Örgü Haberleri

Eskişehirli kadınlar depremzede çocuklar için kazak, battaniye ve eldiven ördü

Eskişehir'de kurduğu atölyede farklı meslek gruplarından çok sayıda kişiye eğitim veren girişimci Sema Doyran'ın öncülüğünde bir araya gelen kadınlar, 6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen çocuklar için kazak, yelek, bebek battaniyesi, bere ve eldiven ördü.

Yurthaber 03-03-23 15:34

Gaziantep'te kadınlar ağaçları örgüleriyle giydirdi

Gaziantep'in İslahiye ilçesinde bir grup kadın, bölgede sanat sokağı oluşturulması için ağaç gövdelerini işledikleri örgülerle giydirdi.

Yurthaber 19-12-22 15:43

Burdurlu ev kadınlarının ördüğü giysiler 6 ülkedeki bebekleri ısıtıyor

Burdur'da genç girişimci Gözde Kaya Sezginer'in öncülüğünde bir araya gelen 10 ev kadını, ördükleri bebek giysilerini internet üzerinden Türkiye'nin değişik bölgelerinin yanı sıra 5 ülkedeki müşterilerine gönderiyor.

Yurthaber 02-12-22 12:39

Gülben Ergen'in yazlık elbisesini sevenler için alternatif öneriler

Gülben Ergen'in yazlık elbisesi ile çekilen fotoğrafı, sosyal medyada oldukça beğeni topladı. Ünlü şarkıcının giydiği renkli el örgüsü elbisesi, şık tasarımıyla birçok kişinin radarına girdi. Ergen'in takipçileri bu günlerde bu elbisenin benzerlerini araştırmaya başladı. Siz de Gülben Ergen'in tarzını beğendiyseniz doğru yerdesiniz! Güzel şarkıcının giydiği örgü elbiseye alternatif modelleri sizler için araştırdık. İşte detaylar!

Magazin 01-08-22 13:59

Her şey bir örgü ile başladı! Öğretmen öğrencilerine ilham kaynağı oldu

Malatya’da elinde örgü ile okula giden Yasemin öğretmen öğrencilerine ilham kaynağı oldu. Müzikle de birleşen örgü hevesi tüm sınıfta bir tutkuya dönüştü.

Egitim 10-06-22 12:10

Farozun kadınları ağ örerek balıkçı eşlerine destek oluyor

Trabzon'da geçmişten bugüne balıkçı mahallesi olarak bilinen, eski adı "Faroz" olan Yalı Mahallesi'nde açılan ağ örücülüğü kursuna erkeklerin yanı sıra kadınlar da katılıyor - Kursiyerlerden Yasemin Usta: - "Eşim balıkçı ve ağları dışarıya yaptırıyor. Öğreneyim, dışarı yaptırmasın, ben yapayım diye bu işe başladım"

Yurthaber 18-04-22 11:04

Konyalı annelerin ördüğü atkı ve bereler gönülleri ısıtıyor

İhtiyaç sahibi öğrenciler için başlatılan "Çocuklar Üşümesin" projesine destek veren annelerden Melek Kabak: - "Ördüklerimizi hediye etmek için çocukların yanına gittiğimizde gözlerindeki heyecanı, mutluluğu görünce bizler daha da mutlu oluyoruz" - Canan Ersöz: - "Bu iyilik hareketinin tadını alınca insan kolay kolay bırakamıyor. Çocuklar için elimizden geldiğince çalışmaya devam edeceğiz. Onlarca torunumuz oldu"

Yurthaber 13-03-22 11:06

Elazığlı annelerden Suriye ve Afganistan'daki çocuklara şefkat eli

İnsani Yardım Derneği Kadın Kolları bünyesinde yaklaşık 200 anne, zor şartlar altında yaşayan Suriyeli ve Afganistanlı çocukları ısıtmak için bere, eldiven, atkı, kazak ve yelek örüyor

Yurthaber 20-02-22 11:43

El emeği göz nuru hediyeler hazırlamak isteyenlerin alabileceği örgü ürünleri

Yeni yıl, sevgililer günü, doğum günleri gibi özel anlar için sevdiklerinize hediye almak istediğinizde zorlanıyor musunuz? Bazen çok pahalı hediyeler beğeniyor, bazen de bütçenize uygun ve sevginizi anlatacak bir hediye bulamıyor olabilirsiniz. Bu noktada, örgü ürünleri ile sevdiğiniz insanı özel hissettirecek ve cebinizi üzmeyecek hediyeler hazırlamanız mümkün. Siz de el emeği göz nuru hediyeler hazırlamak istiyorsanız örgü ürünlerine göz atmaya ne dersiniz?

Haber 01-02-22 12:19

Tekerlekli sandalyesinde el işi üretip belediyenin desteğiyle satıyor

Bilecik'in Osmaneli ilçesinde 30 yıl önce geçirdiği kas hastalığı nedeniyle tekerlekli sandalyeye bağımlı yaşayan ve internetteki videoları izleyerek öğrendiği işte kendini geliştiren Nurten Yüksel, amigurumi oyuncak, banyo lifi ve takılar yapıyor - Yüksel: - "Dışarıya fazla çıkamıyorum. İmkanlarım kısıtlı. Buralarda çok fazla gezecek yer de yok. Bu işi yapmak beni mutlu ediyor"

Yurthaber 12-12-21 11:33

Haraşo örgü nasıl örülür? İşte avantajları: Psikolojimizi bile etkiliyormuş

Örgü örmeye yeni başlayan vazgeçilmez tekniklerinden olan haraşo örgü, örgü ile üretilen tüm ürünlerde en sık kullanılan yöntemdir. Kolay örgü modelleri arasında yer alan haraşo örgü, güzel görünümüyle de tercih edilir. Ön ve arka tarafın aynı örgü tekniği ile örülmesiyle oluşan haraşo örgü kolay uygulaması ile vazgeçilmeziniz olacak.

Kadin 08-06-21 14:22

Birkaç dakikada hazırlayacağınız ve sizi ortamın yıldızı yapacak en güzel örgü saç modelleri

Örgü, kadınların en sevdiği saç modelleri arasında yer alıyor. Hem son derece rahat, hem oldukça şık hem de nispeten kolayca yapıldığı için her konsepte ve her ortama ayak uyduruyor. Hiçbir zaman da modası geçmiyor. Tabii ki her bir modelin farklı farklı yapılışı var. Gelin, en güzel örgü saç modellerini inceleyelim.

Kadin 26-05-21 10:46

Savaş döneminin yetenekli casusları! Gizli mesajları örgüyle ilettiler

Savaş dönemlerinde devletlerin en büyük silahları bünyelerine kattıkları casuslarıydı. Casus hikayelerini anlatan pek çok dizi ve filme denk gelmişsinizdir. Ancak bu seferki casusluk hikayesi bir hayli ilginç. Çünkü kullanılan casusluk yöntemi kimsenin aklına gelmeyecek cinsten.

Trend 16-03-21 16:49

Düz örgü ve ters örgü nasıl örülür? Örgü örmenin faydaları nelerdir?

Bu kılavuz size örmeye başlamak için ihtiyacınız olan her şeyi gösterecek. Çünkü size örgünün temelini oluşturan düz örgüyü ve ters örgünün nasıl yapılacağını anlatıyoruz. Bununla birlikte örgü örmenin de faydalarından bahsettik.

Kadin 11-02-21 16:26