Millet Bahçesi Haberleri

Türkiye'nin en büyüğü olacak! Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi'nde sona gelindi... Bakan Kurum açılış tarihini duyurdu

Türkiye'nin en büyük millet bahçesinde geri sayım başladı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Sürdürülebilir Yüzyıl Zirvesi" programında Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi'nin açılacağı tarihi duyurdu. İşte haberin detayları...

Haber 13-01-23 20:28

Kütahya Millet Bahçesi’nde sona yaklaşıldı

Kütahya’nın Evliya Çelebi Mahallesi’ne Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın işbirliği ile yaptırılmakta olan Millet Bahçesi’nde sona yaklaşıldığı belirtildi.

Yurthaber 07-11-22 10:42

Edirne'de Meriç Nehri kenarına yapılacak Millet Bahçesi doğal dokuya uygun olacak

Edirne'de Meriç Nehri kenarına yapılacak Millet Bahçesi doğal dokuya uygun olacak

Yurthaber 17-10-22 16:31

Bitlis'in tarihi silüeti Dereüstü Islah Projesi ile ortaya çıkarılıyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca yürütülen proje kapsamında ortaya çıkarılan köprüler ve tarihi yapılar restore ediliyor, Bitlis Deresi'nin kenarında millet bahçesi oluşturuluyor - Bitlis Valisi Oktay Çağatay: - "İmara aykırı binalar ortadan kalkınca o bölgede çok sayıda tarihi yapı ve 1500'lü yıllardan kalma 10 köprümüz ortaya çıktı. Bu köprüleri, tarihi hamamları ve hanları restorasyona aldık"

Yurthaber 10-10-22 11:56

Millenicom internet altyapı başvurusu ve takibi: Millenicom fiber internet altyapı başvurusu nasıl yapılır?

Taahhütsüz, kesintisiz ve hızlı internet hizmeti sunan internet sağlayıcı firmalardan biri olan Millenicom, kullanıcılarına pek çok fayda sağlıyor. Millenicom kullanıcısı olmak üzere başvuru yapmadan önce altyapı sorgulama hizmeti ile, bulunduğunuz bölgede internet altyapısı olup olmadığını ve desteklenen maksimum hızı öğrenebilmeniz mümkün. Millenicom altyapı başvurusu ve altyapı sorgulama nasıl yapılır?

Haber 09-10-22 12:25

Sivas'ta yeni millet bahçesi için çalışmalar başladı

Sivas'ta yeni millet bahçesi için çalışmalar başladı

Yurthaber 04-10-22 13:48

İzmir'in ilk Millet Bahçesi Bergama'da yapılıyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından İzmir'in Bergama ilçesinde yapımına başlanan Millet Bahçesi'nde ilk kazma vuruldu - Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu: - "Alanda hafriyat çalışmaları başlamış durumda. Millet Bahçesi'ni Cumhuriyetimizin 100'üncü yılı olan 29 Ekim 2023'te tamamlayıp hemşerilerimizin hizmetine açmak istiyoruz"

Yurthaber 29-09-22 11:09

Sinop'ta Millet Bahçesi Projesi kapsamında 13 bin fidan dikilecek

Sinop'ta Millet Bahçesi Projesi kapsamında 13 bin fidan dikilecek

Yurthaber 20-09-22 17:34

Ahlat'taki millet bahçesinde ziyaretçilere Selçuklu ruhu yaşatılacak

"Türklerin Anadolu'ya girişinin kapısı" olarak nitelendirilen Ahlat ilçesinde, içinde Sultan Alparslan Otağı'nın kurulduğu millet bahçesine gelenler, kıl çadırları, Selçuklu dönemine ait süslemeleri, okçuluk etkinliklerini görme fırsatı bulacak - Ahlat Belediye Başkanı Abdulalim Mümtaz Çoban: - "Çadırlarda ve ahşaptan yaptığımız 50 dükkanda Türkiye'nin tüm motiflerini içeren zengin el sanatlarını, Yörük ve Türkmen obalarını ağırlayacağız. Türk tarihinde çok önemli olduğunu düşündüğümüz atlı okçuluk alanımızı, hipodromu, Selçuklu mimarisiyle mescidimizi, kıraathanemizi ve köprülerimizi inşa ettik"

