Son Dakika Yeni Musul Haberleri

Irak'ın Musul vilayetinde yer alan Arap aşiretler, terör örgütü PKK'nın bölge halkının güvenliğini tehlikeye soktuğunu belirterek, örgüte Sincar ilçesinden derhal çekilme çağrısı yaptı. Musul Arap Aşiretleri Temsilcisi Şeyh Sabah Abid, görüşmenin ardından düzenlediği basın toplantısında, "PKK'nın en kısa sürede askeri kamplarını kapatarak Sincar'ı boşaltması çağrısında bulunuyoruz" dedi


Yayın Tarihi: 26.04.2017

Irak'ın Musul kentinde birkaç semte sıkışan terör örgütü IŞİD'e karşı birkaç gün içinde yoğun saldırı başlayacak. Yeni planı ABD duyurdu.Bölgeden gelen son fotoğraflarda, Irak birliklerinin bir IŞİD'li komutanı yakalama anları görüntülendi. Çıplak olan komutanın görüntüleri sosyal medyada paylaşıldı. Irak'ın en büyük ikinci kenti Musul'u terör örgütü IŞİD'den kurtarma operasyonunda artık sona yaklaşılıyor.


Yayın Tarihi: 25.04.2017

Irak'ta Musul'un Sincar ilçesindeki Peşmerge Komutanı Kasım Dırbo, terör örgütü PKK'nın ilçede bulunan yaklaşık 50 üst düzey siyasi ve askeri sorumlusunun silah bırakıp evlerine döndüğünü belirtti. Daha önce PKK'dan ayrılan 500 Ezidi'nin Peşmerge güçlerine katıldığını hatırlatan Dırbo, "İlk 500 Ezidi grubu için askeri eğitim verilip, maaş ödenmeye başlandı. Kısa bir süre önce de 100 Ezidi Peşmerge saflarına katılmak için isim yazdırdı" diye konuştu.


Yayın Tarihi: 18.04.2017

Musul'un Eski Şehir bölgesinde yavaşlayan operasyonda sıcak gelişmeler var, IŞİD teröristleri insansız hava araçlarıyla bombalanıyor. Sahada ise Irak ordu birlikleri teröristlerle kapı kapı çarpışıyor. Kentten az önce gelen fotoğraflarda terör örgütü lideri El Bağdadi’nin halifelik ilan ettiği El Nuri camii ve çevresinin yoğun bir siyah dumanla kaplandığı görülüyor.


Yayın Tarihi: 17.04.2017

Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Usame en-Nuceyfi, Musul'un IŞİD'den kurtarılması operasyonlarında büyük katkı sağlayan Ninova Muhafızları'nın ilerleyen tarihlerde kentte güvenliği sağlama görevini üstleneceğini söyledi. Ninova Muhafızları Komutanı Esil Nuceyfi de, Musul'un doğusunda 30 mahallenin denetiminin komutasındaki güce verildiğini söylemişti.


Yayın Tarihi: 12.04.2017

On binlerce sivilin IŞİD zulmü altında sıkıştığı, Irak'ın en büyük ikinci kenti Musul'un batısındaki yerleşimleri IŞİD'den (DEAŞ) kurtarmak amacıyla başlatılan operasyonda radikal bir değişikliğe gidiliyor. Eski Şehir bölgesinde operasyonun yavaşlaması üzerine stratejiler değişikliğine gidildi, yeni saldırılar her an başlayabilir. Öte yandan IŞİD'in elinde yeni silahlar bulunuyor. Örgütün son videosunda görülen tanksavar roketlerin ise, hangi ülke tarafından üretildiği henüz bilinmiyor.


Yayın Tarihi: 11.04.2017

On binlerce sivilin kapana kısıldığı Eski Şehir bölgesinde operasyonun yavaşlaması üzerine stratejiler değişikliğine gidildi, yeni saldırılar her an başlayabilir. Terör örgütünün yayınladığı videoda görülen tanksavar roketlerin ise, hangi ülke tarafından üretildiği henüz bilinmiyor.


Yayın Tarihi: 11.04.2017

Irak'ın kuzeyinde, Musul'a bağlı Sincar (Şengal) ilçesinde 31 toplu mezar ve 1646 Ezidi'ye ait ceset kalıntılarının bulunduğu açıklandı. Sincar Kaymakamı Mehma Halil yaptığı açıklamada, IŞİD'in ilçeden çıkarıldığı Kasım 2015 ile Ocak 2016 tarihleri arasında 31 adet toplu mezar tespit edildiğini belirterek, "Ezidilere ait olduğu tahmin edilen 1646 kişiye ait ceset kalıntıları bulundu" dedi.


