Son Dakika Yeni Musul Haberleri

Paramparça olmuş hayatlar, sevdiklerini kaybeden insanlar... Savaş bu insanlarda sadece fiziksel iz bırakmakla kalmamış aynı zamanda duygusal izler de bırakmış. Ve o izleri iyileştirmekse bundan sonra oldukça zor! Dört kez Pulitzer ödülü kazanan fotoğrafçı Carol Guzy, yıllardır savaşla mücadele eden Musul halkını fotoğrafladı.


Yayın Tarihi: 23.08.2017

Irak ordusunun Musul'da düzenlediği askeri harekâtın son günlerinde ele geçirdiği Almanya'dan kaçarak Türkiye üzerinden terör örgütü IŞİD'e katılan 16 yaşındaki Linda W.’nin yakalanma anına ilişkin video ortaya çıktı. Linda W.’nin Irak’ta yargılanması durumunda idam cezasına çarptırılabileceği iddia ediliyor. Linda W.'nin tamamı kadınlardan oluşan, Musul'da IŞİD'e bağlı, aralarında intihar bombacılarının da bulunduğu bir ekibin içinde yakalanmıştı.


Yayın Tarihi: 07.08.2017

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani, terör örgütü IŞİD'in Musul'un Sincar ilçesindeki Ezidilere saldırmasının 3'üncü yıl dönümü dolayısıyla Duhok kentinde düzenlenen anma töreninde bir konuşma gerçekleştirdi. Barzani, referandumu hedeflerine ulaşmada bir araç olarak gördüklerini söyledi.


Yayın Tarihi: 03.08.2017

Terör örgütü IŞİD'in yaklaşık 3 yıldır elinde tuttuğu Telafer kentine bağlı çevre köylerin geri alınması için operasyon başlatıldığı belirtildi. Ordu birlikleri, 25 Temmuz'dan itibaren Telafer'e 40 kilometre mesafede yer alan Badoş bölgesine askeri sevkiyat yapmaya başlamıştı. Irak Başbakanı İbadi, geçen cumartesi günü yaptığı açıklamada, "Telafer'in kurtarılması için operasyon planını yaptık. Bu operasyona tüm güvenlik güçleri, Haşdi Şabi ve Haşdi Aşair katılacak." ifadelerini kullanmıştı.


Yayın Tarihi: 03.08.2017

Irak ordusunun terör örgütü IŞİD'i Musul'dan atmasıyla birlikte operasyonlara ait çok sayıda görüntü ortaya çıkıyor.


Yayın Tarihi: 25.07.2017

Irak'ın Musul kentinde, bir tünelde gizlenirken yakalanan 20 yabancı arasında yer alan 16 yaşındaki Linda Wenzel'in IŞİD saflarında savaşan bir Çeçen militanla evli olduğu ve örgütün keskin nişancılarından biri olduğu ortaya çıktı. The Times'a konuşan Iraklı milletvekili Viyan Dakhil, Wenzel'in kendisine Irak'a Almanya'dan eşinin peşinden geldiğini anlattığını ve anne Wenzel'in kızının Musul'da bir tünelde bulunduğunu doğruladığını aktardı.


Yayın Tarihi: 22.07.2017

Irak Cumhurbaşkan Yardımcısı Nuri el Maliki Türkiye hakkında tepki çeken açıklamalarda bulundu. Maliki, "Türkler, Musul'u Türk (kenti) yapmaya çalışıyor. Bu hayaller, Türkiye'nin bu hırsları…" ifadelerini kullandı. Kürdistan'ın Irak'tan ayrılması tartışması ile ilgili de konuşan Maliki, "Kürdistan hukuki ve anayasal anlamda bağımsız bir devlet olamaz" dedi.


Yayın Tarihi: 21.07.2017

Irak ordusunun 3 yıl sonra yeniden terör örgütü IŞİD'den aldığı Musul'da ele geçirilen teröristler Musul'un dışındaki bir adreste tutuluyor.


Yayın Tarihi: 20.07.2017

Amerikalı ve çok sayıda küresel ortağı, geçen hafta Washington’da üç gün süren toplantıda IŞİD militanlarına karşı tüm dünyada baskıyı nasıl artırabileceklerini masaya yatırdı. Uzmanlar şimdi mevcut çatışmaların ötesine, militanlardan geri alınan bölgelerin yeniden inşası ve istikrarı konularına bakıyor.


Yayın Tarihi: 18.07.2017

Musul'da havadan çekilen dehşet verici kareler, bazı noktalarda taş üstünde taş kalmadığını gösteriyor. Kanlı terör örgütü IŞİD'den kalan kendi üretimi bomba yüklü araçlar ise, polis merkezi önünde sergileniyor.


Yayın Tarihi: 17.07.2017

Irak'ın ikinci büyük kenti olan Musul'u DAEŞ terör örgütünden kurtarmak için gerçekleştirilen operasyondan sonra havadan çekilen Musul'un eski ve yeni fotoğraflarında kentin uğradığı tahribat gözler önüne serildi.


Yayın Tarihi: 16.07.2017

Musul'un IŞİD'den kurtarılmasının ardından terör örgütüne ait silahlar Irak polisinin eline geçti.


Yayın Tarihi: 14.07.2017

Musul'da, Irak ordusunun DEAŞ terör örgütüne yönelik yürüttüğü operasyonda öldürülen bir teröristin üzerinden çıkan video kaydında, DEAŞ'lı keskin nişancıların kentten kaçmaya çalışan sivilleri vurduğuna dair görüntüler çıktı. Video'da Özbek oldukları konuşmalarından belli olan DEAŞ'lı teröristlerin, acımadan öldürdükleri insanların feryat ve çığlıklarında zevk alırcasına gülerek ve hakaret ederek yanıt verdikleri görüldü.


Yayın Tarihi: 13.07.2017

Sputnik, Irak federal polisinin IŞİD'den kurtarılan Musul'da ele geçirdiği ve IŞİD militanlarının kazançlarını gösteren bir belgeyi yayınladı. IŞİD militanlarının önceki ay için kazandıkları rakamların kişilerin medeni durumuna ve çocuk sayısına göre değişiklik gösterdiği anlaşıldı. Buna göre örgütün bekâr üyelerinin 72 dolar veya 95 bin Irak dinarı ile en düşük maaşı aldıkları ortaya çıktı. 40 doların erzaklar için harcandığı dikkate alındığında bu kişilerin eline geçen aylık net maaşın 32 dol


Yayın Tarihi: 12.07.2017

Musul'un kurtarılması operasyonunda sağlanan başarıdan dolayı Irak Başbakanı Haydar el İbadi ve Irak ordusunu tebrik eden ABD başkanı Donald Trump, "IŞİD'in zalimce katlettiği binlerce Iraklının ve IŞİD'den sıkıntı çeken milyonlarca Iraklının yasını tutuyoruz. Ülkelerinde hayatı normale döndürmek için hayatlarını kaybeden kahraman askerleri için Irak halkının ve Peşmerge'nin acılarını paylaşıyoruz ve fedakarlıklarını takdirle karşılıyoruz" ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 11.07.2017

Irak Başbakanı Haydar el-İbadi, Musul'un terör örgütü DEAŞ'tan kurtarıldığını resmen ilan etti.


Yayın Tarihi: 10.07.2017

Kentin 265 günlük savaşla geri alınması, Irak'ın birçok kentinde insanları sokağa döktü. Ellerinde Irak bayrakları taşıyan kalabalıklar, zaferi dans ederek kutladı. Uluslararası haber ajanslarının dar sokaklarla kaplı Eski Şehir'in içinden geçtiği fotoğraflarda, çok sayıda terörist cesedi dikkat çekiyor. Irak askerleri, üstleri yorgan ve battaniyelerle örtülen cesetlerin yanından burunlarını kapatarak geçebildi.


Yayın Tarihi: 10.07.2017

Irak Başbakanı Haydar el İbadi, Musul kent merkezine gelerek askerleri terör örgütü IŞİD'e karşı elde edilen başarı nedeniyle tebrik etti. İbadi, IŞİD'e karşı Irak ordusunun zaferini ilan etti.


Yayın Tarihi: 09.07.2017

Rusya'ya göre, en son üç yıl önce görüntülenen IŞİD lideri Ebu Bekir el-Bağdadi'nin ölmüş olması "yüksek bir ihtimal". ABD ise bu açıklamaya şüpheyle yaklaşıyor. Peki IŞİD lideri nerede olabilir? Tahrir Orta Doğu Politikası Enstitüsü'nden Hassan Hassan BBC için yazdı.


Yayın Tarihi: 05.07.2017

Terör örgütü IŞİD'in, elinde tuttuğu Musul'un Telafer ilçesinden kaçmaya çalışan aralarında çocukların da olduğu 200 Türkmen'i iki ay alıkoyduktan sonra infaz ettiği iddia edildi. IŞİD'in aylardır Türkmenlerin çoğunlukta yaşadığı Telafer ilçe merkezinde birçok aileyi muhtemel bir askeri müdahaleye karşı canlı kalkan olarak kullandığı ve kaçışlarına izin vermediği belirtiliyor.


Yayın Tarihi: 05.07.2017

Kanlı terör örgütünün yitirmek üzere olduğu Musul'da yaşlıları kapattığı bir binanın bodrum katına, askerler girdi. Günlerdir aç susuz halde tutulan 75 yaşlının birçoğu baygın bulundu. IŞİD'in iğrenç yüzünü gösteren bir başka belgede ise, seks kölesi olarak tutulan kadınların satışı var. Belgeye göre, 20 yaşında, fit, kahverengi gözlü bir kadın 1500 dolara satılmış.Ordu birlikleri tarafından sosyal medyada yayınlanan görüntülerde, hapishanede sayıları 75'i bulan yaşlıların çoğu ölmek üzere.


Yayın Tarihi: 03.07.2017

Musul operasyonu sürerken, kan bankası dahil üniversite hastanesine ait binaların IŞİD'den temizlendiği açıklandı. IŞİD'in elinde az sayıda bölge kaldığı ve Musul'un geri alınmasına sayılı zaman kaldığı belirtiliyor. Irak ordusunun Musul'da IŞİD'e karşı yürüttüğü operasyonda sona yaklaşıldığı bildiriliyor. Kentin eski şehri olarak adlandırılan bölgedeki üniversite hastanesinin kontrolünün yeniden sağlandığı ve IŞİD militanlarının bu bölgede de geri çekilmek zorunda kaldığı belirtildi.


Yayın Tarihi: 03.07.2017

Kanlı terör örgütünün yitirmek üzere olduğu Musul'da yaşlıları kapattığı bir binanın bodrum katına, askerler girdi. Günlerdir aç susuz halde tutulan 75 yaşlının birçoğu baygın bulundu. IŞİD'in iğrenç yüzünü gösteren bir başka belgede ise, seks kölesi olarak tutulan kadınların satışı var. Belgeye göre, 20 yaşında, fit, kahverengi gözlü bir kadın 1500 dolara satılmış.


Yayın Tarihi: 03.07.2017

IŞİD terör örgütünün Irak’taki başkenti konumunda olan Musul kurtarılmak üzere... Iraklı Korgeneral Cevdet, “Kentte yalnızca 200 terörist kaldı. Saatler içinde zafer kazanacağız” dedi. Korgeneral Cevdet, sözde hilafetin temelinin atıldığı Musul’u ne pahasına olursa olsun alacaklarını ifade etti. Öte yandan IŞİD örgütünün lideri Ebu Bekir el Bağdadi’nin öldürüldüğünü teyit eden sözde Telafer Emiri Ebu Kuteybe’nin bu bilgiyi yaydığı için yakılarak infaz edileceği öğrenildi.


Yayın Tarihi: 03.07.2017

Çoğunluğunu Kürtlerin oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri, ABD'nin de desteğiyle IŞİD'in "başkenti" ilan ettiği Rakka'ya doğru ilerliyor. Ancak IŞİD sonrası yaşanabilecek sıkıntılar ve bölgenin geleceği ise şimdiden endişe yaratıyor. Rakka Savaşı'nda zafer henüz ufukta görünmüyor. Ancak, cepheye 56 kilometre mesafedeki Ayn İsa kenti ise gözünü çoktan Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) sonrasındaki döneme dikmiş durumda.


Yayın Tarihi: 30.06.2017

Irak Savunma Bakanlığı, Musul'un tüm bölgelerinin IŞİD'den tamamen kurtarıldığını açıkladı. Arap medyasında yer alan habere göre Irak Savunma Bakanlığı Musul tüm bölgelerinin ele geçirildiğini ve IŞİD'e karşı zafer ilan edildiğini duyurdu. Öte yandan, Irak ordusuna bağlı güçler, Musul'da bulunan El Nuri Camisi'nin IŞİD'in (DEAŞ) elinden alındığını duyurmuştu. Caminin kaybı, IŞİD için çok büyük bir güç kaybı olarak yorumlanıyordu.


Yayın Tarihi: 29.06.2017

Irak'ın en büyük ikinci kentinde 255 gündür devam eden operasyonda tarihi bir adım atıldı... Irak ordusuna bağlı güçler, Musul'da bulunan El Nuri Camisi'nin IŞİD'in (DEAŞ) elinden alındığını duyurdu. IŞİD elebaşı Ebubekir el Bağdadi, 3 yıl önce El Nuri Camisi'nde sözde halifelik ilan etmişti. Tarihi camiyi kaybedeceğini anlayan terör örgütü geçtiğimiz günlerde caminin 800 yıllık minaresini havaya uçurmuştu.


Yayın Tarihi: 29.06.2017

IŞİD, dergisi Dabiq'a göre 28 Haziran'da ilan ettiği ve 29 Haziran'da duyurduğu 'hilafetin' üçüncü yıl dönümünde Musul'u kaybetme ihtimaliyle karşı karşıya. Hilafet'in ilan edildiği Musul'un kaybı örgütün sonunu getirir mi? "IŞİD tamamen yok olur mu" sorusu "Nasıl doğdu ve büyüdü" sorusundan bağımsız yanıt bulamaz. İki soru için de bakılması gereken yer, bu örgütün İslam dünyasında neye karşılık geldiğidir. Örgüt dağılır mı? Gazeteci Fehim Taştekin'in analizi.


Yayın Tarihi: 28.06.2017

Reuters haber ajansı, Irak ordusunun terör örgütü IŞİD'e karşı yürüttüğü harekâtta Eski Kent bölgesindeki kritik öneme sahip El Faruk bölgesini ele geçirdiğini duyurdu. Dar sokakları ve yoğun nüfusuyla bilinen Eski Kent bölgesine sıkışan IŞİD Irak ordusunun hücumlarına intihar saldırganları ile direnmeye çalışıyor. Irak yetkilileri, saldırılara hızla karşılık verildiğini belirtiyor.


Yayın Tarihi: 26.06.2017

Irak'ın Musul kentinde bulunan terör örgütü IŞİD'in tarihi Büyük Nuri Camisi ile birlikte minaresini havaya uçurduğu bildirildi. IŞİD'in eylemini "Büyük suç" olarak nitelendiren Yarullah, güvenlik güçlerinin camiye doğru ilerlemesinin sürdüğünü aktardı.