Haber 21-08-22 13:20

İliç Millet Bahçesi su kayağı ve tekne turu yapmak isteyenleri ağırlıyor

Erzincan'ın İliç ilçesinde baraj kıyısındaki millet bahçesine gelenler, barajda su sporları yapma ve tekne turuna katılma imkanı buluyor - İliç Kaymakamı Cüneyt Demirkol: - "Millet bahçemiz, Türkiye'de tekne turunun olduğu ve baraj gölü ile bir araya gelen ilk ve tek örnek olarak ön plana çıkıyor"

Yurthaber 05-08-22 11:56

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum, Bağcılar'da gençlerle buluşmada konuştu:

"İstanbul'da 46 millet bahçesi yapılıyor. 18 milyon metrekare. Burada oturan herkese ilave 1 metrekare yeşil alan demek" - "Bağcılara 62 bin metrekarelik Millet Bahçesi kazandırmak için kolları sıvadık, gelecek yıl inşallah hizmete girecek"

Yurthaber 05-08-22 10:25

Ardahan'da inşaatı devam eden Millet Bahçesi tarihi kale ve Kura Nehri ile bütünleşecek

Ardahan'da inşaatı devam eden Millet Bahçesi tarihi kale ve Kura Nehri ile bütünleşecek

Yurthaber 30-07-22 14:05

Bakan Varank, Çanakkale'de millet bahçesi açılışında konuştu:

"Bizim milletimizle kurduğumuz bağ, bir aşk hikayesi. Biz milletin hizmetkarıyız, milletimizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine taşımak için çalışıyoruz"

Yurthaber 27-07-22 16:18

Bakan Kasapoğlu, Çorum'da gençlerle basketbol oynadı

Bakan Kasapoğlu, Çorum'da gençlerle basketbol oynadı

Yurthaber 18-07-22 11:32

TOKİ'den Şanlıurfa'ya 2 bin 2 konut, 3 millet bahçesi

Şanlıurfa'nın merkez ve Eyyübiye ilçelerindeki konutların ihaleleri ağustos ve eylül ayında, Birecik, Akçakale ve Ceylanpınar'daki millet bahçelerinin ihaleleri ise bu ay yapılacak

Yurthaber 03-07-22 13:20

Trabzon'da Restoran ve Kafeler Dijitalleşiyor Projesinin saha uygulaması yapıldı

Trabzon'da "Restoran ve Kafeler Dijitalleşiyor Projesi"nin saha uygulaması yapıldı

Yurthaber 09-06-22 13:56

Atık araç malzemelerinden yaptığı dev heykelleri görücüye çıkardı

Atık araç malzemelerinden yaptığı dev heykelleri görücüye çıkardı

Yurthaber 07-06-22 14:45

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli mesajlar! Teröristlerin kökünü kazımaya devam edeceğiz

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’un fethinin 569. yılı kutlamaları ve Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi İlk Fidan Dikim Töreni'nde önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında "Teröristlerin kökünü kazımaya devam edeceğiz." dedi. Öte yandan ortaya atılan iddialarla ilgili ise Erdoğan, "Biz son nefesimize kadar buradayız. Bugüne kadar "kaçacak" diyenlerin hepsi zoru görünce kaçtılar." ifadelerini kullandı. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 29-05-22 18:34

Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi'nde Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk fidanı dikti! SOLOTÜRK'ten nefes kesen gösteri

Atatürk Havalimanı’nda İstanbul’un fethinin 569. yılı kutlamaları ve millet bahçesi ilk fidan dikim töreni için hareketlilik erken saatlerde başlarken töreni izlemeye gelenler uzun kuyruklar oluşturdu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı tören SOLOTÜRK'ün gösterisi ile başladı. Alanı dolduranlar nefes kesen gösteriyi izledi. Tören alanına gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk fidanı dikti. Törende Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum da konuşma yaptı.

Haber 29-05-22 16:15

Son dakika: Bakan Kurum'dan kira artışı düzenlemesine ilişkin açıklama... Tarih vererek duyurdu

Son dakika haberine göre, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, kira artışları ve Atatürk Havalimanı'na yapılacak millet bahçesiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Kurum, kira artışlarıyla ilgili düzenlemenin 10-15 gün içerisinde Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) gelebileceğini söyledi.

Finans 27-05-22 20:36

Son dakika | Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi'nin açılış tarihi belli oldu

Son dakika haberi: Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi'nin açılış tarihini açıkladı. Bakan Kurum, projenin önümüzdeki sene Mayıs ayı içerisinde hizmete sunulacağını açıkladı.

Haber 27-05-22 11:41

Sabit kira veya tavan fiyat olacak mı? Bakan Kurum'dan yüksek kiralara ilişkin açıklama...

