Okul Müdürü Haberleri

‘Okul Müdürü içkili fotoğraf paylaştığı için görevden uzaklaştırıldı’ iddiası

Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde bir okul müdürünün sosyal medya hesabında içki içtiği fotoğrafın yer alması sebebiyle görevden uzaklaştırıldığı iddiaları ile ilgili Eğitim-İş Sendikası’ndan açıklama geldi. Sendika tarafından yapılan açıklamada "Milli Eğitim Bakanlığı’nda Anayasa yerine dini kurallar mı esas alınmaya başlamıştır?" ifadelerine yer verildi.

Haber 23-08-23 14:57

Bir lisede okul müdürüydü! 15 yaşındaki öğrenciyle yasak aşkı ifşa edildi... “İçkiyle kandırıyordum”

Eski bir okul müdürü olan Rachelle Louise Terry, 15 yaşındaki reşit olmayan bir öğrenciyle yaşadığı yasak aşkın ifşa edilmesinden sonra görevinden uzaklaştırıldı. Terry’in aynı zamanda yaşları henüz resit olmayan öğrencileri evine çağırarak parti düzenlendiği de ortaya çıktı. Terry ifadesinde ilişkisini itiraf ederken, “İçkiyle kandırıyordum” dedi.

Trend 05-07-23 09:23

'MİT'e alacağız' yalanıyla liseli kıza cinsel istismar! 2 okul müdürü memuriyetten ihraç edildi

Konya'da lise öğrencisi G.A.'nın (17), 'Seni Milli İstihbarat Teşkilatı'na (MİT) memur olarak alacağız' diyerek kandırılıp, elektrik ustası A.M.'nin (35) cinsel istismarına uğramasına ilişkin davada yeni bir gelişme yaşandı. Olayla ilgili tutuklanan okul müdürleri H.A. (57) ile A.S.K.'nin (48), Milli Eğitim Bakanlığı'nın yürüttüğü idari soruşturma kapsamında memurluktan ihraç edildiği ortaya çıktı. İşte detaylar...

Haber 02-06-23 09:50

Kocaeli'de okul müdürünün darbedilmesiyle ilgili soruşturma başlatıldı

Kocaeli'nin Çayırova ilçesinde okul müdürünün darbedilmesinin ardından olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Yurthaber 23-05-23 07:37

Okulda öğretmene cinsel saldırı! Okul müdürü için istenen ceza belli oldu

Ankara'da ilkokulda müdür A.Y.’nin (53), yardımcısı E.B.'ye (35) cinsel saldırıda bulunduğu iddia edildi. A.Y.'nin tutuksuz yargılandığı davada mütalaasını açıklayan savcı, sanık için 10 yıldan 29 yıl 3 aya kadar hapis cezası talep etti. İddianamede, A.Y.'nin söz konusu suçu işlediğine dair yazışma ve görüntü kayıtlarının bulunduğu da belirtildi. Ayrıca sanığın koridorda E.B.’yi taciz ettiği ana ilişkin güvenlik kamerası görüntüsü de dosyada delil olarak yer aldı.

Haber 27-04-23 17:52

Depremde 27 akrabasını kaybetti! Acısına rağmen görevini bırakmadı... Okul müdüründen duygulandıran sözler

Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilediği Hatay’da, 57 yaşındaki okul müdürü Ahmet Cevdet Alkan 27 akrabasını kaybetti. Cevdet Alkan, yaşadığı zor günlere rağmen yer değiştirme hakkını kullanmadı. Kovid-19’da da 20 akrabasını arka arkaya kaybeden Alkan, görevli olduğu konteyner kentte, kendi gibi depremzedelerin yardımına koşuyor. Şehri terk etmeyen ve vefa borcu olduğunu dile getiren Alkan, "Sevdiklerimizi bu şehrin toprağına gömdük, bizim bu toprakları bırakıp gitmemiz mümkün değil" dedi.

Haber 27-03-23 10:08

Okul müdüründen 11 kız öğrenciye cinsel istismar! Kendini böyle savundu: 'Kendi evlatlarım gibi gördüm'

Eskişehir'de 11 kız öğrencisine cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla tutuklanan okul müdürü Mustafa K., ‘çocuğa karşı cinsel taciz ve cinsel istismar’ suçlarından iyi hal indirimli 24 yıl 2 ay 16 gün hapse mahkum edildi. Mahkemedeki son savunmasında suçlamaları kabul etmeyen Mustafa K., “Okuldaki tüm öğrencilerimi kendi evlatlarım gibi gördüm. Hiçbir mağdura karşı iddia edilen eylemleri işlemedim” dedi. İşte olayın detayları...

