Eba Haberleri Ve Son Dakika Eba Haberleri

Eba Haberleri Ve Son Dakika Eba Haberleri

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kurulan bir içerik ağı olan EBA, online eğitimi mümkün kılan benzersiz bit teknolojidir. Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından dizayn edilen öğretici ve eğitici içerik ağı, öğretmen ve öğrenciler tarafından kullanılır.
Elektronik ortamda ders materyallerine ulaşarak teknolojiyi eğitim amacıyla kullanmaya olanak tanır. Gelişime açık olan EBA’da öğretmen ve öğrenciler hazırladıkları sunum ve ödevleri paylaşabilir, görüntülü ve yazılı olarak iletişim kurabilir. Bunun yanı sıra öğretmenler ve veliler EBA üzerinden eğitim içeriklerini kontrol ederek bilgi sahibi olabilir ve katı sağlayabilir.
Nitekim EBA girişi için sık sık internette arama yapılmaktadır. Öğrenciler EBA’ya T.C. kimlik numaraları öğretmenler ise MEBBİS ya da e-Devlet bilgilri ile giriş yapabilmektedir. EBA'nın Android ve İOS platformları için cep telefonu / tablet uygulamalaı da bulunmaktadır.

Eba Haberleri

EBA öğretmen seminerleri nasıl izlenir? EBA öğretmen seminerleri canlı yayın girişi...

Seminerlere katılmak isteyen öğretmenler EBA öğretmen seminerleri giriş ekranını araştırıyor. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer öğretmen seminerleri ile açıklamada bulunmuş ve ‘Öğretmenler okullara gelmeyecek, mesleki eğitimlerini online olarak alacak.’ demişti. Peki 2021 EBA öğretmen seminerleri nasıl izlenir? İşte EBA öğretmen seminerleri canlı yayın girişi...

Haber 17-11-21 13:58

Öğretmenleri yakından ilgilendiriyor! MEB'den uzaktan eğitim kararı

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı her derece ve türdeki eğitim kurumlarında görevli öğretmenlerin katılacağı mesleki çalışma programı, 15-19 Kasım'da uzaktan eğitim yoluyla gerçekleştirilecek.

Haber 13-11-21 22:12

Meslekler hakkında bilgi EBA'dan alınabilecek

Meslekler hakkında bilgi EBA'dan alınabilecek

Yurthaber 19-10-21 11:22

EBA destekli tabletlere olan ilgi azalmadı

Tablet satışları hala düşmedi. Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı bir süre önce yüzyüze eğitimin başlayacağını açıklamıştı. Yüzyüze eğitimin başlaması demek, uzaktan eğitimin büyük oranda bitmesi anlamını taşıyor. Peki bu durum tablet pazarına nasıl yansıyacak?

Haber 27-08-21 09:39

Bakan Selçuk duyurdu: Telafide yeni dönem başlıyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, telafi eğitim programında yeni dönem başladığını duyurdu. Telafi eğitim programı için TRT EBA'da hafta sonunda çeşitli içerikler yayınlanacağını söyleyen Bakan Selçuk, telafi programı ile öğrencilerin yeni eğitim-öğretim dönemine hazırlanabilmesinin amaçlandığını söyledi.

Haber 05-08-21 18:16

23 Nisan'da EBA TV'de ders var mı? Cuma günü EBA TV’de ders olacak mı?

Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu 23 Nisan Cuma günü için öğrenciler canlı ders programını kontrol ediyor. 8.ve 12.sınıflar dışında uzaktan eğitim süreciyle beraber Milli Eğitim Bakanlığı'nın EBA sistemi üzerinden online dersler devam ediyor.

Haber 22-04-21 11:58

19-25 Nisan EBA TV ders programı ve canlı ders saatleri

Milli Eğitim Bakanlığı'nın EBA sistemi üzerinden canlı yayınlar devam ediyor. EBA'da ilkokul, ortaokul, lise için ayrı ayrı platform bulunuyor. Haftanın ilk günü için EBA TV ve EBA online uygulamasından uzaktan eğitim ile ders alan öğrencilerin canlı ders saatleri ve ders programı yayınlandı.