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, A Haber canlı yayınında Atatürk Havalimanı'na yapılacak Millet Bahçesi'ne ilişkin bilgiler verdi. 'Atatürk Havalimanı Katarlılara satıldı mı?' sorusuna da yanıt veren Murat Kurum, yüksek kiralarla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Haber 25-05-22 21:26

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından Atatürk Havalimanına ilişkin açıklama:

"Atatürk Havalimanı kuzey güney pistlerinin olduğu bölge bundan böyle milletimize başka bir şekilde, Millet Bahçesi'yle hizmet edecek" - "Doğu batı pisti acil durumlarda kullanılmak üzere açık tutulacak. Atatürk Havalimanı, milletin kalmaya devam edecek, bu kadar açık, bu kadar net" - "Daha önce de söylemiştik, yeniden tekrar edelim: Biz ne milletimize hizmet etmekten vazgeçeriz ne de bu müfterilerle mücadele etmekten"

Yurthaber 18-05-22 15:21

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ'dan millet bahçesi açıklaması:

"(Atatürk Havalimanı'na yapılacak millet bahçesi) Kemal Bey ve ekibi ne yaparsa yapsın, İstanbul'un Central Park'ı olacak bu proje hayata geçecek ve tüm milletimizin hizmetine sunulacaktır"

Yurthaber 17-05-22 16:15

Atatürk Havalimanı yerine yapılacak millet bahçesi tartışması... Bakan Soylu: 'Bu ne yaman çelişki' derler

Atatürk Havalimanı yerine yapılması planlanan millet bahçesine ilişkin tartışmalar sürerken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan da dikkat çeken açıklamalar geldi. Soylu, "İstanbul'un, bu coğrafyanın en güzel millet bahçesi olabilecek, binlerce ağacın dikileceği yere itiraz ederseniz, 'Bu ne yaman çelişkidir' derler." ifadelerini kullandı.

Haber 17-05-22 13:17

SON DAKİKA | Bakan Kurum'dan Atatürk Havalimanı açıklaması: Millet Bahçesi projemize devam edeceğiz

Son dakika haberi: Atatürk Havalimanı'na yapılacak Türkiye'nin en büyük Millet Bahçesi projesiyle ilgili konuştu. Bakan Kurum tartışma yaratan projeye devam edeceklerini belirtirken, "Milletimizin talepleri doğrultusunda projelerimizi yapmaya devam edeceğiz. Onlar tehdit edip dursunlar biz projelerimizi yapmaya devam edeceğiz." diye konuştu. Bakan Kurum ayrıca, Atatürk Havalimanı alanında hiç bir şekilde konut yapılmayacağını söyledi.

Haber 17-05-22 10:37

Türkiye'nin en büyüğü olacak! Geri sayım başladı: İş makineleri alana getirildi

Atatürk Havalimanı arazisine yapılması planlanan millet bahçesi ile ilgili Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'dan dikkat çeken bir paylaşım geldi. Bakan Kurum, millet bahçesinin ilk fidanlarıyla buluşmak için gün saydığını bildirdi. İşte Bakan Kurum'un Atatürk Havalimanı paylaşımı...

Haber 15-05-22 19:26

Bakan Kurum'dan Atatürk Havalimanı'nda yapılan millet bahçesine ilişkin paylaşım:

"İstanbul Atatürk Havalimanı'nda yapacağımız Türkiye'nin en büyük millet bahçesi, ilk fidanlarıyla buluşmak için gün sayıyor. Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle yapacağımız fidan dikim töreni için hazırlıklarımıza heyecanla devam ediyoruz" - "Tamamlandığında dünyanın en büyük yeşil alanlarından biri olacak millet bahçemiz, 132 bin 500 ağacıyla İstanbul'un merkezinde 5 milyon 61 bin metrekarelik yeşil bir koridora dönüşecek"

Yurthaber 15-05-22 18:31

Kırklareli'nde Millet Bahçesi'nin temeli atıldı

Vali Osman Bilgin: - "Burası çok önemli bir yaşam merkezi olacak. Kırklareli'nin var olan kaliteli yaşam kültürüne katkı sağlamış olacağız"

Yurthaber 10-05-22 10:52

Bursa Millet Bahçesi'nin metal harflerinin çalınması davasında bir sanık tahliye edildi

Bursa Millet Bahçesi'nin metal harflerinin çalınması davasında bir sanık tahliye edildi

Yurthaber 29-04-22 12:42

Bursa'daki Millet Bahçesi'nden 'M' harfini çalmıştı! Her şeyi itiraf etti: 35 TL karşılığında sattım, diğer harflerden sorumlu değilim

Bursa'da bulunan Millet Bahçesi'nin M harfini çalan sanığın, 3 bin 760 TL karşılığında tahliye edilmesi istendi. Görüntülerden, şüphelinin, 2 suçtan kaydı olan Murat Yeşilçimen olduğu tespit edilirken, Yakalanan Yeşilçimen, suçunu kabul edip, çaldığı ‘M’ harfini 35 TL karşılığında sattığını itiraf etti. . Pişmanlık duyduğunu dile getiren Yeşilçimen, tahliyesini talep etti.

