Ermenistan'ın tarihçesi

Ermenistan'ın tarihçesi

Ermenistan, Güney Kafkasya bölgesinde bulunan demokratik bir devlettir. Osmanlı ve Pers İmparatorlukları egemenliği altında uzun yıllar geçirmiştir. 1915'te yayınlanan Takvim-i Vekayi, Techir Kanunu ile Osmanlı topraklarından ayrılmıştır. 1918'de Rus Devrimi'nin ardından Ermenistan Demokratik Cumhuriyeti adıyla bağımsızlığını ilan etmiştir. 1922 yılında Sovyetler Birliği kurucu üyeleri arasında bulunmuştur. 1991'de birliğin dağılmasıyla Ermenistan Cumhuriyeti olarak bağımsız hale gelmiştir. Gelişmekte olan ülkenin cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan, başbakanı Nikol Paşinyan'dır. Resmi dili Ermenice, dini Hristiyanlık olan ülkenin Anavatanımız adıyla milli marşı bulunur. Enine kırmızı, lacivert, sarı çizgilerden oluşan bayrağı bulunur. Para birimi Ermeni Dramı olan ülkenin başkenti Erivan'dır. Öne çıkan geçim kaynakları endüstri ve madenciliktir. 2020 yılında Azeri toprakları üzerinde hak iddia etmesiyle tartışmalara yol açmıştır.

Ermenistan Haberleri

Ermenistan polisi acımadı! Hükümet karşıtı protestoculara sert müdahale

Ermenistan'ın başkenti Erivan'da bir süredir devam eden protestolar Başbakan Nikol Paşinyan'ın evine ve hükümet binasına uzandı. Polis, protestocuları durdurabilmek için oldukça sert bir müdahalede bulundu. Yaşanan olaylarda 39'u polis olan toplam 60 kişi yaralandı ve hastanelere kaldırıldı.

Haber 04-06-2022 16:16

Ermenistan'da polis ile protestocular arasında çıkan çatışma sonucu 60 kişi yaralandı

Ermenistan'da polis ile protestocular arasında çıkan çatışma sonucu 60 kişi yaralandı

Yurthaber 04-06-2022 14:17

Ermenistan'da Hükümet Protestosuna Polis Müdahalesi

Ermenistan’ın başkenti Erivan’da, hükümet karşıtı gösterilere polis müdahale etti. Olaylarda en az 50 kişinin hastanelik olduğu belirtiliyor

Haber 04-06-2022 01:46

Ermenistan’da Polis ile Göstericiler Arasında Arbede

Ermenistan'ın başkenti Erivan'da polis ve Başbakan Nikol Paşinyan'ı protesto eden göstericiler arasında arbede çıktı. Binlerce kişi, Paşinyan hükümetini protesto amacıyla hükümet binalarına girişi engelledi, yolları ve metro sistemini kapattı

Haber 30-05-2022 19:54

Ermenistan ve Azerbaycan’dan komisyon adımı

Ermenistan ve Azerbaycan, tartışmalı Dağlık Karabağ bölgesi için ülkelerinde sınır komisyonu kurma kararı aldı. Brüksel’de bir araya gelen iki ülke liderleri, barış anlaşması için görüşmeleri ilerletmek için sözleşti

Haber 24-05-2022 11:50

Azerbaycan, Ermenistan ve AB arasında kritik zirve

Azerbaycan, Ermenistan ve Avrupa Birliği (AB) arasındaki üçlü toplantı Belçika’nın başkenti Brüksel'de başladı. Toplantıda Azerbaycan ve Ermenistan arasında barış anlaşmasının hazırlanması ve savaş sonrası durum ele alınacak.

Haber 22-05-2022 21:47

Son dakika: Ermenistan, Azerbaycan mevzilerine ateş açtı!

Son dakika haberi... Ermenistan askerleri sınırdaki Azerbaycan mevzilerine ateş açtı. Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan son dakika açıklamasına göre, Azerbaycan ordusunun Ermenistan'ın saldırısına misilleme yaptığı öğrenildi.

Haber 19-05-2022 17:57

SON DEPREMLER 14 Mayıs 2022! Deprem mi oldu? Nerede, kaç şiddetinde oldu? AFAD - Kandilli Rasathanesi son depremler listesi!

