Hasta Haberleri

Karabük'te lise öğrencileri, hasta öğretmenlerini unutmadı

Karabük'ün Safranbolu ilçesinde bulunan 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi öğrencileri, bir süredir kanser tedavisi gören öğretmenleri Nazım Kaynar'ın evine giderek 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutladı.

Yurthaber 25-11-22 07:20

Hasta oğlu için yaptığı duygulandırdı! Tam 145 gün boyunca...

Bolu'da, nörolojik bir hastalık olan Guillain-Barre Sendromu (GBS) nedeniyle hastanede tedavi gören oğlu için Bartın'dan gelen Ahmet Yorgun (47), 145 gündür hastanenin otoparkına park ettiği aracında yatıyor. Çevredekilerin fark ettiği Yorgun, 3 gündür geçici olarak bir hayırseverin kullanmadığı köy evinde kalmaya başladı. Oğlunun tedavi süreci nedeniyle işsiz kaldığını belirten Yorgun, "Yetkililerden oğlumun tedavi sürecince bana kalıcı bir çözüm bulmasını istiyorum" dedi. İşte detaylar...

Haber 10-11-22 18:05

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Özkan organ nakli olan hastalarla buluştu

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Özlenen Özkan, Organ Bağışı Haftası kapsamında organ nakli olan hastalarla bir araya geldi.

Yurthaber 09-11-22 07:31

Hasta yakınlarının mutlaka edinmesi gereken en dayanıklı ve kullanışlı hasta bezleri

Hasta yakınlarının en çok ihtiyaç duyduğu ürünlerin başında hasta bezi gelir. Bu ürünlerin kimi zaman günde birkaç kez değiştirilmesi gerekebilir. Bu sebeple sık sık ihtiyaç duyulan hasta bezinin kalitesi, hem hasta refahı hem hasta yakını için önemli. Eğer sizin de iyi kalitede hasta bezlerine ihtiyacınız varsa sizler için seçtiğimiz seçeneklere göz atmadan bir karar vermeyin.

Haber 04-11-22 15:43

Anjiyoyu reddedip hastane kapısında kriz geçiren hasta, kalp masajıyla hayata döndürüldü

Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Doktor Gürkan İmre: - "Kalp hastalarına ve tüm vatandaşlarımıza uyarım şudur; doktorlarınız anjiyo olmayı öneriyorsa muhakkak bunu dikkate alalım. Bu hastamız çok şanslıydı. Hastaneden çıktığı gibi kalbi durdu ve kapıdan içeri aldık. Minibüste veya eve giderken de kalbi durabilirdi" - Hasta Abdulmenaf Öner: - "Yeniden dünyaya gelmiş gibiyim, yaşadığım duygular anlatılamaz. Buradan herkese sesleniyorum; lütfen doktorların dediklerini dinleyin"

Yurthaber 11-10-22 14:45

Bolu'da içme suyundan etkilendikleri için tedavi gören hastalar yaşadıklarını anlattı

Yuva köyü sakinlerinden Tuğba Karadağ: - "Yemek yiyemedim, kusuyordum. Çok zor zamanlar geçirdim" - Huri Beyzanur Gülen: - "Böbreklerim iflas etme durumuna geldi. Sürekli diyalize girdik. Psikolojik olarak çok zor bir süreçti"

Yurthaber 11-10-22 14:21

RÖPORTAJ - Prof. Dr. Şener salgın döneminde kaybolan solunum yolu enfeksiyonlarını anlattı:

"Şimdi grip gibi diğer solunum yolu enfeksiyonlarını yeniden hatırlayacağız. Bu hatırlayacağımız solunum yolu enfeksiyonlarında bağışıklık sistemimiz de bununla uzun dönem karşı karşıya kalmadığı için sanki ilk defa karşı karşıya kalıyormuş gibi tepki verecek ama bunu panik yapmayalım"

Yurthaber 08-10-22 11:29

Kalbinde delik olduğunu 58 yaşında öğrenen kadın operasyonla sağlığına kavuştu

Kalbinde delik olduğunu 58 yaşında öğrenen kadın operasyonla sağlığına kavuştu

Yurthaber 06-10-22 14:42

Ne kadar yaşayacağınız gözlerinize bakılarak öğrenilebilecek! Bu test kalp krizi riskini önceden görüyor

Yaşam ile ilgili birçok merak edilen konu bulunuyor. Ölüm korkusu insanların en korktukları şeyler arasında üst sırada yer alıyor. İnsanlar ne zaman ölecekleri ve yaşamlarında ne kadar zamanlarının kaldığı gibi soruları merak ediyor. Son yapılan araştırmalara göre Bir araştırmaya göre, birinin gözünün içini taramak, erken ölüm riskini tahmin edebilir.