Yayın Tarihi: 10.04.2017

IŞİD zulmü Musul'da etkisini göstermeye devam ediyor. Bölgeden son haberlere göre, geçtiğimiz günlerde, örgüt 140 sivili katlederek cesetlerini elektrik direklerine astı. Katledilen sivillerin, Muusl'dan kaçmaya çalıştıkları belirtildi. Birleşmiş Milletler (BM) verilerine göre, Musul'un batı yakasındaki eski yerleşim merkezinde yaklaşık 600 bin sivil mahsur kalmış durumda. Bu siviller, IŞİD'in öldürme tehdidinden dolayı evlerini terk edip güvenli bölgelere geçemiyor.


Yayın Tarihi: 08.04.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NTV ve Star Tv ortak canlı yayınında Fırat Kalkanı operasyonunun bittiğini belirterek "Fırat Kalkanı harekâtı’yla alakalı bu işin aslında isim olarak birinci etap diye nitelendirdiğim kısım bitti. Bu yol haritasının adı konmayan 2. 3. etapları olacak" diye konuştu. Erdoğan'ın, daha önce yaptığı başka bir açıklamasında “Diğer bölgelerde de terör örgütlerinin tepesine binmek için yeni harekâtların planlarını yapıyoruz” diyerek Sincar'ı işaret ettiği konuşuluyor.


Yayın Tarihi: 05.04.2017

ABD öncülüğündeki IŞİD Karşıtı Koalisyon Komutanı Korgeneral Stephen Townsend'in basın toplantısı gergin anlara sahne oldu. Basın toplantısında bulunan AA muhabirinin sorusuna “Sanırım senin politik bir ajandan var" diye cevap veren Townsend, Amerikan basınına da "IŞİD'in öldürdüğü siviller yerine ABD saldırılarında ölen sivillerle bu kadar ilgileniyor olmasından dolayı" tepki gösterdi.


Yayın Tarihi: 29.03.2017

Rus basını, Rusya Genelkurmay Başkanlığı'nın, terör örgütü IŞİD'in kontrolündeki Rakka kentinin kuzey ve güney kesimleri arasındaki köprünün yıkılmasıyla ulaşımın tamamen durduğunu yazdı. Rus Genelkurmayı, köprünün ABD koalisyonu tarafından IŞİD'e yönelik saldırılarda yıkıldığını, daha önce de koalisyonun Suriye'de 4 köprü yıktığını ve Rakka'da ulaşımı sekteye uğrattığını ifade etti. Öte yandan Musul'da da IŞİD'in sivilleri canlı kalkan olarak kullandığı, insanları evlere kilitlediği belirtildi.


Yayın Tarihi: 28.03.2017

Musul'da en az 200 sivilin hayatını kaybetmesine yol açtığı iddia edilen bombardımanı koalisyon güçlerinin düzenlediğini doğruladı.


Yayın Tarihi: 27.03.2017

ABD Ordusu Irak'ın Musul kentinde yüzden fazla sivilin hayatını kaybettiği belirtilen binaları koalisyon uçaklarının vurduğunu ilk kez kabul etti.


Yayın Tarihi: 26.03.2017

ABD Ordusu Irak'ın Musul kentinde yüzden fazla sivilin hayatını kaybettiği belirtilen binaları koalisyon uçaklarının vurduğunu ilk kez kabul etti.


Yayın Tarihi: 26.03.2017

Irak'ın kuzeyindeki Musul kentinde düzenlenen hava saldırılarında, aralarında sivillerin de bulunduğu 200'den fazla kişinin hayatını kaybettiği iddia edildi.


Yayın Tarihi: 23.03.2017

Irak'ın Musul kentinin batısında son 24 saatte düzenlenen hava saldırılarında 43 sivilin yanlışlıkla öldürüldüğü bildirildi.


Yayın Tarihi: 23.03.2017

Irak'ın Musul kentinde köşeye sıkışan terör örgütü DEAŞ'in, canlı bomba olarak kullandığı küçücük çocuklar üzerinde uyguladığı korkunç taktik ortaya çıktı.


