Su Faturası Haberleri

Su faturasını yarı yarıya düşürmek mümkün! Bu yöntemler vatandaşın cebini bir nebze olsun rahatlatacak

Yükselen enflasyon ve gelen zamlar bütçeyi zorlayabiliyor. Ev ekonomisine katkı sağlamak isteyen kişiler fatura tasarruf yöntemlerine dikkat ederek giderlerini bir nebze olsun azaltabilir. Su faturasını düşürmek için etkili yöntemler arıyorsanız aşağıdaki tüyoları deneyebilirsiniz.

Kadin 12-11-23 16:22

Su faturası yüksek geldi aldığı yanıta inanamadı! Dikkat: Başvuranlar iade alacak

Ankara Sincan'da yaşayan Necati Tavşanoğlu, su faturasının yüksek gelmesinden dolayı Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü'nü (ASKİ) aradı. Su sayacının okunmadığını öğrenen Tavşanoğlu faturanın nasıl kesildiğini duyunca daha şaşırdı.

Haber 03-11-23 22:35

200-300 TL değil! 19 günde tam 7000 TL… Ev kirası gibi su faturası bir mahalleyi ayağa kaldırdı: “Bu bölgeye ucuz su vermeyin”

İzmirli vatandaşlar Türkiye'nin en pahalı suyunu tüketiyor. Menderes'e bağlı Bulgurca Mahallesi sakinlerine gelen su faturaları ise pahalının çok çok ötesinde. 1500-2000 liradan başlayıp 7-8 bin liralara kadar varan su faturaları vatandaşı isyan ettirdi. Mahalleli şimdi bir açıklama ve çözüm bekliyor.

Finans 11-09-23 08:14

Çanakkale’de ilginç olay! Böyle isyan ettiler: ‘Para nerede muhtar’

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde, susuz kalan köylünün tepkisinin hedefinde muhtar vardı. İddialarına göre, muhtar parayı toplamış ancak faturayı yatırmamıştı. Eylemde, taraflar karşı karşıya gelirken herkes tek tek şikayetlerini dile getirdi. Muhtar da parayı ödeme sözü verdi. İşte ilginç olayın detayları…

Haber 31-08-23 08:40

Su faturası çok gelenler dikkat: su faturasını düşürecek en etkili yöntemler!

Su faturası yaz aylarında çok daha yüklü geliyor. Su faturasının her ay giderek artması bütçeyi zorluyor. Faturaları düşürmek için yapılması gereken ufak ipuçları bulunuyor. Su faturasınız çok geliyorsa veya tasarruf etmek istiyorsanız faturanızı düşürecek en etkili yöntemleri mutlaka denemelisiniz.

Kadin 13-08-23 09:53

İstanbullular dikkat! İSKİ, su faturası borcu olanlar için duyurdu: Yüzde 90 indirim ve 48 ay taksit…

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ), 31 Aralık 2022 tarihinden önceki su ve atık su borçlarının yapılandırılabileceğini duyurdu. Gecikme zammı cezalarına da büyük indirim uygulanacak. Peki İSKİ borç yapılandırması başvuruları nereden yapılır? İndirim oranı ne kadar? İşte haberin detayları…

Finans 17-05-23 11:24

Çamaşır makinesini yanlış kullanıyorsunuz! Bu ipuçları sayesinde paranız cebinizde kalacak

Çamaşır makinesi hayatımızı kolaylaştırsa da su faturasının oldukça yüklü gelmesine sebep olabiliyor. Temizlik uzmanı çamaşır makinesinin yanlış kullandığını belirterek su faturanızın düşmesini ve paranızın cebinizde kalmasını sağlayacak yöntemleri açıkladı.

Kadin 15-05-23 13:58

Seksten daha iyi diyerek TikTok'ta viral oldu! Uzmanlar bu duşun risklerini paylaştı

Kısa zaman önce TikTok'ta viral olan 'her şey duşu' Z kuşağı ve Y kuşağının uyguladığı alışkanlıklar arasında yer alıyor. Çekilen bir videoda her şey duşu için "seksten daha iyi" diyen genç kadın oldukça fazla etkileşim aldı. Bu konu hakkında açıklama yapan uzmanlar bu duş yöntemi için uyarılarda bulundu.

Kadin 15-05-23 10:22

Çamaşır makinesini bu saatte kullanmayın! Elektrik faturasını ikiye katlıyor

Çamaşır makinesinin kullanımı faturayı oldukça etkileyebiliyor. Hem elektrik hem de su faturası için tasarruf yöntemleri arayanların çamaşır ve bulaşık makinelerinin kullanımına dikkat etmeleri gerekiyor. Uzmanlar çamaşır makinelerinin yanlış saatlerde kullanımının faturaları katladığını açıklıyor. İşte faturayı düşürmek için etkili yöntemler...