Haber 05-10-22 13:36

Akciğer kanseri hastalar Düzce'de erken tanıyla tedavi ediliyor

Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Pınar Yıldız: - "Ameliyat açısından riskli hastalar için EBUS, uygun bir alternatif yöntemidir. EBUS cihazı sayesinde ameliyathane gereksinimi olmadan 20-30 dakika içerisinde işlem sonlandırılmaktadır"

Yurthaber 05-10-22 13:19

Bu görüntü ambulansın içinden! Son anda kendini yana doğru attı... Bir il bu olayı konuşuyor: Taşlı saldırı

Diyarbakır’da ambulansa taşlı saldırı şok etkisi yarattı. 28 yaşındaki zihinsel engelli R.B. daha önce yaklaşık 60 kez ambulansları taşlayıp zarar verdiği gerekçesiyle savcılık talimatıyla Elazığ Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’ne sevk edilmişti. Ancak şahıs, taburcu olduğu gün geldiği kentte, içinde hasta olan ambulansa taşlı saldırı gerçekleştirdi. Arka camdan giren büyük taşı gören hasta, son anda kendisini yana doğru atmasıyla olaydan yara almadan kurtulabildi.

Haber 04-10-22 19:43

Kanser hastalarına umut ışığı olacak! Yeni ilaç çalışmaları için iş birliğinin temelleri atıldı

Kanser en riskli hastalıklar arasında bulunuyor. Her yıl milyonlarca insanın hayatını kaybetmesine neden olan kanseri tedavi etmek için etkili çalışmalar yapılıyor. Türkiye'deki karaciğer, pankreas ve mide kanseri gibi hastalıklara sahip kişiler için ilaçlara daha kolay ulaşabilmesi için iş birliği adımının temeli atıldı.

Haber 03-10-22 12:27

Türk bilim insanları yeni bir genetik hastalığı tanımladı

İzmir'de, 19 yıldır rahatsızlığına teşhis konulamayan kadın bir hastanın DNA dizi analizinde "ADAMTS15" geninde mutasyon saptayan Ege Üniversitesinde bilim insanları, ilk kez tespit edilen hastalığın tedavisi için çalışmalarını sürdürüyor - Ege Üniversitesi Çocuk Sağlığı Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Özgür Çoğulu: - "2011 yılında bu hastalığın yeni bir hastalık olduğunu düşünmeye başladık. Bilim insanı araştırır, ısrar eder ve iş birliği yapar. Israrla bu hastalığın peşinden gittik. Yeni bir hastalığın ilk olarak bizim tarafımızdan tanımlanması gurur verici"

Yurthaber 22-09-22 13:30

LÖSEV Şanlıurfa'da lösemi hastaları ve ailelerine et dağıttı

LÖSEV Şanlıurfa'da lösemi hastaları ve ailelerine et dağıttı

Yurthaber 21-09-22 17:25

Yangında mahsur kalan hasta itfaiye ekiplerince kurtarıldı

Yangında mahsur kalan hasta itfaiye ekiplerince kurtarıldı

Yurthaber 21-09-22 00:30

İran Dini Lideri Hamaney'in öldüğü iddia edilmişti! Kameraların karşısına çıktı...

İran Dini Lideri Ayetullah Ali Hamaney, hakkında "öldü" veya "ağır hasta olduğu" iddiaları ortaya atılmıştı. Hamaney, söylentilerin ardından ilk kez Tahran'da düzenlenen dini bir merasimde kameralar karşısına çıktı.

Haber 17-09-22 19:38

Hapşırma şikayeti olan iki hastanın burunlarından sinek larvası çıktı

Konya'da bir özel hastanede görev yapan Kulak Burun Boğaz Uzmanı Prof. Dr. Kayhan Öztürk: - "Alerjik tedaviye cevap vermeyen, ani başlayan alerji şikayetlerinde burun içerisindeki larvalar araştırılmalı, cerrahi olarak yaşadıkları alandan çıkarılmalıdır" - "İşlem sonrası ertesi gün hastalarımızın hiçbir şikayeti kalmadı"

Yurthaber 14-09-22 11:53

Tümörün yüzünü kapladığı Kamerunlu çocuk Gaziantep'te ameliyat edildi

Türk hayırseverlerin Kamerun'daki faaliyetleri sırasında fark ettiği 9 yaşındaki Fabilou Mohamadou'nun tedavisine Gaziantep'te başlandı - Fabilou'nun ameliyatını gerçekleştiren Op. Dr. Can Pamukçu: - "Çok nadir rastlanan ve hastalığın son dönemlerine gelmiş bir hastaydı. Cerrahi olarak tanısını koyduk, tümörü kısmen küçülttük ve onkolojiye yönlendirdik"

Yurthaber 13-09-22 11:22

Ordu'da sağlık personeli hastayı sırtında ambulansa taşıdı

Ordu'da sağlık personeli hastayı sırtında ambulansa taşıdı

Yurthaber 07-09-22 15:07

Zonguldak'ta sıcaktan etkilenen hastanın kafa derisinde sıcak ödemi oluştu

Acil Tıp Uzmanı Doktor Abdullah Cüneyt Hocagil: - "Özellikle sıcak ödeminin ciddi tedavisi yok. Bu hastaya da sıcaktan kaçınmasını önerdik, günlük takip ediyoruz. Yapılacak şey bol sıvı tüketmek, sıcaktan kaçınmak, bunun gibi hastalarda karbonhidrat beslenmesine daha ağırlık vermek"

Yurthaber 28-08-22 17:22

Saçlarını kaybeden 250 hasta çocuğu perukla sevindirdi

Kanser veya çeşitli hastalıklar nedeniyle saçını kaybeden çocuklar için peruk yapan Ankaralı kuaför Yalçın Kirazlı: - "Meslektaşlarımdan ricam, bağışta bulunacak kişilerin saçlarını ücretsiz keserek bana kargoyla göndermeleri" - Adana'da yaşayan kemik kanseri hastası 14 yaşındaki Mekke Alagöz: - "Kendi saçlarımı bana getirdi resmen. Çok bekledim ama beklediğime değdi"

Yurthaber 23-08-22 11:39

Azerbaycan'dan Trabzon'a gelen kadın hastaya kemik iliği nakli yapıldı

Azerbaycan'dan Trabzon'a gelen kadın hastaya kemik iliği nakli yapıldı

Yurthaber 18-08-22 22:42

Tekirdağ'da hastaneye gelenlere karanfil dağıtılıp çikolata ikram edildi

Tekirdağ'da hastaneye gelenlere karanfil dağıtılıp çikolata ikram edildi

Haber 18-08-22 12:13

Deniz kaplumbağaları Mavi ve Deniz tedavi edilip mavi sulara uğurlandı

Hatay'da, yaralı yeşil deniz kaplumbağası ile hasta ve bitkin bulunan caretta caretta, Deniz Kaplumbağaları İlk Yardım ve Tedavi Merkezi'nde sağlıklarına kavuştu - Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Veteriner Fakültesi Cerrahi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Muhammed Enes Altuğ: - "Yaralı ve hasta deniz kaplumbağalarını, yılın her sezonunda tedavilerini yaparak doğal ortamlarına bırakmaya çalışıyoruz"

Yurthaber 18-08-22 11:02

Bu kadarı da olmaz! Her şey uykuda yaşanıyor, seksomnia hastalığı nedir? Tedavisi var mıdır?

Uyurgezerlik veya uykuda konuşmak birçok insanın maruz kaldığı durumlar arasında yer alıyor. Toplumda çok çeşitli uyku sorunları yer alıyor. Bu sorunlar arasında bulunan seksomnia hastanın uyku sırasında cinsel birliktelik yaşamasına neden oluyor. Bilinçsizce yapılan bu hareketler ciddi sorunlara yol açabiliyor.

Haber 18-08-22 10:17

Doktor çift çoğu zaman ameliyatlara birlikte giriyor

Samsun'da eşiyle aynı hastanede görev yapan operatör doktor Başat Fethallah: - "Zor bir meslek icra ediyoruz. Yoğun bir çalışma ortamımız var. İki kulak burun boğaz hekimi olarak burada birbirimize destek oluyoruz" - Canan Usta Fethallah: - "Özellikli durumlarda hastalarımızı birlikte tedavi edebiliyoruz. Hastalar da bundan gayet memnun"

Yurthaber 17-08-22 11:03

Bursa'da bir işçinin kopan parmakları 10 saatlik operasyonla yerine dikildi

Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı Dr. Öğretim Üyesi Gökay Eken: - "Operasyonla her üç parmağını yerine replante ettik mikrocerrahi tekniğini kullanarak, damarlarını, sinirlerini onardık. Bu şekilde başarılı bir operasyonla ameliyatı tamamladık. Hastamız şu an ameliyat sonrası beşinci gününde, takipleri iyi. Parmakları yaşıyor"

Yurthaber 16-08-22 13:47

Tedavi için 3 ülke gezen Kongolu hasta şifayı Türkiye'de buldu

Diyabetik ayak sendromu yüzünden ayaklarında kronik yaralar oluşan Kongolu 80 yaşındaki Matapani'nin ayağı Türkiye'de gördüğü tedavi sayesinde kesilmekten kurtuldu

Yurthaber 10-08-22 10:39

GÜNCELLEME - Bindirildiği ambulansa zarar verip indi, sağlıkçıları tehdit edip araca kafa attı

Gözaltına alınan zanlı, adli kontrol şartıyla salıverildi ADLİ SÜREÇ EKLENDİ

Yurthaber 01-08-22 17:07

Bindirildiği ambulansa zarar verip indi, sağlıkçıları tehdit edip araca kafa attı

Sağlık çalışanları şüpheli hakkında şikayetçi oldu

Yurthaber 01-08-22 14:16