Yayın Tarihi: 22.03.2017

Irak Ordusu'nun El Nuri Camii'ne 800 metre uzaklıkta olduğu belirtildi. IŞİD lideri Bağdadi'nin Temmuz 2014'te halifelik ilan ettiği caminin geri alınmasının sembolik anlamı bulunuyor.


Yayın Tarihi: 19.03.2017

Irak’ın Musul kentinden insanın içine işleyen bir görüntü geldi. Musul'da IŞİD'den kurtarılan bölge kazıldı, topraktan iki düzine ceset çıkarıldı.


Yayın Tarihi: 16.03.2017

IŞİD karşıtı uluslararası koalisyon sözcüsü Albay John Dorrian, IŞİD lideri Ebubekir el-Bağdadi'nin bazı yabancı savaşçılara daha fazla yetki verdiğini, bunun da örgütte gerilime yol açtığını söyledi.


Yayın Tarihi: 16.03.2017

Musul'da ilerleyen ordu birlikleri, ilk kez terör örgütü IŞİD'in lideri Bağdadi’nin 2014 yılında 'halifelik' ilan ettiği El Nuri camisine kadar sokuldu.


Yayın Tarihi: 15.03.2017

ABD Başkanı Donald Trump'ın IŞİD'le Mücadele Özel Temsilcisi Brett McGurk, "ABD'nin Sincar'da IKBY ve Irak'ın resmi silahlı güçlerinin dışında başka güçlerin varlık göstermesini istemediğini söyledi.


Yayın Tarihi: 14.03.2017

Irak'ın en büyük ikinci şehri Musul'un kent merkezinde tamamen etrafı sarılan terör örgütü IŞİD için yolun sonu göründü.


Yayın Tarihi: 13.03.2017

Musul'un DEAŞ'ten temizlenmesi için başlatılan operasyon devam ederken, 5 gün önce DEAŞ'ten alınan Tayaran Mahallesi'ndeki Türkiye'nin Musul Başkonsolosluk yerleşkesinin görüntüleri yayımlandı.


Yayın Tarihi: 12.03.2017


Yayın Tarihi: 11.03.2017

Irak'ın Musul kentinin batısında, IŞİD militanlarının kaçmak için kazdığı tünellerde Asur dönemine ait 2 bin yıllık taş kabartmalar bulundu.


Yayın Tarihi: 11.03.2017

Irak'ın Musul kentinin batısında, IŞİD militanlarının kaçmak için kazdığı tünellerde Asur dönemine ait 2 bin yıllık taş kabartmalar bulundu.


Yayın Tarihi: 11.03.2017

Kuzey Irak'ta Peşmerge ile yaşanan çatışmada militanları öldürülen örgüt, yeni bir saldırıya hazırlanıyor. Barzani yönetimi, 1500 kadar teröristin bölgeye konuşlandığını belirtti.


Yayın Tarihi: 09.03.2017

Reuters haber ajansına konuşan ABD'li ve Iraklı yetkililer, IŞİD lideri Ebubekir el Bağdadi'nin çatışmaların yoğunlaştığı Musul'dan kaçtığını öne sürdü.


Yayın Tarihi: 08.03.2017

Musul'da Türkiye konsolosluk binasının bulunduğu bölge kurtarıldı.


Yayın Tarihi: 07.03.2017

Musul'dan gelen son dakika haberlerine göre kent merkezinin batı yakasında yer alan valilik ve diğer resmi binalara askerler girdi. Valilik binası ve Türk konsolosluk binası IŞİD'den alındı.


Yayın Tarihi: 07.03.2017

Musul'un doğusunu terör örgütü DEAŞ'tan temizleyen Irak ordusu, kentin batısındaki operasyonunu sürdürüyor. Musul'da operasyonların şiddetlendiği belirtiliyor.


Yayın Tarihi: 05.03.2017

Irak’ın Musul kentinin batısını terör örgütü IŞİD’in elinden kurtarmak için başlatılan operasyon kapsamında ABD destekli Irak kuvvetleri Musul'un eski şehir merkezine doğru yeni bir saldırı başlattı.


Yayın Tarihi: 05.03.2017

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), terör örgütü DEAŞ'a yönelik çatışmaların şiddetlendiği Musul kentinde kimyasal saldırıya maruz kalan 12 sivilin Erbil'deki hastanelerde tedavi altına alındığını açıkladı.


Yayın Tarihi: 04.03.2017

Musul'un batısındaki Sincar'da dün Peşmerge tarafından ağır darbe vurulan terör örgütü, kaybettiği üyelerinin sayısını bugün açıkladı


Yayın Tarihi: 04.03.2017

Musul'da havan topuyla fırlatılan bomba, kötü bir kimyasal koku yaydı. Bölgede yaşayanlar ciltte kabarma, gözlerde kızarıklık, kaşınma, kusma ve öksürme gibi şikayetlerle hastaneye taşındı.


Yayın Tarihi: 04.03.2017

Musul'da Irak Şam İslam Devleti'ne karşı devam eden savaşta kimyasal silah kullanılması sonucu 7 kişinin yaralandığı öne sürüldü.


Yayın Tarihi: 03.03.2017

Bomba yüklü araçlar ve patlayıcı tuzaklanmış evlerle direnen IŞİD'e karşı ordu birlikleri de durmuyor; hükümet binalarına 400 metre kaldı. Telafer yolunun kapatılmasıyla yeni bir aşamaya geçildi.


Yayın Tarihi: 03.03.2017

Irak güvenlik güçleri, terör örgütü IŞİD'in elinde tuttuğu Musul'un batı yakasının büyük kısmını operasyonun 12'nci gününde kuşatma altına aldı. Öte yandan bomba yüklü bir araç da imha edildi.


Yayın Tarihi: 02.03.2017

Irak'ta ordu birlikleri ile uluslararası koalisyon güçlerinin Musul'un batısında düzenlediği kara ve hava operasyonu devam ediyor.


Yayın Tarihi: 01.03.2017

ABD destekli Irak ordu birlikleri IŞİD'in en güçlü olduğu şehirlerden birisi olan Musul'dan son çıkış yolunu da kapatarak, kuzeybatıdan kente girişlerin kontrolünü eline geçirdi.


Yayın Tarihi: 01.03.2017

IŞİD lideri Ebubekir el Bağdadi'nin, Musul'daki kayıplarının ardından örgüte ses kaydı yolladığı, yenildiklerini belirterek militanlarına 'dağa çekilin' talimatı verdiği iddia edildi.


Yayın Tarihi: 01.03.2017

Irak'ta ordu birlikleri ile uluslararası koalisyon güçlerinin Musul'un batısında düzenlediği kara ve hava saldırılarında terör örgütü IŞİD üyesi 151 militanın öldüğü bildirildi.


Yayın Tarihi: 01.03.2017

Irak'ın en büyük ikinci kentinin batı mahallelerinde yakalanan IŞİD şüphelileri, başları kapatılmış halde pikaplara bindiriliyor. Çatışmalarda öldürülen çok sayıda terörist ise sokaklarda bırakıldı.


Yayın Tarihi: 28.02.2017

Irak güvenlik güçlerinin Musul'da sıkıştırdığı IŞİD (DEAŞ) ne yapacağını şaşırdı; birbirinden zalim ve vahşi taktiklerle saldıran kanlı örgüt, yavru köpeklerin sırtına patlayıcı bağlamaya başladı.


Yayın Tarihi: 27.02.2017

Irak güvenlik güçlerinin Musul'da sıkıştırdığı IŞİD (DEAŞ) ne yapacağını şaşırdı; birbirinden zalim ve vahşi taktiklerle saldıran kanlı örgüt, yavru köpeklerin sırtına patlayıcı bağlamaya başladı.


Yayın Tarihi: 27.02.2017

Musul'da terör örgütü IŞİD'e karşı yürütülen operasyonda sekizinci güne girildi. Bölgeden gelen son haberlere göre IŞİD, Irak Özel Kuvvetleri'ne saldırı düzenledi.


Yayın Tarihi: 26.02.2017

Irak güçlerinin Musul'un batısını geri alma yönelik operasyonunda ilerlemeye devam ettikleri bildirilirken Irak Savunma Bakanlığı, güvenlik güçlerinin Yarmuk santralini kurtardıklarını açıkladı.


Yayın Tarihi: 26.02.2017

Musul’da bombalı araç saldırısı düzenleyen İngiliz IŞİD militanınınn saldırıdan hemen önce kameralara gülümsemesi İngiltere gündeminin 1 numaralı maddesi haline geldi.


Yayın Tarihi: 23.02.2017
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir