Bütçe Haberleri

Son dakika: Kritik teklifler bütçe komisyonunda kabul edildi

Son dakika haberi: 2023 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi ile 2021 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Teklifi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.

Finans 25-11-22 22:22

İETT Genel Müdürü Alper Bilgili son rakamları açıkladı! 'İBB'nin yıllık sübvansiyon tutarı 10 milyar lira'

İETT Genel Müdürü Alper Bilgili, İstanbul Büyükşehir Belediyesi meclisinde İETT ile ilgili son gelişmeleri paylaştı. Bilgili, "Yılda 1,1 milyar yolcu taşınan otobüsler için İBB'nin yıllık sübvansiyon tutarı 10 milyar lira olacaktır. Gider bütçemiz toplam 15 milyar 400 milyon liradır." diye konuştu.

Haber 24-11-22 19:37

Hazine ve Maliye Bakanlığı duyurdu! Bütçede 83,3 milyar TL'lik açık

Hazine ve Maliye Bakanlığı Ekim ayına ilişkin merkezi yönetim bütçesi istatistiklerini yayımladı. Ekim ayında merkezi yönetim bütçe açığı 83,3 milyar TL oldu.

Finans 15-11-22 11:14

Bakan Kurum: 135 bin konut ve sosyal eserin inşasına devam ediyoruz

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "135 bin konut ve sosyal eserin inşasına devam ediyoruz. Bu yıl sonuna kadar 60 bin konutumuzu tamamlayarak ailelerimizin 2023'e yeni yuvalarında girmelerinin mutluluğunu yaşayacağız." dedi.

Finans 09-11-22 18:02

Doğalgaz faturasından tasarruf etmek için kışa girmeden hemen yapın! Faturayı yüzde 25 azaltır

Kış aylarında artan elektrik ve doğalgaz faturaları oldukça cep yakıyor. Birçok kişi faturaları düşürmek için evde tasarruf nasıl yapılır? diye araştırmalarda bulunuyor. Uzmanlar faturanızı yüzde 25 azaltacak olan yöntemi uygulayarak kış mevsimini çok daha sıcak geçirebileceğinizi vurguluyor.

Kadin 01-11-22 14:32

Normalde sizin istemeniz, bizim 'Para yok' dememiz lazım diyerek seslendi: Lütfen o paraları kullanın

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Kocaeli’de okul idarecileriyle buluştu ve dikkat çeken açıklamalar yaptı. Okullara bütçe gönderdiklerini ancak okulların henüz paraları kullanamadığını belirten Özer, “Lütfen o paraları kullanın, öğretmenlerimiz için kullanın ki 2023 yılında daha fazla bütçe gönderelim” dedi. Gelinen noktaya vurgu yapan Özer, “Normalde sizin para istemeniz, bizim ‘Para yok’ dememiz lazım” şeklinde konuştu. Özer, 5.5 milyar bütçenin 1.5-2 milyarının kullanılmadığını söyledi.

Haber 31-10-22 19:49

Merkezi Yönetim Faiz Dışı Bütçe Dengesi Nedir?

Bir ülkenin merkezi yönetimi kapsamında bulunan genel bütçedeki idareler ile denetleyici kurumların bütçe gelirleri toplamından faiz hariç tutularak elde edilen bütçe giderlerinin çıkartılması sonucu ortaya çıkan bütçe dengesine Merkezi Yönetim Faiz Dışı Bütçe Dengesi adı verilir.

Finans 31-10-22 18:48

Merkezi Yönetim Bütçe Dengesi Nedir?

Genel bütçeli olan ve merkezi yönetim kapsamına dahil olan idarelerin, özel bütçesi bulunan idarelerin denetleyici ve düzenleyici görevi olan kurumların bütçe gelirlerinin tamamından bütçe giderleri çıkartılarak bütçe dengesi oluşturulur. Bu işlem Merkezi Yönetim Bütçe Dengesi olarak isimlendirilmiştir.

Finans 31-10-22 18:42

Borçlardan kurtulmak için yapmanız gerekenler: Doğru planı uygulayın

Borçtan kurtulmak için bir sürü yöntem aranıyor. İnsanlar yüklü borçlara sahip olabiliyor. Bu borçlar ödenmedikçe can sıkıcı durumlara yol açıyor. Borçlardan kurtulmak için doğru tasarruf yöntemlerini tercih etmek gerekiyor. Borçları kapatmak için basit ve kararlı planlara ihtiyacınız olabilir. İşte en kısa sürede borçlardan kurtulmanızı sağlayacak yöntemler...

Kadin 22-10-22 20:35

Kamuda çalışanlarını ilgilendiren haber! Bütçede dikkat çeken rakamlar: 1 trilyon liraya yakın...

2023 yılı bütçe rakamlarının ortaya çıkmasıyla kamu idareleri personeline gelecek yılı toplamda 952,3 milyar lira nakdi ödeme öngörülüyor. Bütçede personel giderleri için aslan payını, 297,4 milyar lirayla Milli Eğitim Bakanlığı aldı. Sağlık Bakanlığı 137,4 milyar lirayla ikinci sırada yer alırken, Milli Savunma Bakanlığına personel giderleri için 88 milyar lira, Emniyet Genel Müdürlüğüne 81,1 milyar lira kaynak öngörüldü.

Finans 19-10-22 12:56

Kışın doğalgaz faturanızı daha az getirecek yöntem! Evinizi sıcacık yapacak

Kış ayları yaklaşırken ev bütçesini düşünenler faturalar konusunda tedirginlik yaşıyor. Her sene artış görülen fatura fiyatları ev ekonomisine zarar veriyor. Birçok insan doğalgazı fazla yakmadan ısınmanın yöntemlerini arıyor. Uzmanlar doğalgaz faturanızdan tasarruf yapmanızı sağlayacak o basit yöntemi paylaştı.

Kadin 19-10-22 07:55

Fark etmeden yapılan bu hata elektrik faturasını ikiye katlıyor! Elektrik faturasını düşürmek için yapmanız gerekenler oldukça basit

Faturalar özellikle kış aylarına girerken çok daha fazla yüklü geliyor. Elektrik faturası en yüksek gelen faturalar arasında bulunuyor. Bu nedenle elektrik faturası tasarruf yöntemleri dikkat çekiyor. Birçok kişi elektrik faturasını düşürmenin yollarını arıyor. Ev ekonomisine katkı sağlamak ve elektrik faturasını düşürmek için aşağıdaki yöntemleri uygulamak etkili sonuçlar sağlıyor.

Kadin 18-10-22 21:44

En büyük pay eğitime! Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay açıkladı: İşte 2023 bütçesinin ayrıntıları

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 2023 yılı merkezi yönetim bütçesine ilişkin ayrıntıları açıkladı. Oktay, sunumunda bütçeden en büyük payın eğitime ayrıldığını bildirdi.

Haber 17-10-22 12:05

Bakan Nebati'den bütçe açıklaması

Bakan Nebati, merkezi yönetim bütçesinin ağustos ayında 3 milyar 586 milyon lira fazla verdiğine dikkati çekerek, "Yılın başından bu yana sürdürdüğümüz sıkı bütçe disiplininden şaşmadan yatırıma ve büyümeye devam" ifadelerini kullandı.

Finans 15-09-22 13:20

Milli Eğitim Bakanı Özer, canlı yayında soruları yanıtladı:

"Yazın okullar kapanır kapanmaz tüm okullarımıza 3 milyar 750 milyonluk bütçe gönderdik. Türkiye'de bütçe gönderilmemiş tek bir okul kalmadı" - "Türkiye son 20 yılda eğitim sistemini çok büyütürken yani öğrenci sayısını artırırken bir şeyi başardı ve öğretmen başına düşen öğrenci sayısını azalttı" - "Öğretmenlerle ilgili yeni bir unvan ihdas etmiş değiliz, bir iyileştirme yaptık. Eğitimini tamamlayan ve sınavda başarılı olan tüm öğretmenlerimiz 'uzman' ve 'başöğretmen' olabilsin istedik"

Yurthaber 13-09-22 00:10

Uzmanlar uyarıyor! Asla yapmamanız gereken 6 evlilik teklifi

Evlilik teklifi sevgi ve saygı çerçevesinde ilerleyen bir birlikteliğinin en mutlu anları arasında yer alıyor. Her iki taraf için de oldukça heyecanlı durumlara yol açan evlilik teklifi yıllarca konuşuluyor. Bu sebeple evlilik teklifi etmeden önce dikkat etmeniz gereken noktalar bulunuyor. Uzmanlar yanlış evlenme teklifleri hakkında uyarıyor.

Kadin 26-08-22 11:15

Temmuz ayında bütçe 64 milyar TL açık verdi

Hazine ve Maliye Bakanlığı Temmuz ayına ilişkin merkezi yönetim bütçe verilerini yayımladı. 2022 yılı Temmuz ayında bütçe açığı 64 milyar TL oldu. Aynı ayda faiz dışı açık ise 47,3 milyar TL olarak gerçekleşti.

Finans 15-08-22 12:48

Sakaryaspor Kulübü Başkanı Cumhur Genç'ten kadro yapılanmasıyla ilgili açıklama:

"Bu sene yeni yapılanma gibi oldu. Aslında bu kadar çok düşünmüyorduk, biraz daha iskeleti koruyalım dedik ama çalışmalara devam ettikçe bu yönde kararlar aldık" - "Bu ligin gerçeklerine göre transfer yaptık. Bu ligin iyi oyuncularını aldık"

Yurthaber 12-08-22 14:24