Gurbetçi Haberleri

Afyonkarahisar'da yaz sezonu gurbetçi yoğunluğuyla geçti

Zafer Turistik Otelciler ve İşletmecileri Derneği Başkanı Ali Gümüşhan: - "Yaz konaklamasının yüzde 70'i gurbetçi vatandaşlardı. Gelen gurbetçiler yanlarında yabancı arkadaşlarını da getiriyor. Bizim için çok önemli çünkü gelen yabancı misafirler burada memnun oldukları zaman seneye onlar da arkadaşlarını getirecek. Bu artarak devam edecektir"

Yurthaber 20-09-22 11:14

Almanya'dan kesin dönüş yapan gurbetçinin Türkiye'de acı sonu! Yardıma koştular ama...

Tunceli’nin Mazgirt ilçesine bağlı Ataçınarı köyünde, evinin otoparkının kapısını kapatmak için indiği otomobilini, aniden hareket edince durdurmaya çalışan Nursel Sever Yıldırım (61), aracın altında kalıp, yaşamını yitirdi. Yıldırım’ın, Almanya’da işçi olarak çalışıp emekli olduktan sonra bir süre önce memleketi Tunceli’ye dönüş yaptığı ve çiftçilik yapmaya başladığı belirtildi.

Haber 07-09-22 16:50

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Efkan Ala Kapıkule'de gurbetçilerle görüştü

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Efkan Ala Kapıkule'de gurbetçilerle görüştü

Yurthaber 04-09-22 17:34

85 yaşındaki gurbetçi hayatının şokunu yaşadı! 3 milyon lirası uçtu...

Almanya'nın Frankfurt şehrinde yaşayan 85 yaşındaki gurbetçi Kamil Cömert’in Tekirdağ’ın Kapaklı ilçesinde bulunan ve yaklaşık değeri 3 milyon TL olan 550 metrekare arsası geçtiğimiz hafta sahte kimlikle düzenlenen vekaletle Kapaklı’da inşaat işiyle uğraşan bir müteahhit firmaya satıldı.

Haber 30-08-22 20:47

Pazarcık esnafı, yazın yurt dışındaki hemşehrilerinin yolunu gözlüyor

Pazarcık Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Yardımcısı Mehmet Yavuz Atmaca: - "Dünyanın her yerinden gurbetçilerimiz geliyor, hepsi de Pazarcık sevdalısı. Şu an Pazarcık'ta 70-80 bin civarında gurbetçinin olduğunu söyleyebilirim" - "Esnaf yoğun, coşkulu günler geçiyor. Gurbetçiler burada yurt dışına götüreceği eşyaları tedarik ediyor. Yani her şekilde her esnafa doğrudan ya da dolaylı olarak çok güzel katkıda bulunuyorlar"

Yurthaber 27-08-22 12:38

Dönüş yapan gurbetçiler sınır kapılarında yoğunluk oluşturdu

Dönüş yapan gurbetçiler sınır kapılarında yoğunluk oluşturdu

Yurthaber 26-08-22 22:22

Gelirken sevinç, giderken hüzün! Dönüş yolundaki gurbetçi: Gidesimiz yok ama mecbur

Tatil için ülkelerinde gelen gurbetçiler Avrupa'ya dönüş için Kapıkule Sınır Kapısı'nda beklemeye başladı. Anavatandan dönüşün hüznünü yaşayan Ali Çalık, Hüzün çok, gidesimiz yok ama mecbur. Ama yine döneceğiz. 11 ayın geçmesini bekliyoruz" derken, başka bir gurbetçi, ''Tatil iyi geçti ama gümrük kötü geçti. Saat 09.00'dan beri bekliyoruz. Duygular kötü ama elde olacak bir şey yok, mecbur. Girerken çok mutlu hissediyoruz ama çıkarken üzüntülü'' ifadelerini kullandı.

