Göç Haberleri

İstanbul'dan göçün sebebi deprem mi? Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan 'Buralar güvenli' diyerek 24 ili sıradı: İstanbul için sözleri korkuttu

İstanbul'da cumhuriyet tarihinde ikinci kez nüfusta azalma yaşandı. Bazı uzmanlara göre bu azalmanın birinci sebebi ise deprem... Konuyla ilgili açıklamada bulunan Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan İstanbul'dan göç edenlerin doğru yerleşim bölgelerini seçmediğini söyledi. Dikkat çeken uyarılarda bulunan Ercan 24 ili işaret etti. Ercan, olası İstanbul depreminde en çok etkilenecek bölgeleri de sıralayarak, "Buralarda çaresizler oturuyor" dedi.

Haber 12-02-2024 17:04

Fiyatlar Miami ile yarışıyordu, o kentte rüzgar tersine döndü! Yeni rota Dubai ve Sırbistan: 1500 dolara...

Rusya ve Ukrayna savaşı sonrası bu iki ülkeden yoğun göç alan Antalya'daki yerleşik yabancı nüfusu, son 1 yılda 40 bin azaldı. Oturum izinlerinin uzatılmaması, yeni gelenlere izin verilmemesi, konut ve kira fiyatlarındaki yüksek artış nedeniyle Antalya'dan Dubai ve Sırbistan'a yoğun göç yaşanıyor. Konut fiyatları ve kiralarda da yüzde 15- 25 civarında düşüş başladı.

Finans 11-02-2024 10:06

İstanbul'da en çok nereli yaşıyor? Zirvenin sahibi 3 il değişmedi! İşte herkesin merak ettiği o liste...

TÜİK’in son açıklanan nüfus istatistiklerine göre İstanbul’da 15 milyon 56 bin 806 kişi ikamet ediyor. İstanbul nüfusuna kayıtlıların sayısı ise 2 milyon. Sivas'ta yaşayanlar İstanbul'daki Sivaslılardan az! Peki İstanbul'a en çok hangi kentlerden göç geldi?

Finans 09-02-2024 11:27

Balıkçıların beslediği pelikan Osman ile İbo bu sene göç etmedi

Tekirdağ'da Marmaraereğlisi ilçesinde balıkçıların beslenme alışkanlıklarına müdahalesi nedeniyle iki pelikan Afrika'ya giden kolonilerine katılmayıp ilçede kaldı.

Yurthaber 01-02-2024 11:44

Fahiş fiyat balonu patladı, iş yeri kiralarında düşüş başladı

Turizm kenti Antalya’da, Rusya-Ukrayna savaşı ve depremin ardından oluşan göç dalgasıyla kira fiyatları ciddi oranda yükseldi. Antalya Emlakçılar, Oto Galericileri ve İş Takipçileri Odası Başkanı İsmail Çağlar, yüksek fiyatlı kiralık dairelerin ardından, dükkan fiyatlarındaki balonun da patladığını söyledi.

Finans 21-01-2024 12:08

Göç İdaresi Başkanlığına bağlı Sınır Yönetimi Genel Müdürlüğü kuruldu

Göç İdaresi Başkanlığı bünyesinde kurulan Sınır Yönetimi Genel Müdürlüğü, sınır yönetimi ve güvenliğine yönelik yatırım ve projelere ilişkin iş ve işlemleri yürütecek, sınır yönetimi alanında kurumlar arası iletişim ve veri paylaşımına ilişkin altyapıyı oluşturacak.

Yurthaber 21-11-2023 10:21

SON DAKİKA | Bakan Yerlikaya duyurdu! Düzensiz göçle ilgili yeni uygulama: '1 Aralık'ta tüm Türkiye'de başlıyor'

Son dakika: İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, düzensiz göçle mücadeleye yönelik "1 Ekim'de Bursa, Adana, İzmir ve Ankara'da Mobil Göç Noktası Uygulamasına başlıyoruz. 1 Kasım'da bu araç sayısını 153'e çıkarıyoruz ve 30 büyükşehirde aynı anda başlıyoruz, 1 Aralık'ta tüm Türkiye'de uygulama başlayacak" açıklamasını yaptı.