Kadin 27-04-23 11:25

Su faturalarına yüzde 50 indirim: Resmi Gazete’den duyuruldu! ‘Bir önceki yılın altına inecek…’

Resmi Gazete ile yayımlanan Cumhurbaşkanı kararı ile su faturalarına yüzde 50 indirim kararı alındı. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ise yaptığı paylaşımda, “2023 yılında 2022 yılına göre yaklaşık yüzde 80 oranında artış yapılan su kullanım hizmet bedeline yapılacak yüzde 50 indirimle 2023 yılındaki su kullanım hizmet bedeli bir önceki yılın seviyelerine, altına inecektir” diyerek indirimin detaylarını açıkladı.

Finans 26-04-23 09:42

Onlar sayesinde faturalarda düşüş 'Enerji dedektifleri' diyorlar! Öğrenciler sınıfa girdikten sonra...

Samsun'un Atakum ilçesinde uygulanan "Enerji Dedektifleri Projesi" sayesinde okullarda tasarruf sağlandı. Projede, o günün nöbetçi öğrencileri, diğer öğrenciler sınıfa girdikten sonra koridorları ve lavaboları dolaşıp açık lamba ya da musluk varsa kapatıyor. Projeyle öğrencilere çevre bilinci aşılamayı ve tasarruf sağlamayı hedeflediklerini söyleyen Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet İrfan Yetik, "Faturalara yansıdığını görüyoruz" dedi.

Finans 27-03-23 14:44

Faturanızı yarıya düşürebilir! Su faturasını düşürmek için yapılacak en etkili yöntemler

Günlük giderlere gelen zamların giderek artması ev ekonomisine katkı sağlamak isteyen kişilerin fatura tasarruf yöntemleri aramasına neden oluyor. Su faturaları da her mevsim bütçeyi zorlayan faturalar arasında yer alıyor. Ancak basit yöntemlerle su faturasını düşürmek oldukça kolay olabiliyor. Su faturasını düşürmek için etkili yöntemler arıyorsanız aşağıdaki tüyoları deneyebilirsiniz.

Kadin 17-03-23 10:11

Resmi Gazete'de yayımlandı! Diyarbakır'da binlerce abonenin su borcu silindi

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, icrada olan 5 bin 198 aboneye ait 7 milyon 828 bin liralık borcu sildi. Su faturalarıyla ilgili karar Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Finans 12-01-23 11:04

Su faturası anlaşmazlığında kiracısını öldüren ev sahibinin müebbet hapsi istendi

Su faturası anlaşmazlığında kiracısını öldüren ev sahibinin müebbet hapsi istendi

Yurthaber 20-10-22 15:16

Kayseri'de üniversite öğrencilerinin su faturasına yüzde 50 indirim uygulanacak

Kayseri'de üniversite öğrencilerinin su faturasına yüzde 50 indirim uygulanacak

Yurthaber 26-08-22 16:12

İstanbul'da su faturasına gizli zam mı geldi? Son iki ayda artan fiyatlar sonrası İSKİ'den açıklama

İstanbul'da su faturalarına gizli zam yapıldığı iddiası gündem yarattı. Son iki ayda fiyatlardaki artış sonrası vatandaşlar 'kullanılmış suların uzaklaştırılması bedeli'nin ne olduğunu merak etmeye başladı. Nisan ve Mayıs aylarında faturalara yansıyan artışla ilgili İSKİ'den de açıklama geldi. İşte "suya zam yapıldı" iddialarıyla ilgili tüm detaylar...

Finans 10-06-22 10:49

İstanbullulara kötü haber! Zam teklif edildi, oranı ise...

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinin (İBB) son toplantısında alınan karar milyonları üzecek! Genel Kurul'da CHP ve İYİ Parti grupları su fiyatlarına enflasyon oranında zam yapılmasını teklif etti. Teklif oy birliğiyle kabul edilerek komisyona havale edildi. İstanbul'da son olarak 5 Nisan'da suya yüzde 29 zam yapılmıştı.

Finans 16-05-22 22:26

Son nefesinde 'Yandım anam' diye bağırdı! Konya'da 13 TL'lik su faturası için akılalmaz olay

Konya'da geçtiğimiz günlerde akıllara durgunluk veren bir cinayet işlendi. Su faturası yüzünden çıkan tartışma sonucu 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı, 1 kişi ise tutuklandı. Ev sahibinin oğlu Hüseyin Mahir (31) tarafından tüfekle vurularak öldürülen Mevlüt Kapan'ın (35) eşi Havva Kapan (28) olayın perde arkasını anlattı. 3 çocuğu yetim kalan Kapan, "İnsan hayatı 13 liraya sığar mı?" diyerek yürekleri sızlattı.

Haber 12-05-22 12:04

Bu yöntem ile su faturanız en az 100 TL düşecek!

Faturalara her geçen gün gelen zamlar vatandaşları tasarruf yapmaya itiyor. Özellikle su faturaları yaz ayı da yaklaştıkça oldukça yüklü gelmeye başlıyor. Kullanılan çamaşır ve bulaşık makineleri su faturalarının artmasına sebep oluyor. Ev hanımları su faturalarını düşürmek için birçok yöntem düşünüyor. Aşağıda yer alan tasarruf yöntemleri ile su faturanızı ayda en az 100 TL düşürebilirsiniz.

Kadin 11-05-22 11:21

İBB duyurdu! Su faturalarında yeni dönem başlıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), su sayaçlarını uzaktan okuyacak uygulamaya başlanacağını duyurdu. Yeni uygulama haziran ayından itibaren başlayacak. İlk aşamada pilot bölge olarak belirlenen Esenler ve Beykoz'da yapılacak.

Finans 09-05-22 15:45

İstanbul'daki su sayaçlarıyla ilgili İBB'den yeni karar! Pilot ilçelerde uygulanmaya başlıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, su sayaçlarını uzaktan okuyacak uygulamaya başlanacağını duyurdu. Yeni uygulamanın Haziran ayından itibaren ilk olarak Esenler'de 2 bin 124 ve Beykoz'da 1500 konutta başlanmasının planlandığı belirtildi.

Haber 09-05-22 12:28

Bu taktik ile elektrik ve su faturanızda tasarruf sağlayabilirsiniz

Hayatımızı kolaylaştıran kullandığımız cihazlar oldukça fazla elektrik harcanmasına neden olabiliyor. Bu cihazların elektrik faturasına yansımaları çok yüklü olabiliyor. Ev ekonomisini sağlamak için çeşitli tasarruf yöntemleri aranıyor. Aşağıda yer alan taktik sayesinden faturalarınızda yarı yarıya tasarruf yapabilirsiniz.

Kadin 27-04-22 16:13

Ödeme noktasının önünde kuyruk oluştu! Vatandaşların faturalarını ödedi

Fransa’da yaşayan hayırsever bir iş insanı örnek bir davranışa imza attı. Tekirdağ’ın Ergene ilçesinde ihtiyaç sahibi vatandaşların faturalarını ödeyen hayırsever iş insanı, söz konusu yardımı ilçede yaşayan yeğeni aracılığıyla gerçekleştirdi. Vatandaşlar ödeme noktasının önünde kuyruk oluştururken, hayırsever iş insanının bazı vatandaşların faturalarının tamamını ödediği bazılarının ise faturalarına 100 TL destekte bulunduğu öğrenildi.

Haber 15-04-22 20:00

Son dakika: İstanbullulara kötü haber! Suya yüzde 29 zam

Son dakika haberine göre İstanbul'da suya yüzde 29 oranında zam yapıldı. Konutta kullanılan suyun birim fiyatı 8.33 liraya çıktı.

Finans 05-04-22 18:06

Su faturalarına yüzde 30 zam yapıldı

İZSU Genel Müdürlüğü Olağanüstü Genel Kurulu'nda alınan karar ile 1 Mart 2022'den geçerli olmak üzere suyun metreküp fiyatına yüzde 30 zam yapılmasını kararlaştırdı. Dar gelirli, şehit aileleri ve gaziler, esnaf, tarıma özel tarifeler getirildi.

Finans 22-02-22 11:37

Cumhurbaşkanı Erdoğan indirim talimatı verdi! İlk yanıt oradan geldi...Suya yüzde 14 indirim

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın su tarifelerinde indirim yapılması talimatı üzerine yüzde 7 KDV indirimine ilave olarak Konya Büyükşehir Belediye Meclisi’nde su tarifelerinde yüzde 7 daha indirim kararı aldıklarını söyledi.

Finans 18-02-22 12:12

İmamoğlu'ndan dikkat çeken fatura çıkışı: Milletimiz karar versin

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu belediyelerin su faturalarındaki KDV indirimine gitmesiyle ilgili dikkat çeken bir paylaşımda bulundu. İmamoğlu sosyal medya hesabından, "Önemli bir bilgilendirme" notunu düşerek, "Elektrik, doğalgaz ve su faturalarınızı yan yana koyun, hangi faturada indirim gerekiyor milletimiz karar versin" ifadelerini kullandı.

Haber 17-02-22 17:22

Son dakika! Bahçeli'den indirim talimatı: Yüzde 1'e indirin

Son dakika haberine göre MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli MHP'li belediye başkanlarına su faturasında KDV'leri yüzde 1'e indirme talimatı verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan da AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda aynı çağrıda bulunmuştu.

Haber 17-02-22 16:34

Nevşehir Belediyesi su tüketim bedelindeki KDV oranını yüzde 1'e düşürdü

Nevşehir Belediyesi su tüketim bedelindeki KDV oranını yüzde 1'e düşürdü

Yurthaber 16-02-22 14:10

13 Şubat su kesintisi olan ilçeler hangileridir? İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 13 Şubat 2022 Pazar

İstanbul'da bugün bazı ilçelere su verilemeyecek. İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi(İSKİ) 13 Şubat Pazar günü arıza ve bakım nedeniyle bazı ilçelerin suyunun akmayacağını bildirdi. Su kesintisinden etkilenen vatandaşlar suların ne zaman ve saat kaçta geleceğini hemen araştırmaya başladı.

Haber 13-02-22 09:19

İSKİ'den İstanbullulara ''faturaların düzenli ödenmesi'' çağrısı

İSKİ'den İstanbullulara ''faturaların düzenli ödenmesi'' çağrısı

Yurthaber 10-02-22 19:22

AK Partili Arslan: Faturalar hakikaten ciddi bir mesele

AK Parti Ankara Milletvekili Ali İhsan Arslan, "Türkiye olarak önümüzde bir tek küresel enflasyon ve Türkiye’ye yansıması sorunu var. Evet, faturalar hakikaten ciddi bir mesele. Bunları aşacağız. Doğal gazın, akaryakıtın, elektriğin yükselmesinin nedeni biz olmadığımız halde maalesef sigaya çekiliyoruz. İktidar olmak bunu gerektirir." ifadelerini kullandı.

Haber 09-02-22 14:26

Son dakika: Bakanlıktan İSKİ açıklaması! KDV farkı faturalara yansıtılacak mı?

Son dakika haberine göre, Hazine ve Maliye Bakanlığından yapılan açıklamada, "İSKİ'nin internet sitesinde yer alan 'Faturalara Yansıtılan KDV Farkı Hakkında Açıklama' duyurusunda yer alan hususlar gerçeği yansıtmamaktadır." denildi.

Finans 13-01-22 18:24

Bolu'daki tartışma yaratan dolarla su ve nikâh ücreti kararı sonrası Tanju Özcan'dan yeni açıklama: Şam'da daha ucuz

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, yabancılardan su ücretlerinin dolar kuru üzerinden alınması ve nikah ücretlerinin 100 bin TL olmasıyla ilgili, "Yabancı sığınmacı kardeşlerimiz bundan rahatsız oldular mı? Eğer oldularsa Şam’da su daha ucuz. Buyursunlar. Nikah ücretleri de Şam’da ucuz" dedi.

Haber 23-11-21 14:08

Bolu'da yabancı uyruklulara su dolarla, nikah ücreti 100 bin TL oldu

Bolu Belediye Meclisi tarafından yabancılardan su ücretlerinin dolar kuru üzerinden alınması ve yabancı uyrukluların nikah ücretlerinin 100 bin TL olmasıyla ilgili karar oy çokluğuyla kabul edildi.

Haber 22-11-21 21:01

Suya gizli zam! İnsani Kullanım Hakkı kaldırıldı, faturalar kabaracak

İBB iştiraklerinden İSKİ, 2019 yılında uygulamaya konulan suda "İnsani Kullanım Hakkı"nı kaldırdı. Uygulamanın kaldırılmasıyla birlikte su faturaları ortalama yüzde 20 zamlanmış oldu.

Finans 26-10-21 14:49

Bir ilde uygulamaya başlandı! Kiradaki öğrencilere yüzde 50 su faturası indirimi yapılacak

Bursa'da kirada oturan üniversite öğrencilerinin zorda kalmamasını isteyen Büyükşehir Belediyesi, öğrencilerin su faturalarında yüzde 50 indirim kararı aldı. Ekonomik anlamda az da olsa rahatlayan gençler Başkan Aktaş’ı evlerinde ağırlayarak çiğ köfte ikram etti.

