Fesleğen Haberleri

Hazımsızlığa anında çözüm! Tek malzeme ile hazımsızlıktan kurtulabilirsiniz

Hazımsızlık oldukça rahatsız edici olabiliyor. Genellikle akşam yemeklerinden sonra yaşanan hazımsızlık sorunu hareketlerin kısıtlanmasına neden olarak yaşam kalitesini düşürüyor. Evde hazımsızlık için etkili sonuç verecek yöntemler arıyorsanız fesleğenden yararlanabilirsiniz.

Haber 08-09-22 10:47

Siğil nasıl geçer diye düşünmeyin! Siğilleri geçirmenin çözümü basit

Siğil herkeste görülebilen cilt rahatsızlıklarındandır. Oldukça sık görülen siğiller geçmesi için çeşitli yöntemler aranmaktadır. Basit siğiller zamanla kendi kendine de iyileşme gösterebilir. Siğilleri daha hızlı geçirmek isteyenler doktora gitmelidir. Doğal çözümler de siğiller üzerinde etkili sonuçlar vermektedir.

Haber 01-09-22 14:08

Sütüm az geliyor diye üzülmeyin! Anne sütünü arttıracak besinler

Anne sütü bebeğin sağlığı için çok büyük önem taşımaktadır. Ancak gelen anne sütü miktarları kişiye göre değişiklik göstermektedir. Uzmanlar anne sütünü arttırmak için çeşitli gıdalar yenilmesini öneriyorlar. Anne sütü nasıl artar diye düşünüyorsanız bu gıdalar ile anne sütünü arttırabilirsiniz.

Kadin 16-08-22 16:26

Dışarıdan almaya son! Evde pesto sos tarifi, Pesto sos nasıl yapılır? Hangi malzemeler kullanılır? Nasıl saklanır?

Pesto sos mutfakta kullanılan en lezzetli soslar arasında bulunuyor. Seveni kadar sevmeyeni de çok olan pesto sosunu evde yaparak çok daha lezzetli hale getirebileceğinizi biliyor muydunuz? Bu tariften sonra dışarıdan pesto sos almak istemeyeceksiniz.

Yemek 15-08-22 16:23

Kalp çarpıntısı için doğal çözümler! Belirtileri nelerdir, neden olur, nasıl geçer?

Kalp sağlığı yaşam için oldukça önem taşımaktadır. Kalp sağlığını korumak ve düzenli olarak doktora görünmek gerekir. En sık rastlanan kalp rahatsızlıklarından olan kalp çarpıntısına iyi gelecek doğal çözümler için bu haberi okuyabilirsiniz.

Haber 10-08-22 14:28

Yalova'daki seralarda fesleğen mesaisi

Kentte yaz mevsiminde 25 dönüm alanda yıllık 1 milyon saksı fesleğen yetiştiriliyor

Yurthaber 31-07-22 13:08

Pesto sos nasıl yapılır? Pesto sos malzemeleri neler?

Pesto sos çam fıstığı, fesleğen ve parmesan peyniri karışımı ile elde ediliyor. Leziz sosların başında gelen pesto sosu evde kolayca hazırlayabilir ve uzun süre saklayabilirsiniz. Peki pesto sos nasıl yapılır? Pesto sos malzemeleri neler? İşte merak edilenler...

Yemek 06-07-22 22:49

Patatese çok yakışıyor! Evde kajun baharatı nasıl yapılır?

Yemeklerin içerisine katılan baharatlar yemeklerin lezzetlerini çok daha üst boyuta çıkarıyor. Her yemeğe uygun bir baharat mutlaka bulunuyor. Mutfakta genellikle tuz, karabiber gibi baharatlar kullanılsa da kajun baharatını da kesinlikle denemeniz gerekiyor. Patatesin lezzetine lezzet katan kajun baharatını evde kolayca yapabilirsiniz.

Yemek 17-05-22 15:56

Raf ömrünü kısaltıyor! Buzdolabında saklamamanız gereken 10 yiyecek

Yiyecekleri buzdolabında saklamaya alışkın olabilirsiniz. Ancak çoğu zaman bu depolama şekli ürünlerin raf ömrünü uzatmak yerine kısaltıyor. Tasarruf etmeyi düşünürken aslında daha büyük masraf çıkarttıklarını bilmeyenlere özel olarak buzdolabında saklanmaması gereken yiyeceklerin listesini hazırladık.

Yemek 02-06-21 17:49

Fesleğen: Faydaları nelerdir?

Ballıbabagiller familyasının bir üyesi olan fesleğen, keskin kokusu ve aroması ile bilinir. Koyu ve parlak yeşil yaprakları olan bu bitki tek yıllıktır ve ılıman iklime sahip bütün bölgelerde rahatlıkla yetişir.

Haber 24-06-20 10:53

Fesleğenin yararları nelerdir, fesleğen sos nasıl yapılır?

Nane, lavanta ve ada çayı ailesine ait olan fesleğen, hem süs hem de yemeklere lezzet veren bir bitkidir. Akdeniz mutfağında önemli bir yere sahip olan fesleğen, lezzetinin yanı sıra sağlığımız için de son derece faydalıdır. Fesleğenin yararları ve fesleğen sos yapımını sizler için hazırladık, buyursunlar.

Yemek 26-12-19 14:58