Haber 27-09-2023 12:00

İstanbul'dan kaçış! TÜİK son rakamları paylaştı, en az göç veren ve en az göç alan iller dikkat çekti

Koronavirüs, yüksek kira artışları, nüfus kalabalığı, işsizlik, deprem riski derken; büyükşehirlerden kaçış başladı. Türkiye İstatistik Kurumu'nun açıkladığı İç Göç İstatistikleri'ne göre 2022 yılında büyükşehirlerde nüfusun azalmaya başladığı belirlendi. 418 bin 82 kişi ile İstanbul en çok göç veren il olurken, megakenti 161 bin 912 kişi ile Ankara ve 107 bin 312 kişi ile İzmir takip etti. En az göç veren il ise Tunceli oldu.

Haber 14-08-2023 13:49

Husumetlileriyle tartışınca o ilçeye göç etmişti! 2 yıl sonra korkunç olay...

Mersin'in Tarsus ilçesine 2 yıl önce ailesi ile göç eden 31 yaşındaki Yavuz Kazan, kaçtığı husumetlilerinin silahlı saldırısında hayatını kaybetti. Polisin, olay sonrası kaçan şüphelileri aradığı öğrenildi.

Haber 07-07-2023 12:31

Samsun'daki yabancı nüfusu yüzde 39 azaldı

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, geçen yıl şubat ayında 48 bin 140 olan ildeki yabancı sayısının bugün 29 bin 400'e gerilediğini söyledi.

Yurthaber 14-06-2023 14:35

Ve seçim göçü başladı! Biletler şimdiden tükendi: Otogarlar, tren garları ve havalimanları doldu taştı

Türkiye, pazar günü yapılacak seçimlere odaklandı. Seçime az bir süre kala seçim göçü de başladı. Otogarlar doldu taştı. Hafta sonu için otobüs, tren ve uçak biletlerinin hepsi şimdiden tükendi. Büyük depremlerin ardından birçok seçmen de şehir değiştirmişti. Onlar da seçim için memleketlerine dönmeye başladı. Depremzedelerin biletlerini AFAD ücretsiz olarak karşılarken, özellikle hafta sonu büyükşehirlerden Anadolu'ya yoğun bir seyahat trafiği bekleniyor.

Haber 12-05-2023 07:22

İstanbul'dan en çok göç alan iller: Eskişehir, Samsun ve Sakarya

Deprem sonrası İstanbul’daki göç hareketinin çıktıları paylaşıldı. Özel bir taşımacılık şirketinin kendi istatistiklerinden yola çıkarak hazırladığı raporda deprem sonrası ilk 30 gün 2022’nin aynı dönemi ile karşılaştırıldı. Buna göre Orta ve Doğu Karadeniz şehirlerine taşınma taleplerinin arttığı kaydedilirken, en çok göç edilmek istenen il ise Samsun oldu.

Haber 28-04-2023 15:07

Baharın müjdecisi leylekler Ağrı'daki yuvalarına gelmeye başladı

Sonbaharda sıcak bölgelere göç eden leylekler, havanın ısınmasıyla Ağrı'daki yuvalarına dönmeye başladı.

Yurthaber 27-03-2023 14:08

Avrupa Hun Devleti kurucusu, hükümdarları, özellikleri, bayrağı ve haritası nedir? Avrupa Hun devleti ile ilgili bilgiler nelerdir?

Dünya tarihinde önemli rol oynayan Avrupa Hun Devleti, farklı göçler sonrası kurulmasıyla dikkat çeker. Türklerin Avrupa bölgesinde kurduğu ilk devlet olma özelliğine de sahiptir. Türk tarihi bakımından önemli olmasıyla ön plana çıkan Avrupa Hun Devleti, siyasi ve askeri gücüyle birçok devlete örnek olmuştur. Peki, Avrupa Hun Devleti hükümdarları kimlerdir?

Egitim 10-03-2023 16:48

Adıyaman'da bina güvenliği termal ve gece görüşlü donanıma sahip jandarmaya emanet

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerden etkilenen Adıyaman'da sahiplerinin girmediği binalar, jandarma ekiplerince gece görüşlü kameralarla denetleniyor.

