Kovid-19 Haberleri

Çin'de yeni mutant koronavirüs yaratıldı: Korkunç semptomlar! Gözler tamamen beyazlaşıyor, beyin küçülüyor: İnsanlara yayılabilir

Çin'de bilim insanlarının beyine saldıran bir mutant koronavirüs türü yarattığı ortaya çıktı. Farelerde yüzde 100 öldürme oranına sahip yeni virüsün insanlara da yayılabileceği aktarılırken, görünen semptomlar arasında gözlerin tamamen kararması ve beynin önemli ölçüde küçülmesi var.

Trend 17-01-2024 10:52

Dünyayı ayağa kaldıran açıklama: Yarasa dışkısında yeni virüs keşfedildi! 'Neredeyse' Kovid kadar etkili, hiç görülmemiş bir virüs!

ABD'de New York merkezli EcoHealth Alliance'ın başkanı Dr. Peter Daszak, Dünya Sağlık Örgütü'nün (DSÖ) düzenlediği bir etkinlikte yarasalarda yeni bir virüsün keşfedildiğini ifade etti. Yeni virüsün insanlar üzerinde Kovid kadar etkili bir potansiyele sahip olduğu belirtilirken dünya bu açıklama sonrası ayağa kalktı. Yeni keşfedilen bu virüsün ortaya çıkmasının an meselesi olduğu belirtilirken, virüsün ilk bulaşabileceği kişiler açıklandı!

Trend 12-01-2024 11:53

Bilim insanları endişeli: Kovid-19'un yeni varyantı JN.1 bağırsakları etkiliyor! Mide böceği riski...

Kovid-19 vakalarından alınan örnekler sonucunda bazı uzmanlar virüsün vücutta yeni bir bölümü hedef almasından korkuyor. Bilim insanları alınan numuneler sonucu Kovid-19'un mide böceğine dönüşmesinden endişeliniyor.

Haber 23-12-2023 10:47

Grip hastalığının bu özellikleri ilk kez ortaya çıktı! Etkisi aylarca devam ediyor, tedavisi de yok; uzun süren öksürüklere dikkat...

Koronavirüs salgını sonrası tıp dünyasının hastalıklara bakış açısı da büsbütün değişti. Kovid-19 kalıcı ve güçsüzleştirici etkilere sahip olmasıyla biliniyor. Ancak ortaya çıkan yeni bulgular göre bu tür başka hastalıkların da bulunduğu pekişti. Bunların başında ise grip geliyor! Gripten sonra aylarca süren öksürükler yaşıyorsanız dikkat...

Haber 18-12-2023 09:55

Gizemli virüs Çin'den sonra Avrupa'da: Alarm durumuna geçildi! Uzmanlar belirtileri sıraladı

Haftalardır Çin'de büyük kaosa neden olan ve hızla yayılan gizemli virüs Avrupa'ya sıçradı. Çin'de hastanelerin dolup taşması sonrası gizemli virüsün yeni bir pandemiye dönüşmesinden endişe ediliyor. Uzmanlar gizemli hastalığın yaygın görülen 3 temel belirtisini açıkladı.

Trend 04-12-2023 10:31

Yeni virüs alarm veriyor! Hastalar günlerce yataktan, haftalarca evden çıkamıyor... Kovid-19 iddiası: Testlerde tespit edilemiyor

Vakaları hızla artan yeni virüs İngiltere'yi resmen kasıp kavurdu. Günlerce yatağa düşen hastalar haftalarca evden çıkamıyor. Belirtileri soğuk algınlığını andıran ancak nörovirüsten de beter olduğu konuşulan virüsün Kovid-19'un yeni bir varyantı olduğu değerlendiriliyor. 3 hafta boyunca hastalıktan kendine gelemeyen bir hastanın anlattıkları endişe verdi.

Haber 27-11-2023 09:53

Kovid 19'un etkileri sürüyor! Türkiye'de 1 milyon kişi...

Kovid 19'un yol açtığı hastalıklar bitmek bilmiyor. Kovid 19'u geçirdikten sonra koku duyusu azalan ya da kaybolan kişiler üzerinde yapılan çalışmada beyindeki karar verme ve koku merkezleri arasındaki bilgi akışının azaldığı, bu nedenle hafızanın olumsuz etkilendiği, unutkanlık ve dikkat dağınıklığı gibi sorunlar da geliştiği tespit edildi. Öte yandan kalıcı koku kaybının "tazı burun" kişilerde daha çok görüldüğü belirtilirken Türkiye'de 1 milyon kişide koku kaybı olduğu da belirtiliyor.

Haber 12-09-2023 17:14

DSÖ'den korkutan açıklama! 'Endişe verici' diyerek duyurdular...

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, kış mevsimi öncesi artan Kovid-19 vakalarındaki artışa dikkat çekti. Vaka artışlarının 'endişe verici' boyutlarda olduğunu ifade eden Ghebreyesus, Avrupa, Orta Doğu ve Asya'nın bazı bölgeleriyle ilgili de kritik bir bilgi verdi.

Haber 06-09-2023 17:42

Akılalmaz olay! Gözleri kahverengiydi, parlak maviye döndü... Bilim insanları şaşkına döndü!

Tayland'ta altı aylık bir erkek bebeğe uygulanan Kovid-19 tedavisi sonrasında favipiravir ilacı verildi. Küçük bebeğin favipiravir ilacına gösterdiği endikasyon, bilim insanlarını adeta şaşkına çevirdi. İşte haberin bütün detayları!

Haber 06-09-2023 10:08

Dünya Sağlık Örgütü'nden kritik koronavirüs açıklaması! Yüzde 38 artış...

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), koronavirüs vakalarındaki artışlara dikkat çekti. Geçen sene ağustos ayına kıyasla vaka sayılarında yüzde 38'lik bir artışın olduğu belirtilen raporda dünya genelinde 1,4 milyonun üzerinde vakanın olduğu duyuruldu.

Haber 02-09-2023 12:00

Yeni koronavirüs varyantı Eris avantaj sağladı! EG.5'in daha sık görülme nedenini açıkladı: 'Hücreye yapışma özelliği arttı'

Yaklaşık 2 yıl boyunca tüm insanlığın korkulu rüyası olan Kovid-19 son günlerde yeni varyantın görülme sıklığının artmasıyla yine gündemde. Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, DSÖ'ye pandemi dönemindeki gibi sağlıklı veriler gönderilmediğine değinerek "Onun için dikkatli olmakta fayda var" dedi. EG.5 (Eris) olarak bilinen yeni Kovid-19 varyantının daha sık saptandığına dikkat çeken Özlü, virüsün avantaj kazandığını ifade ederek hücreye yapışma özelliğinin arttığını söyledi.

Haber 22-08-2023 09:55

Covid-19'un yeni varyantı dünyada hızla yayılıyor! Türkiye'de görüldü mü? Uzman isim o tarihi işaret etti

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alper Şener, Türkiye'de Kovid-19 vakalarında artış gözlenmediğini, ABD ve bazı Avrupa ülkelerinde görülen Omicron varyantının alt türevi olan Eris (EG.5.1) varyantının henüz tespit edilmediğini bildirdi. Şener, Türkiye'de okulların açılmasından sonraki süreçte büyük kentlerde Eris varyantının görülebileceğini belirtti.

Haber 21-08-2023 15:42

Kovid-19'un yeni varyantı 'BA.2.86' o ülkelerden sonra İngiltere'de de tespit edildi

İngiltere Sağlık Güvenliği Ajansı (UKHSA), Kovid-19'un yeni varyantı "BA.2.86"nın, İsrail ve Danimarka'dan sonra İngiltere'de de görüldüğünü açıkladı. Seyahat geçmişi olmayan bir kişide bu virüsün görülmesinin ülke içindeki bulaşmaya işaret ettiği belirtilen açıklamada, henüz yeni varyantın özellikleri ve ciddiyeti üzerine yeterli veri bulunmadığı kaydedildi.