Haber 20-10-21 11:59

Kastamonu'daki sel mağduru vatandaşlardan iki ay su parası alınmayacak

Kastamonu'daki sel mağduru vatandaşlardan iki ay su parası alınmayacak

Yurthaber 13-09-21 14:18

İSKİ'den suya yüzde 15.62 zam

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresinin (İSKİ) 2. Olağanüstü Genel Kurulu, zam gündemiyle bir araya geldi. İSKİ Olağanüstü Genel Kurulu'nda suya yüzde 15.62 zam teklifi oy birliği ile kabul edildi.

Finans 07-09-21 17:03

Su faturasını gören isyan etti: Yangını söndüren helikopter bizim sayaçtan mı su aldı?

Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı Kızılağaç Mahallesinde yaşayan vatandaşlar, son okuma döneminde gelen su faturaları karşısında şoke oldu. Faturalar geldiğinde gözlerine inanamayan ve muhtarlığa koşan mahalle sakinleri, bugüne kadar mahallede en fazla su faturasının 300 TL olduğunu, bir çok kişinin faturasının çift haneleri geçmediğini belirtti. Mahalle sakinlerinden bir kişi ise “Bin 10 TL su faturasını görünce yangını söndüren helikopterin bizim evden su aldığını düşündüm” dedi.

Haber 03-09-21 10:25

İSKİ'den su faturalarıyla ilgili taksit duyurusu

İstanbul'da, 30 Nisan'dan önceki su borçları vatandaşların başvurusu halinde 36 ay taksitle ödenebilecek. Bugünkü Resmi Gazete'de yer alan karara göre, ilk taksit ödeme süresi 30 Eylül'e kadar uzatıldı.

Finans 27-08-21 15:33

Bolu’da yabancılara 10 kat zamlı su mecliste oylanamadı

Bolu’da, Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın yabancı uyruklulara suyun 10 kat zamlı verilmesi önerisi Plan ve Bütçe Komisyonu’nun yeterli bilgiyi toplayamaması üzerine mecliste oylanmayarak Eylül ayı toplantısına ertelendi.

Finans 06-08-21 20:20

İSKİ: Su arıtma cihazı satma şeklinde bir uygulamamız bulunmamaktadır

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (İSKİ) kendileri adına İstanbulluları arayarak "su arıtma cihazı" satmak istenmesiyle ilgili açıklama yaptı. İSKİ açıklamasında su arıtma cihazı satmak gibi bir uygulamaları olmadığını ifade etti.

Finans 02-08-21 15:13

Belediye başkanından kaçak su kullananlara tepki: Hepinizi Allah’a havale ediyorum

Elazığ’ın Karakoçan ilçesinde belediye ekipleri kaçak su kullanımına yönelik denetim yaptı. Denetimlerde tespit edilen kaçak hatlar iptal edilerek kullananlar hakkında yasal işlem başlatılırken sosyal medya hesabından tepki gösteren Belediye Başkanı Ayhan Akbaba, "Hepinizi Allah’a havale ediyor, yasal işlemlerinizin ve cezai müeyyidelerinizin takipçisi olacağımızı ilan ediyorum" dedi.

Haber 01-08-21 22:12

Bolu'da yabancı uyruklulardan 10 kat fazla su faturası ücreti alınacak

Bolu Belediye Başkanı CHP'li Tanju Özcan, kentte yaşayan yabancı uyruklu kişilerin su faturası ve katı atık vergisi ücretlerine 10 kat zam yapılacağını açıkladı. Özcan, "Arkadaş, yardımı kesiyorsun gitmiyorlar. 'İş yeri ruhsatı vermiyorum' diyorsun gitmiyorlar. Biz yeni önlemler almaya karar verdik" dedi.

Haber 26-07-21 16:07

İSKİ'den borcu olanlara 'yapılandırma' duyurusu! Tarih belli oldu

İSKİ borçları da geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamayla yapılandırma kapsamına girdi. Yapılandırma tarihine ilişkin İSKİ'den bugün açıklama geldi. İşte detaylar...

Finans 25-06-21 13:42

Su borçları yapılandırılıyor!

Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dâir 7326 Sayılı Kanun, Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Finans 21-06-21 14:51

İstanbul'da su zammı teklifi reddedildi

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi, İSKİ'nin su fiyatlarına yüzde 23'lük zam içeren teklifini oy çokluğu ile reddetti.

Finans 17-06-21 21:51

Murat Kurşun faturasını paylaştı!

Şarkıcı Murat Kurşun evine gelen faturayı görünce şoke oldu. Kurşun açıklamasında "Böyle rezillik olur mu?" dedi.

Magazin 01-06-21 17:00