Ankara Üniversitesi Haberleri

Ankara Üniversitesi, Cumhuriyet'in 100. yıl dönümünü fener alayı ile kutladı

Ankara Üniversitesi, Cumhuriyet'in 100. yılını, akademik ve idari personel ile öğrenci ve ailelerinin katıldığı fener alayıyla kutladı.

Yurthaber 30-10-2023 07:06

Ankara Üniversitesi ile HAVELSAN, Yapay Zeka Teknolojileri alanında işbirliği yaptı

Ankara Üniversitesi ile Türkiye’nin en önemli teknoloji firmalarından biri olarak kabul edilen HAVELSAN arasında, kurum personeline yönelik "Yapay Zeka Teknolojileri" alanında lisansüstü eğitim protokolü imzalandı.

Yurthaber 31-08-2023 11:56

Ankara Üniversitesi öğretim üyesi alımı başvuru şartları neler? Resmi Gazete'de yayımlandı! Ankara Üniversitesi 74 öğretim üyesi alımı yapacak!

Ankara Üniversitesi'ne 74 öğretim üyesi kadrosu açılmasına ilişkin ilan 25 Mayıs 2023 Perşembe günü Resmi Gazete'de yayımlandı. Konuya ilişkin detaylar vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Peki, Ankara Üniversitesi öğretim üyesi alımı başvuru şartları neler? İşte Ankara Üniversitesi'nde açılacak olan akademisyen kadrolarının anabilim dallarına göre dağılımı...

Finans 25-05-2023 08:02

Ankara Üniversitesi, yerli KKKA aşısı geliştirecek

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığına karşı Prof. Dr. Aykut Özkul öncülüğünde Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığının (TÜSEB) desteğiyle yerli aşı geliştirme çalışmalarına başlandığını bildirdi.

Haber 17-05-2023 19:57

Ankara Üniversitesi Hayvan Hastanesinden depremzede hayvanlar için özel destek hattı

Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesinde 6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen hayvanlar için "destek hattı" kuruldu.

Yurthaber 28-04-2023 10:41

Tümörün yeri, nokta atışıyla tespit edilebiliyor! 'Metaverse' destekli... Ankara'da 6'ncısı yapıldı

Ankara'da 'metaverse' destekli 6'ncı beyin ameliyatı yapıldı. Ankara Üniversitesi İbni Sina Hastanesi'nin beyin cerrahları tarafından, 'metaverse' teknolojisi ile görüntüleme yapılarak gerçekleştirilen 6'ncı ameliyatla, 50 yaşındaki kadın hastanın beynindeki tümör alındı.

Haber 27-04-2023 18:36

Ankara Üniversitesi, depremin yaralarını İnönü Üniversitesi ile saracak

Ankara Üniversitesi (AÜ), Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Malatya'da İnönü Üniversitesi ile depremin yaralarını sarmak için çalışmalara başladı.

Yurthaber 27-02-2023 13:19

Türkiye Yaşlı Hakları Raporu'nun tanıtım toplantısı yapıldı

Türkiye Yaşlı Hakları Raporu'nun tanıtım toplantısı yapıldı

Yurthaber 07-10-2022 16:56

Yaşlılarla çocuklar, bilim ve oyun festivalinde bir araya geldi

Ankara Üniversitesi'ne bağlı Yaşlılık Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Çocuk Bilim Merkezi Koordinatörlüğü, aktif yaşamı desteklemek ve kuşaklar arasında değer aktarımını sağlamak amacıyla festival düzenledi - Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ünüvar: - "Ankara Üniversitesi olarak milletimize özgü hasletleri bir festival havasında, BİLİM-NESİL-FEST adı altında, kuşakları bir araya getirerek yaşatmaya çalışıyoruz"

Yurthaber 05-10-2022 17:36

Ankara Üniversitesi Senatosu yeni akademik yılın ilk toplantısını Alacahöyük'te yaptı

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar: - "Ankara Üniversitesinin sembolü olan Hitit güneşi burada bulundu. Ankara Üniversitesi o sembolü taşıyor. İstedik ki senatörlerimiz, Ankara Üniversitesinin yöneticileri burayı görsün"

Yurthaber 29-09-2022 19:25

Ankara Üniversitesinden öğrencilere çorba ikramı

Ankara Üniversitesinden öğrencilere çorba ikramı

Yurthaber 28-09-2022 13:58

İstanbul ile Ankara arasındaki tarihi kervan yolunun izi sürülecek

Ankara Üniversitesince yürütülecek yüzey araştırmalarında Ankara'nın Osmanlı başkenti İstanbul ile siyasi, kültürel ve ekonomik ilişkilerinin izleri ortaya çıkarılacak - Doç. Dr. Tolga Bozkurt: - "Her ne kadar Ankara merkezli bir yüzey araştırması yürütsek de uzun vadede İstanbul-Ankara kervan yolu güzergahını çalışıyoruz ve bu güzergah üzerindeki yerleşimleri, arkeolojik merkezleri inceleyeceğiz"

Yurthaber 24-09-2022 11:13

Türkiye'de insanları enfekte edebilen kene kaynaklı yeni bir bakteri görüldü

Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ömer Orkun: - "Avrupa'da yeni ortaya çıkan ve Avrupa'nın en önemli vektörü olan kene türünün naklettiği bakterinin Türkiye'de daha önce varlığı bilinmiyordu, yeni tespit ettik" - "Bakteriyi taşıyan kene türünü sadece kırsal kesimlerde değil özellikle içerisinde orman ihtiva eden il içi yapılarda yani kentsel bölgelerde de görüyoruz"

Yurthaber 07-09-2022 11:04

Üniversite öğrencileri 550 kilometrede 5 lira yakan araç tasarladı

Üniversite öğrencileri 550 kilometrede 5 lira yakan araç tasarladı

Yurthaber 02-09-2022 12:56

Sürtünmesiz ortamda giden manyetik tren projesi TEKNOFEST'te

Ankara Üniversitesi Fizik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yeşim Moğulkoç: - "Japonya ve gelişmiş bazı Avrupa ülkelerinde birkaç tasarım aşamasında tren var. Türkiye'de ilk olacak"

Yurthaber 01-09-2022 12:02

Üniversitede geliştirilen Yasun küçük arazide büyük iş yapacak

Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği akademisyen ve öğrencilerince geliştirilen yarı otonom kara aracı "Yasun" ile ekili arazideki zararlı otların çevreye zarar vermeden yok edilmesi, küçük araziye sahip çiftçilerin traktör ihtiyacının giderilmesi hedefleniyor - Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ahmet Çolak: - "Mesela bu araçla küçük bir pulluğu çekebiliyoruz, sürüm yapabiliyoruz. Küçük arazisi olan çiftçimizin traktör almasına gerek yok. Önemli olan tarımsal işleri, insan gücünü en aza indirerek, kaliteyi artırarak halletmemiz lazım"

Yurthaber 31-08-2022 15:24

Azerbaycan birincisi ile Türkiye beşincisi Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesine kaydoldu

Azerbaycan birincisi ile Türkiye beşincisi Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesine kaydoldu

Yurthaber 25-08-2022 12:44

Çankırı'da Çorakyerler Omurgalı Fosil Lokalitesi kazıları başladı

Çankırı'da Çorakyerler Omurgalı Fosil Lokalitesi kazıları başladı

Yurthaber 28-07-2022 11:01

Veteriner hekim adayları sanal cerrahi eğitimiyle mesleki tecrübe kazanıyor

Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesinde teorik eğitimleri desteklemek amacıyla kurulan Sanal Gerçeklik Laboratuvarı'nda öğrenciler, Cerrahi Öncesi Uygulamalar Modülü ile uygulamalı eğitim görüyor - Proje yürütücüsü Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Araştırma Görevlisi Dr. Sedat Sevin: - "Öğrenciler ameliyatlarda kullanılan cerrahi malzemeleri de tek tek tanıma fırsatı buluyor, bu da büyük bir avantaj. Türkiye genelinde veteriner fakültelerindeki öğrenci sayısında artış var. Böyle olunca uygulamada azalma meydana gelebiliyor. Sanal Gerçeklik Laboratuvarı bu açığı kapatabilmek için çok işe yarayacak"

Yurthaber 27-07-2022 11:01

Ankara Üniversitesi taban puanları 2022: ÖSYM Ankara Üniversitesi taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi belli oldu mu?

YKS sınav sonuçları ilanı sonrası Ankara Üniversitesi taban puanları merak konusu oldu. 2022 yılı YKS sonuçları 18 Temmuz tarihinde adayların erişimine açıldı. Tercih yapacak kişiler taban puanları, başarı sıralamaları ve üniversitelerin kontenjanlarını araştırmaya devam ediyor. Ankara Üniversitesini hayal eden pek çok kişi de bu soruların yanıtını merak ediyor. Peki Ankara Üniversitesi 2022 taban puanları, başarı sıralaması belli oldu mu? İşte ayrıntılar...

Egitim 19-07-2022 14:55

Tıp profesörü, 60 yaşında hukuk fakültesinden mezun oldu

Ankara Şehir Hastanesi Genel Cerrahi Kliniği İdari Sorumlusu Prof. Dr. Ali Coşkun, tıp fakültesinden mezun olduktan 37 yıl sonra Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesindeki eğitimini başarıyla tamamlayarak diplomasını aldı

Yurthaber 07-07-2022 15:08

Kurban Bayramı'nda zehirlenmelerin yüzde 90'ı kesim hatalarından kaynaklanıyor

Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Gıda Hijyen ve Teknolojisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ufuk Tansel Şireli: - "Kesim alanlarında insanlar eti satırla parçalıyor, o satırı yere koyuyor, bağırsakları temizlediği bıçağı ete temas ettiriyor, herhangi yara veya dokuyu parçalarken bıçak da kirleniyor onu gereken temizliğe dikkat etmeden diğer tarafa bulaştırıyor. Bu gibi durumlarda gıda enfeksiyon riski artıyor ve yüzde 90'lara çıkıyor"

Yurthaber 06-07-2022 11:03

Moldova'dan geldiği Türkiye'de lisans eğitimini fakülte birinciliğiyle tamamladı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığının Türkiye Bursları Programı'na kabul edilerek burslu okuyan Gagavuz Türkü genç kız, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden 4,00 üzerinden 3,91 diploma notuyla mezun oldu - İrina Perçemli: - "Okuluma başladıktan bir iki ay sonra anladım ki Türkiye gelebileceğim en güzel yermiş. Okulumu çok sevdim"

Yurthaber 02-07-2022 11:09

Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nde mezuniyet heyecanı

Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nde mezuniyet heyecanı

Yurthaber 21-06-2022 13:56

Düşlerinin peşinde koşanlar down sendromlular için TEDx sahnesinde buluştu

Bu yıl "Düş Peşine" temasıyla düzenlenen ve bilimden sanata, bürokrasiden medya dünyasına kadar pek çok ismin katıldığı TEDx Hacettepe Üniversitesi etkinliğinin geliri, Türkiye Down Sendromu Derneğine bağışlanacak

Yurthaber 20-06-2022 17:17

GRAFİKLİ - Kırım Kongo Kanamalı Ateşi'ne yol açan kene hakkında doğru bilinen yanlışlar

Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Parazitoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ömer Orkun: - "Medyada 'Keneyi kendi çıkardı öldü, Keneyi kendiniz çıkarmayın' gibi dezenformasyonlar mevcut. Keneyi görür görmez uygun bir şekilde kendiniz çıkarın ve hastaneye başvurun. Buradaki önemli nokta elinize bir şey giyerek, keneyi patlatmadan tek parça halinde çıkarmaktır" - "Kenenin 'vücuda gömülmesi' gibi bir durum yok. Sadece ağzının ucundaki bir yapı vücuda girmektedir. Şayet tam olarak çıkaramayıp, kenenin ağzını koparıp içeride bırakırsanız bunun size hastalık bulaştırmasıyla bir bağlantısı yoktur"

Yurthaber 06-06-2022 11:03

Ankara Üniversitesi'nde 'İnek Bayramı' gerginliği! Rektörlükten açıklama

Ankara Üniversitesi'nde geçtiğimiz perşembe günü 1930'lardan bu yana yapılan 'İnek Bayramı' gösterisinde öğrenciler arasında gerginlik yaşanmış, bir öğrencinin temsilen imam kılığına girmesi bazı öğrencilerin tepkisini çekmişti. Söz konusu olayla ilgili olarak Ankara Üniversitesi Rektörlüğü hem disiplin hem de adli inceleme başlatıldığını duyurdu.

Haber 16-05-2022 06:59

Ankara Üniversitesi'nde İnek Bayramı gerginliği: Hadsizler, kimsiniz siz...

Ankara Üniversitesi'nden 1930'lardan bu yana yapılan 'İnek Bayramı' gösterilerinde öğrenciler arasında gerginlik yaşandı. Bir öğrencinin temsilen imam kılığına girmesi bazı öğrencilerin tepkisini çekti ve yuhalandı. Yaşanan gerginliğe güvenlik güçleri müdahale etti.

Haber 12-05-2022 23:14

Yaralı kara akbaba 3 aylık tedavinin ardından gökyüzüne kanat çırpacak

Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Oytun Okan Şenel: - "Hastanemize getirildiğinde nörolojik semptomları vardı. Ayağa kalkamıyor, kanatlarını açamıyordu, tamamen desteğimizle beslenebiliyordu" - "Fizik tedaviyle ayağını yere basıp tüneğine çıkabilir hale geldi, hızla iyileşti"

Yurthaber 12-05-2022 11:07

Yılda 35 bin can Ankara Üniversitesindeki veteriner hekimlerin ellerinde şifa buluyor

Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Oytun Okan Şenel: - "Hastanemizde, bir kısmı ihtisas eğitimlerini sürdüren yaklaşık 100 veteriner hekimimiz toplam 13 branş kliniğinde, farklı türlerden can dostlarımızı sağlığına kavuşturmak için özveriyle çalışıyor"

Yurthaber 28-04-2022 11:02

Ankara Üniversitesi öğrencileri Sofranın Şefleri yarışmasında yöresel yemekler pişirdi

Ankara Üniversitesi öğrencileri "Sofranın Şefleri" yarışmasında yöresel yemekler pişirdi

Yurthaber 27-03-2022 15:18

Ankara Üniversitesinin NFT'ye Giriş açılış dersi Millet Kütüphanesi'nde yapıldı

Ankara Üniversitesinin "NFT'ye Giriş" açılış dersi Millet Kütüphanesi'nde yapıldı

Yurthaber 18-02-2022 17:08

Öğrenciler rektörü kar topuna tuttu! Savaşı kaybettim

Ankara Üniversitesi'nde düzenlenen 'kar topu savaşı' etkinliğinde renkli görüntüler ortaya çıktı. Rektör Prof. Dr. Necdet Ünüvar da öğrencilerin attığı kar toplarının hedefi oldu. Gözlüğüne kar topu isabet eden Ünüvar, elindeki kar topunu bırakarak "Savaşı kaybettim" dedi.

Haber 01-02-2022 16:45

NFT'ye giriş seçmeli ders oldu! Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar duyurdu

Milyonlarca dolarlık satışların gerçekleştiği NFT (non-fungible token) dünyası için önemli bir adım atan Ankara Üniversitesi, "NFT'ye giriş" dersini seçmeli derslere ekledi. Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, "NFT'ye giriş" dersinin senato kararıyla genel sosyal seçmeli dersler havuzuna eklendiğini sosyal medya hesabından duyurdu.

Haber 02-01-2022 09:20

Ankara Üniversitesi NFT'ye giriş dersini seçmeli derslere ekledi

Ankara Üniversitesi "NFT'ye giriş" dersini seçmeli derslere ekledi

Yurthaber 01-01-2022 15:45

Kovid-19 hastalarına şaşılık uyarısı

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hüban Atilla: - "Koronavirüs sadece çocuklarda değil, büyüklerde de şaşılığa neden olabiliyor. Koronavirüsü illaki ağır atlatmak gerekmiyor, hafif geçirenlerde de rastlıyoruz" - "Erken tanıyla şaşılığı önleyebiliyoruz. Sonradan çıkan şaşılıkların büyük bir kısmı gözlükle düzeltilebiliyor ya da kayma miktarı azaltılabiliyor. Şaşılıkta cerrahi tedavilerde de oldukça başarılıyız" - "Göz sağlığını korumak için koronavirüsten korunmak, sağlıklı beslenmek, en az bir saat gün ışığından yararlanmak, bilgisayarı kol mesafesinde tutmak, arada mola verip uzaklara bakmak ve gözleri kapatarak dinlendirmek gerekiyor"

Yurthaber 21-11-2021 11:32

Adalet Bakanlığı ile Ankara Üniversitesi İnsan Hakları Sertifika Programları düzenleyecek

İnsan Hakları Eylem Planı çerçevesindeki sertifika programlarında, insan hakları alanındaki çalışmalarıyla bilinen yerli ve yabancı akademisyenler ile kamuda görevli eğiticiler yer alacak - Adalet Bakan Yardımcısı Yakup Moğul: - "Protokolün, ülkemizdeki insan hakları kültürünün yaygınlaştırılmasına ve bilinç düzeyinin artırılmasına katkı sunacağına inanıyorum" - Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar: - "Bu sertifika programı ile insan haklarının felsefik temellerinin, ulusal, bölgesel ve uluslararası koruma mekanizmalarının, insan hakları, çevresel koruma ve iklim değişikliği bağlantısını ve Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi düzenine ilişkin kazanımların sağlanmasını amaçlıyoruz"

Yurthaber 18-11-2021 12:26

Ankara Üniversitesinden Kovid-19 risklerini hesaplayan sistem

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde geliştirilen modelleme sistemi ile Kovid-19'a yakalanılması halinde kişinin yoğun bakıma ihtiyaç duyup duymayacağı ya da hastalığı asemptomatik atlatıp atlatmayacağı hesaplanabiliyor

Yurthaber 16-11-2021 17:49

Özgür Şuşa toprağı, merhum Haydar Aliyev'in Ankara Üniversitesine diktiği ağaçla buluştu

Ankara Üniversitesi Rektörü Necdet Ünüvar'ın Azerbaycan ziyareti dönüşünde yanında getirdiği Şuşa ve Bakü toprakları, merhum Haydar Aliyev'in 16 Mart 2001'de rektörlük girişine diktiği ladin ağacı ile buluşturuldu - Rektör Prof. Dr. Necdet Ünüvar: - "İnşallah Azerbaycan, merhum Haydar Aliyev'in diktiği ağacın günbegün büyümesi gibi büyüyor. Türk dünyası da inşallah hep beraber bu ağaç gibi büyüyecek, meyve verecek ve bu meyveden bütün insanlık istifade edecek"

Yurthaber 15-11-2021 17:01

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Yunus Emre ve Türkçe panelinde konuştu:

"Yunus Emre, düşüncesini şiir yoluyla ifade etmiş bir büyük bilge, arif. İslam'ı ihsan makamında yaşamış bir kul. Bunu söylerken Yunus Emre'nin 'sözün ustası bir edebiyatçı' olarak karşılanmasını ihtiyatla karşılamamız gerektiğini düşünüyorum" - "Türkçemizin bir medeniyet dili olarak inşa ve ifade edilmesi hepimizin milli görevidir"

Yurthaber 14-10-2021 16:20

Ankara Üniversitesinde yeni akademik yıl bilim ateşi yakma töreniyle başladı

Ankara Üniversitesinde yeni akademik yıl "bilim ateşi yakma" töreniyle başladı

Yurthaber 28-09-2021 12:17

Ankara Üniversitesi olimpiyat şampiyonlarını unutmadı

Üniversite, Olimpiyat ve Paralimpik Olimpiyatlarından madalya kazanan tüm sporculara TÖMER tarafından ücretsiz yabancı dil kursu olanağı sağlayacak - Spor Bilimleri Fakültesinde yapılacak okçuluk eğitim alanına olimpiyat şampiyonu milli okçu Mete Gazoz'un, Spor Bilimleri Fakültesinde bulunan sınıf ya da spor salonlarından birine de olimpiyat şampiyonu milli boksör Busenaz Sürmeneli'nin ismi verilecek

Yurthaber 09-09-2021 11:23

Muğla'da yanan ormanlık alanlarda ekolojik tespit çalışması başlatıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü Araştırma Tescil Daire Başkanı Ümit Turan: - "Maki türlerinin köklerinde yeşermeler olduğunu, kızılçamların tohumlarının etrafa saçıldığını ve filizlenmelerin başladığını, taşların altında sürüngenlerimizin hala yaşadığını, böceklerin hala var olduğunu gördük" - Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Ekoloji ve Çevre Biyolojisi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Latif Kurt: - "Türkiye'de ilk kez böyle bir ekolojik kurtarma operasyonu yürütülüyor. Bu çalışmaları farklı üniversitelerden akademisyenlerle yürütüyoruz" - Hacettepe Üniversitesi Biyoloji Bölümü Ekoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Çağatay Tavşanoğlu: - "Yangın sırasında kapalı kalan kozalakların içindeki tohumlar ölmüyor. Bunu alanda da görebiliyoruz"

Yurthaber 16-08-2021 14:39

AÜ İLEF 53. dönem mezunları diplomalarını törenle aldı

AÜ İLEF 53. dönem mezunları diplomalarını törenle aldı

Yurthaber 06-07-2021 10:49

Türkiye Barolar Birliği ile Ankara Üniversitesi TÖMER arasında yabancı dil eğitimine ilişkin protokol imzalandı

Türkiye Barolar Birliği ile Ankara Üniversitesi TÖMER arasında yabancı dil eğitimine ilişkin protokol imzalandı

Yurthaber 18-06-2021 17:54

Ankara Üniversitesinden 27 öğrenci TÜBİTAK desteği almaya hak kazandı

Ankara Üniversitesinden 27 öğrenci TÜBİTAK desteği almaya hak kazandı

Yurthaber 14-05-2021 13:06

Ankara Üniversitesinden TUSAŞ'a ziyaret

Rektör Prof. Dr. Necdet Ünüvar ve beraberindeki heyet, üretim tesislerinde incelemelerde bulunup yetkililerden bilgi aldı - TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, ziyaret kapsamında yapılan toplantıda üniversitelerden, alanında yetişmiş nitelikli mühendis ve tekniker beklentileri olduğunu kaydetti

Yurthaber 06-05-2021 12:13

Sağlık çalışanları, masal kahramanı ve palyaço kostümleriyle tedavi gören çocuklara bayram sürprizi yaptı

Sağlık çalışanları, masal kahramanı ve palyaço kostümleriyle tedavi gören çocuklara bayram sürprizi yaptı

Yurthaber 23-04-2021 13:21

Esin Davutoğlu Şenol kimdir, kaç yaşında ve evli mi? Hayat hikâyesi nedir?

Koronavirüs pandemisi ile ilgili "Kırmızı illerde bir şeyler yapın yoksa buralarda vahim şeyler olacak. Kendi halimize bırakılmışız gibi her şey. Kontrolü elde tutarsak Almanya gibi hayatın akışı devam eder, aksi halde Brezilya gibi kötüye gideriz" açıklamasını yapan Gazi Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol, senelerini enfeksiyon hastalıkları ve erişkin bağışıklama çalışmalarına vermiştir.

Magazin 14-03-2021 15:27