Haber 18-08-2023 23:57

Ege Üniversitesi Kovid-19 salgınını koyun ve keçiler üzerinde inceleyecek

Ege Üniversitesinden (EÜ) araştırmacıların Kovid-19 salgınının koyun ve keçiler üzerinden incelenmesine yönelik projesi TÜBİTAK'tan destek aldı.

Yurthaber 19-07-2023 11:59

O ülkede 'ciddi' kıtlık felaketi iddiaları gündeme bomba gibi düştü! İnsanlar evlerinde açlıktan ölmüş halde bulunuyor...

İngiliz yayın organı BBC, Kuzey Kore'nin 'ciddi' bir kıtlık felaketiyle karşı karşıya olduğunu iddia etti. İddialara göre Kuzey Kore'deki durum çok kritik. Yerel kaynakların aktardığına göre ülkede yaşanan gıda sorunu yüzünden yüz binlerce kişi hayatını kaybedebilir...

Haber 15-06-2023 12:54

Biden'ın başını çok ağrıtacak! ABD, tarihinin en büyük dolandırıcılığı ile sarsıldı: Herkesin erişebileceği sonsuz para havuzu...

Tüm dünyayı adeta kasıp kavuran pandemi döneminde dolandırıcılar boş durmadı, Kovid-19 için biriken yardım fonundan dudak uçuklatan miktarda para çalındı! "ABD tarihinin en büyük dolandırıcılığı" olarak nitelendirilen olayda Kovid-19 yardım fonundan 280 milyar dolardan fazla para çalındı. Ayrıca 123 milyar dolardan fazla paranın ise israf edildiği ortaya çıktı.

Haber 15-06-2023 09:18

BioNTech'in bugün görülmesi beklenen davasının ilk duruşması iptal edildi

Almanya'da Kovid-19 aşısının yan etkileri nedeniyle bir sağlık çalışanı Alman biyoteknoloji firması BioNTech aleyhine dava açmıştı. Davada BioNTech, Kovid-19 salgınından bu yana dünya çapında en büyük tazminat riskiyle karşı karşıya kalmıştı. Davanın ilk duruşması bugün Hamburg Bölge Mahkemesi'nde başlayacaktı fakat duruşma reddihakim talebi nedeniyle iptal edildi.

Haber 12-06-2023 12:38

BioNTech'e şok! Milyonlarca Euro ödemek zorunda kalabilir... Dünya çapında en büyük tazminat talebi...

Almanya'da Kovid-19 aşısının yan etkileri nedeniyle bir sağlık çalışanı Alman biyoteknoloji firması BioNTech aleyhine dava açtı. Davada BioNTech, Kovid-19 salgınından bu yana dünya çapında en büyük tazminat riskiyle karşı karşıya... Dava yarın Hamburg Bölge Mahkemesi'nde başlayacak.

Haber 11-06-2023 17:58

Çin'den dikkat çeken Kovid-19 kararı! 'B sınıfı salgın hastalık...'

Çin, Kovid-19'u "B sınıfı salgın hastalık" olarak sınıflandırmayı sürdürecek. Çinli yetkililer, virüsün hala mutasyon geçirdiğini ve yerel düzeyde yayılmayı sürdürdüğüne dikkati çekerek, yerel yönetimlerin ve sağlık birimlerinin halk sağlığının korunması için gerekli tedbirleri almasının önemini vurguladı.

Haber 08-05-2023 18:16

Almanya’da Kovid-19 aşı tazminatı hamlesi! 301 kişiye her ay ömür boyu tazminat ödeyecekler

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan va kısa sürede global bir salgına dönüşen koronavirüs salgının etkileri dünyada konuşulmaya devam ediyor. Koronavirüse yönelik olarak geliştirilen aşılar yan etki söylemleriyle tartışmaların hedefi olmuştu. Almanya’da Kovid-19 aşılarının yol açtığı ağır yan etkiler nedeniyle mahkemeye başvuran 301 kişiye her ay ömür boyu tazminat ödenmesine başlandığı belirtildi.

Trend 15-04-2023 09:25

Çinli bilim insanlarından Kovid-19 açıklaması! 1300'den fazla numune alındı: İhtimal yüksek...

Çinli bilim insanlarından dikkat çeken Kovid-19 açıklaması geldi. Salgının ilk kez ortaya çıktığı Vuhan'daki deniz ürünleri gıda pazarında hayvanlardan ve çevreden toplanan 1300'den fazla numunenin DNA analizlerinin insandan yayılma ihtimalini güçlendirdiği iddia edildi.

Haber 10-04-2023 18:27

Dünya Sağlık Örgütü duyurdu! Bu yıl koronavirüsün halk sağlığı acil durumu olarak sona erdiği açıklanabilir

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, "Son bir ay içerisinde bildirilen haftalık ölüm sayısının, ilk kez üç yıl önce "pandemi" kelimesini ilk kullandığımız zamandan daha düşük olduğunu görmek çok sevindirici. Bu yıl, Kovid-19'un uluslararası öneme sahip bir halk sağlığı acil durumu olarak sona erdiğini söyleyebileceğimizden eminim." ifadelerini kullandı.

Haber 17-03-2023 18:23

Hazırlıksız olacağız uyarısı! Kovid-19 pandemisini örnek gösterdi: Başsız tavuklar gibi olurduk

İskoçya'daki St. Andrews Üniversitesi'nde kısa süre önce açılan SETI Sonrası Tespit Merkezi'ndeki bilim insanlarının önündeki ilginç görev göz korkutuyor. Bilim insanlarının önündeki bu görev, Dünya dışı zeki bir uygarlıkla temas kuracak olursak ne yapacağımızı bulmaktan oluşuyor. Onlar, uzaylılar yarın bizle temasa geçerlerse, ne yazık ki hazırlıksız olacağımız konusunda uyarıyor. Hatta koronavirüs pandemisini örnek göstererek "Temas kursak başsız tavuklar gibi olurduk" diyorlar.

Haber 20-01-2023 17:58

Koronavirüse benzemez çok daha yıkıcı Korkutan 'Yeni pandemi' sözleri! Girmediği ev kalmadı…

Uzun süredir halk arasındaki en önemli gündemlerden bir tanesi grip. Geçmek bilmeyen hastalıklardan herkes şikayet ederken grip neredeyse her eve bir şekilde girmiş durumda. Koronavirüs pandemisi sonrası bu hastalıklarla ilgili korku dolu sorular da akıllara gelmeye başladı. Kovid, grip, RSV ve rinovirüs derken ortalık adeta virüs kaynıyor. Koronavirün yeni varyantı kraken de çıkınca endişe arttı ancak uzmanlar asıl olarak gripten endişe duruyor. Çünkü yeni pandeminin gripten olma ihtimali var.

Haber 09-01-2023 16:50

Çin'de seyahat kısıtlamaları kalkıyor! Tam 100 milyon turist beklemede... Dünya ülkeleri panik içinde

Uzun süre sonra yeniden Kovid-19 vaka sayılarında patlama yaşayan Çin tüm dünyanın gündeminde. Ülke 8 Ocak'ta seyahat kısıtlamalarını hafifletmeyi planlarken, Çin'den 100 milyondan fazla yolcunun yurtdışına uçmaya başlamasıyla enfeksiyonların yeniden patlak verebileceği endişesi başladı. Çok sayıda ülkenin de durumun paniği ile Çin'den gelecek yolculara karşı yeni tedbirler aldığı belirtildi.

Trend 29-12-2022 10:03

İtalya, Japonya ve Hindistan'dan Çin'i kızdıran 'koronavirüs' hamlesi! Durumu abartıyorlar sözleriyle tepki geldi

Çin'de uzun sürenin ardından Kovid-19 vakalarında yeniden patlama yaşandı. Ülke genelinde koronovirüse bağlı ölümlerde de büyük artış yaşandığı belirtilirken, çok sayıda ülke ise Çin'den gelecek yolculara karşı yeni tedbirler aldı. Aralarında İtalya, Japonya, Malezya, Tayvan ve Hindistan’ın aralarında bulunduğu bir çok ülke, Çin’den gelen yolculara test ve karantina zorunluluğu getirdi. Çin ise Batılı ülkeleri 'durumu abartmakla' suçladı.

Haber 28-12-2022 22:48

‘Sıfır vaka’ politikasının uygulandığı Çin’den tartışma yaratan görüntüler! Kadına zorla anal korona testi yapıldığı iddia edildi

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıktığı düşünülen ve tüm dünyaya yayılarak kısa sürede pandemiye dönüşen koronavirüs Çin’de hala büyük panik yaratıyor. Dünya genelinde aşıyla birlikte normalleşme adımları atılırken Çin ‘sıfır vaka’ politikası kapsamında sert tedbirler uygulmaya devam ediyor. Son olarak Çin’de sağlık ekiplerinin zorla anal koronavirüs testi yapmaya zorlandığı iddia edilen bir kadına ait görüntüler sosyal medyada gündem yarattı.

Trend 28-11-2022 14:39

Dünyanın en büyük iPhone fabrikasında alarm! Karantinadan firar ettiler

Çin'de iPhone telefonlarının üretildiği Zhengzhou kentindeki fabrikada çalışan işçilerin duvardan atlayarak tesisten kaçtığı görüntülendi. Görüntüler internette yayıldı. İşçiler duvar ve çitleri aşarak kaçtı. Fabrikada kaç kişide Kovid saptandığı ise bilinmiyor.

Haber 31-10-2022 10:12

Peru'da Kovid-19 nedeniyle ilan edilen olağanüstü hal kaldırıldı

Bakanlar kurulu toplantısının ardından yapılan açıklamada, ülkede son zamanlarda vakaların belirgin şekilde düştüğü vurgulanarak, Mart 2020'den bu yana yürürlükte olan OHAL'in kaldırıldığı belirtildi.

Haber 28-10-2022 08:32

THY'den Kovid-19 kararı! Rusya uçuşları için tedbirler kaldırıldı

Türk Hava Yolları (THY), Rusya uçuşlarında Kovid-19 tedbirlerinin kaldırıldığını, bu ülkeye girişlerde aşı kartı ya da PCR testi ibraz etme zorunluluğu olmadığını bildirdi.

Haber 25-10-2022 18:37

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Böcek, İkinci Yaşam / Siyaset ve İhanet adlı kitabını tanıttı:

"Kitabımda Cumhurbaşkanımıza, genel başkanımıza, tüm genel başkanlara, beni tanıyan tanımayan dua eden herkese teşekkürüm var"

Yurthaber 19-10-2022 19:00

Kovid-19 nedeniyle yürüme yetisini kaybeden hasta 8 ay sonra adım attı

İzmir'de, yeni tip koronavirüs nedeniyle entübe edilen, 45 gün yoğun bakımda kalan, kas yapısındaki sıkıntılar nedeniyle yürüyemeyen Remzi Karaman, uygulanan tedavilerin ardından iyileşti - 90 kilo girdiği yoğun bakım servisinden 45 kilo kayıpla çıkan Karaman: - "Yoğun bakımdayken kafam hariç hiçbir yerim oynamıyordu. En çok da bir daha yürüyememe korkusu beni çok etkiledi"

Yurthaber 14-10-2022 11:37

Dünyada ciddi artış beklenen grip ve Kovid-19'a karşı tedbirlere devam uyarısı

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İsmail Balık: - "Bu sene neredeyse tüm dünyada, salgına bağlı önlemler de bırakıldığından başta grip olmak üzere, Kovid-19 dahil, soğuk algınlığına etken olan tüm virüslerde artış yaşanmaya başladı" - "Aşıların tamamlanması, maskesiz bir şekilde kapalı ortamlarda olunmaması önem taşıyor. Selamlaşırken kucaklaşma alışkanlığından vazgeçilmesi, bulaşın önlenmesinde önemli bir tedbir olacaktır. Eller sık sık yıkanmalı, tokalaşmaktan bile şu dönemde kaçınılmalı"

Yurthaber 09-10-2022 11:23

TÜSEB, Kovid-19 tecrübesiyle geleceğin salgınlarına ışık tutacak

Sağlık Bakanlığı Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanı Prof. Dr. Erhan Akdoğan: - "11-12 Ekim düzenleyeceğimiz Geleceğin Pandemileri Sempozyumu'nda Kovid-19 salgınında elde edilen tecrübeler ışığında geleceğin pandemileri için ne gibi hazırlıklar yapılması gerektiğini bütün boyutlarıyla tartışacağız" - "Sempozyum bitiminde geleceğin pandemilerine hazırlık noktasında mevcut durumun tespiti ve ileride muhakkak yapılması gerekenlere dair bir rapor oluşturulacak"

Yurthaber 09-10-2022 11:03

RÖPORTAJ - Prof. Dr. Şener salgın döneminde kaybolan solunum yolu enfeksiyonlarını anlattı:

"Şimdi grip gibi diğer solunum yolu enfeksiyonlarını yeniden hatırlayacağız. Bu hatırlayacağımız solunum yolu enfeksiyonlarında bağışıklık sistemimiz de bununla uzun dönem karşı karşıya kalmadığı için sanki ilk defa karşı karşıya kalıyormuş gibi tepki verecek ama bunu panik yapmayalım"

Yurthaber 08-10-2022 11:29

Uzmanlar uyarıyor: Bu kış virüslerin çok daha fazla artması bekleniyor

Kış aylarında virüsler çok daha bulaşıcı olabiliyor. Kapalı alanlar virüslerin hızlı bir şekilde bulaşmasına neden oluyor. Uzmanlar özellikle bu kış virüslerin artabileceğini belirterek hasta olan kişilerin yapmaları gerekenleri açıkladı. Bilinçli bir şekilde kendinizin ve çevrenizin hastalanma riskini azaltabilirsiniz.

Haber 02-10-2022 12:19

Çankırı'da mart ayından bu yana Kovid-19'dan 37 kişi yaşamını yitirdi

Çankırı'da mart ayından bu yana Kovid-19'dan 37 kişi yaşamını yitirdi

Yurthaber 28-09-2022 14:34

Rize'de, Kovid-19 nedeniyle 9 ferdini kaybeden ailenin genetik sonuçları sevindirdi

Rize'de, Kovid-19 nedeniyle 9 ferdini kaybeden ailenin genetik sonuçları sevindirdi

Yurthaber 19-09-2022 14:46

Kovid-19'un yeni alt varyantı Yunanistan'a sıçradı

Yunanistan'da Kovid-19'un yeni alt varyantı BA.2 tespit edildi. Öte yandan ülkede son bir haftada Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 129 oldu.

Haber 13-09-2022 22:14

Dünyada her 2,8 saniyede 1 kişi sepsis nedeniyle hayatını kaybediyor

Türk Yoğun Bakım Derneği Başkanı Prof. Dr. Oktay Demirkıran: - "Dünyada her yıl 50 milyon civarında sepsis vakası görülüyor ve yaklaşık 11 milyonu hayatını kaybediyor" - "Bu nedenle karşılaştığımız vakalarda sepsisi doğru anlamak ve semptomları takip etmek, erken tanı ve tedavi çok önemli"

Yurthaber 13-09-2022 13:11

İzmir'de aşı sahteciliği yaptığı iddia edilen 14 sanığın yargılanmasına devam edildi

İzmir'de "aşı sahteciliği" yaptığı iddia edilen 14 sanığın yargılanmasına devam edildi

Yurthaber 08-09-2022 16:35

Kovid-19 yapay zeka kullanılarak ses ile tespit edebilir

Kovid-19 yapay zeka kullanılarak ses ile tespit edebilir

Yurthaber 05-09-2022 23:22

Salgın sonrası dağcılık ve doğa sporlarına ilgi arttı

Türkiye Dağcılık Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Ersan Başar: - "Kovid-19 salgını döneminde insanların evlerine kapanması, doğaya özlemi daha da artırdı. İnsanlar ayrıca doğayı ve doğal yaşamın özelliklerini daha iyi anlama imkanı buldu. Bundan dolayı da dağcılık ve doğa sporlarına da büyük bir ilgi oldu" - "Ülkemizde lisansı olmayan 100 bine yakın doğa ve dağcılık sporuyla ilgilenen sporcumuz da bulunmaktadır. Geçen sene 12 bin sporcumuz vardı, bu sene 15 bine ulaştık. Sporcu sayımız her geçen gün artıyor"

Yurthaber 02-09-2022 11:14

Soluk borusu daralan hasta ameliyatla yeniden sağlığına kavuştu

Soluk borusu daralan hasta ameliyatla yeniden sağlığına kavuştu

Yurthaber 31-08-2022 12:55

Kovid-19'u ağır atlatanlara nörolojik tanı uyarısı

Medipol Bahçelievler Hastanesi Nöroloji Bölümü'nden Uzm. Dr. İsmet Üstün: - "İngiliz araştırmacılar merkezi sinir sistemini tutan Kovid-19'un beyni 10 yıl yaşlandırdığını, IQ değerlerinde düşüşe yol açtığını gözlemledi. Hastalığı ağır geçirdikten sonra dikkat eksikliği ve unutkanlıktan şikayetçiyseniz erken tanı ve tedavi için nöroloji hekimine başvurmalısınız"

Yurthaber 29-08-2022 10:36

KOAH hastası 138 kez Kovid-19 testi yaptırdı

KOAH hastası 138 kez Kovid-19 testi yaptırdı

Yurthaber 17-08-2022 19:47

Sağlık Bakanlığı haftalık Kovid-19 verilerini açıkladı

Ülke genelinde 8-14 Ağustos'ta 143 bin 778 kişinin testi pozitif çıktı, 342 kişi yaşamını yitirdi

Yurthaber 17-08-2022 00:34

Milli Eğitim Bakanı Özer eğitim gündemini değerlendirdi:

"(Öğretmenlik kariyer sınavları) Bu konuyu siyasi görünürlüğü artırmayla ilgili bir ranta dönüştürürsek kaybeden Milli Eğitim Bakanlığı olmaz, ülke olur, çocuklarınız olur. Lütfen kimse gölge etmesin" - "KPSS ile hiçbir ilişkimiz yok. ÖSYM idari, mali olarak özerk bir kurumdur. ÖSYM Başkanlığının disiplin amiri YÖK Başkanlığıdır. Dolayısıyla YÖK'le ilişkisi vardır. Zaten biliyorsunuz o süreçte YÖK inceleme başlattı"

Yurthaber 16-08-2022 17:12

Antalya'da Kovid-19 vaka sayılarında azalma

Antalya İl Sağlık Müdürü İsmail Başıbüyük: - "İki haftadır vaka sayıları, artık aşağıya doğru bir azalma eğilimi gösteriyor. Yoğun bakımda hasta sayısında da bir azalma var" - "Son dönemde vaka sayıları çok artmış olmasına rağmen hastane yükümüzün çok artmadığını gördük. Aşı hastane ve yoğun bakım yatışını azaltıyor"

Yurthaber 16-08-2022 16:11