Yurthaber 08-03-2023 14:31

Haritaya bakıp 'Burası daha az koyu' diyerek... Depremden sonra göçe dikkat çekti! 'Her tarafı birbirinden tehlikeli' sözleriyle açıkladı

Depremin ardından vatandaşlarda deprem tedirginliği arttı ve göç ihtimali ortaya çıktı. Göç hareketliliğine dikkat çeken Prof. Dr. Süleyman Pampal, “Türkiye’de deprem tehlikesi olmayan santimetrekare yok” dedi. Ülkenin tamamının yüksek deprem tehlikesi altında olduğunu söyleyen Pampal, Ankara’nın İstanbul’dan daha az tehlikeli olmadığını belirterek “Vatandaşlarımız başka yerlere göçme yerine bulundukları yerleri, binaları depreme dayanıklı hale getirerek yaşamak durumunda" ifadelerini kullandı.

Haber 08-03-2023 12:11

'600 bin Suriyeli İstanbul'a getirildi' iddiası! Göç İdaresi Başkanlığından açıklama geldi

Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası yıkıma uğrayan bölgelerden 600 bin Suriyelinin İstanbul'a götürüldüğü iddialarına ilişkin İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığından açıklama geldi. Başkanlıktan yapılan açıklamada, iddiaların gerçek dışı olduğuna vurgu yapılarak, "Bu ülkeye en iyi şekilde hizmet eden mesai arkadaşlarımızı ve Başkanlığımızı zan altında bırakan gerçek dışı ifadeleri de kabul etmiyoruz." denildi.

Haber 01-03-2023 20:42

İstanbul'dan deprem göçü... Talep patladı! Edirne'ye taşınıyorlar

Kahramanmaraş merkezli deprem felaketi sonrası gözler olası İstanbul depremine çevrildi. Deprem endişesi yaşayan İstanbullular ise alternatif yollar aramaya yöneldi. Çok sayıda İstanbullu, deprem riski az olarak açıklanan Edirne’nin zemini kayalıklardan oluşan köylerine taşınıyor. Bölgede çalışan emlakçılar, son haftalarda yoğun talep olduğunu ve fahiş fiyatın önüne geçmeye çalıştıklarını belirtiyor. İşte detaylar...

Haber 27-02-2023 14:58

Deprem sonrası İstanbul içi göç başladı! O ilçelerden kaçıyorlar... İşte en güvenli ilçeler

40 binden fazla vatandaşın hayatını kaybettiği Kahramanmaraş depremi sonrası İstanbulluların korkuları daha da arttı. Beklenen Marmara depreminde evlerinin yıkılmasından endişe eden İstanbullular, kent içi göçe başladı. İstanbullular, güvenli olduklarını düşündükleri ilçelere taşınırken, emlakçılara talepler de arttı. Peki, İstanbul'da en çok hangi ilçeler güvenli, hangi ilçeler riskli? En çok hangi ilçelere talep var? İşte tüm detaylar...

Haber 24-02-2023 08:01

Suriye'den Türkiye'ye yeni göç dalgası iddiaları gündem olmuştu! Göç İdaresi Başkanlığı'ndan yalanlama geldi

Suriye'den Türkiye'ye yönelik yeni göç dalgası olduğuna ilişkin iddialar son günlerde gündem olmuştu. Konuyla ilgili İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı'ndan açıklama geldi. Yapılan açıklamada "Dolaşıma sokulan paylaşımlar yalan ve hayal ürünüdür" denildi.

Haber 12-02-2023 22:09

Üniversite öğrencileri için 'Göç Bilgilendirme Programı' gerçekleştirildi

Türkiye Cumhuriyeti İzmir Valililiği İl Göç İdaresi Müdürlüğü Uzmanları tarafından 21 Aralık Çarşamba günü, 9 Eylül Üniversitesi’nde “Göç Bilgilendirme Programı” gerçekleştirildi.