Yayın Tarihi: 22.06.2017

Irak'ın Musul kentinde IŞİD'e karşı mücadelede sona yaklaşılmış olabilir. Suriye'de Rakka'da ise mücadele daha yeni başladı. BBC Savunma ve Diplomasi Muhabiri Jonathan Marcus, bölgedeki hakimiyet yarışını ve Suriye'nin doğusunun geleceğini yorumladı.


Yayın Tarihi: 21.06.2017

Irak ordusu, terör örgütü IŞİD'e karşı başlatılan Musul harekâtının en kritik safhasına başladı. Irak ordusu Musul'da yoğun sivil nüfusun yaşadığı ve dar sokaklarıyla bilinen 'Eski Şehir' bölgesine yönelik operasyonun bu sabah şafak vaktiyle başlatıldığını açıkladı. Eski Şehir bölgesine giren Irak ordusuna karşı 10 adet bomba yüklü araçla intihar saldırıları düzenlendiği belirtiliyor.


Yayın Tarihi: 18.06.2017

Musul'da iki mahalleye sıkışıp kalan IŞİD, kuşatmayı kırmak için saldırıya geçti. Saatlerce süren çatışma sonucunda teröristler püskürtüldü, canlı bombaların tümü öldürüldü. Şehrin sokaklarında birçok IŞİD'linin cesedi var. Ateş hattından kaçmayı başaran siviller arasındaki susuz çocuklar gazeteci ve askerler tarafından kurtarıldı.


Yayın Tarihi: 15.06.2017

Irak'ın Musul şehri yakınındaki bir kampta iftar yemeğinin ardından yüzlerce kişi gıda zehirlenmesinden rahatsızlanırken, bir çocuk hayatını kaybetti. Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR), yaptığı açıklamada Erbil ve Musul arasında olan ve 6 bin 235 kişinin kaldığı Hasansham U2 kampında 800 kişinin ciddi bir şekilde rahatsızlandığını kaydetti. 200 kişinin hastaneye götürüldüğü, en az bir çocuğun hayatını kaybettiği aktarıldı.


Yayın Tarihi: 13.06.2017

Irak'ın Musul kentine terör örgütü IŞİD tarafından düzenlenen saldırıda 30 kişi hayatını kaybetti, 40 kişi yaralandı. Irak ordusu ise, IŞİD'in saldırılarını geri püskürttü. Ordunun, çok sayıda IŞİD'li teröristi de öldürdüğü gelen bilgiler arasında. Irak ordusu, Musul'u IŞİD'ten temizlemek için geçen yıl büyük bir taarruz başlatmış, operasyonda sona gelindiği açıklanmıştı.


Yayın Tarihi: 11.06.2017

Terör örgütü IŞİD'e karşı amansız bir savaş verilen Irak'ın en büyük ikinci kenti Musul'dan, dehşete düşüren fotoğraflar geldi. Kentin güneyinde yol kenarındaki bir tarlaya atılan cesetlerin, elleri ve gözlerinin bağlandığı dikkat çekiyor. Reuters haber ajansı, tarlaya rastgele bırakılan 15 erkeğe ait cesetlerin çürümeye başladığını bildiriyor. Birçok mermi kovanının bulunduğu söz konusu nokta, araçların seyrek geçtiği bir bölgede bulunuyor.


Yayın Tarihi: 08.06.2017

Kentin güneyindeki bir tarlaya atılan erkek cesetlerinin gözleri ve elleri bağlanmış. Reuters'a konuşan insan hakları uzmanları, terör örgütü IŞİD şüphelilerinin Irak güçleri tarafından infaz edilmiş olabileceğini belirtiyor.