Haber 27-01-23 09:51

Okul müdüründen yardımcısına cinsel saldırı! 'Odayı boş bırakma, ondan korkuyorum'

Ankara'da ilkokulda müdürü A.Y. (53) hakkında, yardımcısı E.B.'ye (35) cinsel saldırıda bulunduğu suçlamasıyla dava açıldı. Mahkemede tanık olarak dinlenen okul çalışanı M.N., “E.B. sürekli 'Müdürün odasına gitmek istemiyorum. Benimle sen de gel, eğer gelemezsen çay, kahve getir. Odayı sakın boş bırakma, ondan korkuyorum' derdi” diye konuştu. Sanık A.Y. ise, "Müdürlükten öğretmenliğe düşürüldüm, bunun ezikliğini yaşıyorum, çok üzgünüm" dedi. İşte olayın detayları...

Haber 26-01-23 15:32

Bolu'da okul müdürünün veliyi darp iddiası hakkında işlem başlatıldı

Bolu'da okul müdürünün veliyi darp iddiası hakkında işlem başlatıldı

Yurthaber 20-09-22 10:22

Okul müdüründen şoke eden istek! CHP'li Bekaroğlu paylaştı, 'Sınıf için 20 bin TL' iddiası gündem yarattı

Okulların açılmasıyla veliler, servis ücretleri ve kırtasiye masraflarının yüksekliğinden dert yanarken, İstanbul'daki bir ilkokulda müdür tarafından '20 bin TL' istendiği iddiası gündem yarattı. Söz konusu iddiayı paylaşan CHP'li Mehmet Bekaroğlu, "Sayın Mahmut Özer bunu duymadım diyorsanız size inanmam" ifadelerini kullandı.

Haber 19-09-22 14:51

'Müdür WC' sosyal medyada gündem olmuştu! MEB'den flaş talimat

Düzce’de, Mevlana Teknik ve Anadolu Lisesi Müdürü Suzan Ardıç Çiner’in kendisine özel tuvalet yaptırdığı iddiaları sosyal medyada gündem olmuştu. Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada "tuvalet kapısına sehven yapılan 'Müdür WC' baskısı söküldü" açıklaması gelmişti. Milli Eğitim Bakanlığı, konuyla ilgili harekete geçti. MEB, iddialarla ilgili soruşturma başlatılması talimatı verdi. İşte olayın detayları...

Haber 16-09-22 17:35

Yöneticisi olduğu okulun tadilatında çalışıyor

Gaziantep'te, ilkokul müdürü Mehmet Bozkurt, 23 derslikli okulun duvarlarını boyayarak eskiyen sıraları onarıyor

Yurthaber 16-08-22 15:53

Arkadaşları fark etti! Okul müdüründen hayat kurtaran müdahale

Malatya’da Derme İmam Hatip Ortaokulu’nda yaşanan panik anları okul müdürünün hayat kurtaran müdahalesiyle son buldu. Yaz kursunda öğrenim gören Kasım Alomori'nin (8) oynarken boğazına madeni para kaçıp takıldı. Çocuğun nefes alamadığını gören arkadaşları okul müdürüne haber verdi. Okul müdürü Aziz Şekerci madeni parayı Heimlich manevrasıyla çıkardı.

Haber 28-07-22 18:17

GÜNCELLEME - Malatya'da boğazına madeni para kaçan öğrenciyi okul müdürü kurtardı

Müdürün uyguladığı Heimlich manevrası, okulun güvenlik kamerasınca kaydedildi AÇIKLAMA EKLENDİ

Yurthaber 28-07-22 17:06

Olay olan okul müdürü Haydar Akın ile ilgili yeni karar! 'Kız-erkek ayrı otursun' talimatı vermişti…

Kız ve erkek öğrencilerin ayrı oturması ile ilgili yazdığı yazı tepki çeken okul müdürü Haydar Akın ile ilgili karar verildi. Haydar Akın’ın görevine son verildiği açıklanmıştı ama 5 gün sonra yeniden göreve döndüğü öğrenildi. İşte çok konuşulacak o kararın detayları…

Haber 30-03-22 10:42

Veliler fark etti, duyan inanamadı! Okul müdürü açığa alındı

Tekirdağ'da okula girip çıkanlardan şüphelenen veliler polise haber verdi. Polisin incelemesi sonucunda okul müdürünün bağış adı altında topladığı A4 kağıtlarının başka kişilere parayla satıldığı ortaya çıktı. Soruşturma başlatılmasının ardından okul müdürü açığa alındı.

Haber 04-02-22 19:20

Kadıköy'de tepki çeken görüntü! İlkokul öğrencilerinin kulaklarını çeken okul müdürü hakkında soruşturma

Kadıköy'de Şener Birsöz İlkokulu müdürü A.K. iki ilkokul öğrencisinin kulaklarını çekerek odasına götürdü. Okul müdürü A.K. velilerin şikayeti üzerine çıkarıldığı hakimlikçe serbest bırakıldı. Kadıköy Kaymakamlığı A.K. hakkında idari soruşturma başlattığını duyururken o anlar saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı. iddiaya göre okul müdürü odasına götürdüğü öğrencileri darbetti.

Haber 27-12-21 12:10

Pes dedirtti! Ceplerinde bozuk para dolu poşetlerle kaçarken yakalandılar

Manisa’nın Kula ilçesinde bir ortaokulun müdür odasına girerek eğitim faaliyetleri için toplanan toplam bin 101 TL’yi çalan 2 şüpheli, polis ekiplerince suçüstü yakalandı. Mahkemeye çıkarılan şüpheliler, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Haber 27-11-21 19:47

Kocaeli'de öğrenci servisi kazasıyla ilgili okul müdürü açığa alındı

Kocaeli'de öğrenci servisi kazasıyla ilgili okul müdürü açığa alındı

Yurthaber 18-11-21 11:34

Hababam Sınıfı’nın “Okul her yerdir” repliği gerçeğe dönüştü! Öğrencilerin gönlüne taht kurdu

Edirne’nin Yeniimaret Mahallesi Mithatpaşa İlköğretim Okulu Müdürü Ertan Çekiç, öğrencilerin eksik derslerini tamamlamak için mahallenin meydanını adeta okula çevirdi. Her gün belirli bir saatte öğrencileriyle buluşan ve ders anlatan Çekiç, gönülleri fethetti.

Trend 27-05-21 10:06

Denizli’de görevden uzaklaştırılan okul müdürü görevine geri döndü

Denizli’de ilkokul önünde Atatürk posterleri ve İstiklal Marşı tablolarının çöpe atılmasının ardından görevden uzaklaştırılan okul müdürü R.Ö. görevine geri iade edildi.

Haber 28-04-21 21:50

Lise müdür yardımcısı öğrencisini taciz ettiği iddiasıyla tutuklandı

Kocaeli’nin Körfez ilçesinde lise öğrencisini taciz ettiği iddiasıyla gözaltına alınan okul müdür yardımcısı B.S., tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Haber 25-03-21 22:13

Okul müdürü sulama havuzunda ölü bulundu

Manisa'da Demirci Anadolu Lisesi Müdürü Necmi Ünlü (59), sulama havuzunda ölü bulundu. 3 çocuk babası Ünlü'nün ölüm nedeni otopsiyle belirlenecek.

Haber 24-03-21 17:05

Görev yaptığı okulda kendini astı

Trabzon’un Düzköy ilçesinde, ortaokulu müdürü H.A görev yaptığı okulda kendini asarak intihar etti.

Haber 07-01-21 16:48

İzmir'de okul müdürünün öldürülmesine ilişkin davada karar

İzmir'de okul müdürünün öldürülmesine ilişkin davada karar

Yurthaber 07-12-20 22:10

Afyonkarahisar'da karantina kurallarına uymayan okul müdürü yurda yerleştirildi

Afyonkarahisar'da karantina kurallarına uymayan okul müdürü yurda yerleştirildi

Yurthaber 04-11-20 11:37

İzmir'de okul müdürünün öldürülmesine ilişkin davanın görülmesine devam edildi

Cumhuriyet savcısı esas hakkındaki mütalaasını sundu

Yurthaber 23-07-20 20:15

'En iyi öğretmen' için sıraya girmişlerdi! Olayla ilgili yeni gelişme

İzmir Buca'da bir okulda 'en iyi öğretmen' için geceden sıraya giren velilerin görüntülerinin ardından Buca Kaymakamlığı tarafından okul müdürü açığa alındı. Okul aile birliği üyeleri ve okulun diğer velileri de müdürün göreve iadesi için açıklama yaptılar.