Haber 25-08-22 16:08

Çeşme'ye gurbetçi ilgisi turizmcileri memnun etti

Çeşme Turistik Otelciler Birliği Başkanı Yakup Demir: - "Biz bu yılki doluluğumuzu gurbetçilerimize borçluyuz"

Yurthaber 24-08-22 12:37

Muşlu gurbetçiler tatil için geldikleri köylerinde memleket hasreti gideriyor

Muş'un Varto ilçesine bağlı Onpınar köyünün hane sayısı, yaşadıkları ülkelerden yaz tatilini geçirmek için memleketlerine dönen gurbetçilerle 60'tan 200'e çıkıyor - Fransa'da gelen Hasan Özdeniz: - "Fransa'dan buraya kara yolu ile 4 günde geldik. Bu yolu çok heyecanlı ve sevinçli geliyoruz ama giderken de üzülüyoruz. Yol uzadıkça uzuyor"

Yurthaber 19-08-22 11:18

Gurbetçilerin hüzünlü dönüşü! 'Vatanımızı bırakmak istemiyoruz ama gitmek zorundayız'

Yıllık izinlerinin bitmesiyle Avrupa'ya dönmeye başlayan gurbetçiler sınırdan kalpleri buruk ayrılıyor. Gurbetçilerden biri, ''Vatanımızı, ülkemizi, bayrağımızı bırakmak istemiyoruz ama gurbete yaşadığımız yere gitmek zorundayız. Onun bir burukluğu var'' derken bir diğeri, ''Döndükten 2-3 ay sonra Türkiye özlemi başlıyor'' ifadeleri kullandı.

Haber 19-08-22 09:36

Kuşadası Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü, komşu kavgasında yaşamını yitirdi

Kuşadası Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü, komşu kavgasında yaşamını yitirdi

Yurthaber 11-08-22 21:25

Arabalı tren ile gurbete rahat dönüş

Baba ocağındaki tatillerinin ardından Edirne Garı'nda araçlarını vagona yükleyip kompartımanlara geçerek dönüş yoluna koyulan gurbetçiler, yorulmadan yolculuğun keyfini çıkarıyor - Almanya'ya arabalı trenle dönen Mehmet Özmen: - "Kara yolunda sürekli direksiyon sallıyorsun. Tek şoför olunca daha zor oluyor, insanın uykusu geliyor ama trenle döndüğümüz zaman istediğimiz zaman yatıp uyuyoruz istediğimiz zaman dinleniyoruz, rahat oluyor"

Yurthaber 11-08-22 11:17

Hataylı gurbetçiler yazın baba ocağı mahallelerinin nüfusunu 5'e katlıyor

Altınözü ilçesindeki Sarılar Mahallesi, yaz aylarında yurt dışından baba ocağına gelenlerle en hareketli günlerini yaşıyor - Gurbetçilerden Nedim Serttaşoğlu: - "Her yaz mahalleme gelirim, bundan vazgeçmem. Buranın havası, insanları, sevgisi her şeyi başka"

Yurthaber 11-08-22 11:08

Sokak röportajındaki gurbetçi olay oldu: Cebinden 50 Euro çıkartıp böyle konuştu: Sen 1 haftada ben 1 saate kazanıyorum, kral gibi burada harcıyorum

Sokak röportajındaki bir vatandaş ile gurbetçinin yaşadığı polemik gündem oldu. Hollanda'dan geldiğini söyleyen gurbetçi, cebinden çıkardığı 50 Euro'yu gösterip "Sen bunun için bir hafta çalışıyorsun ben bunu 1 saatte alıyorum" dedi. Gurbetçi vatandaş, burada bozdurduğu parayla krallar gibi yaşadığını da sözlerine ekledi.

Haber 11-08-22 10:11

Karakoçan'ın nüfusu yazın gurbetçilerle 3 katı aşıyor

Almanya, Hollanda ve Belçika gibi Avrupa ülkelerinde yaşayan Karakoçanlılar, yaz tatilini memleketlerinde geçiriyor - Karakoçan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hayrettin Bal: - "Normalde 14 bin olan nüfusumuz 45 bin civarında oluyor. Yaz aylarında düğün, inşaat, hayvancılık sektöründe canlanma oluyor"

Yurthaber 10-08-22 11:07

ABD'deki Yağlıdereliler akaryakıt istasyonu ve restoran sektöründe etkin

Giresun'un Yağlıdere ilçesinden 1970'li yıllardan itibaren ABD'ye başlayan göç ile sayıları yaklaşık 30 bine ulaşan Yağlıdereliler, New York, New Jersey ve Massachusetts'te yoğunluk gösteriyor - Yağlıdere Belediye Başkanı Yaşar İbaş: - "Amerika'daki vatandaşlarımızın yaklaşık yüzde 70'i şu an işveren pozisyonunda. New York Long Island tarafında akaryakıt istasyonlarının çok büyük bir kısmı Yağlıdereliler tarafından işletilir"

Yurthaber 09-08-22 11:05

Yozgat'tan Fransa'ya giden Belekcehanlıların çoğunluğu Beziers'de yaşıyor

Fransa'da yaşayan Belekcehanlılar, yaz tatili için geldikleri 2 bin 184 nüfuslu beldelerini hareketlendiriyor - Gurbetçilerden Mevlüt Eker: - "Orada çalışıyor, burada tatil yapıyoruz. Akrabaları ziyaret ediyoruz, hasret gideriyoruz, oraya gittiğimizde burası aklımızdan çıkmıyor"

Yurthaber 07-08-22 11:05

Gurbetçisi fazla olan Yukarıöz, Çankırı'da Küçük Paris olarak adlandırılıyor

Yukarıöz köyü sakinlerinden Ömer Karaca: - "Buranın nüfusunun yaz aylarında 7 bine kadar çıktığı oluyor, kış aylarında da bine düşer nüfusu. Yaz aylarında araba park edecek yer bulamazsınız"

Yurthaber 06-08-22 11:03

Aksaray'da otomobil direğe çarptı, 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı

Aksaray'da otomobil direğe çarptı, 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı

Yurthaber 05-08-22 15:24

Can dostuyla gurbet yolculuğu yapıyor

"Max" adını verdiği köpeğiyle Almanya'nın Bonn şehrine giden Bünyamin Berkiden: -"Tatillerde sevmek için köpek sahiplenip tatil bitince sokağa bırakmak doğru değil. Üzülüyoruz, onları bir oyuncak olarak görmemek lazım"

Yurthaber 05-08-22 12:34

Süryani gurbetçilerin yaz aylarında buluşma noktası: Midyat

Başta Almanya olmak üzere İsviçre, İsveç ve diğer Avrupa ülkeleri ile Lübnan'da yaşayan Süryaniler, yaz tatillerini kilometrelerce yol katederek geldikleri memleketleri Mardin'in Midyat ilçesinde geçiriyor - Midyat'ta özellikle Bagok Dağı kırsalındaki Elbeğendi, Yemişli, Taşköy ve Üçköy mahallerinde inşa ettikleri evler ile kilise ve manastırların misafirhanelerinde kalan Süryaniler, eş, dost, akrabalarıyla hasret gideriyor, Süryanice konuşuyor, kültürlerini yaşatıyor

Yurthaber 05-08-22 11:36

Ailesinin okumasına izin vermediği gurbetçi kadın 60 yaşında şiir kitabı yazdı

Belçika'ya 16 yaşında gelin gidince şiir yazmak içinde ukde kalan Fatma Aydın, son yıllarda kaleme aldığı şiirlerden oluşan kitabının geliriyle de hayır işleri yapıyor - Fatma Aydın: - "Belçika'da 200 kitabı kapı kapı dolaşarak sattım. Berlin'de mağazalara gittim, bazı yerlerden kovuldum, PKK'lılarmış, 'Türk askeri için satıyorum' deyince tepkiler aldım. Elde ettiğim parayı üstüne ekleyerek şehitler derneğine bağışladım. Afganistan ve Pakistan'da da kitabın geliriyle su kuyuları açtırdım"