Haber 19-04-21 16:36

19 Nisan EBA TV canlı ders programı | EBA TV ilkokul, ortaokul ve lise ders saatleri

MEB’in EBA üzerinden canlı ders yayınları sürüyor. 19 Nisan’da EBA'da ilkokul, ortaokul, lise için ayrı ayrı ders programı yayınlandı. Haftanın ilk günü için EBA TV ve EBA online uygulaması üzerinden uzaktan eğitim ile ders alan öğrencilerin canlı ders saatleri ve ders programı açıklandı.

Haber 19-04-21 10:26

Bakan Selçuk: İmkanları seferber ettik

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, salgın sürecinde uzaktan eğitimi çok başarılı yürüttüklerini belirterek, "Gerek kurduğumuz televizyon kanalları ile gerek öğrenci, öğretmen ve velilere EBA aracılığıyla sunduğumuz hizmetlerle gerek EBA destek noktalarımızla gerekse tablet bilgisayar ve basılı materyal dağıtımı gibi destekleyici malzemelerle elimizin erdiği gücümüzün yettiği her noktaya her öğrencimize devletimizin imkanlarını seferber ettik" dedi.

Haber 17-04-21 13:09

EBA TV haftalık canlı ders programı | 5 Nisan EBA TV ilkokul, ortaokul ve lise ders programı

Koronavirüs salgını sürecinde uzaktan eğitimin devam ettiği bu dönemlerde EBA TV üzerinden yapılan yayınlarla dersler işleniyor. İlkokul, ortaokul ve liselerin EBA TV ders programları ise haftalık olarak yayınlanıyor. 


Haber 05-04-21 09:08

Kırıkkale'de jandarma, öğrencilere çevre ve doğa bilinci eğitimi veriyor

Kırıkkale'de jandarma, öğrencilere çevre ve doğa bilinci eğitimi veriyor

Yurthaber 01-04-21 10:49
eba

Elazığ'da kamera karşısına geçen öğretmenler EBA için içerik üretiyor

Kentte görevli 20 öğretmen, Necip Güngör Kısaparmak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesindeki stüdyoda, Kovid-19 sürecinde birinci yılını geride bırakan uzaktan eğitim için muhasebe ve finansman, bilişim ve el sanatları teknolojilerinin de aralarında bulunduğu alanlarda çekimler yaptı - İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk: - "Ülkemizde şimdiye kadar 8 bin 700 civarında çekim yapıldı. Bunun 1025'i ilimizde gerçekleştirildi. İleriye dönük çekimler devam edecek"

Yurthaber 30-03-21 11:06

Elazığ'da kamera karşısına geçen öğretmenler EBA için içerik üretiyor

Kentte görevli 20 öğretmen, Necip Güngör Kısaparmak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesindeki stüdyoda, Kovid-19 sürecinde birinci yılını geride bırakan uzaktan eğitim için muhasebe ve finansman, bilişim ve el sanatları teknolojilerinin de aralarında bulunduğu alanlarda çekimler yaptı - İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk: - "Ülkemizde şimdiye kadar 8 bin 700 civarında çekim yapıldı. Bunun 1025'i ilimizde gerçekleştirildi. İleriye dönük çekimler devam edecek"

Yurthaber 30-03-21 11:06

EBA TV ders programı belli oldu | İşte 29 Mart ilkokul, ortaokul ve lise ders saatleri

İlkokul, ortaokul ve liseler için EBA TV üzerinden yapılan uzaktan eğitimde canlı ders saatleri belli oldu. 5, 6, 7, 9, 10, 11. sınıflar için EBA TV ders programı belli oldu. Koronavirüs salgını sebebiyle online yapılan 1, 2, 3, 4. sınıfların canlı ders saatleri de açıklandı.

Haber 29-03-21 09:31

TRT’te İstiklal Marşı’nın Kabulu ve Anma Günü kapsamında 19.21’de “Tek Ses Tek Yürek” yayını!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2021 yılını “Mehmet Akif ve İstiklal Marşı Yılı” olarak ilan etmesiyle birlikte TRT 12 Mart’a özel olarak bir yayın hazırladı.