Haber 20-07-20 15:24

Okul müdürünün aracını çizip, evinin etrafında sopayla gezen öğretmen güvenlik kamerasında

Okul müdürünün aracını çizip, evinin etrafında sopayla gezen öğretmen güvenlik kamerasında

Yurthaber 04-06-20 15:06

Sinop'ta okul müdürü 2 kız öğrenciye tacizden tutuklandı

Sinop Gerze'de ortaokulu müdürü Bayram D. (55) iki kız öğrenciyi taciz ettiği iddiasıyla tutuklandı.

Haber 06-03-20 13:53

Okul müdürünün, öğrencinin yüzüne attığı tekme kamerada

Isparta'da, Şehit Göksel Koç Ortaokulu 7'nci sınıf öğrencisi A.Ö.'nün (13) yüzüne tekme atan okul müdürü A.Y. hakkında, Isparta Asliye Ceza Mahkemesi'nde 'basit yaralama' suçundan dava açıldı. Olay anının güvenlik kameralarınca anbean kaydedilen görüntüleri ortaya çıktı.

Haber 13-02-20 12:19

Okul müdürünün velilere gönderdiği nazik mesaj ses getirdi

Bilecik Refik Arslan Öztürk Fen Lisesi Müdürü Fadıl Ağdağ'ın velileri toplantıya davet ettiği, nezaketli cümlelerle dolu mesajı, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile pek çok sosyal medya kullanıcısından övgü aldı - Okul Müdürü Ağdağ: - "Kültürümüzden gelen sevgi dili çok önemli. Bu, Sayın Bakanımızda da var, bu bizi motive ediyor. Bu mesajı paylaştığımızda velilerimizden çok güzel geri dönüşler aldık" - "Daha güzel mesajlarla velilere ulaşmaya devam edeceğiz"

Yurthaber 15-12-19 13:24

Muğla'da, müdür ve öğretmenler öğrencileri için odalarından vazgeçti

Muğla'da, bir lise müdürü, okulun derslik ihtiyacını öğretmenler odasını sınıf, makam odasını da öğretmenler odasına dönüştürerek çözdü - Arşiv bölümünü makam odasına dönüştüren Ercan Ermaş Mermer Anadolu Lisesi Müdürü Taner Kaya: "Bir müdür makam odası olmadan da okul eğitim öğretime devam edebilir"

Magazin 15-11-19 18:39

Aksaray'da otizmli çocukların eğitim gördüğü okulun müdürü açığa alındı

Aksaray'da otizmli çocukların eğitim gördüğü okulun müdürü açığa alındı

Yurthaber 08-11-19 11:43

İzmir'de okul müdürünün öldürülmesi

İzmir'de okul müdürünün öldürülmesi

Yurthaber 18-10-19 00:26

İzmir'de okul müdürünün öldürülmesi

İzmir'de okul müdürünün öldürülmesi

Haber 18-10-19 00:22

10 Kasım'da göbek atan okul müdürü görevine iade edildi!

Adana’da 2017’deki 10 Kasım törenlerinde okul bahçesinde göbek atan Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Mehmet Sırrı Huylu'ya yapılan idari soruşturmanın ardından maaş cezası verildi. Başka bir okula atanan Huylu, iki yıl sonra tekrar okuluna müdür olarak döndü.

Trend 18-09-19 10:51

Çocuğunun sınıfı değiştirilmediği için okulun odasını bastı

Mersin'de bir okulda birinci sınıfta okuyan çocuğunun sınıfı değiştirilmediği iddiasıyla okul müdürünün kapısını kırarak, odasını basan veli, korku dolu anlar yaşattı. Okulun giriş kapısını da tekleyip, yumruklayan veli, çocuğunu sınıftan alıp, müdürünü tehdit ederek okuldan ayrıldı. Okul müdürü de polis çağırarak, veliden şikayetçi oldu. Olay anları ise okulun güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

Trend 12-09-19 14:26

Okul müdürü dersler aksamasın diye öğretmenin çocuğuna bakıyor

Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesinde bir okul müdürü, öğretmenin bakıcısı aniden işten ayrılan çocuğuna kendi odasında bakmaya başladı - Okul Müdürü Abrurrahman Aksu: "Biz burada bir çocuğu bakarız, 25 çocuğu feda etmek istemedik. Tüm çocuklar bizim çocuklarımız" - Öğretmen Merve Keskin: - "Çocuğum müdür odasında, ben de burada sınıfta 25 öğrencime eğitim veriyorum. Müdür beye çok teşekkür ederim"