Yurthaber 30-07-22 11:24

Gurbetçiler dönüş yoluna geçti! 'Avrupa bildiğiniz gibi değil, halinize şükredin'

Avrupa ülkelerinde yaşayan ve yıllık izinlerini anavatan Türkiye'de geçiren gurbetçiler, dönüş yolculuğuna başladı. Türkiye'den ayrılan Enver Kutlu, "Türkiye'de yaşayan vatandaşlarımız hallerine şükretsinler. Avrupa onların bildiği gibi Avrupa değil. Önce vatan" dedi.

Haber 29-07-22 10:13

Gurbetçiler Sivas ve Kayseri'de esnafı sevindirdi

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil: - "İşlerin gurbetçilerden dolayı artması esnaf ve sanatkarın yüzünü güldürdü. Gerçekten nefes almamızı sağladılar" - Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa Alan: - "Pastırma, sucuk, mantı alıyorlar, götürüyorlar. Esnaf ve sanatkarın zor gününde ilaç oldular"

Yurthaber 27-07-22 11:09

Yıllık izinlerini Türkiye'de geçirmek için gelen gurbetçi sayısı 1 milyona yaklaştı

Avusturya'dan gelen Yozgatlı Kadim Yalçın: - "Yeni yetişen nesil, sılayırahime değil tatil beldelerine meyilliler, deniz ortamını istiyorlar, ama ben ailemi ziyarete geliyorum" - Belçika'dan gelen Afyonkarahisar'ın Emirdağı ilçesinden Hamza Fakı Çelik: - "Önceki seneler arabayla geldiğimizde Belçika'da 70-80 avroya depomuzu doldururken şuan 130-140 avroları buluyor"

Yurthaber 22-07-22 11:20

Avrupa'daki Türkler Kayseri'de kültür turlarıyla tarihi yerleri geziyor

"Avrupa'daki Türkler" Kayseri'de kültür turlarıyla tarihi yerleri geziyor

Yurthaber 19-07-22 12:00

'Ölürüm Türkiyem' şarkısıyla yurda giren gurbetçi: İnşallah burada yaşayanlar buranın kıymetini bilirler

Yaz tatilini Türkiye'de geçirmek isteyen gurbetçiler yurda giriş yapmak üzere Kapıkule Sınır Kapısında uzun kuyruklar oluşturdu. Vatan toprağına ayak basan gurbetçiler duygu dolu anlar yaşarken, bir kadın vatandaşın sözleri dikkat çekti. "Ölürüm Türkiyem" şarkısını açarak arabasında sıra bekleyen Hediye Süzen "Ben Almanya’da büyüdüm ama Türkiye’yi çok seviyorum inşallah burada yaşayanlar buranın kıymetini bilirler" diye konuştu. O görüntüler sosyal medyada gündem oldu.

Haber 18-07-22 16:17

Gurbetçilerin ana vatana gelişleri sürüyor

Gurbetçilerin ana vatana gelişleri sürüyor

Yurthaber 18-07-22 10:49

Kapıkule'de gurbetçilere ikramlı karşılama

Kapıkule'de gurbetçilere ikramlı karşılama

Yurthaber 17-07-22 13:29

Gurbetçiler akın akın gelmeye devam ediyor: Her sene seve seve yola çıkıyoruz

Yaz tatillerini vatan toprağında geçirmek ve memleket hasretini dindirmek isteyen gurbetçiler Türkiye’ye giriş yapmak üzere Kapıkule Sınır Kapısında uzun kuyruklar oluşturdu. Vatan toprağına ayak bastığı için çok mutlu olduğunu söyleyen Hediye Süzen, "Her sene seve seve yola çıkıyoruz. Eşim memleket hasretine hiç dayanamıyor. Önce Fethiye'ye daha sonra Şanlıurfa’ya geçiyoruz." ifadelerini kullandı.

