Tatbikat Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan Efes-2024 tatbikatında: Türkiye teröristan kurulmasına izin vermeyecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Efes-24 tatbikatında önemli açıklamalarda bulundu. "Bölücü terör örgütünün Suriye uzantısı bir teröristan kurması hedefiyle bölge halkı üzerinde tehdidini yoğunlaştırdı." ifadelerini kullanan Erdoğan terör örgütünün sözde seçim çağrıları için, "Türkiye teröristan kurulmasına izin vermeyecek" dedi.

Haber

İzmir'deki EFES-2024 tatbikatı tam gaz devam ediyor: Hedefler tam isabetle vuruldu!

11 bin personelin katılımıyla Türk Silahlı Kuvvetleri'nin EFES-2024 tatbikatı adeta nefes kesiyor. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin en büyük müşterek tatbikatı olma özelliği taşıyan tatbikat Müşterek Fiili Atışlı Arazi Tatbikatı'nın Seçkin Gözlemci Günü'nün gündüz safhası kara bombardımanıyla başladı. EFES-2024 Tatbikatı’nda savaş uçakları tarafından hedefler tam isabetle vuruldu.

Haber

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Denizkurdu tatbikatı mesajı!

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nca Doğu Akdeniz'de icra edilen Denizkurdu-II/2024 Tatbikatı'nın seçkin gözlemci günü sona erdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tatbikata telefonla bağlanarak önemli mesajlar verdi.

Haber

Bursa'da jandarmadan risk alma önlem al tatbikatı

Bursa'nın Gemlik ilçesinde, İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince "risk alma önlem al" tatbikatı yapıldı.

Yurthaber

Tatbikat

Tatbikat Hakkındaki Haberler Mynet'te. Tatbikat Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

8 Nisan'dan bu yana Karadeniz'de eller tetikte! Türkiye de katılıyor... NATO’dan büyük tatbikat: Deniz Kalkanı

NATO’nun Karadeniz’deki en büyük tatbikatı olan “Deniz Kalkanı” devam ediyor. 8 Nisan'da başlayan dev tatbikata 13 ülkeden onlarca savaş gemisi ve binlerce asker katılıyor. Söz konusu tatbikat Ukrayna ve Rusya'dan sonra İran ve İsrail arasındaki gerilimin tavan yaptığı günlere denk gelmesi ise dikkat çekerken "NATO'dan gövde gösterisi" yorumlarına neden oldu. Söz konusu tatbikata Türkiye de katılıyor.

Haber

Kilis'te öğrenciler deprem tatbikatı yaptı

Kilis'te, Deprem Haftası dolayısıyla İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından öğrencilerin katılımıyla deprem tatbikatı gerçekleştirildi.

Yurthaber

Kocaeli'de öğrencilerin katılımıyla deprem tatbikatı yapıldı

Marmara depreminin merkez üssü Kocaeli'de, Deprem Haftası dolayısıyla öğrencilerin de katılımıyla tatbikat gerçekleştirildi.

Yurthaber

NATO duyurdu! Soğuk savaş sonrası en büyük tatbikat başlayacak

NATO'nun soğuk savaş dönemi sonrası en büyük askeri tatbikatı Sarsılmaz Savunucu 2024'ün gelecek hafta başlayacağı duyuruldu.

Haber

Kırklareli'nde afetlere hazırlık kapsamında sahra hastanesi kurulumu tatbikatı yapıldı

Kırklareli'nde afetlere hazırlık çalışmaları kapsamında sahra hastanesi kurulumu tatbikatı gerçekleştirildi.

Yurthaber

Erzurum'da özel harekatçılar zorlu görevlere gerçeğini aratmayan tatbikatlarla hazırlanıyor

Emniyet teşkilatındaki tüm birimlerin zorlu operasyonlarına destek verip huzur ve güvenliğin sağlanmasında büyük rol oynayan özel harekat polisleri (PÖH), zorlu görevlere gerçeğini aratmayan tatbikatlarla hazırlanıyor.

Yurthaber

Saros Körfezi'nde Nusret-2023 Davet Tatbikatı devam ediyor

Türkiye'nin ev sahipliğinde NATO ve Türkiye'den Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri ile Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı yüzer ve uçar birliklerle dost ve müttefik ülkelerden EOD timleri ve gözlemcilerin katıldığı "Nusret-2023 Davet Tatbikatı", Saros Körfezi'nde devam ediyor.

Yurthaber

JAK timleri Cıbıltepe'de sorunsuz kayak tatili için hazırlık yapıyor

JAK timleri, kışın kayak merkezinde yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tatbikat yaptı.

Yurthaber

Düzce'de sel tatbikatı yapıldı

Düzce'de sel tatbikatı gerçekleştirildi.

Yurthaber

Rusya'dan nükleer saldırı tatbikatı! Büyük bir nükleer saldırı gerçekleştirmek için...

Kremlin'den yapılan açıklamada, kara, hava ve deniz unsurlarıyla misilleme amaçlı nükleer saldırı tatbikatının yapıldığı bildirildi. Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu nükleer tatbikata ilişkin, “Tatbikat, düşmanın bir nükleer saldırısına misilleme olarak büyük bir nükleer saldırı gerçekleştirme görevlerini uygulamayı içermektedir.” ifadesini kullandı.

Haber

Kayseri'de Erciyes-2023 Tatbikatı tamamlandı

Kayseri'de konuşlu 1. Komando Tugay Komutanlığınca düzenlenen ve gece başlayan "Erciyes-2023 Tatbikatı" hava indirme operasyonuyla sona erdi.

Yurthaber

Gaziosmanpaşa'da deprem tatbikatı yapıldı

Gaziosmanpaşa Belediyesi, toplumsal afet bilincini geliştirmek amacıyla deprem tatbikatı gerçekleştirdi.

Yurthaber

Diyarbakır'da 11 kurumdan 161 personelin katılımıyla acil durum tatbikatı gerçekleştirildi

Diyarbakır'da, 11 kurumdan 161 personelin katılımıyla 8 etaptan oluşan "Yerel Düzey Sağlık Çalışma Grubu Saha Tatbikatı" düzenlendi.

Yurthaber

PTT Şırnak İl Müdürlüğünde KBRN, yangın ve deprem tatbikatı yapıldı

Şırnak'ta Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca (AFAD), Kimyasal Biyolojik Radyolojik Nükleer Tehditler (KBRN), yangın ve deprem tatbikatı gerçekleştirildi.

Yurthaber

Bir ülke bunu konuşuyor! Yangın tatbikatı faciayla sonuçlandı: Ölü ve yaralılar var

Güneydoğu Asya ülkesi Tayland'ın başkenti Bangkok'ta bir okulda yapılan tatbikat sırasında yangın tüpü patladı. Patlama sonucu 1 öğrenci hayatını kaybederken 29 kişi ise yaralandı. İşte haberin detayları...

Haber

'Cezaevinde isyan' ihbarı ortalığı ayağa kaldırdı! Gerçek bambaşka çıktı

Karaman'da M Tipi Kapalı Cezaevi'nde siyasi suçlu mahkumların isyan çıkardığı ihbarı ortalığı ayağa kaldırdı. İhbar üzerine cezaevine, çok sayıda polis, jandarma, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. Ekipler cezaevinde ulaştığında ihbarın, tatbikat gereği yapıldığı ortaya çıktı. İşte detaylar...

Haber

NATO'dan gövde gösterisi! Tarihindeki en büyük tatbikat olacak: 250'den fazla savaş uçağı katılıyor... Aralarında Türk F-16'ları da var

NATO, tarihinin en büyük hava ikmal tatbikatına hazırlanıyor. Aralarında Türk F-16 savaş uçaklarının da olduğu 250'den fazla hava aracı ile düzenlenecek tatbikatta Almanya genelinde Alman Hava Kuvvetlerine ait hava üslerinin neredeyse tamamı kullanımda olacak.

Haber

KURTARAN-2023 tatbikatının ‘Seçkin Gözlemci Günü’ gerçekleştirildi

Deniz Kuvvetleri tarafından Doğu Akdeniz’de icra edilen Kurtaran-2023 tatbikatının seçkin gözlemci günü Aksaz’da gerçekleştirildi.

Yurthaber

Doğu Akdeniz’de Kurtaran-2023 tatbikatı

Deniz Kuvvetleri tarafından Doğu Akdeniz’de 11 Mayıs’ta icra edilecek olan Kurtaran-2023 tatbikatına 17 ülkeden 37 personel katılacak.

Yurthaber

Kars'ta PÖH tatbikatı! Özel harekat nefes kesti

Türk Polis Teşkilatının 'göz bebeği' olan polis özel harekat (PÖH) ekipleri, Polis Haftası’na özel eğitim tatbikatı düzenledi. Senaryo gereği midibüste bulunan teröristler etkisiz hale getirildi. Tatbikat anları ise nefesleri kesti. İşte PÖH tatbikatından en çarpıcı anlar...

Haber

Şırnak'ta polis ekipleri silahlı soygun tatbikatı yaptı

Şırnak'ta İl Emniyet Müdürlüğünce silahlı soygun tatbikatı gerçekleştirildi.

Yurthaber

Şehir ortasındaki tatbikat dillere düştü! Sosyal medya Orion23'ü ti'ye aldı, bilgisayar oyununa benzetti: Yöneticileri memnun etmek için savaş oyunu oynadık

Binlerce asker katıldı, 35 milyon avroya mal oldu; Fransa'da sokak ortasında birçok NATO ülkelerinin katılımıyla düzenlenen Orion23 tatbikatı sosyal medya kullanıcılarına mizah malzemesi haline geldi. İddiaya göre tatbikata katılan askerler bile "Yöneticileri memnun etmek için savaş oyunu oynadık" diyerek tatbikatı ti'ye aldı.

Haber

Cumhuriyet tarihinin en büyüğü! 17 ülke katılıyor, nefes kesen görüntüler

Kars'ta 17 ülkenin katılımıyla 2 bin 113 personelinin yer aldığı “Kış tatbikat-2023”ün seçkin gözlemci günü faaliyetleri başladı. Cumhuriyet tarihinin en geniş çerçeveli kış tatbikatı olma özelliği taşıyan “Kış tatbikat-2023” tatbikatından gelen görüntüler nefes kesti.

Haber

İsrail resmen duyurdu! ABD ile İran'a mesaj niteliğinde ortak askeri tatbikat başlatıldı

İsrail ve ABD orduları, hazırlık durumunu test etmek ve aralarındaki operasyonel ilişkiyi güçlendirmek için İsrail'de ve Akdeniz açıklarında kapsamlı askeri tatbikata başladı. Tatbikatın cuma gününe kadar sürmesi bekleniyor.

Haber

İstanbul’da atlı polislerden nefes kesen tatbikat

İstanbul’da 4 yıldır görev yapan Atlı polislerin gerçekleştirdiği tatbikat film sahnelerini aratmadı.

Yurthaber

Avrupa'daki tek toprağı! Rusya'dan bin 500 askerle tatbikat

Rusya'nın, Avrupa Kıtası'ndaki tek toprağı olan Kaliningrad'da, Baltık Filosu tarafından bin 500 asker ile tatbikat başlatıldı.

Haber

OEDAŞ, afet durumlarına karşı bu yıl 631 çalışanıyla 76 saat tatbikat yaptı

Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Uşak illerinin elektrik dağıtım hizmetini sağlayan Osmangazi Elektrik Dağıtım AŞ (OEDAŞ), 631 çalışanının katılımıyla toplam 76 saat süren 38 tatbikat düzenledi.

Yurthaber

Bir anda hastane bahçesinde belirdiler! Görenler telefona sarıldı... Tatbikat gerçeği aratmadı

Edirne'de, Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi'nde, gerçeğini aratmayan "Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik, Nükleer (KBRN) Saha Tatbikatı" icra edildi. Gerçeği aratmayan tatbikat başarıyla tamamlanırken ekipler de kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer zehirlenmelere karşı hazır olduklarını belirtti.

Haber

Jandarma Arama Kurtarma Timleri’nden teleferikte kurtarma tatbikatı

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesindeki Jandarma Arama Kurtarma Timleri, Ankara Keçiören’de teleferikte kurtarma tatbikatı düzenledi.

Yurthaber

Türkiye ve KKTC'den ortak tatbikat! 7,7 büyüklüğündeki deprem senaryosuyla başladı

Türkiye ile KKTC arasında ortak arama kurtarma tatbikatı icra edildi. 250'den fazla personelin katıldığı tatbikatta 15 farklı senaryo üzerinde ortak çalışma yapıldı.

Haber

Van’da uçak kazası tatbikatı

Van Ferit Melen Havalimanı’nda çok sayıda ekibin katılımıyla düzenlenen uçak kazası tatbikatı gerçeği aratmadı.

Yurthaber

AFAD’da 60 personelin katılımıyla ‘eğitim ve tatbikat’ yapıldı

Afyonkarahisar İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünde (AFAD) ‘Arama, Kurtarma Teknisyenleri Hazırlayıcı Eğitim ve Tatbikatı’ yapıldı.

Yurthaber

Uçak gemileriyle gövde gösterisi yaptılar! Tehlikeli yakınlaşma... Rus jetleri diplerine kadar sokuldu

NATO ülkelerinden 5 uçak gemisi Atlantik ve Akdeniz'de tatbikat düzenledi. Tatbikatlarda dünyanın en yeni ve en büyük uçak gemisinin yanı sıra çok sayıda savaş gemisi, savaş uçağı ve binlerce asker yer alıyor. NATO, Rus uçaklarının Baltık Denizi'nde gemilere emniyetsiz şekilde yaklaştığını duyurdu. İşte haberin detayları...

Haber

Adana'da AFAD'dan deprem tatbikatı

Adana'da, Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğü (AFAD) tarafından düzenlenen deprem tatbikatı başladı.

Yurthaber

Çukurca’da gerçeği aratmayan tatbikat

Kuzey Irak sınırında bulunan Hakkari’nin Çukurca ilçesinde gerçekleştirilen "Çök-Kapan-Tutun" tatbikatı gerçeği aratmadı.

Yurthaber

Ülke genelinde yapılan tatbikata polis ekipleri de katıldı

12 Kasım 1999 Düzce Depremi'nin yıldönümünde 81 ilde aynı anda yapılan ‘Çök, kapan, tutun’ tatbikatına Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri de katıldı.

Haber

Son dakika: Televizyonlar canlı yayındaydı... Sosyal medya tatbikat anındaki o şarkıyı konuşuyor! Edis'ten yanıt gecikmedi

Son dakika haberi... 12 Kasım 1999 yılında meydana gelen Düzce depreminin yıl dönümünde yapılan tatbikat tüm Türkiye'de uygulandı. Türkiye'nin merakla beklediği tatbikat sırasında çalan Edis şarkısı ise sosyal medyanın gündemine oturdu. Konuyla ilgili şarkıcı Edis'ten de paylaşım geldi.

Haber

Türkiye genelinde deprem tatbikatı yapıldı... Bazı telefonlara bildirim gitmedi! Nedeni belli oldu

AFAD koordinasyonunda, Düzce Depremi'nin 23'üncü yılı dolayısıyla depremin meydana geldiği saat 18.57'de Türkiye geneli ve KKTC'de "Deprem Anı Ülke Tatbikatı" yapıldı. Tatbikat esnasında vatandaşların telefonlarına bildirim geldi. Öte yandan bazı telefonlara mesaj gelmemesi veya geç gelmesine ilişkin olarak da AFAD Başkanı Yunus Sezer tarafından açıklama yapıldı. Merak edilen detaylar haberimizde...

Haber

Son dakika: Türkiye'nin beklediği tatbikat! Herkese SMS gönderildi, televizyon ve radyolarda anonslar yapıldı

Son dakika gelen habere göre Türkiye bugüne kilitlendi. 12 Kasım 1999 yılında meydana gelen Düzce depreminin yıl dönümünde yapılacak olan tatbikat için gözler saat 18.57'ye çevrilmişti. Tatbikat öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan vatandaşları gönüllü olarak tatbikata katılmaya davet etti. Tüm vatandaşlara SMS gönderildi, radyo, televizyon ve camilerden duyurular yapıldı.

Haber

12 KASIM DEPREM TATBİKATI SAAT KAÇTA, nasıl yapılacak? Çök kapan tutun deprem tatbikatı için geri sayım!

12 Kasım deprem tatbikatı için geri sayım devam ediyor. AFAD (Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı) tarafından yapılan açıklamaya göre Türkiye genelinde çök - kapan - tutun deprem tatbikatı gerçekleştirilecek. AFAD Başkanı Yunus Sezer, geçtiğimiz günlerde konuya ilişkin açıklamada bulunarak tatbikata ilişkin yapılan hazırlıklar hakkında bilgi vermişti. Peki 12 Kasım deprem tatbikatı saat kaçta? 12 Kasım deprem tatbikatı nasıl yapılacak?

Haber

Erzurum, Tunceli ve Ardahan'da Deprem Anı, Çök Kapan Tutun ve Tahliye tatbikatı yapıldı

Erzurum, Tunceli ile Ardahan'da Kredi ve Yurtlar Kurumuna (KYK) bağlı yurtlarda "Deprem Anı, Çök Kapan Tutun ve Tahliye" tatbikatı yapıldı.

Yurthaber

Erciyes'te yeni sezon öncesi kurtarma tatbikatı yapıldı

Türkiye'nin önemli kış sporları ve turizm merkezlerinden Erciyes'te yeni sezon öncesi kurtarma tatbikatı gerçekleştirildi.

Yurthaber

İç Anadolu'da Diyanete bağlı kurumlarda deprem tatbikatı

Sivas, Kayseri, Kırıkkale, Yozgat, Niğde, Nevşehir ve Kırşehir'de Kur'an kurslarında "deprem anı ve tahliye tatbikatı" gerçekleştirildi.

Haber

Bolu Dağı Tüneli'nde kaza ve yangın tatbikatı gerçekleştirildi

Anadolu Otoyolu'nun Ankara istikameti, yarım saat süren tatbikat boyunca ulaşıma kapatıldı.

Haber

Komandolar kış öncesi Ağrı Dağı'nda ara bul yok et parolasıyla görevde

Ağrı İl Jandarma Komutanlığında görevli komandolar, Türkiye'nin en yüksek noktası Ağrı Dağı'nda kış öncesi "ara bul yok et" parolasıyla operasyonlar düzenliyor.

Haber