Son Dakika Yeni Musul Haberleri

Irak'ın Musul kentinde yeni kurtarılan Ezidi kadın N.M, yaşadıklarını anlattı. IŞİD militanları tarafından 12 kez satıldığını ve defalarca tecavüze uğradığını anlatarak, 3 abisi ile 15 akrabasının halen IŞİD'in elinde tutulduğunu söyledi.


Yayın Tarihi: 14.10.2017

Irak Ordusu'nun 3 bin kişilik birliği Kerkük sınırına yıldığı iddia edildi. Öte yandan Irak Başbakanı İbadi, tartışmalı referandumun ardından kritik bir açıklamada bulundu. İbadi, "Kürtlere karşı savaş başlatmayacağız" diye konuştu. DHA'dan İrfan Sapmaz'ın haberine göre Irak birliğinin Kerkük’e yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta konuşlandığı gözlenirken, kent çevresinde de yoğun bir hareketlilik yaşanıyor.


Yayın Tarihi: 12.10.2017

Reuters haber ajansı Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY) Peşmerge güçlerinin, Erbil ve Duhok’u Musul’a bağlayan yolu, olası saldırılara karşı kapattı. Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ne (IKBY) bağlı Peşmerge'nin Irak ordusunun operasyon düzenleyeceği yönündeki iddialar üzerine Erbil-Musul karayolunu geçici olarak trafiğe kapattığı belirtildi.


Yayın Tarihi: 12.10.2017

50 bin kişilik Irak ordusu, Ovaköy’ün karşısındaki Dayrabun ve Bacid’de operasyona hazırlanıyor. Peşmerge, “Burası bizim ve bölgeye yaklaşanı vururuz” tehdidinde bulunurken Bağdat’tan cevap gecikmedi: “Tehditlere boyun eğmeyeceğiz, tartışmalı bölgelerden çekilin!” Bölgedeki kaynaklar çatışmanın kaçınılmaz olduğunu belirtiyor.


Yayın Tarihi: 12.10.2017

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "81 Düzce'den hemen sonra 82 Kerkük, 83 Musul demenin hakkının önünde hiçbir güç duramayacaktır. Acizler kalbi kararmışlar hemen pusudan başını çıkardı, korkaklar anında gözlerini fal taşı gibi açtı. 84'ü söyleseydik herhalde bunlar çılgına dönecekti. PKK kamplarına tekrar soluklarını alacaklardı" dedi.


Yayın Tarihi: 08.10.2017

Ortadoğu'da yer yerinden oynuyor. Barzani ve Irak Bölgesel Kürt Yönetimi geri adım atmadı ve bu sabah bağımsızlık referandumu başladı. Irak referandumu Türkiye'de de tartışılıyor ki Türkiye'nin 1926'da Irak ile yaptığı Ankara Antlaşması gündeme geldi. IBKY bağımsızlık ilan ederse Türkiye Ankara Antlamasına göre ne yapabilir? Ankara antlaşmasının şartları nelerdir, Kuzey Irak ve Musul ve Kerkük üzerinde haklarımız var mı?


Yayın Tarihi: 25.09.2017

Suriye'nin Musul kentinde İran destekli Haşdi Şabi milisleri ve terör örgütü PKK mensupları arasında çatışma çıktı. Çatışmada 3 milisin öldüğü, 7'sinin de yaralandığı açıklandı.


Yayın Tarihi: 22.09.2017

IŞİD'i Musul ve Telafer'den çıkaran Bağdat yönetimine bağlı ordu güçleri, Kerkük'ün Havice ilçesine doğru harekete geçti. Irak Ordu birlikleri, gece yarısı Kerkük'ün batısındaki Havice'ye doğru saldırıya geçti. Havice ve çevresi, IŞİD'in halihazırda elinde tuttuğu en önemli noktalardan biri.


Yayın Tarihi: 21.09.2017

Irak'ta Erbil'in Mahmur ilçesindeki ABD askeri üssüne terör örgütü IŞİD'in intihar saldırısı düzenlediği bildirildi. Musul Ortak Operasyonlar Komutanlığında görevli Yüzbaşı Suphan Hamid, AA muhabirine yaptığı açıklamada terör örgütü IŞİD mensubu 3 intihar eylemcisinin ABD askeri üssünün önünde intihar saldırısı girişiminde bulunduğunu belirtti.