Yayın Tarihi: 08.06.2017

Birleşmiş Milletler Uluslararası Çocuk Fonu (UNICEF), IŞİD'in Irak'ın Musul kentinde 100 bin çocuğu canlı kalkan olarak kullandığı uyarısı yaptı. UNICEF'ten yapılan açıklamada, Musul'un Irak ordusunun kuşattığı IŞİD'in kontrolündeki bölgesinde 100 bin dolayında çocuğun "son derece tehlikeli" koşullar altında kaldığına dikkat çekilirken, UNICEF Erbil Bürosu'nun açıklamasında IŞİD'in bu çocukları canlı kalkan olarak kullanıldığı uyarısı yapıldı.


Yayın Tarihi: 06.06.2017

Irak'ın Musul kentini DEAŞ'tan kurtarma operasyonu sürerken Rudaw kanalının canlı yayınladığı görüntülerde şehrin kuzeydoğusundaki El-Nuri Büyük Camii ve Habda minaresinin bulunduğu bölümün yandığı görülüyor. DEAŞ sözde halifeliğini bu camide ilan etmiş ve terör örgütünün lideri Ebubekir Bağdadi de bilinen son video kaydını bu camide çekmişti. Koalisyon güçlerinin yoğun hava desteği verdiği operasyonda, DEAŞ bomba yüklü araçlar ve mayınlı tuzaklar kullanıyor.


Yayın Tarihi: 03.06.2017

Irak'ın Musul kentini IŞİD'den kurtarma operasyonu sürerken, Rudaw kanalının canlı yayınladığı görüntülerde şehrin kuzeydoğusundaki El-Nuri Büyük Camii ve Habda minaresinin bulunduğu bölümün yandığı görülüyor. IŞİD sözde halifeliğini bu camide ilan etmiş ve terör örgütünün lideri Ebubekir Bağdadi de bilinen son video kaydını bu camide çekmişti.


Yayın Tarihi: 03.06.2017

Irak'ın Musul kentinin batı yakasında terör örgütü IŞİD'in, son iki günde çatışmalardan kaçan yaklaşık 120 sivili öldürdüğü bildirildi. Hızlı Müdahale Güçleri'nde görevli yüzbaşı Haydari, "Son iki gün içerisinde hayatını kaybeden sivillerin bir kısmı bölgedeki çatışmalardan kaçarken öldürüldü, bazıları örgüt tarafından idam edildi, kimi de örgüt militanlarının düzenlediği bombalı saldırılarda yaşamını yitirdi." dedi.


Yayın Tarihi: 02.06.2017

Musul'dan ayrılan sivillere saldırı düzenlendi. Saldırıda 7 sivil öldü, 23 kişi de yaralandı. Öte yandan, Irak güvenlik güçleri, operasyonların devam ettiği ülkenin en büyük ikinci kenti Musul'da, IŞİD'in öldürdüğü onlarca sivilin gömüldüğü bir toplu mezar bulunduğunu açıkladı. 8 ay önce başlayan Musul harekâtında ise son aşamaya gelindiği belirtildi.


Yayın Tarihi: 01.06.2017

Düşünce kuruluşu Middle East Media Research Institute,IŞİD militanlarının çöpçatan sitelerini aktif olarak kullandığını öne sürdü. Merkezi ABD'nin başkenti Washington DC'de bulunan düşünce kuruluşu Middle East Media Research Institute, hazırladığı raporda, IŞİD militanlarının İngilizce hizmet veren çöpçatan sitelerinden eş bulduğunu iddia etti. Kuruluş hazırladığı araştırmada IŞİD militanlarının İslami evlilik sitelerine üye olduğu ve buradan eş aradıkları belirtildi.


Yayın Tarihi: 01.06.2017

Güvenlik uzmanı Abdullah Ağar, Eski Musul'un içinde sıkışan, aynı zamanda kendisiyle mücadele eden güçleri dar sokaklara sıkıştıran ve eski Musul'daki bu dar alanda 400 bin insanın içine saklanan IŞİD'in, Havice ve Fırat Havzası operasyonlar öncesi varlığını ve iddiasını terör üzerinden alana ve zamana yaymaya çalıştığını açıkladı.


Yayın Tarihi: 30.05.2017

ABD'nin İncirlik'e alternatif bir üs ihtiyacı olduğunu söyleyenlerin sayısı hızla artıyor. Bipartisanpolicy.org adlı web sayfası, bu konuyu yeniden gündeme getirirken, alternatif üslerin yerlerini gösteren bir de harita yayınlandı. Haritada bulunan üç üssün Musul, Kerkük ve Erbil'de bulunmaları ayrıca dikkat çekici. Yayınladıkları bir harita ile İncirlik'in olası alternatiflerinin konumlarını paylaşılırken, alternatiflerin İncirlik kadar rahat ve düşük maliyetli olmadığını ifade ettiler.


Yayın Tarihi: 18.05.2017

ABD Başkanı Donald Trump'ın IŞİD ile mücadele için kurulan koalisyondaki özel temsilcisi Brett McGurk başkanlığındaki heyetin, Musul ve Erbil ziyaretinden sonra Suriye'nin Kobani kentini ziyaret etti. Trump'ın özel temsilcisi, 4 milyon lira ödül konulan teröristle görüştü. McGurk'ın yanında, Türkiye'nin başına 4 milyon lira ödül koyduğu PKK'lı 'Şahin Cilo' kod adlı Abdi Ferhad Şahin de yer aldı.


Yayın Tarihi: 17.05.2017

ABD öncülüğündeki koalisyon sözcüsünün yaptığı açıklamaya göre terör örgütü IŞİD, Musul'da tamamen kuşatma altına alındı. Reuters'ın haberine göre ABD öncülüğündeki koalisyon sözcüsü "IŞİD Musul'da tamamen kuşatma altına alındı, tamamen yenilmesi an meselesi" ifadeleriyle açıklama yaptı. Irak ordu sözcüsü ise yaptığı açıklamada, IŞİD'in kontrolü altındaki bölgenin şu anda 12 kilometrekareye düştüğünü söyledi.


Yayın Tarihi: 16.05.2017

Irak'ta Musul'un Sincar ilçesinde terör örgütü PKK saflarında yaklaşık iki buçuk yıl kalan Ezidi militan, örgütün IŞİD militanlarıyla gizli görüşmeler gerçekleştirip ortak hareket ettiklerini belirtti. Güvenlik gerekçesiyle isminin açıklanmasını istemeyen ve Sincar ilçesinde tanınan bir aileden gelen Ezidi militan, AA muhabirine PKK saflarında kaldığında örgüt içerisinde gördüklerini ve karşılaştıklarını anlattı.


Yayın Tarihi: 16.05.2017

Irak ordusu, yedinci ayına girmek üzere olan operasyonda sona gelindiğini resmen ilan etti. Ülkenin ikinci büyük kenti, terör örgütü IŞİD'den birkaç günde tamamen temizleniyor. Kuzeybatıdaki iki mahallede çok şiddetli çatışmalar var, ordu birlikleri onlarca teröristi saatler içinde öldürdü. Artık elinde birkaç mahalle kalan terör örgütü, Eski Şehir bölgesinde 450 bin kadar sivili rehin tutuyor.


Yayın Tarihi: 11.05.2017

Irak ordusu, yedinci ayına girmek üzere olan operasyonda sona gelindiğini resmen ilan etti. Ülkenin ikinci büyük kenti, terör örgütü IŞİD'den birkaç günde tamamen temizleniyor.Kuzeybatıdaki iki mahallede çok şiddetli çatışmalar var, ordu birlikleri onlarca teröristi saatler içinde öldürdü. Artık elinde birkaç mahalle kalan terör örgütü, Eski Şehir bölgesinde 450 bin kadar sivili rehin tutuyor.


Yayın Tarihi: 11.05.2017
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir