Kasırga Haberleri

ABD'yi Idalia Kasırgası vurdu! Acil durum ilan edildi... Araç böyle takla attı!

ABD'yi vuran Idalia Kasırgası hayatı felç etti. Şu ana kadar 3 kişinin hayatını kaybettiği kasırga yüzünden ABD Başkanı Joe Biden acil durum ilan etti. Kasırganın şiddeti öylesine kuvvetli ki Güney Carolina eyaletinde otoyolda seyreden bir araç kasırganın şiddetiyle takla atarak başka araca çarptı. O anlar saniye saniye kaydedildi.

Haber 01-09-23 09:57

Şaşırtan görüntüler! Nadir görülen hava olayı uçağın kokpitinden böyle kaydedildi

ABD’nin Florida eyaletini vuran Idalia Kasırgası ile meydana gelen hava olayı uçağın kokpitinden kaydedildi. Kasırga nedeniyle birçok bölgede 850’den fazla uçuş iptal oldu.

Haber 31-08-23 10:18

Florida'yı Idalia Kasırgası vurdu! Nadir görülen hava olayı uçak kokpitinden kaydedildi

ABD’nin Florida eyaletini vuran Idalia Kasırgası ile meydana gelen ve nadir görülen hava olayı uçağın kokpitinden kaydedildi. Kasırga nedeniyle birçok bölgede 850’den fazla uçuş iptal oldu. Ulusal Kasırga Merkezi de kasırganın kategori 4 seviyesine ulaştığını duyurdu.

Haber 30-08-23 19:14

ABD'nin Kuzey Carolina eyaletini kasırga vurdu: Çok sayıda yaralı var

ABD’nin Kuzey Carolina eyaletinde meydana gelen kasırgada yüzlerce ev ve iş yeri kullanılamaz hale geldi. Kasırgada ilk belirlemelere göre 2’si ağır 16 kişi yaralandı.

Haber 21-07-23 19:42

Bölgede yüksek tehlike uyarısı! Mocha Kasırgası dünyanın en büyük mülteci kampına yaklaşıyor

Bangladeş ve Myanmar'da etkili olmaya başlayan Mocha Kasırgası, dünyanın en büyük mülteci kampı Cox's Bazar'a yaklaşırken, bölgede yüksek tehlike uyarısı yapıldı.

Haber 14-05-23 13:00

O ülkede market rafları boşaltılmıştı... Adım adım geliyor! Karaya yaklaştı

Avustralya'nın batısını etkileyeceği öngörülen Ilsa Kasırgası'nın şiddetlenerek karaya yaklaştığı bildirildi. On binlerce haneyi etkilemesi beklenen kasırga öncesinde halk, hazırlık için market raflarını boşaltmıştı.

Haber 13-04-23 12:11

'Kararsız bir canavar' O ülkede market rafları boşaldı! Herkes endişeyle onu bekliyor...

Avustralya'da Ilsa Kasırgası tedirginliği başladı. Ülkenin batısını etkilemesi beklenen ve saatteki hızının 250 kilometreye ulaşabileceği tahmin edilen kasırga sebebiyle halk market raflarını boşalttı ve hazırlık yapmaya başladı. Ülkedeki bir meteorolog, kasırgaları "kendi içlerinde kararsız bir canavara" benzetip gelişmelerin yakından takip edilmesi gerektiğini ifade etti.

Haber 10-04-23 12:30

O ülkedeki felakette 537 kişi kaybolmuştu! Ölü ilan edilecekler 'Üzerinden 17 gün geçtiği düşünülürse...'

Afrika’nın doğusunda yer alan Malavi’de etkili olan Freddy Kasırgası’nda kayıp olan 537 kişinin ölü ilan edileceği ve kurtarma çalışmalarının sonlandırılacağı bildirildi.

Haber 30-03-23 16:56

ABD alarma geçti! 'Nesilde bir defa görülecek' kar ve soğuk hava tüm ülkeyi etkisi altına alacak!

Amerika Birleşik Devletleri, son 40 yılın en büyük soğuk ve karlı hava şartları için alarma geçti. Amerika Ulusal Hava Durumu Servisi 'nesilde bir kez görülebilecek' şiddette olarak açıklanan soğuk hava için uyarıda bulundu. Noel tatiline hazırlanan ABD'deki hava şartları nedeniyle çok sayıda uçuş da iptal edildi.

Haber 21-12-22 23:41

Meksika'da Roslyn Kasırgası yıkıma yol açtı! Hayatını kaybedenlerin sayısı artıyor

Meksika’nın batısını vuran Roslyn Kasırgası büyük yıkıma neden oldu. Kasırgada hayatını kaybedenlerin sayısı 4’e yükselirken, sel ve fırtına sonucu bölgede çok sayıda ağaç ve elektrik direği devrildi. Bazı kasabalara giden yollar ulaşıma kapandı. Meksika'da Roslyn Kasırgası nedeniyle çok sayıda ev elektriksiz kaldı.

Haber 25-10-22 00:58

ABD'de et yiyen bakteri alarmı! Etkileri korkutucu: 65 vaka tespit edildi, 11 kişi hayatını kaybetti! Vücuda böyle giriyor...

Koronavirüs ve maymun çiçeği virüsü sonrası bu kez de et yiyen bakteri vakaları paniğe neden oldu. Geçtiğimiz günlerde ABD'de etkili olan Ian kasırgası sonrası Florida eyaletinde et yiyen bakteri vakalarında artış yaşandı. Eyalette 2022'nin başından bu yana bakteri kaynaklı toplam 11 ölüm ve 65 vaka kaydedildiği bildirildi. Öte yandan et yiyen bakterinin nasıl bulaştığı ve vücutta ne gibi değişikliklere yol açtığı merak konusu oldu. İşte haberin detayları...

Haber 19-10-22 18:46

ABD’yi vuran Ian Kasırgası’nda dehşetin boyutu giderek artıyor! Ölü sayısı 100'ü aştı...

ABD’nin Florida, Güney Carolina ve Kuzey Carolina eyaletlerini vuran Ian Kasırgası’nda dehşetin boyutu gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Son gelen bilgilere göre ölü sayısı 100'ü aştı. En fazla can kaybı Florida'da yaşandı. Yetkililer, Florida'daki can kayıplarının başlıca nedeninin boğulma olduğunu belirtti. Öte yandan Lee ilçesi yetkilileri daha önce tahliye emri vermeleri gerektiği konusunda da eleştirilerin hedefi oldu. İşte detaylar...

Haber 03-10-22 23:38

Ian Kasırgası, ABD'yi böyle vurdu! Florida’daki yıkımın görüntüleri ortaya çıktı

ABD Başkanı Biden'ın "Florida tarihindeki en ölümcül fırtına olabilir" dediği Ian Kasırgası'nın ardından bölgede meydana gelen tahribat gün yüzüne çıktı. Yetkililer, şu ana kadar en az 13 kişinin hayatını kaybettiğini doğrularken, can kaybının artması bekleniyor. Bölgede 1,9 milyon hane elektriksiz kalırken, çok sayıda yol, köprü ve binada ağır hasar oluştu. Florida Acil Durum Yönetimi, bölgede yürütülen çalışmalar sırasında şimdiye kadar en az 500 kişinin kurtarıldığı bildirdi.

Haber 30-09-22 00:34

Türkiye'de ve dünyada bugün neler yaşandı? Erdoğan'dan faiz ve kredi mesajı, Azra'nın katilinin intiharı, ABD'de 'Ian' felaketi...

Türkiye'de ve dünyada birçok önemli gelişmenin yaşandığı günün en öne çıkan haberlerini sizler için derledik. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan faiz ve kredi mesajı, Azra Gülendam Haytaoğlu'nun cani katili Mustafa Murat Ayhan'ın intiharı, İYİ Parti hakkında Mansur Yavaş iddiası, ABD'de Ian kasırgası, Rusya-Ukrayna savaşında referandumun ardından kritik gelişme, Feghouli'den Galatasaray'a 'kupa' göndermesi...

Haber 29-09-22 17:41

Tam bir felaket! Ian Kasırgası Florida'yı vurdu: 2,4 milyon ev ve iş yerini elektriksiz bıraktı

Ian Kasırgası, Amerika Birleşik Devletleri'nin son yıllarda gördüğü en tehlikeli fırtınalardan biri olarak nitelendiriliyor. Kasırga, ABD’nin Florida eyaletinin güneybatı kıyılarına ulaştı ve yoğun yağış, sert rüzgarlar ve büyük taşkınlara yol açtı. Ayrıca Florida’daki 2,4 milyon ev ve işyerini elektriksiz bıraktı.

Haber 29-09-22 17:23

ABD'de Ian Kasırgası alarmı! 'Gözlerinizle görene kadar hayal etmeniz bile zor'

Ian Kasırgası, ABD ve Küba'da hayatı felç etti. Küba'nın tamamında elektriklerin kesilmesine yol açan kasırga ABD'de iki milyondan fazla kişiyi de etkiledi. Florida’nın batı kıyısının neredeyse tamamı su kabarması uyarısı altında. Popüler turist güzergahı Fort Myers’ta 5,4 metreyi bulan su kabarmaları görülebileceği uyarısında bulunuldu.

Haber 29-09-22 07:40

Ian Kasırgası ABD'yi vurdu! Ordu alarma geçti, 2,5 milyon kişiye tahliye emri

ABD’nin Florida eyaletinde Ian Kasırgası alarmı yaşanıyor. Geçtiğimiz günlerde Küba’da etkili olan ve tüm ülkede elektrik kesintisine yol açan Ian Kasırgası kategori 4 seviyesinde Florida'yı vurdu. Kasırga Cayo Costa Adası yakınlarında karaya indi. Kasırga öncesi Florida’da 2,5 milyon kişiye tahliye emri verilirken, ulusal muhafızlar da dahil on binlerce Amerikan askeri de bölgede hazır duruma geçirildi. Eyalette daha şimdiden 100 binden fazla kişi kasırga nedeniyle elektriksiz kaldı.

Haber 29-09-22 00:16

2906 yılından geldiğini söyleyen zaman yolcusu insanlığı uyardı! “Tarihin en kötü kasırgası geliyor

Sosyal medyada Kim Windell Necos adıyla paylaşım yapan bir zaman yolcusu kısa sürede dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. 2090’dan günümüze ulaştığını iddia eden zaman yolcusu, insanlığı önümüzdeki günlerde tarihin en kötü kasırgası konusunda uyardı. Kim Windell Necos hava olayının birçok can kaybına neden olabileceğini söyledi.

Trend 13-08-22 10:21

Meksika’da Estelle Kasırgası alarmı! Hızla kıyıya doğru yaklaşıyor

Büyük Okyanus kıyılarında oluşan ve geçtiğimiz gece kategori 1 seviyesine yükselen Estelle Kasırgası, Meksika kıyılarına doğru yaklaşıyor. Estelle Kasırgası’nın Meksika’ya yoğun yağış getireceği ve sel ile toprak kaymalarına neden olabileceği uyarısı yapıldı. Kasırganın 4 metre yüksekliğinde dalgalara neden olması da bekleniyor.

Haber 18-07-22 01:37

Agatha Kasırgası Meksika'nın Güneyinde 10 Kişiyi Öldürdü

Meksikalı yetkililer, Agatha kasırgasının ülkenin güneyinde sel ve toprak kaymalarına ve en az 10 kişinin ölümüne, 20 kişinin kaybolmasına neden olduğunu açıkladı

Haber 01-06-22 17:11

Kasırga nedir, ne zaman ve nasıl oluşur? Kasırga en çok hangi iklimde, bölgede görülür?

Kasırga, en tehlikeli doğal afetlerden biridir. Her yıl binlerce kişi, kasırga yüzünden hayatını kaybeder. Bu nedenle kasırganın ne olduğu, nasıl oluştuğu çokça merak edilir. Kasırga nedir, ne zaman ve nasıl oluşur?

Egitim 30-05-22 17:56

Kuzey Amerika kasırgaya teslim! Milyonlarca kişi etkilendi: Çok sayıda ölü ve yaralı var

Kuzey Amerika ülkesi ABD ile Kanada'yı kasırga ve fırtına vurdu. ABD'nin Michigan eyaletinde etkili olan kasırgada 2 kişi öldü, 40'tan fazla kişi yaralandı. Öte yandan Kanada'nın Ontario ve Quebec eyaletlerinde ise fırtına nedeniyle 8 kişi hayatını kaybetti.

Haber 22-05-22 22:59

ABD'de kasırga felaketi! 2 ölü, onlarca yaralı

ABD'nin Michigan eyaletinde beklenmeyen kasırga, 2 kişinin ölümüne 40'tan fazla kişinin yaralanmasına yol açtı. Gaylord kasabasında daha önce hiç tespit edilmediği için uyarıcı siren sisteminin bulunmadığı ve çok sayıda ev ve iş yerinin hasar gördüğü öğrenildi.

Haber 22-05-22 20:31

Kasırga nedir, ne zaman ve nasıl oluşur? Kasırga en çok hangi iklimde, bölgede görülür?

Kasırga, en tehlikeli doğal afetlerden biridir. Her yıl binlerce kişi kasırga yüzünden hayatını kaybeder. Bu nedenle kasırganın ne olduğu, nasıl oluştuğu çokça merak edilir. Kasırga nedir, ne zaman ve nasıl oluşur?

Egitim 12-05-22 21:09

Avrupa‘da Zeynep’ten sonra Antonia korkusu

Almanya'da "Zeynep" ismi verilen kasırga, çok sayıda Avrupa ülkesinde 16 kişinin ölümüne neden oldu. Maddi hasarın iki günde 900 milyon euroyu aştığı tahmin ediliyor. Yeni alçak hava basıncı Antonia yolda...

Haber 20-02-22 18:46

Düğün fotoğrafı evden 240 kilometre uzakta bulundu! Tüylerim diken diken oldu

ABD'de, kasırganın en çok etkili olduğu Kentucky eyaletinde, hortumun yıktığı evden kaybolan düğün fotoğraflarından biri 240 kilometre uzakta bulundu. Copeland, bir diğer düğün fotoğrafının da yaklaşık 210 kilometre mesafede bulunduğunu belirterek fotoğraflarının böyle bir felaketten tahrip olmadan kurtulmasını "çok tuhaf" bulduğunu ifade etti.

Haber 17-12-21 07:37

Son Dakika | ABD'de kasırga kâbusu! 50'den fazla ölü var, olağanüstü hâl ilan edildi

Son dakika haberine göre ABD kasırga felaketiyle sarsıldı. Kentucky eyaletini vuran kasırga nedeniyle ilk gelen bilgilere göre 50'den fazla kişi hayatını kaybetti. Ekipler hayatta kalanlara yardım etmek için çalışırken olağanüstü hal ilan edildi.

Haber 11-12-21 13:18

Meksika'da Rick Kasırgası alarmı! Ordu hazır bekletiliyor

Büyük Okyanusta oluşan ve kategori 1 seviyesinde olan Rick Kasırgası, Meksika kıyılarına doğru ilerliyor.

Haber 25-10-21 08:23

Ida Kasırgası Louisiana'da hayatı felç etti! Kuyruklar oluştu

Ida Kasırgası’ndan 5 gün sonra ABD’nin Louisiana eyaletinde 800 bin aboneye elektrik verilemezken, eyalet sakinleri gıda ve benzin almak için sırada bekliyor.

Haber 04-09-21 02:24

Ida Kasırgası'nın şiddetini saniye saniye görüntüledi: Video çekmeyi bırak

ABD'nin güney eyaleti Louisiana'yı etkisi altına alan Ida Kasırgası nedeniyle en az bir kişinin hayatını kaybettiği belirlenirken, bölgede yaşayan bir ABD'li kasırganın şiddetini göstermek için Facebook hesabında canlı yayın yaptı. Kısa bir süre sonra ise pencerelerin patladığını duyurdu. Bir milyondan fazla izlenen video için kullanıcılar, adamın cam kenarından uzak durmasını ve video çekmeyi bırakmasını söyledi.

Haber 31-08-21 10:21

İda Kasırgası sırasında Mississippi Nehri tersine aktı

Hafta sonu ABD’nin Louisiana eyaletini vuran İda Kasırgası’nın şiddeti nedeniyle Mississippi Nehri’nin bir süreliğine tersine aktığı bildirildi.

Haber 30-08-21 21:54

İda Kasırgası’nın vurduğu Louisiana’da ölü sayısının artması bekleniyor

ABD'nin güney eyaleti Louisiana'yı etkisi altına alan İda Kasırgası nedeniyle en az bir kişinin hayatını kaybettiği belirlenirken, Vali John Bel Edwards ölü sayısının artmasını beklediklerini açıkladı. Öte yandan ABD Başkanı Joe Biden, İda Kasırgası’ndan etkilenen eyaletlere federal destek verileceğini ve 5 binden fazla Ulusal Muhafız'ın bölgede görevlendirildiğini söyledi.

Haber 30-08-21 20:26

ABD’de Ida Kasırgası’nda 100 binden fazla ev elektriksiz kaldı

ABD’nin Louisiana eyaletinde karaya ulaşan Ida Kasırgası nedeniyle 100 binden fazla ev elektriksiz kaldı. Eyaletin en büyük kenti olan 390 bin nüfuslu New Orleans şehrinde tahliye organizasyonu için yeterli zaman kalmadığından şehirdeki sığınaklar koronavirüs salgınına rağmen açıldı.

Haber 29-08-21 23:23

ABD Başkanı Biden çok çok tehlikeli diyerek açıkladı! On binlerce kişi tahliye edildi

ABD’nin Louisiana eyaletinde alarm durumuna geçildi. Küba'da etkili olan ve Meksika Körfezi üzerinden kuzeybatı yönüne doğru ilerleyen Ida Kasırgası nedeniyle eyaletteki on binlerce kişi tahliye edildi. Kasırganın bugün karaya ulaşacağı tahmin ediliyor. Konuyla ilgili açıklama yapan ABD Başkanı Joe Biden, Ida’nın çok çok tehlikeli bir fırtınaya dönüştüğüne dikkat çekerek, federal hükümetin bölgeye yardım etmek için hazır beklediğini söyledi.

Haber 29-08-21 14:53

ABD'de Ida Kasırgası alarmı! On binlerce kişi tahliye ediliyor

Meksika Körfezi’nden ABD’nin güney kıyılarına ilerleyen Ida Kasırgası nedeniyle kıyı bölgelerinden on binlerce kişi tahliye ediliyor. Kasırganın bugün öğleden sonra 4 şiddetinde karaya ulaşabileceği ve kıyı bölgelerini bir metre su altında bırakabileceği uyarıları yapılıyor.

Haber 29-08-21 00:53

ABD'nin Louisiana eyaletinde acil durum! Cumartesi akşamına kadar süre verildi

ABD'nin Meksika Körfezine bakan güney kıyısında etkili olması beklenen Ida Kasırgası nedeniyle bölge halkına "acil durum" ilanı yapıldı. Louisiana Valisi John Bel Edwards, "Ne yazık ki, Louisiana'nın tüm kıyı şeridi şu anda fırtınanın tahmini hedefi içinde kalıyor. Cumartesi akşamına kadar herkes, güvenliği için fırtınayı atlatmayı planladığı yere varmış olmalı." ifadelerini kullandı.

Haber 28-08-21 02:00

New York’ta Henri Kasırgası alarmı: Acil durum ilan edildi

ABD’nin doğu kıyılarına ilerleyen Henri Kasırgası nedeniyle New York’ta acil durum ilan edildi.

Haber 22-08-21 00:38

Çekya’da şiddetli kasırga: 150 yaralı! Durum korkunç

Çekya’nın Moravia bölgesinde etkili olan şiddetli kasırga, ilk belirlemelere göre çok sayıda evin hasar görmesine ve 150 kişinin yaralanmasına neden oldu. Öte yandan bölgede bulunan bir Türk TIR şoförünün de kasırga nedeniyle yaralandığı öğrenildi.

Haber 25-06-21 03:50

Hortum manzaralı evlenme teklifi! Bir ülke, bu evlilik teklifini konuşuyor

ABD, 29 yaşındaki Tom Bedard ve 26 yaşındaki Raya Maday'ı konuşuyor. Bulundukları yerden hortumu bizzat görme umuduyla Colorado'ya altı saat yolculuk yapan çift, hortumun önünde nişanlandı. Çift, o anları 'sıra dışı' olarak tanımladı.

Haber 16-06-21 11:19

Kasırga felaketinin boyutu drone ile görüntülendi

ABD’nin Alabama eyaletini iki gündür etkisi altına alan ve saatte 135 kilometre hızla esen kasırga ve fırtınanın bilançosu ağırlaşırken, bölgedeki bir çok yerleşim yeri yıkıldı.

Haber 27-01-21 14:59

Laura kasırgası ABD'de 4 kişinin ölümüne neden oldu

ABD'yi vuran en güçlü kasırgalardan biri olan Laura, Louisiana eyaletinde 4 kişinin ölümüne neden oldu.

Haber 28-08-20 10:35

ABD'de Laura kasırgasının 4 seviyeye çıkması bekleniyor

ABD'nin güneyinde Meksika Körfezi'nde etkili olan ve Texas ile Louisiana'yı vurması beklenen Laura kasırgasının 4 seviyeye çıkması tahmin ediliyor. Texas ve Louisiana eyaletlerinde yarım milyon kişinin tahliye edilmesi istendi.

Haber 26-08-20 20:25

ABD'de alarm: Kasırgaya dönüşen Laura tropik fırtınasının güney kıyılarını vurması bekleniyor

Meksika Körfezi sularında etkili olduktan kısa sonra kasırga düzeyine dönüşen Laura tropik fırtınasının güçlenerek ABD'nin güney kıyılarını vurmasının beklendiği bildirildi. Yaklaşan kasırga öncesinde Texas ve Louisiana eyaleti kıyılarındaki binlerce kişiye tahliye emri verildi.

Haber 25-08-20 18:27

ABD'de Isaias Kasırgası Kuzey Carolina'ya ulaştı

Atlas Okyanusu'nda oluşan Isaias Kasırgası, ABD'nin Kuzey Carolina eyaleti kıyılarına ulaştı.

Haber 04-08-20 10:10

Amphan Kasırgası'nda ölü sayısı 24'e yükseldi

Hindistan ve Bangladeş'in kıyı kesimlerinde etkili olan Amphan Kasırgası'nda hayatını kaybedenlerin sayısı 24'e çıktı.

Haber 21-05-20 10:32

ABD’nin güneyinde kasırga felaketi: 32 ölü

ABD’nin güney eyaletlerinde etkili olan şiddetli fırtına ve kasırga nedeniyle 32 kişi hayatını kaybetti.

Haber 14-04-20 10:11

ABD'nin güneyinde kasırga felaketi: 6 ölü

ABD'de meydana gelen şiddetli fırtına ve kasırgalar nedeniyle Mississippi eyaletinde 6 kişinin hayatını kaybettiği, Louisiana eyaletinde de yaklaşık 300 ev ve binanın hasar gördüğü bildirildi.

Haber 13-04-20 14:39

ABD’de kasırga ve fırtına 11 can aldı

ABD’de meydana gelen şiddetli fırtına ve kasırga nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının 11’e yükseldiği açıklandı.

Haber 13-01-20 10:49

NASA duyurdu: Jüpiter’de yer yerinde durmuyor!

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi’nin (NASA) Jüpiter’i gözlemleyen uzay aracı Juno, büyük bir keşfe imza attı. NASA’nın Juno uzay aracı, Jüpiter’in güney kutbunda oldukça büyük bir kasırga keşfetti.

Trend 14-12-19 19:31