Pazı Haberleri

Bu besini sofradan eksik etmeyin! En önemli organlarımızdan biri olan akciğeri yeniliyor

Beslenmede çeşitliliğin önemli olduğuna işaret eden İSÜ Liv Hospital Bahçeşehir Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden Dyt. Betül Yurdakul, sağlıklı bir vücut için her besin grubundan yiyeceklere yer verilmesi gerektiğini söyledi. Akciğer ve karaciğer sağlığında doğru beslenmenin önemine dikkat çeken Yurdakul, “Akciğerimizin kendini yenileyebilmesi için brokoli, Brüksel lahanası, kekik, keçiboynuzu, karaciğer sağlığı için ise sarımsak, yeşil çay, pancar, enginar tüketilmesini önerdi.

Haber 04-01-22 09:26

Sofralarını yöresel lezzetlerle zenginleştirmek isteyenler buraya! Trabzon'dan pazı burmalısı tarifi

Oldukça zengin bir mutfağa sahip olan Trabzon, çorbasından ana yemeğine kadar birçok farklı tarifle karşımıza çıkıyor. Yöreye özgü malzemelerle hazırlanan bu yemekler, yalnızca Trabzon'da değil, ülkenin her köşesinde severek tüketiliyor. Börek çeşitleri arasında lezzetiyle ön plana çıkan enfes pazı burmalısını denemek isteyenler için pratik tarifi yazımızda.

Yemek 14-12-21 10:08

Bu lezzete kimse hayır diyemez! Türk mutfağının en özel tariflerinden biri: Karadeniz usulü pazı kavurması

Ülkemizin dört bir yanı, enfes lezzetlerle dolup taşıyor. Ege’den Akdeniz’e, Karadeniz’den Doğu Anadolu’ya birçok lezzeti barından Türk mutfağı zengin tatlarıyla tüm dünyanın ilgisini çekiyor. Biz de Karadeniz mutfağından muhteşem bir tarifi sizinle paylaşıyoruz. Lezzetiyle damaklarda iz bırakacak bir tarif: Karadeniz usulü pazı kavurması!

Yemek 25-11-21 11:08

Herkes ıspanakla karıştırıyor! Taze tüketilince vücudu yeniliyor

Ispanak ailesinden olan pazının mevsimine geldik. A, C, K vitamini ve folik asit açısından zengin olan sebze, kuvvetli içeriği sayesinde doktorlar tarafından da tavsiye ediliyor. Tadıyla iştah kabartan bu taze ot, birçok derde derman oluyor.

Yemek 10-09-19 09:27

Pazı

Pazı Hakkındaki Haberler Mynet'te. Pazı Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.