Narsist Haberleri

Bir insan narsist olduğunu nasıl anlar? Narsist testi nasıl yapılır?

Günümüzde narsisizmin ne olduğu ve nasıl anlaşıldığı oldukça merak edilen konulardan biridir. Narsistik kişilik bozukluğu ruh sağlığı alanında tanınmış bir kişilik bozukluğudur. Narsisizm belirtileri genellikle ergenlik döneminde ortaya çıkar. Bu etkiler, bireyin iş hayatı, arkadaşlıkları, ilişkileri, gündelik hayatında fark edilebilir boyuttadır. Ancak, öz güveni yüksek olan her kişinin narsist olduğunu söylemek doğru bir yaklaşım değildir. Peki, bir insan narsist olduğunu nasıl anlar?

Kadin 16-12-2023 20:24

Narsist nedir, narsist ne demek? Narsist insan belirtileri nelerdir?

Kişilik bozukluğu denildiğinde akla gelen narsist kişilik bozukluğu (NKB), en değişken klinik belirtilere ve kişiye göre değişiklik gösteren şiddet aralığına sahiptir. Psikiyatride bu tanının ölçütleri ile ilgili araştırmalar hâlen devam etmektedir. Narsist kişilik bozukluğu olan bireyler genellikle aynı anda diğer bozukluklar için de kliniklere müracaat ederler. Peki, Narsist nedir? Narsist insan belirtileri nelerdir?

Kadin 16-12-2023 20:20

Hemen tedavi olun: Cinsellikte görülen bu durum partnerinizi mahvediyor! Cinsel narsizm kötü sonuçlara yol açıyor

Cinsellik sağlığımızdan ve psikolojimizden oldukça etkileniyor. Stresli, kaygılı olunan dönemlerde cinsellikte de düşüşler meydana geliyor. Bu durumlar kısa süreli olarak geçiştirilebiliyor. Ancak narsiszmin cinsel hayata yansıması partnerinizle aranıza girerek cinsel hayatınızın bitmesine dahi yol açabiliyor.

Haber 25-09-2022 08:54

Dikkat! Bir Narsistle Birlikte Olabilirsiniz!

İnsan ilişkileri çoğu zaman farklı sorunları da beraberinde getiriyor. Özellikle ikili ilişkilerde görülen bazı sorunlar, ilişkileri çıkmaz bir hale getirebiliyor. Bu noktada ilişki içerisindeki kişilerin karakteristik özellikleri devreye giriyor… Peki, ilişkilerde sorun çıkaran kişilerin hangi karakteristik özelliği ortaya çıkıyor?

Haber 14-09-2022 12:17

Narsist

Narsist Hakkındaki Haberler Mynet'te. Narsist Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.