Haber 29-04-22 10:30

Bakan Kurum, Malatya'da Millet Bahçesi Temel Atma Töreni'ne katıldı:

"Son 20 yılda, dünyada eşi benzeri yok, TOKİ'mizle 1 milyon 300 bin konut ürettik" - "Hamdolsun 81 ilimizin tamamında, 922 ilçemizin ise hemen hemen yarısında, yaklaşık 70 milyon metrekare büyüklüğünde 443 millet bahçesi sayısına ulaştık"

Yurthaber 22-04-22 18:30

Gölhisar Park Orman Millet Bahçesi beyaz örtüyle kaplandı

Gölhisar Park Orman Millet Bahçesi beyaz örtüyle kaplandı

Yurthaber 26-01-22 13:16

Bakan Kurum, Sinop'ta toplu temel atma töreninde konuştu:

"Bizim 81 şehrimizde, 81 milyon metrekare millet bahçesi hedefimiz var, 410 millet bahçemizin 113'ünü tamamladık, çalışmalarımıza kararlılıkla devam ediyoruz" - "(Sel felaketi) Sinop, Kastamonu ve Bartın'da bin 265 konut, 420 köy evi ve 123 dükkanın yapımına devam ediyoruz"

Yurthaber 16-12-21 16:46

Türkiye'nin spor temalı ilk millet bahçesi Trabzon'un en hareketli noktası oldu

Trabzonspor'un şampiyonluklar yaşadığı Avni Aker Stadı'nın yıkılmasının ardından yaklaşık 60 dönüm alan üzerine kurulan millet bahçesi, ziyaretçilerine yürüyüş ve bisiklet yolu, kaykay ve paten pistiyle farklı spor imkanları sunuyor - Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu: - "Bir süre önce halkımızın hizmetine sunduğumuz millet bahçesi, insanlarımızın büyük beğenisini topladı. Sabahın erken saatlerinden itibaren gencinden yaşlısına buraya gelen halkımız yürüyüş yaparak spor aletleriyle egzersizlerini gerçekleştirebiliyor ayrıca bahçe içerisindeki kaykay pisti ve sentetik buz pateni alanı da çocuklarımızla gençlerimizin ilgisini görüyor"

Yurthaber 13-12-21 13:01

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbullulara 'müjde' olarak duyurmuştu! Çalışmalar 2022'de başlıyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbullulara 'müjde' olarak duyurduğu millet bahçesiyle ilgili açıklamada bulundu. Dünyadaki en büyük şehir parklarından biri olacağını belirten Bakan Kurum, çalışmalara 2022 yılında başlanacağını açıkladı.

Haber 12-12-21 08:52

AK Parti'li Çelik: Adana Stadyumu'nun yerine Millet Bahçesi inşa etmek üzere ilk adım atılıyor

AK Parti'li Çelik: "Adana Stadyumu'nun yerine Millet Bahçesi inşa etmek üzere ilk adım atılıyor"

Yurthaber 29-11-21 19:53

Sakarya'da Ters Ev ziyarete açıldı

Evi gezen küçük çocuklar şaşkınlıklarını gizleyemedi, vatandaşlar öz çekim gerçekleştirdi

Yurthaber 08-11-21 18:34

Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kararlı gidişimiz sayesinde Avrupa ve dünya şaşkın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Yatırım, üretim ve istihdam hedefiyle yolumuza devam ediyoruz. Bu kararlı gidişimiz sayesinde Avrupa ve dünya şaşkın. Bu gidişi görünce şok oldular." açıklamasını yaptı.