Trend 12-03-21 14:19

9 Mart EBA ders programı yayınlandı! İşte EBA TV ders saatleri

Covid-19 salgını sebebiyle yaklaşık bir senedir derslerine uzaktan eğitimle devam eden öğrenciler için bir süredir EBA üzerinden eğitim veriliyordu. EBA üzerinden öğrenciler, videolar ile eğitim alıyor ve soru çözümleri gerçekleştirebiliyorlar. Video derslerin yanı sıra canlı ders yayınlarının da yapıldığı EBA, TRT üzerinden öğrencilere ulaşıyordu. Öğrenciler ise kendi ders programlarına göre EBA’ dan eğitimlerine devam ediyor. İşte 9 Mart EBA ders programı…

Haber 09-03-21 09:54

Emniyet'ten flaş EBA uyarısı: EBA adı kullanılarak dolandırıcılık yapılıyor

Emniyet Genel Müdürlüğü resmi internet sitesinden ve resmi Twitter hesabından EBA adı kullanılarak ücretsiz tablet dağıtımı yapıldığını belirten ve içeriğinde zararlı yazılım linkleri bulunan kısa mesajların gönderildiği ve vatandaşların mağdur edildiğine dair uyarıda bulundu. Kaynağı belli olmayan linklere tıklanmaması, bu tarz içeriklere itibar edilmemesi ve konunun en yakın kolluk birimine bildirilmesinin önem taşıdığı belirtildi.

Haber 05-03-21 18:39

İlkokul ve ortaokullarda yüz yüz eğitimin detayları

Covid-19 tedbirleri sebebiyle neredeyse 1 yıldır eğitim - öğretim, uzaktan eğitim yolu ile devam ediyordu. Öğrenciler, derslerini EBA üzerinden takip ediyordu. Milli Eğitim Bakanlığı, son açıklamasında ilkokul ve ortaokullarda yüz yüze eğitimin detayları hakkında bilgi verdi. Bakan Selçuk tarafından gönderilen genelgede yüz yüze eğitim hakkında merak edilen her şey cevaplandı.

Haber 03-03-21 10:24

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan yüz yüze sınav açıklaması: İşte yeni sınav tarihi!

Şubat ayında Covid – 19 tedbirleri sebebiyle online eğitimi EBA üzerinden sürdüren bütün ortaöğretim kurumlarında sınavların yüz yüze yapılacağı haber verilmişti. 1 Mart’ta lise sınavlarının yüz yüze başlaması düşünülüyordu ancak bu karar 1 Mart 2021 tarihinde yapılacak kabine toplantısının sonrasına ertelenmişti. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan yüz yüze sınav açıklaması: İşte yeni sınav tarihi…

Haber 02-03-21 13:18

MEB'in 'Yarıyıl Tatili Dönemi Mesleki Çalışma Programı' başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığının (MEB), "Yarıyıl Tatili Dönemi Mesleki Çalışma Programı" pazartesi günü başlıyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk saat 10.10'da öğretmenlere seslenecek.

Haber 07-02-21 22:20

Mardin'de internet kafeler öğrenciler için EBA destek noktasına dönüştürüldü

Mardin'de internet kafeler öğrenciler için EBA destek noktasına dönüştürüldü

Yurthaber 06-01-21 12:52

Muş'ta öğrencilere eğitim desteği

Muş'ta öğrencilere eğitim desteği

Yurthaber 18-12-20 11:28

Muş'ta öğrencilere eğitim desteği

Muş'ta öğrencilere eğitim desteği

Yurthaber 18-12-20 11:28

Uzaktan eğitime siber sapık engeli!

Koronavirüs önlemleri kapsamında öğrenciler eğitimlerine uzaktan devam ediyor. Zoom programı ile öğrenci isimleriyle derslere dahil olan siber sapıklarsa öğrencilerin eğitim almalarına izin vermiyor.