Yayın Tarihi: 17.09.2017

Musul ve Telafer'i terör örgütü IŞİD'den temizleyen Irak, Suriye sınırındaki bölgeleri geri almak için saldırı başlattığını açıkladı. Güneyden harekete geçen ordu birliklerinin nihai hedefi, sınırdaki El Kaim kenti. Savaş uçakları, sivillere bölgeden ayrılmaları için bildiriler atıyor.


Yayın Tarihi: 16.09.2017

Irak'ın Musul kentinin batı yakasında, terör örgütü IŞİD'ten temizlendiği geçen temmuz ayından bu yana, enkaz altından 2 bin 100 ceset çıkarıldığı bildirildi. Enkaz altından çıkarılmayı bekleyen 400 ila 500 cesedin olduğunu kaydeden Sivil Savunma Müdürlüğü yetkililerinden Saad Hamid, çalışmaların 2 ay içinde tamamlanacağını aktardı.


Yayın Tarihi: 09.09.2017

ABD öncülüğündeki IŞİD'le mücadele koalisyonunun komutanı Amerikalı General Stephen Townsend IŞİD lideri Ebubekir el-Bağdadi'nin büyük bir olasılıkla hala hayatta olduğunu söyledi. Rusya geçen Mayıs'ta Bağdadi'nin Rakka'daki bir saldırıda büyük ihtimalle öldürüldüğünü iddia etmişti.


Yayın Tarihi: 02.09.2017

Irak'tan korkunç bir görüntü geldi. Musul’un batısındaki Badoş bölgesinde bulunan cezaevi yakınında DEAŞ tarafından idam edilen 500 tutukluya ait cesetlerin yer aldığı iki toplu mezar bulundu. Musul'un batı yakasında kent merkezine 25 kilometre uzaklıkta bulunan Badoş Cezaevi, Ebu Gureyb'den sonra ülkenin 2'nci büyük cezaevi olarak biliniyor. Toplu mezarlardan birinde 30, diğerinde ise 470 cesedin bulunduğu belirtildi.


Yayın Tarihi: 26.08.2017

Paramparça olmuş hayatlar, sevdiklerini kaybeden insanlar... Savaş bu insanlarda sadece fiziksel iz bırakmakla kalmamış aynı zamanda duygusal izler de bırakmış. Ve o izleri iyileştirmekse bundan sonra oldukça zor! Dört kez Pulitzer ödülü kazanan fotoğrafçı Carol Guzy, yıllardır savaşla mücadele eden Musul halkını fotoğrafladı.


Yayın Tarihi: 24.08.2017

Irak ordusunun Musul'da düzenlediği askeri harekâtın son günlerinde ele geçirdiği Almanya'dan kaçarak Türkiye üzerinden terör örgütü IŞİD'e katılan 16 yaşındaki Linda W.’nin yakalanma anına ilişkin video ortaya çıktı. Linda W.’nin Irak’ta yargılanması durumunda idam cezasına çarptırılabileceği iddia ediliyor. Linda W.'nin tamamı kadınlardan oluşan, Musul'da IŞİD'e bağlı, aralarında intihar bombacılarının da bulunduğu bir ekibin içinde yakalanmıştı.


Yayın Tarihi: 07.08.2017

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani, terör örgütü IŞİD'in Musul'un Sincar ilçesindeki Ezidilere saldırmasının 3'üncü yıl dönümü dolayısıyla Duhok kentinde düzenlenen anma töreninde bir konuşma gerçekleştirdi. Barzani, referandumu hedeflerine ulaşmada bir araç olarak gördüklerini söyledi.


Yayın Tarihi: 03.08.2017

Terör örgütü IŞİD'in yaklaşık 3 yıldır elinde tuttuğu Telafer kentine bağlı çevre köylerin geri alınması için operasyon başlatıldığı belirtildi. Ordu birlikleri, 25 Temmuz'dan itibaren Telafer'e 40 kilometre mesafede yer alan Badoş bölgesine askeri sevkiyat yapmaya başlamıştı. Irak Başbakanı İbadi, geçen cumartesi günü yaptığı açıklamada, "Telafer'in kurtarılması için operasyon planını yaptık. Bu operasyona tüm güvenlik güçleri, Haşdi Şabi ve Haşdi Aşair katılacak." ifadelerini kullanmıştı.