Haber 22-12-2022 17:13

Bir kent İstanbul'la yarışıyor! 'Acil planlama yapılmalı' diyerek duyurdu: '600 bin TL olan bir daire, 5 milyonun üzerine çıktı'

Uzman isimler, pandemi ve Rusya-Ukrayna arasındaki savaş gibi krizlerin Antalya'yı etkilediğini belirterek, "Antalya sinyal veriyor. Özellikle hayat pahalılığı, konuta erişilebilirlik açısından İstanbul'la yarışıyor. Planlama açısından çok ciddi müdahaleler yapılmazsa, burada yaşayan kesimlerin bir grubu konuta erişemeyecek" dedi.

Haber 13-11-2022 15:41

Adını kaşığa benzeyen gagasından alan kaşıkgaga, mola verdiği Iğdır'da görüntülendi

Adını kaşığa benzeyen gagasından alan kaşıkgaga ördeği, güneye göç etmek üzere mola verdiği Iğdır'daki sulak alanda beslenirken kameralara yansıdı.

Haber 02-11-2022 14:10

Kocaeli'de 60 düzensiz göçmen sınır dışı edildi

Kocaeli'de 60 düzensiz göçmen sınır dışı edildi

Yurthaber 29-09-2022 21:11

Ulusal Entegre Sınır Yönetimi Stratejisinin Hazırlanması konferansta ele alındı

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı: - "2016'dan bu yana sınırlarımızda engellenen düzensiz göçmen sayısı 2 milyon 683 bin 310 oldu"

Yurthaber 29-09-2022 17:11

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Denizli'de basın toplantısı düzenledi: (2)

"(Yunanistan'ın silahsızlandırılmış adaların statüsünü ihlal etmesi) Biz de elimiz kolumuz bağlı kalmayız, biz de gerekli tedbirleri alacağız" - "ABD, biliyorsunuz, tarafsızlık politikasını bozarak son zamanlarda Yunanistan'ın lehine adımlar atıyor, geçmişte denge politikası izliyordu. Ayrıca Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'ne yönelik silah ambargosunu bir yıllığına kaldırdı. Dolayısıyla garantör ülke olarak biz de inşallah Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne gerekli takviyeleri de yapacağız"

Yurthaber 29-09-2022 13:06

Huzur Operasyonunda 1441 düzensiz göçmen yakalandı

"Huzur Operasyonu"nda 1441 düzensiz göçmen yakalandı

Yurthaber 23-09-2022 10:44

Irak'taki siyasi krizi işaret ederek uyardı! Türkiye yeni bir göç dalgası ile karşı karşıya kalabilir

Irak’taki siyasi kriz, Rusya-Ukrayna savaşı ve Çin-Tayvan geriliminden sonra dünyanın odağındaki gelişmeler arasında yerini aldı. Her saat yeni gelişmeler yaşanırken Yeniden Refah Partisi’nden, bir iç çatışma halinde, Türkiye’nin bölgeden gelebilecek bir göç dalgasıyla karşı karşıya kalabileceği uyarısı geldi. Genel Başkan Yardımcısı, ABD'nin Suriye'de olduğu gibi Irak'ta karışıklık çıkaracak adımlar attığına işaret etti. Peki, Irak’ta neler oluyor ve bunların Türkiye’ye yansıması olacak mı?

Haber 30-08-2022 16:54

Güneye göçen leylekler Tekirdağ semalarında

Güneye göçen leylekler Tekirdağ semalarında

Yurthaber 25-08-2022 12:52

İstanbul'dan büyük göç: Rakamlar ortaya çıktı! Son 3 yılda...

Türkiye'nin her yerinden en fazla göç alan illerin başında gelen İstanbul’da tersine göç başladı. İBB verilerinden derlenen bilgilere göre, son 3 yılda 10 bin hane kentten göç etti. İlçeler bazında son üç yılda; Esenyurt’ta 1035, Bağcılarda 984, Küçükçekmece’de 780, Bahçelievler’de 624 ve Esenler’de 565 haneden tersine göç için belediyeye başvuru yapıldı. İşte detaylar...

Haber 21-08-2022 09:56

Kaş'ta Gömbe Yörük Şenliği düzenlendi

Kaş'ta Gömbe Yörük Şenliği düzenlendi

Yurthaber 15-08-2022 14:34

ABD'deki Yağlıdereliler akaryakıt istasyonu ve restoran sektöründe etkin

Giresun'un Yağlıdere ilçesinden 1970'li yıllardan itibaren ABD'ye başlayan göç ile sayıları yaklaşık 30 bine ulaşan Yağlıdereliler, New York, New Jersey ve Massachusetts'te yoğunluk gösteriyor - Yağlıdere Belediye Başkanı Yaşar İbaş: - "Amerika'daki vatandaşlarımızın yaklaşık yüzde 70'i şu an işveren pozisyonunda. New York Long Island tarafında akaryakıt istasyonlarının çok büyük bir kısmı Yağlıdereliler tarafından işletilir"

Yurthaber 09-08-2022 11:05

Mübadillerin torunları dedelerinin anılarıyla yaşıyor

Üçüncü kuşak mübadil torunu ve Lozan Mübadelesi Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Arif Ümit İşler: - "Birinci kuşak tutunmaya çalıştı. İkinci kuşak mücadele etti, yaşamı kurtardı. Üçüncü kuşak bizlere de bunun hikayesi kaldı" - Bursa Lozan Mübadeleleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ali Korkut: - "Mustafa Kemal Atatürk, Lozan Antlaşması'nı yaparak kendi neslini, ırkını, Müslümanları oradan buraya getirmekle çok doğru bir karar verdi"

Yurthaber 23-07-2022 12:04

Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ, Hatay'da konuştu:

"Ottowa Sözleşmesi'nden çekileceğiz. Bakın Ottowa Sözleşmesi'ni kabul eden birçok ülke var ama bu ülkelerin hiçbirisi Türkiye gibi bir geçiş ülkesi değil”

Yurthaber 28-06-2022 00:46

Kilis'te 1. Göç Çalışmaları Sempozyumu başladı

Kilis'te 1. Göç Çalışmaları Sempozyumu başladı

Yurthaber 22-06-2022 15:40

Iğdır'dan 103 Afgan düzensiz göçmen daha ülkelerine gönderildi

Bu yıl yurt genelinde ülkesine gönderilen düzensiz göçmen sayısı 38 bin 257'ye ulaştı - Yıl boyunca güney ve doğu sınırlarında yapılan denetimlerde 162 bin 874 yabancının yasa dışı yollarla ülkeye girişi engellendi

Yurthaber 15-06-2022 09:47

Iğdır'da 9 günde 1237 Afganistanlı göçmen ülkelerine gönderildi

Bu yıl yurt genelinde ülkesine gönderilen düzensiz göçmen sayısı 37 bin 121'e ulaştı

Yurthaber 13-06-2022 10:22

YPG/PKK baskısından kaçıp Hatay'a sığınan Münbiçliler vatanlarına dönmek istiyor

Hüseyin Alkoud: - "İki erkek kardeşim şu an Münbiç'te ve 8 yıldır haber alamıyoruz. İnşallah Münbiç'in terörden temizlenmesiyle topraklarımıza dönmek istiyoruz" - Ahmet Hüseyin: - "Ben ve ailem teröristler yüzünden Münbiç'ten ayrıldık, elbette orası huzur bulduğunda oraya dönmeyi çok istiyoruz"

Yurthaber 12-06-2022 11:11

İçişleri Bakanı Soylu, ülkesine geri dönen Suriyeli sayısını açıkladı:

"503 bin 150 Suriyeli kardeşimiz, ülkesine gönüllü olarak geri döndü" - "Suriye'nin kuzeyinde belirlenen 259 noktada, toplam 59 bin 679 briket ev tamamlandı"