Haber 03-12-20 11:33

Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan öğretmenlere EBA mesajı: Salgın bitse de devam edecek

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Türkiye'nin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde eğitimde sağladığı başarının dünyanın takdirini topladığını bildirdi. EBA internet portalından öğretmenlere seslenen Bakan Selçuk, " TRT EBA kanalları yayın hayatına salgın bitse de devam edecek'' dedi.

Haber 16-11-20 11:18

Niğde Belediyesi uzaktan eğitime katılamayan öğrenciler için EBA sınıfı kurdu

Niğde Belediyesi uzaktan eğitime katılamayan öğrenciler için EBA sınıfı kurdu

Yurthaber 09-10-20 17:05

Yer: Muğla! Öğrenciler EBA'ya bağlanmak için dağa çıkıyorlar

Muğla’nın Seydikemer ilçesinde yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında Eğitim Bilişim Ağı (EBA) platformundan canlı yayınlanan dersleri dağda şebekenin çektiği noktada takip edebilen öğrenciler, internet sorununun giderilmesini bekliyor.

Haber 09-10-20 09:18

EBA tablet satışlarını arttırdı

Uzaktan eğitimin devam etmesi tablet satışlarını arttırdı. EBA yüzünden tablet satışlarında adeta patlama yaşandı.

Haber 08-10-20 12:36
eba

Mersin'de eski okul binaları EBA destek noktası oldu

Mersin'de eski okul binaları EBA destek noktası oldu

Yurthaber 07-10-20 17:17

Mersin'de eski okul binaları EBA destek noktası oldu

Mersin'de eski okul binaları EBA destek noktası oldu

Yurthaber 07-10-20 17:17

Kilis'te kurulan EBA destek noktaları eğitime katkı sağlıyor

Kilis'te kurulan EBA destek noktaları eğitime katkı sağlıyor

Yurthaber 07-10-20 09:31

Öğretmen aynı telefondan EBA'ya giren kardeşlere bilgisayarını verdi

Öğretmen aynı telefondan EBA'ya giren kardeşlere bilgisayarını verdi

Yurthaber 06-10-20 13:35

Köydeki öğrenciler ders için tepeye çıkıyor

Sivas merkeze bağlı Zengi köyünde yaşayan 40 öğrenci, derslere katılabilmek için 1 kilometre yürüyerek internetin çektiği tepeye çıkıyor.

Haber 05-10-20 17:57

Bakan Ziya Selçuk duyurdu! 'EBA sistemlerimiz KKTC'de de kurulacak'

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, dijital eğitim platformu EBA'nın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) de kurularak çok yakında erişime açılacağını açıkladı.

Haber 03-10-20 18:45

Öğrenciler 2500 rakımlı tepede EBA'ya bağlanıyor

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde bir grup köy öğrencisi, telefonların çektiği 2500 rakımlı tepeye çıkarak Eğitim Bilişim Ağı'na (EBA) bağlanıp ders işliyor.

Haber 02-10-20 23:39

Zonguldak'ta EBA destek noktası öğrencilerin ayağına gitti

Zonguldak'ta EBA destek noktası öğrencilerin ayağına gitti

Yurthaber 02-10-20 15:59

Türkülü gönderme! Zoom Zoom kurşunu değdi, bir EBA yedi beni

Türkiye genelinde uzaktan eğitim kapsamında başlatılan EBA ve Zoom uygulamaları öğrenci ve velilerin yanı sıra öğretmenlere de sorunlar oluşturuyor. Hatay'da ortaokul öğretmeni Nezahat Göztepe ise EBA ve Zoom uygulamalarında yaşanan bu bağlantı sorunlarına mesleki yeteneğiyle gönderme yaptı. Darbuka çalarak ve şarkı söyleyerek göndermede bulunan öğretmenin görüntüleri sosyal medyada kısa sürede büyük ilgi gördü.

Haber 01-10-20 11:02
eba

Yer: Hakkari! EBA'ya girebilmek için internetin çektiği ahırın damına çıkıyorlar

Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Sarıtaş köyünün Yemişli mezrasında yaşayan bir grup öğrenci, Eğitim Bilişim Ağı'na (EBA) bağlanmak için her gün köy dışında bulunan, cep telefonlarının çektiği internete erişimin sağlanabildiği ahırın damına çıkıyor. Öğrenciler kış gelmeden erişim sorununa çözüm bulunmasını istiyor.

