

Bill Gates, 27 yıllık eşi Melinda Gates ile boşanmalarının perde arkasını paylaştı! “Beni öldürdü”

Dünyanın en zengin kişilerinden olan Microsoft'un kurucusu Bill Gates, eşi Melinda ile 2021 yılında 27 yıllık evliliklerini sonlandırma kararı aldıklarını açıklamıştı. Boşanmanın ardından servetlerini bölüştüklerini itiraf eden Gates, boşanma tazminatı olarak köpeklerini yanına almasının kendisini öldürdüğünü itiraf etti.

Trend 02-05-22 16:46

Bill Gates'den dikkat çeken açıklama! DSÖ'yle ilgili flaş iddia

Pandemi boyunca sık sık adını duyduğumuz Bill Gates, Dünya Sağlık Örgütü ile ilgili oldukça ciddi iddialarda bulundu. Yeni salgınları araştırmakla görevli ekibin yetersizliğine dikkat çeken Gates, DSÖ’nun bu ekipte 10’dan bile az tam zamanlı çalışanı olduğunu iddia etti. Sayıyı ve buna harcanan fonu yetersiz bulan milyarder, yeni pandemi ihtimalleriyle daha etkili şekilde savaşılabilmesi için farklı önerilerde bulundu.

Haber 01-05-22 17:29

Cem Yılmaz 'Bill Gates'ten gelen maili paylaştı! Yorum yağdı

Ünlü komedyen Cem Yılmaz, kendisine dolandırıcılık amaçlı gönderilen bir e-maili ifşa etti. Twitter hesabından paylaşım yapan Yılmaz, "Dolandırıcılığın bile kalitesi düştü. Bill Gates diye mail atılır mı?" ifadelerini kullandı.

Magazin 21-02-22 17:54

Bill Gates'ten korkutan açıklama! Kovid-19 salgınının tartışmalı ismi: Bir salgın daha yaşayacağız dedi

Kovid-19 pandemisi boyunca adını sıkça duyduğumuz Microsoft'un kurucu ortağı Bill Gates, korkutan bir açıklamada bulundu. Kovid-19'dan kaynaklanan ağır hastalık riskinin önemli ölçüde azaldığını söyleyen Gates, "Bir salgın daha yaşayacağız " dedi ve başka bir pandeminin neredeyse kaçınılmaz olduğunu ifade etti. Bill Gates, geçtiğimiz haftalarda "How to Prevent the Next Pandemic" (Bir Sonraki Pandemi Nasıl Önlenir?) adında bir kitap yazdığını duyurmuştu.

Haber 20-02-22 09:30

Bill Gates'ten çarpıcı hamle! Kitap yazdığını duyuran pandeminin tartışmalı ismi: Kovid-19'un...

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pandemisinin en tartışmalı isimlerinden biri olan Microsoft'un kurucu ortağı Bill Gates, kendi internet sitesi "Gates Notes" üzerinden yeni bir yazı yayınladı. Yazısına "Kovid-19'un son pandemi olabileceğine inanıyorum" diyerek başlayan Gates, "How to Prevent the Next Pandemic" (Bir Sonraki Pandemi Nasıl Önlenir?) adında bir kitap yazdığını duyurdu ve çok konuşulacak açıklamalar yaptı.

Haber 09-02-22 10:51

Hakan Ural'dan koronavirüs çözümü! Bill Gates'i tutuklayın...

Programında sağlık çalışanlarıyla ilgili söylediği sözler yüzünden geçtiğimiz günlerde büyük tepki alan Hakan Ural koronavirüs için çözümünü sosyal medyadan paylaştı. Hakan Ural çözümü Bill Gates'i tutuklamakta buldu.

Magazin 06-01-22 07:05

Bill Gates'ten metaverse açıklaması! 2 veya 3 yıl içinde dedi

Microsoft'un kurucu ortağı ve milyarder Bill Gates, bu kez metaverse açıklaması ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Kovid-19 salgınının en çok tartışılan isimlerinden biri olan Bill Gates, metaverse için ise çok çarpıcı ifadeler kullandı.

Haber 13-12-21 11:02

Dünyanın en zengin insanı olabilirdi eğer 1998'de hisselerini satmasaydı!

Son gelen Forbes verilerine göre dünyanın en zengin insanı Tesla ve SpaceX'in CEO'su Elon Musk olarak biliniyor. Fakat Microsoft'un kurucusu Bill Gates, 1998 yılında 2,06 milyar Microsoft hissesinin büyük bir kısmını satmamış olsaydı şu an dünyanın en zengin insanı olacaktı.

