Iddia Haberleri

DÜZELTME - SPK'nın borsadaki dolandırıcılık iddiasına ilişkin yaptığı suç duyurusunun detayları ortaya çıktı başlıklı haberimizin 9. paragrafında sehven yer alan 1 trilyon 421 milyar 147 milyon 772 bin 46 lira ifadesi 1 milyar 421 milyon 147 bin 772

SPK'nın borsadaki dolandırıcılık iddiasına ilişkin yaptığı suç duyurusunun detayları ortaya çıktı - Sermaye Piyasası Kurulu tarafından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na sunulan suç duyurusu dilekçesinde piyasa güvenilirliğinin sarsılması sonucunda kamunun uğradığı zararın tam olarak tespiti mümkün olmadığından, şüpheliler tarafından elde edilen menfaate el konulması ve yurt dışına çıkışlarının yasaklanması istendi - İnceleme döneminde bankacılık sektörü paylarında ve bu paylara ait vadeli işlem sözleşmelerinde gerçekleştirilen işlemlerin, ilgili şirket payının fiyatı, fiyat değişimleri, arz ve talebine ilişkin olarak yanlış veya yanıltıcı izlenim uyandırmaya yönelik ve elverişli olduğu, 'işlem bazlı piyasa dolandırıcılığı' suçunun maddi unsurunun bulunduğu vurgulandı

Yurthaber 03-10-22 23:13

İran Dini Lideri Hamaney'in öldüğü iddia edilmişti! Kameraların karşısına çıktı...

İran Dini Lideri Ayetullah Ali Hamaney, hakkında "öldü" veya "ağır hasta olduğu" iddiaları ortaya atılmıştı. Hamaney, söylentilerin ardından ilk kez Tahran'da düzenlenen dini bir merasimde kameralar karşısına çıktı.

Haber 17-09-22 19:38

Edirne Valiliğinden düzensiz göçmen geçişi iddialarına ilişkin açıklama:

"Yapılan çok yönlü araştırmalarda iddiaların asılsız olduğu anlaşılmıştır"

Yurthaber 13-09-22 18:34

Boğaziçi Üniversitesinden yeni öğrencilerin barınma sorunu yaşadığı iddialarına açıklama:

"Bu sene İstanbul'daki kira artışları nedeniyle üst sınıflardaki öğrencilerimizden yurt talebi geçtiğimiz yılların ortalamasının 700 kişi üstünde olmasına rağmen bu öğrencilerin tamamına yurt imkanı sağlanmıştır. Kamuoyuna yansıtılan 900 yeni öğrencimizin 'barınma sorunu yaşadığı' iddiası doğru değildir" - "Bu öğrencilerin önemli bir kısmı Gençlik ve Spor Bakanlığı koordinasyonunda başta Anadolu Hisarı Kampüsümüzün içindeki yurt olmak üzere çeşitli KYK yurtlarına yerleştirilmiştir. KYK yurt sonuçları bugün açıklanmıştır"

Yurthaber 07-09-22 17:57

Iddia

Iddia Hakkındaki Haberler Mynet'te. Iddia Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Bingöl'ün Çobantaşı köyünde toprağa kimyasal atık gömüldüğü iddialarıyla ilgili açıklama

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü: - "Denetim esnasında herhangi bir kimyasal atık tespit edilmemiş olup, denetimle ilgili iş ve işlemler devam etmektedir"

Yurthaber 29-08-22 16:01

Adana Valiliği, il sınırı değişikliği iddiasını yalanladı

Adana Valiliği, il sınırı değişikliği iddiasını yalanladı

Yurthaber 27-08-22 13:31

Emniyetten polislere yetersiz kumanya dağıtıldığı iddialarına ilişkin açıklama:

"Daha önce de yürütülmek istenen benzer dezenformasyon faaliyetleri hakkında açıklama yapmamıza rağmen ısrarla bu tip dedikoduların dile getirtilmesinin iyi niyetten uzak olduğu açıktır" - "Türk polisini hedef alan algı operasyonlarını ve iftiraları esefle karşılıyoruz"

Yurthaber 25-08-22 12:26

İddia eş anlamlısı nedir? İddianın eş anlamlısı kelime ve cümle içinde örnek kullanım

İddia, günlük hayatta sıkça kullanılan kelimelerden biridir. Günümüzde yaygın olarak kullanılsa bile bu kelimenin anlamını bilmeyenler olabilir. İddia eş anlamlısı, anlamı ve cümle içinde örnek kullanımları ile ilgili detayları derledik.

Egitim 16-08-22 12:32

CHP'li Seyit Torun'un sözlerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan videolu yanıt! 'Bu devletin hiçbir kanunsuz işi olmaz'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun'un "CHP'li Belediyeleri soruşturmak için İçişleri Bakanlığı'nda özel birim kuruldu" sözlerinin ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir video yayınladı. Soylu, yayınladığı videoda "Bu devletin hiçbir kanunsuz işi olmaz. Esasen devlet olmanın da, demokrasinin de, hukukun da temeli budur. Paylaştığımız bu gerçekler ışığında, iftira sahiplerini özür dilemeye davet ediyorum" ifadelerini kullandı.

Haber 12-08-22 19:45

Afyonkarahisar'da bir kadının mide ameliyatının ardından ölmesi üzerine inceleme başlatıldı

Afyonkarahisar'da bir kadının mide ameliyatının ardından ölmesi üzerine inceleme başlatıldı

Yurthaber 04-08-22 20:10