10 Kasım'da göbek atan okul müdürü görevine iade edildi!

Adana’da 2017’deki 10 Kasım törenlerinde okul bahçesinde göbek atan Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Mehmet Sırrı Huylu'ya yapılan idari soruşturmanın ardından maaş cezası verildi. Başka bir okula atanan Huylu, iki yıl sonra tekrar okuluna müdür olarak döndü.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, konuyu TBMM'ye taşıyıp Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a, "AK Parti'den milletvekili aday adayı da olan Huylu, aradan geçen 2 yıl sonunda tekrar aynı okulda müdür olarak görevlendirilmiştir. Söz konusu şahsı aynı okula tekrar müdür olarak görevlendirmek hangi ihtiyaçtan doğmuştur?" diye sordu.

'EĞİTİMDEKİ BAŞARISIZLIĞIN ÖZETİ'

Bulut ayrıca, yaptığı açıklamada şunları söyledi;

"Atatürk'ün manevi şahsına yapılan bu saygısızlık, aslında tüm ulusumuza yapılmıştır. Ancak, MEB, 2 yıl sonra bu şahsı aynı okula görevlendirdi. Atatürk'e yapılan bu saygısızlık ödüllendirildi. Liyakattan uzak, yandaşlıkla yapılan bu atamalar eğitimdeki başarısızlığın özetidir."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 52 yorum
ne hakla iade edilir erdoğana bu şekilde hakaret etse çoktan fetö cü die ihraç edilirdi
bakan olacak adam okul müdürü yapılıyor rezalet.az kaldı bunların hukuk yoluyla hesabı sorulacak günler yakındır.utanmazlar.kandırıldık demeniz yakındır.
Ne bekliyorduk? Görevden alınmasını mı, ciddi yaptırımlar mı, sürgün edilmesini mi, ne bekliyorduk? Bu ülkede adalet adı altında verilen hiçbir karara şaşırmıyoruz artık... Hissizliştik, duygusuzlaştık...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler