Covid Haberleri

Eczacılar gribal enfeksiyonlara karşı uyardı: “Gerekirse maske takın”

Eczacılar etkili olan soğuk havalar nedeniyle artan salgınlara karşı vatandaşları tedavi sürecini ertelememeleri konusunda vatandaşları uyardı.

Kadin 19-02-2024 11:41

Türkiye için korkutan tablo! Yüzde 70-80 oranında arttı! Hangi virüsle enfekte olursanız olun...

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Acil Servisi'ne solunum yolu enfeksiyonu şikayetiyle başvuran günlük ortalama hasta sayısı, son 1 ayda yüzde 80 arttı. Yoğun bakım ünitesindeki yoğunluğun kış aylarında arttığını söyleyen Prof. Dr. Melike Cengiz, “Covid farklı varyantlarla halen devam ediyor. Hangi virüsle enfekte olursa olsun burada genel zatürre tedavisi yapıyoruz" dedi. Öte yandan Kovid-19 etkeni olan SARS-CoV-2'nin de yeni varyantlarının ortaya çıkmaya devam ettiğine dikkat çekildi.

Haber 23-01-2024 09:56

Neden Covid olmadıkları araştırıldı 'Olaya tersten baktık, ilginç şeylerle karşılaştık' Haber izleyemeyenler, hayvan besleyenler, daha çok meyve yiyenler yakalanmadı

Samsun’da bilim adamları tarafından yaklaşık 3 bin hasta üzerinde yapılan çalışmada ‘insanların neden Covid olmadığı’ araştırıldı. Kırsalda yaşayan, eğitim seviyesi düşük olan, daha çok meyve tüketen ve korona ile ilgili haberleri takip etmeyenlerin virüse yakalanmadığı görüldü.

Kadin 17-01-2024 17:01

Yeşilçam'ın usta yönetmeni Yılmaz Atadeniz hayatını kaybetti

Türk sinemasına yıllarca emek veren ünlü yönetmen Yılmaz Atadeniz yaşamını yitirdi. Atadeniz 91 yaşındaydı.

Magazin 13-12-2023 14:25

Covid

Covid Hakkındaki Haberler Mynet'te. Covid Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Omricon varyantı nedir? Omricon belirtileri nelerdir?

Coronavirüs salgını dünya genelinde hala etkisini sürdürürken, son günlerde dikkatleri üzerine çeken bir gelişme, Güney Afrika'da ortaya çıkan Omicron varyantı oldu. Bilim dünyası bu yeni varyantın özellikleri ve potansiyel etkileri konusunda yoğun bir şekilde çalışıyor. Toplumlar, bireysel önlemlerini alarak ve aşı kampanyalarına destek vererek, salgının yayılmasını kontrol altında tutma çabalarına katkıda bulunabilirler.

Haber 28-11-2023 16:45

Delta varyantı nedir? Delta virüsü belirtileri nelerdir?

Delta varyantı COVID-19 virüsü (SARS-CoV-2) kaynaklı bir varyanttır ve pandeminin seyri üzerinde etkili olan birkaç farklı varyant arasında öne çıkmıştır. Bu varyant, özellikle hızlı bulaşma yeteneğiyle dikkat çekmektedir. Adını Yunan alfabesinin dördüncü harfi olan "delta"dan alan bu varyant, ilk olarak Hindistan'da keşfedilmiş ve ardından dünya genelinde yayılmıştır.

Haber 22-11-2023 00:53

Fatih Altaylı Canan Karatay'a ateş püskürdü! Çok sayıda hastanın ölümüne sebep olmuştur

Açıklamaları ile sık sık gündem olan gazeteci Fatih Altaylı ünlü isim Canan Karatay ile ilgili zehir zemberek açıklamalarda bulundu. Karatay'ı Nazi doktoru Josef Mengele'ye benzeten Altaylı'nın "Bilerek veya bilmeyerek çok sayıda hastanın ölümüne doğrudan ya da dolaylı yoldan sebep olmuştur" iddiası dikkat çekti.

Magazin 19-08-2023 14:12

Covid aşışı olmadığı için kovulan işçiye müjde

Dünyayı sarsan Covid sürecinin yankıları sürüyor.

Yurthaber 10-08-2023 09:15

COVID aşı sorgulama 2023: e-Nabız COVID aşı sorgulama nasıl yapılır?

Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID 19 virüsüne karşı geliştirilen aşının düzenli olarak yaptırılması gerekir. Devlet kontrolünde yapılan aşılar için her vatandaş aşı zamanını sorgulayabilir. Aşı sorgulaması e-Devlet üzerinden de ulaşabilen uygulamalar aracılığı ile takip edilebilmektedir. e-Nabız sisteminde direkt olarak görüntülenebilen COVID 19 aşı durumu dışında risk grubu sorgulaması da yapılabilir.

Haber 11-07-2023 14:48

Esra Ezmeci'yi şoke eden soru! Fulya Öztürk'ün ayağını mı kaydırdın?

Son günlerde gündemden düşmeyen Fulya Öztürk daha önce gündüz kuşağında yaptığı programa çıkan Esra Ezmeci hakkında "Benim bırakacağımı da duyunca galiba benim de haberim olmadan arkalardan iş çevirmişler" demişti. Esra Ezmeci aylar sonra bu konuda kendisine gelen "Fulya Öztürk'ün ayağını mı kaydırdın?" sorusuna cevap verdi.

Magazin 26-03-2023 07:25

Sakın bu şekilde içmeyin! Ölümcül hastalık riski giderek artıyor! Acilen önlem alınmalı

Depremin ardından vatandaşlar hem sağlık hem de psikolojik açıdan oldukça zorluk yaşıyorlar. Uzmanlar deprem alanlarında görülen yetersiz hijyen nedeniyle birçok salgın hastalığın yayılmaya başlayabileceğini belirtiyor. Giderek artan ishal vakalarında alınması gereken önlem paylaşıldı.

Haber 14-02-2023 10:02

Fatma Girik'in kardeşi mezar başında anma yapılmamasına çok üzüldü! İnsanların vefasızlığı beni üzdü

İstanbul'da 24 Ocak 2022 tarihinde tedavi gördüğü hastanede Covid-19'a bağlı çoklu organ yetmezliği nedeniyle hayatını kaybeden Yeşilçam'ın unutulmaz ismi Fatma Girik ölümünün birinci yıl dönümünde anılıyor. Girik'in kardeşi Günay Girik vefasızlık siteminde bulundu.

Magazin 24-01-2023 15:52

Emel Sayın koronavirüse yakalandı

Emel Sayın'ın koronavirüs testi pozitif çıktı. "Halsizlik ve ağrılarım sonucunda bugün yaptırmış olduğum test sonucunda maalesef Covid-19 olduğumu öğrendim" diyen Sayın, yarın akşam gerçekleşmesi beklenen konserini iptal etti.

Magazin 23-12-2022 15:06

Çin'de kırmızı alarm! Cesetleri koyacak yer kalmadı... Uzmanlar uyardı: ''90 güne içinde...''

Çin'den gelen görüntüler herkesi şoke etti. Ülkenin son zamanlarda sıfır vaka politikasının gevşetmesinin ardından Çin'deki durumun iyiye gitmediği iddia edildi. Her ne kadar Pazartesi günü yalnızca iki ölü bildirilmiş olsa da, sosyal medyada yayılan görüntülerde hastanelerde cesetlerin biriktiği görüldü.

Trend 21-12-2022 15:59

Günlerce yoğun bakımda kalmıştı! Sefo, Killa Hakan'ın son halini paylaştı

Almanya'da yaşayan ve bir süre yoğun bakımda kalan ünlü rapçi Killa Hakan'ın son hali ortaya çıktı. Sefo, Berlin'e gider gitmez meslektaşını ziyaret edip, çektirdiği fotoğrafı sosyal medya hesaplarından paylaştı.

Magazin 11-12-2022 09:41

Kritik uyarı: Domuz gribi Covid-19 kadar bulaşıcı ve öldürücü olabilir

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alper Şener, domuz gribi ve Covid-19'u semptomlara bakarak ayırt etmenin mümkün olmadığına değinerek, “Grip enfeksiyonlarında kullandığımız antiviral ajanla Covid-19’da kullandığımız antiviral ajan birbirinden farklı, bu yüzden bunları ayırt etmek önemli. Erken dönemde yakaladığımız zaman verdiğimiz antiviral tedavi ile virüsün alt solunum yollarına inmesini engelliyoruz. Grip deyip geçmeyin, Covid- 19 kadar bulaşıcı ve öldürücü seyreden bir tablo ol

Haber 10-12-2022 14:21

Tehlike daha geçmedi! Uzmanlar uyardı: Daha ağır geçiriyor

Koronavirüs tehlikesi henüz geçmedi. Varyantlarla değişim göstererek hayatımıza sızmaya devam eden Covid-19 virüsü hakkında uzmanlar uyarı üzerine uyarı yayınlıyor. Yapılan araştırmalardan ise çarpıcı sonuçlar ortaya çıkıyor. Bazı erkeklerin yeni tip koronavirüsü (Covid-19) ağır atlanmasının, bağışıklık genlerinin yapısını bozan mutasyonlardan kaynaklandığı belirlendi.

Haber 09-12-2022 12:49

Bilim dünyası şaşkın: Dünyayı isyan ettiren salgın ölümcül hastalığın 'çaresi çıktı' iddiası

Covid, kanserli akciğer tümörlerini öldürmek için doğal olarak oluşan bir enzimle etkileşime giriyor. Çığır açan çalışma sonuçlarına göre bilgi veren uzmanlar, akciğer kanseri tedavisinde umut verici bir gelişme olduğunu dile getirdi. Covid'in, akciğer kanserinin tedaviye en dirençli ve en ölümcül formunu öldürdüğü ortaya çıktı.

Haber 09-12-2022 07:09

Mevsimsel grip açıklaması: Ümit ediyoruz ki...

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alper Şener, Kovid-19'un artık kış aylarında etkisini hissettiren bir mevsimsel virüse dönüştüğünü savunarak, son dönemde görülen grip salgınının Covid-19'un yayılmasını dolaylı yoldan engellediğini ifade etti. Kış döneminde Covid-19 olgularında artış beklediklerini ancak gerçekleşen vaka sayılarında bir tırmanış görünmediğini bildirdi.

Haber 08-12-2022 12:02

Eğitime grip arası verildi: Anne babalar tedirgin! Uzmanlar net konuştu: Hasta çocuk...

Influenza (grip), RSV (Respiratuar Sinsityal Virüs), Covid-19 gibi solunum yolu enfeksiyonları artış göstermeye devam ediyor. Bitmeyen öksürük, ateş, halsizlik ve daha bir çok belirtiyle ortaya çıkan bu hastalıkları özellikle çocukları etkiliyor. Öyle ki Isparta’nın Sütçüler ilçesinde okullara mecburi grip arası verildi. Anne babalar hastalıklara karlı tedirgin iken, uzmanlar bulaşın aktif olduğu ilk 3 gün çocukların okula gönderilmemesi gerektiğini söylüyor.

Haber 08-12-2022 08:57

Dünya bunu konuşuyor! Türkiye'de görüldü mü? Covid-19'un tedavilere direnç gösteren yeni varyantı: 'BQ1'

Bilim insanları, korona virüsün Omicron varyantının yeni bir türü olan ve Covid 19 için geliştirilmiş mevcut tedavi yöntemlerine direnç gösterdiği keşfedilen BQ1 adlı varyanta karşı uyardı. 50 ülkede tespit edildiği bildiren bu tür dünya çapında endişe yaratırken, yetkililer bu yeni varyanta karşı tedbirlerin elden bırakılmaması gerektiğini söyledi.

Trend 06-12-2022 16:42

Gizemi çözülemedi! Pankartlardaki bu denklem ne anlama geliyor?

Çin'de ülke genelinde uygulanan katı Covid önlemleri nedeniyle yaygın protestolar düzenlendi. Bu protestolar, iktidardaki Komünist Partiye karşı yıllardır görülen en geniş muhalefet gösterisi oldu. Buna rağmen, ülke milyonları evlerine hapseden 'sıfır Kovid' yaklaşımına bağlı kalmaya devam ederken, birçok göstericinin pankartında görülen bir denklem dikkat çekti.

Trend 29-11-2022 09:59

Hem fiziksel hem ruhsal sorunlara yol açıyor!

Unutkanlığınız artık ‘çığırından çıkmış’a benziyor, rutin koşuşturmalarınız kalp çarpıntısına yol açıyor, halsizlik peşinizi bırakmıyor, öksürüğünüz inatçı bir hal alıp geçmek bilmiyor, depresif yapı üzerinizden gitmiyor… Ama altında ciddi bir neden de bulunamıyor… Dikkat! Bu ve benzeri birçok sorunun kaynağı ‘Uzamış Covid Sendromu’ olabilir!

Haber 08-11-2022 23:30

Ağzınıza bile sürmeyin! Penisin küçülmesine neden oluyor

Penis boyu cinsellik hakkında en çok konuşulan bedensel problemler arasında bulunuyor. Birçok erkek penis boyunu uzatacak çözüm yolları arıyor. Ancak penis boyunu uzatmadan önce daha fazla kısalmasını istemiyorsanız bazı gıdalardan kaçınmanız gerekiyor. İşte penis boyunu kısaltan durumlar...

Haber 08-11-2022 11:19

Açlıktan ölmek üzere olan kadının yasaklardan kaçmak için bulduğu çare şaşırttı! Metroda başına bir poşet geçirip muz yeyince...

Çin'in Wuhan kenti Covid 19 pandemisinin ortaya çıktığı bölge olarak gündem olmuş, sonrasında ise sert sıfır vaka politikasıyla sık sık gündeme gelmişti. Salgın devam ederken birçok yasağın da hala yürürlükte olduğu Wuhan kentinde bir metroda çekilen görüntüler kısa sürede viral oldu. Bir kadının kafasına kocaman bir poşet geçirip metroda muz yediği anlar, sosyal medya kullanıcılarını ikiye böldü.

Trend 07-11-2022 10:42

Kapılar bir anda kapatıldı! Çin'deki Disneyland parkında çok sayıda kişi mahsur kaldı

Çin'in Şanghay kentinde yer alan Disneyland tema parkı, kentte Covid vakalarının görülmesiyle yeniden karantinaya alındı. Kapıların bir anda kapatılmasıyla çok sayıda kişi parkta mahsur kaldı. Ziyaretçilerin negatif test vermeden parktan ayrılamadığı bildirildi. Disneyland geçtiğimiz yıl da karantinaya alınmış, içerideki 30 bin ziyaretçi iki gün boyunca parktan ayrılamamıştı.

Haber 01-11-2022 00:14

Dikkat! Belirtisi değişti: Covid enfeksiyonu ilk darbeyi tuvaletten vuruyor

Covid-19 2019 yılından beri tüm dünyayı etkilemeye devam ediyor. Milyonlarca kişinin hayatını kaybetmesine neden olan Covid-19 birçok olumsuz duruma yol açıyor. Koronavirüse yakalanan kişilerin bu virüsü ilk günlerde fark edip izole olmaları toplum sağlığı için büyük önem taşıyor. Uzmanlar Delta ve Omicron varyantlarının belirtileri hakkında uyarıyor.

Haber 23-10-2022 10:51

Hem grip aşısı hem de Covid-19 aşısı yaptırılmalı mı? Uzmanı yanıt verdi

Sonbaharla birlikte havaların soğumaya başlaması, okulların açılması ve kapalı mekanlarda daha fazla zaman geçirilmesiyle solunum yolları enfeksiyonları daha sık görülmeye başlandı. Bir yandan da Covid-19 enfeksiyonu çeşitli varyantlarla tehdit olmaya devam ediyor. Solunum yolu enfeksiyonlarının yalnızca Covid-19 ve gripten oluşmadığını, sonbahar ve kış aylarında çok sayıda virüs ve daha az oranda da bakterilerin enfeksiyonlara yol açabilir.

Haber 05-10-2022 18:27

Vaka sayılarında patlama! Aşıya dirençli yeni varyant gözleri korkuttu

2019 yılının sonlarında ortaya çıktığı andan bu yana 6 milyondan fazla insanın ölümüne neden olan koronavirüs salgınında, bağışıklığa ve aşıya karşı dirençli olan Omicron varyantıyla birlikte vakaların yeniden artışa geçtiği bildirildi. Yetkililer insanların artık hastalığa yakalandıklarını bile fark etmediklerini aktarırken, vaka sayılarının son bir haftada yüzde 14 oranında artış gösterdiği açıklandı.

Haber 03-10-2022 09:38

Covid-19 bunu da yaptı! Koronavirüs zamanla kişiliklerin değişmesine neden oldu

2020 yılında hayatımıza giren Covid-19 hem sağlık hem de sosyal anlamda birçok değişiklik yaşamamıza neden oldu. Koronavirüs nedeniyle milyonlarca insan hayatını kaybetti. Covid-19'un etkilerinin azaldığı düşünülse de bu etkiler hala devam ediyor. Pandemi üzerine yapılan son araştırmaların sonucu şaşırttı.

Haber 30-09-2022 15:55

Öksürüğü keser, hastalıkları bitirir... Çay gibi için anında faydasını görün

Havaların soğumaya başlamasıyla birlikte herkes kış hastalıklarına karşı korunmak için çözüm arayışlarına başladı. Başta Covid-19 olmak üzere, grip, nezle ve soğuk algınlığı gibi bünyeyi yoran hastalıklara karşı ilaç tedavilerinin yanı sıra doğal ürünler de tercih ediliyor. Şifalı bitkilerden yapılan çayların tüketimi artarken aktarlarda sıra oluşmaya başladı.

Haber 27-09-2022 16:42

Dikkat! Daha önce Covid olduysanız bu hastalığa yakalanma riskiniz yüksek

Covid-19 hayatımıza girdiğinden beri hem sağlık hem de sosyal açıdan birçok değişim yaşamamıza neden oldu. Toplumda birçok insan oldukça korunmasına ve aşı olmasına rağmen koronavirüse yakalandı. Yapılan araştırmalar daha önce Covid geçiren kişilerin bazı hastalıklara yakalanma riskinin çok daha yüksek olduğunu buldu.

Haber 16-09-2022 10:37

Başka hastalıklarla karıştırmayın! Belirtileri fark etmemek ölüm neden oluyor

Yaşam süremizi uzatmak için vücudumuzun gösterdiği değişimlere dikkat etmemiz çok büyük önem taşıyor. Özellik kanser hastalıkları önceden birçok belirti vererek vücudumuzu uyarıyor. Ancak bu belirtiler çoğu zaman başka hastalıklarla karıştırılıyor. Kan kanserinin belirtileri hakkında bilinçli olmak hayat kurtarıyor.

Haber 02-09-2022 14:33

Kod adı: LsPyV KY187! Covid’in çıkış noktasında yeni kriz

Wuhan'da koronavirüsü yaydığı iddia edilen laboratuvarda yeni bir virüs tespit edildiği iddia ediliyor. ABD’nin Covid’i yaymakla suçladığı ve gündemden düşmeyen Çin’deki Wuhan Viroloji Enstitüsü'ndeki araştırmacılar farelerde 'daha fazla değerlendirilmesi' gereken yepyeni bir virüs tespit etti. İngiliz basınında yer alan iddialara göre, bu virüsün kod adı LsPyV KY187 ve insanlar üzerindeki etkisinin 'belirsiz olduğunu ve değerlendirilmesi gerektiğini' söylüyor.

Haber 31-08-2022 07:52

Enfeksiyona karşı koruyor, kalbinizi güçlendiriyor, tıkalı burnu açıyor hatta Covid’e meydan okuyor: Ayda üç kere...

Aktif bir cinsel yaşamı olanların hastalıklardan uzak durduğu ortaya çıktı. Uzmanların haftada iki kere seks yapmanın sihirli bir ilaç olduğunu öne sürüyor. Düzenli seks hayatının kalp sağlığını güçlendirdiği, tıkalı burnu açtığını hatta Covid’e karşı etkili olduğunu belirtiyor. Ayda en az üç kez cinsel ilişkiye girenlerin Covid-19'u daha hafifi atlattığı daha önce de başka bir çalışmada ortaya çıkmıştı.

Haber 25-08-2022 07:03

Bilim adamları uyardı! Bu kış maskeler geri dönebilir

Tüm dünyada 2019 yılından beri devam eden Covid-19 etkileri bu sene vaka sayılarında düşüş yaşandığı için azalmıştı. Ancak bilim adamları giderek artan vaka sayıları nedeniyle kışın karantina ve maskeler hakkında uyarılarda bulundu.

Haber 19-08-2022 17:13

Geçmeyen yorgunluk onun işareti olabilir! Koronavirüs atlatanlarda görülen Long Covid günlük yaşamı tehdit ediyor

Günümüzde pek çok kişinin yaşadığı geçmeyen yorgunluk, eklem ağrısı ve depresyon gibi şikayetler aslında 'Long Covid' yani 'Uzamış Covid' rahatsızlığının bir işareti olabiliyor. Özellikle koronavirüs geçirenlerin yaklaşık yüzde 20’sinde görülebilen Long Covid, virüsü atlattıktan aylar sonra dahi devam edip günlük yaşamı tamamen bozabiliyor.

Haber 18-08-2022 22:21

Covid-19 geçirenler dikkat! Bu hastalıkların görülme riski çok daha fazla

Covid-19 etkileri aradan yıllar geçmesine rağmen devam ediyor. Toplumda birçok insan insan Covid’e yakalandı. Oxford Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre koronavirüse yakalanan kişilerde 2 yıl sonra bazı hastalıklara yakalanma riskinin çok daha yaygın olduğu tespit edildi.

Haber 18-08-2022 12:50

En büyük tehlike kağıt havlu, sirke, dezenfektan... Hepimiz bu hatayı yapıyoruz! Cep telefonunu bozmak için bire bir

Cep telefonu temizliği görmezden gelinse de sağlık için kritik öneme sahip. Klozetler üzerinde gizlenen mikrop ve bakteri sayısı kadarı emin olun ki cep telefonu yüzeyinde de var. Elinizde gezdirdiğiniz, sağa sola bıraktığınız hatta tuvalete giderken birle yanınıza aldığınız cep telefonu tam bir bakteri yuvası desek abartmayız. Cep telefonunu temizlerken hepimiz aynı hatayı yaparak bozulmasına neden oluyoruz. Kağıt havlu, sirke ve dezenfektan gibi ürünleri cep telefonuna yaklaştırmamalısınız.

Haber 16-08-2022 12:24

Çin'de ortaya çıktı! Tedirginlik yarattı, Langya virüsü nedir? Nasıl bulaşır?

2019 tarihinde başlayan Covid-19 ile salgın hastalıklar hızla devam ediyor. Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan Covid-19 vakalarının ardından yine Çin’den endişe yaratan salgın haberi geldi. Langya virüsü olarak bilinen hastalık akıllarda soru işaretlerine neden oldu.

Haber 10-08-2022 17:03

Biontech ve Pfizer aşılarında yeni gelişme! Biontech aşısında son gelişmeler nelerdir? BA.4 ve BA.5 belirtileri nelerdir? Uğur Şahin ve Özlem Türeci açıkladı

Covid-19 vakaları giderek artmaya devam ediyor. Özellikle son zamanlarda yaşanan artışlar nedeniyle tüm dünyada tedirginlik yaşanıyor. Vatandaşlar maske takmaya geri dönecek miyiz? Aşılarda değişim olacak mı? gibi soruları merak ediyor. Meraklı bekleyişin ardından Özlem Türeci ile Uğur Şahin’in sahibi olduğu BioNTech’ten beklenen açıklama geldi.

Haber 09-08-2022 10:09

Koronavirüse yakalanmıştı! ABD Başkanı Joe Biden ile ilgili yeni gelişme...

Geçtiğimiz ay sonunda koronavirüs testi yeniden pozitife dönen ABD Başkanı Joe Biden ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Biden'ın doktoru Kevin O'Connor, Başkan'ın testinin negatif çıktığını ve kendini çok iyi hissettiğini bildirdi.

Haber 06-08-2022 22:15

Covid'e karşı bağışıklık sistemini güçlü tutmak isteyenlerin bir numaralı tercihi krill yağı

Koronavirüsün hayatımıza girmesiyle bağışıklık sistemini güçlendirmek için takviye ürünler kullanmaya başlayan insanların sayısı epey arttı. Çoğu kişi "Bağışıklığımı nasıl daha güçlü hale getirebilirim?", "Hangi takviyeleri kullanmalıyım?" diyerek araştırmaya girişiyor. Son dönemlerde krill yağı da gerek koronavirüse gerek başka hastalıklara yakalanmamak için bağışıklık sistemini güçlü tutmak isteyenlerin ilgi odağı oldu. Biz de birçok faydaya sahip krill yağı önerilerini sizin için derledik.

Haber 05-08-2022 14:10

Dünyanın konuştuğu Türk! Önce HIV ve Kovid'i, sonra da maymun çiçeğini yendi: Ne HIV, ne maymun çiçeği, bu çok daha kötü etkiliyor

İngiltere'de yaşayan Harun Tulunay (35), dünyanın en çok korktuğu 3 virüs olan HIV, Kovid ve maymun çiçeğini yendi. Tulunay, geçtiğimiz Haziran ayında ise maymun çiçeği virüsü nedeniyle 11 günü hastanede olmak üzere yaklaşık 3 hafta karantinada kaldı. Maymun çiçeği ile ilgili tecrübelerini paylaşan Tulunay, bir anda dünyanın gündemine oturdu, dünyanın konuştuğu Türk hasta oldu. "Ne HIV, ne maymun çiçeği, damgalanmak çok daha kötü etkiliyor" diyen Tulunay başından geçenleri anlattı.

Haber 31-07-2022 11:52

Yeni koronavirüs belirtileri neler? Covid-19 belirtileri değişti! İşte Covid (corona) BA.5 varyantı belirtileri

Koronavirüste meydana gelen yeni BA.5 varyantı, vaka sayılarındaki artışla beraber gündem oldu. Şimdiye kadar ortaya çıkan en bulaşıcı varyant olarak bilinen Omicron alt varyantı BA.5 belirtileri ise güncellendi. Covid-19 BA.5 varyantında tat ve koku kaybı ve nefes darlığı belirtiler artık daha az yer alırken, artık başka belirtiler daha fazla görülüyor. Peki yeni koronavirüs belirtileri neler? İşte Covid (corona) BA.5 varyantı belirtileri...

Haber 29-07-2022 17:24

Covid kâbusu yeniden başlıyor! Sakızlı önlem

Koronavirüsün yol açtığı Covid-19 virüsü vaka sayılarında yaşanan artış endişelere neden oldu. Ülkemizde artışa geçen vaka sayıları nedeniyle akıllara, "yeniden karantina olacak mı? maske zorunluluğu geri mi dönüyor?" gibi sorular geliyor. Koronavirüse karşı çalışmalar sürüyor. ABD’li bilim insanları başta Covid-19 olmak üzere birçok hastalığı yok eden sakız geliştirdi. Yapılan deneylerde umut verici sonuçların ortaya çıktığı sakız, Covid-19'u tükürükte yakalıyor.

Haber 28-07-2022 15:08