Yayın Tarihi: 03.08.2017

Irak ordusunun terör örgütü IŞİD'i Musul'dan atmasıyla birlikte operasyonlara ait çok sayıda görüntü ortaya çıkıyor.


Yayın Tarihi: 25.07.2017

Irak'ın Musul kentinde, bir tünelde gizlenirken yakalanan 20 yabancı arasında yer alan 16 yaşındaki Linda Wenzel'in IŞİD saflarında savaşan bir Çeçen militanla evli olduğu ve örgütün keskin nişancılarından biri olduğu ortaya çıktı. The Times'a konuşan Iraklı milletvekili Viyan Dakhil, Wenzel'in kendisine Irak'a Almanya'dan eşinin peşinden geldiğini anlattığını ve anne Wenzel'in kızının Musul'da bir tünelde bulunduğunu doğruladığını aktardı.


Yayın Tarihi: 22.07.2017

Irak Cumhurbaşkan Yardımcısı Nuri el Maliki Türkiye hakkında tepki çeken açıklamalarda bulundu. Maliki, "Türkler, Musul'u Türk (kenti) yapmaya çalışıyor. Bu hayaller, Türkiye'nin bu hırsları…" ifadelerini kullandı. Kürdistan'ın Irak'tan ayrılması tartışması ile ilgili de konuşan Maliki, "Kürdistan hukuki ve anayasal anlamda bağımsız bir devlet olamaz" dedi.


Yayın Tarihi: 21.07.2017

Irak ordusunun 3 yıl sonra yeniden terör örgütü IŞİD'den aldığı Musul'da ele geçirilen teröristler Musul'un dışındaki bir adreste tutuluyor.


Yayın Tarihi: 20.07.2017

Amerikalı ve çok sayıda küresel ortağı, geçen hafta Washington’da üç gün süren toplantıda IŞİD militanlarına karşı tüm dünyada baskıyı nasıl artırabileceklerini masaya yatırdı. Uzmanlar şimdi mevcut çatışmaların ötesine, militanlardan geri alınan bölgelerin yeniden inşası ve istikrarı konularına bakıyor.


Yayın Tarihi: 18.07.2017

Musul'da havadan çekilen dehşet verici kareler, bazı noktalarda taş üstünde taş kalmadığını gösteriyor. Kanlı terör örgütü IŞİD'den kalan kendi üretimi bomba yüklü araçlar ise, polis merkezi önünde sergileniyor.


Yayın Tarihi: 17.07.2017

Irak'ın ikinci büyük kenti olan Musul'u DAEŞ terör örgütünden kurtarmak için gerçekleştirilen operasyondan sonra havadan çekilen Musul'un eski ve yeni fotoğraflarında kentin uğradığı tahribat gözler önüne serildi.


Yayın Tarihi: 16.07.2017

Musul'un IŞİD'den kurtarılmasının ardından terör örgütüne ait silahlar Irak polisinin eline geçti.


Yayın Tarihi: 14.07.2017

Musul'da, Irak ordusunun DEAŞ terör örgütüne yönelik yürüttüğü operasyonda öldürülen bir teröristin üzerinden çıkan video kaydında, DEAŞ'lı keskin nişancıların kentten kaçmaya çalışan sivilleri vurduğuna dair görüntüler çıktı. Video'da Özbek oldukları konuşmalarından belli olan DEAŞ'lı teröristlerin, acımadan öldürdükleri insanların feryat ve çığlıklarında zevk alırcasına gülerek ve hakaret ederek yanıt verdikleri görüldü.