Son depremler listesi ve 14 Mayıs Cumartesi günü Kandilli Rasathanesi ile Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'ndan (AFAD) yapılan son dakika açıklamasının ayrıntıları bulundukları illerde sarsıntı hisseden kişiler tarafından merak edildi. Vatandaşlar, 14 Mayıs 2022 Cumartesi deprem mi oldu? Nerede, kaç şiddetinde oldu? soru ve konu başlıklarını internette araştırıyor. İşte 14 Mayıs 2022 AFAD - Kandilli Rasathanesi son depremler listesi...

Haber 14-05-2022 21:09

Protestocular Ermenistan Başbakanı'nın İstifasını İstedi

Ermenistan'da protestocular, Başbakan Nikol Paşinyan'ın istifasını talep ettikleri gösteriler düzenledi. Muhalefet milletvekilleriyse parlamentoyu terk ederek Başbakan Paşinyan üzerindeki baskıları arttırdı

Haber 04-05-2022 18:43

Son dakika: Dışişleri'nden Ermenistan görüşmeleri açıklaması

Son dakika haberine göre, Dışişleri Bakanlığından, Ermenistan ile yapılan diplomatik görüşmelerle ilgili açıklama yapıldı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Ermenistan ile normalleşme görüşmelerinde süreci ön koşulsuz sürdürme uzlaşısı tekrarlandı" ifadelerine yer verildi.

Haber 03-05-2022 16:21

SON DAKİKA DEPREMLER! Deprem mi oldu? Nerede, kaç şiddetinde oldu? 2 Mayıs 2022 Kandilli deprem listesi!

SON DAKİKA DEPREMLER listesi ve 2 Mayıs 2022 Pazartesi günü için TC. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'ndan ve Kandilli Rasathanesi tarafından yapılan açıklamanın ayrıntıları yaşadıkları illerde sarsıntı hisseden kişiler tarafından merak konusu oldu. Kırıkkale, Erzurum, Van, Denizli, Denizli, Muğla gibi illerin yanı sıra Akdeniz ve Ermenistan'da da sarsıntı gerçekleştiği kaydedildi. Peki 2 Mayıs deprem mi oldu? Nerede, kaç şiddetinde oldu? İşte detaylar...

Haber 02-05-2022 12:20

Son dakika! Ermenistan'da deprem: Türkiye'de birçok ilden hissedildi

Son dakika haberi: Ermenistan'ın Shirak kentinde saat 22.35'de 4.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem Türkiye'de de sınırdaki birçok il tarafından hissedildi. Aynı saatlerde Gürcistan'da da 5.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Haber 01-05-2022 22:50

Türkiye-Ermenistan normalleşme süreci! 3. görüşmenin tarihi belli oldu

Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, "Türkiye ve Ermenistan normalleşme süreci 3'üncü görüşmesi, 3 Mayıs 2022 tarihinde Viyana'da gerçekleştirilecektir." denildi.

Haber 28-04-2022 18:08

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun'dan "1915 olaylarına" ilişkin paylaşım:

"Bu tarihin acısı bize aittir ve hala kalbimizdedir. Ortak acımızı sürekli siyasileştirenler, ucuz ve basiretsiz siyasi kazanımlar elde etmenin peşindeler. Ama onlara asla geçit vermeyeceğiz"

Yurthaber 24-04-2022 23:07

Mevlüt Çavuşoğlu'ndan bozkurt işareti! Ermeni protestoculara böyle yanıt verdi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Uruguay'da Ermeni göstericilerin protestosuyla karşılaştı. Çavuşoğlu, Montevideo Büyükelçiliğinin açılışının çıkışında protestocu gruba, arabasından bozkurt işareti yaparak cevap verdi. Çavuşoğlu'nun bozkurt işareti yaptığı anlar sosyal medyada çok konuşuldu.

Haber 24-04-2022 07:50

Putin ve Paşinyan'ın ortak bildirisinde dikkat çeken Türkiye detayı

Rusya Devlet Başkanı Putin ve Ermenistan Başbakanı Paşinyan Moskova'da bir araya geldi. Görüşme sonucunda ortak bildiri yayımlayan liderler Türkiye-Ermenistan arasındaki ikili ilişkilerin normalleşmesiyle ilgili atılan adımları memnuniyetle karşıladıklarını bildirdi.

Haber 19-04-2022 23:18

"Ermenistan Azerbaycan’ın Şartlarını Kabul Etti"

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev’in, Ermenistan ile devletlerarası ilişkilerin kurulması için sunduğu 5 temel maddeyi Erivan’ın kabul ettiği, Rusya Cumhurbaşkanı Putin’e ilettiği açıklandı

Haber 09-04-2022 22:35

Aliyev ve Paşinyan bir araya geldi! Azerbaycan, Ermenistan ve AB arasındaki üçlü toplantı başladı

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ve Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel’in Belçika’nın başkenti Brüksel’deki üçlü toplantısı başladı.

Haber 06-04-2022 22:03

Ermenistan yeni İHA'sını tanıttı! Adı: DAVARO

Ermenistan'da düzenlenen bir askeri teknoloji fuarda, yeni İHA da tanıtıldı. Ülkenin savunma sanayii şirketlerinden olan DAVARO'nun, kendi ismiyle ürettiği lazer güdümlü hassas mühimmatlı İHA, fuarda ilk kez sergilendi. Öte yandan DAVARO'nun ismi, sosyal medyada büyük dikkat çekti.

Haber 02-04-2022 11:50

Norveç, Ermenistan'a gol yağdırdı!

Hazırlık maçında Norveç, Ermenistan'ı 9-0 yendi. Kuzey ekibinde Haaland ve Sörloth ikişer, King hat-trick yaptı.

Spor 29-03-2022 23:44

Ermenistan Dışişleri Bakanı: "Ermenistan sınırları açmaya hazır"

Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan, Anadolu Ajansı'na yaptığı açıklamada Ermenistan halkının Türkiye ile normalleşme sürecine destek verdiğini aktardı. Mirzoyan röportajda ayrıca, "Ermenistan, Türkiye'yle diplomatik ilişkiler kurmaya ve sınırları açmaya hazır" dedi.

Haber 16-03-2022 06:43

Türkiye-Ermenistan ilişkilerinde yeni dönem! "Sınırları açmaya hazırız"

Türkiye ile Ermenistan arasındaki normalleşme sürecinde yeni gelişme yaşandı. Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan yaptığı açıklamada, "Ermenistan, Türkiye’yle diplomatik ilişkiler kurmaya ve sınırları açmaya hazır." ifadelerini kullandı. İki ülke ilişkilerin normalleştirilmesi için daha önce özel temsilci atamıştı.

Haber 15-03-2022 20:00

Doğudaki esnaf ve turizmciler Alican ve Zengezur Koridoru'ndan umutlu

Iğdır Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Mehmet Engin: - "Alican Sınır Kapısı'nın, açılması halinde kente çok büyük katkıları olacak. Zengezur Koridoru açılırsa, Dilucu Sınır Kapısı'na da sahip olan Iğdır, önemli bir ticaret merkezi haline gelecek" - Iğdır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kamil Arslan: - "Bölgemize gelen turistleri İstanbul, Ankara, Trabzon yerine burada ağırlayabiliriz, zaten doğu turlarına çıkan turistler Iğdır'ı ve bu bölgeyi kullanıyor"

Yurthaber 15-03-2022 12:19

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, ADF 2022'nin kapanış basın toplantısında konuştu: (3)

"(Ermeni Bakan Mirzoyan'a) Azerbaycan'ın teklif ettiği barış anlaşmasına Ermenistan'ın olumlu cevap vermesi gerektiğini, bunun herkes için olumlu olacağını söyledik" - "(Taliban yönetimini) Tanıma konusunda çok aceleci davranmıyoruz. Çünkü atılması gereken adımları biz de tüm dünya gibi görmek istiyoruz" - "(Kabil Havaalanı) Biz doğrusu bu projeyi böyle kar getirici bir proje olarak görmüyoruz. Biraz da kalkınma desteği olarak görüyoruz. Özellikle havaalanının açık tutulması stratejik bakımdan önemli ama Afganistan'a yapabileceğimiz bir destek olarak görüyoruz, Katar ile birlikte. Ama sahadaki şartların da veya taleplerin de karşılanması gerekiyor"

Yurthaber 13-03-2022 14:50

Ermenistan'la normalleşmede kritik gelişme! 'Son derece verimli bir görüşme'

Türkiye ile Ermenistan arasında yeni döneme girildi. İki ülke arasındaki normalleşme süreci kapsamında bugün önemli bir adım atıldı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Ermenistanlı mevkidaşı Ararat Mirzoyan'ın görüşmesiyle iki ülke arasındaki ilk üst düzey temas gerçekleşmiş oldu. Görüşmenin ardından yapılan açıklamalarda 'barış' vurgusu yapıldı.

Haber 12-03-2022 12:11

Son Dakika: Azerbaycan'dan Ermenistan'a 5 maddelik yeni teklif

Son dakika haberi: Azerbaycan, ilişkilerin normalleşmesi için Ermenistan yönetimine 5 maddelik yeni teklif sundu. Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov, Azerbaycan'ın Ermenistan'a ilişkilerin normalleşmesine ilişkin 5 maddeden oluşan belge gönderdiğini ve yanıt beklediğini belirterek, "Ermenistan samimi şekilde münasebetlerin normalleşmesini istiyorsa, bu onlar için çok güzel bir fırsattır." dedi. İşte son dakika gelişmesinin detayları...

Haber 11-03-2022 22:12

Ermenistan'daki deprem sonrası çağrı yaptı! Iğdır'a sadece 16 kilometre uzaklıkta: Çernobil faciası tekrar yaşanmasın

Ermenistan-Gürcistan sınırında meydana gelen ve Türkiye'den de hissedilen 5,3 büyüklüğündeki deprem sonrası dikkat çeken bir açıklama geldi. MHP Iğdır Milletvekili Yaşar Karadağ, Türkiye sınırına yakın Ermenistan'ın Metsamor kentindeki nükleer santralin kapatılması gerektiğini belirterek, "1986'da 40 bine yakın kişinin ölmesine neden olan Çernobil faciası tekrar yaşanmamalı." dedi.

Haber 14-02-2022 17:45

14 Şubat Pazartesi deprem mi oldu? Bugün nerede deprem oldu? AFAD ve Kandilli Rasathanesi son depremler listesi!

14 Şubat Pazartesi deprem listesi günün ilk saatlerinde bulundukları şehirlerde sarsıntı hisseden vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Bursa, Mersin, Kahramanmaraş, Muğla ve Balıkesir gibi illerimiz gibi illerimizde ve Gürcistan ile Ermenistan'da deprem meydana geldi. 14Şubat Pazartesi günü gerçekleşen depremlerin büyüklüğüne haberimizde detaylıca yer verdik. İşte 14 Şubat 2022 Pazartesi AFAD ve Kandilli Rasathanesi son depremler listesi..

Haber 14-02-2022 06:57

Ermenistan-Gürcistan sınırındaki korkutan deprem sonrası Prof. Dr. Naci Görür'den açıklama

Son dakika haberi: AFAD'dan yapılan son dakika deprem açıklamasına göre, Ermenistan - Gürcistan sınırında 5.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem, Türkiye’de de bazı şehirlerde hissedildi. Korkutan deprem sonrası açıklama yapan Prof. Dr. Naci Görür, "Bu deprem muhtemelen Çıldır-Sevan Gölleri arasında uzanan doğrultu atımlı fay zonu ile ilişkili olabilir." ifadelerini kullandı.

Haber 13-02-2022 22:35

Ermenistan'da 5,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi

AFAD: - "Deprem üssüne en yakın ilçemiz Kars'ın Akyaka ilçesi olup, an itibarıyla olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır"

Yurthaber 13-02-2022 22:21

Son dakika: Kars ve Artvin'de korkutan deprem! AFAD Ermenistan sınırındaki depremin şiddetini açıkladı

Son dakika haberi: AFAD'dan yapılan son dakika deprem açıklamasına göre, Ermenistan'ın Shirak kentinde 5,3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem, Türkiye'de Ağrı, Iğdır, Ardahan, Kars, Elazığ ve Artvin gibi şehirlerden de hissedildi. Kandilli Rasathanesi depremin şiddetini 5,6 olarak paylaştı. Öte yandan bölgede artçı sarsıntılar devam ediyor. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 13-02-2022 21:36

Kars'ta iş dünyası temsilcileri Ermenistan sınırındaki Doğukapı'nın açılmasını bekliyor

Kars Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ertuğrul Alibeyoğlu: - "Diplomatik sorunların ortadan kalkması ve kara yolu ile demir yolu bağlantısının kurulması sayesinde karşılıklı olarak turizm gelişecek ve bu turizm patlaması iki ülkenin de faydasına olacaktır" - Kars Ticaret Borsası Başkanı Metin Durmuş: - "Eskiden biz buradan her yere hayvan gönderiyorduk. Rusya'ya, İran'a, Irak'a, Suriye'ye sürekli hayvan ihracatımız vardı, kapı açılınca inşallah şehrimiz ve bölge şahlanacak"

Yurthaber 11-02-2022 11:18

3600 ek gösterge ne zaman çıkacak? Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarih verdi

Çok sayıda kişinin merakla beklediği 3600 ek gösterge ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay önemli bir açıklama yaptı. Oktay, "3600 ek gösterge ne zaman çıkacak?" sorusuyla ilgili kritik tarihi verdi. Öte yandan Ermenistan ile normalleşme süreci kapsamında da yeni bir gelişme yaşandı. Oktay, katıldığı canlı yayında Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'ın Mart'ta Türkiye'ye geleceğini söyledi. Paşinyan'ın Antalya Diplomasi Forumu'na geleceği belirtildi.

Haber 04-02-2022 22:19

Son Dakika: Türkiye ile Ermenistan arasındaki normalleşme görüşmelerinin ikincisi 24 Şubat'ta Viyana'da

Son dakika haberine göre, Türkiye ve Ermenistan arasındaki normalleşme süreci kapsamında iki ülkenin özel temsilcileri arasındaki ikinci görüşmenin, 24 Şubat'ta Avusturya'nın başkenti Viyana'da yapılacağı bildirildi. İşte son dakika gelişmesinin detayları...

Haber 03-02-2022 19:57

GÜNCELLEME - Ermenistan'dan kalkan FlyOne'ın uçağı İstanbul'a indi

Erivan'dan gelen ilk seferdeki yolcular, İstanbul Havalimanı'nda çiçeklerle karşılandı - Yolculardan Gayane Bulhadaryan: - "Biz çok eski kadim halkız, biliyorsunuz. Bir hamuruz biz. Ben istiyorum ki barış olsun. Eskiden kalanlar eskide kalsın. Bizim nesiller bunlarla büyümesin" HAVA YOLU ŞİRKETİ YETKİLİSİ VE BİR YOLCUNUN AÇIKLAMALARI EKLENDİ

Yurthaber 02-02-2022 21:35

Ermenistan'dan kalkan FlyOne'ın uçağı İstanbul'a indi

Ermenistan'dan kalkan FlyOne'ın uçağı İstanbul'a indi

Yurthaber 02-02-2022 19:49

Son dakika: Yıllar sonra başlıyor... İlk uçak bugün İstanbul'a inecek

Son dakika... Türkiye ile Ermenistan arasında normalleşme adımları sonrası ilk uçuş gerçekleşecek. En son 2020'de yapılan uçuşlar, bugün Erivan-İstanbul uçuşuyla yeniden başlıyor. Ermenistan'ın başkenti Erivan'dan gelecek ilk uçak saat 19.50'de İstanbul Havalimanı'na iniş yapacak.

Haber 02-02-2022 14:54

Son Dakika: Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Sullivan ile görüştü

Son dakika haberine göre, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan ile telefonda görüştü. İşte Türkiye ile ABD arasındaki kritik temasla ilgili son dakika gelişmeleri...

Haber 01-02-2022 22:32

Ermenistan ile ilişkilerde önemli gelişme! Bakan Çavuşoğlu duyurdu…

Son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Antalya Diplomasi Forumu'na Ermenistan Dışişleri Bakanı Mirzoyan ile Özel Temsilcisi Rubinyan'ın da katılacağını açıkladı.

Haber 27-01-2022 14:41

Son dakika: Armen Sarkisyan istifa etti

Son dakika, Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan, istifa ettiğini açıkladı.

Haber 23-01-2022 19:24

Son Dakika: Mevlüt Çavuşoğlu'ndan dikkat çeken 'Ermenistan' mesajı!

Son dakika haberi: Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan gerginliğe ilişkin, "Gerginlik devam ediyor, ciddi. Bizler de temaslarımızı sürdüreceğiz. Bu şekilde amaç, gerginliğin azaltılması" dedi. Bakan Çavuşoğlu, Ermenistan ile normalleşme süreci hakkında ise, "Ermenistan ile hedef tam normalleşme. Biz bunu açıkladık. Ermenistan da bundan çok memnun" ifadelerini kullandı.

Haber 20-01-2022 12:17

SON DAKİKA | Ermenistan ile uçuşlar başlıyor! Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından açıklama

Son dakika haberine göre Türkiye ve Ermenistan arasında uçuşlar başlıyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Ermenistan ile uçuşların 2 Şubat'ta başlayacağını açıkladı. Öte yandan Erbil'e ise uçuşlar 24 Ocak'ta başlayacak. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 19-01-2022 10:10

Rusya'dan Türkiye-Ermenistan görüşmesiyle ilgili açıklama: Taraflar mutabık kalmışlardır

Rusya’nın başkenti Moskova’da gerçekleşen Türkiye-Ermenistan görüşmeleri ile ilgili açıklama yapan Rusya Dışişleri Bakanlığı, "Taraflar, müzakereleri tam normalleşme hedefiyle ön şart olmaksızın sürdürme hususunda mutabık kalmışlardır" ifadelerini kullandı. Avrupa Birliği de devam eden süreçle ilgili memnuniyetini dile getirdi.

Haber 14-01-2022 20:06

Son dakika! Moskova'da kritik görüşme! Türk-Ermeni temsilcileri 13 yıl sonra bir araya geldi

Son dakika haberine göre Rusya'nın başkenti Moskova'da Türk-Ermeni temsilcileri görüştü. Diplomatik kaynaklar, kritik görüşmenin 1,5 saat sürdüğünü belirtti.

Haber 14-01-2022 14:29

Tarih verildi! Türkiye ve Ermenistan arasında uçak seferleri başlıyor

Türkiye ve Ermenistan arasında başlayan normalleşme adımında yeni bir gelişme yaşandı. İki ülke arasında uçak seferlerinin Şubat ayı başında başlayacağı aktarıldı. Seferlerin İstanbul ve Erivan arasında karşılıklı üçer uçuş şeklinde başlayacağı belirtildi.

Haber 13-01-2022 15:49

Son dakika! Azerbaycan ve Ermenistan arasında gerilim tırmanıyor

Son dakika haberi! Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Ermenistan Silahlı Kuvvetlerinin Kelbecer istikametinde öğlen saatlerinde başlattığı provokasyon nedeniyle sınırda durumun gerginleştiğini duyurdu.

Haber 11-01-2022 20:26

Büyükelçi Serdar Kılıç, Ermenistan Özel Temsilcisi olarak görevlendirildi

Büyükelçi Serdar Kılıç, Ermenistan Özel Temsilcisi olarak görevlendirildi

Yurthaber 11-01-2022 02:55

Son dakika! Dışişleri Bakanlığı açıkladı! Ermenistan ile normalleşme sürecinde kritik tarih belli oldu

Son dakika gelişmesine göre Dışişleri Bakanlığı "Türkiye ve Ermenistan Özel Temsilcileri arasındaki ilk toplantı 14 Ocak 2022 tarihinde Moskova’da yapılacaktır." açıklamasında bulundu. Türkiye tarafından Eski Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç, Ermenistan tarafından ise Ermenistan Parlamentosu Başkan Yardımcısı Ruben Rubinyan özel temsilci olarak atanmıştı.

Haber 05-01-2022 20:02

Son dakika: Ermenistan'la normalleşme süreci... Bakan Çavuşoğlu tarih verdi

Son dakika haberine göre Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Ermenistan'la normalleşme süreci çerçevesinde özel temsilcilerin yapacağı ilk toplantının ocak ayı içinde olacağını belirtti.

Haber 30-12-2021 20:43