Haber 16-07-22 19:07

Gurbetçinin sınır kapılarından ekspres geçişi kentin turizm ve ekonomisine de katkı sağlıyor

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık: - "Şu anda tüm peronlarımız vatandaşlarımıza, gurbetçilerimize hizmet verecek şekilde çalışıyor, kesintisiz hizmet sunuyoruz, bir anlamda ekspres geçiş sağlıyoruz" - "Gurbetçilerimiz kafalarında oraya ayırdıkları süreden çok daha hızlı bir şekilde giriş işlemlerini gerçekleştirdikleri için kalan vakti şehrimizde değerlendirmeyi tercih ediyorlar"

Yurthaber 16-07-22 13:12

Yıllık izinlerini memleketlerinde geçirecek gurbetçiler vatanlarına ulaşmanın mutluluğunu yaşıyor

Yıllık izinlerini memleketlerinde geçirecek gurbetçiler vatanlarına ulaşmanın mutluluğunu yaşıyor

Yurthaber 16-07-22 12:42

Almanya'dan gelen gurbetçi: İyi ki vatanımız var, Allah daim etsin

Avrupa'nın farklı ülkelerinde yaşayan ve yıllık izinlerini geçirmek üzere Türkiye'ye gelmeye devam eden gurbetçiler yurda girişte Türk bayrağını görünce duygulanıyor. Almanya'dan gelen Feyzullah Kaya, ''Seviyoruz memleketimizi, çocuklar can atıyorlar her sene gelelim diye. Ben 47 senedir Almanya'da kalıyorum. Hemen her sene izinlerimi ülkemde geçirdim'' derken, Yine Almanya'dan gelen bir vatandaş, ''İyi ki bir vatanımız var, bir bayrağımız var. Allah her zaman daim etsin'' ifadelerini kullandı.

Haber 14-07-22 12:25

Memleket hasreti her zaman içimizde diyen gurbetçilerin anavatana gelişleri sürdü

"Memleket hasreti her zaman içimizde" diyen gurbetçilerin anavatana gelişleri sürdü

Yurthaber 14-07-22 12:02

Bayramın ilk günü Kapıkule'ye ulaşan gurbetçiler baba ocağına yol alıyor

Bayramın ilk günü Kapıkule'ye ulaşan gurbetçiler baba ocağına yol alıyor

Yurthaber 09-07-22 09:54

Gurbetçiler akın akın Türkiye'ye geliyor! Hiç anlatıldığı gibi kötü değil

Başta Avrupa'da yaşayanlar olmak üzere çok sayıda gurbetçi bayram tatili için yurda giriş yapmaya başladı. 25 Haziran'dan bu yana Kapıkule'den giriş yapanların sayısı 260 bini geçti. Türkiye'yi özlediklerini belirten gurbetçiler yolların boş olduğunu belirtti. Almanya'da yaşayan Nalan Dündar, "Berlin'den geliyoruz. Yolculuk gayet güzel geçti. Hiç anlatıldığı gibi kötü değildi. Yollar boştu." ifadelerini kullandı.

Haber 08-07-22 16:37

Edirne'ye gurbetçi akını! Bulgar ve Yunan turistlerin yerini onlar aldı: Yeniden doğmuş gibi olduk

Edirne esnafı şu günlerde gurbetçileri ağırlıyor. Özellikle hafta sonları Bulgar ve Yunan turistlerin akın ettiği kentte şu sıralar gurbetçi yoğunluğu yaşanıyor. Yaz tatili ve Kurban Bayramı dolayısıyla Türkiye'ye gelen binlerce vatandaş soluğu önce Edirne'de alıyor. Kapıkule Sınır Kapısı'ndan girdikten sonra kente uğrayan gurbetçiler alışveriş yapıyor, yemek yiyor ve şehri gezip hasret gideriyor.

Haber 06-07-22 10:43

Gurbetçilerin bayram yolculuğu başladı: Ezana hasretiz, orada da mutluyuz, her şeyimiz var ama...

Hem yıllık izinlerini hem de Kurban Bayramı tatillerini memleketlerinde geçirmek isteyen gurbetçilerin Türkiye’ye gelişleri sürüyor. Gurbetçilerden Arif Özdemir, ''Bizi 2 şey çok duygulandırıyor, biri bayrağımız diğeri ise ezan sesi. Orada her şeyimiz var ama bizim ülkemiz bambaşka'' derken, bir diğer gurbetçi Yasemin Kutlu, ''İnsanın memleketi gibi yok, Türkiye gibisi yok. Ailemiz bizi bekliyor, çok özledik” ifadelerini kullandı.

Haber 05-07-22 16:18

Gurbetçiler Türkiye'ye özlemle giriyor

Almanya'dan gelen Trabzonlu Öztürk: - "Türk bayrağını görünce insanın içinde bir kaynama oluyor, pırpır ediyor insanın içi. Yani insan sevgilisini görünce, aşığını görünce... Aynen öyle bir sevgi oluyor. Kendi vatanımız bambaşka"

Yurthaber 29-06-22 09:52

Türkiye'ye gelecek gurbetçi sayısında bu yıl artış bekleniyor

Edirne Valisi Kırbıyık: - "Bizim buradaki temel muradımız gurbetçi vatandaşımızın ülkeye girişte en uygun ortamda, en hızlı şekilde gerekli hizmetleri alarak girişlerini ve çıkışlarını kolaylaştırmak" - Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Abdullah Eren: - "Biz YTB olarak her zaman vatandaşlarımızın yanında olacağız, gerek Sırbistan Sınır Kapısı'nda, gerek Kapıkule'de vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz"

Yurthaber 28-06-22 14:19

Gurbetçilerin baba ocağına yolculukları sürüyor: Memleketi boş bırakmayız

Yaşadıkları ülkelerden baba ocağına ulaşmak için yola çıkan gurbetçilerin, Kapıkule Sınır Kapısı'ndan girişleri devam ederken vatan hasreti çeken ve duygularını ifade etmekte zorlanan Ali Karataş, ''Memleket hasretiyle bir yıl boyunca orada çalışıyoruz. Buraya da geldiğimizde ayrı duygular içerisinde oluyoruz. Her yıl geliyoruz. Ömrümüz olduğu sürece memleketimizi boş bırakmayız'' derken, Ayşegül Karataş ''Memleketimizi çok seviyoruz, Türkiye'ye dönmeyi düşünüyoruz'' açıklamasında bulundu.

Haber 23-06-22 14:24

Gurbetçiler akın akın gelmeye başladı: Almanya’ya gitsek bile Türkiye’den kopamayız

Yaz tatilini ve yıllık izinlerini ana vatan Türkiye'de geçirmeyi tercih eden emekli gurbetçilerin akın akın gelişleri devam ediyor. Araçlarıyla uzun yolculuk yapmayı talep etmeyen emekli gurbetçiler, arabalı treni tercih ediyor. Yurtdışında Türkiye’nin özlemini çekerek yaşadıklarını söyleyen gurbetçi vatandaş Hanifi Karataş, ''Türkiye bizim her şeyimiz'' derken, gurbetçi Hasan Kaya, ''Türkiye’ye her gelişimde kendimi çok mutlu hissediyorum. Almanya’ya gitsek bile Türkiye’den kopamayız'' dedi.

Haber 21-06-22 10:30

Kapıkule'den Türkiye'ye giriş yapan gurbetçilerin sözleri duygulandırıyor

Almanya'dan gelen Kütahyalı Fatih Pişkin: - "İnsanın toprağı öpesi geliyor"

Yurthaber 20-06-22 11:35

Modernizasyonu süren Pazarkule kapasite artışıyla gurbetçi dönüşlerinde alternatif olacak

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık: -"15 Ağustos gibi Pazarkule'nin çıkış bölümünü açacağız, gurbetçimiz için üçüncü bir alternatif olacak"

Yurthaber 16-06-22 14:22

Gurbetçiler akın akın gelmeye başladı: Almanya'da yaşadığım sıkıntıları burada gidermeye geldim

Yaz tatili için Türkiye'ye gelmeye başlayan binlerce gurbetçi Avusturya’dan kalkan trenle Edirne Tren Garı'na ulaştı. 40 saat süren yolculukla Türkiye'ye ayak basan yolcular, trenden indikten sonra ülkelerine olan özlemlerini dile getirdi. Bir vatandaş, ''Almanya'da yaşıyorum. Orada yaşadığım sıkıntıları burada gidermek istiyorum. Bunu orada yapamıyoruz'' dedi.

Haber 28-05-22 09:47

Minik Ece'nin ölümünde karnıyarık şüphesi! Gurbetçi aile, hayatının en büyük acısını yaşadı

Hollanda'da yaşayan ve tatil için Didim'e gelen Mercankaya ailesi, tarifi mümkün olmayan bir acı yaşadı. Hastaneye gittikleri İzmir dönüşü bir AVM'de yemek yiyen ailenin 6 yaşındaki kızı Ece Melisa, rahatsızlandıktan sonra kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Olaya ilişkin konuşan acılı baba, AVM'de karnıyarık, köfte ve patates yediklerini, kendisinin karnıyarık yemediğini ve rahatsızlanmadığını söyledi. Büyük acı yaşayan baba, oğlunun ise yoğun bakımda olduğunu söyledi.

Haber 21-04-22 07:13

Restoranda yemek yedikten sonra rahatsızlandılar! 6 yaşındaki Ece Melisa 4 gün sonra hayatını kaybetti

Hollanda'da yaşayan gurbetçi aile tatil için geldikleri İzmir'de kâbusu yaşadı. Bir restoranda yemek yiyen 4 kişilik aile eve döndüklerinde rahatsızlandı. Hastanenin teşhis koyamaması üzerine aile tekrar evine döndü. 4 gün sonra tekrar fenalaşan 6 yaşındaki Ece Melisa kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Anne ve 4 yaşındaki oğlunun tedavisi hala devam ederken babada herhangi bir rahatsızlık görülmedi.

Haber 19-04-22 19:29

Gurbetçi hayırseverler, Suriyeli yetimlerin yüzünü güldürdü

İngiltere'de yaşayan Naciye Batkitar'ın başlattığı kampanyada toplanan paralarla yetimler için alınan bayram kıyafetleri ile aileler için hazırlanan gıda kolileri, Suriye'nin İdlib bölgesindeki mağdur ve mazlumlara gönderildi - Hayırsever Batkitar: "Ne olur bu kardeşlerimize yardım edin. Bizler ta İngiltere'den kalkıp buralara gelebiliyorsak sizler de burada bu kardeşlerimize yardım edin. Bunların yardımına hep beraber koşmak zorundayız"

Yurthaber 17-04-22 13:21

Avusturya'dan izne gelen gurbetçiye hırsızlık şoku

Avusturya’da yaşayan gurbetçinin Konya’nın Kulu ilçesindeki evi, kimliği belirsiz kişi veya kişilerce soyuldu. İzne geldiği memleketinde evinin soyulduğunu görünce hayatının şokunu yaşayan vatandaş, hırsızların bulunması için çağrı yaptı.

Haber 31-12-21 12:46