Haber 11-09-19 18:12

Okul müdürü dersler aksamasın diye öğretmenin çocuğuna bakıyor

Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesinde bir okul müdürü, öğretmenin bakıcısı aniden işten ayrılan çocuğuna kendi odasında bakmaya başladı - Okul Müdürü Abrurrahman Aksu: "Biz burada bir çocuğu bakarız, 25 çocuğu feda etmek istemedik. Tüm çocuklar bizim çocuklarımız" - Öğretmen Merve Keskin: - "Çocuğum müdür odasında, ben de burada sınıfta 25 öğrencime eğitim veriyorum. Müdür beye çok teşekkür ederim"

Yurthaber 11-09-19 18:10

İhtiyaç sahiplerine tiyatroyla destek oluyorlar

Zonguldak'ta, aralarında öğretmen, okul müdürü, doktor, hemşire ve memurların bulunduğu tiyatro topluluğu, sahneledikleri oyunlarla ihtiyaç sahibi öğrencilere destek sağlıyor

Yurthaber 10-09-19 13:34

İhtiyaç sahiplerine tiyatroyla destek oluyorlar

Zonguldak'ta, aralarında öğretmen, okul müdürü, doktor, hemşire ve memurların bulunduğu tiyatro topluluğu, sahneledikleri oyunlarla ihtiyaç sahibi öğrencilere destek sağlıyor

Haber 10-09-19 13:34

Yönetici oldukları okulun tadilatında çalışıyorlar

Amasya Gümüşhacıköy'de bir lisenin dört idarecisi, yaz döneminde okullarını yeni eğitim öğretim dönemine fiziki olarak hazırlamak için kolları sıvadı - Gönüllü öğretmenlerin de katkıları ile boyaları alan müdür ve yardımcıları, 21 derslikli okulu boyayıp eskiyen sıraları zımparalayıp cilalıyor - Gümüşhacıköy Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Cüneyt Gümüş: - "Her şeyi devletten beklememek gerekir diye yola çıktık. Müdür yardımcılarımızla beraber bu işe başladık"

Haber 06-08-19 11:15

Yönetici oldukları okulun tadilatında çalışıyorlar

Amasya Gümüşhacıköy'de bir lisenin dört idarecisi, yaz döneminde okullarını yeni eğitim öğretim dönemine fiziki olarak hazırlamak için kolları sıvadı - Gönüllü öğretmenlerin de katkıları ile boyaları alan müdür ve yardımcıları, 21 derslikli okulu boyayıp eskiyen sıraları zımparalayıp cilalıyor - Gümüşhacıköy Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Cüneyt Gümüş: - "Her şeyi devletten beklememek gerekir diye yola çıktık. Müdür yardımcılarımızla beraber bu işe başladık"

Yurthaber 06-08-19 11:14

Okul müdüründen geç kalan öğrencilere dayak iddiası

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde okul müdürünün okula geç kalan öğrencileri döverken, kaydedildiği iddia edilen görüntüler tepki çekti. İl Milli Eğitim Müdürlüğü konuyla ilgili inceleme başlatıldığını bildirildi.

Trend 02-03-19 20:22

Okul müdürüne makamında silahlı saldırı!

Iğdır merkez Suveren Köyü İlk ve Ortaokulu Müdürü Celal Çarklı makamında pompalı tüfekli saldırıya uğradı. Çarklı kendini yere atarak kurtulurken, saldırgan jandarmaya giderek teslim oldu. Pompalı tüfeği şemsiye altında içeriye sokan Abdullah D.'nin veli olmadığı belirtildi. Abdullah D.'nin neden saldırıda bulunduğu ise henüz öğrenilemedi.

Haber 19-02-19 11:37

Okul müdürünün tacizi açık bırakılan telefonla ortaya çıktı: Dokunma, yapma...

İzmir’in Selçuk ilçesinde, başka bir ilçede görevli olan bir okul müdürünün tacizi, genç kızın kendisini arayan kardeşinin telefonunu açık bırakmasıyla ortaya çıktı. Olayla ilgili spor salonun hocasının desteğiyle taciz olayı ortaya çıkarken, hoca Hayri Ersu, "Kıza taciz ettiğini telefonda duyduk ve kız kurtulmak için 'dokunma, yapma, ben inmek istiyorum, arabanın kilitlerini aç' diye bağırıyordu." dedi.

Haber 25-01-19 14:55

Öğrencileri ona böyle veda etti!

İngiltere'de bir ilkokul müdürü kansere yenik düşünce öğrencilerinin ona veda etme yöntemi yürekleri burktu.

Trend 23-01-19 10:22

Çorum'da okul müdür yardımcısına saldırı iddiası

Çorum'da okul müdür yardımcısına saldırı iddiası

Haber 05-01-19 20:24