Finans 09-11-21 10:53

Ünlü iş insanları Gates ve Bezos'un mega yatları Bodrum'un koylarına demirledi

Ünlü iş insanları Gates ve Bezos'un mega yatları Bodrum'un koylarına demirledi

Yurthaber 02-11-21 14:53

Emel Sayın'dan Bill Gates'e: Hiç aklından geçirme, satılık değil!

Bill Gates, 'yüzen sarayı' Lana ile Bodrum'dan sonra Marmaris'e geçti. Emel Sayın Koyu'na demirleyen Bill Gates'e Emel Sayın esprili bir göndermede bulundu. Ünlü sanatçı Instagram'dan “Hiç aklından geçirme Bill. Satılık değil” mesajını paylaştı.

Magazin 28-10-21 09:01

Bill Gates, Fethiye'ye geldi

Bill Gates, Fethiye'ye geldi

Yurthaber 27-10-21 12:08

Bill Gates, Bodrum'u ziyaret etti

Bill Gates, Bodrum'u ziyaret etti

Yurthaber 24-10-21 17:15

Bill Gates Bodrum'a geldi, tarihi kaleyi karış karış gezdi

Dünyanın sayılı zenginleri arasında yer alan, teknoloji şirketi Microsoft'un kurucusu Bill Gates, lüks yatıyla Bodrum’a demir attı. Gates, Bodrum Kalesini ziyaret ederek, tarihi kaleyi karış karış gezdi.

Haber 24-10-21 13:05

Microsoft'un kurucusu Bill Gates'ten Efes'e ikinci ziyaret! Yeniden 'hacı' oldu

Dünyanın en zengin 4'üncü insanı unvanını 146 milyar dolarlık servetiyle elinde tutan, yazılım devi Microsoft'un kurucu ortağı Bill Gates, 'Lana' isimli kiralık süper yat ve katamaran sınıfı lojistik destek gemisi olan 'Wayfinder' ile Aydın'ın Kuşadası ilçesine geldi. Kuşadası Körfezi açıklarında demirleyen 'Lana'da bir süre dinlenen Gates daha sonra özel helikopteriyle İzmir'in Selçuk ilçesindeki Meryem Ana Evi'ni ziyaret edip yeniden hacı oldu.

Haber 22-10-21 17:22

Bill Gates'in kızı Jennifer Gates Mısırlı Jokey Nayel Nassar ile evlendi

Microsoft'un kurucusu Amerikalı milyarder Bill Gates ile Melinda Gates'in kızı Jennifer, profesyonel at binicisi Nayel Nassar ile evlendi. Çift, düğün öncesi Mısırlı bir Müslüman olan Nassar için imam nikahı kıydı

Magazin 18-10-21 16:56

Dünyanın en zengin 4. kişisi! Zincir otelleri satın alıyor, Türkiye'de de şubesi var!

Forbes Dergisi'nin dünyanın en zengin 4. kişisi seçtiği Microsoft'un kurucusu Bill Gates’in, sahibi olduğu yatırım şirketi Cascade Investment, Suudi Arabistan Prensi Talal’ın Four Seasons otellerindeki hisselerinin yarısını satın alma kararı aldı. Otel yönetimi kararı, kamuoyuna duyuran bir açıklama yaparak duyurdu. Açıklamada Gates’in şirketinin bu anlaşma için 2.21 milyar dolar ödeyeceği belirtildi. Türkiye'de de iki şubesi olan otelin birisi Sultanahmet'te diğeri ise Beşiktaş'ta yer alıyor.

Finans 09-09-21 12:00

Microsoft CEO'su Satya Nadella, Bill Gates sonrası bir ilki gerçekleştirdi!

Microsoft CEO'su Satya Nadella, oybirliğiyle Microsoft'un Yönetim Kurulu Başkanlığı'na seçildi. Böylece Bill Gates sonrası ilk kez bir isim Microsoft'un hem başkanı hem de CEO'su oldu.

Haber 17-06-21 11:57

Dünyanın en zenginleri listesinde milyar dolarlık yarış: Bernard Arnault birkaç saat birinci oldu

Forbes dergisinin düzenli olarak verdiği Dünyanın En Zengin İnsanı unvanı, son dönemlerde Jeff Bezos ve Elon Musk arasında gidip geliyordu. Musk bir zamanlar listenin zirvesindeydi ancak sahibi olduğu şirket Tesla'nın hisse değeri kaybetmesi, Bezos'un yeniden Musk'ın önüne geçmesine sebep oldu.

Finans 25-05-21 12:40

Bill Gates hakkında flaş iddia!

ABD'li milyarder Bill Gates (65) ile üç çocuğunun annesi, 27 yıllık eşi Melinda Gates (56) boşanmaya hazırlanıyor.

Haber 18-05-21 12:10

Şaşırtan iddia: Bill Gates eşini aldattı mı?

Microsoft yönetim kurulunun, şirketin kurucusu ve eski CEO'su Bill Gates'in 'şirket çalışanı bir kadına ilişki yaşaması nedeniyle' yönetim kurulu üyeliğinden istifa etmesi gerektiği yönünde bir karar aldığı iddia edildi.

Haber 17-05-21 08:36

Xiaomi'nin Bill Gates tweet'i olay yarattı!

Xiaomi İngiltere, Bill ve Melinda Gates'in boşanmasına yönelik tepki çeken bir tweet attı. Çinli devin İngiltere hesabı Mi 11'i ön plana çıkartan tweet'inde sadece kullandığı metin ve görsel ile değil, iPhone detayı ile de dikkatleri üzerine çekti.

Haber 11-05-21 12:36

Melinda Gates, Bill Gates’ten 2019’dan beri boşanmayı bekliyormuş

Geçen hafta sürpriz bir kararla boşanma kararı alan Melinda Gates ve Bill Gates çiftinin boşanma süreciyle ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı.

Haber 10-05-21 09:31

Bill Gates ve Melinda Gates boşanmasına Azeri spikerden bomba yorum: Koyabilse avradına koyar

Dünyanın en zengin isimlerinden olan 65 yaşındaki Bill Gates ile eşi Melinda Gates boşanma kararı aldı. Asrın boşanması olarak adlandırılan bu ayrılıkla ilgili Azeri spikerden bomba bir yorum geldi. Azeri spiker, programında tüm insanlara çip takmak için salgını başlattığı yönündeki iddiayla gündeme gelen Gates için "Avradıyla yola gidemiyor. Koyabilse avradına çip koyar" diyerek herkesi şaşkına çevirdi.

Magazin 06-05-21 12:21

Eşine ne kadar tazminat ödeyecek? Bill Gates’ten rekor hisse devri

Microsoft'un kurucusu Bill Gates, sosyal medyadan yaptığı açıklamayla 27 senedir evli olduğu 3 çocuğunun annesi Melinda Gates ile boşanacaklarını açıklamıştı. Dünyanın en zenginleri listesinde yıllardır ilk sıralarda yer alan Gates, boşanacağını açıklamasının ardından eşine rekor seviyede hisse devretti.

Magazin 06-05-21 10:03

Bill Gates'ten eşi Melinda’ya 1.8 milyar dolarlık hisse!

Microsoft'un kurucusu Bill Gates, 27 yıllık evliliğine son verme kararının ardından eşi Melinda’ya 1.8 milyar dolarlık hisse devretti.

Haber 06-05-21 08:57

Gündeme damga vuran boşanmanın altından eski aşk çıktı!

65 yaşındaki Bill Gates, Pazartesi günü kişisel Twitter hesabından kendisinin ve 56 yaşındaki eşi Melinda'nın boşanma kararı aldıklarını duyurdu. Bu karar sonrası Gates'in filmleri aratmayacak eski aşkı yeniden gündeme geldi.

Haber 05-05-21 08:56

Melinda Gates kimdir, kaç yaşında? Melinda Gates serveti ne kadar? İşte Bill Gates'in eşi Melinda Gates'in hayatı...

Geçtiğimiz gün Bill Gates Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla 27 senelik eşi Melinda Gates ile boşanma kararı aldıklarını açıkladı. Bill Gates'in bu açıklamasının ardından Melinda Gates kimdir ve kaç yaşında gibi sorular merak konusu oldu. Peki Bill Gates'in eşi Melinda Gates kimdir, kaç yaşında? Melinda Gates serveti ne kadar? İşte Melinda Gates'in hayat hikayesi...

Magazin 04-05-21 15:09

Bill Gates ve Melinda Gates boşanıyor! Bill Gates, boşanma kararını Twitter'dan duyurdu

Dünyanın en zengin kişilerinden olan Microsoft'un kurucusu Bill Gates, eşi Melinda ile boşanacaklarını duyurdu. Bill Gates ile eşi Melinda tarafından yapılan ortak açıklamada, 27 senelik evlilik süresince gelişen ortak değerlerin süreceği ve bazı ortaklıkların devam edeceği ifade edildi.

Magazin 04-05-21 00:07