İstanbul Bilgi Üniversitesi Haberleri

BİLGİ öğrencilerinden temiz suya erişime çevre dostu ve sürdürülebilir alternatif proje

Geliştirilen projede, deniz suyu güneş enerjisi kullanılarak arıtılıyor

Yurthaber 20-09-22 11:21

İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yudum Söylemez okula uyum sorunlarını değerlendirdi:

"Ebeveynler hem anlayışlı yaklaşıp hem de sınır çizmeli. Çocukların duygularını anlamak, aynalamak önemlidir. Aynı zamanda da net sınırlar çocuğu güvende hissettirir"

Yurthaber 16-09-22 11:47

BİLGİ öğrencisinden orman yangını söndürme gönüllülerine yangın ayakkabısı

İstanbul Bilgi Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Bölümü öğrencisi Ömer Nasuh Karaer: - "Ranger, gönüllüler için ayakkabı ihtiyacını bütün ayak numaralarına uyum sağlayan, pratik kullanıma sahip, dayanıklı bir tasarımla karşılamayı hedefliyor"

Yurthaber 23-08-22 12:13

İstanbul Bilgi Üniversitesi, ASU ile iş birliğini geliştirmek amacıyla uluslararası toplantı düzenledi

İstanbul Bilgi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. N. Alpaslan Parlakçı: - "Dünyanın en prestijli üniversiteleri arasında yüzde 1'lik dilimde bulunan Arizona State Üniversitesi ile Türkiye'deki en kapsamlı uluslararası akademik iş birliğini hayata geçirmiş olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz"

Yurthaber 01-08-22 13:17

İstanbul Bilgi Üniversitesi

Istanbul Bilgi Üniversitesi Hakkındaki Haberler Mynet'te. Istanbul Bilgi Üniversitesi Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

“Doğa”lı öğrencilere Arizona State Üniversitesi iş birliği ile çift diploma olanağı

Güçlü bir kurumsal altyapı ile 20. yılında okul öncesinden doktora eğitimine uzanan uluslararası ve yenilikçi bir eğitim modelinin hayata geçirilmesini öncelikli olarak hedefleyen Doğa Kolejinde, ABD’nin önde gelen üniversitelerinden Arizona State Üniversitesinin (ASU) k12 eğitim modelinden yararlanılacak ve öğrencilere çift diploma imkânı sağlanacak.

Egitim 29-07-22 10:36

İstanbul Bilgi Üniversitesi öğrencilerinin tasarımları podyumda görücüye çıktı

Defilede 25 öğrencinin mezuniyet projeleri için hazırladığı 85 tasarım sergilendi

Yurthaber 21-07-22 11:42

TurkuazLab Projesi'nin kapanış konferansı düzenlendi

Türkiye’de Kutuplaşmayı Azaltmaya Yönelik Stratejiler ve Araçlar Projesi'nin sonuçlarının açıklandığı konferansta kutuplaşmanın eğitim, medya, sanat ve sivil toplum gibi farklı alanlardaki yansımaları ve çözüm önerileri tartışıldı

Yurthaber 26-06-22 10:42

İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde TurkuazLab Projesi'nin sonuçları tartışılacak

TurkuazLab Projesi'nin kapanış konferansı, 25 Haziran'da İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul kampüsünde gerçekleşecek

Yurthaber 23-06-22 12:57

Ramazan sofralarında Anadolu'nun renkli mutfağı öne çıktı

İstanbul Bilgi Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Fikret Soner: - "Sağlıklı beslenmemizde gereken dengeyi en iyi şekilde hayata geçiren bir mutfak kültürüne sahibiz"

Yurthaber 26-04-22 15:46

İstanbul Bilgi Üniversitesi, CFA Institute Research Challenge’ın bölgesel yarışmasında birinci oldu

İstanbul Bilgi Üniversitesi, CFA Institute Research Challenge’ın bölgesel yarışmasında birinci oldu

Yurthaber 17-03-22 11:17

Doğa Koleji, İstanbul Bilgi Üniversitesi bünyesine katıldı

İstanbul Bilgi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M.N. Alpaslan Parlakçı: - “Bu birliktelik İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin ‘yaşam boyu eğitim’ felsefesini tamamlayacak bir adımdır. Oluşturulan güçlü finansal ve kurumsal altyapı ile yeni kampüslerin açılması, mevcutların daha da güçlendirilmesi sağlanacaktır. Üniversitemizin yetkin akademik ve idari kadrosunun önderliğinde Doğa Koleji’nde kuracağımız yeni eğitim modeli üzerine çalışmalarımıza hızla başlayacağız”

Yurthaber 08-02-22 18:57

Son dakika: Doğa Koleji, Can Eğitim Grubu’na katıldı

Son dakika haberi: İstanbul Teknik Üniversitesi ETA Vakfı bünyesindeki Doğa Koleji, vakıf üniversitelerinden İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin de içinde yer aldığı Can Eğitim Grubu’na katıldı.

Haber 08-02-22 17:43

BİLGİ'nin Betûl Mardin Seminerleri geleceğin sektör temsilcilerini buluşturdu

UNDP Türkiye İletişim Bölüm Başkanı Faik Uyanık: - "İnsan ve gezegen arasındaki dengeyi yitirdik. Sosyal taraftaki problemlere baktığımızda büyük bir eşitsizlik ile karşı karşıyayız" - Sürdürülebilir Yaşam Aktivisti Dilara Koçak: - "Satın alma aşamasında ‘bu benim için, bedenim, cebim ve gezegenim için iyi mi’ sorularını sormalıyız. Artık kalori hesaplama devri sona erdi, su ve karbon ayak izini hesaplama dönemindeyiz"

Yurthaber 14-01-22 13:15

Serina Haratoka Tara’nın “REQUIEM/AĞIT” eserine büyük ilgi…

7 Şubat’a kadar sürecek olan, göç ve göçmenlerin adaptasyon süreçlerine, tarihin farklı dilimlerini aralayarak bakmayı hedefleyen “Öteki Hikâyeler” sergisi Santral İstanbul’da yoğun ilgi ile ziyaret ediliyor. Sergideki 50 sanatçıdan biri olan multidisipliner sanatçı Serina Haratoka Tara’nın, kendi Çerkes atalarının da dahil olduğu gerçek bir hikâyeden yola çıkarak ürettiği ve Karadeniz’in karanlık dalgalarını binlerce metre iplikle yansıttığı çarpıcı eseri ise sergiye gelenleri adeta büyülüyor.

Haber 27-12-21 10:09

İstanbul Bilgi Üniversitesi, şef İsmet Saz'ı ağırladı

İstanbul Bilgi Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü tarafından hayata geçirilen Gıda Sektörünün İçinden Gastronomi Konuşmaları Serisi'nin ilk etkinliği düzenlendi

Yurthaber 25-11-21 12:05

İstanbul Bilgi Üniversitesi öğrencileri mezuniyet coşkusu yaşadı

İstanbul Bilgi Üniversitesi Rektörü Alpaslan Parlakçı: - "25 bin dersi uzaktan eğitim ile verdiğimiz salgın dönemi bize bir kez daha 'okul için değil, yaşam için öğrenmeli' felsefesinin önemini gösterdi"

Yurthaber 29-09-21 14:04

Ebeveynler okula yeniden uyum sürecinde sakin kalmalı

İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden Dr. Öğr. Üyesi Zeynep Maçkalı: - "Her çocuğun ve gencin okula dönmeye hazır oluş düzeyi farklı olabilir. Bu noktada kıyaslama yapmadan, çocuğun ve gencin okula dönmekle ilgili yaşadığı zorluğu anlamak önemli" - "Ebeveynler, okula dönmenin önemli olduğunu konuşurken, kendi endişe ve korkularından bahsetmemeye dikkat etmeli"

Yurthaber 17-09-21 11:52

Bilgi'nin akıllı uygulaması ile park sorununa çevre dostu çözüm

"Akıllı Park Sistemi" ile sürücü, seyahat öncesi gideceği yere en yakın park yerinde müsait yer olup olmadığını anlık veriler ile görebiliyor

Yurthaber 06-09-21 14:07

Bilgi Üniversitesi'nde tasarlanan sensörle orman yangınları önceden tespit edilebilecek

Sensörün amacı, orman yangınlarının başlamasında etkili olan nem, sıcaklık ve duman parametrelerinin ölçümlerinin takip edilmesiyle tehlikeli/kritik seviyelere ulaştığında çıkabilecek yangınlara önceden müdahale etmek

Yurthaber 25-08-21 12:06

Çağdaş Gösteri Sanatları Festivali, Net Miyiz? temasıyla başlıyor

İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi Programı ve Sahne Sanatları Alanı öğrencileri, "festival408"in 10. yaşını devam eden salgın koşulları sebebiyle bu yıl da çevrim içi kutluyor - Canlı etkinlik programı, 23-30 Mayıs'ta Zoom, Twitch ve YouTube üzerinden izlenebilecek

Yurthaber 20-05-21 14:22