Yurthaber 01-06-2022 14:08

Göçlerin tanığı eski Edirne Tren Garı'ndaki resim sergisinde göç anlatıldı

Göçlerin tanığı eski Edirne Tren Garı'ndaki resim sergisinde "göç" anlatıldı

Yurthaber 01-06-2022 11:44

İçişleri Bakanı Soylu, valilerle göç ve metamfetamin konularını görüştü

İçişleri Bakanı Soylu, valilerle "göç ve metamfetamin" konularını görüştü

Yurthaber 19-05-2022 21:26

Ümraniye Belediyesi göç yolundaki leylekleri aç bırakmadı

Ümraniye Belediyesi göç yolundaki leylekleri aç bırakmadı

Yurthaber 20-03-2022 16:42

Ukraynalı anne, savaşı oyun sanan kızıyla Antalya'ya kardeşinin yanına sığındı

Kızıyla önce Romanya ve Avusturya'ya geçen ardından da Türkiye'ye gelen Ukraynalı anne, ülkesi için düzenlenen kampanyalara yardım ediyor - Antalya'da kız kardeşinin yanına yerleşen Galina Karavaieva: - "Kızım sığınağa koşmamızı ve sokaklardaki tankları önceleri oyun sanıyordu. Sonra bizim yüzümüzdeki korkuyu görünce o da korkmaya başladı ve durumu anlattık"

Yurthaber 16-03-2022 11:13

14 yıllık yaşamında 2 kez göç etmek zorunda kaldı

Ukrayna'dan Edirne'ye gelen Kırım Türkü Evelina Kurtseitova: - "Ben 14 yaşındayım ve bu benim ikinci göçüm. 2014 yılında Kırım'dan Kiev'e göç etmek zorunda kalmıştık. Şimdi de Türkiye'ye geldik"

Yurthaber 12-03-2022 11:05

Yetenekli Göçmenler/Yüksek Nitelikler ve Ekonomik Kalkınma Çalıştayı İstanbul'da yapıldı

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı: - "Etrafımızda oluşmuş, birileri tarafından bilerek teşvik edilmekte olan 'kalıcı istikrarsızlıklar' bizi hep göç dalgasıyla yüzleşmeye mecbur bıraktı" - IMRA Derneği Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Doç. Dr. Sare Aydın: - "Bugün 'mülteci sorunu' diye genelleştirdiğimiz meselenin arka planında büyük bir dram, acı bir hikaye var. Sahile vuran minik cesetler, bu sorunun artık daha fazla görmezden gelinmeyeceğini tüm dünyaya göstermiştir"

Yurthaber 21-02-2022 15:41

Son dakika: İnsanlık tarihini değiştirdi... Tam 1,5 milyon yıllık!

Son dakika... İnsanlık tarihini derinden etkileyecek yeni bir bilimsel çalışma yapıldı. İsrail'de 1,5 milyon yıllık bir insan omuru bulundu. Bilim insanları tarafından yapılan çalışmaya göre, insanların ilk atalarının Afrika'dan Avrasya'ya dalgalar halinde göç ettiği tespit edildi. Yeni keşifle insanlık tarihinin bilinmeyenleri ortaya çıktı. İşte haberin detayları...

Haber 04-02-2022 09:42

Türkiye'nin en güneyindeki sulak alanda 291 kuş türü kayıt altına alındı

Kuş gözlemcisi Emin Yoğurtcuoğlu: - "Mileyha'da her gün değişen kuş popülasyonu ve türleri bize buranın ne kadar önemli bir konaklama sahası olduğunu gösteriyor" - "Burası gerçekten vazgeçilmez bir han ve bu kuşlar da kervansaraydaki yolcular"

Yurthaber 01-02-2022 11:58

Kuşların 2 bin kilometrelik göç yolculuğu İzmir Kuş Cenneti'nde tamamlandı

Havaların soğumasıyla Avrupa'dan güneye kanat çırpan 35 su kuşu türü, kışlamak için Gediz Deltası Sulak Alanına geldi - İzmir Kuş Cenneti Saha Sorumlu Mühendisi Celal Murat Aslanapa: - "Türkiye, Avrupa'dan ve Asya'dan Afrika'ya göç eden kuşlar için köprü vazifesi görüyor"

Yurthaber 02-01-2022 11:05

Erzurum'da 14 ilin valisi düzensiz göçle mücadeleyi görüştü

Erzurum Valisi Okay Memiş: - "Batı'nın, Yunanlıların botu silahla batırıp onların ölümüne göz yumması gibi bir perspektifle hareket etmemiz söz konusu değil. Ama tedbirli de olmak durumundayız. Dünyada Türkiye Cumhuriyeti Devleti kadar milyonlarca insanı bir şekilde barındıran başka devlet yok. Bunu da görmek lazım"

Yurthaber 16-12-2021 13:06