Haber 05-11-21 15:59

Küçük çocuk kurdeleyi kesti! Erdoğan uyarmak zorunda kaldı

Ankara'da hizmete açılan AKM Millet Bahçesi'nin kurdele kesme anında protokol ve küçük çocuk arasında renkli anlar yaşandı. Tören sırasında küçük çocuk kurdeleyi kesince yeniden bir kurdele getirildi. Küçük kız kurdeleyi yeniden kesmeye davranınca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan uyardı. Dua sırasında kesmeye çalışan küçük kızı engelleyebilmek için protokol kurdeleyi yukarı kaldırmak zorunda kaldı.

Haber 28-10-21 17:11

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İstanbullulara Millet Bahçesi müjdesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Bir müjde vermek istiyorum" diyerek "İstanbul Atatürk Havalimanı'nda da cumhuriyetimizin 100. yılına yakışır bir Millet Bahçesi kuruyoruz. 3 milyar 157 milyon dolarlık kaynağı da yeşil iklim dostu projeler için kullanacağız." açıklamasını yaptı.

Haber 28-10-21 14:59

Ardahan Valisi Öner, Millet Bahçesi inşaatında incelemelerde bulundu

Ardahan Valisi Öner, Millet Bahçesi inşaatında incelemelerde bulundu

Yurthaber 30-09-21 17:44

Trabzon'da yapımı tamamlanan Millet Bahçesi hizmete girdi

Vali İsmail Ustaoğlu: - "Ülkemizin en fonksiyonel bahçelerinden biri olacak"

Yurthaber 08-09-21 13:41

Tarih kokan Erzurum'un asırlık yapıları millet bahçesiyle gün yüzüne çıkıyor

Erzurum Kalesi, Üç Kümbetler, Lala Paşa Camisi başta olmak üzere çeşme, hamam ve konakların da yer aldığı alanda yapımı süren millet bahçesi, şehir halkının yanı sıra turistlere doğal, tarihi ve kültürel manzaralar eşliğinde gezinti imkanı sunacak - Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen: - "Projede, tarihi binaların restorasyonunun yanı sıra bu yapıların bulunduğu mekan peyzaj çalışmasıyla millet bahçesine dönüştürülecek. 80 dönümlük alanda geçen yıl başladığımız projeyi bu yılın sonunda tamamlayacağız"

Yurthaber 10-06-21 11:09

Kahramanmaraş'ta millet bahçesi inşaatında göçük! 1 işçi hayatını kaybetti

Kahramanmaraş'ta, millet bahçesi inşaatında toprak kayması sonucu meydana gelen göçükte işçi Mehmet Bütün (24) hayatını kaybetti.

Haber 05-06-21 20:35

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Sorgun'da millet bahçesi alanında inceleme yaptı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Sorgun'da millet bahçesi alanında inceleme yaptı

Yurthaber 05-06-21 14:27

Kırklareli'nde millet bahçesi yapılacak alanın tapu teslim töreni gerçekleştirildi

Kırklareli Valisi Bilgin: - "Vatandaşlarımız artık millet bahçelerinde rahat bir nefes alıyor. Biz de bu proje ile ilimize ayrı bir değer katmak istiyoruz"

Yurthaber 28-05-21 17:36

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, Bursa'daki Gökdere Millet Bahçesi İlk Fidan Dikim Töreni'nde konuştu:

"Bugün ülkemizin tamamında, toplam büyüklüğü 55 milyon metrekareyi bulan 321 millet bahçesi projesi yapıyoruz. 57 millet bahçemizi kısa bir süre içerisinde milletimizin hizmetine sunduk. 264 millet bahçemizin yapımına da hızla devam ediyoruz" - "Bizim şehircilik devrimimiz, hiçbir zaman geometrik, sıradan, tekdüze, derinliksiz, geçmişi silen, milleti hiçe sayan bir ceberut devlet şehirciliği olmadı. Tam aksine vatandaşımıza huzur veren, şahsiyetini güçlendiren, kimliğini hatırlatan, ruh katan ve heyecanlandıran bir tarihe saygılı millet şehirciliğini hakim kıldık"

Yurthaber 21-05-21 15:55

Ankaralılar 30 Ağustos’ta Millet Bahçesi’ne kavuşacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen 303 millet bahçesi projesinin 80 tanesi tamamlanıp vatandaşların hizmetine sunuldu. Bu kapsamda 81 ilde 2023'e kadar projelerini gerçekleştireceklerinden bahseden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Atatürk Kültür Merkezi'nin de içinde yer aldığı Millet Bahçesi projesini ağustos ayı içerisinde tamamlamayı hedefliyoruz. Çok örnek bir proje olacak, çok önemsiyoruz. Ankara'nın Central Parkı diyebiliriz” dedi.

Finans 10-05-21 15:36