Yayın Tarihi: 13.07.2017

Sputnik, Irak federal polisinin IŞİD'den kurtarılan Musul'da ele geçirdiği ve IŞİD militanlarının kazançlarını gösteren bir belgeyi yayınladı. IŞİD militanlarının önceki ay için kazandıkları rakamların kişilerin medeni durumuna ve çocuk sayısına göre değişiklik gösterdiği anlaşıldı. Buna göre örgütün bekâr üyelerinin 72 dolar veya 95 bin Irak dinarı ile en düşük maaşı aldıkları ortaya çıktı. 40 doların erzaklar için harcandığı dikkate alındığında bu kişilerin eline geçen aylık net maaşın 32 dol


Yayın Tarihi: 12.07.2017

Musul'un kurtarılması operasyonunda sağlanan başarıdan dolayı Irak Başbakanı Haydar el İbadi ve Irak ordusunu tebrik eden ABD başkanı Donald Trump, "IŞİD'in zalimce katlettiği binlerce Iraklının ve IŞİD'den sıkıntı çeken milyonlarca Iraklının yasını tutuyoruz. Ülkelerinde hayatı normale döndürmek için hayatlarını kaybeden kahraman askerleri için Irak halkının ve Peşmerge'nin acılarını paylaşıyoruz ve fedakarlıklarını takdirle karşılıyoruz" ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 11.07.2017

Irak Başbakanı Haydar el-İbadi, Musul'un terör örgütü DEAŞ'tan kurtarıldığını resmen ilan etti.


Yayın Tarihi: 10.07.2017

Kentin 265 günlük savaşla geri alınması, Irak'ın birçok kentinde insanları sokağa döktü. Ellerinde Irak bayrakları taşıyan kalabalıklar, zaferi dans ederek kutladı. Uluslararası haber ajanslarının dar sokaklarla kaplı Eski Şehir'in içinden geçtiği fotoğraflarda, çok sayıda terörist cesedi dikkat çekiyor. Irak askerleri, üstleri yorgan ve battaniyelerle örtülen cesetlerin yanından burunlarını kapatarak geçebildi.


Yayın Tarihi: 10.07.2017

Irak Başbakanı Haydar el İbadi, Musul kent merkezine gelerek askerleri terör örgütü IŞİD'e karşı elde edilen başarı nedeniyle tebrik etti. İbadi, IŞİD'e karşı Irak ordusunun zaferini ilan etti.


Yayın Tarihi: 09.07.2017

Rusya'ya göre, en son üç yıl önce görüntülenen IŞİD lideri Ebu Bekir el-Bağdadi'nin ölmüş olması "yüksek bir ihtimal". ABD ise bu açıklamaya şüpheyle yaklaşıyor. Peki IŞİD lideri nerede olabilir? Tahrir Orta Doğu Politikası Enstitüsü'nden Hassan Hassan BBC için yazdı.


Yayın Tarihi: 05.07.2017

Terör örgütü IŞİD'in, elinde tuttuğu Musul'un Telafer ilçesinden kaçmaya çalışan aralarında çocukların da olduğu 200 Türkmen'i iki ay alıkoyduktan sonra infaz ettiği iddia edildi. IŞİD'in aylardır Türkmenlerin çoğunlukta yaşadığı Telafer ilçe merkezinde birçok aileyi muhtemel bir askeri müdahaleye karşı canlı kalkan olarak kullandığı ve kaçışlarına izin vermediği belirtiliyor.


Yayın Tarihi: 05.07.2017

Kanlı terör örgütünün yitirmek üzere olduğu Musul'da yaşlıları kapattığı bir binanın bodrum katına, askerler girdi. Günlerdir aç susuz halde tutulan 75 yaşlının birçoğu baygın bulundu. IŞİD'in iğrenç yüzünü gösteren bir başka belgede ise, seks kölesi olarak tutulan kadınların satışı var. Belgeye göre, 20 yaşında, fit, kahverengi gözlü bir kadın 1500 dolara satılmış.Ordu birlikleri tarafından sosyal medyada yayınlanan görüntülerde, hapishanede sayıları 75'i bulan yaşlıların çoğu ölmek üzere.


Yayın Tarihi: 03.07.2017

Musul operasyonu sürerken, kan bankası dahil üniversite hastanesine ait binaların IŞİD'den temizlendiği açıklandı. IŞİD'in elinde az sayıda bölge kaldığı ve Musul'un geri alınmasına sayılı zaman kaldığı belirtiliyor. Irak ordusunun Musul'da IŞİD'e karşı yürüttüğü operasyonda sona yaklaşıldığı bildiriliyor. Kentin eski şehri olarak adlandırılan bölgedeki üniversite hastanesinin kontrolünün yeniden sağlandığı ve IŞİD militanlarının bu bölgede de geri çekilmek zorunda kaldığı belirtildi.