Haber 30-09-20 20:11

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan EBA uyarısı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, EBA derslerinin ekran görüntülerinin alınması hakkında, “Sizlerden ricam, canlı derslerin ekran görüntülerini, kayıtlarını öğrencimizle bağı olmayan insanlarla paylaşmamanız” dedi.

Haber 29-09-20 20:42

Van'da EBA'ya erişim sağlayamayan 1000 öğrenciye tablet desteği

Van'da EBA'ya erişim sağlayamayan 1000 öğrenciye tablet desteği

Yurthaber 28-09-20 16:03

Ankara'da mevsimlik işçilerin çocuklarının eğitimi için otobüs tahsis edildi

Kahramankazan Belediyesince tahsis edilen, EBA mobil destek aracı olarak hizmete sunulan otobüsten 100 öğrenci yararlanacak

Yurthaber 25-09-20 13:37
eba

MEB'den EBA açıklaması: Siber saldırıya uğradık

Son dakika haberine dün EBA sisteminin geçici olarak çökmesine ilişkin Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "DDoS (Dağıtık Hizmet Engelleme) Saldırılarını İzleme Raporları'na göre söz konusu saatlerde birden fazla siber saldırı gerçekleştiği görülmüştür. Bu durumun erken farkına varılması ile anında gerçekleştirilen müdahaleler neticesinde 2 saat içerisinde EBA Platformu ve EBA Canlı Ders sistemi normal hizmet sunmaya devam etmiştir." denildi.

Haber 23-09-20 16:22

Sadece pencerenin önünde çeken internet ile EBA'ya giriyor

Amasya'nın Kızoğlu köyündeki 3. sınıf öğrencisi Boran'ın, pencere önünde ders dinlerken çekilen fotoğrafı karşısında duygulanan İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Coşkun, öğrenciye tablet hediye etti

Yurthaber 23-09-20 12:25

Gümüşhane'de 56 köyde EBA destek noktası kurulacak

Gümüşhane'de 56 köyde EBA destek noktası kurulacak

Yurthaber 22-09-20 17:59

EBA çöktü mü? EBA'ya giriş sıkıntısıyla ilgili Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, EBA TV'de yaşanan erişim sıkıntısı nedeniyle son dakika açıklamalarda bulundu.

Haber 22-09-20 11:38

Gezici tır, Hataylı öğrencilere uzaktan kesintisiz eğitim imkanı sunuyor

Hatay'da hayata geçirilen proje ile internet ve bilgisayara erişimi olmayan kırsal kesimdeki öğrenciler sınıfa dönüştürülen gezici tırda eğitim görüyor - Antakya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Alper Yıldırım: - "Biz internete ulaşmakta zorluk çeken öğrencilerimizin mahallelerine gidiyoruz. Bu konuda velilerden ve öğrencilerimizden çok sayıda olumlu dönüşler alıyoruz" - Öğrenci velisi Şerife Bozkurt: "Allah razı olsun yapanlardan. Çocuğum derslerine çalışma imkanı buldu"

Yurthaber 22-09-20 11:02

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: EBA Destek Noktalarımızın sayısı bugün itibarıyla 4080 oldu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğrenci ve öğretmenler için kurulan EBA Destek Noktaları'nın sayısını açıkladı.

Haber 14-09-20 21:10

Hatay'da Gezgin EBA Destek Noktası kırsaldaki öğrencilerle buluştu

Hatay'da "Gezgin EBA Destek Noktası" kırsaldaki öğrencilerle buluştu

Yurthaber 14-09-20 16:40

Manisa'da gezici EBA karavanı uzaktan eğitime katılamayan öğrencilere hizmet veriyor

Manisa'da gezici EBA karavanı uzaktan eğitime katılamayan öğrencilere hizmet veriyor

Yurthaber 11-09-20 09:46
eba