Yayın Tarihi: 03.07.2017

Kanlı terör örgütünün yitirmek üzere olduğu Musul'da yaşlıları kapattığı bir binanın bodrum katına, askerler girdi. Günlerdir aç susuz halde tutulan 75 yaşlının birçoğu baygın bulundu. IŞİD'in iğrenç yüzünü gösteren bir başka belgede ise, seks kölesi olarak tutulan kadınların satışı var. Belgeye göre, 20 yaşında, fit, kahverengi gözlü bir kadın 1500 dolara satılmış.


Yayın Tarihi: 03.07.2017

IŞİD terör örgütünün Irak’taki başkenti konumunda olan Musul kurtarılmak üzere... Iraklı Korgeneral Cevdet, “Kentte yalnızca 200 terörist kaldı. Saatler içinde zafer kazanacağız” dedi. Korgeneral Cevdet, sözde hilafetin temelinin atıldığı Musul’u ne pahasına olursa olsun alacaklarını ifade etti. Öte yandan IŞİD örgütünün lideri Ebu Bekir el Bağdadi’nin öldürüldüğünü teyit eden sözde Telafer Emiri Ebu Kuteybe’nin bu bilgiyi yaydığı için yakılarak infaz edileceği öğrenildi.


Yayın Tarihi: 03.07.2017

Çoğunluğunu Kürtlerin oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri, ABD'nin de desteğiyle IŞİD'in "başkenti" ilan ettiği Rakka'ya doğru ilerliyor. Ancak IŞİD sonrası yaşanabilecek sıkıntılar ve bölgenin geleceği ise şimdiden endişe yaratıyor. Rakka Savaşı'nda zafer henüz ufukta görünmüyor. Ancak, cepheye 56 kilometre mesafedeki Ayn İsa kenti ise gözünü çoktan Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) sonrasındaki döneme dikmiş durumda.


Yayın Tarihi: 30.06.2017

Irak Savunma Bakanlığı, Musul'un tüm bölgelerinin IŞİD'den tamamen kurtarıldığını açıkladı. Arap medyasında yer alan habere göre Irak Savunma Bakanlığı Musul tüm bölgelerinin ele geçirildiğini ve IŞİD'e karşı zafer ilan edildiğini duyurdu. Öte yandan, Irak ordusuna bağlı güçler, Musul'da bulunan El Nuri Camisi'nin IŞİD'in (DEAŞ) elinden alındığını duyurmuştu. Caminin kaybı, IŞİD için çok büyük bir güç kaybı olarak yorumlanıyordu.


Yayın Tarihi: 29.06.2017

Irak'ın en büyük ikinci kentinde 255 gündür devam eden operasyonda tarihi bir adım atıldı... Irak ordusuna bağlı güçler, Musul'da bulunan El Nuri Camisi'nin IŞİD'in (DEAŞ) elinden alındığını duyurdu. IŞİD elebaşı Ebubekir el Bağdadi, 3 yıl önce El Nuri Camisi'nde sözde halifelik ilan etmişti. Tarihi camiyi kaybedeceğini anlayan terör örgütü geçtiğimiz günlerde caminin 800 yıllık minaresini havaya uçurmuştu.


Yayın Tarihi: 29.06.2017

IŞİD, dergisi Dabiq'a göre 28 Haziran'da ilan ettiği ve 29 Haziran'da duyurduğu 'hilafetin' üçüncü yıl dönümünde Musul'u kaybetme ihtimaliyle karşı karşıya. Hilafet'in ilan edildiği Musul'un kaybı örgütün sonunu getirir mi? "IŞİD tamamen yok olur mu" sorusu "Nasıl doğdu ve büyüdü" sorusundan bağımsız yanıt bulamaz. İki soru için de bakılması gereken yer, bu örgütün İslam dünyasında neye karşılık geldiğidir. Örgüt dağılır mı? Gazeteci Fehim Taştekin'in analizi.


Yayın Tarihi: 28.06.2017

Reuters haber ajansı, Irak ordusunun terör örgütü IŞİD'e karşı yürüttüğü harekâtta Eski Kent bölgesindeki kritik öneme sahip El Faruk bölgesini ele geçirdiğini duyurdu. Dar sokakları ve yoğun nüfusuyla bilinen Eski Kent bölgesine sıkışan IŞİD Irak ordusunun hücumlarına intihar saldırganları ile direnmeye çalışıyor. Irak yetkilileri, saldırılara hızla karşılık verildiğini belirtiyor.


Yayın Tarihi: 26.06.2017

Irak'ın Musul kentinde bulunan terör örgütü IŞİD'in tarihi Büyük Nuri Camisi ile birlikte minaresini havaya uçurduğu bildirildi. IŞİD'in eylemini "Büyük suç" olarak nitelendiren Yarullah, güvenlik güçlerinin camiye doğru ilerlemesinin sürdüğünü aktardı.


Yayın Tarihi: 22.06.2017

Irak'ın Musul kentinde IŞİD'e karşı mücadelede sona yaklaşılmış olabilir. Suriye'de Rakka'da ise mücadele daha yeni başladı. BBC Savunma ve Diplomasi Muhabiri Jonathan Marcus, bölgedeki hakimiyet yarışını ve Suriye'nin doğusunun geleceğini yorumladı.


Yayın Tarihi: 21.06.2017

Irak ordusu, terör örgütü IŞİD'e karşı başlatılan Musul harekâtının en kritik safhasına başladı. Irak ordusu Musul'da yoğun sivil nüfusun yaşadığı ve dar sokaklarıyla bilinen 'Eski Şehir' bölgesine yönelik operasyonun bu sabah şafak vaktiyle başlatıldığını açıkladı. Eski Şehir bölgesine giren Irak ordusuna karşı 10 adet bomba yüklü araçla intihar saldırıları düzenlendiği belirtiliyor.


Yayın Tarihi: 18.06.2017

Musul'da iki mahalleye sıkışıp kalan IŞİD, kuşatmayı kırmak için saldırıya geçti. Saatlerce süren çatışma sonucunda teröristler püskürtüldü, canlı bombaların tümü öldürüldü. Şehrin sokaklarında birçok IŞİD'linin cesedi var. Ateş hattından kaçmayı başaran siviller arasındaki susuz çocuklar gazeteci ve askerler tarafından kurtarıldı.


Yayın Tarihi: 15.06.2017

Irak'ın Musul şehri yakınındaki bir kampta iftar yemeğinin ardından yüzlerce kişi gıda zehirlenmesinden rahatsızlanırken, bir çocuk hayatını kaybetti. Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR), yaptığı açıklamada Erbil ve Musul arasında olan ve 6 bin 235 kişinin kaldığı Hasansham U2 kampında 800 kişinin ciddi bir şekilde rahatsızlandığını kaydetti. 200 kişinin hastaneye götürüldüğü, en az bir çocuğun hayatını kaybettiği aktarıldı.


Yayın Tarihi: 13.06.2017

Irak'ın Musul kentine terör örgütü IŞİD tarafından düzenlenen saldırıda 30 kişi hayatını kaybetti, 40 kişi yaralandı. Irak ordusu ise, IŞİD'in saldırılarını geri püskürttü. Ordunun, çok sayıda IŞİD'li teröristi de öldürdüğü gelen bilgiler arasında. Irak ordusu, Musul'u IŞİD'ten temizlemek için geçen yıl büyük bir taarruz başlatmış, operasyonda sona gelindiği açıklanmıştı.


Yayın Tarihi: 11.06.2017

Terör örgütü IŞİD'e karşı amansız bir savaş verilen Irak'ın en büyük ikinci kenti Musul'dan, dehşete düşüren fotoğraflar geldi. Kentin güneyinde yol kenarındaki bir tarlaya atılan cesetlerin, elleri ve gözlerinin bağlandığı dikkat çekiyor. Reuters haber ajansı, tarlaya rastgele bırakılan 15 erkeğe ait cesetlerin çürümeye başladığını bildiriyor. Birçok mermi kovanının bulunduğu söz konusu nokta, araçların seyrek geçtiği bir bölgede bulunuyor.


Yayın Tarihi: 08.06.2017

Kentin güneyindeki bir tarlaya atılan erkek cesetlerinin gözleri ve elleri bağlanmış. Reuters'a konuşan insan hakları uzmanları, terör örgütü IŞİD şüphelilerinin Irak güçleri tarafından infaz edilmiş olabileceğini belirtiyor.


Yayın Tarihi: 08.06.2017
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir